Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2201) kovaax válasza kovaax (#2200) üzenetére


kovaax
őstag

Ugyanez openSUSE 11.4-en, ha ki van csekkolva a "Cserélhető eszközök".

Nincs usb.

Itt meg bedugtam egyet, de nem rak ki ikont (merthogy nincs becsekkolva), de a Fájlkezelőben látszik az 1,0 GB fájlrendszer.

Szerk.: Uborkával nem akarom végigjátszani.

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#2202) kovaax válasza kovaax (#2201) üzenetére


kovaax
őstag

1:0 a kékek javára. :B

-=- There's no place like /home -=-

(#2203) meoindil válasza kovaax (#2197) üzenetére


meoindil
aktív tag

fstab:

/dev/disk/by-id/ata-SAMSUNG_HD321KJ_S0MQJ1BQ400418-part1 swap swap defaults 0 0
/dev/disk/by-id/ata-SAMSUNG_HD321KJ_S0MQJ1BQ400418-part2 / ext4 acl,user_xattr 1 1
/dev/disk/by-id/ata-SAMSUNG_HD321KJ_S0MQJ1BQ400418-part3 /home ext3 defaults 1 2
/dev/disk/by-id/ata-SAMSUNG_HD103SI_S1VSJ9BS902041-part1 /home/meoindil/Kozos-Adat ntfs-3g user,users,gid=users,fmask=133,dmask=022,locale=hu_HU.UTF-8 0 0
/dev/disk/by-id/ata-SAMSUNG_HD321KJ_S0MQJ1BQ400418-part4 /windows/C ntfs-3g users,gid=users,fmask=133,dmask=022,locale=hu_HU.UTF-8 0 0
proc /proc proc defaults 0 0
sysfs /sys sysfs noauto 0 0
debugfs /sys/kernel/debug debugfs noauto 0 0
usbfs /proc/bus/usb usbfs noauto 0 0
devpts /dev/pts devpts mode=0620,gid=5 0 0

parted -l
# parted -l
Model: ATA SAMSUNG HD321KJ (scsi)
Disk /dev/sda: 320GB
Sector size (logical/physical): 512B/512B
Partition Table: msdos

Number Start End Size Type File system Flags
1 32,3kB 1053MB 1053MB primary linux-swap(v1) type=82
2 2155MB 23,6GB 21,5GB primary ext4 boot, type=83
3 23,6GB 228GB 204GB primary ext3 type=83
4 228GB 320GB 92,4GB primary ntfs type=07


Model: ATA SAMSUNG HD103SI (scsi)
Disk /dev/sdb: 1000GB
Sector size (logical/physical): 512B/512B
Partition Table: msdos

Number Start End Size Type File system Flags
1 32,3kB 1000GB 1000GB primary ntfs type=07


Warning: Unable to open /dev/fd0 read-write (Írásvédett fájlrendszer). /dev/fd0
has been opened read-only.
Error: /dev/fd0: unrecognised disk label
Sector size (logical/physical): 512B/512B

(#2204) Vladi válasza kovaax (#2202) üzenetére


Vladi
nagyúr

naugye! Mindig is mondtam, hogy a Fedora fasza. A végén csak nekem lesz igazam. :D

Amúgy meg: ódenagyonráérsz. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2205) kovaax válasza meoindil (#2203) üzenetére


kovaax
őstag

Neked azért nem rak ki semmit feleslegesen az asztalra, mert minden particiódat használja az openSUSE. Nekem azokat rámolja ki oda, mint csatolható eszköz, amiket nem ő kezel, hanem a többi linux, ami a gépen van még.

-=- There's no place like /home -=-

(#2206) kovaax válasza Vladi (#2204) üzenetére


kovaax
őstag

Azért a Fedorával is vannak gondjaim. Az xarchiver bugon kívűl mondjuk főleg az, hogy frissítés után, ha ki kellene lépni, vagy újraindulni, akkor ugye szól, hogy csinálja-e. Ha rányomok, hogy igen, akkor nem csinál semmit. Meg ki is rakja a kis ikont alulra, hogy kilépés, vagy újraindítás, na és azok az ikonok is tök süketek. Persze normál módon ki tudok lépni, vagy újra tudom indítani.

