Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30801) Zsivaagoo válasza cbmfan (#30794) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Van még a szülővárosomban egy ISA SB 16 CD-ROM vezérlő kártyával szerelt gépem. :D (Tudom, hogy nem egy Gravis Ultra Sound, de a maga korában ez sem volt piskóta. :D )

VIA csipes Tomato lap, Celeron 733, AT táp, 2x128 MB Kingston SD ram, Geforce2 Quadro VGA, Quantum 20 GB LCT series vinyó, LG CD-ROM, a ház kb. 10 db működésképtelenségből összemoddolt - valamelyikből az egyik-másik LED, kapcsoló, RESET gomb, stb. volt jó - "InFornax" logó az elején, hogy dizájnos legyen, turbókijelző, kutyatöke. :D

Van még hozzá egy 1996-ban másolt Star Wars - Rebel Assault játék CD-m és egy joystick is.

Ez mennyi liter törkölypálinkát/Porto Rico rumot érne meg a CR-2032 elem cseréjén kívül?

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#30802) biker válasza Zsivaagoo (#30801) üzenetére


biker
nagyúr

Ebből az időből számomra a nonplusultra a diamondmax aureal vortex2 volt :)
10évig minden konfig csere esetén vittem magammal

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30803) cbmfan válasza Zsivaagoo (#30801) üzenetére


cbmfan
senior tag

kapsz érte egy tábla csokit :) ilyen cuccom van rengeteg.

most tesztelek egy 650 MHz-es Slot 1-es Pentium III procit (piacon túrtam ötvenivel kupacból :D). alap 6.5X100, gond nélkül megy nagyobb bordával és ventilátorral 133 MHz FSB-vel 866 MHz-en. akkoriban 4.5X133-as 600 MHz-es volt, jobban örültem volna ennek :D

nincs valakinek egy működő Abit BE6-II RAID fölösben? jobb lenne a jelenlegi QDI lapnál. és esélyes, hogy SlotKet !!! átalakítóban menne TuaCerka :D

hangkártyával én is így vagyok - Audigy 2 ZS van gépemben ezer éve.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#30804) Zsivaagoo válasza biker (#30802) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Még megvan a bontóban vett Sound Blaster Live! (ct4830). Kicsit szebb hangja volt, mint a 970A-UD3 rev. 3.0 alaplapi VIA-nak. :)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#30805) Mercutio_ válasza cbmfan (#30803) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lap nincs, de ha nem szórtam ki egy hátlapi takaró van be6-2-höz;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30806) Hequila válasza ViZion (#30791) üzenetére


Hequila
őstag

Kicsit el vagyol tévelyedve...
Amire gondolsz, az az Ultra Small Form Factor (USFF), a vékonykliens más.. :U

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#30807) Zsivaagoo válasza Hequila (#30806) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A vékonyklienshez adunk egy SSD-t/HDD-t és már nem is kell neki szerverről bútolnia az imidzset. ;) :DD

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#30808) ViZion válasza Hequila (#30806) üzenetére


ViZion
félisten

Linkedről: "A thin client (sometimes also called a lean, zero or slim client) is a computer or a computer program that depends heavily on another computer (its server) to fulfill its computational roles. "
Igen, ez egy gyenge desktop vas, de egy "mezei" gép is lehet vékonykliens.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30809) Hequila válasza ViZion (#30808) üzenetére


Hequila
őstag

Alapvetően lehet, viszont a vékonykliensek többnyire ARM processzorral és a saját OS -mel mennek.
Mindez persze a lényegen nem változtat (hogy a régi "turbózott" DELLekkel sok a szopacs).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#30810) Melack válasza Zsivaagoo (#30807) üzenetére


Melack
veterán

Nálunk a Wyse-ok olyan szinten "buta" vekonykliensek, hogy csoda, hogy menni tudnak. A gigabites csatlakozó már high end rajta. Alapból 600 Mhzesek, RAM valami 512 Mb azt hiszem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#30811) Jorus


