Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3101) soldi3r válasza Gigi571 (#3100) üzenetére


soldi3r
veterán

ezek nem a suse-rol, hanem a packman tarolorol valok
meg teszek egy probat, a leirasban levo yom-os telepitesel, de csak majd a jovo heten :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#3102) soldi3r válasza Gigi571 (#3100) üzenetére


soldi3r
veterán

egyebkent a "kernel" parancsra nem mutat nekem semmit, de a "xen" vegunel tunt el a wlan, ugyhogy az marad, majd a tobbit leszedegetem, ha lesz kedvem kiserletezni

kovetkezo :)
a touchpad-ot hogyan lehetne kicsit konfigolni? nem szeretem ha kattint a tapintasra

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#3103) Gigi571 válasza soldi3r (#3102) üzenetére


Gigi571
csendes tag

Szia!

Kicsit félreérthető voltam, azt akartam mondani, hogy amit megtalálsz a telepítőforrásokban,
olyan szoftvereket telepíts, hogy a függőségek rendben legyenek.

A másik félreértés, nem parancsot mondtam, hanem, hogy a szoftver telepítése/eltávolítása keresőmezőjébe írd be a kernel szót.

A touchpadot a "rendszerbeállítások" "beviteli eszközök"-ben lehet konfigurálni.

Üdv: Gigi

[ Szerkesztve ]

(#3104) soldi3r válasza Gigi571 (#3103) üzenetére


soldi3r
veterán

koszonom!
sajnos a touchpadot ott nem latja, de majd kiserletezek meg vele, mivel valoszinuleg marad ez a rendszer a gepen
virusirtot / viruskeresot hasznaltok hozza? mint-en clamav-t hasznaltam neha

E30 (oo=[][]=oo)

(#3105) Gigi571 válasza soldi3r (#3104) üzenetére


Gigi571
csendes tag

Szia!

A touchpad beállításához nézd meg a "YAST2"-ben, a "Rendszer" "/etc/sysconfig szerkesztő" "Hardware" részében, találsz-e róla bejegyzést, és ott tudsz változtatni a beállításokon esetleg, de csak nagyon óvatosan piszkáld, csak amiben biztos vagy, olyat változtass meg!

Víruskereső nem kell, töredezetségmentesíteni sem kell. Ha esetleg windowsos partícióra töltesz le kétes helyről dolgokat, vagy hálózaton windowsos gépre, akkor tehetsz fel víruskeresőt, de a linux nem szorul víruskeresésre.

Üdv: Gigi

(#3106) soldi3r válasza Gigi571 (#3105) üzenetére


soldi3r
veterán

koszi, sajnos nem talalok semmi infot a tapipadrol, szerinte nincs a gepben, de majd valamikor utana jarok
van egy halozaton meg osztott windowsos meghajtom, az miatt hasznaltam eddig a clamav-t neha

E30 (oo=[][]=oo)

(#3107) Gigi571 válasza soldi3r (#3106) üzenetére


Gigi571
csendes tag

Szia!

Találsz egy programot a "Rendszer" "Beállítás"okban, hogy "synaptiks", avval nézd meg a tapipadot.

Üdv: Gigi

(#3108) .Benett


.Benett
tag

Sziasztok !
Felszabadult asztali gépemre szeretném feltenni az a OpenSUSE 12.3-mat C programozás és linux tanulás céljából.
A problémám az , hogy pendrive-ról szeretném felrakni , a gép szépen be is bootol az USB-ről eljut addig hogy ellenőrzi a gépet de akkor egy hibaüzenet miatt megakad a dolog.
"Nem sikerült a telepítési forrást létrehozni az alábbi URBből...
Valid metadata not found at specified URL
Repository type can't be determined"
A gép egy régi barton 2500+ AMD, 1Gb.RAM, AtiRad.9200, Asus.a7n8x-x.Lap
Mi lehet a gond ? :F

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#3109) Gigi571 válasza .Benett (#3108) üzenetére


Gigi571
csendes tag

Szia!

