Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3401) sz.balazs.95 válasza wetomi (#3400) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nekem azt csinálja, hogy átvált egy másik asztalra, ami tök üres és amin a gyári háttér van, majd egy olyanra amin az asztal mappa tartalmát mutatja, a gyári háttérrel, majd újból üres asztal gyári háttérrel, majd a kiindulási pontba jutok vissza.
A Kickoff meletti asztal ikon viszont csak a kiindulási pontnál jelzi, hogy az 1. asztalon vagyok, a második sosem aktív, a többinél meg egy sem aktív. :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3402) wetomi válasza sz.balazs.95 (#3401) üzenetére


wetomi
aktív tag

Mondjuk nálam most a KDE Frameworks 5 és a Plasma 5-ös kicsit megkavarta ezeket, ezért is lehet az eltérés. Ami bosszant, hogy pillanatnyilag nem tudok két különböző kinézetű munkaasztalt csinálni, remélem ez csak a készülő Plasma hiányossága és hamarosan elérhető lesz.

(#3403) e00dgy válasza wetomi (#3400) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Ez a funkciót a "Start menü" rendszer alatt, Lemezkezelés. Ha a start gyors keresőjébe beírsz ennyit "Lemezek" ezt a programot dobja fel. Ugyan az majdnem, hasonlóan néz is ki mint a Windows alatt a Lemezkezelés.

Ebben a programban fizikai lemeznél található egy nyomógomb, ami alatt található ez a kis funkció "Lemezkép készítése".

No ez készít a teljes HDD vagy SSD-ről egy x.IMG fájlt. Erre vonatkozott az első kérdésem. Feltételezem, ismerve a linuxok igen pazar tudását, hogy ez egyenértékű lehet egy Acronis jellegű lemezképpel. Csak még nem tudtam kipróbálni, főleg, hogy tegnap este a RAID 0 tömböm tökrevágtam :D Így a screenshotok is hiányoznak.

:D

A második kérdésem, a gond az volt elsőre, hogy a VLC nem a legfrissebb volt. De miután nagyszerűen frissítettem a VLC-t, és érzékelte, hogy van gpu, VLC-CODECS is letöltve, MKV-t továbbra is kép nélkül láttam...

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#3404) wetomi válasza e00dgy (#3403) üzenetére


wetomi
aktív tag

Lemezek, persze, mert Gnome-ot használsz (gondolom), én KDE-t, ezért nem esett le elsőre.

Esetleg más programmal próbáltad, függetlenül, hogy a VLC kell? Hang van és csak videó nincs, vagy még a lejátszás sem indul el? A GPU gyorsítás be volt kapcsolva, próbáltad annak ki/be kapcsolásával?

Szerencsére nagyon régen találkoztam olyannal, hogy a VLC ne játszott volna le valamit.

(#3405) e00dgy válasza wetomi (#3404) üzenetére


e00dgy
aktív tag

A KDE-t használom én is, nem Gnome-ot. Azalatt is megvan a progi. :)

De a VLC-vel kapcsolatban csak annyit, hogy nem feltétlenül just only VLC- csak a Windows alatt megszerettem, hogy nem kellett semmi kodek semmi a jó kis HD lejátszásához, csak egyszerűen fogtam és ment. Próbáltam állítani GPU gyorsítást ki / be, de csak a hang indult el.
Szerintem majd ha megint lesz holnap Működő linux akkor kutatni kezdek mi miatt lehet ez.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#3406) whbear válasza wetomi (#3392) üzenetére


whbear
senior tag

Akkor PLOP boot manager kicsi CD re kiírva, arról bootolva, USB kiválasztva és bármilyen öreg gép tud USB-ről bootolni pendriveről. DVD RW - ről nekem már települt hibásan disztró meg elszállt telepítés közben.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3407) VIC20


VIC20
őstag

Sziasztok!

