Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A mai Origo-s cikkből:

Star Trek Romániában

A kereskedelmi televíziózás egyik leghangosabb szinkronbotrányát okozta az a stúdió, amely úgy gondolta, hogy kiviszi a határon túlra a hazai közönség körében is nagy népszerűségnek örvendő sorozatot, és romániai magyar színészekkel készítteti el a szinkront. A hazai fül számára szokatlan hangok és artikulációk azonban elég gyorsan kicsapták a biztosítékot a rajongók körében, és komoly össztűz alá vették a forgalmazó televíziót, amely így kénytelen volt ismét hazai földön dolgoztatni. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#852) gzbotii


gzbotii
veterán

Ezt tegnap kaptam: Star Trek Trexels játék Androidra

Akinek lenne kedve hozzá

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#853) CPT.Pirk válasza gzbotii (#852) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Thx, holnap a tableten kipróbálom!

Jut eszembe, valaki nem akar besegíteni a korábban írt ST-k hallás utáni fordításába? Még egy 7 óra vissza van a 10-ből. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#854) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az egyetlen, CBS által engedélyezett startrekes épület. :)
http://toochee.reblog.hu/megepult-kinaban-az-enterprise-urhajo

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#855) gzbotii válasza CPT.Pirk (#853) üzenetére


gzbotii
veterán

Amúgy milyen filmet fordítasz?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#856) CPT.Pirk válasza gzbotii (#855) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

tnpir4002 első filmjét, ezt: [link]

Szerintem említettem korábban, ez egy 3 részes történet első filmje, a 3 rész együtt kitesz 10 órát és ha nem zavar, hogy ő volt a szinkronhangja az összes karakternek, akkor egy nagyon jó StarTrek történetet fogsz látni ami felölel 20 évet, több idősíkot és nagy gondot fordít a karakterekre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#857) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

tng edit - Riker [link] :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#858) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Star Trek Excalibur [link] - még a végén lesz egy igazán fasza ST játék? Persze még odébb van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#859) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Elkészültem a Star Trek: Specter fordításával. [link]

Ez a film 3 óra 9 perc, ennek a folytatásához keresek segítő, elhivatott embereket. 2225 sor lett ez a rész, ennek tudatában várok segítő társat. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#860) gzbotii válasza CPT.Pirk (#859) üzenetére


gzbotii
veterán

Jelenleg nekem megnézni sincs időm sajnos, nem hogy segíteni :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#861) CPT.Pirk válasza gzbotii (#860) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem se ment gyorsan a fordítás, kb. 5 perc lefordítása és időzítése kitesz 45 percet. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#862) gzbotii


gzbotii
veterán

Amúgy, már nagyon várok valami új sorozatot. Nincs mit néznem :(
Vagy egy olyan ál-leejtős filmet mint volt az utolsó....nekem nagyon bejött...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#863) CPT.Pirk válasza gzbotii (#862) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó film, de ebben a témában az ST2 - 4 többet nyújtott azért, a mai látványvilág nélkül is. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#864) gzbotii válasza CPT.Pirk (#863) üzenetére


gzbotii
veterán

Hogy ertve ST2-4?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#865) CPT.Pirk válasza gzbotii (#864) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Khan, és Kirk-Spock viszonyban a 3 film. Kicsit mélyebben volt megcsinálva.

Ez különösen igaz, ha olvastad az ST2-t könyv formájában. Amit Khan csinált a Regula személyzetével, az gyak. horror filmbe illően van leírva, a filmben meg ebből nincs semmi, csak a végeredmény, mikor Kirk-ék levágják a fellógatott hullákat.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#866) #65675776 válasza CPT.Pirk (#865) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért egy három filmen átívelő történetet nem kunszt mélyebbre megírni, mint egy egyfilmest.

