Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) Dhampir válasza Farkassacred (#19850) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem ismerem a Szarvasit. Most van, ahol akciós a Kilkenny és az "alap" (általában árult) Guinness, 599 Ft-ért. Igaz, hogy csak 0,44 lityi a dobozok tartalma. A Kilkenny hófehér habú, ízletes sör.

(#19852) Dorian válasza Dhampir (#19851) üzenetére


Dorian
félisten

Egyik sem ér annyit sem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19853) jsk válasza Aranypatkány (#19849) üzenetére


jsk
Topikgazda

Elvileg működnek, mert a korlátozások csak a személyek mozgását érintik. Az áruszállításnak működnie kell, mert egyik ország sem teljesen önellátó.

Bár engem most jobban aggaszt, hogy fogjuk megoldani a két gyermekünk felügyeletét.

(#19854) jsk válasza jsk (#19853) üzenetére


jsk
Topikgazda

Most olvastam az Indexen, hogy egy várt Usa szállítmány nem érkezik meg a Csakába, Hopába. Sőt még egy román sem.

A Beerselection is jelezte, hogy jön egy Usa pack március végén. Most már arra is kíváncsi leszek.

Lehet meg kell magamat cáfolni.

(#19855) zoli03 válasza Farkassacred (#19850) üzenetére


zoli03
őstag

Azt még nem ittam, de több Szarvasit próbáltam már. Egyik sem volt kiemelkedő (semelyik irányban), meg lehetett inni őket. Ha nem tudom, hogy mit iszok, egy 2-300 Ft-os teljesen alap sörnek gondolnám.

(#19856) jansky1 válasza Farkassacred (#19850) üzenetére


jansky1
senior tag

Én Kecskeméti Sörmanfaktúrával jártam így. Vettem egy díszdobozt, 6 féle sör volt benne, amiből négynek (búza, barackos, pils, IPA) ugyanolyan íze volt, az is rossz.

(#19857) Aranypatkány válasza jsk (#19854) üzenetére


Aranypatkány
tag

EQ jön az amcsiktól van egy gyanúm, pár hónapja beharangozta a bolt.

Jó kis amcsi DIPA, de várom már :DD

(#19858) Dhampir válasza Dorian (#19852) üzenetére


Dhampir
félisten

Ínyenceknek biztosan nem, de sokféle közértes ratyihoz képest nem annyira rossz. Viszont túlárazottsága feltehetően borítékolható.

(#19859) Dorian válasza Dhampir (#19858) üzenetére


Dorian
félisten

Vörös-jellegű sörből sztem a Dreher Red is van legalább olyan jó töredék áron

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19860) Dhampir válasza Dorian (#19859) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak nehogy azt is "elrontsák" (ingadozó minőség), mint a Portert. Kilkenny és Guinness sörökből rosszat még nem ittam, igaz, hogy nagyon-nagyon ritkán hörpintek ilyen söröket.

(#19861) Farkassacred válasza zoli03 (#19855) üzenetére


Farkassacred
őstag

Értem. Én a vörös ír meggyest és a sima meggyes sört ittam még tőlük. Azok nem voltak rosszak egyáltalán, sőt kellemes ízük volt nagyon is. De ez a búza, életem legrosszabb söre volt eddig.. még az Iron Maden-t is lepipálta árérték/íz arányban..A pálinka legalább helyrerakott aznap :C A Hacker-Pschorr féle búza sör viszont az ajánlott nagyon is, nekem már évek óta a kedvenc búzám.
jansky1: De legalább ihatóak voltak nem?!, vagy esetleg még jók is, akkor annyira rosszul azért nem jártál. Mondom, én ezt alig bírtam lenyelni.

[ Szerkesztve ]

(#19862) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Bírom a Mad Scientist mézsör cuccait, de Braggot Bastards valami rettenet.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19863) amanoba válasza Dilikutya (#19862) üzenetére


amanoba
őstag

A techno vikingnél éreztem így.. Tisztára mint egy random multivitamin pezsgőtabletta.

