Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3751) saelin válasza Bici (#3747) üzenetére


saelin
veterán

Majd végig próbálom őket. A végleges rendszert úgyis a leap-en szeretném belakni... Addig meg próbálkozom és tanulom a SuSE-t, hogy hogy lenne nekem megfelelő hosszútávon.
Sajnos ritkán tudok otthon lenni mostanában, így picit lassan haladok a rendszer megismerésével. :( Eddig nagyon jó benyomást tett, pöccre ment minden, csak az uival van némi gondom, mert még nagyon új és szokatlan.

Viszont nem tudom megéri-e telepíteni az AMD driverét; Radeon HD6470 mennyivel hozna többet mint az inteles IGP (Intel HD Graphics 3000)?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#3752) Bici válasza saelin (#3751) üzenetére


Bici
félisten

A nyílt AMD driverrel jársz legjobban. Alapból fent van, nem kell telepíteni, viszont nem tudom, hogy kell váltani a két GPU között linux alatt. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3753) ivana válasza agy73p (#3750) üzenetére


ivana
Ármester

Nincs 32 bit only gépre ajánlom a hulladék gyűjtőt ;]

(#3754) saelin válasza Bici (#3752) üzenetére


saelin
veterán

Hogy lehet megnézni, hogy éppen mit használ? :F

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#3755) gvandor válasza saelin (#3746) üzenetére


gvandor
csendes tag

Nekem eddig a KDE felület csak Suse-ban tetszett (13,1), abban viszont nagyon. A sok beállítás inkább előny. :))

Ha nem telepítettél másik drivert, akkor a nyílt meghajtót használja. Ahol lehet telepíteni másikat, gondolom ott lehet váltani is, szóval, ha felraksz másikat, tudni fogod, hol nézheted meg.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu 14.04 LTS (Unity)

(#3756) agy73p válasza ivana (#3753) üzenetére


agy73p
senior tag

Persze, persze, de ha egyszer még működik? Elavult, rendben, de kidobni csak azért, meg már régi.... olyan pazarlás... így is betemeti a földet a szemét.

(#3757) ivana válasza agy73p (#3756) üzenetére


ivana
Ármester

El tudom képzelni mennyire működik, tegnap vettem egy 64bit képes itx lapot 19W tdp-s procival 2000Ft-ért innentől kezdve szerintem hülyeség szórakozni ilyenekkel. 20-ért 64 bites thinkpad van.

(#3758) cigam válasza agy73p (#3756) üzenetére


cigam
félisten

Használd az utolsó 32bites kiadást(13.2). Pár évig tuti el leszel vele, vagy amíg a géped kitart.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3759) saelin


saelin
veterán

Már égetem a leapet a pendriveomra. Azt hiszem maradok a KDE felületénél, mert a GNOME nekem túl fapados és túl "touch-os"... a többi DE meg nem nagyon fogott meg. Viszont egy valamire nem tudtam rájönni ezalatt a pár nap használat alatt. Mégpedig, hogy hogy lehet kikapcsolni az automatikusan induló bluetooth-ot...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#3760) cigam válasza saelin (#3759) üzenetére


cigam
félisten

Yast-ban. Szinte minden beállítgatást ott lehet/kell elvégezni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3761) zso73


zso73
veterán

Akinek gondja van ismét a Chrome telepítéssel, és a Teamviewer telepítéssel a 42.1 alatt van megoldás.
RPM csomagok kibontása könyvtárba.

rpm --nosignature -ivh /home/zsola73/Letöltések/google-chrome-stable_current_x86_64.rpm
error: Failed dependencies:
lsb >= 4.0 is needed by google-chrome-stable-46.0.2490.80-1.x86_64

Megoldás :zypper install lsb

Majd az install szkriptre kattintás után megjelenő parancsot kell futtatni.
Nekem ezt dobta.:
rpm --nosignature -ivh /home/zsola73/Letöltések/google-chrome-stable_current_x86_64.rpm

És hopp, már telepítve is van a Chrome.

Teamviewer:

inux-x86z:/home/zsola73/Letöltések # ./INSTALL
error: Failed dependencies:
libjpeg.so.62 is needed by teamviewer-10.0.46203-0.i686
libSM.so.6 is needed by teamviewer-10.0.46203-0.i686
libXtst.so.6 is needed by teamviewer-10.0.46203-0.i686

Neki meg ezek a csomagok kellenek. És persze a Wine
zypper install Wine
zypper install libjpeg.so.62
zypper install libSM.so.6
zypper install libxtst.so.6

És utána mehet az install. Remélem érthető volt...Ha valakit zavar, töröljétek.
Nekem műxik mind a két program, ezért gondoltam, hogy leírom. :R

