Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3351) sz.balazs.95 válasza wetomi (#3349) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és hogy tudnám megoldani, hogy eleve fel se ajánlja, ha már telepíteni nem tudom?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3352) batagy válasza batagy (#3343) üzenetére


batagy
őstag

Visszanéztem a jegyzeteimet és a logfájlokat. Alább összefoglalom, hogyan lehet Win-t és OpenSUSE-t egymás mellé telepíteni, UEFI esetén. Az előbb rosszul írtam, nem "Hybrid MBR"-ről van szó, hanem "Protective MBR"-ről (PMBR)! A PMBR-t a Windows nem szabványosan írja.

Mini User Guide

Figyelem, Win8.1-gyel még nem próbáltam, csak Win7 és Win8-cal, de valszeg a Win8.1 is változatlanul rosszul írja a PMBR-t.

- A telepítések előtt a BIOS-ban az UEFI módot kell engedélyezni minden eszközre, és a hagyományos Legacy boot módot tiltani, így fognak az OS-ek UEFI móddal és GPT partícióval települni. A DVD-nek is UEFI módban kell boot-olnia.
- Ha menet közben LiveCD-ről (SystemRescueCD vagy Parted Magic) bebootolunk, akkor ideiglenesen arra az eseményre engedélyezni kell a hagyományos Legacy boot-ot az optikai meghajtóra, mert a SystemRescueCD vagy Parted Magic csak Legacy módon bootol. De amint végeztünk, vissza kell állítani UEFI-re.
- A Secure Boot-ot tiltani kell, ellenkező esetben csak a Win-t engedi bootolni.

1. Amennyiben már valamilyen korábbi particionálás van a HDD/SSD-n, akkor először mindent törölni, beleértve a partíciókat. Érdemes az MBR-t is törölni. Pl. SystemRescueCD-ről:
dd if=/dev/zero of=/dev/sda count=10

2. Normál Windows 8.1 install a DVD-ről. UEFI módban. A telepítő magától GPT-re formáz, és létrehozza magának a rejtett partíciókat (Recovery, MSR, ESP) ahogy kell. Annyi helyet adjunk neki, hogy maradjon a Linuxnak is.

3. PMBR ellenőrzése. Ugyanis a Windows a Protective MBR-t nem szabványosan írja ki. Ideiglenesen SystemRescueCD vagy Parted Magic (valamilyen Live linux) bootolása.
gdisk -l /dev/sda
A printoutban két dolog a lényeg: MBR: protective, GPT: present, illetve "Found valid GPT with protective MBR; using GPT."

fdisk -l /dev/sda
A printoutban amennyiben a /dev/sda1 partíció végét 4294967295-re rakja, ez a hiba! Ez ugyanis nem a valós partíció vége, hanem 2^32. Ettől rossz a PMBR. Pl:
Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 1 4294967295 2147483647+ ee GPT

4. A biztonság miatt kimentjük a Win által létrehozott MBR-t:
dd if=/dev/sda of=/media/sdb1/mbr.win bs=512 count=1
Illetve a másik módon:
gdisk /dev/sda
b (--> Backup)
Enter backup filename to save: /media/sdb1/gdisk_gpt_backup.gpt
q

5. Most újrageneráljuk a PMBR-t javított formában. Még mindig a SystemRescueCD-ről:
gdisk /dev/sda
x
o
n
o
w (--> Ez írja ki, rewrite PMBR!!)
Do you want to proceed? (Y/N): y

6. Az új PMBR ellenőrzése.
gdisk -l /dev/sda
fdisk -l /dev/sda

Az End szektornak már a valósnak kell lennie.

7. Windows 8.1 újrabootolás, ezt csak a biztonság kedvéért. Az UEFI boot-ot ne felejtsük el előtte visszaállítani! Egyes guide-ok azt olvastam, hogy ilyenkor előjöhet egy Windows Recovery mód, de azt nem szabad választani! Sima boot kell. De ezt én nem tapasztaltam.

8. Ekkor célszerű a Linuxos partíciókat elkészíteni (vagy esetleges más szükséges NTFS partíciókat), a Linux install előtt, SystemRescue CD-ről. Mert bár ezt a Linux install során is meg lehet tenni, de jobb ha ebben az esetben nem engedjük, hogy a telepítő partícionáljon. Tehát ismét SystemRescue CD boot (legacy módon). Onnan pl Gparted-del létrehozzuk a Linux partíciót.