(#867) CPT.Pirk válasza #65675776 (#866) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez igaz.
Ennek ellenére pl. a Kirk-Spock viszonyt sikerült jól ábrázolniuk, de a régi filmek pl. az olyan jelenetek miatt voltak annyira jók, mint mikor Spock magához tér a Seleya hegyen és beszélgetnek vele, vagy mikor Spock az apjával beszél a 4. végén. Egyszerűen el vannak találva azok a jelentek, pedig nincs bennük semmi különleges.

A mai világban több igény van az akcióra meg a robbanásra. Ez látszik abból is, hogy a két új filmben kicsit lazán kezelték a fizikai dolgokat, mint pl. a térváltást és a távolságokat (de az új térváltás effekt az igencsak odabver), meg a fél kvadránson keresztüli transzportációt...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#868) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha valaki lemaradt a hírről: http://prohardver.hu/hir/star_trek_maniasok_mukodo_kommunikator.html

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#869) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Lol nem vágtam hogy itt van ilyen topik, mert akkor már 10 éve itt dekkolnék :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#870) gzbotii válasza Plazmacucci (#869) üzenetére


gzbotii
veterán

Udv a klubban :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#871) Plazmacucci válasza gzbotii (#870) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#872) Syl


Syl
nagyúr

Nocsak-nocsak :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#873) gzbotii válasza Syl (#872) üzenetére


gzbotii
veterán

Mi lett?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#874) Syl válasza gzbotii (#873) üzenetére


Syl
nagyúr

Meglett ez a topic :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#875) gzbotii válasza Syl (#874) üzenetére


gzbotii
veterán

Eddig nem írtál ide? Úgy rémlik, mintha igen :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#876) Syl válasza gzbotii (#875) üzenetére


Syl
nagyúr

Biztos hogy nem. A kereső is így tudja :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#877) gzbotii válasza Syl (#876) üzenetére


gzbotii
veterán

Ilyen avatarral pedig illet volna :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#878) Syl válasza gzbotii (#877) üzenetére


Syl
nagyúr

Jobb később, mint soha :D

Hanem, remélem ez a film jó lesz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#879) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Új trailer és bemutató jött ki az Axanarból: [link]

Jó lesz ez!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#880) gzbotii válasza CPT.Pirk (#879) üzenetére


gzbotii
veterán

Miért nem követik az utolsó ST filmben levő klingon-rebootot?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#881) CPT.Pirk válasza gzbotii (#880) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hála az égnek, hogy nem teszik. Olyan elcseszettül néznek ki az új klingonok... Valamint az Axanar a reboot előtti időben játszódik Archerék után, de még Kirk előtt. Nem tudom láttad-e a 20 perces "Prelude to Axanar" videót tőlük korábban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#882) gzbotii válasza CPT.Pirk (#881) üzenetére


gzbotii
veterán

Láttam. De hiába játszódik időben korábban, a TOS is előrébb van időben mint széria többi része, mégis az újítások lineárisak a filmalkotással...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#883) CPT.Pirk válasza gzbotii (#882) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az enterprise kapcsolódó részében a klingon orvos azt mondja, hogy jó üzlet lesz a koponyaredő helyreállítás. Na gondolom a tábornok pont megengedhette magának. Egyéb klingont nem tudom, hogy látunk-e benne.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#884) #65675776 válasza CPT.Pirk (#881) üzenetére


#65675776
törölt tag

Annyira elcseszettek, mintha megborotváltál volna egy Star Trek: The Motion Picture-ből való klingont. Szóval semmi extra nincs bennük.

A lazán kezelt fizikára: ez meg alapból igaz az egész ST-re, és úgy általánosságban a sci-fi-re. Ettől lesz fi, azaz fiction. Az új filmek pedig maximum a korábbi ST világ fictional fizikáját veszi lazán, és egy részben más fikciót alkalmaz.
Össze lehet vetni persze különféle univerzumokat. A SW világában egy bolygó elpusztítására az egész Birodalmi Flotta sem képes, ahoz kell egy halálcsillag. ST-ben erre az Enterprise önmagában képes (többször is elhangzott több sorozatban is.) És mégis a SW az, ami színtisztán mese.
ST-ben az egész utazgatás egy galaxison belül zajlik, ott is hatalmas időket vesz igénybe (lásd Voyager). Ráadásul sokszor nem is konzisztens a dolog. SG-ben ha van elég energia, akkor a hárommillió fényévre levő Pegasus galaxisba három nap alatt el lehet jutni. Viszont az asgard transporter hatótávolsága töredéke a GT-ben alkalmazottaknak.
Most akkor melyik reális? A válasz: egyik sem.

