Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) CPT.Pirk válasza Lenry (#600) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És legalább 90 kiló. :DDD

Boldog születésnapot neki. Nemrég néztem meg a The Captains 2011-es filmjét, ott nem tűnt olyan idősnek. Btw, Picard zoknija a filmben odaver. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#602) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Legjobb mondás Robert Picardotól, mikor felvetette, hogy az a sok chi és egyéb ember miért nem tudott hajat csinálni a hologram fejére:

"If Picard can baldly go, why can't Picardo?" ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#603) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Nézegettem virágboltban a Star Trek -et, hogy letöltöm, és találtam 1 140gb-os csomagot meg egy 190gb-osat :Y Viszont nem tudom, mindegyik rész van HUN subbal?
Ez a 723 rész ez 7 évad?

Eddig csak 1 részt láttam kb ST-ből, és úgy gondolom, hogy ezt azért bekell pótolnaom :D

(#604) CPT.Pirk válasza Zefír (#603) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Told be a címet, úgy egyszerűbb válaszolni. Az üres-hordozói díj miatt ez nem warez.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#606) TESCO-Zsömle válasza Zefír (#603) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nálam az 5 sorozat egybe ~600GB, és egyik se HD.

Amúgy meg:

:DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#607) #65675776


#65675776
törölt tag

Az Enterprise egyébként miért bukott meg? (Bár elnézve, hogy a készítők sem merték az első két évadra ráírni, hogy Star Trek, azért már magában aláásta valamennyire... A főcímzene meg tré, nem illik egy Star Trek-hez.)

(#608) CPT.Pirk válasza #65675776 (#607) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Olyan téren nem tekintem bukásnak, hogy szépen eljutottak a föderáció megalapításának körülményeihez. Egyébként mint sorozat szerintem jó volt, jól rávilágított a kezdeti lépések nehézségére, már csak attól, hogy hogyan lehet egy vulkáni tisztel együtt dolgozni egészen addig, hogy hogyan lehet összefogni a kvadráns népeit.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#609) #65675776 válasza CPT.Pirk (#608) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért csak le kellett venni műsorról valami okból...

Egyébként történetileg szerintem a legjobb mind közül. Van valóban egy összefüggő története.

(#610) CPT.Pirk válasza #65675776 (#609) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

2002 körül a Nemezis sem szerepelt túl jól, aztán 2004 körül a 3. évad végére csökkent a nézettség, amire rásegítettek a rosszabb időpontokban való vetítéssel, mondhatni a szokásos baklövéseket követte el a TV.
Nem egy sorozat halálát okozta már, hogy mikor kicsit elkezdett esni a nézettség, akkor egy olyan időpontba tették át, ahol még kevesebb embert érdekelt.

Azt nem tudom miért pont a 3. évadban csökkent a nézettség, mikor behozták a Xindi szuper fegyvert, a kiterjedést, meg olyan jeleneteket, mint a ripityomra lőtt hajó küzdelme...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#611) #65675776 válasza CPT.Pirk (#610) üzenetére


#65675776
törölt tag

A xindi cucc már a 2. évad végén előkerült. Persze az egészet el lehetett volna intézni 2-3 részben (1. rész: bevetik, NX-01 hazamegy, Cabal tájékoztat. 2. rész: keresés. 3. rész. Legyalulni a cuccot.) és szerintem a többség ezt is várta volna. Sok (nem feltétlenül) érdekes kis történetet akar inkább látni az átlagember, nem hosszan kifejtett, összetett történetet. Gondolom sokan úgy gondolták, hogy a forgatókönyvíróknak semmi ötlete nincs hogyan lehetne befejezni. Pedig pont hogy volt ötletük, volt amit el akartak mondani. Nem amolyan jön MacGywer és megmenti a világot 45' alatt egy kakukkos órával, két laposelemmel és pár csepp higannyal.

A Voyager vége viszont teljesen össze lett csapva (a DS9-é is, a TNG-nek és korábbiaknak meg gyakorlatilag nem is volt), gondolom szóltak nekik, hogy hét évad van tervezve, addigra illene befejezni.

