Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3001) BigManus válasza legendary (#3000) üzenetére


BigManus
addikt

Nagyon nem kell vadászgatni hozzá...
Viszont ha csak ez tart vissza a váltástól akkor maradj az Ubuntunál. ( nem rosszindulatból )

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#3002) legendary válasza BigManus (#3001) üzenetére


legendary
tag

Ez esetben a kubuntut telepítem, mert kíváncsi vagyok a KDE-re, de a rendszerrel nincs kedvem vacakolni. Telepítem és menjen minden, ez az elvárásom egy op-rendszerrel :) Mondjuk ránézésre a suse jobban tetszik, meg valahol azt olvastam hogy a kde is jobb ott mint a kubuntun, de így egyenlőre marad a kubi. Majd ha lesz időm foglalkozni a rendszerrel lehet kipróbálom a suse-t.

"Mindenki arra született, hogy azt tegye amire született..."

(#3003) BigManus válasza legendary (#3002) üzenetére


BigManus
addikt

Beállítani azt, ami Neked kell SuSE alatt kb. 3 perc.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#3004) ludla válasza legendary (#2998) üzenetére


ludla
őstag

Ezt kell feltelepíteni és megyen minden Multimedia Codecs

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#3005) wetomi válasza legendary (#2998) üzenetére


wetomi
aktív tag

Telepítés után az első (max a 2. normál frissítéssel, amit illik rögtön megcsinálni) lejön a flash és egy-két apróság. A kodekeket általában külön szokás felrakni, de első indításkor pl. az Amarok is szólni fog, ha nincs kodek és telepíti az engedélyeddel.
A "non oss" jelölésű forrásból rakja fel a zárt összetevőket, pl a flash, vagy adobe reader...
amúgy további repók
onnan is a Packman neű kell, amit a YaST-ból is fel tudsz venni, a telepítési források, források hozzáadása, közösségi telepítő források kiválasztásával.
Én általában kézzel vadászom össze, de már pár kattintásból megvan, kitapasztaltam.

Ezután tudsz még utólag válogatni is, természetesen ludla megoldása sokkal egyszerűbb.

Mikeee86: Akár a biosban a lemezek boot sorrendjét is megváltoztathatod, én anno az áttéréskor így csináltam, kevésbé volt szem előtt a windows, hogy nem volt benne a grub menüjében.

[ Szerkesztve ]

(#3006) legendary


legendary
tag

Kösz mindenkinek a segítséget! Tegnap még azt akartam írni hogy végül is tárgytalan, mert feltettem a kubuntut, de elsőre nem jött be a kde ezért úgy gondoltam marad lxde vagy unity. De ma már úgy tűnik mégis kde lesz, egyre jobban tetszik :) Egyedüli probléma az intel gm31 vga-m :D Illetve most olyan problémám van, hogy néhány youtube video-t nem játszik le a chromium. Más kiadásoknál még nem találkoztam ezzel.
Most töltöm az opensuse 12.2 kde live cd-t. Annyi érdekelne még hogy van-e jelentős különbség kubuntu és suse között. ill hogy megéri-e lecserélni a kubuntut suse-re?

[ Szerkesztve ]

"Mindenki arra született, hogy azt tegye amire született..."

(#3007) BigManus válasza legendary (#3006) üzenetére


BigManus
addikt

Neked kell eldönteni, melyik fekszik a legjobban.
Én nagyon régóta SuSE-t használok az itthoni gépeimen is, a cégnél is SuSE Enterprise van, a laptopomon szintén.
Kubuntut kipróbálásra feltettem, de nem jött be, sok hibába bele futottam.
Puding próbája az evés. Ha már amúgy is ennyit telepítgetsz, javaslom ne a live rendszert próbáld ki, hanem told fel élesben.
Ha elakadsz, segítünk.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#3008) legendary válasza BigManus (#3007) üzenetére


legendary
tag

Pont azért kérdezem, mert nektek már van tapasztalat. Gondolom megjelenésre egyformák, hisz mindkettő kde :) Stabilitás és sebesség téren meg gondoltam tudtok tanácsot adni. Több helyen olvastam régebben hogy az ubuntu-s lassabb.
Én eddig még csak ubuntu változatokat használtam (kde ebből a vonalból is kimaradt eddig), ill kis ideig mintet, de az nagyon nem jön be nekem.
Telepíteni csak a live cd-ről van lehetőségem, mivel az egyetlen újraírható dvd-m egy 1,4 GB-os mini dvd :) A teljes dvd változat ezért kimarad.

