Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30751) Pttypang válasza wolfman (#30750) üzenetére


Pttypang
veterán

ultimate faphand :DDD

Everybody lies.

(#30752) azbest válasza gozso (#30744) üzenetére


azbest
félisten

Parancsolj

Fpu nélküli 486sx mellé tehető, valójában komplett 486dx, csak úgy trükközték meg, hogy a 486sx volt hozzá a hardverkulcs, anélkül nem működött. :)

(#30753) TaaT válasza azbest (#30752) üzenetére


TaaT
veterán

Első számítógépem, ha a C64-et nem számoljuk :))

szerk.: hopp, nekem 486SX volt. :B

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#30754) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ha nekem 386SX-em volt koprocival, akkor az egy 387SX lehetett csak? Azaz még most is meg van. CPU beforrasztott. IDE kártya tönkrement :(

(#30755) ViZion válasza wolfman (#30732) üzenetére


ViZion
félisten

eeegen, a "magyar mentalitás" :( .
Mennyire másabb a látásmód azoknál, aki dolgoztak kint (nem magyar cégnél...)
Itt is fúrták egymást, ment a lepkefingból vihar generálás, etc... Leállítottam jórészt. Nem az a dolgunk, h a másik hibáját felnagyítsuk, szétkürtöljük, hanem megoldjuk, lehetőleg mielőtt a partner vagy a big boss "hozzászólna" (-$ formában többnyire ;] ). Páran nehezen dolgozták fel. De ez már nem az ovi, hanem munkahely. Aki nem csapatjátékos, attól meg kell válnunk.

Másik téma: mit csinál a kolléga, mennyit keres. Nyugalom, tudom ki hogyan dolgozik, ki "kummant" és ki húz. Ezek meglátszanak a prémcsin és ha jön az utasítás, akkor tudom kit kell elküldeni. Ettől azért a lazábbak is összekapkodták magukat szerencsére. Megmondtam, h németeknek dolgozunk, elvárt a német precizitás és az ehhez megfelelő hozzáállás...

Mi van most? Jött egy új csaj, a régivel nem dűlőznek... persze hogy két kétdudás egy csárdában :W ehh... velük még lesz pár kör, mire tudnak panaszkodás nélkül együtt dolgozni... De összességében 4 hónap alatt átszabtam az osztályt, aki itt dolgozik az nem "búvalbaCCott" kényszermunkás irodába jön.

ó igen! Hiszek benne, h a fejétől bűzlik a hal. Vagyis olyan a társaság, amilyen a vezető.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30756) #90933760


#90933760
törölt tag

mi volt az a progi amivel egyik kolléga a shiftet átrakta a caps lock-ra -kérdőjel-
belefutottam egy ugyanilyen gondba. szétszedtem kipucoltam csumára a billt mégse jó.

(#30757) wolfman válasza ViZion (#30755) üzenetére


wolfman
veterán

Csajokat ne mond. 5 csajjal vagyok egy irodarészen meg fiatalabb csávóval. A csajok egymást is simán kibeszélik, megy a susmus, mi meg csak összenézünk mindig, hogy jóvan, már ezt is tudjuk. Ha valamelyik picit negatívabb aznap akkor tuti ki lesz beszélve, de pár nappal később vele beszélik ki az ötödiket.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#30758) Mr X válasza wolfman (#30757) üzenetére


Mr X
veterán

Gondold el, mikor 30+ női beosztottam volt, na ott volt minden, ami beleillik egy szappanoperába... :D

(#30759) #90933760


#90933760
törölt tag

Nah, Sharpkeys nevű progival átraktam a bal oldali Shiftet a Caps lockra, a jobb oldalit az Application gombra. És hogy ne zavarjon kiszedtem a jobb Startot és a két Shiftet. Még szokni kell de menni fog. :DDD

(#30760) Zsivaagoo válasza Mr X (#30758) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Én 17 évig dolgoztam nőkkel. Bank, gyógyszernagyker, Országos Széchenyi Könyvtár.

