Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2001) #16820480 válasza Fred23 (#2000) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, szerintem ez még kicsit korai, fő rendszernek azért nem tenném fel. majd olyan M3-M4 táján (kiindulva az ubuntus kiadásokból, hogy az alphák általában sok gondot okoznak, és olyan béta1 béta2 táján érdemes feltenni).

(#2002) Fred23 válasza #16820480 (#2001) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha minden igaz, 25-én jön az M3, és azt már rögtön ki is fogom próbálni egy laptopon fő rendszerként.

A SUSE-használók elégedettek lehetnek, ha ide nem ír szinte senki.

(#2003) #16820480 válasza Fred23 (#2002) üzenetére


#16820480
törölt tag

vagy elégedettek, vagy kevesen vannak :)

én is kipróbálnám, csak kicsit macerás feltenni, mert ahhoz ki kell cserélgetni a vinyókat a gépben, hogy beférjen az optikai meghajtó, másképpen meg nem tudom telepíteni (gyanítom, hogy ez sem nagyon akar majd bootolni usb-ről).

(#2004) Sweet Lou 6 válasza Fred23 (#2002) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

azért vigyázz vele, ha bugos ne legyél meglepve :)

sweetlou6.wordpress.com

(#2005) ludla


ludla
őstag

Szeretnék egy hibát közzé tenni hátha valakinek ugyan ez lenne a gond.
Suse 11.3 a DigiKam 1.5.0 frissítettem mert ez már magyarítást is tartalmaz, de utána nem akart indulni,a hiba orvosolható a libkdcraw verzió frissítéssel, és utána tökéletes.

Egyéb ként tényleg jó a Suse nem nagyon van vele gond, csak mikor én cseszem el :DDD

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2006) kovaax válasza ludla (#2005) üzenetére


kovaax
őstag

Csak a yast ne lenne olyan irgalmatlanul lassú, meg béna...

-=- There's no place like /home -=-

(#2007) Fred23


Fred23
nagyúr

Segítség kéne. Feltettem a 11.4 M3-at, és majdnem minden oké, de nem tudok filmeket nézni. Próbáltam egy halom lejátszót, ám semmi. ( A VLC-t nem, mert az még nem jött ki a 11.4-hez, és ami a 11.3-hoz van, azt nem fogadja el. ) Tud valaki telepítési forrásokat a 11.4-hez? Kodekek, médialejátszók érdekelnének.

[ Szerkesztve ]

(#2008) ludla válasza Fred23 (#2007) üzenetére


ludla
őstag

Ennek a KDE codecnek fel kellene menni [codec kde]
A VLC-nek a repoját nem tudod felvenni a yastban?

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2009) Fred23 válasza ludla (#2008) üzenetére


Fred23
nagyúr

De, sikerült felvenni! Köszi. A VLC bétáját tettem fel, és egyből mennek a filmek. Minden oké a rendszerrel.

(#2010) Sweet Lou 6 válasza kovaax (#2006) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

igen, arra ráférne egy ráncfelvarrás.

sweetlou6.wordpress.com

(#2011) Gallac


Gallac
senior tag

Sziasztok!

Tesztelem az Open Suse 11.3-at egy olyan bajom van vele, hogy elinduláskor mindig 1600x1200-ba rakja a felbontást hiába állítom át a Képernyőbeállításoknál b*szik rá, valakinek van öltete hogy tudnám megmondani nek, hogy elég nekem a kisebb felbontás is..

:R

Gall

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#2012) BigManus válasza Gallac (#2011) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Itt próbáld

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#2013) Fred23


Fred23
nagyúr

Feltettem a Google Chrome-t, és nagyon elégedett vagyok vele. Ajánlom mindenkinek.

(#2014) hp martin


hp martin
csendes tag

Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy hogyan tudnám a suse linuxot a notimról letörölni?
Most vettem a notit(hp wt275ea) újonan és ez az oprendszer volt rátelepítve alapból, de én xp-t, majd win.7-et akarok használni. Egyelőre xp-t.
Előre is köszi a segítséget!!! :)

(#2015) ludla válasza hp martin (#2014) üzenetére


ludla
őstag

Szia! Formázod a merevlemezt az Xp, vagy Win7 telepítésénél.
Ha nem akarsz speciális programokat a notin, akkor tökéletes a Suse is, és nem lesz vírusgondod meg egyéb wines problémád :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2016) hp martin válasza ludla (#2015) üzenetére


hp martin
csendes tag

"A rendszer problémát talált, és a windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt.
Ha először látja ezt a hibaképernyőt, akkor indítsa újra a számítógépet.
Ha ismét megjelenik, kövesse az alábbi lépéseket:
Vírusellenőrzés, távolítsa el az esetlegesen újonan telepített merevlemezeket és merevlemez vezérlőket..."
Vírus biztosan nincs a gépen, mert ma vettem, vadi újonan.
:F