"Mindenki arra született, hogy azt tegye amire született..."

(#3009) BigManus válasza legendary (#3008) üzenetére


BigManus
addikt

Gyorsaságban véleményem szerint jelentős különbség nincs. Ez mondjuk hardver függő.
A csomagkezelés más.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#3010) legendary válasza BigManus (#3009) üzenetére


legendary
tag

Aha. Hát engem a csomagkezelés nem nagyon érdekel, gyakorlatilag csak netezésre és multimédiára használom a gépet már :) Menjen a flash meg a java, illetve a videók és zenék. (remélhetőleg a fentebb linkelt oldal segítségével ezekkel nem lesz gondom.) Ill ami még kell az az smplayer és a chromium. Ennyit meg szerintem bármilyen csomagkezelőben megtalálok :D A kodekek lettek volna egyedül a problémások, mivel ellustultam ubuntuba hisz ott minden megvan egy csomagban.
Esetleg ha tudnál egy irfan view szintű programot ajánlani, azt megköszönném, mert az ami nekem hiányzik linuxban.

"Mindenki arra született, hogy azt tegye amire született..."

(#3011) wetomi válasza legendary (#3010) üzenetére


wetomi
aktív tag

A KDE egyik alap képnézegetőjét, a Gwenview-t én nyugodtan ajánlom neked, alap képszerkesztésre: konvertálás, kivágás, méretezés, színbeállításra szerintem teljesen jó. Benne lesz az alaptelepítésben.

[ Szerkesztve ]

(#3012) qqcqqc


qqcqqc
őstag

szórakoztam ubival és mutációival.
nekem a suse a yast miatt jött be. winről migrálva kerestem a controll panelt, na itt megtaláltam :)

(#3013) meoindil válasza legendary (#3010) üzenetére


meoindil
aktív tag

Szerintem a ShowFoto - digiKam páros is nagyon jó képkezelésre, szerkesztésre.

(#3014) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
Van egy problémán az openSUSE-val. Mindig egy órával többet mutat a kelleténél. (Beállítom az időt és egy reboot után újra egy órával többet mutat)
Jelenlegi beállításaim:
Időzóna : Budapest

Dátum és idő automatikus beállítása:
Időkiszolgáló: Publikus időbeállító szolgáltatás(pool.ntp.org)
(Ha ezt kikapcsolom és beállítom az időt beállítom, akkor is elfelejti a beállítást az újraindítás után)

(#3015) batagy válasza kispx (#3014) üzenetére


batagy
őstag

Épp tegnap én is ugyanezt tapasztaltam!
OpenSUSE 12.2-ben.

XFCE desktoppal, a GUI-n keresztül hiába állítottam be az órát , hogy ne használja a HW clockot, nem jegyezte meg, reboot után ugyanúgy a HW clockra állítja magát, az pedig egy órával többet mutat.

Szóval én is kíváncsi vagyok a válaszra.

(#3016) kispx válasza batagy (#3015) üzenetére


kispx
addikt

Én KDE-t használok (12.2 openSUSE).

(#3017) Gigi571 válasza kispx (#3014) üzenetére


Gigi571
csendes tag

Szia!

Yastban a dátum és idő beállításába belépsz, és az UTC-hez állított hardverórából kiveszed a pipát.

Üdv: Gigi

(#3018) kispx válasza Gigi571 (#3017) üzenetére


kispx
addikt

Köszi, valószínűleg ez lesz a baja.

(#3019) Gigi571 válasza kispx (#3018) üzenetére


Gigi571
csendes tag

Ha esrtleg nem lenne jó szóljál, van még ötletem.

(#3020) Vladi válasza kispx (#3014) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

win szokta még átállítgatni, ha nem figyelsz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3021) kispx válasza Gigi571 (#3019) üzenetére


kispx
addikt

Megcsináltam amit javasoltál és kiszedtem a Publikus időbeállító szolgáltatást és már nem állítja át.

