Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2251) butcher eu


butcher eu
senior tag

sziasztok

full kezdő vagyok linuxból, az lenne a kérdésem, mit csináljak ha a frissen telepített rendszer (suse 11.4 ) nem talál wifi jelet. pedig van mert a telómmal fogom.
be kell állítani velemit? vagy telepíteni kell?
a laptopom típusa:
hp compaq cq 56-160sh
a hp oldalán nem mutat hozzá drivert. lehet hogy nincs is?
vagy nem kell hozzá? mert a laptop új, linuxal vettem és semmi lemezt nem kaptam hozzá.
tettem rá egy vint, de meggondoltam magam, szeretném megismerni a linuxot ezért telepítettem a legújabbat.

a válaszotokat előre is köszönöm.

(#2252) butcher eu válasza butcher eu (#2251) üzenetére


butcher eu
senior tag

ja és ha bekapcsolom a wifit, csak a bluetooth ikon jelenik meg

(#2253) wetomi válasza butcher eu (#2252) üzenetére


wetomi
aktív tag

KDE, vagy Gnome grafikus felülettel raktad fel, vagy esetleg valami mással? Ezektől függetlenül beállíthatod a YaST-ban is, a Hálózati eszközök => Hálózati beállítások menüpontban. Azt hiszem a Yast elnevezései elég hasonlóak KDE-n és Gnome-on is, ha mégsem, akkor is valami hasonlót kell keresned.
KDE beállításokat írok most neked.
Az Hálózati eszközök => Hálózati beállítások=> Általános beállítások fülön nézd meg a hálózatbeállítási módszert, hogy hagyományos, vagy pedig a Network manager van-e beállítva.
Legyen a network manager beállítva, az kényelmesebb lesz a wifi kezeléséhez, majd ok, fejezd be a beállítást, ezek után elindítja a network managert. Alul a tálcán meg is fogod találni, mint a windowsnál is, úgy néz ki, mint egy RJ-45-ös hálózati csatlakozó.
Ott a vezeték nélküli hálózatok engedélyezése (ha nincs kipipálva), majd a kapcsolatok kezelésére kell kattintani.
Vezeték nélküli fül, majd hozzáadás, ott pedig már csak a szokásos jelszó, titkosításos dolgok kellenek, meg hogy automatikusan, vagy kézzel induljon. Ha sikerült, akkor fogod is látni a jelet a sarokban.
Friss telepítés esetén kellhet majd az iw nevű csomag, ha kell a rendszernek, akkor úgyis szól, az a telepítőn rajta van.

Egyébként azokat a notikat SLED-el is telepíteni, úgyhogy elvileg a hardver támogatott

[ Szerkesztve ]

(#2254) butcher eu válasza wetomi (#2253) üzenetére


butcher eu
senior tag

köszi a segítséget, kb edíg eljutottam,
"Vezeték nélküli fül, majd hozzáadás, ott pedig már csak a szokásos jelszó, titkosításos dolgok kellenek"
de mik azok a szokásos dolgok amik ott kellenek, mert win alatt semmi nem kellett csak egyszer csatlakozni ahoz amit autómatikusan megtalált, és kész.
nem tudom mit kell csinálni :O

ja amúgy KDE

[ Szerkesztve ]

(#2255) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Gondoltam kipróbálom az új suse-t, le is töltöttem a KDE-s live cd-t, de nem sikerül unitbootin-nel bootolható pendrive-ot létrehozni. Hibát jelez indulásnál. Van valami tanácsotok nekem?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#2256) szaszayanou válasza szaszayanou (#2255) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Jelentem a pendrive-ra sikerült felerőszakolnom, de úgy fest a SUSE nem szereti az ATI kártyát a notebook-omban. Akkor majd megpróbálkozok vele később hátha...

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#2257) mezis válasza butcher eu (#2251) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ha a HP-dnek Broadcom gyártmányú a WiFi-je, akkor trükközni kell.

mezis

(#2258) mezis válasza mezis (#2257) üzenetére


mezis
nagyúr

Lásd CPT.Pirk 2187-es hsz-át.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#2259) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene kopete (vagy más alternatíva ügyben...)

Msn partnerekkel szeretném használni a webcam-t... A kopete felismeri, beállításoknál van ilyen opció, de msn partnereknél sehol egy erre utaló opció, így nem tudom elindítani.

Meg lehet oldani, hogy menjen vagy esetleg van valami alternatíva kde alatt?