Próbáld meg az iso-t [link] ez alapján megírni a penre Windows alól! Az nem gond, hogy nem a live iso-ját írod fel, hanem a teljes verzióét.

Üdv: Gigi

[ Szerkesztve ]

(#3110) soldi3r


soldi3r
veterán

hat, a wlan-om meg mindig nem tokeletes, van hogy 3-4 perc utan hajlando csak csatlakozni a halozathoz
valamikor nem is latja a keresett ssid-t
esetleg erre valami otlet? nem szivesen cserelnem le a rendszert, egesz jol belaktam mar

E30 (oo=[][]=oo)

(#3111) cigam válasza soldi3r (#3110) üzenetére


cigam
félisten

Más eszközök stabilan rácuppannak a hálózatra, tuti a linux-al van gond? A wifi csatorna szabad (Nincs egyszerre több router ugyanazon a frekin/csatornán)? Ebben segít pl az iwscanner.
Ha auto-n van a router csatornabeállítása, állítsd át kézire, és a legkevésbé zavart/használt csatornára. Arra is figyelj, hogy 11, vagy az alatti csatornát válaszd, lehet a hw nem tudja a 11 felettieket (pl. Észak Amerikában csak az első 11 csatona engedélyezett)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3112) soldi3r válasza cigam (#3111) üzenetére


soldi3r
veterán

tuti, ez a gep is csatlakozik winnel, telefonok, masik laptop, mindegyik oke
csak ez dont ugy, hogy 5 ebreszto vagy bekapcsolas utan egyszer nem hajlando csatlakozni

E30 (oo=[][]=oo)

(#3113) cigam válasza soldi3r (#3112) üzenetére


cigam
félisten

A router, ill. a linux naplóban milyen bejegyzések keletkeznek ezzel kapcsolatban?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3114) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Lxde+suse van a gépemen. asrock e350m1 apus lap.
Feltettem a linuxos catalystot, szeretnél xbmc- médialejátszót csinálni a kis gépből
Ha elindítom az xbmc-t, rögtön hibaüzit kapok, az opencl hiányára hivatkozik.
mit rontottam el? mit kéne még telepíteni.

üdv
Balázs

(#3115) soldi3r válasza cigam (#3113) üzenetére


soldi3r
veterán

hat, sajnos ez a router kicsit buta, szinte semmit nem logol
a sajat gepemen melyik log lenne arulkodo?

E30 (oo=[][]=oo)

(#3116) Samus


Samus
addikt

Sziasztok,
baj van, net meg nincs...Adott egy lapos, rajta openSuSe (X64, KDE felülettel), adott mellé Telenor féle hipernet előfizetés, kétféle modem is akad (egy fekete hipernetes, és egy fehér laposabb, egy Huawei), de net az nincs. Látja az adaptert, hozzá is adtam szépen lépésről lépésre a varázslóval a Mobil szélessávnál a Telenoros netet, de egyszerűen nem csatlakozik. Pár pillanatra lesz kék a LED, majd az eszköz eltűnik. A beállításoknál annyi minden van, van szám, ami *99# (ezt magától tette oda), felhasználónév-jelszó nincs, APN: net (ezt is a varázsló művelte) alatta PIN kód, amit beírok, és mellette kiválasztom, hogy "elmentve", de egyszerűen nem jutok vele sehová...Remélem közületek használ valaki hipernetet...

