Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2151) CPT.Pirk válasza fradi81 (#2150) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez onnan jön, hogy míg a Suse és a többi Linux oda teszi a grubot, ahová szeretnéd, alapból a logikus partícióra rakja, addig a win meg oda rakja, amit a biosban lát, nehogy drága r=1 usernek a biosban kelljen matatnia. :C

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2152) ftc


ftc
nagyúr

Kérdés

Szeretnék átállni Suse linux-ra...amint láttam megy valami visszaszámlálás az oldalon? Az mire vonatkozik?

(#2153) ludla válasza ftc (#2152) üzenetére


ludla
őstag

Ha erre gondolsz ezt azt takarja még ennyi nap a 11.4 SUSE megjelenésig.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2154) Kelvin válasza ftc (#2152) üzenetére


Kelvin
őstag

Akkor jelenik meg az új 11.4-es verzió. Azt már várd meg szerintem ;)

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#2155) ftc válasza Kelvin (#2154) üzenetére


ftc
nagyúr

Ok köszönöm a válaszokat...Fedorarol váltok mert elegem lett...

(#2156) kovaax válasza ftc (#2155) üzenetére


kovaax
őstag

Nekem jobban bejött a Fedora, mint az openSUSE. Mondjuk egyiket se nyúztam halálra.

-=- There's no place like /home -=-

(#2157) ftc válasza kovaax (#2156) üzenetére


ftc
nagyúr

Értem s arra a kérdésre hogy mennyire kezeli az NTFS-t alapból?

Frissítések milyen gyakran jönnek?

(#2158) CPT.Pirk válasza ftc (#2157) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Telepítés után rögtön felcsatolta az ntfs-es partícióimat is a fájlrendszerbe, és lehet rájuk másolgatni. Szal simán megy. Vagy valami másra vagy kíváncsi?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2159) Kelvin válasza ftc (#2157) üzenetére


Kelvin
őstag

Ha még se tudnál rá írni egyből akkor a csomagkezelőből feltelepíted az ntfs-config-ot és ebben simán kipipálod azt a particiót amit nem tudtál írni eddig. vagy
zypper in ntfs-config

Folyamatosan jönnek a csomagfrissítések, ha hetente frissítesz az elég.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#2160) ftc válasza CPT.Pirk (#2158) üzenetére


ftc
nagyúr

Ok adok a Susenak még egy esélyt ... kíváncsi vagyok

ÉS még 1 kérdés... ha elvileg felrakom a kiadás előtti 11.4-t simán felfrissíti magát fullra nem?

ill még 1 kérdés: rpm ugye?

Elnézést a sok kérdésért, de kezd jobban érdekelni a dolog mert dolgoztam suse rendszerrel s tetszett

[ Szerkesztve ]

(#2161) Vladi válasza ftc (#2160) üzenetére


Vladi
nagyúr

Elvileg frissíti magát véglegesre. rpm igen. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2162) kovaax válasza ftc (#2157) üzenetére


kovaax
őstag

Fogalmam sincs, sosem volt ntfs-em... :B

-=- There's no place like /home -=-

(#2163) Vladi válasza kovaax (#2162) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem létezik! :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2164) kovaax válasza Vladi (#2163) üzenetére


kovaax
őstag

Saját gépen Win 3.1 volt utoljára valamikor 15-16 éve. Bár közben vettem két játszó gépet is (leselejtezett céges cuccok, kici-ócó), amiket jogtiszta XP-vel adtak, de gyorsan linux települt rájuk, szal nem használtam őket...

-=- There's no place like /home -=-

(#2165) CPT.Pirk válasza kovaax (#2164) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, akkor egy picit mégis használtad. Már majdnem mondtam, hogy vitrinbe zárunk, és konzerválunk, mint az utolsó tiszta ember! ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2166) kovaax válasza CPT.Pirk (#2165) üzenetére


kovaax
őstag

Munkahelyi gépen nagyon régen XP-t vagyok kénytelen használni... :W

-=- There's no place like /home -=-

(#2167) Vladi válasza kovaax (#2164) üzenetére


Vladi
nagyúr

man mkntfs
:DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2168) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Virtualboxot szeretnék használni, mert embended progihoz kell egy grafikus felület nélküli debian, amit tudunk túrni.

Nálam viszont a kernel factory-s kernel van a gépen, hogy menjen a digitális tunerem. Most az alábbi hibaüzi is ezzel kapcsolatos szerintem. Viszont nem igazán világos az oka.