:R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2260) BigManus válasza Polllen (#2259) üzenetére


BigManus
addikt

Erre tökéletes az AMSN

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#2261) Polllen válasza BigManus (#2260) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha azt használod valszeg hülye kérdés, de az nem gnome-ra készült? (Mert ilyen alapon akkor empathy-t is felrakhatnám, nem? :) "Nyugodtan" keverhetem a progikat :F )

Amsn-től azért ódzkodom, mert régen használtam ubuntu alatt és produkált furcsaságokat. Igaz, azóta sokat fejlődött - gondolom nem csak - verziószámban. :)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2262) BigManus válasza Polllen (#2261) üzenetére


BigManus
addikt

KDE alatt használom, különben nem ajánlottam volna.
Nekem mindegy mit használsz ill. telepítesz.
Volt egy kérdésed, én válaszoltam megírva a megoldást.
A döntés a Tied.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#2263) kommunism


kommunism
aktív tag

Telepitettem 1 Linuxot, gondoltam kipróbálom,Opensuse 11.4 ha jól tudom abból is a 32 bites a Gnome környezettel.Mivel teljesen kezdő vagyok fennakadtam pár helyen, előszőr is nem tudtam elintézni sehogy se hogy vezetéknélküli kapcsolatot teremtsek a router és a gép között.beállitottam mindent (dinamikus ip cím, jelszó a hálózatot is meg találja) van még valami extra amit meg kéne hogy tegyek?Aztán, megpróbáltam a szükséges netes bővitményeket megszerezni, kezdtem azzal hogy megnyitottam 1 youtube-ot, majd rányomtam hogy szerezze be a megfelelő bővitményt, de a mozilla nem ír semmit, amit lehetne és ezzel vége is a dolognak.Aztán megpróbáltam google chrome-ot telepiteni ami sikerült is, csakhogy hiába kattintok rá nem indul el.Teljesen kezdő vagyok linux téren ugyhogy még nem igazán értem az egészet.Kérem ha tudtok segiteni akkor ezt is vegyétek figyelembe. Előre is köszi.

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#2264) CPT.Pirk válasza kommunism (#2263) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gnomenál van egy keyring dolog, ami jelszó tároló, wifi kapcsolódáskor bekéri a jelszót, amit megadtál neki, ha jól emlékszem, ez a root jelszó. Aztán ahol a wireless beállításokat csináltad, ott nyomd be, hogy kapcsolódjon magától.

A flash-playert meg telepíteni kell, ezt a szoftvareközpontban tudod megtenni, keress rá a flash névre, valami olyan lesz, hogy flash-player-nonfree, vagy simán flash-player, azt kell telepítened. Ez elvileg azért nem települ közvetlen a Firefoxból, mert a Flashplayer nem szabad szoftvare. (ha jól tudom)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2265) Mahesa válasza kommunism (#2263) üzenetére


Mahesa
tag

A Chrome-ot csomagkezelővel telepítetted? Ha nem indul el valami, sokat segíthet, ha terminálablakból indítod el, mert ott kiírja a bajait is. Gnome alatt jobb egér a desktopon és ott van emlékeim szerint terminálablakot nyitó menüpont. Ott indítsd el a programot, pl. /usr/bin/chrome vagy ahova települt. Aztán figyeld a hibaüzeneteket.

(#2266) BigManus válasza kommunism (#2263) üzenetére


BigManus
addikt

Csinálj egy teljes frissítést, utána nem fog kérni semmien bővítményt.
A telepítési forrásoknál add hozzá a közösséginél a Packman Repository-t.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#2267) kommunism válasza BigManus (#2266) üzenetére


kommunism
aktív tag

Köszi , kösz, és köszi, este nekiesek, amugy ezt a frissitést hol kell csinálni?

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#2268) BigManus válasza kommunism (#2267) üzenetére


BigManus
addikt

Kezd a telepítési forrásoknál.
Nekem 11.3 van, de leírom, gondolom a 11.4 ben is ott lesz.

1, YaST/Telepítési források/Hozzáadás/Közösségi telepítőforrások. Itt jelöld be a Packman-t.
2, YaST/Online frissítés.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#2269) McKane


McKane
senior tag

na,napközben leszedtem a legfrissebb suse-t.
ehhez az Intel GMA X3100 grafikus-(nem)gyorsítóhoz van benne driver? normális kép lesz majd a notin?
kell valami kodek mp3-hoz,és filmekhez?
remélem,hang lesz.. realtek hd audio.
a gép amugy az adatlapomon.

köszi előre is.. :R

ha beválik a suse,akkor marad :D játszani,ugysem játszok.. max. honfoglalót ;]

[ Szerkesztve ]

(#2270) kommunism


kommunism
aktív tag

Na találtam mindenféle dolgot ehhez a wifihez, de mac cim meg ilyeneket akar, amit nem tudok és nem is akarok megtudn.Hol tudok csatlakozni a wifihez kb olyan egyszerüen mint a windowsba?