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3762) gvandor


gvandor
csendes tag

Sziasztok

Szégyenlem, de a legújabb Suse (leap) telepítése után nem találom, hol tudom a képernyő felbontást állítani. Nekem túl apró minden, ezért minden linux telepítése után legelőször lecsökkentem a felbontást. Hiába keresem a yastban, meg bárhol, nem találom. A korábbi Suse-ban simán ott volt a hardver résznél, meg más OS-nél is. :O

[ Szerkesztve ]

Ubuntu 14.04 LTS (Unity)

(#3763) ivana válasza gvandor (#3762) üzenetére


ivana
Ármester

Milyen asztali környezet? Amúgy xrandr megoldja ha nincs más. KDE-ben alt+f2 systemsettings enter.

(#3764) gvandor válasza ivana (#3763) üzenetére


gvandor
csendes tag

KDE
Köszönöm, kipróbálom.

Ubuntu 14.04 LTS (Unity)

(#3765) zso73


zso73
veterán

CTRL+ALT + F1..........F12 Miért nincs konzol ? Zypper update panaszkodik, hogy futnak a programok...Enélkül hogyan ? A sima Root konzol ablakban nem jó erre.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3766) ivana válasza zso73 (#3765) üzenetére


ivana
Ármester

sima Root konzol ablakban nem jó erre De. Mindig mindent 'sudo zypper dup'-al frissítek sima konsole-ból.

Suse-n F1-től F6-ig van tty, és F7-en van az X.

(#3767) gvandor válasza ivana (#3763) üzenetére


gvandor
csendes tag

Megoldódott, eldugták a képernyő felbontást, a yastban nincs benne. Ahogy alul kinyitom a panelt, bal oldalt van egy ikon, amin alapértelmezett beállításoknál nem látszik, hogy beállításokat tartalmaz. Még ott sem látszik egyből, görgetni kell. Megtaláltam, most már csak annyi a gond, hogy nincs netkapcsolat. Beállítom a DSL-t (felhasználó és jelszó), de nem tud kapcsolódni. Több más linuxnál működik, de Suse 13, Leap, és Debianban nem jön össze. :))

Ubuntu 14.04 LTS (Unity)

(#3768) ivana válasza gvandor (#3767) üzenetére


ivana
Ármester

Net: Yast-os módszer vagy network manager? Inkább az utóbbit ajánlom az előbbi eléggé superseeded. Mivel leap is volt nem hiszem, hogy a kernel verzió a gond.

Yast nem foglalkozik X-el ezért a yastban nincs X, yast működik akár X nélkül is.

(#3769) gvandor válasza ivana (#3768) üzenetére


gvandor
csendes tag

Valahol a yastban van a hálózatoknál, hogy kiválasztom a network-manager módot. Csak így van felhasználónév+jelszó beállításos DSL, tudomásom szerint ez a pppoe kapcsolat. Ugyanaz a szokásos beállítóablak, ami van az összes Buntuban (kivéve a gnome környezetet), Mintben, Zorinban. Azokban működik, de Debian xfce-ben sem kapcsolódott, meg Suse-ben sem. A 13-as Suse-ben már régebben is volt ezzel másnak is gondja, itt a prohardveren írták, de akkor sem volt megoldás.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu 14.04 LTS (Unity)

(#3770) ivana válasza gvandor (#3769) üzenetére


ivana
Ármester

DSL-el sose volt. Kért root jelszót a network manager? Mert suse-n kellene neki.

(#3771) gvandor válasza ivana (#3770) üzenetére


gvandor
csendes tag

Kért igen.

Ubuntu 14.04 LTS (Unity)

(#3772) agy73p


agy73p
senior tag

Nálatok ilyen tapasztalat esetleg? Egyébként a netinstaller - amit eddig én még nem próbáltam - nagyon frankó dolog, ha ez a problémám nem lenne, őszintén meg lennék vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#3773) agy73p válasza agy73p (#3772) üzenetére


agy73p
senior tag

amit eddig én még nem próbáltam ...amit én tegnap estig még nem próbáltam...

[ Szerkesztve ]

(#3774) ivana válasza agy73p (#3772) üzenetére


ivana
Ármester

Az iso-t jó helyről szedted? ([link]) Ha innen szedted akkor is próbáld meg egy új buildel mert lehet (szerk.) azóta javíthatták. Ugye x64-es verziót szedtél le? (a 32 bites inkább ilyen legacy cucc már, leapből nincs is, arra 0 garancia van, hogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#3775) agy73p válasza ivana (#3774) üzenetére


agy73p
senior tag

Köszönöm, még egyszer nekifutottam, de akkor is ugyanaz volt, sajna, már nem volt több időm próbálkozni, így visszamentem Fedorára (egy időre).

