Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) gzbotii


gzbotii
veterán

A web series, Star Trek Continues -ról mi a véleményetek.Valaki látta?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#702) #65675776 válasza gzbotii (#701) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az első részét elkezdtem nézni. Nem egy nagy eresztés, nagyon erőltetettnek tűnik.

(#703) gzbotii


gzbotii
veterán

Vegigneztem a TNGt. Tegnap fejeztem be. Hat utossebb finalera szamitottam...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#704) #65675776 válasza gzbotii (#703) üzenetére


#65675776
törölt tag

Még mindig nincs úgy összecsapva, mint a Voyager-é. Az elég gyász volt.

(#705) gzbotii válasza #65675776 (#704) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem tudom... nekem szemely szerint nem tunt osszecsapotnak a Voyager befejezese.
De TNG -tol valahogy tobbet vartam :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#706) #65675776 válasza gzbotii (#705) üzenetére


#65675776
törölt tag

Voyager vége kb olyan volt, mintha a hetedik évad vége előtt 2-3 résszel kaptak volna észbe, hogy "Bakker, mindjárt vége a sorozatnak. Be kellene valahogy fejezni. De még hárta van 30k LY." Egyszerűen erőltetett volt.

(#707) CPT.Pirk válasza #65675776 (#706) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sajnos a TV társaságok nem könnyítik meg az ilyesmit, egyszer csak nem rendelik meg a következö évadot. Amugy volt olyan elkepzeles a vegenek, hogy nem jutnak haza.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#708) gzbotii válasza #65675776 (#706) üzenetére


gzbotii
veterán

Es a TNG sem jutott sehova..
Worf es Troi kapcsolata... LaForge szeme megjavul..
Picard es Crusher kapcsolata...stb.

Helyette volt egy resz, ahol Picard ugral alternativ idokben, melyek vegul nem ugy alakulnak. Szoval kb 0
Sot, az utolso 3-4 resztol en azt vartam, hogy majd egy vegjatek, meg baromi izagalmas dupla reszek. Erre fel meg szerinetem volt ami komondottan unalmas lett.

Voyager bar az utolso par reszt raszanta es lett egy finale. Enterprise meg ugyszinten, egy szezonos volt a vegjatek.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#709) Integra válasza gzbotii (#708) üzenetére


Integra
titán

őszintén? nem bánom, hogy végre kifújt a tng generáció, elfáradt már az egész gárda ahogy van, ez meglátszott a sorozatok lezárásán, de leginkább a mozifilmek iszonyú minőségén. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#710) #65675776 válasza gzbotii (#708) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igazából a Voyager-nek volt egy átfogó története, aminek kb a fele kimaradt. Mintha a Háború és békéből elolvasnád az első kötetet, aztán az utolsó kötet utolsó 8-10 oldalát. Egyszerűen nem konzisztens. Ráadásul ha már elhagyták a borgok területét, akkor mégis hogy botlottak bele a Unicomplex-be? Emiatt lett igazán erőltetett. Korábban Te írtál mindenféle plot hole-okról. Nos a Voyager esetében nem plot hole van, hanem egy plot abyss.

A TNG-nek nem volt összefoglalaó története, ahogy a TOS-nak és az Enterprise-nak sem. Utóbbiban voltak hosszú történetszálak ugyan, amik nagyon is jók voltak. A TNG utolsó része egyébként dupla rész volt. És messze nem annyira erőltetett, mint ami a Voyager végén volt. Utóbbiban volt ugyan akció, de ettől még nem igazán illett pont oda, ahova rakták. Az Enterprise meg ugye nem ért volna véget ott, csak a UPN lelőtte. Inkább hagyni kellett volna a levegőben lógni, mint a TOS végét.

A legjobban lezárt sorozat egyértelműen a DS9.

[ Szerkesztve ]

(#711) gzbotii


gzbotii
veterán

:C

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#712) gzbotii


gzbotii
veterán

Kellemes ünnepeket :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#713) Integra válasza gzbotii (#712) üzenetére


Integra
titán

éppen most megy a pro7-en a 2009. bakker még azt is kivágták belőle, mikor a vulkán fúrásánál a fúrófej lángcsóvája alá berepül a piros ejtőernyős csóka.. vicc.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#714) gzbotii válasza Integra (#713) üzenetére


gzbotii
veterán

En ezert nem tevezek. A draga reklamokrol nem is beszelve.

___

ST fronton most vagyok DS9 3. szezonjanal. Ezzel a TOS kivul azhuszem, mindent lattam. Mihez kezdek majd? :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#715) #65675776 válasza gzbotii (#714) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem simán a TV-vel van a probléma. Szimplán a németek vagdalják rommá a filmeket.

Mondjuk végignézed a TOS-t is.

