Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) föccer válasza berbatov2 (#44449) üzenetére


föccer
nagyúr

Dokumentum mappába teszi be a játék a képernyő mentéseket. Jöhet a replay fájl is, ha azt mondod, hogy jól teljesítettél. Az is sok mindent elárul. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#44452) berbatov2 válasza BeLucZ (#44450) üzenetére


berbatov2
senior tag

Ebből csak a fraps-ot nem értem illetve mi a printscreen hotkeye?

föccer
A replay fájlt gondolom dropboxba feltöltöm úgy ok ugye? Amúgy egy fél órás játék kb hány giga?

[ Szerkesztve ]

(#44453) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Minek fraps, mikor megnyomod az F8-at és csinál egy screen printet. Ahogy Föccer mondta, a dokumentumok mappába rakja.

A replay hossza csak pár kilobyte. Mert nem videoként menti, hanem a parancsokat sorban, tehát gyakorlatilag újrajátssza a gép.

[ Szerkesztve ]

(#44454) berbatov2 válasza Ghoosty (#44453) üzenetére


berbatov2
senior tag

Köszönöm kb így minden világos. Akkor ha újra játszom megosztom ezeket:)

(#44455) szilva01 válasza berbatov2 (#44454) üzenetére


szilva01
őstag

Valamint ha a ggtracker nevu oldalra toltod fel a replayt es azt libkeled be mar a honlapon is kielemzodik nehany fontosabb adat.

(#44456) berbatov2


berbatov2
senior tag

Győzelem volt:)
Viszont sehol nem találom a replay fájlokat, az SC2 mappában.

(#44457) föccer válasza berbatov2 (#44456) üzenetére


föccer
nagyúr

Felhasználói fiokod dukumentum mappjában van egy StarCraft2 könyvtár. Azon belül account, azon belül replay, azon belül multiplayer. Időrendben csökkenő rendezés mellett az első lesz az utolsónak játszott meccs.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#44458) adrian360 válasza berbatov2 (#44456) üzenetére


adrian360
őstag

options / gameplay -> replay - save all replays legyen bepipálva

(#44459) föccer válasza adrian360 (#44458) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem őgy van, hogy never delete replays? Otthon meglesem. Az értelme az biztosan, hogy ez, hiszen minden replayt ment, csak e régebbieket törli is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#44460) berbatov2


berbatov2
senior tag

Köszi megvan:)
Ésss

Your Battle.Net Account
Ez kellene még a ggtrackerhez de nem tudom honnan másoljam ki.

[ Szerkesztve ]

(#44461) föccer válasza berbatov2 (#44460) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem volt egy kicsit dög unalmas ez a meccs? :U

20. percig kb semmit sem csináltatok.... Első ránézésre az eco elgé gyengécske. 42 scv nagyon keves egy ilyen hosszú meccsen és az az átlagos el nem költött mineral is nagyon magas. Figyelni kell a folyamatos scv gyártásra, és a pénz folyamatos elköltésére.

A replayt most megnézem, bár nem vagyok túl jó T játékban... :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#44462) berbatov2 válasza föccer (#44461) üzenetére


berbatov2
senior tag

Nekem nem unalmas bar en kezdo vagyok, volt hogy probaltam manoverezni az elso 15 percben de akkor lemaradtam az epuletekkel meg a fejlesztesekkel. Nem megy egyszerre a ketto.

(#44463) föccer válasza berbatov2 (#44462) üzenetére


föccer
nagyúr

Pedig nagyon fontos a multi tasking. :K Használd a parancs kijelölésnél a shiftet. Ezzel parancs sort tudsz megadni, pl egy unit menjen több helyre, egymás után, majd egy ponttól pedig patrolozzon. Vagy egy scv jeárjon körbe a bázison, utána építsen egy depót, majd utána térjen vissza mineralt szedni.

Tanulni kell a hotkey-ek és a controll groupok használatát. Gyártó épületek 1 gombra kell tenni, fejlesztő épületeket másikra, bázisokat harmadikra. Így nem kell mindig visszamenni a bázisra, ha fejleszteni, vagy unitokat akarsz lehozni. Lehetsz a térkép másik felén is, pár gombnyomással indíthatod a gyártást.

Scv-ket folyamatosan, megállás nélkül gyártani kell. T-kkel nem tudom hol van a plafon, de 50-60 scv simán lehet. Törekedj arra, hogy 1 bázison 16 scv szedje a mineralt és 6 a gázt. A következő bázis mindig akkorra legyen kész, amikorra szaturáltad az előző bázist.