Na, a sok nő között a gyengébb idegrendszerű férfiak megtyúkulnak egy idő után, szabályszerűen "menstruálnak" minden hónapban egy hétig. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#30761) bullseye válasza ViZion (#30755) üzenetére


bullseye
addikt

Még, hogy német precizitás... amiket én már láttam németektől.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#30762) Solad válasza bullseye (#30761) üzenetére


Solad
őstag

És azoknak is áldani fogod a munkáját miután dolgoztál egy átlag olasszal :D

(#30763) Zsivaagoo: onnan nincs tapasztalatom (na jó, a kínaiakról csak jót hallok itt a városban. De amikro csocsóasztalt fejlesztettünk egy olasz gyárral, és megmondtuk hogy az összes rúd legyen 20mm.rel hosszabb, akkor volt amelyiket 10-zel , volt amelyik 60-nal sikerült hosszabbra hagyni. Elég nagy szórás nyolc vasdarab esetén :D

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#30763) Zsivaagoo válasza Solad (#30762) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Dolgozta(tta)m indiaival, kínaival, nigériaival... Az átlag olasz még istenes hozzájuk képest.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#30764) frescho válasza Zsivaagoo (#30763) üzenetére


frescho
addikt

Indiai? Na arrol tudnek meselni. Mindent megigernek, semmit nem teljesitenek. Amikor szamonkertem, hogy nem jon riasztas a doglott merevlemezrol, akkor megkerdeztek, hogy miert nem nezegetem a gepen a piros ledeket. Valasz: En nezegetnem, csak nem latok el 30 km-re :D

Mai tortenet:

Tobb szintu eszkalacio, mert nagy ugyfel nem tudja hasznalni az accountjat. Kb. par perc utan kisutottuk, hogy minden OK, csak valahogy a kollega, aki az ugyfellel beszelt valahogy nem jo connection stringet adott meg nekik. Mar a copy-paste sem a regi :)

https://frescho.hu

(#30765) ViZion válasza bullseye (#30761) üzenetére


ViZion
félisten

óóó nem, nem a mérnökök... ami rajzok néha jönnek :O
De bizony munkahelyen precizitás van, a folyamatok pontos ismerete, mérése, irányítása. Autóipart csodálom, tul. képpen az a széria munkák csúcsa. Ott minden egybe van hangolva. ilyesmi

Zsivaagoo: "Én 17 évig dolgoztam nőkkel." Bakker, előző életedben Te lehettél mittomén Sztálin vagy a hasfelmetsző :D De ez még nekik is túl kemény bünti lenne :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30766) macilaci78 válasza Mr X (#30758) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amikor back office-ban dolgoztam, 250 fizikai munkahely... Megtanultam, hogy a saját kb 1 négyzetméternyi felületemre figyelek (asztallap, monitor), és slussz. Ha valaki nem úgy beszélt, hogy mellettem áll és a nevemen szólít, fel sem tűnt az illető személye sem. Ez a mai napig bennem van: ketten vagyunk a munkahelyemen, de ha a kollégám nem szólít a nevemen, mielőtt elkezdi a mondókáját, észre sem veszem. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30767) TaaT válasza macilaci78 (#30766) üzenetére


TaaT
veterán

"ha a kollégám nem szólít a nevemen, mielőtt elkezdi a mondókáját, észre sem veszem."

:DDD [link]

Give them hell Ukraine!

(#30768) Pttypang válasza frescho (#30764) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem a lenovo bill-em pl nem volt hajlando bevenni a ctrl-c es hasonlo parancsokat elsore, csak ha 2-3 alkalommal lenyomtam. Mostanaban csereltem vissza a regi slim logitech billre, mert meguntem, hogy kattolgatnom kell.. Pedig elvileg irodai hasznalatra van...

Everybody lies.

(#30769) Mercutio_ válasza Mr X (#30758) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkoriban a középső neved Rocco volt? :D

Egyébként ja, 5+ csaj esetén már politikusnak kell lenni, hogy viszonylagos nyugi legyen és a munka is haladjon :K

Indiaiak: Mindent bevállalnak ez náluk alap, hogy nem mondanak nemet, ezért nem azt kell kérdezni 2 hét elég -e az adott feladatra, hanem, hogy mikorra lesz kész, milyen ütemezéssel, mennyi tesztelési idővel, stb. És még így is érdemes 5-10%-os ráhagyással tervezni...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30770) Zsivaagoo válasza Mercutio_ (#30769) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Indiai: -- Régi sztori:

- Are you an office guy or you are a technician?
- Yes.
-Yes WHAT?
- Yes SIR!