Kezdő Linuxosként segítséget kérek:

OpenSuse rendszeremben frissítés után az OpenGL feldobta a talpát, nem állítható be. A grafikus kártya egy Sapphire 7750-es modell. Mit tegyek? Próbáljam újra feltelepíteni az AMD meghajtóját?

[ Szerkesztve ]

(#3408) joecontra válasza e00dgy (#3405) üzenetére


joecontra
addikt

Linux területén nekem eddig csak a Fedora és OpenSuse alatt nem játszott le a VLC semmit. Arch és Debian vonalon semmi gondom nem volt vele.

Én sem értem egyébként mitől van ez.

Üdv,
J

(#3409) ludla válasza e00dgy (#3405) üzenetére


ludla
őstag

A KDE Codecs felraktad? Nála így működik a VLC rendesen.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#3410) e00dgy válasza ludla (#3409) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Ezt megpróbálom majd. :)
Köszi a tippet. :R

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#3411) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

hogy kell programot forráskódból telepíteni? :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3412) e00dgy válasza sz.balazs.95 (#3411) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Hát ha nem értesz hozzá, akkor az nem lesz egyszerű ( bár lehet manapság már az ) ... :))
Én egyszer, régen csináltam úgy hogy utána olvastam, de úgy voltam vele ez még nem nekem való. :D

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#3413) beleszólok válasza sz.balazs.95 (#3411) üzenetére


beleszólok
senior tag

Kicsomagolod a forrást és make install ;)

Komolyra fordítva: programja válogatja. Van aminél működik a fenti módszer, de általában nem árt elolvasni a forráshoz tartozó leírást, mert ilyenkor a szükséges eszközök, függőségek telepítéséről neked kell gondoskodni.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#3414) Vladi válasza sz.balazs.95 (#3411) üzenetére


Vladi
nagyúr

Írtam róla, nem triviális.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3415) sz.balazs.95 válasza Vladi (#3414) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3416) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Létezik (vagy van tervben) hivatalos Steam kliens openSUSE-ra?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3417) e00dgy válasza sz.balazs.95 (#3416) üzenetére


e00dgy
aktív tag

https://build.opensuse.org/package/show/games:tools/steam

Parancsolj! :) Én hivatalosnak érzem.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#3418) sz.balazs.95 válasza e00dgy (#3417) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

thx! :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3419) e00dgy válasza ludla (#3409) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Köszi ez megoldotta a problémát!!! :R

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#3420) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Akinek SLES11 SP3-ja van valahol, az megnézné nekem hogy a "zram" nevű kernel modul elérhető-e neki:

find /lib/ -name zram*

server:~ # cat /etc/SuSE-release
SUSE Linux Enterprise Server 11 (x86_64)
VERSION = 11
PATCHLEVEL = 3
server:~ #

server:~ # uname -a
Linux server 3.0.101-0.15-default #1 SMP Wed Jan 22 15:49:03 UTC 2014 (5c01f4e) x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux
server:~ #

A zram.ko kernel module kellene nekem ehhez az OS-hez.

Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#3421) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Ezt a Pager-t, ami ebben a leírásban szerepel, honnét lehet előbányászni?
Mert én konkrétan sehol nem találom. :(

Az egyébként hogy lehetséges, hogy elvileg csak 1 asztalom van, de ennek ellenére amikor a Win+tab-bal váltok, akkor négyféle asztal között váltok.
ráadásul az asztalváltó nem jeleníti meg, hogy melyik asztalon vagyok (mintha a látókörén kívülre kerülnék) akkor, amikor a Win+tabbal váltok az asztalok között. :F

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3422) kovi.lali válasza sz.balazs.95 (#3421) üzenetére


kovi.lali
csendes tag

Panel toolbox > Add widgets > Pager

(#3423) sz.balazs.95 válasza kovi.lali (#3422) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

itt néztem először, de itt nincs. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3424) batagy


batagy
őstag

Most nézem, hogy 5 nap múlva OpenSUSE 13.2 release!

