Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2901) body007


body007
addikt

Nem akarok előre a maci bőrére inni, de úgy néz ki javult a rendszer energia kezelése. Frissítettem (3.1.10-es kernel ez már közelit a fedora-hoz :D ), és bekapcsoltam a laptop_mode-ot. Most 17%on aszongya 19 percig bírja, hát... De majd full töltéstől megnézem.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2902) BigManus


BigManus
addikt

Sziasztok!

SuSE 12.1 KDE van a céges laptopon, Samba van beüzemelve rajta, hogy a céges gépekről dokumentumokat és egyéb anyagokat lehessen elérni.
A problémám az, hogy bizonyos időnkét a Samba inaktív lesz, nem lehet a megosztott mappákat elérni.
Nem hibernálódik és nem is megy készenléti módba...
Ha a /etc/init.d/smb restart parancsot kiadom akkor egy ideig megint aktív.
Valakinek van estleg ötlete mitől lehet?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#2903) wetomi


wetomi
aktív tag

5-én jön a 12.2 [link] Próbálkozik már valaki az előzetes kiadásokkal? Én egyelőre megvárom a végleges kiadást.

(#2904) batagy válasza wetomi (#2903) üzenetére


batagy
őstag

Kösz az infót.

Nálam OpenSUSE 12.1 fut NAS-ként egy pendrive-on, headless módon.
Lehet hogy majd upgrade-elem, de nem tartom sürgősnek.

(#2905) wetomi válasza batagy (#2904) üzenetére


wetomi
aktív tag

Ráérsz még azzal, inkább menjen stabilan, gond nélkül, mint hogy bizonytalanság és a megváltó frissítésre várakozás legyen a vége, vagy újratelepítés.
Én desktopon bevállalom a frissítést.

(#2906) batagy válasza wetomi (#2905) üzenetére


batagy
őstag

Ok.
Majd várom a beszámolót.

Amire kíváncsi vagyok, hogy az alsasound service elindul-e 12.2-n...

Mert 12.1-en nem tud elindulni (szerintem a systemd kezelés bugja).

(#2907) wetomi válasza batagy (#2906) üzenetére


wetomi
aktív tag

Pulseaudiot próbáltad kikapcsolni? YaST, hang, egyéb beállítások, pulseaudio beállítása.

(#2908) batagy válasza wetomi (#2907) üzenetére


batagy
őstag

A minimál OpenSUSE installban (X nélküli) nincs pulseaudio felrakva, a Yast beállítások között sem szerepel...

Év elején sokat tesztelgettem ezt, amiről itt és itt meg is emlékeztem. Nekem a "mocp" nevű parancssoros lejátszásra volt szükségem, ami ALSA-n keresztül működik. Ez nekem nem működött, és az elején azt hittem, hogy azért nem, mert az "alsasound" service-ként nem indul el. De később rájöttem, hogy nem szükséges az alsasound service-ként való futása, más volt a hiba. Ami megjavította, hogy az alsa-val kapcsolatos komponenseket 1.0.24-ről 1.0.25 verzióra frissítettem.

Végül is számomra nem volt szükséges az alsasound service-ként futása, de ennek ellenére az továbbra se működött. (Bár az utóbbi frissítésekkel nem teszteltem). Erre gondoltam, hátha javítják a 12.2-ben.

(Amúgy a rendes gépemen, ahol van monitor is, ott is OpenSuse 12.1 van telepítve, azon fent van az X, de Gnome és KDE nincs, helyette csak XFCE-t és LXDE-t raktam csak föl. Ezen nem teszteltem a hangot, mert akkor még ez az install nem volt kész.)

(#2909) Vladi válasza batagy (#2908) üzenetére


Vladi
nagyúr

Vigyázz, mert az újabb pulsenak van démon üzemmódja, ennek nézz utána.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2910) wetomi


wetomi
aktív tag

Megjelent az openSUSE 12.2 letölthető innen: [link]
Pénteken rakom is, akkor lesz időm foglalkozni vele.