(#612) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt van egy elég jól sikerült animációs ST film, egy civil szállítmányozási kapitányról és egy párhuzamos univerzumról szól (spoilermentessen összefoglalva). 55 perc, nem rossz: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#613) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most ért véget a Discovery Sciencen a Trek Nation dokumentum film, amit Gene Roddenbery fia készített több éven keresztül. [link]

Érdemes megnézni, a gyerek egész fiatal korában utálta a StarTreket, aztán csak apja 94-es halála körül döbbent rá, hogy mit is jelent ez az egész.
Még George Lucassal is beszélget az apjáról, meg ezekről a témákról.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#614) grabber válasza CPT.Pirk (#613) üzenetére


grabber
addikt

-Ezért a munkáért mások ölnének.
-Nem kell ezért ölniük,ingyen adom

Szomorú az egész :(

(#615) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem dobni egy térképet egy Enterprise-ról? Amin látszik, hogy melyik szintje/fedélzete hol van.
(Az mindegy, hogy melyik. Egyik haveromat akarom vele ugrani és kéne szemléltetés képen. :DDD )

Eladó cuccaim: -

(#616) gzbotii


gzbotii
veterán

Kar, hogy halott topic :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#617) CPT.Pirk válasza gzbotii (#616) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát, nagy pörgés sosem volt, de azért még vagyunk. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#618) gzbotii válasza CPT.Pirk (#617) üzenetére


gzbotii
veterán

En azert elgge szeretem a ST-t, SW valahogy ki nem allhatom..filmeket lattam es abszolut nem nyugoztek le...
Mind a 9 filmet lattam, sorozatbol ST:ETP mind a 4 szezon, Voyagert hamarosan befejezem.
Kovetkezo projekt a ST:TNG vagy az Original Seies...szerintetetk melyik legyen inkabb?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#619) CPT.Pirk válasza gzbotii (#618) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

TNG-t nézném meg, szerintem már te se születtél a 60-as években, szóval közelebb fog állni hozzád a TNG.

Filmek alatt 11-re gondoltál?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#620) gzbotii válasza CPT.Pirk (#619) üzenetére


gzbotii
veterán

Igazabol '91ben szulettem..a filmek is kisse furak voltak, latszott rajta a regi technika, mit ne mondjak.. :K

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#621) CPT.Pirk válasza gzbotii (#620) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jók a régi filmek, főleg a 2-3-4, érdemes beszerezni angol hanggal őket (vagy vegyesen magyarral), mert a nálunk adásba ment filmekből egy rakás rövid jelenet ki van vágva.

Sőt, nekem a 2. film megvan könyvben, ott még jobb, egy rakás képernyőre nem került részlet benne van a könyvben, kezdve attól, hogyan véreztette ki Khan a tudósokat a teremtés titkáért, de nem mondott neki senki semmit még így se.

A 10. film, a Nemezis is megvan könyvben, ott meg kicsit más a történet, pl. a híd eleje nem egy torpedó sorozattól robban le, hanem mert összeütköznek az álcázott hajóval.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#622) gzbotii válasza CPT.Pirk (#621) üzenetére


gzbotii
veterán

Erdekes...olvasni nekem sajnos nincs idom, ha olvasara adom a fejem akkor az egyetemre lessz...
De a filmeket szeretnem ujranezni kozelebbrol

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#623) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hi.

Most jutottam el oda, hogy nekiestem a Star Trek: Enterprise c. sorozatnak. Megkövetem magam, amiért a régi sorozatok szinkronjára panaszkodtam. Én nem tudom ki fordította az Enterprise szövegét, de hogy a felmenőivel együtt meghalt csuklásban, az biztos!

Az egy dolog, hogy a WARP -ami 3 mega-sorozatban térváltásként fordítottak- itt görbület*. De hogy a francba lehet a részecskeágyút (particle cannon) "partikula ágyú"-nak beleírni a szövegbe? :W

A CGI minőségéről ne is beszéljünk...

* - Semmit sem utálok jobban, mint amikor azonos kifejezéseket eltérően fordítanak egy sorozaton, vagy egy univerzumon belül. És erre a fonetikus kiejtés is vonatkozik. Kah'les - "kélesz", "kahlesz", "kálesz"... :((( Ááááá... :W Hogy példával éljek...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#624) CPT.Pirk válasza TESCO-Zsömle (#623) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha most nem írod le a partikula ágyút, akkor én írtam volna be. Én sem tudom, hogy kik fordítanak filmeket de vannak cifra dolgok, mint a botanikai cirkáló lefordítása botán krúzernek a BSG-ben. ;]

Egyébként a görbületi sebesség tulajdonképpen helyes, magyarban használják a görbületi meghajtót a szub-tér meghajtó helyett, és nem is rossz, mert tulajdonképpen a görbületi tekercseken átáramló hajtómű plazma hatására tér görbítő hatás jön létre, a hajó mögött táguló, előtte meg összezsugorodó térrel. Így a görbületi sebesség helytálló.

