Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1001) sszever


sszever
őstag

No, VLC problémát nem sikerült megoldani :(
Tettem fel mplayer-t, az viszont kifogástalanul működik, viszont konzolból számomra kissé nehézkes a kezelése :( Egyéb ötletek, valami jó videólejátszóra?

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1002) ~DD~ válasza sszever (#1001) üzenetére


~DD~
tag

gmplayer
GUI mplayerhez. Ha csomagból telepítetted akkor valószínű felkerült, ha fordítod, akkor --enable-gui vagy vmi hasonló kapcsolóval fordítsd.

All of this has happened before, and will happen again.

(#1003) sszever válasza ~DD~ (#1002) üzenetére


sszever
őstag

Megtörtént a fortításnál a kapcsoló beírása, most már benne van a listában a kiválaszthó multimédia szoftverek közt, de ikonra kattintva nem indítja el... :(

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1004) ~DD~ válasza sszever (#1003) üzenetére


~DD~
tag

konzolból?

All of this has happened before, and will happen again.

(#1005) MichaelSD válasza sszever (#1003) üzenetére


MichaelSD
őstag

Neked aztán egy elvarázsolt géped van, nekem minden ment elsőre, még az MPlayer is.

Én így raktam fel a dolgokat és simán ment minden: [link]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1006) sszever válasza ~DD~ (#1004) üzenetére


sszever
őstag

Konzolból a gmplayert beírva kiírta, hogy nem találta a default skin-t. Na, ennek utánnajárok. (pedig telepítésnél benne volt a -ennable gui)

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1007) ~DD~ válasza sszever (#1006) üzenetére


~DD~
tag

Telepítés után kiírja, hogy hova kell másolni a skineket, nálam: /usr/share/mplayer/skins/
Itt találsz pár skint --> [link]

All of this has happened before, and will happen again.

(#1008) sszever válasza ~DD~ (#1007) üzenetére


sszever
őstag

Felmásoltam két skint is az alábbi könyvtárba: /usr/local/share/mplayer/skins/default/skin de semmi hatása, mert azt írja, hogy skin file not readable...

Konzolról, rootként beírva a gmplayert sem indítja, hanem a fenti hibát küldi akkor is :(

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1009) sszever


sszever
őstag

Hát passz. Nem tudom mi van ezzel a géppel :)
Bár nekem már az is megfelelne ha lenne codec a totem-hez, vagy a kaffeine-hez...

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1010) ~DD~ válasza sszever (#1008) üzenetére


~DD~
tag

Biztos h abba a könyvtárba kell??
Nekem itt van: [link]
És kicsomagoltad? Próbáltam szemléletes képet csinálni, hátha látszik rajta a lényeg...

All of this has happened before, and will happen again.

(#1011) sszever válasza ~DD~ (#1010) üzenetére


sszever
őstag

Azért abba a önyvtárba másoltam, mert mindig arra hivatkozik, hogy ott nem olvasható a skin.

Mot átmásoltam abba a könyvtárba is ami neked van megadva, de továbbra is az előző hibaüzenet jön. Ugye GUI nélkül faszán megy.


Na de elindult a vlc! :D Hibaként írta a Libdc1394_control.so.12 hiányát. Most feltettem mindkét forrást, ami libdc1394-el kezdődik, és tuti lett.
Azt hogy tudom beállítani, hogy ha ráklikk egy avira, akkor alapértelmezésben a vlc-ben nyissa meg?

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1012) ~DD~ válasza sszever (#1011) üzenetére


~DD~
tag

MPlayer:
Szerintem akkor tedd fel csomagból (előtte make uninstall), úgy biztos menni fog..

Társítás:
KDE-ben A KDE Vezérlőpultban (kcontrol) A KDE-komponensek/Fájltársítások menüpontban. Más ablakkezelőnél nem tudom.. :(

All of this has happened before, and will happen again.