(#2911) ludla válasza wetomi (#2910) üzenetére


ludla
őstag

Várom én is a tapasztalatod :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2912) afgk2012


afgk2012
tag

Sziasztok!

Szeretném megtudni, a legújabb (12.2-es) oprendszer néhány tulajdonságát:

1 melyik az ajánlott grafikus felület és miért?

2 lehet-e a feltelepített és belakott rendszeremről egy saját live-dvd-t készíteni, amiről alkalomadtán egy új winchesterre átmásolhatom a live-ban lévő teljes rendszeremet?

3 ha felrakok programokat, biztosítható-e egy frissítés-nyomással az, hogy frissüljenek. Itt is van olyan mint a Debian rendszereknél a ppa?

4 E-jelű Intel processzoros G41-es alaplapom van 4GB RAM-mal. Melyik rendszer javasolt, a 32bites, vagy a 64bites és kell-e kötelezően swap partíciót csinálnom.

Fáradozásaitokat előre is köszönöm! :R

(#2913) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
a legújabb openSUSE alá szeretném az SMPlayer nevű programot felrakni. A Google segítségével eljutottam ide. Viszont a telepítésnél azt írja ki, hogy semmi sem biztosítja az mplayer nevű függőséget. Van olyan megoldás, ami az összes függéségét elintézi?

(#2914) kispx válasza kispx (#2913) üzenetére


kispx
addikt

Megoldódott:
A telepítési forrásoknál a közösségi repók közül a packman nevű repót hozzáadtam és már függőségeit is letölti.

(#2915) afgk2012 válasza afgk2012 (#2912) üzenetére


afgk2012
tag

Erre (#2912) valaki esetleg tudna válaszolni nekem Please Neki szeretnék fogni a telepítésnek, de előtte jó lenne tudni ezeket a dolgokat? Már letöltöttem mindkét félét (32/64), van külön rá egy üres winyóm is. Szóval máris csinálnám, ha valaki adna válaszokat. :R

(#2916) kispx válasza afgk2012 (#2915) üzenetére


kispx
addikt

1) Attól függ mit szeretnél (és ízlés kérdése):
KDE: nagyon csicsás, ennek a legnagyobb az erőforrásigénye
GNOME: (a gnome 3-mal nincs nagy tapasztalatom)
XFCE: keveset eszik
LXDE: a puritán, de ez eszik a legkevesebbet

3) igen
4) jó oda a 64 bit, kötelezően nem kell swap, de ha szeretnél hibernálni akkor igen

[ Szerkesztve ]

(#2917) Vladi válasza afgk2012 (#2912) üzenetére


Vladi
nagyúr

1. Ez ízlés kérdése. Ha van helyed, tedd fel mindet és nézd meg őket. :D

2. Elvileg lehet, nehéz és nem sok értelme.

3. Ez is linux disztró, csomagkezelést használ. A támogatás ideje alatt kapsz frissítéseket az egész rendszerhez.

4. 64-es inkább. Már elég jó ahhoz, hogy ne lásd kárát. swap nem muszáj, nekem sincs. Ha nagyon fogy a ramod akkor csinálj egy fájlt neki és kész.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2918) afgk2012


afgk2012
tag

Köszönöm a válaszokat! Belevágok. :K

(#2919) batagy válasza Vladi (#2917) üzenetére


batagy
őstag

Swap helyett a zram nevű cuccot lehet használni, ha valakinek több ram kell. Azzal lehet "virtuális ram"-ot csinálni.
Annyi a lényege, hogy a Swap területre kiírt adatokat on-the-fly tömörítve a valós memóriában tárolja.

Nem tudom ismeritek-e?