A pénz elköltése nagyon fontos. Igyekezz minél tömörebben, zártabban építeni. Így több gyártó épület elfér ugyan azon a helyen. Ha felgyűlt egy kis mineral, akkor le kell tenni 1-2 barackot, vagy +1 scv építheti a depókat. Midgame-ben már folyamatosan kell építeni a depókat, mert elég nagy a gyártó kapacitás és a bevétel, hogy hamar supply blockba került.

A map kontroll is nagyon fontos. 1-1 marin a kulcsfontosságú helyekre, elfoglalni a tornyokat, 1-2 senzor towert
a bázis szélére és nem ér meglepetés.

így elsőre ennyi is bőven sok. Amire megtanulsz ezekre figyelni kb platina ligás leszel és eltelik fél év. :)

GL HF

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#44464) berbatov2 válasza föccer (#44463) üzenetére


berbatov2
senior tag

Koszi a sok jo tanacsot. Mit jelent az pontosan illetve hogyan lehet beallitani ezeket a control groupokat illetve az epuleteket egy gombra rakni?

[ Szerkesztve ]

(#44465) zuzu000 válasza berbatov2 (#44464) üzenetére


zuzu000
őstag

Kijelölsz egy épületet/egységet, ctrl+1+2+3+4+5+... valamelyik. ha megnyomod az 1-est, vagy akármelyiket, akkor kijelöli. ha 2x nyomod meg, akkor oda is ugrik rá. persze többet be lehet rakni, például az egész sereged.

(#44466) föccer válasza zuzu000 (#44465) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze ctrl+1 vagy ctrl+2 vagy ctrl+3. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#44467) berbatov2


berbatov2
senior tag

Matol akkor jon ennek a gyakorlasa, szerintem eloszor gep ellen.

(#44468) BeLucZ válasza berbatov2 (#44467) üzenetére


BeLucZ
addikt

ha bevered a cheater 3 protosst 1 v 1-ben lazán, irány a ladder :) de nem cheesel hanem normális játékkal :D
annyi engedményt kapsz, hogy mehet economic focus sémára és akkor van időd sereget építeni
melyik faj a favorit?

(#44469) berbatov2 válasza BeLucZ (#44468) üzenetére


berbatov2
senior tag

Egyelőre csak terrannal próbálkozom, a zerget nem szerettem már SC1-ben sem szóval protoss lesz a következő amivel jó lenne megtanulni játszani. Mi az a cheese? Mennyire buta az m.i. mert SC1-ben nagyon gyenge volt. Ja és miért cheater a 3 protoss?

(#44470) BeLucZ válasza berbatov2 (#44469) üzenetére


BeLucZ
addikt

cheese=sajt játék, trükkös játék amivel megleped az ellenfeled, elég kockázatos, de ha bejön akkor nyered a gamet, proxy buildek pl ilyenek

sc2-ben elég jó az ai, főleg ha cheater 3 insane fokozatra pakolod, ez a legerősebb és ezek közül is a protossal a legdurvább a gép, maphackje van és dupla nyersi meg minden nagyon pontosan csinál

(#44471) Eyesis válasza berbatov2 (#44469) üzenetére


Eyesis
őstag

a protoss fajba szervesen bele van építve a sajtolás: warpolás, dété, oracle
amúgy a cheeselés azt jelenti, hogy nem a bázisodon, rejtve csinálsz valamit, vagy az ellenfél bázisánál...

protossnál helyezkedni kell jól, terrannal mikrózni, zergel meg lárvázni...
javaslom, hogy mind a hárommal tanulj meg játszani valamennyire, hogy lássad milyen egységek vannak, milyen épületek... mi mi ellen olvad el könnyen...

szerintem azt válaszd main race-nek, ami a legjobban tetszik, ne érdekeljen, hogy mással akár még Te is eredményesebb lehetnél... ha a terran tetszik, akkor azzal legyen... azért jó ha választasz egy fő fajt magadnak, mert ha azzal letolsz sok 1v1 meccset, akkor érezni fogod, hogy mikor mi jöhet, ami neked nehéz, Te mikor mit hozhatsz...
nézzél sok streamet, vagy videot... van csomó magyar is..

Eyesis

(#44472) berbatov2 válasza Eyesis (#44471) üzenetére


berbatov2
senior tag

Na egy párszor beszivattak ezzel a cheeseléssel, azóta hamar kimegyek falazni, hogy észrevegyem, ha jön a kis rohadék probe.:) Ezeket a bajnokságokat néztem, de az embertelen amit csinálnak. Egy zongorista elbújhatna mögöttük annyit püfölik a billentyűzetet.

