Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) CPT.Pirk válasza as_Rock (#150) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azon mi van?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#152) as_Rock válasza CPT.Pirk (#151) üzenetére


as_Rock
őstag

Win 3.1/95 NT 3.51/4.0-hoz való ''VideoSaver'' gondolom képernyőkímélő csak nem képeket, vagy animációt, hanem filmrészletet ad. Realmagic hardware-es videógyorsítókártyához járt annó. CD papírtokban, a tokon a First contact filmből egy részlet meg felirat, hogy ''Resistance is futile''!!! :C

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#153) chokeee


chokeee
aktív tag

van egy-két DS9 dedikált plakátom (tehát a haverom előtt írta alá a színész a Trekker találkozón) érdekel valakit?
na már ha megtalálom...

gumiczuczli

(#154) Bubuverke


Bubuverke
tag

Hali mindenkinek!

most írok ide 1ször
amúgy kérdeném, h vkinek nincs meg az összes moziflm, vmint a sorozat :DDD ???
legelőször 5 éves kormomban láttam a Kirk kapitány féle részeket, és már ott tetszett
aztán mostanában van a viasaton a voyager, előtte volt az új nemzedék, és lemaadtam egy pár részről
szal ha tudtok vmi oldalt, ahonnan lehet leszedni, v vmi, akko szóljatok
köszi :R
üdv

(#155) Integra válasza Yooha (#144) üzenetére


Integra
titán

ds9 a végére pörgött veszettül fel, kár hogy pikkpakk vége lett...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#156) Ra3


Ra3
őstag

az Enterprise-t látta valaki végig? én kb 15 részt láttam eddig de nem nagyon fogott meg, semmi összefüggő dolog nem volt, persze ennyi idő alatt nem is nagyon lehetett. szóval érdemes végignézni? lekaptam pár részt a negyedik évadból is, belenéztem, vannak ígéretes részek, de úgy az egészről érdekelne valaki véleménye.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#157) decibel válasza Ra3 (#156) üzenetére


decibel
aktív tag

Melyik Enterprise-t nézed? Mert van 3. :) Az eredeti Kirk-kel nem alkot összefüggő storyline, a részek csak lazán kapcsolódnak egymáshoz. Nekem nem igazán tetszik.
A Next Generation Picard/Data ésatöbbi. A legtöbb rész itt sem függ igazán össze, bár van egy erős borg, és q-s vonal. Ettől függettlenül érdemes megnézni, talán a legfilozófikusabb trekis sorozat. Meg a karakterek is nagyon eltaláltak. Must see szvsz.
A legújabb Archerrel. Na itt már van egy fő sztorivonal, sokkal több akcióval mint az előbbiek. Ez is must see kategória, nagyon jó színészekkel, karakterekkel, történettel, de a prímet mégis a next generation viszi.

"you are a monkey poo-poo"

(#158) Ra3 válasza decibel (#157) üzenetére


Ra3
őstag

Kirk: ST:TOS
Picard: ST:TNG
Archer: ST:ENT - nekem ez az Enterprise :) Ezt kezdtem el most nézni, a TOS nekem sem tetszik annyira, az első évad megvolt annó, de nem néztem meg végig, pár rész megvan most is egy time travel válogatás dvd-n azokat láttam, elég volt. A TNG-t többé-kevésbé a viasat jóvoltából láttam, most is látni elvétve egykét részt, nem rossz. Az abszolút kedvencem a DS9, ezt oda-vissza többször is megnéztem, pedig 2000 környékén a Voyagerrel kaptam rá a Trekre. A Voyager szintén nézhető volt, kétszer biztos láttam, de DS9-hoz képest szerintem kicsit halvány, ha a tv-ben véletlen odakapcsolok nem mindig nézem végig, mindenesetre van benne egykét igenjó epizód. Az Enterprise-ból kb 20 részt láttam, úgy látszik a fő vonal itt a suliban faj lesz az idővonalas trükkjeikkel. Szerintem még azért nem fogott meg mert még nem alakultak ki olyan 'nagyarc' karakterek mint pl. a Doki a Voy-ből, vagy pl. Quark, Garak, Bashir a DS9-ból.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#159) Ra3 válasza decibel (#157) üzenetére