3.16-os kernel lesz benne, és az alapértelmezett fájlrendszer a rootnak a BTRFS, az EXT4 helyett. A home-nak pedig XFS.

Cégben majd mostanában akarnék 4 gépet is felhúzni, lehet akkor már ez menne föl.

(#3425) kovi.lali válasza sz.balazs.95 (#3423) üzenetére


kovi.lali
csendes tag

Akkor próbáld meg: Configure Desktop > Workspace Behavior > Virtual Desktops

(#3426) Dhampir válasza batagy (#3424) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen.

2014-10-30: 13.2 Gold Master
2014-11-04: 13.2 Release / General Availability

openSUSE Roadmap

[ Szerkesztve ]

(#3427) sz.balazs.95 válasza kovi.lali (#3425) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és azt merre találom? :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3428) kovi.lali válasza sz.balazs.95 (#3427) üzenetére


kovi.lali
csendes tag

A K-menüben, vagy a parancssorba írd be >systemsettings , vagy k menu> run command > configure desktop.

(#3429) sz.balazs.95 válasza kovi.lali (#3428) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Mármint K-menü, mint Kickoff? :B

feltételezem, hogy erről van szó:

Innen hogyan tovább? :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3430) kovi.lali válasza sz.balazs.95 (#3429) üzenetére


kovi.lali
csendes tag

Ja, hogy magyarul mondjam, akkor itt a munkaterület megjelenítése és működés > működés ikon > virtuális asztalok fül. De screenshot alapján ott van a pager a menu gombod mellett, szóval aara jobb klikk beállítások, ugyan ezt a menüt hozza fel.

(#3431) sz.balazs.95 válasza kovi.lali (#3430) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

itt most egy asztalt állítottam be, ennek ellenére a +tab billentyűkombinációval vidáman tudok 4 különböző asztal között váltani. :F

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3432) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Egyébként nem tudjátok, melyik openSUSE-tól lesz alap a KDE Plasma 5?
Nagyságrendekkel szebb, mint a mostani, 4-es verzió. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3433) #82679040 válasza sz.balazs.95 (#3432) üzenetére


#82679040
törölt tag

A 13.2 témája eléggé hajaz az alap Plasma5 skinre ha ez számít.Amúgy telepíthető is.De,hogy mikortól lesz alap ,háát...passz...

(#3434) Dhampir


Dhampir
félisten

Tegnap feltettem a 29-én kiadott current 13.2-őt. Annyiban csalódás volt, hogy arra számítottam, már a Mate Desktop is választható lesz a telepítőben, de sajnos maradt a szokásos választék, így csak az utólagos feltelepítés jöhet szóba.

(#3435) sz.balazs.95 válasza #82679040 (#3433) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az már akkor oké! :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3436) #82679040


#82679040
törölt tag

Suse oldalán még nem láttam róla infót de nvidia repoban már van a 13.2 driver.
[ftp://download.nvidia.com/opensuse/]

[ Szerkesztve ]

(#3437) #82679040


#82679040
törölt tag

Illetve packman 13.2 [http://packman.inode.at/suse/openSUSE_13.2/]

[ Szerkesztve ]

(#3438) ludla válasza #82679040 (#3436) üzenetére


ludla
őstag

Ez jó hír, hogy már az Nvidia driver kint van hozzá. :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#3439) whbear


whbear
senior tag

Sziasztok, ki szeretném próbálni az új OpenSUSE-t. Tudnátok írni repókat amit érdemes lenne felvenni, mint Fedoránál az rpmfusion?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3440) #82679040 válasza whbear (#3439) üzenetére


#82679040
törölt tag

A packman kell neked de itt a link ,mazsolázz. :) [https://en.opensuse.org/Additional_package_repositories]

(#3441) whbear válasza #82679040 (#3440) üzenetére


whbear
senior tag

Köszi!