(#44473) Eyesis válasza berbatov2 (#44472) üzenetére


Eyesis
őstag

én sokszor direkt hagyom, hogy elkezdje :)

Eyesis

(#44474) Alg válasza Eyesis (#44473) üzenetére


Alg
veterán

Nah ha már itt a marine, beköszönök én is :) :P

Jó lett ;)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#44475) Eyesis válasza Alg (#44474) üzenetére


Eyesis
őstag

köszi :) mi vagyunk a legmenőbb SC2 fórumosok :D

Eyesis

(#44476) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Február 28-án jön az új peccs...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#44477) Eyesis válasza Winner_hun (#44476) üzenetére


Eyesis
őstag

protoss nerf :)

Eyesis

(#44478) oxox


oxox
addikt

ma reggel túlvagyok egy partyn....ZZ vs ZP (utóbbi mi), random játék.
scoutolok, és írom a gyereknek, hogyha rush akkor forge-al nyitok...az egyik gyereknek 1000 1v1 all class arcképe volt, és általában az ilyenek rush huszárok szoktak lenni...elsőnél 12körüli poolt mutatott gate-et raktam, persze a második 10poolt nyomott...végül a probe-jaim segitségével fogtuk őket...onnan meg már tiszta sor volt, hogy nyertünk.

megnéztem ennek a huszárnak a profilját....hát....ö...izé.....540körüli FFA győzelem, hogy csak a finomsággal kezdjem, 6970 achi pont....mondjuk nem értem, hogy 18542 lejátszott játék után miért szórakoztató rusholni az rejtély....

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#44479) DarthPeeter válasza oxox (#44478) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Én élvezem, mikor ellenünk rusholnak :)) Kivétel akkor, mikor bejön nekik :(

(#44480) Eyesis válasza DarthPeeter (#44479) üzenetére


Eyesis
őstag

én azt is :) legalább hamar vége, de amúgy az tényleg nagyon jó érzes, mikor nem jön össze :)
Az külön jó, ha nem vetted észre, hogy jön a rush, és úgy megfogod :) nekem volt ilyen hogy proxy 3gw stalker a mainemen :D és nem bírt nyerni :D

Eyesis

(#44481) oxox válasza DarthPeeter (#44479) üzenetére


oxox
addikt

hat reggel nem sokon mulott....a forge-t leettek a cannont leettek...az volt a mak, hogy a probe-t bealitottam falba, es egy pyloval zartam, igy 3-4linget leszedett a cannon mire atragtak magukat. aztan beprobalkoztak egy ling+bling betoressel, de 3sentryvel gyakorlatilag unit veszteseg nelkul elvettuk a kedvuket...onnan nalam 4gate, csapattarsnal mass roach...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#44483) Eyesis válasza netpeti98 (#44482) üzenetére


Eyesis
őstag

mi volt az? rage? :D

Eyesis

(#44484) netpeti98 válasza Eyesis (#44483) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem, éppen a druida deckemről kértem volna tanácsot a HS topikban, csak végül ide sikerült. :DDD
Jó az új arcképed! :K

[ Szerkesztve ]

(#44485) DarthPeeter válasza Eyesis (#44480) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Hát, csak az esetek 80%-ában, sajnos be is jön... :D
Mondjuk velem is volt olyan, hogy 2v2 mapon nagy sötét részre épített 3 barrackot és vagy 20 marine-val megindult a cc-m felé, de olyan mákom volt, hogy én meg marine droppra mentem és hát a stim meg a medivac az op dolog... :)

(#44486) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Letámadtam egy protosst 7-8 percnél egy tonna marineal, erre halálos fenyegetéseket kaptam... Komolyan, ez már nem az első. Oké, elismerem noob vagyok, és csak így tudok nyerni, meg kell a Nova portré meg minden, de ha én NAGYON dühös vagyok, max nyomok egy alt+f4-et azt instant win ellennek, nem kéne állandóan ez a szidalmazás... :(( :(

Ha ignorolok valakit, akkor azzal többet sehogy sem fog összedobni a game?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44487) Ghoosty válasza nonsen5e (#44486) üzenetére


Ghoosty
őstag

Én ilyenkor simán jelentem. Van benne külön menü pont, hogy life threat. Engem teljesen normális játékban az állandó droppok miatt fenyegettek meg.

(#44488) DarthPeeter válasza nonsen5e (#44486) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Az ilyet ki kell nevetni, annyit írj neki, hogy "én nyertem vagy te, te noob" Hidd el az ilyenek olyan szintű rohamot kapnak tőle, hogy az csak na.... :D Különben meg miért nem scoutolt az idióta, szinte minden cheese taktika fogható, ha időben derít az ember...