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#2271) BigManus válasza McKane (#2269) üzenetére


BigManus
addikt

Vannak még benne bugok, de roham tempóban javítják.
Elvileg menni fog a gépeden...
Ezt viszont érdemes feltenni : Codek

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#2272) BigManus válasza kommunism (#2270) üzenetére


BigManus
addikt

Sehol. Felejtsd el a Windowsos beidegződéseket. Ez Linux nem Windows.
Figyelmedbe ajánlom a hivatalos fórumot: SUSE fórum
Ha Angolul jön be az oldal, görgess lefele és kattints a Magyar szekcióra.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#2273) McKane válasza BigManus (#2271) üzenetére


McKane
senior tag

hát a suse nem szereti a gépemet... :O
feltelepült,de amikor bejönne az a zöld színű kép háttérben a kaméleonnal, a kaméleon alatt lenne egyfolyamat-jelő-szerűség,na onnan nem akar továbblépni. :(
2órán át hagytam,de ugyanúgy az elején tötymörgött,nem mozdult semmitsem, a gép sem dolgozott..
ötlet?

eddig marad a kubuntu..
annál minden működik. kép is van,hang is. :C
de azt nem tudom hogyan kell beállítgatni,hogy pöpec legyen. mert most mindig a netre szaladgál..

[ Szerkesztve ]

(#2274) Vladi válasza McKane (#2273) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hogyhoyg netre szaladgál? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2275) McKane válasza Vladi (#2274) üzenetére


McKane
senior tag

úgy,hogy akármit próbálok elindítani (zene,mp2,film,avi,xvid) állandóan kiírja hogy további kiegészítők szükségesek a lejátszáshoz.
remélem,csak egyszer kell ezeket megcsinálni :))
amúgy,mint írtam kubuntu-t raktam fel..
erre szokás valami antivírust,tűzfalat felrakni ?

de akármilyen változtatást akarok mindig be kell írjam a jelszavamat.. ;] ezt ki lehet valahogy kerülni? ugyis csak én használom a gépemet..
van ebből újabb verzió ide?

meg nem lehet megcsinálni hogy 2 kattintásra lehessen megnyitni fájlokat,ugy mint windowsban?

[ Szerkesztve ]

(#2276) McKane válasza McKane (#2275) üzenetére


McKane
senior tag

lejárt a szerk.időm.. :D
szóval,az új verziót a mozilla firefox-ra értettem.. mert ami fennt van az 3.6-os.

[ Szerkesztve ]

(#2277) CPT.Pirk válasza McKane (#2275) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt akkor a Kubunturól kérdezed? Mert arra ott van az Ubuntu topic.

KDE alatt alapértelmezett az 1 klikkes indítás, de ha megnézed a rendszerbeállításokat, biztosan át tudod állítani. Gondolom nem véletlen Kubuntut raktad fel és nem az Ubuntut.

Ezenfelül azért akar letölteni codecet netről, mert ezek jó része nem nyílt. Viszont ha telepíted a kubuntu-restricted-extras csomagot, akkor a dolgok nagy része (talán mind) fel fog kerülni a gépre. (sudo apt-get install kubuntu-restricted-extras)

Tűzfal alapból van, ufw a neve, és pl. ha portot akarsz engedélyzeni, azt azon keresztül tudod. Léteznek antivírus programok Linuxra, de minek neked? Úgy sem futhat le semmi az engedélyed nélkül, ez nem Windows.

A root jelszót meg azért kéri be, mert kritikus dolgokhoz nyúlsz hozzá, ezt minden Linux csinálja. Windows is csinál részben hasonlót, csak az UAC ehhez képest elég gagyi dolog.

Firefoxra per pill nem tudom, azt már tényleg az Ubuntus fórumban kérdezd meg. Volt frissítve a rendszer mióta kint van az FF4? (sudo apt-get update és sudo apt-get upgrade)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2278) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Hello!

Most raktam fel a 10.04 es suse-t. És lenne egy olyan gondom, hogy a rendszerbetöltőkor kiválasztottam azt, hogy "Biztonságos GRUB használata" vagy valami ilyesmi, és azóta képtelen vagyok bootolni, mert mielőtt eljutnék a bootmgr-be bejön egy sima konzolos felület, amin tőlem parancsokat vár, amit meg is sasoltam help el, illetve TAB-al, de igazából semmivel nem lettem okosabb.

