Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) gzbotii válasza CPT.Pirk (#749) üzenetére


gzbotii
veterán

Valakik nagyon unatkozhattak :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#752) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem rémlik a dolog, meg több alkalommal mást mondtak a fegyver készletre. Olyan volt hogy akartak fegyvert venni, de a torpedókkal nem tudom mi a helyzet. Tulajdonképpen azt sem magyarázták meg, hogy honnan szereztek antianyagot a hajtóműhöz, csak a dili utánpótlással voltak epizódok. A torpedókhoz meg szintén antianyag kell. Normál esetben egy csillagbázisról szerzik be az antianyagot tároló tartályokban.

Persze lehet kereskedtek, de ezt sem nagyon pedzegették.

gzbotii: ez mondjuk nekem is feltűnt, de mivel 4-5 írója van a sorozat részeinek, szerintem csak elkeveredett a dolog...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#753) gzbotii válasza CPT.Pirk (#752) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem ilyen dolgok meg simman megbocsajthatoak, foleg egy 5-6 ev alatt jatszodo sorozatnal. Ha egy oras filmben lenne ilyen hiba az mas.

Ezt meg mindig jobban feldolgozom, mint egy fenykardal hadakozo, palastos robotot :DDD :W

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#754) pisti666


pisti666
tag

egy kis érdekesség ami nem teljesen szorosan kapcsolódik ST-hez.

Debreceni páros (daa-raa és én) By:PindurAnna "Hajtsd végre a küldetésedet minden erőddel. Ne ess kétségbe az utolsó leheletedig. Érd el, hogy a halálod számítson!"

(#755) gzbotii


gzbotii
veterán

Gondolom már mindenki látta, szerintem vicces. Főleg ha ismerjük az eredetiket

The Worf of Starfleet

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#756) gzbotii válasza gzbotii (#755) üzenetére


gzbotii
veterán

Ja, hogy az eredeti hsz-ből kimaradt: érdekes Worf sminkjének a fejlődése-

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#757) #65675776


#65675776
törölt tag

[ Szerkesztve ]

(#758) Integra


Integra
titán

st:enterprise
s04e18-19 - ezt a két részt meg minek tették bele és miért pont ide? :-/

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#759) #65675776 válasza Integra (#758) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Mirror Universe-es részek szinte mindig csak úgy voltak valahol. A DS9-ban volt leginkább koncepció benne, de ott is csak amikor éppen eszükbe jutott.

Egyébként meg ez a két rész megmagyarázza, hogy mi is történt a Defiant-tel, mit csináltak a tholiaiak vele (ST S03E09 - The Tholian Web). Lett volna folytatása is, csak ugye le lett lőve a sorozat.

(#760) Integra válasza #65675776 (#759) üzenetére


Integra
titán

jól összecsapták a befejező részt :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#761) CPT.Pirk válasza Integra (#760) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Így könnyű ezt mondani, de lehetett volna hogy úgy ér véget mint pl az SGU, vagy még úgy sem. Legalább lett valami, nem lehet egyszerű ezekkel a TV társaságokkal műsort gyártani úgy, hogy a köv. évad mindig lóg a levegőben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#762) gzbotii válasza CPT.Pirk (#761) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem lett volna benne potencial, az a garda is ha megerte volna a 8 evadot talan lehetett volna par ikonikus karakter...
...meg lenne amit nezzek...Szerintem most a TOS-nak fogok majd neki.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#763) Integra válasza CPT.Pirk (#761) üzenetére


Integra
titán

amikor kezdett beindulni az egész sorozat, akkor egy huszáros vágással elmeszelték. és ennek megfelelő a befejezés. kár érte. mindeg, most jó, hogy nincsen semmi új, mert az egész st univerzum nagyon kimerült, elfáradt. talán abrams új filmjei alapján lesz egy új, ütős, pörgős sorozat, ami hasonlóan új alapra helyezi a sorozatot, ahogy a filmek is teszik. de lehet, hogy a bsg készítőinek kellene valamit kezdenie egy új st sorozattal.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#764) gzbotii válasza Integra (#763) üzenetére


gzbotii
veterán

Az a garda, hasonlo latvanyvilaggal :C

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#765) AliceWake


AliceWake
HÁZIGAZDA

From U.S.S Easterprise. Eggsistance is futile ;)
[Idén nem erőltettem meg magam, de tavaly belehúztam.]

Non omnis moriar.

(#766) CPT.Pirk válasza AliceWake (#765) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az igen, olyan Klingon tojás az kell! :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#767) gzbotii


gzbotii
veterán

Nagy itt a csend. Mint a ST univerzum korul is :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#768) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A USS Árpád novellák nincsenek meg valakinek? Nekem megvoltak régen, de elvesztek. Jó lenne valamit olvasni, azok meg nagyon jól meg voltak írva.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#769) gzbotii válasza CPT.Pirk (#768) üzenetére


gzbotii
veterán

Ezt kaptam róla így hirtelen. Van valami köze hozzá?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#770) CPT.Pirk válasza gzbotii (#769) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ez volt a hajó. Emlékeim szerint a Domínium háború alatt épült, jellemzően a maradék anyagokból, ezért emlékeztet a tányér rész egy Intrepidre.
Valamint ha minden igaz, a régi Star Trek klub saját hajója volt. Akkoriban még nem volt netem, szal kimaradtam azokból a dolgokból.