(#1013) MichaelSD válasza sszever (#1011) üzenetére


MichaelSD
őstag

avi fájlra jobb kilkk, -> open with -> other -> (alul beikszelni a ''Remember application association for this file type) VLC kiválaszt -> OK gomb kilkk

[Szerkesztve]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1014) sszever válasza MichaelSD (#1013) üzenetére


sszever
őstag

Nincs alul beikszelős lehetőség :DDD
Ha lett volna azért észreveszem :)

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1015) MichaelSD válasza sszever (#1014) üzenetére


MichaelSD
őstag

Mondtam hogy valami fure a géped körül... :D

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1016) sszever válasza MichaelSD (#1015) üzenetére


sszever
őstag

Ugye! :D
S akkor még hátravan a képernyőkezeléses gondom megoldása, mert továbbra sem indul a SAX2 X11

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1017) MichaelSD válasza sszever (#1016) üzenetére


MichaelSD
őstag

ATIs vagy Nvidias a kártya? Nekem ATIS és megszenvedtem vele.

OSS vagy a gyári drivert raktad fel?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1018) sszever válasza MichaelSD (#1017) üzenetére


sszever
őstag

Ezen a csere nótáson Intel 945/950-es van, gyári Suse által felismert driver. Elején műkösött is jól, csak miután beállítottam a 2 képernyős módost, azóta szállt el. (így ki sem tudom kapcsolni a két képernyős módot (ha esetleg az okozta a galibát)

A saját nótásomon NVidia FX2500-as, de az most szervízben van, így azzal ráérek 1 hetet még :)

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1019) MichaelSD válasza sszever (#1018) üzenetére


MichaelSD
őstag

Hát akkor sokat nem tudok segíteni. Nekem a SAX akkor csinált ilyet, mikor az
ATI driver felment de valami miatt a GL támogatás része nem. A openSUSE install leírásai megoldották a problémákat.

Mondjuk a 64 bites verziók állítólag azért bugosabbak mint a 32 bitesek. Lehet hogy valami ilyen gondba futottál. Vagy nem....

[Szerkesztve]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1020) sszever válasza MichaelSD (#1019) üzenetére


sszever
őstag

Mondjuk 64 bites, no de kitalálom még mi legyen :)

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1021) kidude válasza hossszú (#956) üzenetére


kidude
csendes tag

[link]

Szerkesztened is kell?

Anybody who plays the stock market not as an insider is like a man buying cows in the moonlight. -Daniel Drew

(#1022) kidude válasza sszever (#1018) üzenetére


kidude
csendes tag

hmmm most látom hossszú egy cseppet régen kérdezett... na de jobb későn mint a sánta kutyát

Sszever azt próbáltad, hogy visszateszed a sax futtatása előtti xorg.conf-ot?
Emlékeim szerint itt van: /etc/X11/xorg.conf.*sax*
Vagy azt, amit az installálás idején készült?
Ez tuti itt van: /etc/X11/xorg.conf.install

Anybody who plays the stock market not as an insider is like a man buying cows in the moonlight. -Daniel Drew

(#1023) sszever válasza kidude (#1022) üzenetére


sszever
őstag

Még nem, na de mindjárt meglesen :)

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1024) hossszú válasza kidude (#1022) üzenetére


hossszú
őstag

Hálás köszönet a linkért :R

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#1025) kidude válasza hossszú (#1024) üzenetére


kidude
csendes tag

Nagyon régen használtam, de szerintem egész jó.
Viszont figyelj, mert nem ismeri az újabb formátumokat. Azok amik ismerik, (úgy tudom) pénzesek.

Anybody who plays the stock market not as an insider is like a man buying cows in the moonlight. -Daniel Drew

(#1026) sszever válasza kidude (#1022) üzenetére


sszever
őstag

Konzolból még root-ként is azt mondja mindkettőre, hogy hozzáférés megtagadva! :(

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1027) sszever


sszever
őstag

A Gnome asztalán van az a nagyon jópofa, és ha az ember hozzászokik, hasznos beállítási lehetőség, hogy a képernyő bal felső sarkába navigálva az egérrel, az összes aktuális azstalon nyitott alkalmazást mutatja egymás mellet, és ki lehet választani melyiket használjam tovább (illetve a 3D-s asztalforgatás, stb). Ilyen a KDE-hez nincs?