Btw. a transzporter is volt már szállítókabin. Mondjuk az sem feltétlen hülyeség. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#625) TESCO-Zsömle válasza CPT.Pirk (#624) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azóta nem bírtam még tovább nézni azt a részt. Nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek.

A görbületi meghajtás meg nem lenne gond, ha az előző 500+ epizódban nem térváltás lenne meg térmeghajtás...

A másik ilyen kedvenc az a BORG hangja. Gyakorlatilag a Voyager az egyetlen, ahol normálisan meg van csinálva. Se a filmekben, se a többi sorozatban nincs. Kapcsolatfelvételben az az egy ember, aki minden torzítás nélkül felmondja a szöveget... Vicc...

Az eredeti hangnak nyomatéka van. A hideg futkos az ember hátán, ha meghallja.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#626) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#625) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

SPOILER

És mi a bánatot keres a borg az antarktiszon, évszázadokkal az első találkozás előtt?

Ez a sorozat annyi régi "szabályt/tényt" rúg fel/vesz semmibe, hogy az félelmetes...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#627) CPT.Pirk válasza TESCO-Zsömle (#626) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért rúgna fel bármit is? Egy hajtómű baleset miatt zuhantak le a földön. Egy gömb hajó volt, azokat hosszú távú felderítésre csinálták.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#628) TESCO-Zsömle válasza CPT.Pirk (#627) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Például mert hivatalosan az NCC-1701 volt az első Enterprise és Spock volt az első vulkáni a flottánál... Hogy az alapoknál kezdjük...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#629) CPT.Pirk válasza TESCO-Zsömle (#628) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De ez nem csillagflotta, valami más volt a neve. Mint ahogy még föderáció sincs.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#630) TESCO-Zsömle válasza CPT.Pirk (#629) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A Föderációt 2161-ben alapították, a Csillagflottát valamikor 2130-as évek közepén és 2161-ig az Egyesült Föld elsődleges űr-védelmi és -kutatási intézménye volt. Az NX-01 a flotta első hajója.

Az intézmény elődje az "Egyesült Föld Űrszonda Ügynökség", mely 2067-ben bocsájtotta útjára a Barátság-1 űrszondát.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#631) Sweet Lou 6 válasza TESCO-Zsömle (#626) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Mikor a Star Trek Contact-ban visszamennek az időben, akkor pár borg lezuhan a Földre. Onnan kerültek oda olyan hamar.

sweetlou6.wordpress.com

(#632) rii


rii
nagyúr

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#633) #65675776 válasza TESCO-Zsömle (#630) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az NX-01-et 2151-ben állították szolgálatba, és a flotta első Warp 5 képes hajója. Nem pedig az első hajója.

Egyébként ha az NCC-1701 volt hivatalosan az első Enterprise, akkor pl a Star Trek The Movie-ban miért mutogatják, hogy "All those vessels were called Enterprise." [link]

Egyébként a Csillagflotta nem 2161-ben alakult, hanem a 2130-as évek közepén. [link]

Azt mondjuk nem értem, hogy mitől az az "eredeti borg hang", ami az egyik utolsó sorozatban hallható, és nem az, ami az első kapcsolatfelvételkor?

Az elbaltázott fordítások ellen pedig van egy jó módszer: eredeti hangon kell nézni.

(#634) rii


rii
nagyúr

elkezdtem nézni a star trek.et ... végigtoltam az enterprise-t .. (2x kb) mind a 4 évet ...
a voyager az utána van vagy előtte?
szerintem utána ... de van ahol meg azt írják hogy előtte ...

valaki le tudná írni kronológiai sorrendben hogy mi kövezkezik mi után?

jonathan archer -t és csapatát mér kell lecserélni 4 évad után? Kezdtem megszeretni a szereplőket ...

az enterprise-nak valami hihetetlen szar a intro zenéje ... egyedül csak a Párhuzuzamos univerzum I-II-nek van jól megcsinálva .... betegen is képes voltam kikászálódni hogy azt a johnbonjovi féle sz.rt ne kelljen meghallgatnom mégegyszer ...

amúgy térhajtóművel mikor építenek akár laboratóriumi körülmények közt is? én csak ezt az egy cikket találtam róla hirtelen ... örülök, hogy már nem bolygó nagyságú energia kell hozzá ...