9. BIOS-ban UEFI bootra visszaállítás. OpenSUSE 13.1 install a DVD-ről. Fontos, hogy a telepítő ne csináljon második ESP-t (EFI System Partition)! A /boot/efi-re legyen mountolva az ESP! És ne is legyen az ESP partíció megformázva!!

10. Ezzel kész az OpenSUSE install is. Mikor a windows boot-ol és ha netán recovery módot akar (ezt én nem tapasztaltam), akkor ne engedjük a recovery módot.

Remélem működik.

[ Szerkesztve ]

(#3353) Canonfan válasza wetomi (#3340) üzenetére


Canonfan
senior tag

Köszi a válaszodat! :)

Igen, a 13.1-esről én is jókat olvastam, (meg is van már kiírva dvd-n) bár a 12.3 az nagyon jó alap volt, nincs is akkora ugrás köztük ha jól tudom, csak motorháztető alatti javítások. :)

Őszintén szólva én a friss telepítés híve vagyok, az mindig bevált nálam, és utána a dvd is ott van szükség esetén fizikailag. :)

A frissítéssel nem lenne bajom, már 2-3 * próbáltam is, de sajnos mindig újratelepítés lett a vége, mert vagy lefrissült rendesen de valami nem működött amivel addig nem volt gond, vagy egy összevissza katyvasz lett az egész rendszer... :((

Ezért gondolkozok most hogy mi legyen, arra a (jó esetben) két hónapra megérné-e legyalulni a 12.3-at és felrakni a 13.1-et, agy kihúzni a 13.2-ig és felrakni azt... :F

(#3354) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Hogy kell beállítani a megfelelő hangkimenetet?

Jelenleg 2 hangkimenet van a gépen, az alaplapi 3,5-ös jack és a videokártyáé a HDMI-n keresztül.
Most HDMI-t használok, de a hátlapra van bedugva a hangfal, és szerintem az openSUSE a HDMI-n keresztül próbál hangot továbbítani, ugyanis egy deka hang nem szólal meg a hangfalon keresztül.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3355) Vladi válasza sz.balazs.95 (#3354) üzenetére


Vladi
nagyúr

Keress rá egy beállító alkalmazást. fedorán tudnám csak konkrétan.
Viszont ha a rendszer látja, elvileg a lejátszóprobramban is be tudod állítani!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3356) sz.balazs.95 válasza Vladi (#3355) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és azt hol tudom elvégezni? :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3357) Vladi válasza sz.balazs.95 (#3356) üzenetére


Vladi
nagyúr

Gondolom a yastban kellene lennie.

mod: yast2-en találtam ilyet.

de most komolyan... süsü linuxozol akkor a yastot vágni kell. :U

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3358) sz.balazs.95 válasza Vladi (#3357) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ide már eljutottam egyszer, csak azt nem tudtam, hogy itt mit kell csinálni. :D

Na kivettem a pipát a videokártyánál (eredetileg mindkettő be volt pipálva), de nem lett semmi változás. :(

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3359) Vladi válasza sz.balazs.95 (#3358) üzenetére


Vladi
nagyúr

Látja mindkét eszközt? Beállítod defaultnak? Utána reboot?
Ha így se megy, akkor a lejtászóban kell oda irányítani a hangot és kész.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3360) sz.balazs.95 válasza Vladi (#3359) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

igen - igen - megnézem. :D reboot után is u.a. :(

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3361) wetomi válasza sz.balazs.95 (#3358) üzenetére


wetomi
aktív tag

Esetleg a KDE rendszerbeállításoknál a multimédia menüpontban az eszközök sorrendjét beállítottad?

Bár a második képen látható állapot nálam csalóka, mert hiába a digitális kimenetek látszanak, az analóg kimeneten keresztül jön csak a hang. Az első, fenti képen látható állapot kell neked szerintem, tehát sorrendben az a második legyen a digitális kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#3362) sz.balazs.95 válasza wetomi (#3361) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nekem itt ilyen van:

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3363) wetomi válasza sz.balazs.95 (#3362) üzenetére


wetomi
aktív tag

Ebből a sokból valamelyik analóg kimenetet helyezd előre a sorrendben. Alul a próba gombra kattintva hallani fogod amikor hallasz hangot, vagy sem.
Ha az Alsa helyett felraksz egy Pulse audiót, akkor sokat egyszerűsödhet a helyzet, akkor ebben az eszközlistában lényegében csak a Pulse audio szervert fogod látni, ő pedig intézi a többit.
(Személy szerint mindig volt vele valami nagyon apró kényelmetlenségem, de műkszik ettől még rendben.)

