Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) t256 válasza #65675776 (#950) üzenetére


t256
őstag

Tegnap előtt sikerült megnéznem. Nem volt olyan rossz. A vége érdekes. Tényleg Istent találták meg vagy csak valami csalót? Mindenesetre sikerült elpusztítani. :)
Ez akkoriban nem keltett valami botrányt?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#952) CPT.Pirk válasza gzbotii (#949) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az még a Viasat3 előtti időkből van. Anno a VHS korszakban volt meg az ST IV, azt még frankón űrszekereknek fordították. Nem is tudom hányszor láttam azt a filmet, zseniális. :K

daa-raa: jó, oké. Hogy egy ST IV után hogyan tudtak egy olyan STV-t alkotni, azt nem tudom elképzelni. :)

wetomi: egyszer ha nagyon scifi hiányom lesz, akkor majd megnézem. A rajzolt dolgok nem annyira jönnek be nekem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#953) gzbotii


gzbotii
veterán

Amúgy, kinek melyik a kedvenc faja?
És ki mire tippel, melyiket melyik népről mintázták?

Egyről tudom biztosan, pl a klingonokat a szovjetekről

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#954) Plazmacucci válasza gzbotii (#953) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A ferengiket meg ábrahám népéről :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#955) gzbotii válasza Plazmacucci (#954) üzenetére


gzbotii
veterán

Romulánok a németek ... Meg az ok általuk használt szürke árnyalat is nagyban hasonlít a németek egyenruha illetve harckocsi festésere

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#956) #65675776 válasza gzbotii (#955) üzenetére


#65675776
törölt tag

A kultúrájuk és a haderejük felépítése 100%-ban a Római Birodalomra alapul. Mármint a romulánoké. A birodalom központi bolygója ugye Romulus, a másodlagos pedig Remus.

(#957) gzbotii válasza #65675776 (#956) üzenetére


gzbotii
veterán

Ezen apró részelten fölött el is siklottam :D
Pedig olyan németesek.

És a vulkániak?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#958) VIPowER válasza gzbotii (#957) üzenetére


VIPowER
senior tag

A vulkániak még az "őrült" korukban gumigyártással foglalkoztak. Ők voltak a galaxis közepe ilyen szempontból, ekkor még nevük sem volt. Később volt egy gyárlátogatás, ahol is megkérdezték tőlük hogy ez a gép milyen műveletet végez? A válasz az volt : Vulkanizál. Azóta nevezik őket vulkániaknak.

(#959) gzbotii válasza VIPowER (#958) üzenetére


gzbotii
veterán

Az évszázad poénja volt.
Jár a keksz

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#960) #65675776 válasza VIPowER (#958) üzenetére


#65675776
törölt tag

És ugye a Nokia is eredetileg vulkáni cég volt, csak telephelyet váltottak. (A Nokia kezdetben gumiipari cég volt.)

gzbotii: És a rangok is egy az egyben a rómaiak. Lásd pl Shinzon-t, aki ugye prétor volt. (Vagy lesz, nézőpont kérdése.)

Katonai vonatkozásban nem annyira elrugaszkodott egyébként a németekkel való összehasonlítás sem. A germén törzsek sokmindent átvettek anno a római légióktól. A szervezeti felépítés pedig minden modern haderőben a római légiókhoz hasonló alapvetően. A nácik vezette Németországban pedig még a jelképrendszer is sok szempontból onnan lett átvéve. Parádékon mindenképpen. Lásd pl. A fő különbség, hogy az SPQR helyett NSDAP volt a táblákon, a sas helyett pedig szvasztika.

De ezt is átvették a rómaiaktól:

(Mobilnetbarát, csak 66 KB a kép. Máskülönben nem illesztettem volna be közvetlenül.)

(#961) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Adam Savage épít magának Kirk-féle kapitányi széket: [link] - igazán állat lett, minden funkció, gomb, stb. meg lett csinálva benne!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#962) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szóba került nemrég az Axanar beperlése... No nemrég megnevezte a paramount, hogy mivel van baja. Pl:
-hegyes fülek
-azonos egyenruha
-klingon nyelv használata
és ez folytatódik 28 oldalon keresztül, pontosan dokumentálva.