Pár nappal korábban volt feltéve a virtualbox az egyik előző RC-s kernel mellett, aztán most el sem akart indulni a hiányzó kernel modul miatt, de egy friss telepítés óta legalább megy a progi.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2169) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Képesek voltak betenni béta Firefox4 -et a 11.4-be, ez komoly! Mondjuk megy szépen, de béta progit nem tennék egy OS-be.

Valamint még nem leltem meg a lenti opensuse probléma megoldását, pedig már feltettem a 11.4-hez való verziót, és a hivatalos, 37.1 -es kernel megy a gépen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2170) kovaax


kovaax
őstag

Felraktam az openSUSE 11.4-et, továbbra is tetű fos a telepítő meg a YaST is... :(((

-=- There's no place like /home -=-

(#2171) stillness válasza CPT.Pirk (#2168) üzenetére


stillness
csendes tag

Ezt futtasd rootként:
/etc/init.d/vboxdrv setup

Kellek hozzá a következő csomagok: dkms make gcc kernel-devel

(#2172) Kelvin válasza kovaax (#2170) üzenetére


Kelvin
őstag

Na és miért?
Csak, hogy legyen valami értéke is a hozzászólásodnak......

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#2173) kovaax válasza Kelvin (#2172) üzenetére


kovaax
őstag

Miért lassú? Ezt kérdezem én is. Próbáltam Ubuntu, Fedora és Debian telepítőket az utóbbi években rendszeresen, de mindet verte az openSUSE telepítője lassúságban. És ahogy nézem, nem is kívánnak rajta gyorsítani. A YaST dettó, csak azt nem tudom mihez hasonlítnai, mert ilyen központosított valami nincs a többiben.

De vannak más szépségei is a 11.4-nek. Kirakja az asztalra az összes egyéb particiót, amihez neki nincs semmi köze, és nem tudok vele mást kezdeni, csak megpróbálhatom felcsatolni őket, ami meg nem sikerül neki. De például nem tudom törölni őket az asztalról, ilyen opció nincsen. Tehát ott fogják a helyet, és ennyi.
A grubja meg nem tudja bebootolni a Debian-t (Ubuntut és Fedorát tudja).

-=- There's no place like /home -=-

(#2174) stillness válasza kovaax (#2173) üzenetére


stillness
csendes tag

pebkac

(#2175) kovaax válasza stillness (#2174) üzenetére


kovaax
őstag

Sokat segítettél. :B

-=- There's no place like /home -=-

(#2176) Kelvin válasza kovaax (#2173) üzenetére


Kelvin
őstag

(#2174) stillness +1

1. Nálam semmivel nem lassabb mint egy ubuntu telepítés, persze ha a megfelelő médiákat hasonlítjuk össze.
2. YaST lassú? Melyik része? Nálam ez is rendben van.
3. Gnome vagy KDE rakja ki az asztal közepire a particióidat? :) Bár gondolom inkább az első mert én nem láttam KDE alatt.
4. A grub meg mindenütt grub maximum más verziószámmal. Nálam nincsen debian, ubuntu, fedora mellette csak win , de azt rendesen betölti.
Ha nem értesz hozzá, akkor meg használd bármelyik más linux betöltőjét ha azzal jó.

Mi a manónak neked ennyi minden egy gépre, így nem ismersz meg semmit sem rendesen....

De akkor azt is mond, hogy miben kéne a segítség.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#2177) kovaax válasza Kelvin (#2176) üzenetére


kovaax
őstag

1. Van cd vagy netes telepítője is?
2. Minden kattintás után a homokórát kell nézni. Mondjuk ezt nem tudom ugye semmihez se hasonlítani (vagyis de, smit, sam/smh, de ezeket szövegesen használom/tam).
3. Xfce, de nem a közepére, hanem szélre sorban, de ki a franc kérte meg rá?
4. Hát, nekem nem.

Tizenvalahány (12-14???) éve Debiánt használok, azt ismerem is valamennyire. A többieket meg azért nézem meg rendszeresen, hogy hol tartanak már a desktop linuxok, oda lehet-e adni valamelyiket egység sugarú júzernek vindóz helyett (ezért aztán nem is kívánok beléjük sok energiát fektetni).

-=- There's no place like /home -=-

(#2178) kovaax válasza kovaax (#2177) üzenetére


kovaax
őstag

Ja, meg ez a html-szerű konfig felület is valami agyrém...

-=- There's no place like /home -=-

(#2179) CPT.Pirk válasza stillness (#2171) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi, ez bevált! dkms csomag viszont nem kellett, nincs is ilyen telepíthető.

kovaax: telepítettem már sokszor Ubuntut a 8.04 óta, és Linux Mintet (Ubi alapú), de egyik sem volt gyorsabb az OpenSusénál, kb. azonos idő alatt települnek, mindegyik egyaránt gyors volt.
Talán valami HW van a gépedben, amit nem szeret a suse.