(#3364) sz.balazs.95 válasza wetomi (#3363) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

elvileg fent van az alsa és a pulseaudio is.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3365) Vladi válasza sz.balazs.95 (#3364) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mondom - negyedszer - akkor csináld a lejátszóban. link így. akkor csak alsád lesz. Vagy keresel egy pulseaudio beállító guit.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3366) sz.balazs.95 válasza Vladi (#3365) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és ezt pl. YouTube-nál hogy állítom be? :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3367) Vladi válasza sz.balazs.95 (#3366) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó a kérdés. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3368) ludla válasza sz.balazs.95 (#3362) üzenetére


ludla
őstag

A Default helyére probálj ki más Analog hanglejátszó eszközt, és ha valamelyik müködik, baloldal lent az eszközsorrend alkalmazásra-katt.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#3369) ludla válasza sz.balazs.95 (#3364) üzenetére


ludla
őstag

Vagy pedig terminálban alsamixer rel lehet jól beállítani, nekem is csak ezzel működik az első hangkimenet beállítása, egyszer kell meg csinálni utána nincs gond vele.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#3370) sz.balazs.95 válasza ludla (#3369) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

az aslamixer-rel pontosan mi a teendőm?
sose használtam még :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3371) Vladi válasza sz.balazs.95 (#3370) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mondjuk elindítod. :DDD Utána ott van, hogy szelect card: f6. Gondolom ez kell neked.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3372) sz.balazs.95 válasza Vladi (#3371) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

így néz ki:

és hang nuku

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3373) ludla válasza sz.balazs.95 (#3372) üzenetére


ludla
őstag

Kiválasztod a HDA ATI SB vezérlőt.
Ott vannak a gondok látni is :) alul a Master hangnál az MM nem aktivált ezt az m gombbal tudod aktívvá tenni, ha aktív akkor zöldre vált és 00 lesz benne.
Ha minden jó, nyitol egy úl lapot a terminálon és itt már SU jogokkal kiadod a alsactl store parancsot és elméletileg kész is.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#3374) sz.balazs.95 válasza ludla (#3373) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

alapból az volt kiválasztva :D

gondolom nem ez a megfelelő kimenet: :B

balazs95@linux-jjmn:~> su alsactl store
su: user alsactl does not exist

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3375) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

múkodik! :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3376) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#3346) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

rájöttem mi a gond:
a frissítés a Firefox 32-re „vonatkozik”, de nekem a 31 van fent.

Egyébként a névjegyre kattintva miért nem kezd el frissítéseket keresni a Firefox? :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3377) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#3376) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ezt nem értem.
Miért szolgáltatnak frissítést a 32-höz ha az nem is létezik openSUSE-ra?
meg amúgy minek van külön openSUSE változat? :U

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3378) ludla válasza Vladi (#3337) üzenetére


ludla
őstag

Na ma eljutottam oda hogy felraktam és próbáltam beállítani, viszont egy furcsaság tűnt fel néha mintha meg fagyna egy pillanatra a rendszer valami miatt. Így néz ki.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#3379) Vladi válasza ludla (#3378) üzenetére


Vladi
nagyúr

De mikor és hogy fagy?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3380) ludla válasza Vladi (#3379) üzenetére


ludla
őstag

Ha felált a rendszer és nyitni akarok pl egy programot mint ha nem is reagálna 2x kell indítanom, de lehet hogy csak a háttérben futo frissitések okozták? Amúgy kell még valamit állitanom?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#3381) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Süsü telepítésén töröm a fejem Gnome 3-mal.
Felmerültek kérdések még mielött nekiállnék:
1.) - mennyire fürge distro? (egy 5400rpm-es 8Mcache-es laptop winyóra kerülne fel AMD Brazos E350-el és 4GB RAM-mal)
2.) - olvastam erről a Tumbleweed nevű cuccról. Ez még létezik? Sajna a weblapról nem egyértelmű, hogy ez régi vagy még létezű dolog. Mivel rolling distro-t szeretnék, ezért fontos lenne ennek a jó működése. Mennyire tartják frissen ezt a repot? Teljes rolling release-nek számít ezzel?