Szóval a lényeg az, hogy vissza szeretném állítani arégi grub-ot, (ami nem biztonságos), mert így se Windows 7-et se suse-t nem tudok indítani. Most is uhu-live cd ről írok

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#2279) ErosenZold válasza ErosenZold (#2278) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Megoldottam. Újra raktam a SUSE-t :)

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#2280) gabranek


gabranek
aktív tag

sziasztok!
egy kis segítséget szeretnék kérni a hang beállításához suse 11.4 alatt:
van a gépben egy audigy2-es kártya, amit a rendszer szépen fel is ismer, viszont az 5.1-es hangot nem tudom elővarázsolni belőle (leginkább a mélynyomó hiánya zavar)
Hiába állítom be a YAST vezérlőközpontjában a multimédia alatt a hangfalbeállításoknál a soundblastert alapértelmezettnek, mire kilépek belőle, elfelejti és valami Redwood HDMI audiót akar alapnak használni :F (az eszközkezelőben is megjelenik ez az ATI kártya, ami igazából nem is tudom, hogy micsoda, mert ilyen kártya nincs a gépben :) ).

szóval, hogy a csudába tudom megjegyeztetni a hangfalbeállításokat?

田中れいな

(#2281) gabranek válasza gabranek (#2280) üzenetére


gabranek
aktív tag

mindjárt lezsibbad az agyam...továbbra sem sikerült beállítani, viszont winXP alatt most már meg sem nyikkan az audigy (suse alatt működik, csak nem az összes hangfal).

田中れいな

(#2282) Vladi válasza gabranek (#2280) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem az alaplapi integrált a cucc?
Egyébként érdemes még a lejátszó programban is játszadoznod ezzel. pl: smplayer vagy valami.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2283) gabranek válasza Vladi (#2282) üzenetére


gabranek
aktív tag

nem hiszem, mert az alaplapi biosból tiltva van. Lehet a vga-t nézi hangkártyának, elvégre az az ATI :)
Próbálkoztam a legkülönfélébb lejátszó programokkal is, de semmi előrelépés...az egészben az a vicc, hogy a rendszerbeállításoknál normálisan le tudja tesztelni az összes hangfalat subwooferrel együtt, de miután véglegesítem ezeket a beállításokat és kilépek vissza desktopra, elfelejti, és újra az ATI HDMi cucc lesz alapból beállítva.

田中れいな

(#2284) CPT.Pirk válasza gabranek (#2283) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Töltsd ki a konfigod az adatlapodon!

Az a hdmi audio hangeszköz az a Radeonod belső hangeszköze lesz, mivel a HDMI-n hangot is lehet átküldeni a TV-nek vagy erősítőnek. Ha módosítás nélkül telepíted a Catalystet win alatt, akkor beállítja alapértelmezett hangeszköznek a windowsban, pusztán csak a hdmi audio driver telepítésével. Valszeg ezért nem szól Win alatt az audigy-d.

Egyébként elvileg megesik, hogy a Linux vígan használ biosban letiltott eszközöket is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2285) ludla válasza McKane (#2269) üzenetére


ludla
őstag

Először próbáld ki live módban és akkor meg tapasztalod az esetleges hardvergondokat, vagy minden működik gond nélkül :D
Szerintem menni fog gond nélkül.

Már rendelhető a SUSE kétoldalas 32/64bit DVD http://opensuse.hu/

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2286) Vladi válasza CPT.Pirk (#2284) üzenetére


Vladi
nagyúr

Többnyire nem foglalkozik azzal, mi van a biosban. Igazából jobb is így, mert a bios azért nem operációs rendszer.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2287) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Kiváncsiságból feltettem a 11.4-es verziót a netbookomra. Szépnek szép, de már az elején szétidegelt.

Miért van az,hogy pl frissítéseket sem hajlandó keresni, mert hiányolja azt a pendrive-ot amiről telepítettem? Ha beteszem a pendrive-ot, akkor meg csinálja? (sok másnál is kéri, hogy tegyem be a pendriveot)
Ugyanitt van olyan bajom,hogy ott vannak a frissítések, mondom neki alkalmazza, erre kiírja,hogy várakozás a hitelesítésre, ezt csinálja vagy 10 percig majd dob egy üzenetet,hogy nem sikerült a hitelesítés. Mi van ezzel?