Telenor topikban jött a válasz: ki kell kapcsolni a PIN kód kérését a kártyán, egy telefonnal, majd így csatlakozni. Működik :)

[ Módosította: BomiBoogie ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3117) cigam válasza soldi3r (#3115) üzenetére


cigam
félisten

A YaST-on belül keresd a rendszernaplót, vagy terminalban ad ki a dmesg parancsot. Ebben kellene átböngészni az eseményeket.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3118) soldi3r válasza cigam (#3117) üzenetére


soldi3r
veterán

koszi! a rendszernaplot nem talaltam, de dmesg eleg eleg aok infot ad, taan tul sokat is :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#3119) soldi3r válasza cigam (#3117) üzenetére


soldi3r
veterán

amita ra vagyok keszulve, na azota tokeletesen mukodik a wireless :) altalaban igy szokott ez lenni

kicsit olvasgattam a touchpad kikapcsolasa utan, aztan a terminalban ezt a valaszt kaptam a "gsynaptics-init --sm-disable" parancsra, de igazabol egyik fajlt sem talalom
GSynaptics couldn't initialize.
You have to set 'SHMConfig' 'true' in xorg.conf or XFree86.conf to use GSynaptics

E30 (oo=[][]=oo)

(#3120) soldi3r


soldi3r
veterán

egesz nap szenvedtem a wlannal, esetleg milyen drivert lehetne meg kiprobalni? windowsosat fel lehet valahogy tenni?
vagy jobb, ha uj oprendszer utan nezek? :F

E30 (oo=[][]=oo)

(#3121) Shrike7973 válasza soldi3r (#3120) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Én a helyedben a hivatalos SuSe fórumon tenném fel a kérdést, itt nincs nagy SuSe-s élet.

(#3122) soldi3r válasza Shrike7973 (#3121) üzenetére


soldi3r
veterán

koszonom! megteszem

E30 (oo=[][]=oo)

(#3123) soldi3r


soldi3r
veterán

jo reggelt!
az elmult 2 napban telepitett nehany frissitest a rendszer
ezutan elkezdett bealassulni a gep, mar a filmek is akadoznak, sot, most, ujrainditas elott meg a kiterjesztett kijelzot sem tudtam levalasztani
processzor, memoria hasznalat kb 10% koruli
hogyan tudnek utana jarni a dolognak?

E30 (oo=[][]=oo)

(#3124) cigam válasza soldi3r (#3123) üzenetére


cigam
félisten

Most nemtudom megnézni(szervízben van a noti), de tuti nyílvántartja valahol, hogy miket mikor telepített.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3125) soldi3r válasza cigam (#3124) üzenetére


soldi3r
veterán

sajnos nem jutottam elorebb es nincs is idom maceralni, visszakoltoztem windowsra
varok 1-2 hetet, hatha megoldjak a kovetkezo frissitesekkel

E30 (oo=[][]=oo)

(#3126) cigam válasza soldi3r (#3125) üzenetére


cigam
félisten

Hamar feladtad :N Azt próbáltad, hogy a boot menüben egy előző kernel verziót töltesz be? Pont most olvastam, hogy az új kernellel mindenféle VGA driver is frissült(ATI,Intel,Nvidia). Lehet ez tette be nálad a kiskaput?
Nem tudom opensuse milyen sűrűn frissíti a kernelt, lehet még el sem érhető...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3127) soldi3r válasza cigam (#3126) üzenetére


soldi3r
veterán

ez meg szerintem nem az, 2-3 napja frissult le a rendszer, nagyjabol azota jonnek ezek a lagok

E30 (oo=[][]=oo)

(#3128) soldi3r


soldi3r
veterán

sikerult elcsipnem a wlan gondom, gyanitom nem driver hiba lesz, mert az eszkoz mukodik, a tobbi halozatot latja, csak a sajatom nem, a mellettem levo blackberryn tudok csatlakozni, a laptopon viszont nem jelenik meg az en routerem
esetleg erre valakinek otlete?

E30 (oo=[][]=oo)

(#3129) soldi3r


soldi3r
veterán

erdemes lesz update-elni 12.1-rol 13.1-re?