(#2017) #16820480 válasza hp martin (#2016) üzenetére


#16820480
törölt tag

win xp-t akarsz olyan gépre telepíteni, aminek a merevlemezét nem kezeli rendesen. ezért is érdemes már többek közt leglaább vistát használni, ha már win. vagy a bios-ban átállítani az ahci-t legacy-ra (vagy minek hívják az off opcióját).

(#2018) ludla válasza hp martin (#2016) üzenetére


ludla
őstag

Ha most tetted fel a Windows, akkor legalább leszedted a friss drivereket amik kellenének a rendszernek? Általában mindig a friss drivert célszerű felrakni.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2019) hp martin válasza ludla (#2018) üzenetére


hp martin
csendes tag

Még nem tettem fel a windows-t, mert a már előbb leírtaknál megakad a telepítés. :(
A partíciókhoz kellene egyszerűen hozzáférnem vhogy és azokat kitörölni, majd újakat létrehozni és akkor arra telepteni a windows-t. Jól gondolom?

(#2020) Sweet Lou 6 válasza hp martin (#2019) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

xp csinálta ezt? mert akkor lépj be biosba, kapcsold ki az AHCI-t a merevlemez vezérlőknél, majd próbáld újra. Vagy egyszerűen windows 7-et telepíts.

sweetlou6.wordpress.com

(#2021) ludla válasza hp martin (#2019) üzenetére


ludla
őstag

Pedig ez nem Suse A rendszer problémát talált, és a windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt. akkor most milyen OS van a gépeden?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2022) Sweet Lou 6 válasza ludla (#2021) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ezt szerintem xp telepítés közben írta ki neki.

sweetlou6.wordpress.com

(#2023) hp martin válasza Sweet Lou 6 (#2022) üzenetére


hp martin
csendes tag

Így van! Indításkor betettem a widows xp cd-t és erről kezdett el bebootolni a gép, ilyenkor ugye elindult a telepítés előkészítése. Na ekkor írta ki ezt a hibaüzit.

(#2024) ludla válasza hp martin (#2019) üzenetére


ludla
őstag

Bocsi kicsit félre értettem az írást :B
BIOS-ban a SATA vezérlő működését váltsd át AHCI módról, IDE módra. Vagy Xp helyett a Win7 teszed ami szerintem sokkal jobb választás,mint az XP.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2025) hp martin válasza ludla (#2024) üzenetére


hp martin
csendes tag

Megpróbálom ezt a bios-os variációt. Sajna 7-es cd-m még nincs, de tervbe van véve a beszerzése. :)

(#2026) hp martin válasza hp martin (#2025) üzenetére


hp martin
csendes tag

Nah, mostmár a bios-ba sem tudok belépni..
Egyből a linux zöld háttere jön ki és 3 választási lehetőség:

Recover/Repair System

Restore Factory System

Cancel/Reboot
:Y :F

(#2027) hp martin válasza hp martin (#2026) üzenetére


hp martin
csendes tag

Na, a bios-ban ezt találtam:
SATA Device Mode
Change (ez van most, alapból kiválasztva)
View
Hide

Itt kellene a Hide-t kiválasztanom? :)

(#2028) #16820480 válasza hp martin (#2027) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha rámész a change-re, akkor nem tudod kiválasztani a módot? mert a sata csatolónak két állása van: ahci vagy ide.

(#2029) hp martin válasza #16820480 (#2028) üzenetére


hp martin
csendes tag

Ezt írja ki, ha rámegyek a changre-re:
UP/DOWN=change Setting
ESC=Cancel
ENTER=Accept

(#2030) #16820480 válasza hp martin (#2029) üzenetére


#16820480
törölt tag

jó, és utána mit csinál a le-fel nyilakra? mert azzal változtatod meg ugye a beállítást...