A Gnome felülettel használom, ott sem teszi ki a felcsatolatlan partíciókat az asztalra. Nálad nyilván az Xfce sajátossága.

Ami lassúságot tapasztaltam néha, az az, hogy időnként várnia kell a szoftvare telepítőnek a jogosultságokra, de ritka, és 5-6 másodpercnél még nem tartott tovább.

Szerk: R=1 userekkel kapcs: papám megfektette az Ubuntut annyira root jelszó nélkül, hogy csak a háttérkép töltött be, más nem. Na ez a kemény. (bár azóta használják örömmel)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2180) ludla válasza kovaax (#2177) üzenetére


ludla
őstag

Persze van CD, DVD telepítője.
Egy kattintás után se kell többet várnom mint más OS-nél.
KDE, semmi felesleges nincs kint magától.

Én odamerem adni a win juzereknek is, a windowst se tudják kezelni, nem mindegy hogy itt nem tudnak babrálni :) a wint havonta kell utánuk javítanom :((

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2181) kovaax


kovaax
őstag

Nem kommentálnám az alábbi két képet...

-=- There's no place like /home -=-

(#2182) kovaax


kovaax
őstag

Függőségkezelés rulez! Bár ez gondolom a kugli sara:

peter@sarge:~> google-chrome
/usr/bin/google-chrome: error while loading shared libraries: libpng12.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory
peter@sarge:~>

-=- There's no place like /home -=-

(#2183) kovaax


kovaax
őstag

De hogy valami pozitivat is írjak: lazán megette a Fedorás transmission konfigot és letöltéseket, úgyhogy már 15-en töltik tőlem a openSUSE-11.4-DVD-i586.iso-t.

-=- There's no place like /home -=-

(#2184) kovaax


kovaax
őstag

Ebben is bugzik az xarchiver...

-=- There's no place like /home -=-

(#2185) kovaax válasza kovaax (#2184) üzenetére


kovaax
őstag

Csak itt nem oldja meg a problémát, ha felrakom a file-roller-t... Mindegy, a parancssor működik.

-=- There's no place like /home -=-

(#2186) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

A 11.4 -et szeretném WiFi-vel használni egy HP-550 laptopon. Broadcom 43xx-es chipsetje van. SuSE firmware-t hiányol. Én is. Mert nem találom. :F

Sikerült már valakinek Broadcom WiFi-vel működésre bírni ?

mezis

(#2187) CPT.Pirk válasza mezis (#2186) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem Atherosos wifim van, de ezt találtam neked, hogy vezetékes net mellet add ki ezt a parancsot:

sudo /usr/sbin/install_bcm43xx_firmware
http://wireless.kernel.org/en/users/Drivers/b43

---------------------------
Tudtok valami megoldást arra, hogy a Sun féle Java plugin 1 bizonyos porton menjen ki a netre? Socks5-ös proxy (ip, port, név, jelszó beállítást igényel) mögött szeretnék minecraftozni, a Firefox kijut a netre, de a firefoxban futó java már nem. Hiába állítom be a java konfig felületén is a portot, jelszót, stb nem jó, sőt, ez a módszer még win alatt sem jó.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2188) Vladi válasza kovaax (#2181) üzenetére


Vladi
nagyúr

mi ezzel a gond.

(#2182) kovaax
Inkább a csomagolóé.

(#2183) kovaax

Ez meg a transmission érdeme. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2189) stillness válasza mezis (#2186) üzenetére


stillness
csendes tag

Yast -> Telepítési Források -> Hozzáadás -> Közösségi telepítőforrások -> Packman Repository

Utána:
sudo zypper ref
sudo zypper in b43-firmware

(vagy b43legacy-firmware csomag is, nem tudom melyikre lesz szükséged.)

(#2190) stillness válasza kovaax (#2182) üzenetére


stillness
csendes tag

már régóta tesznek a googlisok az rpm-re.
Ha megfelel akkor próbáld ki a chromiumot, az van "közösségi" tárolóban.

(#2191) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Intel 945 vga-s laptopomon a Totem lejátszó miért akarja a vdpau felületet megnyitni DVD lejátszáskor?