Jorus
nagyúr

Nálunk a vékony kliens tkp az I/O perifériákat jelenti meg egy VGA-t.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#30812) GoZoL válasza Melack (#30810) üzenetére


GoZoL
senior tag

Nálunk is ilyen van, vagyis nem teljesen ez már a felturbózott Dell logóval ellátott 1,2 GHz-es VTOS rendszert futtató masina. Amire kell, azaz terminal server alá becsattan, tökéletesen elég. Sőt még RemoteApp-ot is szépen meg tudtam vele csinálni, igaz görcsöltem rajta 1 hónapot, de összejött! :)

(#30813) Lord Myn válasza azbest (#30752) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ez most komoly? Ez az info nem volt meg, de most már így legalább értem, miért mérték olyan k* drágán a 487-es koprocikat. Hiába bő 20 év után is tanul újat az ember.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#30814) tsiga18


tsiga18
tag

innen kezdődik egy hozzá (nem) értő vita, érdemes végigolvasni :D

(#30815) Balinov válasza tsiga18 (#30814) üzenetére


Balinov
félisten

Lyézus. Bullseye azért látom betalált ☺

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#30816) ViZion válasza tsiga18 (#30814) üzenetére


ViZion
félisten

Nem bírtam ki, adtam neki még egy kis ramot... az kellett még :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30817) tsiga18 válasza Balinov (#30815) üzenetére


tsiga18
tag

Vizion is :D

(#30818) MurdR válasza ViZion (#30816) üzenetére


MurdR
veterán

[link] : gyakorikérdések.hu, tölts le ramot. Működik? Persze, én már 32gigát letöltöttem. :DDD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#30819) Balinov válasza tsiga18 (#30817) üzenetére


Balinov
félisten

Valaki gyorsan mentse le, hátha gyalu lesz a vége

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#30820) Pttypang válasza tsiga18 (#30814) üzenetére


Pttypang
veterán

Fel oldal utan nem mertem tovabb olvasni, meg a vegen hozzaszolnek. :(

Everybody lies.

(#30821) wolfman


wolfman
veterán

Itt sem a hozzá nem értésével volt a baj, hanem a szövegértéssel és a felfogásával.
Ahogy olvastam a beszélgetést, már korábban rájöttem hogy a chipset mint szoftver (firmware) fogalmával volt elveszve, de talán még most sem tiszta neki. Abban is biztos vagyok, hogy amiben ő ezeket az opciókat látta, hogy volt de eltűnt a rádió vagy nem volt de lett, azok mint sütött bár utóbbi verzió így sem lehetséges, hacsak nem a funkció belekerült a szoftverbe, csak el nem indult vagy elindult csak nem funkcionált.

De összegezve az egészet, megint az a baj, hogy a tudatlanság határozottsággal és kitartással párosult. Lehet hogy direktben nem tehet róla, de én ezeken már nem tudok nevetni, annyi ilyen emberrel találkozom.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#30822) Mercutio_ válasza wolfman (#30821) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mostanság ezzel és hangerővel szokás pótolni a hozzá nem értést :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30823) Zsivaagoo válasza Mercutio_ (#30822) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Felesleges az a "nem" szócska...

A "hozzá nem értést" még pótolni sem érdemes. :P :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#30824) Mercutio_ válasza Zsivaagoo (#30823) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD tanulság: Ne fórumozzunk miközben másik szemünk a melón :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30825) Zsivaagoo válasza Mercutio_ (#30824) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Yessszzzz... ;)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#30826) Met válasza Mercutio_ (#30824) üzenetére


Met
nagyúr

Ne melózz amíg fórumozol ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30827) wolfman válasza Met (#30826) üzenetére


wolfman
veterán

Nehogy már a kommentelés a munka rovására menjen! :D

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#30828) macilaci78 válasza wolfman (#30827) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nehogy már a munka a kommentelés rovására menjen! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30829) Sanyi.il válasza tsiga18 (#30814) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

folytatódik,vagyis folytatja... [link].