(#2031) hp martin válasza #16820480 (#2030) üzenetére


hp martin
csendes tag

Szerintem mi nem egy bios-ról beszélünk. :))
Linux-nál ugye úgy tudok belépni a bios-ba, hogy elindítom a gépet, esc-t nyomogatom, majd kijönnek a választási lehetőségek, hogy f 1,2,3,... bilentyűkkel mit tudok előhívni.
Itt az f10-es bilentyű: BIOS Setup
Belépek így a biosba és a fejlécen van 3 csoport, "téma" így egymás mellett:
File Secirity System Configuration
A System Configuration-on belül kiválasztom a Set Security Level finkciót.
Ezen belül van csomó beállítási lehetőség, pl. Flash media reader, vagy usb port, stb.. Így ezek egymás alatt vannak és ezek között van az hogy SATA Device Mode.
A Sata Device Mod-on belül lehet választani a:
Change (ez van beállítva alapból)
View
Hide
beállítások közül.

(#2032) #16820480 válasza hp martin (#2031) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, nem tudom most akkor ez hogyan van. a bios az teljesen és tökéletesen független attól, hogy milyen operációs rendszer van a gépeden. az akkor is elindul, ha vinyót sem tettél be. általában F2 vagy Del szokta előhozni még a legelején, amikor megjelenik a gyártó logója, vagy valami a bekapcsoló gomb megnyomása után a képernyőn.
abban kell legyen ilyen választási lehetőség is, vagy ha nincs, akkor nem nagyon fogsz tudni rá xp-t tenni (amúgy is necces lesz egy újonnan vásárolt gépre, mert nem igazán csinálnak már xp-s drivereket új hardverekhez). mondjuk nem tudom milyen laptop, végülis elképzelhető, hogy valami nagyon primitív bios van benne, láttam már egy Vaio gépet, amiben kb a bootsorrendet meg az dátumot/időt lehetett beállítani, de azért ez csak nem olyan gyakori már :U
legegyszerűbb az volna, ha egyből valami olyan rendszerrel használnád, ami kezeli rendesen a hardvereket. akár suséval is, amíg nem lesz win7 telepítőd.

(#2033) ludla válasza hp martin (#2031) üzenetére


ludla
őstag

Erre kimondottan a Suse és Win7 van már csak [link] XP-t szerintem már nem érdemes használni, meg valószínű hogy nem is lesz jó vele a notid, mert nem lesz meg minden driver.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2034) #16820480 válasza ludla (#2033) üzenetére


#16820480
törölt tag

aztarohadt!! telepített operációs rendszer: Red Flag Linux?!? mégis miért telepítenek egy kínai belső használatra szánt disztrót egy magyar gépre? :Y

(#2035) ludla válasza ludla (#2033) üzenetére


ludla
őstag

Van hozzá XP driverek is :) [link]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2036) hp martin


hp martin
csendes tag

Ok, akkor mostmár kihúzom linux-al, amíg nem lesz win7-em, cserébe kellene netet varázsolnom a linux-ra, mert egyelőre ezt nem sikerült... :(
(adsl, vezetékes, invitel)

(#2037) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sziasztok!

Opensuse aktuális i386 alatt telepíteném a zárt ATI drivert (gnome felület), letöltöttem a hivatalos oldalról, majd futtattam a .run fájlt az sh ./ati.... utasítással. A driver nem működik, a CCC ugyan bekerült a vezérlőközpontba, de nem indítható.

Azután megpróbáltam a csomag generálós megoldást a link alapján, de csak annyi hibát kapok, hogy:

Generating package: SuSE/SUSE113-IA32
/tmp/ati.HPTiuZ
Package build failed!
Removing temporary directory: fglrx-install.ITGUzU
en@linux-sstu:~/Letöltések>

Feltétlen kellene a CCC nekem, tudtok valami megoldást?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2038) Vladi válasza CPT.Pirk (#2037) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na ki kapott már susés laptopot karácsonyra? :DD

Ez nagyon sovány hibaüzenet. :U Nem lehet kapcsolóval indítani, valami verbose mód?
-v -vv
Esetleg írnak ott könnyebb módszert. Felveszed a tárolót és telepíted a csomagot. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2039) CPT.Pirk válasza Vladi (#2038) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gratulálok a laposhoz!
Karácsony alkalmából a sata csatival lejött az egész sata port az alaplapról, amin a rendszer vinyó volt (a réz tüskék még ott vannak), menet közben megdöglött a win többször (legalább tudom miért volt többször elérhetetlen a vinyó, már vacakolt a port), és valami olyan szerencsés módon, hogy a Mint grub-ját kicsinálta, egyből indult utána a win, nem volt semmi boot menü...

