Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2851) fradi81 válasza wetomi (#2849) üzenetére


fradi81
veterán

Köszi, így ment a dolog, az normális hogy nvidia driver telepítés után boot alatt már nem grafikus hanem karakteres módon futnak lefele a karakterek? Valamiért nem csatolja a /-t csak miután nyomok egy y-t, ennek mi lehet az oka? [link]

moto g72, Ninebot d28e

(#2852) mark77 válasza mark77 (#2850) üzenetére


mark77
tag

Persze..
HP530 as laptop
Broadcomm 8.11gs csatoló.
Felismeri, de nem látja a hálózatot....
Ubuntun meg flottul ment anno minden.

Cannibal Corpse

(#2853) fradi81


fradi81
veterán

Van a yastban ez a kereső funkció ami a tárolókban keresi meg a programot ha jól értem, na ez nálam 404-es hibát dob, mintha nem lenne net, másnál működik?

moto g72, Ninebot d28e

(#2854) sir fg


sir fg
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem egy HP laptopot, Suse Linux Enterprise van rajta előre telepítve. Én viszont windows7-tel használnám. Nem estem neki, hogy legyaluljak mindent, mondván, hogy hátha vissza akarnám állítani az eredeti állapotot. Főleg, miután láttam, hogy ez a rendszer fizetős. Miben nyilvánul meg az, hogy nem ingyenes? Csak a support? Ezen kívül eltár másban az OpenSuse-től? Kb. ezen múlik, hogy megőrizzem-e az eredeti partíciókat, vagy gyaluljam teljesen a rendszert.
Egyelőre dual bootban sem gondolkodtam, de ha az lenne, se bánnám. Csak hát ugye Linuxra win7... :F Szóval elég lenne, ha a recovery lehetőség megmaradna.
Partíciók:
sda1: 20GB Linux native, Ext3
sda2: 3 GB Linux native, Ext2 recovery
sda3: 1,95 GB, FAT32, HP_TOOLS
sda4: Extended
sda5: 7,64 GB Linux swap
sda6: 543.57 GB, Ext3, /home

Jól sejtem, hogy érdemes lenne meghagyni az első három partíciót? Ha így teszek, akkor elvileg vissza tudom majd állítani? Ha igen, hogyan?
Másik gondom, hogy hova, hogy telepítsem a Win7-et. Egy tényleges partíció marad (ami most Extended), viszont nekem kéne 3: Egy, amit a Win7 kreál, egy a Windowsnak és a programoknak, egy meg a dokumentumoknak, adatoknak...

Vagy nem érdemes ennyit küzdeni azért, hogy megmaradjon az Enterprise? Tudom, hogy a Linuxra szavaztok. Többször próbálkoztam a Linuxszal, de sosem tudtam áttérni. Ez van.

Szerk: ha jól látom, az Enterprise csak a supportot és a frissítéseket jelenti, és meg kell x. időnként újítani?

[ Szerkesztve ]

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#2855) Vladi válasza sir fg (#2854) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azért gondold át, hogy mit szeretnél. Kaptál telepítő lemezt?

Egyébként a 6. az a home, legnagyobb. Ezt egy az egyben át tudod tenni az 1.-re. Ha van elég hely. Akkor még kellhet egy swapfile, de nem kötelező, ez az 5. egyébként indokolatlanul nagy. :U

Tehát: /home átmegy az sda1-re elég hely esetén, akkor 5-6 törölhető. Mivel a 4 az extended, így csinálhatsz még 4-et: sda5, sda6, sda7 és sda8. Ez persze lehet bármilyen filerendszer, ha 550 gigába beleférsz - miért ne férnél - akkor oda mehet a w7. Kérdés, hogy w7 bootol -e nem első és nem elsődleges partícióról? :F

de a suse entörspájz licencelését nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2856) sir fg válasza Vladi (#2855) üzenetére


sir fg
aktív tag

Nincs telepítő lemez. Windows7-et szeretnék, csak érdekel, hogy visszaállítható marad-e a rendszer. Én sem tudom, hogy telepíthető-e a Win7 Extended-re, mindenesetre nem szeretném.
Lehet, hogy a FAT partíció tartalmát (HPTools) lementem, a többi meg törölve lesz... Csak nem mertem, merem ezt meglépni egy 3 órás laptopnál..