Bombay-i volt a delikvens, velem esett meg az eset, de már több ezer átirata van... :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#30771) ViZion válasza Zsivaagoo (#30770) üzenetére


ViZion
félisten

szerintem vele beszéltél... :D [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30772) azbest válasza ViZion (#30771) üzenetére


azbest
félisten

vagy ezzel a kis huncuttal, aki mindenhová bedugdossa a csavarhúzóját :DDD

(#30773) Pttypang válasza Zsivaagoo (#30770) üzenetére


Pttypang
veterán

Jaj ezt hany helyen lattam viszont, mindig rohogtem rajta :D

Everybody lies.

(#30774) biker


biker
nagyúr

Sir :) they're ma'm not sir

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30775) Zsivaagoo válasza ViZion (#30771) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A kínai fickó is borzalom volt Pekingből...

Már 2 órája állt a szerver - úgy szétszedte, hogy képtelen volt összerakni - áramtalanította a teljes network-öt, és le akarta nekem diktálni a ...

- Khszoa
- Pardon?
- Khszoa
- Sorry?
- Khszoa
- What?
- Khszoa
- What does Khszoa mean?
- Disziz ma foszt lataa oma imaadresz.. (Kénytelen vagyok fonetikusan leírni. :D )

Na, a csávót Xhsiao Chang Juan-nak hívták és az e-mail címét akarta nekem lediktálni. Na ekkor mentem ki az épületből elszívni egy cigit. :K :W

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#30776) ViZion válasza Zsivaagoo (#30775) üzenetére


ViZion
félisten

uhhh...
Nekünk is küldtek kínaiak műsz. rajzot... természetesen adatok is kriXkraXok voltak, mint az alapanyag, etc. Rendszeresen kapunk ezt-azt, vagy eladni akarnak, vagy "venni", azaz az EU árakat megtudni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30777) Zsivaagoo válasza ViZion (#30776) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Bakker... :D
Még a végén megismeritek a nagy sikerű "Elektromos csellentyűcske" ipari titkait. :P

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#30778) Mercutio_ válasza ViZion (#30776) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hozzánk egy indiai csóka jelentkezik be minden tenderre, már van direkt rá szabott "kösz nem, húzz a p*csába " levelünk :DDD (persze diplomatikusan megfogalmazva)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30779) ViZion válasza Mercutio_ (#30778) üzenetére


ViZion
félisten

Az faCCa... :DDD Jah, ezek a sárgák nagyon dúúúvák. Volt kínai, aki CAD-ra jelentkezett, távmunkában. Bakker. Azt tudtam korábbi "életemből", h grafikai területen ott vannak, minden freelancer oldalon lenyomják 0-ra az árakat és nincs is értelme ott lihegni igazán (magyarként minket is hozzájuk sorolnak inkább, de árban kicikínai sokkal ócóbb), de ez engem is meglepett.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30780) biker válasza ViZion (#30779) üzenetére


biker
nagyúr

elance.com: mindent az 1-2USD/h áron nyerő indiai, bangladeshi, meg pakisztáni visz.
Persze épp egy ilyen csapat után dolgozok, elkezdtek egy siteot, csak nem tudták befejezni...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30781) cbmfan válasza quailstorm (#30647) üzenetére


cbmfan
senior tag

báh, inkább mégse :DDD

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#30782) Zsivaagoo válasza biker (#30780) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de az MS-nél is baromi sok indiai dolgozik... :K

Azt hiszem, ez inkább rossz hír, mint jó... :D :W

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#30783) oriic válasza Zsivaagoo (#30782) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Foleg supporton. De nekem mondjuk mindig segitettek eddig. :)

Live-Die-Respawn

(#30784) Mercutio_ válasza oriic (#30783) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mindenhova bedugta a csavarhúzóját?:DDD

Freelance: Gondolom ott is van aki alaposan utánanéz az illetők referenciájának és van akit az érdekel, hogy olcsó legyen :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30785) cbmfan


cbmfan
senior tag

egy kis off: WD MFM vezérlővel működne Seagate HDD?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#30786) KPistike válasza cbmfan (#30785) üzenetére


KPistike
aktív tag

Jó reggelt, Mester!