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3382) BoB válasza Bici (#3381) üzenetére


BoB
veterán

Az openSUSE factory léteszik, ez önálló rolling disztró, és a "normál" változat alapja.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3383) Bici válasza BoB (#3382) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!
Van olyan stabil, mint mondjuk egy Arch?
Elméletileg hasonló folyamaton megy keresztül, vagyis hasonlónak kell lennie, de azért hátha van különbség.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3384) BoB válasza Bici (#3383) üzenetére


BoB
veterán

Különbség biztos van. Nem használtam, nem tudom mennyire stabil.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3385) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Föltelepítettem a 13.1-et egy notebookra.
Ami problémát tapasztalok, az az, hogy csak 640*480-as felbontást enged beállítani, holott a kijelző natív felbontása 1280*800 :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3386) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#3385) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

letelepítettem a megfelelő drivert, de semmi.

egyébként egy Fujitsu Siemens Amilo L7310W a szóban forgó masina :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3387) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#3386) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

update:

rákötöttem egy 12801024-es monitort, majd újraindítottam a gépet, az eredmény:

- a monitor felbontását használja, (azaz 1280x1024) de ebből levágja a felső 800 sort, mivel a notebook natív felbontása ekkora, majd mindkét kijelzőre az 1280x800-as képet küldi. wtf? :DDD

print screen esetén egyébként látszik a teljes képernyő.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3388) wetomi válasza sz.balazs.95 (#3386) üzenetére


wetomi
aktív tag

Picit bővebbet tudnál írni a gépről, milyen videokártya van benne? Csak az alap Intel, vagy van benne valami "komolyabb"?
Nem mai gép, valószínűleg a régi grafikus chip (nem) támogatása is benne lehet a pakliban, ami a kerneltől is függhet.
Esetleg a KDE-t frissítetted? Ha jól gondolom a Kwin kezelné az esetleges második kijelzőt. A kijelző beállításoknál nem tudod külön beállítani a két monitor felbontását?

(#3389) sz.balazs.95 válasza wetomi (#3388) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az biztos, hogy egy S3 Unichrome van benne.
amit ki tudtam bogarászni az az, hogy: „VT3118: PM800, CN400, PM880”
ebből elvileg a PM800 van benne.

Szóval nem az integrált intel, de nem is komolyabb :DDD

a rendszerbeállítások/képernyőbeállításokon belül csak egy monitor jelenik meg, és ha csak a noti kijelzője van használatban, akkor csak 640*480-as felbontás van, külső monitorral meg csak 1280*1024.

a képernyő minden esetben tükrözve van, nem tudom beállítani, hogy ki legyen terjesztve az asztal.

egyébként biztos, hogy a gpu támogatásával van a gond. :D

de az is biztos, hogy az 1280*800-as felbontást is támogatja jelen formájában, csak elő kell csalogatni a szoftverből valahogy.

vagyis el kéne hitetni vele, hogy ő igenis ismeri ezt a felbontást is. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3390) wetomi válasza sz.balazs.95 (#3389) üzenetére


wetomi
aktív tag

Megáldott Téged valaki ezzel a csodával :D Utánanézek, hátha találok valamit, de nem ígérek semmit. Pillanatnyilag nincs ötletem. Esetleg az indítási paraméterekbe kellene belenyúlni, de inkább kérdezz utána kezdő linuxos topicban, hátha hamarabb jár arra valaki, aki találkozott már ilyen ritka állattal.

Esetleg Live CD alól működik rendben, vagy úgy sem?

[ Szerkesztve ]

(#3391) sz.balazs.95 válasza wetomi (#3390) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

live cd-t nem próbáltam, de nem akarok erre elpazarolni egy dvd-t :D

az egyébként mitől van, hogyha az openSUSE néhány fájlt az istenért sem hajlandó áthelyezni vagy másolni az egyik háttértárról a másikra? :F

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3392) wetomi válasza sz.balazs.95 (#3391) üzenetére


wetomi
aktív tag

Újraírható lemez, vagy jobb esetben, ha a gép már tud pendrive-ról bootolni, akkor arról próbáld meg, még gyorsabb is, bár gyanítom elég régi ehhez.
Amúgy első körben a régi hardver miatt lesz már eleve kérdéses a támogatás, a jóval frissebb rendszerből (kernel, xorg) már lehet, hogy kidobálták a szükséges részeket. De biztosan át lehet verni valahogy. Egyelőre új rendszerhez használható anyagot nem találtam és nem vagyok a saját gépemnél, hogy legalább ott belenézzek, hátha valami...

az egyébként mitől van, hogyha az openSUSE néhány fájlt az istenért sem hajlandó áthelyezni vagy másolni az egyik háttértárról a másikra? :F

Ezt eddig a wifihez szükséges iw és az adsl kapcsolatos pppoe, vagy smpppd csomagnál vettem észre. Nem tudom miért nem telepíti, holott live rendszeren fut simán. Korábban így volt legalábbis.