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#2857) Vladi válasza sir fg (#2856) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Én sem tudom, hogy telepíthető-e a Win7 Extended-re, "

Ennek nézz utána. Végül is megoldható, hogy meglegyen a cucc, bár nem triviális. Ha viszont ennyire nem kell linux, akkor miért nem kapod le? :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2858) ViZion válasza sir fg (#2856) üzenetére


ViZion
félisten

HP-hez nem njár telepítő lemez, de nincs is rá szükség.
Windos 7-et telepítheted a HP recovery (ez tartalmazza az eredeti állapotot is) és a SUSE partíció utáni partícióra. Ezután vagy a win7 bootloaderéhez adod a suse indítóját (EasyBCD), vagy pl SuperGrub disk-el, vagy Live disztróval bootolva grubot telepítesz. kész. :)
Mielőtt nekikezdenél esetleg egy clonezilla-val mentsed a teljes merevlemezt. max 1-1,5 óra, de ez biztosasn a gyárira állítja vissza, ha valami balul sülne el.

Jah, Windóz az finnyás: primary, és elöl legyen... de átrendezheted a partíciókat Live rendszerrel... csak sok idő.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2859) sir fg válasza ViZion (#2858) üzenetére


sir fg
aktív tag

Kösz mindenkinek. Eldöntöttem, hogy semmiképpen sem kell Suse. Garanciális ügyintézésnél gondolom nem akadály, ha más van rajta, ugye? Meg a 3 napos cseregaranciában, 10 napos pénzvisszafizetésben sem?
A HP-Tools partíció tartalmát meg fájlszinten lemásolom.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#2860) ViZion válasza sir fg (#2859) üzenetére


ViZion
félisten

Nincs mit. De egy Clonezilla-t letölteni, és leklónozni a teljes merevlemezt semmiből nem tart, és tutira mentél.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2861) sir fg válasza ViZion (#2860) üzenetére


sir fg
aktív tag

Igaz. Csak feltételeztem, hogy a teljes merevlemez klónozása akkora tárhelyet igényel, amekkora a merevlemez kapacitása. Tökre nem logikus, de ezt vettem ki a Clonezilla leírásából. Ennél nagyobb HDD meg nincs a háztartásban.
Mindegy, biztos meg lehetett volna oldani, de egy darabig nem fogok Linuxot használni úgyse, ha mégis, akkor szerintem Ubuntut. (Ezt a kettőt próbáltam, nekem az jött be). A szerviz meg nem köthet bele abba, hogy milyen oprendszert használok. (Ahogy szerintem a recovery partíció meglétébe sem).
Dermedt pillanatot csak az okozott, amikor a partíciók törlése után a Win7 telepítő nem akarta létrehozni magának, ami kell... Kiderült, hogy van a BIOS-ban disk lock funkció, az nem engedte :). Meg tudnak lepni ezek a mai korszerű dolgok.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#2862) ViZion válasza sir fg (#2861) üzenetére


ViZion
félisten

Nem-nem. Visszatöltéshez kell legalább akkora, amekkora volt előtte.
Mentéskor tömörít, nagyon hatékonyan (persze ez tömörített állományokra nem vonatkozik, tehát filmes-zenés partíciót nem evvel kell menteni, de nem is arra való). Nagyon durván leveszi a rendszer méretét, van nekem Win7 64 bit laptop lemezkép, vírusírtó, office csomag, ilyesmik rajta: 9,5 GB... kérdés van-e? :D
Amúgy nem nagy kár érte, win mellé Ubuntu, openSUSE, Fedora vagy Mint teljesen jó szvsz. Nehéz választani, most Zorin OS-t nyúzom...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2863) BigManus válasza sir fg (#2861) üzenetére


BigManus
addikt

Mint azt a topic címe is sugallja: SUSE Linux
Tehát meg kéne próbálni a tárgynál maradni...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#2864) grosz


grosz
csendes tag

Üdv.Új vagyok ebben az Open suse dologban.De egyenlőre nagyon tetszik a dolog.Mivel facebookon sem találtam magyar nyelvű oldalt ezért megcsináltam én.Magyar Open Suse Közösség néven.(https://www.facebook.com/opensusehu)Kérdésem a következő.A Kaffeine nevű médailejátszóhoz hogy lehet kodekeket feltenni.Mert nem játsza le a HD filmet sem semmit.Az amarokot sikerült megcsinálnom.az jó.Már csak a Kaffeine kellene a filmekhez.A totem nem annyira tetszik.