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3442) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok, ay OpenSUSE 13.2 telepitese kozben allitolag ki lehet valasztani a MATE-Desktopot, de meg a csomagcsoportok kozott sem leltem meg. Csak KDE, GNOME, XFCE desktopra bukkantam.

Hol keressem?

[ Szerkesztve ]

(#3443) Dhampir válasza Dhampir (#3442) üzenetére


Dhampir
félisten

Letezik a netinstallos megoldas, (illetve itt is lathato)de eszerint megsem valaszthato ki alapbol a nagy telepitolemezrol, hat ez csalodas. :(

(#3444) Vladi válasza Dhampir (#3443) üzenetére


Vladi
nagyúr

Fedórás anaconda régóta tud olyat, hogy telepítés közben adsz hozzá repót. Itt nem lehet megcsinálni?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3445) Dhampir válasza Vladi (#3444) üzenetére


Dhampir
félisten

Emlékezetem szerint mintha lehetne. Igazából csak azt reméltem, hogy már alapból belekerült a telepítőbe, de sajnos nem. Egyszerű úton akartam kipróbálni Suse alatt is a Matet, de ha utólagosan telepítem, akkor sem dől össze a ház. :)

(#3446) Vladi válasza Dhampir (#3445) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mintpéldául. Egyébként tök olyan, mint egy gnome2. :D Én napi szinten használom.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3447) Dhampir válasza Vladi (#3446) üzenetére


Dhampir
félisten

Hozzáadtam (a felső) két repót, illetve automatikusan kipipálta és felvette (a többi jelölőnégyzetet üresen hagytam), ezután csudák csudája a csomagok között megjelent a Mate Desktop is.

Köszönöm az ötletet! :R

Egyéb disztribúcióban láttam már a Matet, de én a Suse alatti működésére vagyok kíváncsi. :)

[ Szerkesztve ]

(#3448) Dhampir válasza Vladi (#3446) üzenetére


Dhampir
félisten

A Suse alatti megjelenése a SLED-es Gnome 2-re hajaz. Az alsó panelen nem volt rajta alapból a MATE főmenüje, de könnyen hozzá lehetett adni.

Amikor rákattintottam a wifi hálózatok listájára, akkor rögtön vissza is ugrott a lista, csak folyamatosan lenyomva tartott gombbal lehetett megnézni.

Érezhetően a MATE nincsen rendesen a rendszerhez illesztve, persze ez csak az első benyomás volt.

(#3449) szundybence


szundybence
aktív tag

Mostanában van pár feloldhatatlannak tűnő problémám az Ubuntuval (Xubuntu 14.04.1 32bitest használok belőle). Gondoltam kipróbálom az új 13.2-es Susét. De lenne pár kérdésem előtte:

1 Tudok-e használni internetet wifivel?

2 Van-e valami olyan automatikus frissítése mint a ppa az Ubuntuban?

3 Van-e valami olyasmi program mint a Systembeck a Debian rendszerekben, (így az Xubuntuban is)?

4 Van-e "rendes" fóruma, mint az Ubuntunak?

5. Melyik grafikus felületet ajánljátok és miért?

Légyszi válaszoljatok elfogulatlanul, mert nekem most fontosak az igaz válaszok, hogy tudjak mérlegelni.

(#3450) whbear válasza szundybence (#3449) üzenetére


whbear
senior tag

Csak amiket biztosan tudok : Internetet tudod használni, bár nekem telepítés után nem indult automatikusan a NetworkManager. Ha SUSE akkor KDE. A ppa az tároló, ami itt is van bőven. Szerintem fényévekkel jobb mint az Ubuntu, mondom annak ellenére hogy Fedorát használok ami még jobb. Automatikus frissítés van, de ez nagyon egyszerű, zypper dist-upgrade. De majd a szakértők kiegészítik én ennyit tudok segíteni.
Szerk: Azért az RPM-es világ teljesen más, sokat kell tanulnod de megéri szerintem.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.