[link] [link]

Szóval kb. azzal van a gondja a paramountnak, hogy a kickstarteres pénzgyűjtés a stúdió építésre és egyéb költségekre az már nem fér bele a "fair use"-ba. Jogilag biztos alá lehet támasztani ezt, de attól még kapják be.

Inkább karolnák fel a produkciót, ha már úgy is ott vannak a híres színészek a szereplőgárdában...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#963) gzbotii válasza CPT.Pirk (#962) üzenetére


gzbotii
veterán

Fantasztikus. Pedig mar az idén meg kellett volna jelenjen, nem?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#964) Plazmacucci válasza CPT.Pirk (#962) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Fosnak hogy jó lesz. A Star Trekket csak ők baszhatják el úgy ahogy akarják.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#965) #65675776 válasza CPT.Pirk (#962) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezen egyébként miért kell meglepődni? Az a csoda, hogy csak most tették meg. Nyilván eddig nem gondolták, hogy lesz is belőle valami. Védik a jogaikat, ahogy tenné azt bárki más is.

(#966) CPT.Pirk válasza #65675776 (#965) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez az a pont, amikor több értelme lenne együttműködni. A történet jó, a színészek ismert trek vagy scifi színészek, a megvalósítás meg profi.
Most együttműködés helyett egy marék ügyvéd munkáját fizetik, miközben egy ilyen produkció simán új nézőket hoz a frencsájzba...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#967) #65675776 válasza CPT.Pirk (#966) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az lehet, csak kérdés mennyire illeszkedik a stúdió elképzeléseibe.

(#968) gzbotii válasza #65675776 (#967) üzenetére


gzbotii
veterán

+ érdekeinek

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#969) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Folytatódik a CBS sztori. [link]

Most a Star Trek Horizon alkotóját keresték meg, hogy ne folytassa a történetet. Ez a film látványban nem közelíti meg az Axanar szintjét, de attól még jó volt, nekem tetszett.

Viszont ha ez a film se fér bele a CBS-nek, akkor gy.k. minden más fan filmet lehetne perelni vélt vagy valós alapon, mert a mai cuccokkal lehet jó minőségű fan filmeket csinálni...

Jah igen, CBS elérte amit akart, nem lesz folytatása a Horizonnak. :W

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#970) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lol, valaki felrakta fordítva lejátszva a netre azt a jelenetet, mikor Worf világra segíti Keiko gyerekét. :Y ;] [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#971) gzbotii válasza CPT.Pirk (#970) üzenetére


gzbotii
veterán

Eleinte nagyon örül, a vége nem tetszik neki mar annyira :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#972) wetomi


wetomi
aktív tag

Worfnak vannak jó húzásai: [link]

(#973) #65675776 válasza wetomi (#972) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem a TNG csúcspontja.

(#974) CPT.Pirk válasza wetomi (#972) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

:C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#975) Plazmacucci válasza #65675776 (#973) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem a TNG csúcspontja az a rész amikor Riker átmegy a klingon hajóra melózni :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#976) CPT.Pirk válasza Plazmacucci (#975) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem meg a L'Waxana-s történetszál Picarddal. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#977) Plazmacucci válasza CPT.Pirk (#976) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Vagy ez: [link] :DDD :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#978) CPT.Pirk válasza Plazmacucci (#977) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hogy ezt hogy bírták röhögés nélkül eljátszani... Na ez a színészi tehetség! :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#979) Plazmacucci válasza CPT.Pirk (#978) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Most jön egy film amiben az öreg Patrick egy skinhead banda vezérét játssza, és gyerekeket terrorizálnak. De a Blunt Talk is jó sorozat. Imádom azt az embert!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#980) wetomi


wetomi
aktív tag

Hosszas tétlenség után nekiálltam papír makettezni. Az első példány ma este 99%-ra elkészült:

Építés közben gyakorlatilag nem csináltam képeket sajnos, de majd a többiről. Már készül egy Excelsior [kép] és egy romulán D'eridex is, de az igencsak mókás [kép]

[ Szerkesztve ]

(#981) gzbotii válasza wetomi (#980) üzenetére


gzbotii
veterán

Nagyon jó :C Kettő-három nagyon feldobná a szobám
Amúgy, honnan szerezted?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#982) wetomi válasza gzbotii (#981) üzenetére


wetomi
aktív tag

Nagyon ajánlom, jó kis kikapcsolódás, ez a Rubicon egészen egyszerűen összerakható és a kb 40 cm-es hosszával nagyon látványos.