[ Szerkesztve ]

(#3393) sz.balazs.95 válasza wetomi (#3392) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

„Ezt eddig a wifihez szükséges iw és az adsl kapcsolatos pppoe, vagy smpppd csomagnál vettem észre. Nem tudom miért nem telepíti, holott live rendszeren fut simán. Korábban így volt legalábbis.”

?

én eddig zene és kép másolásánál tapasztaltam ezt. :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3394) wetomi válasza sz.balazs.95 (#3393) üzenetére


wetomi
aktív tag

Jaaa, így már értem, elsőre telepítésre gondoltam. :B

Úgy gondolod, hogy minden hibaüzenet nélkül végül egy-egy fájl nem másolódik át? Mert elsőre még valamilyen jogosultság problémára gondolnék, ha más rendszerről másolnád, vagy véletlenül áthelyeznéd a fájlokat. De nekem még nem volt bajom olyannal, hogy valamit csak simán nem másolt át.

Azt viszont rendszeres, hogy a pendrivera másoláskor lényegesen nagyobb másolási sebességet ír ki a rendszer, mint ami USB-n jellemző, majd jelzi, hogy befejeződött a másolás, de valójában még az adatmennyiségtől függően akár percekig másolja az adatokat.

(#3395) sz.balazs.95 válasza wetomi (#3394) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

kijelölök egy fáljt - crtl+c - megnyitom a célmappát - ctrl+v - és bedob egy semmitmondó hibaüzenetet, hogy nem sikerült a másolás.

hdd - hdd és hdd - pendrive közötti adatmásolásnál is szembetaláltam már magam ezzel.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3396) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

egyébként ha a VLC jajjgat az mpga, illetve annak nem megléte miatt, arra mi az orvosság?
korábban rájöttem, de elfelejtettem. :B :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3397) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Megpróbáltam Nautilussal is a fájlmásolást.
Nem sikerült most sem, de ez legalább képes kinyögi, hogy miért nem.
Azért, mert érvénytelen a fájlnév... bazd.... :W (konkrétan egy „|”-t tartalmaz. :U )
Legalább kiírná ez a szerencsétlen delfin, hogy mi a gond, és akkor legalább lehetne is vele valamit kezdeni. :W

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3398) e00dgy


e00dgy
aktív tag

Sziasztok! :R

Tud valaki választ adni?

1.
A SUSE 13.1 alatt a "Lemezek" program nagyon szuper dolgokat tud. Találtam egy olyan funkciót benne, Create disk image. Ha ezzel készítek image-t majd visszaállítom az egyenlő azzal mint mondjuk egy Acronis-al készített lemez klónozás?

2.
VLC-vel nem tudok MKV-t lejátszani. Valamiért nem ismeri fel a VGA-t vagy GPU-t.
Fent van az AMD driver, gyönyörűen megy a CS:GO és más is a SUSE alatt. De videókat nem tudok megnézni...

:R

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#3399) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

A Win+tab mire jó?
Azt látom, hogy csinál valamit, de nem igazán értem a funkcióját. :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3400) wetomi válasza e00dgy (#3398) üzenetére


wetomi
aktív tag

Szia!

1: Nem ismerős a funkció, vagy csak én vagyok ilyen vakegér? Hol találtad? Gyanítom, hasonló lehet ahhoz, amit mondasz, a legegyszerűbb, ha kipróbálod.

2: Telepítve van a vlc-codecs nevű csomag? Ha nincs, akkor tedd fel, úgy mennie kellene már, ha úgysem műkszik, akkor pillanatnyilag nincs ötletem.

(#3399) sz.balazs.95
Nekem a Chromiumban felugrik az oldal tetejére, mást még nem találtam hozzá, bár ezt a kombinációt még nem is próbáltam.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.