Ahogy nekem rémlik, anno nálunk működött a kombináció :K
Tény, WD vezérlő jobban komálta a Conner-eket :K

K. P.

(#30787) cbmfan válasza KPistike (#30786) üzenetére


cbmfan
senior tag

oké, holnap keresek két floppy kábelt és tesztelem. Pentium I lapnál régebbim nincs, majd megpróbálom meggyőzni 5ALI61-et.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#30788) ViZion válasza cbmfan (#30787) üzenetére


ViZion
félisten

Mentés, vagy hobbiból sz*patod magad ezekkel az ős-vasakkal? ;] :D

Jah, itt egy dell vékonykliens, 2 GB ram, persze ultimate win7 64 bitttel, mert az a jóóóóúú... Megfogadtam, h ilyetse hozok el többet javításra, szopjon vele aki ráér. Egy újabb gépet fél nap ráncbaszedni, de reinstall még gyorsabb. Ezen meg ne legyen reinstall, mert minden szar van rajta, cserébe tetű lassú. Szopjon ilyennel, akinek Imre az anyja... OK, most én, de ez az utolsó. Tényleg. :K

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30789) cbmfan válasza ViZion (#30788) üzenetére


cbmfan
senior tag

is-is :D aztán csinálok belőle némi hasznot. 40 Megás, ráfér néhány flopira komplett tartalma :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#30790) scarabaeus válasza ViZion (#30788) üzenetére


scarabaeus
őstag

Vékony klienst nem image-ből raknak helyre?

Quoth the Raven "Nevermore."

(#30791) ViZion válasza scarabaeus (#30790) üzenetére


ViZion
félisten

Kicsit el vagyol tévelyedve...
Ezeket még Krisztus előtt használták pl. bankokban. Valaki megvette mindet egy zsák tiXarért, majd W7-el kis hazánkban terítette... és a népek örültek, hiszen márkás gép. Csak ebbe semmi nem passzol, ha beCarik a mobo, akkor kuka. Image meg max ott volt, ahol kiskorában telepítették... Drivert vadásszni ezekre olyan, mint turmixal veretni a cerkát... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30792) DeFranco válasza ViZion (#30791) üzenetére


DeFranco
nagyúr

...true. nagyon remegett a kezem egy ilyenre, mert viszonylag korrekt teljesítményt kapsz olcsón, de kb. egyszerhasználatos, ha valami beszarik, jó eséllyel kuka a rentábilis megoldás.

vagy egyből kettőt veszel és akkor van alkatrész :D

(#30793) Pttypang válasza DeFranco (#30792) üzenetére


Pttypang
veterán

Sot, rogton kitoltod vele a rendelkezesre allo teret, televasarolod ezekkel a lakast.

Habar nekem megvan meg mindig az optiplex midi haz fetisem, de jo esellyel nem lesz belole semmi szerencsere :)

Everybody lies.

(#30794) cbmfan


cbmfan
senior tag

újabb dilemma.

GUS Classic, WinME alatt (fogjuk rá, hogy) működik, valami hihetetlen, hogy milyen hangja van. viszont 2000, XP házibarkács drivert nem találtam sehol. jól sejtem, hogy felejtős?

ISA - PCI adapter meg pláne...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#30795) Pttypang válasza cbmfan (#30794) üzenetére


Pttypang
veterán

w8-at ra :DDD

Everybody lies.

(#30796) #21346560 válasza ViZion (#30788) üzenetére


#21346560
törölt tag

Hobbiból gépet csak úgy vállalok, hogy gyalu... persze általában a vinyók tartalmát azért lementem egy külsőre, hátha mégis volt rajta fontos, aztán 1-2 hét után ha nem szólnak, hogy hiányzik valami, akkor kuka...

(#30797) shteer válasza #21346560 (#30796) üzenetére


shteer
titán

De remelem a haziporeszt elteszed egy biztonsagos drive-ra ;]

..szerintem jónak tűnik

(#30798) Mercutio_ válasza shteer (#30797) üzenetére


Mercutio_
félisten

Felhőbe! Hogy biztos elérhető legyen ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30799) Pttypang válasza Mercutio_ (#30798) üzenetére


Pttypang
veterán

Mindenkinek :DDD

Everybody lies.

(#30800) #21346560 válasza Mercutio_ (#30798) üzenetére


#21346560
törölt tag

Erre még nem is gondoltam, köszönöm :R :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.