A másik dolog, hogy mennyire normális,hogy pl az itthoni wifihez nem akart csatlakozni, csak miután újraindítottam?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2288) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Miért indul el tök lassan a 10.04-es suse? Elindul, bejön minden de amire a hálózatot betölti meg a hangot lejátsza eltelik vagy 15-20 sec is

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#2289) McKane válasza ludla (#2285) üzenetére


McKane
senior tag

kipróbálom azt is.. bár egyenlőre a kubuntu van fennt,az első nemtetszések után egész pofás,pöpec rendszer..

amúgy a suse dvd rendelése mennyi forintba fájna ?

(#2290) BigManus válasza McKane (#2289) üzenetére


BigManus
addikt

Megrendeled, megadod a számodat és egy lágy női hang rákérdez a címedre. Ezek után megkapod ingyen.
Átlag három napon belül.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#2291) V.Stryker válasza V.Stryker (#2287) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Erre senki?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2292) BigManus válasza V.Stryker (#2291) üzenetére


BigManus
addikt

Sajnos nem tudok segíteni, mert 11.3-at használok és nincs wifim...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#2293) wetomi válasza ErosenZold (#2288) üzenetére


wetomi
aktív tag

Leges legelőször pedig: Ha 10.04-es akkor ubi, ha SUSE akkor pedig 11.4. Másképpen számozzák a rendszereiket különböző disztrók. Szóval 11.4-es SUSE rakoncátlankodik.

Először: Frissítettél már?
Másodszor: Milyen gépen történik mindez ilyen lassan?
Harmadszor: Pár napig nálam is volt olyan hogy az egyik folyamat 60-70% környékén tekerte a procit indulás után, addig szinte használhatatlan volt a rendszer vagy egy percig, aztán a frissítésekkel elmúlt.

V.Stryker: A telepítéses pendriveos problémára sajnos még nem tudok mit mondani.
A frissítős történet pedig szerintem nem túl kiforrott még igazán. Ha tudsz, akkor szerintem frissíts inkább a yastból az online frissítésnél és a szoftvertelepítésnél.
A wifis dolog pedig nálam is gáz, mert amikor megszakad a kapcsolat (vagy legalábbis megáll) akkor nekem is csak újraindítás után megy a network managerrel.

[ Szerkesztve ]

(#2294) ErosenZold válasza wetomi (#2293) üzenetére


ErosenZold
senior tag

izé, tudom hogy 11.4 csak valamiért az ubiét írtam (nemtudom hogy miért :D)

Frissítettem de még mindig fenn áll. A gépem az az open erőforrás igényéhez képest egy atomreaktor

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#2295) wetomi válasza ErosenZold (#2294) üzenetére


wetomi
aktív tag

Bocsi, de nem bírtam, ki :D a megnevezéssel kapcsolatban.
Akkor valahogy indulás után rögtön nézni kéne a folyamatokat, mi mennyire eszi a rendszert. Meg mondjuk tegyél ki egy procifigyelő plasmoidot az asztalra, ha még nincs.
Esetleg amint engedi a rendszer, akkor terminál és top parancs.
Egyébként meg nem a leggyorsabb rendszer alapesetben a suse, de azért nem olyan nagyon vészes az az idő amit írtál csak egy picit.

[ Szerkesztve ]

(#2296) Vladi válasza V.Stryker (#2291) üzenetére


Vladi
nagyúr

Vedd ki a repók közül a pendriveot. A hitelesítés passz, pontos hiba kéne. Fedorán yum clean all :DDD

(#2294) ErosenZold:

Valami indexelő szar lesz, az fogja szerintem. htopppal kéne megnézni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2297) Polllen válasza V.Stryker (#2287) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam netbook-nál csak akkor nem látja a wifi-t, ha hibernálásból ébresztem... A knetwork manager-t kell újraindítani.

Milyen frissítés nem akar települni pontosan?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2298) V.Stryker válasza Polllen (#2297) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi a segítséget. Már nem aktuális. Felb.szta az agyam az egész rendszer, mert minden szarakodott. Ugyanezzel a módszerrel feltoltam egy Kubuntut és az hibátlan.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2299) Polllen válasza V.Stryker (#2298) üzenetére


Polllen
nagyúr

:DDD

Az új unity egész pofás, bár sztem a suse netbook theme-t nem tudja senki überelni :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2300) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

A legfrissebb suse van fenn (értsd teljesen updatelt) És lenne egy olyan gondom, hogy a Creative Sound Blaster Audigy SE kártyám nem igazán akar működni. Van hang, de olyan mintha valami doboz lenne, és amikor ki akarom választani a hangkártyát, majd beállítani Yast-al akkor a következő hibát kapom:

Az snd-emu10k1 kernelmodult a hangtámogatáshoz nem lehet betölteni. Ez helytelen modulparaméter )például érvénytelen I/ÍO vagy IRQ paraméter) okozhatja

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.