[ Szerkesztve ]

(#885) gzbotii válasza #65675776 (#884) üzenetére


gzbotii
veterán

Azért az ST mégis próbál tudományos maradni. Nekem az egész SW nagyon nem gyere be...főleg a kardozó, fénykardos, palástos robot volt ilyen double facepalm eset....egyszer megnéztem minden részt belőle, egy annyi kellet de nem lettem híve.
Az életben is egy kicsit Földhozragadt emberke vagyok aki igyekszik többnyire racionális maradni. Old school Discovery rulz! :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#886) Plazmacucci válasza gzbotii (#885) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez egy nagyon érdekes beszéd téma lenne hogy hová jutott a sok tudományos csatorna. Discovery lett a fő áltudományos hányadékok csúcsa.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#887) gzbotii válasza Plazmacucci (#886) üzenetére


gzbotii
veterán

Mostanában (kb 7 éve) nagyon ritkán tévézek, Kolozsváron tévém sincs. Nem is hiányolom.
Amikor én voltam gyerek, 9-14 éves, akkor az időm 85%-ában Discoveryt néztem. Akkor még 2.VH, Hadron, Tejút, Féregjáratok volt a téma. Amikor nálunk megjelent a History, érdekes, tényleg történelemmel foglalkozó műsorok mentek.
Amit most megy az gyalázat. :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#888) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Fun tőlem! Kedvenc DS9 pillanataim: Szar , Telibe! , Némber.

Bónusz: eeeeh

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#889) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Axanar, Vulkan scene: [link]

Plazmacucci: hehe :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#890) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az ST 11 és a Starship Troopers valójában ugyanaz a film! [link] Nézzétek meg, tényleg! :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#891) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

UUUU kijött a Renegades első része! Megvan az esti program! [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#892) Plazmacucci válasza CPT.Pirk (#891) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jó a zűrcsata :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#893) CPT.Pirk válasza Plazmacucci (#892) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahh, nem a film közepére akartam linkelni, mindegy. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#894) gzbotii válasza CPT.Pirk (#891) üzenetére


gzbotii
veterán

Megvan nekem is a hétvégi program nekem is :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#895) CPT.Pirk válasza gzbotii (#894) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem a vége felé már egy kissé kusza lett. De le a kalappal Tuvok és társai előtt, hogy megcsinálták.

Mondjuk ha ezeket a hosszabb alkotásokat nézzük, akkor nekem a 10 órás trilógia marad a kedvenc, amihez a fordítást is csináltam.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#896) gzbotii válasza CPT.Pirk (#895) üzenetére


gzbotii
veterán

Amikor hazakerulok majd azt is megnézem, csak legyen egy kis idom :K

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#897) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem röhögni... :D

A "ptaah" az ugye a klingon sertés neve? ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#898) #65675776 válasza CPT.Pirk (#897) üzenetére


#65675776
törölt tag

P'taah lenne a pontos írásmód ha minden igaz.

(#899) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Looooool! http://www.origo.hu/teve/20150916-azzal-vadoljak-a-star-trek-arcat-hogy-gyerekeknek-mutogatta-magat-jennifer-lien-furcsa-ugybe.html

Amúgy aki tud angolul, az nézze meg a Star Trek: Klingon-t, mert amit Gauron alakít benne, az briliáns. Főleg mikor a pakledekkel beszél, az hatalmas! [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#900) Plazmacucci válasza CPT.Pirk (#899) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja ezt olvastam, nem az első eset. Már akkor kezdett látszani a hanyatlás amikor x évad múltán visszajött a sorozatba egy rész erejéig. Tuti narkós.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.