Szal mivel Ubuntun v. a rá épülő rendszerekben egyszerűen lehetetlen életre kelteni a videokártyás gyorsítást Radeonokon jelenleg, így átjöttem ide, mert elvileg itt egy csomag felrakása mindössze a dolog.

A leírás meg pont most nem tölt be, de majd megpróbálom az egyszerűt. A driver sajna nem tud werbose-t.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2040) #16820480 válasza CPT.Pirk (#2039) üzenetére


#16820480
törölt tag

ubuntun nehéz beüzemelni a radeon drivert? még múltkoriban pont az ellenkezőjét hallottam pár usertől, hogy végre azon legalább működik. most akkor megint fordult a kocka?

(#2041) CPT.Pirk válasza #16820480 (#2040) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Maga a driver a sudo sh ./ati.... paranccsal gyönyörűen működik, csak a HD gyorsítás nem hozható elő. Az Ubis tárolókban márciusi deb fájlok vannak hozzá, és az ilyen-olyan repókból, launchpadról beszerzettekel sem lehetett megcsinálni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2042) #16820480 válasza CPT.Pirk (#2041) üzenetére


#16820480
törölt tag

ja, akkor azt kevertem, hogy te HD gyorsítást szeretnél, én meg simán 3D-re gondoltam.

(#2043) CPT.Pirk válasza Vladi (#2038) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megint a buktatók jönnek. Az a leírás már régi, a skynet.be-n nincs már ilyen célú repó.

Találtam helyette mást, mert úgy néz ki, az 5-ös szériával másnak is van gondja openSuse-n. Az itt írtak szerint: [link] kiadom a

zypper ar -c -f -n "ATI/AMD fglrx non-official" http://linux.ioda.net/mirror/ati/openSUSE_11.3/ "ATI/AMD FLGRX"

parancsot, elfogadom véglegesre a hitelesítést, majd pedig csinálok egy updatet.

Eredménye az lett, hogy fekete képernyővel végződik a boot folyamat, most próbálhatok csinálni valami failsafebe. Lehet újra kellene tenni, és előröl próbálkozni, mert a nem települt gyári driverből a catalyst még mindig meg van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2044) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kezdem feladni, megint megfeküdt minden. Valaki tudja, hogyan lehet HD5000-es szériás Radeonhoz drivert telepíteni openSuse-n?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2045) ludla válasza CPT.Pirk (#2044) üzenetére


ludla
őstag

Szia! Van egy jó kis openSUSE közösség itt IRC is érdeklődjél hátha valaki tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2046) CPT.Pirk válasza ludla (#2045) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Végre rájöttem, mi a hiba. A 2.6.36-os kernel nincs támogatva a driverben.

Elvégeztem egy forrás patchelést is, a leírtaknak [link] megfelelően, és létre is jön az új fglrx telepítő állomány, de az meg telepítés közben közli az egyik tmp-s mappára, hogy az nem mappa, és megáll a tudomány. 10.10-es driverrel is próbáltam, azzal is ez a hiba.

Specified path '/var/tmp/TmpDir.lsGH4A' is not a directory: dir:///var/tmp/TmpDir.lsGH4A

failed to install file: Specified path '/var/tmp/TmpDir.YBbYQ1' is not a directory: dir:///var/tmp/TmpDir.YBbYQ1

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2047) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Üdv susesok.

Kérdezném, hogy egy teljesen kezdő linuxosnak érdemes leszedni a 11.3 -as programokkal telepakolt 4.04 gigás verziót? (Hivatalos oldalról)

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#2048) Sweet Lou 6 válasza ErosenZold (#2047) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Telepítettél ezelőtt már linux disztrót? Ha igen, nem lesz vele gond. Esetleg érdemes átnézned ezt, baj nem lehet belőle :) : openSUSE 11.2 kézikönyv

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#2049) ErosenZold válasza Sweet Lou 6 (#2048) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Telepítettem már egyszer régen ubuntut, szóval a HDD elosztást azt nagyából még ismerem meg ezt feltétlen el fogom majd olvasni :)

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#2050) Sweet Lou 6 válasza ErosenZold (#2049) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Igazából a partícionáláson kívűl csak az asztali környezet beállítása nem egyértelmű talán, a többi default beállításokkal tökéletes. Én is Ubuntu után próbáltam ki a Susét, szerethető disztró. Vannak nagyon előnyös tulajdonságai, persze hibái is. Próbáld ki, aztán az első benyomás majd úgyis dönt.

sweetlou6.wordpress.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.