A második hogy egy cikkben olvastam erről a programról ami elvileg videkártyához van.ATI Catalystom van de az nem olyan király.Nos ez a program nem .rpm-re végződik.Hogy lehet telepíteni?Itt a linkje: http://www.sebastian-siebert.de/downloads/makerpm-amd-12.1.sh

A válaszokat köszönöm előre is.Üdv

(#2865) grosz válasza Kelvin (#2790) üzenetére


grosz
csendes tag

Üdv.Ezt feltenném én is de nem egészen értem.Ha beírom a terminálba azt hogy ini 3. nem csinál semmit.Pontosabban ezt írja:

If 'ini' is not a typo you can use command-not-found to lookup the package that contains it, like this:
cnf ini

Mi a teendő?
Köszönöm a választ. Üdv.

(#2866) ludla válasza grosz (#2864) üzenetére


ludla
őstag

A KDE Codecs pack és ATI drivereket innen tudod telepíteni. [link]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2867) grosz válasza ludla (#2866) üzenetére


grosz
csendes tag

Köszi a codecek meg minden király.Mostmár igazából csak egyetlen gondom van.Böngészőbe nem megy a silverlight:\
Hiába tettem fel a moonlightot meg az összes moonlightos csomagot amit yastban találtam :\

(#2868) ViZion válasza grosz (#2867) üzenetére


ViZion
félisten

Nem is fog menni sztem. Sokan panaszkodnak rá más disztróknál is. Virtuálgép, XP, IE + silverlight. ~ 3 GB meg fél nap telepítés egy retek videóért, király.
Kellene egy silverlight to stream online dolog :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2869) grosz válasza ViZion (#2868) üzenetére


grosz
csendes tag

Hm...Kár.Mind1.Annyira nem is érdekel.De azért csak jólenne.

(#2870) grosz


grosz
csendes tag

Jah mégvalami.Közben szereztem hivatalaos Drivert a Videokarimhoz.Az AMD oldalán.Radeon HD 6450.
CSak a driver amit leszedtem 130 mega de nem .rpm hanem .run.
Azt hogy lehet feltenni? Mert ha rányomok kettőt akkor a geditet nyitja meg.

(#2871) BigManus


BigManus
addikt

Ma a melóban megállt az egyik gép.
Mint kiderült alaplapos lett.
Vételeztem egy alaplapot, sajnos nem azonos azzal ami a gépben volt.
Más proci, más ram, stb.
Kicseréltem mindent amit kell, átraktam ami használható volt a régiből.

Gondoltam telepíthetem újra a SuSE-t, de kíváncsiságból elindítottam a rendszert.
Semmihez nem kellett nyúlnom, egyszerűen minden úgy elindult mintha nem lett volna hozzányúlva...
Kellemes csalódás a SuSE-val kapcsolatosan ( nem először )

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#2872) wetomi


wetomi
aktív tag

Jó ideje volt már random kernel pánikom, amit nagy nehezen sikerült kiguglizni, hogy valami, a 64bites rendszereknél fellépű bios bug lehet a kiváltó oka. de időm és kedvem sem volt újrahúzni a rendszert 32bitre. Végül rávettem magam.

A rendelt promólemez 32 bites oldalára dobálta az olvasási hibákat a telepítés közepén, két próba után hagytam a fenébe, bepöccentem, előkapom az újraírható lemezemet, amin emlékeim szerint egy legutóbbi fedora van, úgyis ki akartam próbálni.
A fedora helyett 11.10-es ubuntu volt, arra is kíváncsi voltam, hát felment az. Meglepően jól használható volt a unity, de valahogy a gtk-s környezet nekem nem gyere be.
Két nap után akkor jöjjön fedora kde spin, az amúgy live módból indított telepítés nekem nem volt kényelmes. a suse sincs agyon egyszerűsítve, de valamiért nekem szimpatikusabb. A nyugtató zöld szín talán :)
Újraindítás után viszont nem tudtam belépni a profilomba csak a roottal, valami gáz volt a /home partíción a mappámmal, vagy a jogosultságokkal. Nem volt kedvem ezzel foglalkozni, most több időt nem kapott a fedora, majd legközelebb

Tettem még egy próbát a suse dvd 32bites oldalával, ami most tökéletesen működött. Gyors volt a frissítés is, úgy egészében gyorsabbnak érződik a rendszer, mint a 64bites, jobban reagál, pedig ugyan az a 4 éves 250-es vinyó van alatta.
És nem kavarodott meg semmi beállítás, se az ubi, se a fedora nem kavart meg semmit a /home-ban ennek örülök a legjobban, főleg úgy, hogy utólag jutott eszembe, hogy backuppal kellett volna kezdeni az egészet :D

Egyelőre minden rendben van, most jön a megfigyelés.