E30 (oo=[][]=oo)

(#3130) ludla válasza soldi3r (#3129) üzenetére


ludla
őstag

Én szoktam várni vele megjelenés után kb 1-2 hónapot addig kijönnek a javítandó hibák ha esetleg még maradtak, de amúgy nem szokott gond lenni esetleg ha használsz te is egyedi programokat pl: devede, handbrake, avidemux, ezeket kicsit később szokták átfordítani.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#3131) soldi3r válasza ludla (#3130) üzenetére


soldi3r
veterán

koszi, filmen, zenen, neten, levelezesen kivul nem sok minden mas van fenn a gepen

a frissites mukodik? vagy teljes telepites kell itt is?

E30 (oo=[][]=oo)

(#3132) ludla válasza soldi3r (#3131) üzenetére


ludla
őstag

Én mindig új telepítést csinálok :D frissítésnél mindig volt valami ami nem jól sikerült, de lehet a sok külső program miatt.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#3133) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Próbálta már valaki az új RC2-t? Nem sokára release :)
Nekem nem sikerült PendriveLinux pendrive-ról bebootolni, SuSe StudioWriter meg valamiért nem működött. Remélem csak átmeneti állapot.

(#3134) BoB válasza Shrike7973 (#3133) üzenetére


BoB
veterán

Én azt várom hogy alap legyen a rolling-release, de legalább legyen egy ilyen hivatalos, stabil változat.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3135) Rimuru válasza BoB (#3134) üzenetére


Rimuru
veterán

Hivatalos rolling stabil? hogy is van ez. :DDD ;]

Vigyázat, csalok!

(#3136) BoB válasza Rimuru (#3135) üzenetére


BoB
veterán

Ne kötözköggyéé :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3137) !wannabe


!wannabe
tag

Sziasztok,

Új felhasználója vagyok a SUSE linuxnak. open SUSE 12.3

A problémám a wifi-vel van.

>sudo /sbin/lspci | grep BCM
03:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4313 802.11b/g/n Wireless LAN Controller (rev 01)

> uname -r
3.7.10-1.1-default

>sudo /usr/sbin/iwconfig
lo no wireless extensions.

eth0 no wireless extensions.

eth1 IEEE 802.11abg ESSID:off/any
Mode:Managed Access Point: Not-Associated Tx-Power=200 dBm
Retry long limit:7 RTS thr:off Fragment thr:off
Encryption key:off
Power Management:on

Vezetéken tudok csak kapcsolódni. Kezdetben a wifi hálózatokat sem láttam. de az itt található leírásnak köszönhetően, hozzáadtam a kernelemhez passzoló broadcom-os driver-t a repository-hoz. Azóta látom a hálózatokat. Azonban csatlakozni nem tudok hozzá.

Hibaüzenet:
activation of network connect failed.

Esetleg valakinek hasonló tapasztalat vagy ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#3138) ivana válasza !wannabe (#3137) üzenetére


ivana
Ármester

Fel kellene rakni a broadcom drivert :D Benne van a default repoban. Lehet választani, hogy b43 opensource driver az is jó és megy vele az aircrack. A broadcom-wl csomag zárt broadcom féle cucc. Ha a yast csomag keresőjébe beírod, hogy 'broadcom' akkor kijön. A wl felrakása után csinálj egy ilyet, ez be tölti a drivert:
su
modprobe -r b43
modprobe wl

(#3139) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!
Abszolút kezdő vagyok Linuxban openSUSE 12.3- at próbálom éppen, eddig ez a nyerő disztro. Sok dolgot már sikerült megoldani, de van amit a leírások alapján sem! :N
Tudnátok ebben segíteni?
A GNOME asztali környezetben panel appleteket szeretnék telepíteni. A YaST- ban látom, hogy telepítve van Gnome applet tracker és computertemp applet is ,de hogyan tudnám ezeket elérni? Applet, desklet meg a Conky beállításokra valami tippet nagyon megköszönnék.
Még az is érdekelne, hogy NTFS alatti fájlok torrentezését mennyire tolerálja az openSUSE? :F