Jaja, sikerült elintézni, hogy ne kerüljek túl közel hozzád a 4 napos szünetben, úgyhogy itthon hesszelek. ;)

-=- There's no place like /home -=-

(#2207) wetomi


wetomi
aktív tag

Felraktam én is ma este a 11.4-et és gyors. Meglepően gyorsan települt, gyorsabban, mint ez előző. Elsőre minden rendben. A wifi is rendben. Csak a KDE 4.6.0 sz@r@kszik kicsit, az Amarokban száll el a helyi gyűjtemény. Ha a fájlokat nézem, úgy lát mindent, le is játsza. De ezt a 11.3-on is megcsinálta, amikor felraktam a 4.6-os KDE-t. Pedig a legutóbbi 4.5.5-ben is ugyan ez a 2.4.0-s Amarok van benne.
Lehet hogy kipróbálom a Factory csomagokat.

(#2208) kovaax válasza wetomi (#2207) üzenetére


kovaax
őstag

Na, még korábban akartam írni, hogy biztos azért vannak gondok az xfce-vel, mert a kde-re van a suse kihegyezve, erre tessék...

-=- There's no place like /home -=-

(#2209) wetomi válasza kovaax (#2208) üzenetére


wetomi
aktív tag

Ez inkább kde lesz, mert a 4.6.0-ban ugyan ez a pár hiba megvolt, ha a 11.3-ra tettem fel. Majd még ma felrakom a 4.6.1-et és meglátom mi lesz.
De ezen kívül, az elmúlt egy órában semmi más gond nem volt, pedig ami eszembe jutott, azt mind kipróbáltam.

(#2210) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megnéznétek nekem, hogy ha betesztek egy dvd filmet, azt meg tudja-e nyitni a Totem?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2211) Vladi válasza CPT.Pirk (#2210) üzenetére


Vladi
nagyúr

Fedora alatt lejátssza. Mondjunk hangot nem adott hozzá, de viszi.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2212) kovaax válasza CPT.Pirk (#2210) üzenetére


kovaax
őstag

Megpróbáltam, inkább nem is mondok semmit. :W

-=- There's no place like /home -=-

(#2213) stillness válasza CPT.Pirk (#2210) üzenetére


stillness
csendes tag

Igen.

Kodekekhez
Yast -> Telepítési Források -> Hozzáadás -> Közösségi telepítőforrások
*Packman Repository
*libdvdcss Repository
*Elsődleges telepítési forrás (közösségi)

vagy
[link]

(#2214) kovaax válasza stillness (#2213) üzenetére


kovaax
őstag

Csak a harmadikat hagytam ki... A linket is megtaláltam, de számomra csak annyi derült ki belőle, hogy a KDE és Gnome felhasználóknak van egy klikkes, a többieknek meg kanparipa pipilője a popójukba...

Szerk.: ez a rohadt sok billentyű mindig összezavar...

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#2215) kovaax válasza stillness (#2213) üzenetére


kovaax
őstag

"A bővítmény keresése meghiúsult
A bővítmény nem található egyik beállított szoftverforrásban sem"

Szerk.: Ettől függetlenül játszik, hangja is van... Nem értem én ezt...

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#2216) kovaax válasza kovaax (#2215) üzenetére


kovaax
őstag

Tévedtem, úgy pontos, hogy néha hangja is van.

-=- There's no place like /home -=-

(#2217) CPT.Pirk válasza stillness (#2213) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megcsináltam, utána toltam egy disztribúció frissítést is, kijelentkezés is volt, de még mindig azt mondja, hogy "A hely nem nyitható meg; lehet, hogy nincs jogosultsága megnyitni a fájlt."
Korábban hozzáadtam magamat a "cdrom"-hoz a felhasználói jogosultságoknál, hátha az a baj, de nem oldotta meg.

A második linked nem aktuális, gnome-os vagyok.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2218) ftc


ftc
nagyúr

Otthoni gépre felraktam a 11.4-t...de grafikus felület nem indul...hd6850-t nem csípi...ötletek? alapból nem települ a catalyst...vagy nincs is még hozzá támogatás?

(#2219) stillness válasza ftc (#2218) üzenetére


stillness
csendes tag

2.6.37es kernel nem támogatja hd6800 szériát. [link]

A zárt fglrx driverrel talán menne.