Én használom otthon a NAS gépen is, és a munkahelyen is. Csináltam OpenSUSE 12.1-hez service scriptet is hozzá. :)

Az alábbi gépben 4 GB RAM van, és 8 GB virtuális ram:

gyurinas:~ # swapon -s
Filename Type Size Used Priority
/dev/zram0 partition 2023580 0 100
/dev/zram1 partition 2023580 0 100
/dev/zram2 partition 2023580 0 100
/dev/zram3 partition 2023580 0 100
gyurinas:~ # free -m
total used free shared buffers cached
Mem: 3952 3830 121 0 1857 1659
-/+ buffers/cache: 314 3637
Swap: 7904 0 7904
gyurinas:~ #

[ Szerkesztve ]

(#2920) kispx


kispx
addikt

Sziasztok!
A tűzfalnál mit kell beállítani, hogy másik gépnek a portjaim láthatatlanok legyenek? Azt szeretném, hogy a gépemet még se lehessen pingelni.

[ Szerkesztve ]

(#2921) afgk2012 válasza afgk2012 (#2918) üzenetére


afgk2012
tag

Feltelpítettem, állítgattam, próbálgattam. Nem jöttem rá, hogy például a GIMP miért nem frissül a 2.8.0-ról a rég elérhető 2.8.2-re. Ebben nem az a baj, hogy nem frissül magától, pedig "gyári felrakás", hanem az, hogy én nem tudok egy olyan automatikát beállítani mint a különböző Debian verziókban a frissítéskezelőbe kézzel berakható ppa.

Az sem tetszik, hogy nem tudtam kirakni információs dolgokat a tálcára. Például nekem kellene egy felső tálca csak azért, hogy azon időjárás, óra, rendszerfigyelő (cpu-használati görbe, hálózat-használat görbe, winchester-használat görbe, stb), hőmérséklet-figyelő legyen.

Az sem tetszik, hogy a kész, beállítgatott rendszeremet nem tudom elmenteni egy saját live-rendszerként, amiről például egy winyó-crach esetén egyszerűen csak másolatot késtítenék az új, gyári winyóra.

Nem tetszik még a KDE-ben a jobb felső sarokban az-a eltöntethetetlen légypiszok. Nekem nem kellene, de ilyesmire úgylátszik nem gondoltak a tervezők.

Van még vagy tucatnyi dolog ami nem tetszik, de ezeket most nem ismertetem. Egyszerűen töröltem a rendszert a winyómról. Majd talán egy újabb év után megint kipróbálom. Hátha a csicsamicsa-fejlesztések helyett ilyen alapvető dolgokat is képesek lesznek megoldani a fejlesztők.

(#2922) BigManus válasza afgk2012 (#2921) üzenetére


BigManus
addikt

Abba esetleg bele sem gondoltál, hogy nem érted fejlesztenek?
Neked nem tetszik, puff neki. Viszont másik 5 embernek igen. Senki nem kerget az asztal körül, hogy Te használj SuSE Linuxot és mindenképpen KDE-t.

Nézd meg a GIMPnél, hogy mi a különbség a 2.8.0 és a 2.8.2 között. Egészen bele remegtem, hogy nem frissült...
Live CD.
Nos ha csináltál /home partíciót akkor nem értem minek?
Ráadásul innen a fórumról szerzel pár morzsát, hogy milyen is ez a rendszer.
Úgy érzem, hogy nem való neked a SuSE de megkockáztatom a Linux sem...

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#2923) Vladi válasza batagy (#2919) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ismerem. De nem sok értelmét látom. :U
Mivel így is a rendszer memóriát használja, nem olyan nagyon jó a tömörítés aránya és a kevés ram problémára csak rövid távon jelent megoldást.

(#2920) kispx

A tűzfalban tudod beállítani, hogy a ping csomagokat dobja el. nem tudom a pontos menetét.
Hogy láthatatlan legyen, csukd be a portokat. :)

(#2922) laca026:

Azért az nem baj, ha a frissítéseket fel tudja tenni. :U

Esetleg meg kell nézni, hogy frissül -e a helyi adatbázis. Milyen a gui a csomagkezelőhöz?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2924) BigManus válasza Vladi (#2923) üzenetére