Az Abszolút kezdő Linuxos topicban is érdeklődtem az appletes ügyben, de ott jórészt erősen haladó szintű dolgokat tárgyalnak inkább. :(

(#3140) cigam válasza ubyegon2 (#3139) üzenetére


cigam
félisten

Vak vezet világtalant :) Azt olvastam, hogy az extensions.gnome.org oldalon csak kiválasztod ami kell, és onnan települ is, mint a firefox plugin-ok.
Én még várok 19 órát, és a 13.1-el kapcsolódok a Gnome világába(most KDE-vel ügyetlenkedek).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3141) ubyegon2 válasza cigam (#3140) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, ezt kipróbálom, már majdnem meg is tettem, mikor rájöttem, hogy Win 7- en vagyok. :C
Biztosan megéri kivárni a 13.1 verziót, sok sikert hozzá és még több kitartást! :R

(#3142) ivana válasza ubyegon2 (#3139) üzenetére


ivana
Ármester

NTFS-en lehet torrentezni csak állítsd be úgy, hogy bárki tudja írni ne csak a root. Yast->Partícionálás->/dev/sdxy-> beállítod a csatolást->fstab beállítások az fmask=133,dmask=022 kicseréled fmask=113,dmask=002-re.

(#3143) ubyegon2 válasza ivana (#3142) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi :) , ez jól hangzik, bár egy darabig emésztenem kell, amit írsz. :Y

(#3144) ubyegon2 válasza cigam (#3140) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Klassz! Kipróbáltam és működik a dolog. Némelyik nem települ vagy mégis, de fogalmam sincs miért ugrik vissza az előző állapotába a panel, de ez már jó kezdet. Sok esetben a vak vezeti legjobban a világtalant! :R

(#3145) ubyegon2 válasza ivana (#3142) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez a root dolog is homályos, egyedül használom a gépet egy jelszavam van és fogalmam sincs, hogy most root vagyok avagy nem root!? :F

(#3146) cigam válasza ubyegon2 (#3145) üzenetére


cigam
félisten

Nem vagy az, ezért kéri be a Yast a jelszót, hogy olyan dolgokhoz férj hozzá amihez csak a root-nak van jogosultsága.
Ez kb olyan mint amikor a windows-ban létrehozol egy mezei user-t, és úgy használod a gépet. Ekkor a rendszer működését módosító turkáláskor(pl. az ntfs meghajtót ki írhatja-olvashatja), bekéri az admin adatait.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3147) ubyegon2 válasza cigam (#3146) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem. Kissé fárasztónak tartom, hogy bizonyos esetekben meg kell adnom a jelszót, mert más nem piszkálja a gépet, tőlem meg semmi nem tudja megvédeni! :Y

(#3148) Vladi válasza ubyegon2 (#3147) üzenetére


Vladi
nagyúr

"hogy bizonyos esetekben meg kell adnom a jelszót"
Ezek az esetek szépen lassan elfogynak. 1-2 hónap és már nem kell megadnod, mert egyszerűen nem csinálsz olyasmit. Ha simán használod, akkor nem kell.

"tőlem meg semmi nem tudja megvédeni! "
Basszus! A te géped. Azt csinálsz vele amit akarsz. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3149) ubyegon2 válasza Vladi (#3148) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem a jövőt, amit említesz. :R Már alakul egyébként a belakása az openSUSE- nak és nem bánom, hogy a 64 bites verziót használom, pedig legtöbben le akartak beszélni róla. Ha így megy egy darabig, akkor tuti WIN- mentes lesz a gép. :Y

(#3150) cigam


cigam
félisten

Na, ez rosszul indul:

Valamiért nem kezeli a 2.lemezt, pedig oda kerülne. (Egy T400-as laptop CD fiókjában van egy 240GB-os merevlemez. Csináltam a végére 40GB üres helyet.)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.