(#3776) batagy


batagy
őstag

Most akkor a Leap 42.1 az OpenSUSE 13.2 utódja?
Micsoda zagyvalék elnevezés! Az OpenSUSE főoldalán írt infókról én nem tudtam eldönteni, hogy akkor mi a Tumbleweed és mi a Leap.

Ha a Leap az OpenSUSE 13.2 vonal, akkor mi a Tumbleweed?
És az SLES vonalnak mi felel meg akkor? Az marad ugyanaz? SLES12-ről tudom hogy létezik, nálunk a cégben SLES11 SP3 használatos. A saját szervereimen pedig OpenSUSE van. Szóval nem árt képben lenni... ezért kérdem.

(#3777) ivana válasza batagy (#3776) üzenetére


ivana
Ármester

Leap - SLES nagy részét belerakták az openSUSE-ba, az alapcsomagok inkább SLES-ből, a userspace az inkább opensuse közösségi fejlesztés. Ez a 13.2 vonal igazából
Thumbleweed - Rolling distró otthonra ezt ajánlom, mert viszonylag stabil és gyors
SLES - Ez szimplán a támogatott fizetős distró

(#3778) zso73 válasza zso73 (#3761) üzenetére


zso73
veterán

rpm --nosignature -ivh /home/zsola73/Letöltések/teamviewer_11.0.53191.i686.rpm

A TW futtatásra meg ez. kell még.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3779) zso73 válasza ivana (#3777) üzenetére


zso73
veterán

És melyik verzió, és honnan az AMD driver,ami működik ? Az oneclick, vagy az YMP fájlos telepítés után nem indul a megjelenítés. Azt írja néha ki, hogy nem megfelelően van telepítve..Ilyenkor mit lehet tenni ?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3780) ivana válasza zso73 (#3779) üzenetére


ivana
Ármester

Thumbleweed vagy leap? Thumbleweed-en most én is radeonnal nyomom, mert az fglrx nem ment valamiért, megcsinálni meg nem volt időm.

(#3781) zso73 válasza ivana (#3780) üzenetére


zso73
veterán

Két gépem van. Az egyiken thumb a másikon Leap.
Akármelyik módszert próbáltam nem működött. :W

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3782) zso73


zso73
veterán

Ez jó telepítő. Ezt töltsétek le !! :C

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3783) zso73 válasza zso73 (#3782) üzenetére


zso73
veterán

A letöltés nem minden esetben működik. Viszont a könyvtárból az ymp letöltése után rendesen települ a drájver. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3784) zso73 válasza zso73 (#3783) üzenetére


zso73
veterán

http://wiki.cchtml.com/index.php/SUSE/openSUSE

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3785) zso73


zso73
veterán

42.1 Leap teljesen tökéletesen muzsikál. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3786) wetomi


wetomi
aktív tag

Sziasztok!

A Samba beállítására tudtok valami jó és opensuse leap 42.1 alatt biztosan működő leírást? Felhasználónév és jelszó nélküli megosztást szeretnék a hálózaton.
Látom a windows megosztásokat, a Dolphinban látszik az általam megosztott két mappa is, de akár saját gépről, akár másik gépről nyitnám meg azokat, mindenképpen kér valamilyen felhasználónév-jelszavas azonosítást.

Jó pár leírást végig néztem már, de nem jöttem rá, mi a gond. Az smb.conf pillanatnyilag egy ennyire leegyszerűsített fájl, gyárilag jóval több részlet van benne, valószínűleg nem véletlenül.

[global]
workgroup = Munkacsoport
usershare allow guests = No
netbios name = wetomi
security = user
map to guest = Bad user
guest account = nobody

[Zenék]
comment = Zenék
guest ok = Yes
inherit acls = Yes
path = /2tera/tamas/Zenék
read only = Yes
browseable = Yes

Ahol én több esetben ellentmondást, vagy különböző leírást találtam, az a global részben jelzett security = user, vagy share opció. Ha azt állítom be, hogy share, akkor a logban olyan üzenetet látok, hogy: Ignoring invalid value 'share' for parameter 'security'

Tudtok valamilyen megoldást erre?

Üdv,
wetomi

(#3787) qqcqqc válasza wetomi (#3786) üzenetére


qqcqqc
őstag

Próbáltad yastban beállítani?

(#3788) wetomi válasza qqcqqc (#3787) üzenetére


wetomi
aktív tag

Igen, az volt az első. Most a kérdés, hogy kell-e nekem bármilyen user-t hozzáadnom a sambához, vagy magához a rendszerhez egy vendég hozzáféréshez?