Ra3
őstag

kétszer ment

[Szerkesztve]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#160) DewiL


DewiL
senior tag

TOS: nem igazán...
TNG szeretem :)
DS9 jó volt szép volt 1x elég volt
Voyager: Az abszolút kedvenc! :)
Enterprise láttam mind a 4évadot nekem ez is tetszik... még annyit hogy nem csak a sulibanok vannak hanem a xindi-k is. Kár hogy vége lett elviseltem volna még pár évadot biztos lett volna még sok téma de sajnos nem volt sikeres...

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#161) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

[kép]

no comment... :))

[Szerkesztve]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#162) Ra3 válasza CPT.Pirk (#161) üzenetére


Ra3
őstag

:DD

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#163) Integra válasza Ra3 (#158) üzenetére


Integra
titán

ds9 nálam is befutó, mert itt volt a legdurvább az egész a végére, és itt volt a legtöbb legkülönlegesebb karakter, quark rulez:) meg a voyager a vége felé, a tng meg egyszerűen az új kezdet volt, sok bukóval és vicces dologgal, pedig picard sisko mellett messze a legmarkánsabb, ezért is vitték őt tovább.
de a régió jó tos, azért az az igazi:))


[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#164) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekes dolgok a youtubérol:

jó zenés videók
[link] -time warp
[link] -I will survive
[link] -I too sexy for my shirt

[link] - Odo ''bigyó felügyelő''

[link] [link] - Trekkes lakás, dúrva!

[link] - 7/9 sztriptíz... :C

[link] - Voyager alternatív befejezése

Borgos dolgok:
[link] -Borg eredete, ST Legacyból

Borg documentary video:
[link]
[link]
[link]

Star Trek versus Star Wars
[link] -baromijó

Nah egyszerre ennyit. :DD

mod: ez még kelett: [link]

[Szerkesztve]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#165) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

ááááááá [link] :Y :Y :Y

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#166) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

bring back Kirk [link]

Nagyon komoly videó, érdemes megnézni. Itt letölthető jó minőségben is: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#167) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

áááá klingon akadémia toboroz! [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#168) Nimrod


Nimrod
addikt

[link]

A recommends alatt van több is.

(#169) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Buszmegáló felé menve látok egy lányt, pólóján ez volt írva: ''Life is a dream'' Ránézek órámra, látom 17:01 :))

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#170) Nimrod válasza CPT.Pirk (#169) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem értem? :F

(#171) Gergello


Gergello
addikt

Az 5. filmben volt ilyesmi, vagy rosszul emlékszem? Én is nagy rajongó vagyok, bár mostanában scifi terén eltolódott az ízlésem a cyberpunk felé. Így kicsit idősebben reálisabbnak találom.

(#172) akaido válasza Integra (#163) üzenetére


akaido
addikt

Nekem az egész sorozatból az tűnik ki, hogy a sorozat alapjában véve egy ''idillibbnek'' képzelt helyzetet feltételez a jövőben azaz az emberiség úgymond tanul a múlt hibáiból, és a mostani 21. századig-ban tartó egymással való ellenségeskedéseit, környezetszennyezést félre tudja rakni, és viszonylag egy irányba tart a Föderáció. Ez persze nem zárja ki a másként gondolkodókat, idegengyűlölőket, de hát izgalom kell a filmbe. :)
Azt sajnálom, hogy nagy valószínűséggel nem élhetjük át az első talit a valódi idegen lényekkel. Ez a nagy esemény úgyis másként fog lezajlani mint pl. a Harmadik típusú találkozásokban, vagy a Függetlenség napjában...
vagy a vulkániak első megjelenése a Földön, csak hogy a ST-nél maradjak.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#173) Nimrod válasza akaido (#172) üzenetére


Nimrod
addikt

Voltak másként gondolkodók, ők ki is mentek a határvidékre, de a Voyager sorozatból kiderül, hogy őket felszámolták. Ők voltak a Maquik. Lásd: [link]

[Szerkesztve]