(#2220) Vladi válasza ftc (#2218) üzenetére


Vladi
nagyúr

catalyst kellene hozzá. Mit csomagoltak? Addig meg vesara állj vele.

Ha nagyon új a gép, lehet frissebb rendszer kellene.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2221) meoindil válasza CPT.Pirk (#2210) üzenetére


meoindil
aktív tag

Nekem elindul a lejátszás, de nálam KDE - Kaffeine van, és azzal kezdtem, hogy felraktam a kodekeket. Viszont a KMix ablakban nincsenek kezelőszervek, nem tudok csatornákat állítani, a fő hangerőcsúszka ugyan a tálcán kattintva megjeleneik, de gyakorlatilag nem csinál semmit. Az alkalmazásokon belül (Kaffeine, Amarok) lehet hangerőt állítani.

(#2222) CPT.Pirk válasza ftc (#2218) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

11.3-hoz írtam, de azért nézz bele, hátha segít neked: [link]

meoindil: kde-n nincs totem?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2223) meoindil válasza CPT.Pirk (#2222) üzenetére


meoindil
aktív tag

Alapból Kaffeine van, én fel szoktam rakni SMplayert vagy KMplayert mellé. Totemnél

A következő programnak további bővítményre van szüksége a fájl dekódolásához: /usr/lib/gst-install-plugins-helper
A következő bővítmény szükséges:
DVD subpicture dekódoló
DVD AC-3 (ATSC A/52) dekódoló

Hibaüzenetet kapok én is.

(#2224) kovaax válasza meoindil (#2223) üzenetére


kovaax
őstag

Nekem csak a subpicture-t hozza.

-=- There's no place like /home -=-

(#2225) kovaax válasza CPT.Pirk (#2217) üzenetére


kovaax
őstag

Nekem ezt olyankor csinálta, ha nem sikerült elsőre lejátszani, és akkor valahogy lockolta maga elől a kis okos. Parancssorban kiadtam egy eject /dev/cdrom parancsot (mert persze a dvd gombjára se engedte ki a lemezt), és aztán kezdtem előlről.

-=- There's no place like /home -=-

(#2226) meoindil válasza kovaax (#2224) üzenetére


meoindil
aktív tag

Nálam nincs fent a teljes Gnome környezet, lehet ezért hiányzik. Bár elég sok mindent telepített magával a Totem.

[ Szerkesztve ]

(#2227) kovaax válasza meoindil (#2226) üzenetére


kovaax
őstag

Nekem sincs, xfce van fent.

-=- There's no place like /home -=-

(#2228) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, hátha terminálból ki tudtok valamit bogarászni, ez van a dvd indításakor:

** (totem:6378): WARNING **: chapters: failed to load CMML file file:///media/SHOP_STOP_2/VIDEO_TS/VIDEO_TS.cmml: Hiba a fájl megnyitása közben: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
** Message: Error: A GStreamer általános adatfolyamhibát észlelt.
gstdecodebin2.c(3141): gst_decode_bin_expose (): /GstPlayBin2:play/GstURIDecodeBin:uridecodebin0/GstDecodeBin2:decodebin20:
all streams without buffers

Ez meg ha sudo-val akarnám indítani a totemet:

GConf hiba: Nem sikerült kapcsolatot teremteni a konfigurációs kiszolgálóval; az egyik lehetséges ok, hogy a D-Bus munkamenetbusz-démon hiányzik vagy rosszul van beállítva. További információ: http://projects.gnome.org/gconf/. (Részletek - 1: Nem aktív munkameneten belül fut)
Nem nyitható meg a megjelenítő:
Az elérhető parancssori kapcsolók teljes listájáért adja ki a „totem --help” parancsot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2229) kovaax


kovaax
őstag

Na, az openSUSE lecserélődött egy Fedora 15 Alphára. Csak hogy együtt nevethessetek velem: ez is kirakja az összes egyéb particiót az asztalra... :C

-=- There's no place like /home -=-

(#2230) meoindil válasza kovaax (#2229) üzenetére


meoindil
aktív tag

Akkor ez nem hiba, hanem új szolgáltatás! :Y

(#2231) kovaax válasza meoindil (#2230) üzenetére


kovaax
őstag

Itt kitárgyaltuk a dolgot.