Más:
Van openSUSE alatt olyan parancs mint Ubuntu alatt az
apt-get clean
apt-get autoremove

[ Szerkesztve ]

(#3022) Gigi571 válasza kispx (#3021) üzenetére


Gigi571
csendes tag

Szia!

Én úgy tudom, hogy nem maradnak a csomagok fenn a gépen, de ebben nem vagyok biztos.

Viszont, ha a Szoftver telepítése/eltávolításával kezeled a programjaidat, abban az Opciók menüben tegyél pipát a Tisztítás csomag törlésekor felirat mellé, akkor letörli azokat a csomagokat is amit az a program hozott magával.

Tudom ajánlani még a BleachBit programot, ami eltávolítja a szükségtelen fájlokat, de ezzel azért óvatosan bánj, nehogy valami fontosat törölj!

Ennyit tudtam segíteni, biztosan jön majd valaki, aki jobban ismeri a renszert és még tud mondani valmi hasznosat.

Üdv: Gigi

[ Szerkesztve ]

(#3023) Rayyy


Rayyy
senior tag

Sziasztok!

Hozzám került egy Suse 11.4 oprendszeres laptop és pár kérdés felmerült bennem, mert amúgy win7-et használok.
Szóval:
- próbából felmásoltam windowsos gépen létrehozott pdf-eket, doc-okat, odt-ket, hogy mit csinál velük a frissített 11.4-es és simán megette mindet... miután nem volt már rájuk szükségem, áthelyeztem őket a kukába, viszont onnan nem hajlandó kitörölni őket, azt írja, hogy hozzáférés megtagadva. Megpróbáltam a kukára vonatkozó jogosultságokat megváltoztatni, de annyit ír, hogy "nem lehetett megváltoztatni". Ezzel mit lehet kezdeni, van valamilyen admin mód?
- az alap jelszót meg tudtam változtatni a rendszerben, viszont ha zárolom a képernyőt és aztán fel akarom oldani, akkor ezt a jelszót nem fogadja el (más esetekben igen), ezek szerint ide más jelszó kell? Csak úgy tudom újra használni a gépet, ha kikapcsolom és újra benyomom.
Köszi!

Minden a legnagyobb render!

(#3024) Vladi válasza Rayyy (#3023) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

melyik alap jelszót? root? vagy user?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3025) Rayyy válasza Vladi (#3024) üzenetére


Rayyy
senior tag

Hátö. Én azt a jelszót változtattam meg, ami ahhoz kellett, hogy például valami új programot telepíthessek. Úgy kellett, hogy az indító képernyőn beírtam, hogy init=/bin/bash és ott a passwd paranccsal megváltoztattam. Feltételezem, hogy ez a user jelszó.

Minden a legnagyobb render!

(#3026) Rayyy válasza Rayyy (#3023) üzenetére


Rayyy
senior tag

És lenne még egy kérdésem: hogy lehet indítólemezt csinálni?

Minden a legnagyobb render!

(#3027) Vladi válasza Rayyy (#3025) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

a user pass kell. Mert a user zárolja a képernyőt és ő is nyitja.

A rendszerlemezt nem tudom. :D

A kukát meg keresd meg a fájlrendszerben és rootként töröld. Egyébként ez változatos, hogy melyik desktop rendszer hová teszi, nem tudnám fejből megmondani.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3028) Rayyy válasza Vladi (#3027) üzenetére


Rayyy
senior tag

Akkor én a root jelszót változtattam meg?
És a user pass-t hogy lehet megváltoztatni?
Öcsém, mibe nyúltam...

Minden a legnagyobb render!

(#3029) Vladi válasza Rayyy (#3028) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

nem tudom ponsotan, de keress olyat, hogy felhasználók beállításai.

vagy a passwd paranccsal.:
passwd usernév
utána régi jelszó, meg kétszer az új és kész.

így jártál. így születnek a linuxosok. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3030) Rayyy válasza Vladi (#3027) üzenetére


Rayyy
senior tag

A kukát megoldottam, köszi, a többit még nem, de nem is foglalkoztam vele sokat. Majd még próbálkozom.

Minden a legnagyobb render!

(#3031) ludla


ludla
őstag

openSUSE 12.3 Beta - Teszt

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#3032) BigManus válasza ludla (#3031) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Köszi, a hétvégén tesztelem...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#3033) kem


kem
addikt

Bonus infó Enterprise-osoknak:

System freezes after more than 208 days uptime
SUSE Linux Enterprise 11 Service Pack 1-nél

forrás

Köszi!