:O

(#30830) bullseye


bullseye
addikt

Tapasztalatom szerint az emberek döntő többsége nem szereti belátni, ha téved. Interneten pláne, mert ott elég, ha kiszáll a vitából, vagy elkezd alap dolgokon kötözködni. Szóval ez megint az, hogy nem szegény kezdőn röhögnek a gonosz boltosok és fórumozók, hanem az agresszív idiótán, aki képtelen új információkat feldolgozni vita közben.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#30831) mekker


mekker
őstag

Én nem vagyok boltos, csak érdeklődök. Szerintetek - ha a notebookokat, tableteket nem számoljuk - mi az arány az OEM és az összerakott gépet vásárlók/használók között?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#30832) Pötyi válasza mekker (#30831) üzenetére


Pötyi
őstag

Nehéz megmondani, mert nem biztos, hogy a vásárolt alkatrészt új gép építésére használja. Lehet, hogy a régebbi gépében újit fel valamit. Pld. egy nagyobb vinyót. Több memóriát. Vagy egy új videokártyát. Emiatt csak az eladási adatokból ezt az általad kérdezett arányt kurva nehéz lenne leszűrni, mert ehez meg kellett volna kérdezni minden vevőt, hogy milyen céllal vásárolja azt, amit vesz? Új gép építésre, vagy régi felújítására.

Mert az is elképzelhető, hogy egy embernek nincs annyi pénze egyszerre, hogy egy komplett konfigot megvegyen, ezért minden hónapban vesz egy alkatrészt és fél év alatt így rak össze egy gépet.

Most ezt én, eladóként, a pult mögött állva csak úgy tudnám statisztikába foglalni, ha nyilatkoztatnám a vevőimet.

QNX is cool!

(#30833) Mercutio_ válasza mekker (#30831) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kérdés, hogy pl. a nagyobb céges tendereket elnyerő disztribútorok dolgozói közül hányan írnak ide, és az mennyire reprezentatív. Az ilyen több 100/1000 gépes vagy még nagyobb tenderek statisztikái erősen borítanák az arányokat.

Aztán sokszor van, hogy egy komplett gépet raknak össze, de akinek több a szabadideje mint a pénze az több helyről legózza össze a komponenseket.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30834) Habib[HUN]


Habib[HUN]
senior tag

Én erősen torzítanám a statisztikát, mert csak brand gépeket árulok. Épített vasakkal nem is foglalkozom :)

(#30835) ViZion válasza Habib[HUN] (#30834) üzenetére


ViZion
félisten

+1
nincs rá igazán igény. Tőlem is kérdezik, h mit ajánlok... összedobom, 100k mondjuk és nem érti, hogy az ausaunos/tacskós gép meg 60k... az is annyit tud... :U :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30836) Habib[HUN] válasza ViZion (#30835) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Én használt brand gépekben utazom. Ha valaki gamer gépet keres, az nálam rossz helyen jár. Mondjuk az All in One készleteket nagyon szeretik vinni. Próbálkozunk használt Apple vasak beszerzésével, de nem egyszerű értelmes áron behozni őket az országba.
Már otthon se építek gépet ha valakinek maszekolni kell. Netezni filmet nézni, jó lesz egy optiplex vagy valami hasonló. Leveszem a polcról és leszállítom az ügyfélnek. A fene se fog beszállni az árukereso.hu nyomott áras üzletébe. Egyszerűen az új cuccok kint vannak szinte nagyker áron. Árrés meg sehol persze. Aki újat akar rendelje meg onnan. Nem igazán szándékozom erősíteni a szürke importos piacot...