(#2873) aag válasza wetomi (#2872) üzenetére


aag
őstag

Kétszer olvastam el, mégsem értem. Ez a mondatod a problémás:

"És nem kavarodott meg semmi beállítás, se az ubi, se a fedora nem kavart meg semmit a /home-ban"

Most akkor mivan? Háromféle disztró-telepítés után nem kavarodott meg semmi? Ez hogylehet? :F

(#2874) wetomi válasza aag (#2873) üzenetére


wetomi
aktív tag

Ez az amin én is meglepődtem és kifejezetten jól esett, hogy nem történt semmi gáz.
Az eredetileg fent lévő suse (kde) után felment az ubi (unity), majd fedora (kde) és végül vissza a suse. Ugyan azzal a /home partícióval.
Mivel csak menet közben esett le egy esetleges backup fontossága, ezért örülök neki, hogy nem volt gáz.
Tudom, hogy nem szükségszerű, hogy összekavarják egymást, de sose lehet tudni.

A lényeg, hogy a lehetséges bios bug-ból adódó problémám miatt visszaváltottam 64-ről 32bites rendszerre, csak közbe jött pár plusz lépés kíváncsiságból (perverzióból), de nem lett semmi gond, sőt, egyelőre jobbnak is látszik a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#2875) wetomi válasza wetomi (#2874) üzenetére


wetomi
aktív tag

A biztonsági mentés fontos lehet, főleg, ha az embernek van annyi esze, hogy belakott, adatokkal teli partíciókkal telepítsen rendszert és rögtön a 2terás vinyót is mountolva, hátha belenyúl valami :D Még egyszer nem csinálok ilyen felelőtlenséget.

(#2876) Echoo


Echoo
senior tag

Üdv!

Mi a teendő, ha SuSE nem hajlandó firmware-t találni a bcm4312 belső kártyához? Így nincs netem, de van másik gépem, amivel le tudnék tölteni valamit. Na de mit? Itt úgy látom, nem csak lerántok egy drivert, pendrive, install azt csókolom. Mit kell tennem, letöltenem, installálnom? Egyelőre csak a nyamvadt netet szeretném begerjeszteni, aztán majd jövök a többi hülye kérdésemmel. Közöm nincs az egészhez, win95 óta csak a sötét oldallal foglalkoztam. Gondoltam, most belenyalintok ebbe is.

(#2877) Sweet Lou 6 válasza Echoo (#2876) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A Packman repositoryban benne van. Dugj a gépre kábeles netet, utána pedig csak hozzá kell adnod a Packman repositoryt (Yastból, asszem a közösségi repoknál lesz). Ezután rá kell keresni erre a csomagra: broadcom-wl, majd telepíteni, vagy itt egy egy kattintásos telepítő.

sweetlou6.wordpress.com

(#2878) qqcqqc


qqcqqc
őstag

szép napot!
opensuse rendszeremben a yast-on engedélyeztem az ftp szolgáltatást (vsftpd).
be is tudok lépni, nincs anonimus, linux user beléphet és be is tud lépni felhasználónév és jelszó használatával.
a problémám az, hogy nem a home-ba lépbe, hanem a gyökérmappába, aminek nem nagyon örülök. a yastban az FTP-könyvtárak hitelesített felhasználóknak: /home, ami szerintem azt jelenti, hogy a saját home mappájába kéne jutnia, de lát mindent.
mit rontottam el?

(#2879) qqcqqc válasza qqcqqc (#2878) üzenetére


qqcqqc
őstag

megoldva. elfelejtettem kipipálni a chroot mindenkinek négyzetét

(#2880) zoli62


zoli62
addikt

Kmix nem indul el KDE alatt. Találkoztam neten hasonló hibával Mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#2881) wetomi válasza zoli62 (#2880) üzenetére


wetomi
aktív tag

PulseAudio be van kapcsolva? Ha igen, akkor kapcsold ki: yast>hang>egyéb>pulsaudio beállítása.
Ha nincs bekapcsolva, akkor kapcsold be és úgy próbáld ki.
Amúgy nem tudom mi lehet, de ennyit megpróbálhatsz.