Az eredeti fájlok többnyire .jpg-ben vannak meg, szóval ennél a konkrét példánynál lehet, sőt érdemes is színezni még a nyomtatás előtt. Én nem tettem.

Neten keresgélve találtam meg, van több oldal is ahol rá lehet akadni, de igény és megfelelő szabadidő esetén összegyűjtöm őket és megosztom valamilyen formában. Gyakorlatilag ha a "star trek paper modell-re" rákeresel, akkor tuti találsz valamit.

(#983) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az új sorozat logóját bemutató trailer: [link] - lényegi infó nincs benne.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#984) gzbotii válasza CPT.Pirk (#983) üzenetére


gzbotii
veterán

Erőst csili-vili. Reméljük nem szúrják el.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#985) Plazmacucci válasza CPT.Pirk (#983) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez a 2009-es film endingjéből összevágott valami meg egy nagy cgi logo :D Szvsz ha a JJ féle szemléletet viszik tovább, nagy kalap szar lesz.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#986) MasterMark


MasterMark
titán

Új tréler? Az a végén egy NX hajó? :Y

Az új egyenruhák baromik jók. :)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#987) gzbotii válasza MasterMark (#986) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez idén jön?
Nem néz ki rosszul. Bár a F&F rendezője nekem túl sok jót nem ígér :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#988) CPT.Pirk válasza MasterMark (#986) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A végén az milyen hajó lehet? Tök olyan, mint egy NX osztályú régi hajó, talán csak kisebb.

Amúgy ahogy a sok kis hajó átmegy a deflektoron szemből, az kemény. :Y

gzbotii:
Idén, 07.22!

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#989) Plazmacucci válasza MasterMark (#986) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Fosok hogy a nagy része egy bolygón fog játszódni. Ahol motoroznak!!!44!!4!!4

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#990) oriic válasza CPT.Pirk (#983) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A logó eltűnése elégg Q-ra hajaz.

(#986) MasterMark

NX lesz az új hajójuk vajon? :D :C Jöhetne már.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#991) gzbotii


gzbotii
veterán

Noob leszek: miért olyan nagy szám, ha az NX hajó? :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#992) MasterMark válasza oriic (#990) üzenetére


MasterMark
titán

Lehet ott találják, mert ottmaradt vagy ilyesmi. Jóval régebbi hajó.

Plazmacucci: Igen, ettől tartok én is. Remélem hamar megtalálják az NX osztályút... :D

Switch Tax

(#993) oriic válasza MasterMark (#992) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Úgy értem, hogy a mostani hajójukat biztos elvesztik, kérdés hogy kapnak-e újat, vagy ez lesz az új hajójuk.

Live-Die-Respawn

(#994) MasterMark válasza oriic (#993) üzenetére


MasterMark
titán

Ja értem, hogy akkor nekik új. :D

Szerintem csak ideiglenes lesz.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#995) oriic válasza MasterMark (#994) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azt lehet tudni hogy Archer-ék hajójával mi történt? :D Lehet azt találták meg. (na jó ez meredek, csak agyalok a dolgokon :D )

Live-Die-Respawn

(#996) CPT.Pirk válasza MasterMark (#992) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A hajó hídja viszont nem emlékeztetett egy NX-re. Amúgy 5 NX-et csináltak, abból csak egynek ismerjük valamennyire a történetét, simán elképzelhető egy eltűnt hajó közülük.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#997) oriic válasza CPT.Pirk (#996) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyébként erre gondoltam én is. Az Enterprise ha jól olvasom múzeumban van.

Live-Die-Respawn

(#998) MasterMark válasza CPT.Pirk (#996) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem még belefér. Annyira legalább hasonlít, mint az Enterprise hídja a TOS Enterprise hídjához. :DDD
Bár valóban kisebbnek tűnik maga a híd is.

szerk.: SPOILER!!! Most találtam: USS Franklin [link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#999) oriic válasza MasterMark (#998) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, érdekes. Kérdés, hogy kerül hozzájuk, meg valóban az egyik NX hajó lenne?

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#1000) CPT.Pirk válasza MasterMark (#998) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmmm, fasza. Egy eddig ismeretlen, nem canon-trek hajó. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.