A "legegyszerűbb" módja az utazásnak még mindig a féregjáratok lennének.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#635) #65675776 válasza rii (#634) üzenetére


#65675776
törölt tag

Timeline of Star Trek

Az Enterprise szereplőit nem lecserélték, hanem leállították a sorozatot.

(#636) CPT.Pirk válasza rii (#634) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nos, ha hivatalosan a Trek eredeti idővonalát nézzük, akkor így van:

Enterprise -> az eredeti Star Trek (1960) -> Picardék TNG-je (kb. 1989) -> DS-9 / Voyager

Én szerettem az Enterprise sorozatot, jó volt. Jól megragadták a kezdeti problémákat. A régi star treket ha már nem akarod megnézni, akkor a TNG-vel folytatnám, mert ott jön be a Borg, akiket egy rész erejéig láttál a az Enterpriseban is és pl. visszatérő tényező lesz a Voyagerben a só harmada után. Vizuális téren talán visszalépés lesz a TNG mert már jó régen készült, de itt úgy sem az számít, jó sorozat volt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#637) #65675776 válasza CPT.Pirk (#636) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt azért tegyük hozzá, hogy a TNG és a DS9 között három évadnyi átfedés van, ahogy a DS9 és a Voyager között is.

(#638) CPT.Pirk válasza #65675776 (#637) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ja igen, a DS9 az a Wolf359 idején kezdődik, az meg még a TNG, Voy meg kicsivel a TNG után. Ettől független a TNG-vel kellene kezdenie.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#639) rii


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!

miért fedi egymást a deep space 9 meg a voyager?

(#636) CPT.Pirk:
megnézem akkor az eredeteit ... kinézetben nem baj, ha visszalépés ... a star wars 4-5-6 -is sokkal szivesebben nézem mint az 1-2-3-at ... mert ha egy film jó, akkor a tőrténet magával ragad

én is bírtam az enterprise-t ... pár baromságot nem... ... meg -tudom, hogy ez a technológiai akadály- az zavar, hohgy minden más faj anatomialilag ugyanúgy néz ki mint az ember ... szem-száj-orr elhelyezkedése, végtagok száma hossza helye funciója .. de persze ez a számítógépes korszak előtt van ... így csak embvert tudtak átmaszkírozni ... azt viszont eszméletlen profin .-O

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#640) CPT.Pirk válasza rii (#639) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah az Enterprise-t ugye nem magyar szinkronnal nézted? A többi sorozaté rendben van, de ennek valami borzalmas lett, partikula ágyú meg a többi baromság és eszméletlen pontatlanság a mai világban...

A régi 1960-as ST-ben pl. az akkori világ gondjai kerülnek elő. Ott volt mondjuk az első csókolózás egy fehér és egy fekete ember között a tévében, stb.

A TNG nem ilyen, azt nyugodtan ajánlom a hozzám hasonló modern fiataloknak is.

Ezt viszont nézze meg mindenki, repülő RC 1701-D [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#641) rii válasza CPT.Pirk (#640) üzenetére


rii
nagyúr

szinkronnal néztem .. akkor még szerencse h az enterprise-al kezdtem, mert a többi szinkrpnja már felüdülés lesz eztuán .-)

engem az dühített a legjobban, amikor egy xindi, egy vulkáni, egy rovar vagy bármely nem emberi faj plédamondatot idéz saját magára vonatkozóan, benne az "ember" jelzővel ... könyörgöm ... egy xindi mindek mondana ilyet??? például ha elkövetett egy hibát egy xindi... utána ezt mondja önmgara vonatkozóan: "megtanulja az ember, hogy ne hallgasson senkire"

meg ugye a rádióadások fényesebességgel mennek "csak", ... szóval soha nem válthatnának rádióüznetet ... de inkább már star trek anomália ...

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#642) remington2


remington2
senior tag

Mostanában megnézegettem a korai Trek filmeket (újra), és leesett az állam, mennyi szinkronhiba, össze-vissza fordítás-ferdítés van bennük. Ez eddig valahogy nem tűnt fel, úgy tűnik, nagyon hozzászoktam az újabb trek sorozatok eléggé jól sikerült, megfelelő minőségű és fordítású szinkronjához. Vészsebesség (warp . . . ) 1800 órás parancsnokság (18:00, azaz hat órától . . . ) , helmsman személynévként (kormányos . . . ), stb stb stb.

Durva!

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#643) CPT.Pirk válasza remington2 (#642) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

abban az idoben ez meg nem volt akkora gaz, eleve urszekerek neven volt a tvben. Akkor meg kissrac voltam, a 4. resz volt meg vhs-en, rongyosra neztem.