(#3034) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Rendkívül kellemesnek találtam a 12.3 RC1-t.

Gyönyörűre sikeredett a design része. Bár a kék ikonokhoz nem illik a zöld kijelölés - szerintem cserélni kellene legalább a mappa ikonjait zöldre. Az alapértelmezett szürke color scheme-t is száműzni lehetne már, nem szép. 'Norway'-n kívül nem is találtam elfogadhatót interneten sem.

Ha az emberek észreveszik, hogy a gnome egyre kompromisszumosabb felhasználása mellett a KDE mire képes, továbbá mivel az OpenSuSe nyerő helyzetbe is került a kubuntu anti támogatottsága mellett, talán nem sokára sokkal nagyobb népszerűségre tehet szert ez az operációs rendszer.

Egyébként Nürnbergben vagyok, márciusban részt veszek egy 'expert fórumon' - valamiféle fejlesztési jövőről szóló konferencia lesz. Talán írok róla egy logout bejegyzést, valamikor el kell kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#3035) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Hali!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Leszedtem az IBM honlapjáról egy SUSE Linux Enterprise Server virtuális gépet ami tartalmazza az informixet. Majd elindítottam VMware playerben a rendszert, viszont nem tudok bejelentkezni, egyrészt a bejelentkező felület nem grafikus (sulis gépeken grafikus volt, a képfájl elvileg ugyanaz), másrészt nem tudom begépelni a password-t csak a login nevet, miután le enterezem a beírt login nevet, a passwordhöz nem tudok írni semmit, hiába villog a kurzor és nyomkodom a billentyűket. Ír egy hibát is, mégpedig azt hogy Failed services in runlevel 3: vmware-tools..
Valakinek van esetleg ötlete, hogy mi lehet a gond? :F

Itt egy kép is:

[ Szerkesztve ]

Lumia 520

(#3036) Brianiac válasza Brianiac (#3035) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Na sikerült megoldani, csak annyi volt a gond, hogy az első indításnál a login névhez is és a passwordhöz is "root"-t kell írni, nem pedig azt, hogy "informix" mint órán, bár a password résznél továbbra sem látszott amit begépeltem jelszót, de működik. :))

Lumia 520

(#3037) qqcqqc válasza Brianiac (#3036) üzenetére


qqcqqc
őstag

ott nem is fogsz látni semmit, mármint a jelszónál.

[ Szerkesztve ]

(#3038) Brianiac válasza qqcqqc (#3037) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Nem úgy értem, hogy a begépelt karaktereket nem láttam, hanem egyáltalán semmit, szóval kis pöttyöket sem, bár ha alapból így van, akkor nem szóltam. :R

Lumia 520

(#3039) kispx válasza Brianiac (#3038) üzenetére


kispx
addikt

Alapból így van

(#3040) Canonfan


Canonfan
senior tag

Sziasztok!

Nyomtatóvásárlás előtt állok, és már vannak konkrét jelöltjeim is, de kissé tartok attól hogy amit leginkább kinéztem az nem működne 100%-ban openSUSE 12.2 alatt, ezért vásárlás előtt szeretném a tanácsotokat kérni. :R :R

Jelenlegi kiszemeltem egy Samsung SCX-3400 lézeres multi [link] most ez az első számú jelöltem, előtte egy Samsung ML-2160-as sima lézernyomtatóban gondolkoztam, ami kapcsán a Samsung Linuxos driverét le is szedtem és fel is raktam már.

Hosszas mérlegelés után úgy döntöttem hogy multifunkciósat szeretnék inkább, de ha lehet lézereset, ezért nem HP, pedig a HP-nak elég jó támogatása van, ezért azt nyugodtabban venném meg, de én ritkán nyomtatok, nekem a lézernyomtató lenne ideális, az meg HP-bből horror áron van.

A gondom nem is a nyomtatással lenne, hanem attól félek hogy a szkennerként nem fogja felismerni a Yast.
Azért tartok ettől, mert (mint írtam elvileg fent van a Samus driver) a Yast nyomtatóbeállításainál megvan mindkét Samsung nyomtató nyomtatósora, de a szkennerek között nem találtam az SCX-3400-ás Samsungot, csak pár 4000-es sorozatú van a szkennerek listájában azzal hogy a "xerox mtp illesztőprogram megfelelő funkcionalitást biztosít"...