BigManus
addikt

Félre értettél. Az valóban nem baj. A baj ott van, hogy nem ismeri az op rendszert, nem olvas utána, ide jön tanácsokért és utána köpködi a rendszert, hogy nem mennek a dolgok.
Olyan, mintha nem is akarta volna használni. Nem kért segítséget, hogy ez meg az nem megy, be lehet-e állítani.
Azt sem tudjuk, hogy mit állított be vagy mit nem.
Ha én feltennék egy Machintost és nem menne valami, megkérdezném először, hogy mit kell állítani. Ha végképp nem mennének a dolgok, akkor leszedném.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#2925) wetomi válasza afgk2012 (#2921) üzenetére


wetomi
aktív tag

A gyári tárolóban nem feltétlenül találod meg minden csomagból a legfrissebb elérhetőt. Ez disztró és főleg tároló függő. Ha a gyári "stabil" repóból frissítetted, ott valószínűleg régebbi "stabilnak, teszteltnek" mondható csomag van, nem a legújabb, kérdéses minőségű.
Ha az említett programnak/projektnek van saját repója, ott biztosan a legújabb van fent. A GIMPnek tudtommal nincs.
Ha a debianodhoz a testing repót használtad, ott is a frissebb csomagok vannak, mint a gyári stabil vonalon.
Ugyan így, az opensusénak is van egy factory repója, ahonnan a frisebb, de még fejlesztés alatt álló cuccokat tudod leszedni, pl kernel, ha arra van szükséged.

A KDE-n azt nem tudod kirakni, amit nem akarsz és amit még valaki nem csinált meg. Számtalan plasmoid van, ami időjárás figyelő, rendszerfigyelő, naptár, bármi legyen.
Ha egy kicsit foglalkoztál volna azzal, hogy megismerd a KDE-t akkor rájöhettél volna ezekre. Mert ez nem a disztribúció hibája, hanem a KDE jellemzője, másképpen működik, mint egy gnome a debianban.

A rendszered lementésére, amit aztán live rendszerként tudsz használni, ahhoz nem tudok hozzászólni. Egyszerű biztonsági mentést biztosan lehet készíteni, az hogy ez működhet-e live rendszerként, azt nem tudom. Ez sem feltétlenül az opensuse "hibája", valószínűleg nem látják fontosnak egy ilyen funkció fejlesztését.
Ez egy különbség lehet két disztribúció között, ha egyformák lennének, akkor nem lenne ennyi linux változat.

Az ablak sarkában lévő légypiszok sem disztró hibája, ha nem tetszik, használj más grafikus felületet. Az openSUSE attól még lehet jó, hogy a fejlesztők nem gondoltak arra, hogy egy ilyen, a KDE-hez tartozó elemet kivegyenek.

Ha a grafikus felülettel van bajod, miért nem próbálod ki másikkal? Van még egy rakás. Itt szabad vagy, megteheted, nem úgy, mint egy zárt rendszeren.
Akkor talán nem írnál ilyen szemrehányóan a rendszerről.

Az nem volt baj, hogy alapértelmezetten 1 kattintás kell a legtöbbször, nem pedig kettő, mint a többi grafikus rendszeren? :P

No offense, de olyan lényegtelen dolgokat emeltél ki, ami nem a frissen megjelent disztró hibája, sőt nem is hiba, csak másképpen működik.

És ha valami tényleges hibát találtál, nem csak a te ízlésednek nem megfelelő dolgot, azt nyugodtan megoszthatnád velünk, hogy tudjunk róla.
Én ma délután rakom fel és próbálom ki, kíváncsi vagyok milyen lesz

(#2926) afgk2012 válasza wetomi (#2925) üzenetére


afgk2012
tag

Kedves wetomi!

Köszönöm, hogy ilyen hosszan foglalkozol velem! Sajnos ahogyan a többiek is, te is félreértelmezed a dolgokat. Hozzá vagyok szokva, hogy egyidőben sok gépemen sokféle rendszert használok. MS Windowsból jelenleg is 3 fajtát, Apple asztali-notebook-tablet gépeket, Linuxból több fajtát, Androidos telefont és tabletet, abból si több fajtát, illetve speciális oprendszer név nélküli eszközöket is. (kihagytam valamit?) Tehát én nem vagyok fan. Ha valami nem tetszik, használok helyette mást. Ha valami nagyon szar, megmondom, hogy az, nehogy valaki túlzott reményektől fűtve nagy csalódást éljen meg. Ez a ssuse most egy szar. Szerintem. Ez van.