(#174) akaido válasza Nimrod (#173) üzenetére


akaido
addikt

A Voyager-ben akadt azért néhány maqui, akik végülis beálltak a flottába Chakotay-el az élen. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#175) Ra3


Ra3
őstag

A maquis-ról a ds9 első évadjaiban van szerintem a legtöbbet szó, amiatt hogy a kardassziai határ mellett éltek többségében, és a kardik ellen harcoltak, persze nem a föderáció jóváhagyásával. Sisko egyik régi barátja is beáll hozzájuk, meg Eddington is átpártol, Siksoval ezért jópár részen át kergetik is egymást. Végül a kardik számolják fel őket, mikor összeállnak a Dominiummal, a jem'hadar segítségével. Voyageren volt is nagy döbbenet a maquis között mikor hazatértek.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#176) CPT.Pirk válasza Nimrod (#170) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A ''life is a dream'' a startrek original zenéjének a címe. 17:01 meg ugye az Enterprise regisztrációs száma. És szépen egybeestek a dolgok.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#177) Nimrod válasza Ra3 (#175) üzenetére


Nimrod
addikt

Akkor még nem értek haza amikor megtudták, csak volt kapcsolat. Mintha akkor vagy utána lett volna az a rész amikor Torres bekattant és Chakotay jött rá, hogy mit is művel a holoszobában.

(#178) Ra3 válasza Nimrod (#177) üzenetére


Ra3
őstag

Tényleg, most hogy mondod beugrott, Barclay is itt szerepelt többet, még a Dokit is hazaküldték valahogy egy időre. Hiába, a Voyagert csak egyszer láttam...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#179) Nimrod válasza Ra3 (#178) üzenetére


Nimrod
addikt

Az volt az a rész amikor a Romulánok szerettek volna megszerezni egy hajót, de a Doki meg annak a hajónak a holo dokija visszavették az irányítást. Én is csak egyszer láttam. :)

(#180) FireKeeper válasza Nimrod (#179) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

arra a rrészre emlékszem:D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#181) FireKeeper válasza Nimrod (#179) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a prometeus volt az a hajó, ami szét tudott válni 3 részre. meg akkor vették fel a kapcsolatot a haroginokkal is először, mert az ő kommunikációs hálójukat használták, hogy átküldjék a dokit.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#182) Ra3


Ra3
őstag

most nézem a ST:ENT 3. évadját, hát a vége felé nagyon pörögnek az események, ez az évad nagyon tetszik.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#183) CPT.Pirk válasza Ra3 (#182) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az egész sorozat jó volt, egyszerűen nem értem meg, miért volt bukás a sorozat.


más:
néztem külföldi DVD kiadásokat, pl. a 4*4 DVD-s rajongói válogatás az időutazós, borgos, klingonos, q-s részekből, ott megvan a magyar szinkron, viszont a részek tartalmaznak nálunk sohasem vetített jeleneteket, érthetőbben megfogalmazva a hazai TVken leadott részek vágottak voltak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#184) Szabesz válasza CPT.Pirk (#183) üzenetére


Szabesz
őstag

Bukás volt? :F

Nálam mindenesetre függőséget váltott ki :)

A magyar cenzúra úgy látszik ismét villantott... honnan szerezted be a külfőldi kiadásokat?

¯\_(ツ)_/¯

(#185) zsdav


zsdav
csendes tag

sziasztok,
2 link a prometheusról, nagyon jó kis hajó :D [link]
[link]

(#186) CPT.Pirk válasza Szabesz (#184) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Állítólag külföldön bukásnak titulálták az Enterprise-t, pedig igen jó volt, néztemis amint tudtam...


Hát őőő a ''végtelen'' elnevezésű torrentoldalról szereztem őket. :B Cenzúrának meg nemtudom felfogni, mert nem olyat vágtak ki, ami obszcén, korhatáros, hanem pl. fontos részeket.