Szóval a nyomtatók között megvan a típus, a szkennerek között nem, és ez a problémám, mert nem tudom hogy meg merjem-e venni a cuccot, egy ubuntus leírást találtam már, [link] de abból nem tudom mi használható openSUSE alatt... :F

Találtam egy openSUSE-s infót is, de nem tudom hogy ez megoldás lenne-e [link]

Nem szeretnék belefutni abba hogy megvan a cucc és nem tudom használni, ezért bármilyen tanácsot/infót előre is nagyon szépen köszönök! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#3041) Gigi571 válasza Canonfan (#3040) üzenetére


Gigi571
csendes tag

Szia!

Nem tudom a SCX-3200-as és az SCX-3400-as között mi a különbség, de ezt találtam. Lehet segít megoldani a döntésed. [link] De ezen az oldalon megnézheted, melyik nyomtató működik rendesen a openSuSe 12.2-vel

Üdv: Gigi

[ Szerkesztve ]

(#3042) Canonfan válasza Gigi571 (#3041) üzenetére


Canonfan
senior tag

Köszönöm szépen a válaszodat! :R :R

A 3200-as már kifutott modell úgy tudom, pedig azt meg is venném, neki az utódja a 3400-as, ami viszont nincs írva a linken sajnos... :((

Ma kipróbáltam rootként is felrakni a Samu drivert, de ugyanúgy nem került be a szkennrek listájába a cucc. Valószínű azért, mert lehet úgy működik mint win alatt, hogy kell az eszköz neki hogy felrakja magát, így viszont nem tudom hogy megbízzak-e a gyári Samsung driverben hogy megvegyem a cuccot...

Mit gondolsz, hogy tudnék még jobban utánajárni a dolognak esetleg?

Bármilyen infót előre is köszi! :R :R

(#3043) Gigi571 válasza Canonfan (#3042) üzenetére


Gigi571
csendes tag

Szia!

A 3200-as linkjét azért is tettem be, mert ott leírja, hogy milyen fájlban mit kell beszúrni ahhoz, hogy a szkenner működjön:
Works using drivers from Samsung, tested in 12.1 and 12.2 Works as scanner on 12.2 if:

put into the /etc/sane.d/xerox_mfp.conf this line:

usb 0x04e8 0x3441

issue this (as root):

mount -t usbfs none /proc/bus/usb

De erre ugye semmi garancia nincs, hogy a 3400-zal is működik.

A másik amiért linkeltem az oldalt, ha nem ragaszkodsz ehhez a típushoz, tudsz válogatni olyat amelyik működik.

Sajnos én sem tudok ettől többet mondani. De hátha benéz valaki, akinek van tapasztalata.

Ügv: Gigi

(#3044) Canonfan válasza Gigi571 (#3043) üzenetére


Canonfan
senior tag

Köszönöm a válaszodat, hát akkor nem könnyű a helyzet, más típust nem is nagyon néztem, de most lehet körülnézek még, de lézeres multiba adott árkatba ezt találtam szimpatikusnak...

Viszont nem tudom eldönteni sajnos hogy a Samsung driver az csak nyomtató, vagy jó a szkennerhez is egyben, mert megnéztem a Samsung driver configurátorát, és van rajta szkenner fül is, de ott nincs hozzáadás mint a printer részben csak tulajdonságok, ezért nem tudom, hogy ez csak egy beállítóablak lehet vagy a szkennerhez is jó ez a driver, csináltam képernyőmentést is róla hogy pontosan mire gondolok.
:)
Találtam egy SANE lev.listás posztot, amiből szintén hasonlót olvastam ki, de szeretnék biztosra menni, mit gondolsz, ez optimizmusra adhat okot, vagy mindenképp keressek más nyomtatót?
[link]

Még annyit szeretnék megkérdezni tőled (tőletek) hogy ha minden kötél szakad, akkor az openSUSE-s repóból telepített virtualbox-al megoldható esetleg, hogy a virtuális win7 alól használom szkennerként az eszközt, a win-es driverrel?