No viszont szöveg formában létezett a hajó. Ennyit találtam meg [link], valami "Doc's library" oldalra mutat az első találta, amin ott van a szöveg is, de valami hibát ír rá.

szerk:
hopp, a webcache megfogta, legalább is egy történetet megtaláltam: [link]
Na holnap lesz mit körülnézni, meg rámenni a wayback machine-re is ezekkel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#771) CPT.Pirk válasza CPT.Pirk (#770) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No kitettem a logoutra azt a 3 részt az Árpád novellákból, amiket megtaláltam. Akit érdekel, katt a blogomra. Remélem meglesz a többi is!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#772) wetomi válasza CPT.Pirk (#771) üzenetére


wetomi
aktív tag

Nagyon jól tetted, köszönöm szépen! Jó lesz ismét elolvasni. Ebben az időszakban nyílt ki számomra a Star Trek és az internet világa is, szép emlékek. A suliban is nagyrészt ez tette ki a netezési időm legnagyobb részét. Az ifiklubban is, ha éppen nem a 7.3-as Suse-t nyúztuk a gépen, vagy nem pingpongoztunk.

(#773) CPT.Pirk válasza wetomi (#772) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valami hasonló, csak itt nem volt ifi klub, akkoriban még nem ismertem a Linuxot és nem volt netem sem. :)

Per pillanat sajnos nincs tippem rá, hogy hol lehetne fellelni a többit. Még legalább azt a részt meg kellene találni, ahol találkoznak a hajójuk időben visszafelé haladó roncsaival. Az valami baromi alaposan meg van írva!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#774) wetomi válasza CPT.Pirk (#773) üzenetére


wetomi
aktív tag

Uh, hát ilyen részletek egyáltalán nem maradtak meg. Ezeréves floppykon évekig biztosan megvolt néhány, de egy nagytakarításkor már látom, hogy rosszul döntöttem.

(#775) gzbotii válasza wetomi (#772) üzenetére


gzbotii
veterán

Engem akkor szippantott be a ST univerzum, amikor ment a Tv3-on (Viasat3?). Akkoriban meg nem volt netem igy csak az a forras maradt. Emlekszem, apum mindig haragudt, hogy miket nezek :D

11-12 eves koromtol csak ST meg Discovery-t neztem :D

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#776) wetomi válasza gzbotii (#775) üzenetére


wetomi
aktív tag

Néhány évvel, 2-3 évvel korábban ment a TNG az akkori TV3-on. Az elejéből láttam is pár percet, emlékszem, Data-ra és az erdőre, el nem tudtam képzelni, hogyan lehet egy akkora erdő az űrhajó közepén. De akkoriban még nem lendültem bele.

(#777) CPT.Pirk válasza wetomi (#776) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

"TV3 télen nyáron?" :D Szerintem én is ott kezdtem el az ST nézést a TNG-vel. Meg kazettán megvolt a 4. film, azt sokszor megnéztem, nagyon szerettem. Még "űrszekerek" (ez olyan mint az Enterprise szinkronjában a partikula ágyú) néven.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#778) #65675776 válasza CPT.Pirk (#777) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nekem az ST jóval később kezdődött. A TV3 nálam a M.A.S.H.-sel volt szinoním.

(#779) gzbotii válasza wetomi (#776) üzenetére


gzbotii
veterán

Mintha en is emlekszek arra, de max 3 reszt ha lattam. Igazabol Data remlett.
A Voyagert meg mar rendszeresen probaltam kovetni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#780) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó kis videó a Generations forgatásáról, érdemes megnézni hogyan csinálták pl. a hajó lezuhanásának filmezését. Meg Picard napszemüvege is odaver. :D [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#781) gzbotii


gzbotii
veterán

Valaki tud olyan oldalt, ahol lehet kapni ST képeket, lehetőleg minnál nagyobb felbontásban?
Szobám falára szeretnek párat kinyomtatni A2 méretben.
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#782) wetomi válasza gzbotii (#781) üzenetére


wetomi
aktív tag

Szerintem gugli képkereső, a keresőeszközöknél pedig nagy méret és válogass... Az eredeti anyagokból max 1 Mp-ig lesznek nyomtatásra alkalmas méretűek, az ennél nagyobbak szinte mind utólag készített renderelt anyagok, változó minőségben. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.
Vásárlási céllal még nem kerestem.

Ennek a képnek van 40Mp-es változata is, átküldöm, ha kell, még jobban mutat, ha más méretarányra vágod, ezt simán megérné nagy méretben nyomtatni.