(#2882) zoli62 válasza wetomi (#2881) üzenetére


zoli62
addikt

Köszi, megnézem.

(#2883) pmatthew


pmatthew
tag

Sziasztok.

Van két kész, telepített SUSE Linux Enterprise 11 SP1-es vmware image. A Host gép Windows 7. A hálózat NAT-ba kell hogy legyen, mivel a két image ugyan azon a Hoston fut, és ezeknek kommunikálniuk kell egymással,illetve a Host-gép nek is látnia kell őket. Ez eddig teljesen jól működik. Viszont az imagek (vagyis csak az egyik, a másiknál erre nincs szükség) nem tud kimenni az internetre, illetve a Host gép címét sem tudja pingelni. Valamilyen routolási problémára gyanakszom, de már mindennel próbálkoztam amit csak találtam, és nem megy. Egyszer sikerült valahogy megcsinálnom, akkor épp azt állítottam be, hogy a Yast helyett a NetworkManager kezelje a hálózatot. Ekkor működött, de aztán következő indításnál már IP-t se kapott az image.

Azért gondoltam, hogy ide írok, mert valószínűleg az imagel van gond. Mivel csináltam egy teljesen friss Ubuntut, szintén NAT-ra állítva, ugyan ezen a konfigon, és ott minden rendben működik.

Ha valaki nagyon vágja a hálózatokat, ill. a linuxot, akkor segítsen pls, akár privátban is.

Köszi

(#2884) zoli62 válasza wetomi (#2881) üzenetére


zoli62
addikt

Sajnos nem segített a ki-be kapcsolás.

(#2885) Melack


Melack
veterán

Üdv ismét! MBR kérdésben fordulnék hozzátok: szeretném az MBRt visszaállítani alapra, úgy, hogy utána a SUSE törlésre kerül - de a Windowsos partíciót nem akarom törölni. Van erre vmi megoldás, vagy formázni kellene az összes partíciót, és úgy feltenni ismét a dolgokat?
(FixMBR-t próbáltam már, de továbbra is a SUSE zöld bootloadere maradt meg).

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2886) Sweet Lou 6 válasza Melack (#2885) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

próbáld meg ezt: [link]

sweetlou6.wordpress.com

(#2887) mark77 válasza Sweet Lou 6 (#2048) üzenetére


mark77
tag

Nagyon jó leírás, csak nem derül ki belőle, higy a bináris Nvidia illesztőprogramot hogy lehet feltelepíteni.

Cannibal Corpse

(#2888) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Suse 12.1 KDE alatt a telefon külső memóriaként felcsatolva, de nincs írás jogom hozzá, ezt hol lehet beállítani?
fstab ban nincs benne :(

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2889) Sweet Lou 6 válasza ludla (#2888) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

használj hozzá root jogú fájlkezelőt, jobb ötletem nincsen egyelőre...

sweetlou6.wordpress.com

(#2890) Kelvin válasza ludla (#2888) üzenetére


Kelvin
őstag

Nálam a telefonban lévő 8gb-os kártyát írja és olvassa, ha a belső memóriát akarod írni azt a telefon nem engedi. Melyikről van szó?

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#2891) ludla válasza Kelvin (#2890) üzenetére


ludla
őstag

A telefon memória kártyáját tudom csak használni Linux alatt, Samsung StarII.
Valami megoldás csak van :((

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2892) Dohren


Dohren
tag

ha behalt egy gép, amiben 4 lemezes szoftveres raid5 volt háttértárnak (op rendszer külön lemezen volt)

fogom a 4 lemezt egy másik suse-s gépbe és partíciókezelőben összerakom raid5nek megfelelő sorrendben és nem kérek formázást, megmarad a tartalom?

csinált már valaki ilyet?

''Rendszergazda vagyok. Ha beszolt, mentsen. Ha rohogni lat, mar keso...''