Ha a debianodhoz a testing repót használtad, ott is a frissebb csomagok vannak, mint a gyári stabil vonalon.
Ugyan így, az opensusénak is van egy factory repója, ahonnan a frisebb, de még fejlesztés alatt álló cuccokat tudod leszedni, pl kernel, ha arra van szükséged.

Látom fogalmad sincsen más rendszerről. Nem tudod mi a Debian rendszereken a ppa. Nem azt kérdeztem korábban, hogy itt van e ppa, hanem azt, hogy mi az ami helyette van. mert én nem fogok kernelfordítani, vagy nem fogok kézzel egyenként vadászni az új verziókra és kézzel egyenként bekínlódni a helyükre. Ezért te ne mondd nekem, hogy van. Nincsen. Érted ezt? Mert ha nem, akkor nem velem van a baj. 2012-őt írunk. Annak is a végét. Hozzá vagyok szokva, hogy egyetlen kattintással frisssülnek a programjaim. Ha ez nincs, kijelentem, hogy az akkor szar. megtehetem. Én nem vagyok fan és az oprendszerek világa nem olyan minz a highlander-film. Nem csak egy lehet.

A KDE-n azt nem tudod kirakni, amit nem akarsz és amit még valaki nem csinált meg.

Ezt sem értitek. Nekem a képernyőn teljes méretében nyitva van egy program, akkor nem látom a widgeteket. Ezért nekem a tálcán vannak ezek az információk már nagyon régen, hogy mindig lássam őket, egyetlen pillantással fel tudjam mérni a helyzetet. Ha erre nincsen módom, azt mondom, hogy szar.

A rendszered lementésére, amit aztán live rendszerként tudsz használni, ahhoz nem tudok hozzászólni.

Az nem baj. legalább nem játszod az eszed mint a többiek. Ha nem tudom megcsinálni pár kattintással, pedig más rendszerben már régen megvan ez az módszer, akkor megint azt mondom: szar.

Az ablak sarkában lévő légypiszok sem disztró hibája

Mit érdekel engem, hogy kinek a hibája. Egyik hozzáadott grafikus rendszeren sem tudok plusz egy felső tálcát csinálni, illetve nem tudok arra információs egységeket kirakni. Megintcsak azt mondom: szar.

No offense, de olyan lényegtelen dolgokat emeltél ki

Hoyg nekem mi a lényeges, azt én döntöm el. Ha más rendszerben megvan, azt használom inkább, ezt meg leszarozom.

És ha valami tényleges hibát találtál

Odáig még el sem jutottam. élből töröltem. És nem kell erre az üzenetre semmit sem válaszolnod. Egyszerű ténymegállapítások voltak csak a részemről. Nem kell vele egyetérteni, nem kell cáfolni, stb. Cserébe nyugodtan gondolj hülyének, nem fogok rajta megsértődni.

Csak azt sajnálom, hogy elcsesztem vele az időm. Lehet egy év múlva csak rákérdezek ezekre a dolgokra. Ha akkor sem lesznek kijavítva, nem is töltöm le az ISO-t sem. Ingyen sem fog kelleni.

:(

(#2927) BigManus válasza wetomi (#2925) üzenetére


BigManus
addikt

" Látom fogalmad sincsen más rendszerről. " :DDD

#Afgk2012

Van egy kedvelt mondásom...
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#2928) Vladi válasza afgk2012 (#2926) üzenetére


Vladi
nagyúr

jajj ugyan már.

Most is csak a szócséplés megy, kérdés semmi. :U

Senki nem gondol hülyének, a kérdéseket várja.