[ Szerkesztve ]

(#30837) quailstorm válasza Habib[HUN] (#30836) üzenetére


quailstorm
nagyúr

legutóbb mi is azt vettünk, HP DC5850
olcsó volt, csöndes, és elég korrekt a sulinetes i77565G AsRock után (4GB RAMot azért kapott a HP)

amúgy ha már számtechbolt, lenne egy hülye kérdésem
2010-ben mennyire volt ez a konfig drága?

WD500 AAKS Caviar Blue
Mercury ház
HKC 5580
LG SATA lightscribe DVD-író
Gigabyte G41M-ES2L mobo
1x2GB DDR2 1066MHz KINGMAX
Celeron E3200 gyári hűtővel
Galaxy GeForce 8800GT 512MB

Mert ez bótos összeállítás, 120k HUF volt, minden új kivéve a VGA-t.
Most is ezt nyúzom részben.

(#30838) Zsivaagoo válasza quailstorm (#30837) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Kb. 15 rugóval átqrtak.

Vagy szarabb lett a forint 2008-hoz képest.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#30839) Jorus válasza Habib[HUN] (#30836) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mi is erre álltunk rá a cégnél, 2 év garival vesszük az 50-100 db refurbished brand PC-ket roppant jó áron. Jellemzően 2-3. gen. Intelek.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#30840) quailstorm válasza Zsivaagoo (#30838) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Utólag ezt sejtem én is. Akkor még a gyermeki lelkesedés elvitte, meg jó is volt. De a 8800GT igen hamar megsült, hiába volt hőcsöves, nem pörgött fel a venti eléggé...
Aztán jött a szopás egy DDR2-es 9500GT-vel 1,5 évig legalább.
GTS450 hozza a 8800GT-t.

(#30841) localhost válasza Habib[HUN] (#30836) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mintha csak magam írtam volna.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#30842) Pttypang válasza Jorus (#30839) üzenetére


Pttypang
veterán

Milyen arban mennek ezek?

Everybody lies.

(#30843) wolfman


wolfman
veterán

Egy szép 2kg-os ponty elfogadható fizetségnek egy applikáció tabletre való feltelepítéséért? :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#30844) MurdR válasza wolfman (#30843) üzenetére


MurdR
veterán

Szólj ha harcsát kapsz, azt jobban szeretem :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#30845) wolfman válasza MurdR (#30844) üzenetére


wolfman
veterán

Még hallani is? Csak mert szeretem a halat, nem osztogatom. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#30846) MurdR válasza wolfman (#30845) üzenetére


MurdR
veterán

irigy vagy :P

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#30847) cbmfan válasza wolfman (#30843) üzenetére


cbmfan
senior tag

tejes vagy ikrás? utóbbi jobban megéri, mert finom a rántott ikra :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#30848) Jorus válasza Pttypang (#30842) üzenetére


Jorus
nagyúr

Konfigtól függően 40-70k között vesszük darabját nettó. Dell és HP desktopok Core i3, i5-2xxx, i3-3xxx procival, 4 GB RAM, 350-es, 500-as HDD-k, 80-as 120-as SSD-k. Szerk.: OEM OS-sel.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#30849) #90933760 válasza Jorus (#30848) üzenetére


#90933760
törölt tag

Wow, ennyivel olcsóbb? Ha én ezt aprón válogatnám legalább duplája oprendszer nélkül.
A végén még benevezek egyre majd valamikor. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30850) Habib[HUN] válasza #90933760 (#30849) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Azért vedd figyelembe, hogy ezek bőven mennyiségi kedvezményes árak. Nettó vagy bruttó árat mondott a kolléga még az is kérdés. Kiskereskedelmi forgalomban azért ezek az árak ennél kicsit magasabbra csúsznak. Na nem mindegy hogy valaki elvisz 100 gépet, vagy csak egyet :)
Amúgy meg nem mondott a kolléga extrém árat, fél lábbal már a cégünk nagykerében dolgozom. HP 6200 Pro Core i5-2400 procis vas hazavitelén én is gondolkozom. "B" gépnek is bőven erős lenne a kis vas :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.