Egyébként történetileg a DS9 teljesen jó. Vannak benne amolyan töltelék epizódok, de abból a Voyager-ben sokkal több van.

(#716) Integra válasza #65675776 (#715) üzenetére


Integra
titán

sajnos van benne egy durva üresjárat a közepe után valamivel, de amikor elkezdődik a háború az alakváltók ellen, onnantól messze a legjobb st sorozat.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#717) #65675776 válasza Integra (#716) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerencsére nem magyarul néztem. Az alakváltók nekem még mindig a Transformers-t jelenti. Azért elég kemény lett volna ha Odo átváltozik Optimus Prime-má...

(#718) gzbotii válasza #65675776 (#717) üzenetére


gzbotii
veterán

:D

Magyarul nezem, angol felirattal. Shape shifters vagy mi..

Engem azert zavar az, hogy egy urallomason jatszodik. Bar a Defiantot behuoztak es neha meglatogatjak a Delta kvadranst...
Na de majd a Dominium elleni haboru...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#719) #65675776 válasza gzbotii (#718) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, Shapeshifters. Esetleg Changelings, Founders.

Inkább Gamma Quadrant lesz az. A Deltában a borg van (Kudlik Julin kívül természetesen).

(#720) Integra válasza #65675776 (#717) üzenetére


Integra
titán

soha életemben nem láttam egy részt sem magyarul, csak angolul meg németül :DDD

botiii:
lehet, hogy űrállomás, mégis, itt a legszínesebbek, a legrészletesebbek a karakterek, itt történik a legtöbb dolog, pont azért mert űrállomás... nekem spec a hülye kai vin-nel volt tele a tököm, már irritáló volt a dukat-tal együtt a végén... :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#721) #65675776 válasza Integra (#720) üzenetére


#65675776
törölt tag

Winn tényleg egy tenyérbemászó alak volt. Garak meg a legjobb. Hatalmas figura.

Igazából nem volt az üresjárat egyébként, akkor hozták be a második fő történeti szálat részletesebben. Illetve az elsőt akkor kezdték igazából kidolgozni.

(#722) gzbotii válasza #65675776 (#721) üzenetére


gzbotii
veterán

Hát amikor megválasztották Kai -nak majdnem telibefejeltem az asztalt :W Azok után, hogy lázadást sziít emg minden. De tudom, kell a feszültség :U

Már kíváncsian várom a Dominiumal a harcokat...akkor biztos lesz izgalom. Bár így sem rossz.

Mellékesen, tegnap néztem meg az Insurrectiont, nem rémlett, hogy ennyire "modern" volt. Itt már elég korrekt grafikával dolgoztak. És a TNG szereplők is eléggé egybenőttek a szerepükkel.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#723) gzbotii


gzbotii
veterán

Ha mar DS9, ez a resz mikor lesz? :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#724) Integra válasza gzbotii (#723) üzenetére


Integra
titán

soha? :))
tényleg nem láttad még a ds9-et és most nézed először?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#725) gzbotii válasza Integra (#724) üzenetére


gzbotii
veterán

Eleg kar :( :DDD

Nem, igy egyhuzamban nem. Bar ez 22 evesen meg megbocsajthato, szvsz.
Zsenge koromban ment valamelyik csatornan, akkor kaptam el par reszt..szoval a zsereplok ismerosek voltak.

De ezen es a TOS-on kivul mindet lattam (sorozat/film)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#726) #65675776 válasza gzbotii (#725) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez nem az a sorozat. Itt még érdemi tartalom van, nem kell mindent csöcsökkel megoldani.

(#727) CPT.Pirk válasza gzbotii (#723) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azoknak a pöttyöknek nem kellene végigfutni a testén? Valakinek nem jött össze a photoshop. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#728) gzbotii válasza CPT.Pirk (#727) üzenetére


gzbotii
veterán

Dede..egyik reszben, 3. evadban, emliti, hogy egesz vegig futnak ;]

De amugy gondolom, egy atlagos felvetelert nem festik le egesz vegig :P Bar, kitudja... :))

(#726) daa-raa: [link] - na most ide a BT helyere be lehet rakni a "tits/boobs" szot. Mondom en ;]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#729) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nagyon érdekes videók Leonard Neemoy által az ST4 forgatásáról, meg a bálnák megoldásáról. Csaknem minden bálnás jelenet mesterséges volt, pl. távirányítós modelleket használtak. :) [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#730) gzbotii válasza CPT.Pirk (#729) üzenetére


gzbotii
veterán

Az egyik kedvenc ST filmem :B

Amugy szeretem amikor az idoben utaznak..epp most mezem a DS9 S5E6 reszt amikor visszamennek az elso Enterprise idejeben. Erdekesnek igrekezik

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#731) AliceWake válasza gzbotii (#730) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Hú, az nagy jópofa rész :K A tribble-ös, ha minden igaz.