Válaszodat előre is köszi! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#3045) Gigi571 válasza Canonfan (#3044) üzenetére


Gigi571
csendes tag

Szia!
A virtualboxoshoz nem tudok hozzászólni, de amit linkeltél abból azt vettem ki, hogy működésre lehet bírni a szkennert is.

Üdv: Gigi

[ Szerkesztve ]

(#3046) Rimuru válasza Canonfan (#3044) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha megfelelően telepíted akkor lehet megoldás. Host gépre kell az Extension Pack, míg guest gépen a Guest Addition-t kell telepíteni, így sikerülni kell.

Vigyázat, csalok!

(#3047) Canonfan


Canonfan
senior tag

Gigi571 (#3045), colomb2 (#3046):

Köszi szépen a hasznos infót, :R :R más alternatívát nem láttam nagyon adott árkatba ami szimpatikus lett volna + ez így megnyugtató akkor, Vboxhoz guest additions és extension pack is megvan, úgyhogy (kalandosan kell élni :DD ) ma megrendeltem az SCX-3400-ast, elvileg jövő héten meglesz... :)

Meglátjuk sikerül-e beüzemelni, remélem nagyon hogy igen, majd beszámolok az eredményről! :)

(#3048) Canonfan


Canonfan
senior tag

Sziasztok!

Hét elején megjött a Samsung SCX 3400-as, eddig elégedett vagyok vele, ez az első lézernyomtatóm és eddig nagyon tetszik! :)

A nyomtatással semmi gond nem is volt gond openSUSE alatt, felraktam a samu drivert egyből működött is.

A szkennelés az már problémás volt, mert a Samsung leírásában az áll, hogy a driver configurátorban a szkenner fülön meg kell jelennie az eszköznek, és a azon keresztül a Samsung gyári progijával lehet szkennelni.
Na ez az ami nem ment, nem volt ott szkenner egy sem, pedig újraraktam a drivert, felraktam a 32 bites SANE csomagokat is, de semmi...

Ezután egyből felraktam a virtuális win 7-re a win-es cuccait, gondoltam hátha rossz vagy ki van kapcsolva a szkenner része stb, ott a Samsung gyári progijával ment is szépen a szkennelés, itt kezdtem megnyugodni. :)

Szerencsére Linuxon is működőképessé tudtam tenni a szkennert, ebben segítségemre volt korábban Gigi571 fórumtárs által adott 3200-ashoz való leírás:

Works using drivers from Samsung, tested in 12.1 and 12.2 Works as scanner on 12.2 if:

put into the /etc/sane.d/xerox_mfp.conf this line:

usb 0x04e8 0x3441

issue this (as root):

mount -t usbfs none /proc/bus/usb

Persze ez még a 3400-assal nem ment volna, de korábban már találtam egy a 3400-ashoz való Ubuntus leírást [link] ahol megtaláltam a 3400-ashoz való beillesztendő 2 sort:

# Samsung SCX-3400
usb 0x04e8 0x344f

így a 3400-ashoz való 2 sort beillesztve és az utána a megadott parancsot futtatva egyből működött a szkenner része is openSUSE 12.2-őn, bár a skanlite valamiért már az előszkennelésnél elszáll, de az XSane-al tökéletesen működik, szóval kis bütykölés után már teljes értékűen használható az eszköz. :) :)

Érdekes, hogy a Samsung driver configurátorában most már megjelenik szkennerként is az eszköz, de szkennelni nem lehet vele hiába kattintok rá nem történik semmi, :F de a lényeg hogy az XSane-al tudok szkennelni úgyhogy nem is zavar... :) :)

[ Szerkesztve ]

(#3049) Gigi571 válasza Canonfan (#3048) üzenetére


Gigi571
csendes tag

Szia!

Örülök, hogy sikerült munkára bírni.

Üdv: Gigi

(#3050) Perillustris


Perillustris
senior tag

Sziasztok,

Munkatársam gépén muszáj volt újratelepíteni a 7-est, ami persze - ahogy várható volt - hazavágta az MBR-t, így választási lehetőség nincs. Mindenképpen újra kell telepíteni Zsuzsit is, vagy helyreállítható (és ha igen, hogyan)? :R

[ Szerkesztve ]

Perillustris

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.