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1028) sszever válasza kidude (#1022) üzenetére


sszever
őstag

Most rájöttem (a harmadik nótás telepítése után), hogy a SAX2 X11 a DELL port replikátorától száll el.
Viszont levéltel után sem akar már működni :(

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1029) kidude válasza sszever (#1027) üzenetére


kidude
csendes tag

Már hogyne volna? Gondolom beryt használsz. Mondjuk szerinem ne Aquamarine-t, hanem az Emerald-ot haszáld hozzá. (Az Aquamarine még túl alfa :U)
Az Emerald managerében (vagy hogy hívják a konfiguráló alkalmazását) be tudod állítani ezt a bal felső sarkas dolgot. Amitől én eleinte idegbajt kaptam, de már kezdem megszokni.

Anybody who plays the stock market not as an insider is like a man buying cows in the moonlight. -Daniel Drew

(#1030) kidude válasza sszever (#1028) üzenetére


kidude
csendes tag

A replikátort menet közben üzemeled be, vagy amikor le van kapcsolva a gép (vagy legalább az X)?
Egyébként fura, mert emlékeim szerint a replikátor nem hoz be új videó kártyát (csak még egy képernyő lehetőségét), így nem értem pontosan mi a baja.
Már akkor elszáll amikor rádugod, vagy csak akkor, amikor megpróbálod kiterjeszteni a képernyőt a 2. monitorra?

Anybody who plays the stock market not as an insider is like a man buying cows in the moonlight. -Daniel Drew

(#1031) sszever válasza kidude (#1029) üzenetére


sszever
őstag

Na várj, ez nekem most kínai... :)
Kicsit szájbarágósabban?

Mondjuk pont ez a bal felsős dolgo az amit pillanatok alatt megszerettem, mert tök hasznosnak tartottam...

[Szerkesztve]

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1032) sszever válasza kidude (#1030) üzenetére


sszever
őstag

A replikátorra kikapcsolat állapotbvan teszem a gépet. Majd elindítom...Ezek után minden megy, klón módban, de a képernyő beállításokat nem lehet elérni. Se hibaüzi, semmi.

Port replikátor: Dell-nél semmit nem csinál úgy igazából. De pl. Fujinál van olyan port replikátor, mely videókártyát tartalmaz.

Amikor nem volt replikátoron akkor is megvolt a két képernyős lehetőség, hisz ott a kimenet is, csak nem volt rádugva semmi.
Ugyanakkor replikátor néálkül meg mutatja, hogy a második monitor egy Samsung 226BW lenne.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1033) _seth_


_seth_
veterán

openSuSE 10.2-es dvd-s verzió van a gépemen és nem játsza le a filmeket: nincs decoder... honnan tudok leszedni hozzá és hogyan tudom telepíteni?

pl meg van az ati driver is xy.run formában de nem megy fel :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1034) MichaelSD válasza _seth_ (#1033) üzenetére


MichaelSD
őstag

ATI install leírás: [link]

Itt benne van a codecec installálása: [link]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1035) ragazzo válasza _seth_ (#1033) üzenetére


ragazzo
őstag

Ha felrakod a vlc-t, akkor szerintem semmi nem kell mellé.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1036) kidude válasza sszever (#1032) üzenetére


kidude
csendes tag

lehet, hogy 64-bitest használsz?
Éppen most installáltunk egy Toshibára 64 bitest és komoly gondok voltak az X-el.
32 bitessel (most úgy tűnik) már jól megy.
(a replikátort még nem próbáltuk...)

Anybody who plays the stock market not as an insider is like a man buying cows in the moonlight. -Daniel Drew

(#1037) sszever válasza kidude (#1036) üzenetére


sszever
őstag

Igen, 64 bitest.

De most, hogy visszajött a szervízből a gépem, és arra tettem fel a Suse-t, meg az nvidia drivert, kifejezetten jól működik minden.
No majd holnap bent kipróbálom a dokkolót is...

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1038) sszever


sszever
őstag

Suse Linux 10.2 alatt win játékokhoz mit használtok? WINE, vagy van ennél alkalmasabb megoldás is?

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1039) MichaelSD válasza sszever (#1038) üzenetére


MichaelSD
őstag

Vettem egy PlayStationt. :D

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1040) sszever válasza MichaelSD (#1039) üzenetére


sszever
őstag

:DDD

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1041) h@desz


h@desz
tag

Sziasztok!