Azt mondod szar, mertcsakúgy. Akkor lépj tovább.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2929) wetomi válasza afgk2012 (#2926) üzenetére


wetomi
aktív tag

Rendben, akkor amiről tudok, akkor csinálok neked screenshotot, hogy lásd, lehetséges a KDE-ben, Kérlek várj még délutánig, ha addig nem csinálja meg más.

A hozzáértéseddel és tapasztalatoddal pedig nem tudok versenyre kelni.
Igen, van benne némi csípős szarkazmus is, de!
Egyszerű user vagyok, desktop tapasztalattal, kíváncsisággal. Nem tudok még felemelkedni a debiani magasságokba, hogy egy egyszerű csuklómozdulattal szarozzak le mindent.
Ennek ellenére láttam már pár dolgot és a kíváncsiságom okán soknak utána is jártam.

Elnézést kérek minden SUSE fejlesztő, fan és felhasználó nevében, hogy le kellett alacsonyodni hozzánk.

Fejezzük be a személyeskedést, vagy el se kezdjük, próbáljunk meg építő szándékkal hozzászólni a témához.

(#2930) Vladi válasza wetomi (#2929) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hagyd a francba. Nehogy már helyette dolgozz. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2931) atesz117 válasza afgk2012 (#2926) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Már miért ne lehetne plusz panelt kirakni?

Samsung Galaxy A34 5G

(#2932) afgk2012 válasza wetomi (#2929) üzenetére


afgk2012
tag

Köszönöm, rendes vagy. Hirtelen ítéltem, lehet igazságtalanul.

(#2931) atesz117: Nekem nem jött össze. Hogy csináltad? Valami plusz programmal?

(#2928) Vladi: Kérdeztem én még a telepítés előtt. Sajnos nem kaptam olyan válaszokat, amik miatt lebeszéltem volna magam a telepítésről.

Egyébként felrakhatom újra. Semmi akadály sincsen. De mi van az általam kifogásolt hiányosságokkal? Mindre van működő pár-kattintásos módszer?

[ Szerkesztve ]

(#2933) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

OpenSuse téren mi a helyzet a 32 bites rendszer jövőjével? Chakránál megszüntetik a 32-es ágat, csak 64-est csinálnak, így a kedvnec ThinkPademre kellene valami, mert ezért nem fogom lecserélni 64 bites masinára.
ISO már letöltve, csak még nem szántam rá magam a telepítésre.

Régebben egy ideig használtam az OpenSuse-t, így gondoltam most rá, mert egy igen komolyan összerakott rendszer volt, nem olyan valami izé, mint egy Ubuntu, csak akkoriban valahogy nem tudtam megbarátkozni az rpm világával aztán sajnos a Mint-nél kötöttem ki ami végül (hurrá) elhalálozott...

afgk2012: a widgetes problémádra több asztal használata? Pár dolgot egyébként ki lehet tenni a KDE-s "tálcára", amik mutatnak ezt azt. Mi az, amit nem tudtál oda kitenni?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2934) Vladi válasza afgk2012 (#2932) üzenetére


Vladi
nagyúr

:F

"Sajnos nem kaptam olyan válaszokat, amik miatt lebeszéltem volna magam a telepítésről."
Ugye érzed ebben az ellentmondást. Azt vártad, hogy lebeszéljünk róla? Ilyen hozzáállással inkább ne telepítsd újra.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2935) afgk2012 válasza Vladi (#2934) üzenetére


afgk2012
tag

Olvastad? Ugye nem? Most utólag megteheted és akkor nem kell eljátszanod mindenttudó filozófust.

(#2912)

(#2936) atesz117 válasza afgk2012 (#2932) üzenetére


atesz117
aktív tag

Nem kell plusz program, panel jobb katt > beállírások:panel > panel hozzáadása > üres panel, az új panelen jobb katt > új elem, itt azt adsz hozzá, amit akarsz ( processzor-, memória-, hálózat-, merevlemez-, rendszerterhelés-, időjárásfigyelő)

Samsung Galaxy A34 5G

(#2937) Vladi válasza afgk2012 (#2935) üzenetére


Vladi
nagyúr

Sőt még válaszoltam is. Bár ne tettem volna.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2938) afgk2012 válasza atesz117 (#2936) üzenetére


afgk2012
tag

Köszönöm! :R Felrakom újra és megcsinálom én is.