-=- There's no place like /home -=-

(#2232) ludla válasza meoindil (#2221) üzenetére


ludla
őstag

Szia! Nálad megoldódott már a KMix kezelőszerv ablak gond? Nálam nem sikerül se hogy, még mindig nincs semmi benne. :(

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2233) Kelvin válasza ludla (#2232) üzenetére


Kelvin
őstag

Yast/hang/egyéb/pulseaudio-t lődd ki, okézd le. Indítsd újra és jó lesz.
Több hangeszközöd is van?

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#2234) ludla válasza Kelvin (#2233) üzenetére


ludla
őstag

Köszönöm!! :R :R :R :R
Sose jöttem volna rá :D Sőt a SUSE IRC-n se tudott senki ebben segíteni :DDD

Esetleg a VLC gondomban tudol segíteni nem akar elindulni a progi.
Terminálban: VLC media player 1.1.7 The Luggage (revision exported)
Lebegőpontos kivétel

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2235) kommunism


kommunism
aktív tag

Gondoltam teszek 1 próbát a linuxal, megpróbálom felinstallálni.Van gy winyóm 3 részre particionálva, gondoltam megkapja az egyik 100 gigás részt és örüljön.De amikor kiválasztom akkor azt irja hogy nincs elég hely.Ennyire sokat szeretne felzabálni a rendszer,vagy van bámi módja hogy felrakjam erre a 100 gigás területre?

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#2236) wetomi válasza kommunism (#2235) üzenetére


wetomi
aktív tag

Milyen fájlrendszert állítottál be neki? Alapértelmezetten nem biztos, hogy hajlandó kezelni az ntfs-t, ha netán azt választod, de ha a telepítő automatikus beállításait meghagytad, biztos nem maradt az.
100 gigát tuti nem foglal, 4 giga körül már meg van egy telepítés.
Ha szeretnél (nem tudom a pontos beállításaidat, ezért akár így is csinálhatod) kézzel partícionálni, akkor csinálj egy ~2 gigás partíciót, amit a swap-nak csatolsz fel, a beállításoknál a fájlrendszert kell swapnak beállítani.
Majd csinálsz egy partíciót (már 10 giga is elég) a gyökér könyvtárnak pl ext4 fájlrendszerrel, amit a "/" helyre csatolsz fel.
Végül csinálsz egy harmadik partíciót a maradék területre a home könyvtárnak, ami a saját mappádat és a rendszered egyéb beállításait tartalmazza, ez is legyen pl ext4 fájlrendszer és a /home helyre legyen felcsatolva.
És rakhatod mind hármat nyugodtan logikai partícióra.
A telepítő partícionáló része elsőre talán nem a legegyszerűbb, de ha tudod, hogy miről is szól az egész történet, akkor nem lesz probléma.

(#2237) Mahesa válasza kommunism (#2235) üzenetére


Mahesa
tag

Valszeg azért írja, mert partícionált területet választottál ki neki, Töröld ezt a 100 GB-s partíciót és utána add neki a területet. És ha már a törlést meg tudod csinálni a telepítővel, akkor azt is meg tudod csinálni, amit előttem írtak (külön swap, home és gyökér partíciók).
Ha meg nem vagy biztos magadban a telepítővel, Win alól töröld a partíciót és utána dobd oda neki a területet, hadd garázdálkodjon vele.

[ Szerkesztve ]

(#2238) ntomka


ntomka
nagyúr

[link]

ツ Headphones on - World off

(#2239) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Én személy szerint utálom a windows-t és már régóta szeretnék olyan rendszert használni amin mindent tudok csinálni. Eddig csak azért használtam windowst mert játszok is de láttam, hogy elvileg Linuxon ugyan úgy lehet. Ez mennyire igaz ?
Jelenleg töltöm le a Linux OpenSuse 11.4-et és ha tényleg megoldható a játék akkor használnám is.

Előre is köszi a válaszokat!!