(#2893) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Lenne egy nem szabvanyos kerdesem... (rakerestem, nem talaltam ilyet)

Elofizettem Vodaphone-os mobilnetre... kaptam hozza egy K3086-Z ZTE modemet... SIKERULT fejonnom vele a netre... 1 napot bohockodtam a tortenettel...ubuntuval nem jott ossze, nem sikerult... opensusevel meg sikerult (ezert valasztottam ezt a disztrot) olyan modon feljonnom, hogy a sakis3g kis csomagocskaval netezek rola, most is :) Sajnos ra vagyok "kenyszerulve" hogy kulso pendriveos linuxot hasznaljak bizonyos okok miatt :B

lenyeg: nem tudtok egyszerubb megoldast arra, hogy "egy kattintassal" megoldjam a csatlakozast? allandoan ujra kell konfigolni a sakis gui ablakot, hiaba inditom a neten talalt bevalt parancssorral... (ikonnal, de parameterezve) igy inditom: sakis3g --googledns --nostorage USBINTERFACE="1" APN="internet.vodafone.net"

a sakis3g-vel hiaba tudok ikont letrehozni az asztalon, az ikont inditva meg sem szolal (gondolom jogosultsag)... meg kell nyitnom allandoan a terminalt...ott beillesztem a parancssorba... elindul a grafikus felulet... majd minden egyes alkalommal konfolhatom ujra... eleg faraszto :B (jo oke, legalabb mukodik)

van valami egyszerubb otletetek? :)

szerk: pendrivera van telepitve az OS, tehat NEM live :)

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#2894) body007


body007
addikt

Sziasztok!
Tettem egy próbát opensuse-val (gnome). Eddig fedoráztam (15-től) de már valahogy nem vágyom annyira a nulla napos app-okra inkább a stabilabb rendszer vonz.
Lenne pár kérdésem, észrevételem.
1. Mintha jobban "enné" a gépet ez a süsü mint a f17. Akkuidő és venti pörgetésbe veszem észre :U
2. Lezárom a fedelet, szétkapcsol a wifi mikor alszik a gép. Na ezt nem szeretném. f17 nem kapcsol szét Hol mondom neki, h ne tegye?
3. extra repo-kat hol találok? mint fedorán a rpm-fusion. Mer frissebb dolgokra vágyom mint a rendszert szállítják pl.: gnome 3.4 kellene...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2895) ludla válasza body007 (#2894) üzenetére


ludla
őstag

Én KDE használom így a repokban nem tudok sokat segíteni, de innen tudsz felrakni [link]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2896) wetomi válasza body007 (#2894) üzenetére


wetomi
aktív tag

Majd 2 év után váltottam opensuse-ról fedorára (csak KDE) és a fedora f17 gyorsabbnak, könnyedebbnek tűnik és a KDE is sokkal jobban működik benne.
De a f17-ben frissebb kernel, csomagok vannak, bizonyára ez is számít valamit. Most, hogy végre kiderült, hogy a ramjaim voltak rosszak, nem szoftveres gondom volt, meg is próbálom ismét az opensuse-t. Kíváncsi vagyok a különbségre, milyen lesz visszaváltani.
Próbálkozz vele tovább, stabil, jó disztró.

[ Szerkesztve ]

(#2897) ivana válasza wetomi (#2896) üzenetére


ivana
Ármester

Ne csodált, hogy gyorsabb volt a fedora 4.8-as KDE-vel (az opensuse 12.1-ben 4.7-es van). Susehoz innen mindig fel kell rakni a legújabbat, a mostani a 4.9-es. Ez egymagos atom + 1GB ram kombón is elég gyors, természetesen az akonadi és az akonadi-runtime csomagok leszedése után (induláskor 170MB ramot eszik)

(#2898) wetomi válasza ivana (#2897) üzenetére


wetomi
aktív tag

4.8-as volt már fent nálam, nagyjából egy szinten volt a két KDE frissesége, amikor váltottam, ezért lepődtem meg sebességkülönbségen és azóta se érzem, hogy lassult volna.
Persze azt hozzá kell tenni, hogy a fedora alapja is frissebb és live cd-ről volt telepítve, jóval kevesebb fölösleges cuccot rak fel, mint az opensuse dvd-ről.
De kíváncsi vagyok és visszahúz a szívem az opensuséhoz, ezért vissza fogom tenni. És az akonadit most már ki fogom szedni belőle.

(#2899) ludla válasza ivana (#2897) üzenetére


ludla
őstag

Szia! Én is le akartam szedni az akonadi-t de mást is szedne le magával ez nem gond?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2900) ivana válasza ludla (#2899) üzenetére


ivana
Ármester

kmailt, pidgin, kaddresbook, naptár stb. nézd végig mit szed le, ha valamelyiket használod keres alternatívát vagy maradjon az akonadi.
A kde vígan elvan nélküle az biztos, a felület csomagjaitból nem szed le.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.