A többi felvetésemre is tudsz mondani valamit? :F

(#2939) wetomi válasza atesz117 (#2936) üzenetére


wetomi
aktív tag

Köszönöm a munkád, csak délután érek haza melóból és jutok hozzá a gépemhez.

(#2940) CPT.Pirk válasza afgk2012 (#2935) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt hiszem azért akadtál ki a KDE-re, mert lezárt állapotban volt, ami arra való, hogy véletlen félrekattintással ne csinálj hülyeséget. Ha kinyitod, akkor jön az, amit atesz117 írt most. Ténylegesen bármit szét tudsz szedni és össze tudsz rakni a KDE-ben.

A kérdéseidre ezt tudom írni:
1 - amelyik neked tetszik. Komolyan.Nézz videót, képeket róluk, aztán döntsd el, melyik szimpi.

3 - amit felraksz, az az aktuális tárolós verzió lesz. Amit a tárolóban frissítenek, az nálad is fog frissülni a következő frissítéskor. Ha ez neked nem elég friss így, akkor ott a factory dolog.
Amúgy Debianoztam egy ideig, de ott nem igazán kellett PPA-t használni, volt backports tároló, amiben benne voltak a népszerű progik, sőt még kernel friss verziója is, nem kellett a testing / unstabil repót használni. Ez a PPA dolog nagy mennyiségben az Ubuntu sajátossága, ott volt minden vacakhoz külön PPA.

4 - azt hiszem swap csak a hibernáláshoz kell, ha minden igaz. A másik kérdésre meg az a válaszom, hogy PAE-s kernellel a 32 bites verzió is kezel sok ramot, ilyen van már a Debianban is alapból, ha jól emlékszem.

-----------------------

szerk: srácok, 32 bites kiadás még lesz sokáig?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2941) BigManus válasza Vladi (#2937) üzenetére


BigManus
addikt

+1 ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#2942) kispx válasza Vladi (#2923) üzenetére


kispx
addikt

Nem találtam olyan beállítást, hogy a portok becsukása/elrejtése. Ilyenek vannak:




(#2943) Vladi válasza kispx (#2942) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ezek szerint amit nem engedélyezel, az tiltva van. A képeken a belső zónára ( :F gondolom belső hálózat) vonatkozik. A külső meg ugye ami megy az internet felé.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2944) afgk2012 válasza CPT.Pirk (#2940) üzenetére


afgk2012
tag

Lezárt? Aztamindenit! És hogyan kell kinyitni?

A 2-es kérdésre nem tudsz válaszolni esetleg?

(#2945) CPT.Pirk válasza afgk2012 (#2944) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Per pillanat nem ülök KDE előtt, de a "tálcán" (paneltálca, vagy mi a rendes neve, nem tudom fejből) nyomsz egy jobb gombot, és ott lesz olyan, hogy lezár / felnyit, vagy ennek megfelelő szöveg. Ha le volt zárva, akkor felnyitod, az után megnyomod az oldalán lévő kis gombot, felnyílik egy 3-4 centi magasra, és ott tudod kiszedni a widegeteket, kijelzőket, újabb tálcát, plazmoidokat, mindent, onnan tudod kitenni a neked tetsző helyre.
Aztán ha végeztél, akkor ezt becsukod, a tálcát meg visszazárod.

Itt van egy videó, hogy hogyan is van ez: [link]

A 2.-ra azt tudom mondani, hogy a Novell rendszerén keresztül tudsz neked megfelelő csomagokból opensuse telepítőt készíteni (bár nem triviális), aztán azt meg valamivel biztosan ki tudod írni live módban.