This is the way

(#2240) Sn00k


Sn00k
veterán

hi all!

letöltöttem 11.4 es verziót dvd iso fileba, az lenne a kérdésem bár elég noob kérdés a 21. században, hogy mivel tudom ezt kiírni a legkönnyebben dvd-re ? illetve kell valamire figyelni kiírásnál, hogy bootoljon be róla vagy, ilyenekkel nem kell foglalkozni, csak simán kiírni és ennyi, utána tudom is telepíteni ? :U

THX!

3njoy the Lif3

(#2241) RaZroX válasza Sn00k (#2240) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát ha Windows 7-ed van akkor az ki tudja neked írni szó nélkül úgy, hogy boot-olni is fog!
Egyébként a Nero-val tudod kiírni megfelelő beállítással, bár nemtudom, hogy van-e linuxra.

This is the way

(#2242) atesz117 válasza Sn00k (#2240) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Kiírni én az ImgBurn nevű progit javaslom, lemezképként kell írni, hogy bootolni tudjon, legfeljebb 4x, de max 8x sebességgel.

Samsung Galaxy A34 5G

(#2243) Sn00k


Sn00k
veterán

köszi, srácok az ImgBurn-el ki is írtam...

Lenne még egy kérdésem!

Most win 7 van a notimon, erre raknám fel , megnézem, kipróbálom ,aztán ha nagyon kínai lesz akkor szerintem vissza rakom a win7-et...

Tehát most 2 particióm van az egyiken van a rendszer, másikon a programok, na most a rendszer particiómra raknám fel (amin ugye a win 7 van) a linuxot.

Fogom bebútolok a linux dvd-ről és itt úgy mint pl: windowsnal lehet particiókat törölni, létrehozni ? :U egyszerű a telepítése? Még sosem használtam LINUXOT nagyon kínai lesz, érdemes kipróbálni ?

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#2244) RaZroX válasza Sn00k (#2243) üzenetére


RaZroX
addikt

Nézd. Én ma raktam fel ezt az újdonsült csodát, dehát... számomra katasztrófa.
Ha Linux kell ami kezelhető is akko neked a Linux Ubuntu 10.10-et ajánlom.
Szerintem énis azt fogom visszarakni.

Itt megtalálod az Ubuntut

This is the way

(#2245) BigManus válasza Sn00k (#2243) üzenetére


BigManus
addikt

Nagyon jó a SUSE, de még nincs teljesen kiforrva a 11.4
Neked érdemes lenne a 11.3-at feltenni...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#2246) RaZroX válasza Sn00k (#2243) üzenetére


RaZroX
addikt

De készülj fel, hogy a programok nagy része nincs Linuxra. Csak valamilyen alternatívája ami vagy tudja ami neked kell vagy nem. Szóval én Suse-ra egy rendes zenelejátszót nemtaláltam... Nem mondom, hogy rossz a rendszer, de aki a Windows-t szokta meg annak nemfog tetszeni. Mellesleg én Mac OS X párti vagyok :DDD

This is the way

(#2247) Sn00k


Sn00k
veterán

Nos akkor még szerintem nem kisérletezek vele...

3njoy the Lif3

(#2248) BigManus válasza RaZroX (#2246) üzenetére


BigManus
addikt

Az érdekes, mert az Audacious lejátszó pl. tiszta Winamp klón.
Vagy ott a Banshee, Amarok...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#2249) wetomi válasza RaZroX (#2246) üzenetére


wetomi
aktív tag

A windowsos programok nagy részének nincs natív linuxos változata. De rengeteg olyan program van linuxra, ami ugyan azt, vagy akár többet is tud, mint egy ugyan arra a célra használt windowsos program.
Ha egy új programot kezdesz használni, ugyan úgy meg kell szokni a windowson is, mint linuxon.
Ez ne rémítsen meg senkit!

Egyébként itt egy nagyon jó cikk: [A Linux nem Windows]

[ Szerkesztve ]

(#2250) toxin2 válasza wetomi (#2249) üzenetére


toxin2
tag

Szia!

Hogy kiegészítselek:
http://hu.opensuse.org/Windowsos_alkalmazások_megfelelője
Amit kiegészítenék: az AutoCAD felhasználók számára biztosan jó alternatíva ez
a natív linuxos program, ami szerkesztésre is kezeli az ACAD 2010 fájlokat is:
http://www.3ds.com/products/draftsight/free-cad-software/

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.