Non omnis moriar.

(#732) #65675776 válasza gzbotii (#730) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jó esetben is második.

(#733) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezeket az animációs ST filmeket néztétek már? [link] Attól eltekintve hogy mindenkinek kb. ugyanaz a szinkron hangja, most néztem az első részt, elég jó lett.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#734) gzbotii válasza CPT.Pirk (#733) üzenetére


gzbotii
veterán

És ez mennyire Trekis? Gondolom semmi köze a hivatalos franchisehoz.

Web series mennyire gyenge a többi sorozathoz képest? Múltkor írta valaki, hogy nem épp kiemelkedő. De ha nem az, akkor mar csak a TOS marad (és még az a másfél évad a DS9ből amit max 2 hét alatt befejezek)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#735) CPT.Pirk válasza gzbotii (#734) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekes kérdést tettél fel. Nos őszintén ennél trekibb nem igazán lehetne, ha belenézel ez rögtön ki fog derülni. Természetesen nincs köze a hivatalos dolgokhoz, egy tag csinálja egymagában a komplett animációt és mindent. ~10 óra a 3 film, a történetük jóval komolyabb mint pl. a Riker rendezte filmeknek.

A másik kérdésedre nem tudom a választ, sosem láttam ST-s webserriest.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#736) AliceWake


AliceWake
HÁZIGAZDA

Miért nem kell Deanna Troi-nak egyenruhát hordania?
Értem, hogy csak, de körülményesen tudnám feldolgozni, ha nem lenne rá valami racionális magyarázat.

Non omnis moriar.

(#737) #65675776 válasza AliceWake (#736) üzenetére


#65675776
törölt tag

Majd rákényszerül idővel, csak még nem értél oda a sorozatban.

Egyébként nyilván az van a háttérben, hogy így nem látszik a rendfokozata (ez nem is derül ki a Disaster-ig), így a legénység tagjai nem egy tisztet látnak benne. (Úgymond emberileg közelebb lehet hozzájuk, nincs a kényszer az alaki dolgokra pl). Plusz ugye az Enterprise-D-n azért nem kevés civil is van.

(#738) AliceWake válasza #65675776 (#737) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Kielégítő :R ;)

Először a DS9-t néztem, aztán a Voyagert, még csak most van műsoron a TNG.

Non omnis moriar.

(#739) #65675776 válasza AliceWake (#738) üzenetére


#65675776
törölt tag

És akkor mikor érsz el a TOS-hoz?

(#740) AliceWake válasza #65675776 (#739) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Igyekszem :D
Előfordulhat, hogy párhuzamosan iktatom be.
De legalább mire a végére érek, éppen kezdhetem is elölről.

Non omnis moriar.

(#741) #65675776 válasza AliceWake (#740) üzenetére


#65675776
törölt tag

De akkor már helyes sorrendben érdemes.

Mondjuk úgy lenne még érdekes, hogy az együtt futó sorozatokat összefésülni, és valódi kronológiában nézni.

(#742) gzbotii


gzbotii
veterán

Igy DS9 vege fele egyre vonzobb a TOS.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#743) #65675776 válasza gzbotii (#742) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pedig pont a DS9 az, ami a legértelmesebben le lett zárva, és a leginkább összefogott története van.

(#744) gzbotii válasza #65675776 (#743) üzenetére


gzbotii
veterán

Nincs is vele bajom, szerintem is az egyik legjobban átgondolt koncepció, csak épp ha ezt befejezem, akkor a TOS és Animated Series-en kívűl mindet láttam (filmek, ENT, TNG, VYG)

Szóval kizárásos alapon jön ez.
Eleinte nem akartam, de néztem rola dok filmet, láttam jeleneteket és kedvem támadt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#745) CPT.Pirk válasza gzbotii (#744) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Belenéztél abba, amit kérdeztél?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#746) gzbotii válasza CPT.Pirk (#745) üzenetére


gzbotii
veterán

TOS-ra gondolsz?
Igen, lattam 2 reszt

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#747) CPT.Pirk válasza gzbotii (#746) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, amiről lentebb beszéltünk. A Star Trek I Specter, II Retribution, III Redemption filmekre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#748) gzbotii válasza CPT.Pirk (#747) üzenetére


gzbotii
veterán

Ja, nem meg.
Most a DS9 nezem, talan utanna. :K

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#749) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Voyager torpedó számlálás: [link] :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#750) #65675776 válasza CPT.Pirk (#749) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet rosszul emlékszem, de mintha valahol pótolták volna egyszer vagy gyártottak volna újakat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.