(#783) gzbotii válasza wetomi (#782) üzenetére


gzbotii
veterán

Johet :K

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#784) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Készül egy új élőszereplős film, Star Trek Axanar néven. https://www.kickstarter.com/projects/194429923/star-trek-axanar

A szereposztás kiváló, a DS9, Eneterprise és a BSG színészei közül kerültek ki. A történet a 4 éves háborút dolgozza fel a Klingon birodalommal, 2245-körül. Itt található a trailer, nem garázs project: [link] és itt pedig a felvezető 20 perces film: [link]

5 napja sikerrel zárult a kickstarteres kampány, szóval elkezdődik a forgatása a teljes filmnek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#785) gzbotii válasza CPT.Pirk (#784) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez nagyszeru hir! :C
Mar csak az a kerdes, mit jelent, hogy eloszereplos? Google nem a baratom :B

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#786) CPT.Pirk válasza gzbotii (#785) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Élőszereplős? Hát hogy nem animált. Rendes megépített díszletek között fognak forgatni a kickstarteren látható színészekkel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#787) gzbotii válasza CPT.Pirk (#786) üzenetére


gzbotii
veterán

Ja. Én elsőre ilyen kamera előtt improvizálnak majd valamit dologra gondoltam :DDD

De ez így tényleg jó hír. Nagyon város :K

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#788) CPT.Pirk válasza gzbotii (#787) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

100.000 dollárt szánnak szetekre, abból már lehet valamit csinálni. :D

We need to build a complete set of Starship sets from scratch. We are lucky to have two of the top set builders in Hollywood working on this. One worked on Star Trek for 15 years for Herman Zimmerman and also built the bridges of the Kelvin, Kobayashi Maru simulator and Enterprise in the JJ Star Treks. The other built the bridge of the SHIELD Helicarrier in Avengers. They are both excited to work on Axanar.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#789) gzbotii válasza CPT.Pirk (#788) üzenetére


gzbotii
veterán

Trailer alapján a látvány teljesen oké, a színészek nem győztek meg.
Mikorra várható a premier?

Ha tényleg jó lesz, ez lesz az első film amit megveszek :K

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#790) CPT.Pirk válasza gzbotii (#789) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom hogy pénzbe fog-e kerülni, már kerestek 630.000 dollárt a kickstarteren. Korábban Uhura és társai is csináltak ilyen filmet, az is ingyen nézhető a tecsőn.

Btw. JG Hertzler (aka Martok) hangja nagyon ott van. Soval is jól hozza amit az Enterpriseban nyújtott, a BSG-s szereplők meg majd elválik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#791) gzbotii válasza CPT.Pirk (#790) üzenetére


gzbotii
veterán

600.000 dollár azért nem tűnik olyan sok pénznek, ha filmről van szó.
De majd elválik.

Ami nagyon kéne, az egy új sorozat..de arra még várni kell :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#792) CPT.Pirk válasza gzbotii (#791) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még várni kell... Ezek szerint van valami kilátásban?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#793) gzbotii válasza CPT.Pirk (#792) üzenetére


gzbotii
veterán

Épp, hogy nincs. Nemrég írta valaki, hogy a CBS (vagy aki birtokolja a franchiset) jelenleg nem áll érdekében új sorozatot indítani :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#794) #65675776 válasza CPT.Pirk (#784) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem is tudom, de a "nem garázs project"nek ellentmond, hogy kalapozással kezdik.

(#795) CPT.Pirk válasza #65675776 (#794) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi az a kalapozás?

gzbotii: érdek. Aztán majd néznek ha azt is megcsinálja valaki kickstarteren. Oké nem tudom a jogi része hogy megy, de valahogy ez a 4 éves háború is forgatásra került a CBS nélkül.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#796) gzbotii válasza CPT.Pirk (#795) üzenetére


gzbotii
veterán

Kéregetés

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#797) CPT.Pirk válasza #65675776 (#794) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most hogy tudom mi az a kalapozás, ezt miért rovod fel nekik? Függetlenként álltak neki, honnan is lenne ennyi pénzük? Meg szerintem ha valamire annyira sok lóvét elköltenek, az sehogy se lesz garázs project, bárki is csinálja.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#798) #65675776 válasza CPT.Pirk (#797) üzenetére


#65675776
törölt tag

Attól lesz garázsproject, hogy nincs mögöttük semmiféle hivatalos támogatás. Ezért kell kéregetniük.

Ezzel persze nem azt mondom, hogy rossz lesz, mert majd akkor derül ki ha elkészül. A STV-öt mondjuk nem lesz nehéz felülmúlni, pedig az egy hivatalos film volt a ST világban.

(#799) CPT.Pirk válasza #65675776 (#798) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igaz. Azt mondjuk már a 20 perces felvezetővel is felülmúlták. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#800) gzbotii válasza CPT.Pirk (#799) üzenetére


gzbotii
veterán

Ennyire rossz az 5. rész? :DDD
(mindet láttam, szerintem nem az egyedüli, ami gyengébbre sikerült)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.