Ottvan a TNG befejező része, mikor Picard ugrál az időben, és a jövőben Worf segítségét kéri, hogy adjon határátlépési engedélyt a USS.Pastour számára, na ott a magyarban szépen beszélgetnek. Itt meg közben van egy szép kiabálás, amivel a klingoni büszkeséget, meg becsületét emlegeti fel worfnak, az megkérdezi, hogy miért mindig a becsületére apellál Picard, erre ő válaszolja, hogy mert magánál ez működik. Innen folytatódik a magyar hangal a megszokott sztori.
Szóval ilyen jellegű dolgok vannak kivágva, van ahol pl. csak 2másodperc, de van ahol fontos dolgok.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#187) Szabesz válasza CPT.Pirk (#186) üzenetére


Szabesz
őstag

érdekes.. bukás... nekem személy szerint nagyon is bejött.
utánna nézek a végtelenen, hátha valakinek még megvan :)

¯\_(ツ)_/¯

(#188) CPT.Pirk válasza Szabesz (#187) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ezt mondom, hogy énis imádtam, márcsak T'pol szépsége miatt is... :))
Valamiért viszont mégis alacsony volt a nézettsége.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#189) Ra3 válasza CPT.Pirk (#183) üzenetére


Ra3
őstag

Nekem az időutazásos válogatás van meg, de azon nincs semmi, csak a menü, meg angol hang+felirat, és a dvd-t is ntsc-re kellett állítani természetesen, hogy ne akadozzon. A doboza szép, de kiakadtam mikor kézbe vettem, mert a dvdt tartó műanyag tok belül, a lemez felőli oldalon tartalmaz egy kiálló hegyes kis részt (itt lőtték meg az öntőszerszámban), ami szépen koncentrikus köröket varászolt a lemezre mire ideért az amcsiktól. Szerencsére csak az egyik lemez volt jobban összekarcolva (Endgame), szikével eltávolítottam a kiálló részt, de akkor is idegesítő...Ja, és ne is kérdezzétek, már nem tudok hozatni, már nincs meg a kontaktom :O
[link]

ja, közben elovalstam újra, értem, maga a film van kicsit megvágva.

[Szerkesztve]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#190) CPT.Pirk válasza Ra3 (#189) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amit én szereztem, arra rátették a magyar hangot is meg a feliratot, lehet választani. Nem a film van megvágva, hanem az epizódok. Szerezd meg az endgame epizódot magyar nyelven, és hasonlítsd össze a DVD-n lévővel. De ugyanez igaz a többi részre is, elég sok helyen találtam vágást...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#191) Ra3 válasza CPT.Pirk (#190) üzenetére


Ra3
őstag

én azt hallottam hogy sok epizódot az amcsiknál is vágva adták le, és a dvd-n jött csak ki a teljes, a ds9-nál úgy láttam hogy hol volt vágás, hogy ott nem volt magyar hang.

a válogatásokra majd rákeresek én is, biztos jó szinkronosan, a ST:ENT dual audioval van, és nézem igy is, úgy is.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#192) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No more startrek!!! [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#193) Nimrod válasza CPT.Pirk (#192) üzenetére


Nimrod
addikt

Egy romulán csatahajó elférne-e a garázsban? Ezen tűnődöm így a videó után. :U

(#194) CPT.Pirk válasza Nimrod (#193) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én megelégszem a kapitányi jachtal, mert nálunk már van transzporter, azóta nemkell a panelház elé parkolnom a csillaghajómmal...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#195) Ra3


Ra3
őstag

most járok a ST:ENT utolsó epizódjainál, a két tüköruniverzumos rész alternatív főcim nagyon komoly, csak lestem hogy mi van. :C

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#196) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megtaláltam, hol vannak a WC-k az Enterprise-on.

[kép]

De Riker-al mintha nem lenne minden ''rendben'' ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#197) akaido válasza CPT.Pirk (#196) üzenetére


akaido
addikt

:DDD :)) Ez melyik részben volt?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#198) CPT.Pirk válasza akaido (#197) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Youtubot túrtam, és ilyen vackokban volt benne: [link]

Very funny animated gifs

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#199) Nimrod


Nimrod
addikt

A Nemesis lett volna az utolsó film? :F

(#200) zsiga667 válasza Nimrod (#199) üzenetére


zsiga667
addikt

Igen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.