Fura amúgy, mert már többször hozzáfogtam az elmúlt 2-3 évben a samba összerakásának, de valahogy sosem sikerült, aztán hagytam is a fenébe, mert nem volt rá igazán szükség. Most kellene már, de ezt még nem sikerült a süsüvel megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#3789) qqcqqc válasza wetomi (#3788) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ha belső hálón azt akarod elérni, hogy a megosztáshoz mindenki hozzáférjen, akkor elég a megosztásnál felvenni a beépített nobody usert. A jogokat (ír, olvas, stb) beállítod a yastban és kész.
Nálam ez jól működik, win, android, médiajátékos van a hálóban.

(#3790) qqcqqc válasza qqcqqc (#3789) üzenetére


qqcqqc
őstag

[global]
workgroup = TARTOMANY
netbios name = GEPNEV
guest ok = yes
read only = no
security = share
guest account = nobody

[megosztas1]
comment = Vendeg megosztas
path = /tmp
browseable = Yes
read only = Yes
guest ok = Yes

[Public]
comment = Ide barki irhat
path = /home/public
browseable = Yes
writeable = Yes
guest ok = Yes

Minden hálózati gép hozzáfér a megosztáshoz és ír olvas mindenki.
Persze a helyi adatokat, gépnév, tartomány, megosztás neve írd át.

[ Szerkesztve ]

(#3791) wetomi válasza qqcqqc (#3790) üzenetére


wetomi
aktív tag

Jobb híján végül mégis adtam hozzá felhasználót a rendszerhez és felhasználónév jelszóval már működik.
A vendég hozzáférést nem sikerült összerakni a te konfigod alapján sem. Mindegy, úgyis csak arra a 3 eszközre kell megosztani.

Annyi előnye volt a történetnek, hogy az egyik mappánál legalább kiderült, valamilyen kavarodás van a tulajdonos felhasználó és csoportok és jogosultságok terén, így azt legalább rendbe raktam.

(#3792) olivera88


olivera88
veterán

Megnézné nekem valaki h elérhető a Magics ++ 2.24.7 program és fe telepíthető e? Azért kérdezem , hogy ne kelljen feleslegesen azért feltelepíteni a Suset.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#3793) zso73


zso73
veterán

Mappanézet nem átméretezhető probléma megoldása. Jobb egérgomb a mappa üres részén. Munkaasztal beállításai. Felületi elemek feloldása. És ennyi. Innentől átméretezhető az asztal mappa.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3794) zso73


zso73
veterán

how to install google chrome browser AGAIN

Quote Originally Posted by wa6mbz_bb View Post
Hi All
Someone showed us how to install google chrome with suse 13.2,
I did it and it worked, but I forgot to write it down.
.
Can someone please resend the instructionsa ???
install google's PGP key to avoid key warnings
Code:

wget https://dl.google.com/linux/linux_signing_key.pub
sudo rpm --import linux_signing_key.pub

Add chrome's repository and use zypper or yast to install
for 64bit OS
Code:

sudo zypper ar http://dl.google.com/linux/chrome/rpm/stable/x86_64 google
sudo zypper in google-chrome-stable

for 32bit OS
Code:

sudo zypper ar http://dl.google.com/linux/chrome/rpm/stable/i386 google
sudo zypper in google-chrome-stable

Ennél egyszerűbb telepítés nincs !! :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3795) ivana válasza zso73 (#3794) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem eddig mindig ment a beírom a googleba, leszedem az rpm-et és felrakom módszer. Hozzá adja a repot is magától, a key-t meg csak egyszer kell trustolni.

(#3796) zso73 válasza ivana (#3795) üzenetére


zso73
veterán

Nekem sohasem. Kicsomagolta a könyvtárakat, meg bénáskodott. Hiába volt futtatható a fájl. YMP-vel sem ment fel rendesen. Nem volt ikon, vagy nem működött....

Az általam leírt két módszerrel, viszont tökéletes. Aki így bénázik, mint én talán így könnyebb.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3797) zso73


zso73
veterán

Iphone support telepítésben tud valaki segíteni ? Szeretném Suse alatt is használni a telefonom lehetőségeit.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3798) zso73


zso73
veterán

AMD ventillátor szabályzásban segíteni tud valaki ? AMD Overdrivectrl program belassítja a rendszert.
Alternatíva mi lehetne ?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3799) ivana válasza zso73 (#3798) üzenetére


ivana
Ármester

Gpu vagy lap? Gpu esetén nem lesz más szerintem, lapnál sensors csomag talán...

(#3800) zso73 válasza ivana (#3799) üzenetére


zso73
veterán

AMD / AMD 6970

Kénytelen voltam parancssorból leszedni a programot, mert belassította a rendszert annyira, hogy majdnem fagyott. Az egyik procit folyamatosan 100%-on pörgeti. Törlés után minden ok.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.