(#44489) netpeti98 válasza Ghoosty (#44487) üzenetére


netpeti98
addikt

Engem egyszer azért jelentett egy terran mert protossal játszok. :DDD

(#44490) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Most kezdtem el játszogatni hosszú kihagyás után, de ilyen Bnet luncher fogadó képernyővel még nem találkoztam. Pedig most korán felkeltem, erre meg a Bnet agent alszik. :D

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#44491) oxox válasza nonsen5e (#44486) üzenetére


oxox
addikt

az ignore annyira jo, hogy nem latod amit neked ir. a sorsolast nem befolyasolja...tehat siman lehettek egyutt a kovetkezo jatekban is, vagy lehettek ellenfelek ismet. es jatekon belul nem mukodik az ignore, mert ott kozosbe irja, nem neked van cimezve, tehat lehet ignoraltad, de jatek kozben latod, hogy mit ir....pl DPetivel rendszeresen volt, hogy 2-3-4 meccset jatszottunk ugyazzal a parral, es ha sajtoltak, akkor szeretem oltani okat ;] ,es hiaba tettek tilto listara :DDD

amugy egy hasznos tanacs, azoknak akik a jatek elejen fossak a szot, azoknak a 80-90% rushol....ezzel is probaljak elvonni a figyelmed.

(#44488) DarthPeeter - szinte mind? minden rush foghato.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#44492) Winner_hun válasza oxox (#44491) üzenetére


Winner_hun
félisten

De játékban is működik. Sőt, meccs közben is le lehet tiltani hogy ne lásd mit ír a másik..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#44493) oxox válasza Winner_hun (#44492) üzenetére


oxox
addikt

jatekban akkor mukodik, ha privat chat-et nyitottal, es oda irsz...ha all-ra irsz akkor szerintem latja (nem kapsz vissza uzenetet, hogy ingoraltak)...szerintem.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#44494) Winner_hun válasza oxox (#44493) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na majd kipróbáljuk.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#44495) oxox válasza Winner_hun (#44494) üzenetére


oxox
addikt

amugy van ra ket uveg sorom...ket napja jatszottam egy hypernoob gyerekkel nyomta a mass reapert kb 30apm-el, irtam neki, hogy csaknem kene eroltetni, aztan megdicsertem...jatekon kivul ignoralt, kovetkezoben megkaptam ellenfelnek, es ott irogattunk meg egymasnak...meg miutan van olyan opcio, hogy csak friendeket lathasd, nem hiszem, hogy ez in game-re is vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#44496) Eyesis válasza oxox (#44495) üzenetére


Eyesis
őstag

pedig szerintem lenne alapja... annak idején néztem Idra-t játszani, és Ő is egy troll, de sokszor az ellenfelei nagyobb trollok voltak... Volt, hogy valami C betüs játékossal dobta össze egymás után többször is, aki folyamatosan csúnyán beszélt, és sértegette Idra-t... PErsze lehet nem volt ignoralva :) azt nem figyeltem :)

Eyesis

(#44497) oxox válasza Eyesis (#44496) üzenetére


oxox
addikt

igen ketsegtelen, hogy az lenne normalis, hogyha valakit mute-olsz az nem zargathat tobbet partytol fuggetlenul. Mondjuk az is vicces, hogy rairsz valakire, majd ingore-ra teszed, eszedbe jut, hogy meg elkuld a...visszaveszed az ingoret, elkuldod, majd ingoralod ismet.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#44498) DarthPeeter válasza oxox (#44491) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

1v1-ben egy jó helyre rakott proxi oracle ( ugye Föccer? :D ), vagy proxi barrack azért bármikor meg tud lepni. A gazdaságán nem feltétlen veszed észre, ha mondjuk kicsit késve expel, Persze ez nem feltétlen jelent instant win-t, de erősen vissza tudja fogni az embert.
Én ezért rakok mindig egy turretet meg hozok elsőnek egy marinet, hogy ne érjen teljes meglepetésként egy ilyen szitu.

(#44499) Eyesis válasza oxox (#44497) üzenetére


Eyesis
őstag

már ha addig nem ignorál ő is :)

Eyesis

(#44500) godfella69


godfella69
tag

Sziasztok!

Újonc vagyok még starcraft 2 témában, de végül rá vettem magam és megvettem a heart of the swarm kiegel együtt. Lenne pár kérdésem multival kapcsolatban. Nézegettem videókat különböző nagy versenyekről és feltűnt hogy zerget alig látok, ennyire gyenge lenne a protoshoz és terranhoz képest? Ha így van elég szomorú... Engem a zerg fogott meg legjobban és el is határoztam magam ezzel szeretnék megtanulni játszani először. Tudna valaki mutatni pár stratégia guidal foglalkozó oldalt? Előre is köszi a segítséget :R Ha gondoljátok vegyetek fel battleneten arabsejk90@gmail.com.

PSN ID: godfella1990; Batte.net: arabsejk90#2613

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.