Btw. az Enterprise sorozat szinkronja legalabb ilyen rossz, pont errol beszeltunk lentebb.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#644) remington2 válasza CPT.Pirk (#643) üzenetére


remington2
senior tag

Láttam, félig-meddig arról jutott eszembe a filmeké, pont a napokban néztem meg őket a Khan haragjától az istenesig. Nekem se nagyon tűnt fel, csak most csapta meg a fülem.

Ha lesz kedvem, végignézem majd az Enterprise-t is, mert még egyelőre kimaradt az életemből. A tévében láttam belőle, ott nem tűnt fel semmi komoly, de nem sokat néztem. Nem tűnik rossz sorozatnak.

Amúgy a román-magyar voyager szinkron hová tűnt? Hajdanán komoly balhé volt belőle, ott is megvolt a görbületi hajtómű, meg hasonlók. Az a forrás, amelyből én szoktam nézni a Voyagert, full normális az elsőtől az utolsó évadig. Újraszinkronizálták volna őket?

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#645) CPT.Pirk válasza remington2 (#644) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A görbületi hajtómű és a görbületi mező tulajdonképpen helytálló kifejezések, ha feltétlen magyarosítani akarjuk a warp szót, de jobban elterjedt a térhajtómű kifejezés.

A Voyager 6. évad végén volt egy-két epizód, amit valami szörnyű román stúdió szinkronizált, de aztán a normális szinkronhangokkal újra megcsinálták. Egyébként a Voyager szinkronhangjait jól eltalálták az eredeti karakterekhez, ez nem sikerült annyira az Enterprisenál, bár ha ott csak ennyi baj lenne a szinkron terén...

De maga az Enterprise sorozat jó volt, angol hanggal érdemes megnézni. Nekem DC-s forrásom van ezekre, ott minden megvan.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#646) wetomi válasza CPT.Pirk (#645) üzenetére


wetomi
aktív tag

A 7. évadot csinálták anno románok takarékosságból, sok reklamációt kapott a Viasat akkoriban. Szerencsére újraszinkronizálták, de valahogy már nem lett annyira élettel teli, mint a korábbiak, érezhető a váltás. De még jól sikerült.
Szerencsére a DS9-t is még ez a csapat csinálta meg, kiválóan, pedig azt angolul is végig toltam 2-szer.
Az Enterprise-t már sajnos mások csinálták, ezért sincs sok köze a magyar szövegnek a korábbiakhoz.

(#607) daa-raa Az, hogy miért nem lett ráírva az első két évadra a Star Trek és hogy miért más a főcím zenéje, az kb ugyan azért van, amiért az új, vagyis a legutóbbi, 11-es film végén kerül csak elő a klasszikus téma, ugyanis akkor még nem volt még egyben a Föderáció és nem indult még el a klasszikus történet, hiába azt alapozza meg.

(#640) CPT.Pirk Ezzel a videóval új életcélt adtál, végre tudom, mit tervezzek következőnek :D

(#647) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#648) #65675776 válasza wetomi (#646) üzenetére


#65675776
törölt tag

A 11. film már bőven a Föderáció idején játszódik... A legeleje (azaz a USS Kelvin pusztulása) 62 évvel a megalapítás után, a többi része a filmnek pedig még további 25 évvel később.

Egyébként meg nem attól lesz valami Star Trek szerintem, hogy a Föderáció megalapítása után játszódik (akkor ugyanis pár rész a sorozatokból és egy-két film szintén nem lenne Star Trek). A Star Trek inkább magának az univerzumnak és annak párhuzamos és tükörvalóságainak a neve, amibe az Enterprise bizony vastagon benne van.

CPT.Pirk: El tudom képzelni mennyi idő és munka van Picard-ban.

[ Szerkesztve ]

(#649) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Röviden összefoglalva, az első 1701-D hidat a sorozat lezáró filmjének forgatásakor felrobbantották az effektekkel, de egy csoportnak sikerült megmentenie a második, szintén Paramount által épített hidat, most nekiálltak felturbózni érintőképernyős számítógépekkel, hogy egy teljesen interaktív hidat csináljanak, amiben komoly fan filmtől a gyerekek tanításán át mindent meg tudnak csinálni. Részletek és videó: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#650) wetomi válasza CPT.Pirk (#649) üzenetére


wetomi
aktív tag

Irigylem ezeket a kockákat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.