Tudom láma kérdes de azért felteszem.
Hogyan tudok egy /home/hadesz/Documents/*.tar.gz forrás filet feltenni egy opensuse 10.2-re ?
Mit kell írni a ./configure elé vagy mögé?Majd make elé vagy mögé? Az után make install elé vagy mögé ?
Sok leírást elolvastam de nem akar sikerülni :F mert vagy azt írja hogy nem találja a parancsot vagy azt hogy ez egy könyvtár :F Helpet is próbálgattam de ott se tudok kiigazodni.

Előre is köszönöm a választ!

Azért vagy itt, hogy mindent láss, hogy értsd a szót, olvasd az írást, azért vagy itt, hogy mindent megtanulj

(#1042) madie válasza MoneyM (#30) üzenetére


madie
csendes tag

Igen megjelent!

Itt egy hasznos kis link, csak egy pici angol kell hozzá! :)

http://www.howtoforge.com/perfect_setup_suse_9.3


Peace.

Root is a state of mind!

(#1043) dr_strange válasza h@desz (#1041) üzenetére


dr_strange
senior tag

Helló,

feltételezve, hogy:

- felhasználóként vagy bent
- bent vagy a kibontott forrás könyvtárában

./configure
make
sudo make install

előfeltétel: fordítói környezet (gcc, make, binutils) megléte

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#1044) h@desz válasza dr_strange (#1043) üzenetére


h@desz
tag

Szia!

Sikerült megcsinálnom köszi!

Most olyan próblémám van hogy felraktam pidgin(MSN kliens) programot és kell neki SSL könyvtár.Na már most a Yast-tal felraktam mindent amiben SSL szerepelet és így se akar elindulni.

Valami ötleted esetleg vagy másik MSN kliens ami nem a gaim ?

Azért vagy itt, hogy mindent láss, hogy értsd a szót, olvasd az írást, azért vagy itt, hogy mindent megtanulj

(#1045) dr_strange válasza h@desz (#1044) üzenetére


dr_strange
senior tag

Ötletem sajnos azért nincs, mert nem használok SuSE-t és nem ismerem a csomagkínálatát. Ha pontos hibaüzenetet írsz, valaki biztosan segít.

Az aMSN még MSN kompatibilis messenger, ha jól tudom.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#1046) h@desz válasza dr_strange (#1045) üzenetére


h@desz
tag

Felraktam aMSN-t tetszik :D köszi.

Azért vagy itt, hogy mindent láss, hogy értsd a szót, olvasd az írást, azért vagy itt, hogy mindent megtanulj

(#1047) MichaelSD válasza h@desz (#1044) üzenetére


MichaelSD
őstag

A chat funkció bármilyen Jabber klienssel működik MSNnel. Kopete, Gaim, etc.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1048) h@desz válasza MichaelSD (#1047) üzenetére


h@desz
tag

Chat funkció működött nem azzal volt a bajom ha nem az hogy gaim miatt fagyott a rendszer legalábbis azt vettem észre.Mivel most egy jó ideje fagyás nélkül megy.

NTFS-3g-hez ért valaki ? :F
Mert felraktam forrásból de még mindig nem tudok írni se törölni NTFS partícióról/ra.Csak másolni tudok.

Azért vagy itt, hogy mindent láss, hogy értsd a szót, olvasd az írást, azért vagy itt, hogy mindent megtanulj

(#1049) magic7


magic7
tag

SUSE10.2 alá melyik MSN kliens-t használjam ami kezeli a wbcam-ot is? Sem Kopete, sem a Gaim ezt nem támogatja. Legalábbis a panasonic miniDV kamerát mint webcamot. Az xp alatt simán használtam webcamként. A Suse egyébként alapból felismeri a cam-ot ha digitalizálok róla. Ötletek?

[Szerkesztve]

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#1050) h@desz válasza magic7 (#1049) üzenetére


h@desz
tag

Szia!

Az aMSN tud webcamot kezelni.De hogy a panasonic miniDV camerádat tudja-e azt nem tudom.Egy próbát megér.

Azért vagy itt, hogy mindent láss, hogy értsd a szót, olvasd az írást, azért vagy itt, hogy mindent megtanulj

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.