** (totem:9547): WARNING **: chapters: failed to load CMML file dvd:///dev/sr0.cmml: A megadott hely nem támogatott
Failed to open VDPAU backend libvdpau_nvidia.so: nem nyitható meg a megosztott objektumfájl: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
** Message: Error: Could not create VDPAU device for display: (null)
(NULL)

Failed to open VDPAU backend libvdpau_nvidia.so: nem nyitható meg a megosztott objektumfájl: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

VLC alapbeállításokkal meg gyönyörűen viszi a filmet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2192) kovaax válasza Vladi (#2188) üzenetére


kovaax
őstag

A merevlemez particiói mióta cserélhető eszközök? Ráadásul ezek 1 kivételével mind ugyanazon a lemezen vannak, mint az openSUSE... Ha leveszem őket, akkor meg ugye az usb-s cuccaimat nem rakja ki az asztalra.

A többivel egyetértek.

[Szerk.: ez a sok gmob itt elttőem mndiig öszseazvar... ;) ]

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#2193) kovaax válasza stillness (#2190) üzenetére


kovaax
őstag

Nekem nem okozott problémát a hiányzó csomag telepítése, de lesznek olyanok, akiknek fog...

-=- There's no place like /home -=-

(#2194) mezis válasza CPT.Pirk (#2187) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

:R

Köszönöm a tippet ! Fél perc alatt letöltve, a korábban már beállított paraméterekkel az UTP kihúzása után már át is állt a WiFire !

:R

mezis

(#2195) meoindil


meoindil
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Én is felraktam az új 11.4-et. (KDE 64bit) Nem tapasztaltam, hogy a telepítője lassabb lenne mint az Ubuntué (azt szoktam még kipróbálni).
Egy bosszantó hibába viszont belefutottam, ami bármelyik nálam is kezdőbb kedvét elveheti az egésztől:
A net beállítása nem ment (Digi kábeles, gyakorlatilag DSL-ként kell beállítani, eddig ez működött is). A YAST-on keresztül próbáltam a megszokott módon.
Yast => hálózati eszközök=> DSL=> hozzáadás=> (eszköz aktiválása rendszerindításkor), végül értelemszerűen felhasználónév, jelszó. Na és itt két hiányzó csomagot jelzett, amit net nélkül ugye nem tudott keresni sem! Ez szerintem elég nagy hiba, hisz innen egy abszolút kezdő nem nagyon tud továbblépni. Hozzáadtam a telepítési forrásokhoz a dvd-t, így legalább az egyik hiányzó csomag felment (ez is lehetne alapból.) Viszont még mindig nem volt net SUSE alatt. Rákerestem a linux-atm-lib csomagra az openSUSE csomagkeresőjében, de nincs 11.4-hez! Végül letöltöttem és visszabootolva SUSE alá telepítettem a 11.3-hoz való csomagot. Így már be tudtam állítani a netet, és működik is. Remélem szép lassan minden csomag bekerül a tárolókba. A codec pack [link] telepítése után működik szépen. Eddig jónak tűnik (leszámítva a netes küszködést az elején).

[ Szerkesztve ]

(#2196) meoindil válasza kovaax (#2192) üzenetére


meoindil
aktív tag

Nálam ez a probléma nem jelentkezett. Oda csatolta fel a merevlemez particiókat ahova kellett. Semmi gond nem volt vele, nem cserélhető eszköznek vette őket.

(#2197) kovaax válasza meoindil (#2196) üzenetére


kovaax
őstag

Beraknád ide a /etc/fstab tartalmát, és a parted -l kimenetét? Köszönöm!

-=- There's no place like /home -=-

(#2198) Vladi válasza kovaax (#2192) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ezeket a dinamikusan csatolódó eszközöket egy füst alatt kezeli a rendszer. Nem csak itt, általánosan.

Ha az fstabbal fixen felcsatolod, akkor mindjárt nem így viselkedik. Tehát ez megint nem suse jelenség. Úgyhogy ennyi, lásd be szépen, hogy fasza lett az új suse. ;] :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2199) kovaax válasza Vladi (#2198) üzenetére


kovaax
őstag

Hát, ugyanezen a gépen van Xubuntu és Fedora Xfce Spin is, és egyik se rakja ki a többiek particióit az asztalra, szal szerintem neked most nincs igazad... :P

Szerk.: viszont a bedugott usb bigyókat igen. Így pontos.

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#2200) kovaax válasza Vladi (#2198) üzenetére


kovaax
őstag

Csak ma, csak neked: bebutultam a Fedorát ugyanazon a gépen, imhol az eredmény.

Ugye látszik, be van csekkolva a "Cserélhető eszközök", de nincsenek ott sorban a vinyó egyéb, nem Fedorás particiói.

Bedugtam egy usb sticket, és az megjelent, és el is indított rája egy Fájlkezelőt. (Még mindig be van csekkolva a "Cserélhető eszközök".)

Ez a helyes működés, nem pedig amit az openSUSE 11.4 csinál.

Szerk.: Nem beszélni magyar, bocs.

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.