Egyébként azt sem tartom kizártnak, hogy van erre célprogram, ami megcsinálja a telepített rendszeredből is a live képet. Utána kellene guglizni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2946) afgk2012 válasza CPT.Pirk (#2945) üzenetére


afgk2012
tag

:R

(#2947) wetomi válasza afgk2012 (#2946) üzenetére


wetomi
aktív tag

Célprogramot ugyan nem találtam egyelőre a kívánt rendszermentésedhez, mint debian, ubuntu alatt.

De a SUSE Studio-t tudom ajánlani [link] egyedi suse alapú rendszer összeállításához.

Kiválasztod a megfelelő összetevőket, figyeli a függőségeket is (ha minden igaz) és rögtön felvehetsz külső tárolókat is, amiből a további szükséges programjaidat összevadászod.
Előre beállíthatsz egy csomó mindent, majd létrehozod az .iso-t vagy egy virtuális gép image-et és még fent a szerveren ki is próbálhatod, hogy működik-e, tesztelheted, majd letöltheted.

Nem ugyan az, mint amit szeretnél, de már közelebb vagy azzal, hogy nem egy egyen live cd-t használsz, hanem már testreszabottan, a megfelelő programjaiddal használod.

Ha pedig hybrid live rendszerként írod ki egy nagyobb pendrivera, akkor a fennmaradó üres helyen még tárolhatsz fájlokat.

[link]
[link]
[link]

A KDE dolgban pedig atesz117 és CPT.Pirk már segített.

[ Szerkesztve ]

(#2948) wetomi


wetomi
aktív tag

Felraktam a 12.2-t, x86_64, KDE. Gond nélkül felment és pendrive-ról piszok gyors volt a dvd változat. Cd-vel a több frissítés miatt valószínűleg nem spórolnánk.

Elsőre úgy látom átvett miden beállítást gond nélkül, mintha mi sem történt volna.
Ami viszont számomra szembetűnő, hogy sokkal gyorsabbnak érződik a rendszer.
Nem rég volt fent pár hétig egy Fedora 17, ami gyors volt. Nos, nálam ez az openSUSE 12.2 is van olyan gyors, ha nem gyorsabb így elsőre. A KDE is jól műkszik. A Pulseaudio-t reflexből kapcsoltam is ki :D
Valószínűleg tényleg van valami abban a 3.4-es kernelben, a (Fedora is azzal jött).

Kicsit a 2-es grubtól féltem, mert azt kezdettől fogva szidják sokan, egyelőre működik.

Persze ezek csak első negyed óra tapasztalatai, ennél többet nem is mondhatok. Nem akarom elkiabálni. Van pár dolog, amit kipróbálok még, aztán a hétvégén le sem állítom a gépet, nyúzom, ahol és amikor csak tudom.

A további tapasztalatokról írok.

[]

(#2949) ludla


ludla
őstag

Én is felraktam a 12.2 KDE x86 verziót, a telepítés gond nélkül lefutott.
Viszont a közösségi repók felvétele után egy frissítés és valamiért a grafikus felületem megsérült, csak szép nagy össze vissza kockák voltak. Ezt javítottam konzolban zypper dup paranccsal ami felrakta a friss Nvidia Drivert és utána már jó is lett.
Nálam a Pulseaudioval egyenlőre nincs gondom remélem nem is lesz :)
Már raktam fel a meg szokott programjaim amik gond nélkül mennek.
-Skype
-Clementine
-Vlc
-Audacity
-muCommander
-HandBrake
-Chrome
-Teamviewer7
Jelenleg most gond nélkül megyen minden :C

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2950) afgk2012 válasza wetomi (#2947) üzenetére


afgk2012
tag

Köszi, de nekem valóban több kell. Nekem a saját beállítások is kell, hogy működjenek már a live-pendrájvon is. Például a Skype, vagy a Twinkle-voip telefonom. Meg még ezer dolog. Úgy néz ki, hogy kedves segítségetek ellenére nem fogom most használni ezt a rendszert. Túl sok a hiányossága más, már belakott rendszereimhez képest.

Köszönök mindent, sziasztok! :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.