Más: Dreher red ale-t tényleg kivezetik? Van valami infótok erről?

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#19864) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

#maradjotthonköszönöm

Kérlek ne az elkövetkezendő hetekben, hónapokban menjetek a Csakába, Hopába, Hopsba, Beerselectionbe vásárolni, vagy bárhova máshova. :R

Ez szar lesz nekem is, mindenkinek, de nem szabad leszarni a dolgokat.

Maradjatok otthon és ne térjetek be vendéglátó helyekre!

[ Szerkesztve ]

(#19865) proci985 válasza Aranypatkány (#19864) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

btw, kulfoldi rendelesekre en a kovetkezo hetekben nem szamitanek.

nagyon ugy nez ki, hogy a posta mindenhol elkezdett csuszni es szamitanek ra, hogy el fog akadni az egesz lanc egy ido utan.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19866) Aranypatkány válasza proci985 (#19865) üzenetére


Aranypatkány
tag

Remélem senki nem látogatja a következő hónapokban (júliusig) a vendéglátóhelyeket, de ha megnézem az untappd checkineket Budapesten akkor elszomorodom.

Leszarom ez a kontinens.

(#19867) Aranypatkány válasza Aranypatkány (#19864) üzenetére


Aranypatkány
tag

facebookra én ezt nem merem betenni, mert meglincselnek a tulajdonosok, nekik a bevétel a fontos, nem az egészség.

(#19868) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#19867) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Szerintem pedig fenntarthatatlan a teljes leallas. A jarvany vegig fog menni a lakossagon, csak a halasztgatas megy. Ha mindent lezarunk honapokig, azzal a fertozesek nem lesznek mervadoan kevesebbek hosszabb tavon, de cserebe kiverzik a gazdasag. Mar most kinlodnak nagy cegek is. Rengeteg munkanelkuli, csod es bedolt hitel kovetkezik ebbol.

(#19869) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#19868) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem kell biztatni már, hogy ne menjünk. Szórakozóhelyek éjféltől zárva, kávézók, éttermek délután 3-ig lehetnek nyitva.
A koronavírusos kormányzati oldal pedig SQL hibával halott.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19870) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#19869) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ez igy oke. A teljes lezarasnal sokkal esszerubbek ezek a korlatozo intezkedesek. Az elet nem allhat meg teljesen.

(#19871) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#19870) üzenetére


Dilikutya
félisten

Napról napra változik. Gyakorlatilag a 100 főt nem meghaladó dolgoknak is lőttek mától. És még csak most kezdődött...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19872) Jhonny06 válasza [CsuCsu] (#19868) üzenetére


Jhonny06
veterán

Teljes lezárás nem volt és nem is lesz, korlátozottan nyitva tarthatnak bizonyos üzletek, de a legjobb megoldás az, ha minél inkább visszaszorítjuk a személyes interakciót, ez az egyetlen igazi orvosság erre a helyzetre.

Nem halasztgatás megy, hanem elszigetelés. Végig fog söpörni a lakosságon, csak az nem mindegy, hogy hány emberen. Minél kevesebben mozdulnak ki, annál kisebb rá az esély, hogy átragasztják valaki másra.

A gazdaság csúnyán meg fogja szenvedni ezt, de nincs rá megoldás. Az emberi életek még a gazdaság előtt vannak.

(#19873) proci985 válasza Jhonny06 (#19872) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hosszu tavon ez a jobb a gazdasagnak is. ha hirtelen megy vegig a virus a lakossagon egy csomoan meghalnanak az egyebkent menthetoek kozul is. szoval jobb kilapitani a gorbet.

az elet egyebkent nem allhat meg.

---

jo oldalarol: szereztem egy uveg Omnipollo Andromedat, azt hiszem pont tokeletesre fog erni mire lemegy a virus itt europaban.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19874) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#19872) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az elszigeteles az halaszgatas, annak a remenyeben, hogy esetleg lesz vakcina, ami a legoptimistabb becslesek szerint is legalabb egy ev. Ugyanis amint lejarnak a korlatozasok, a virus ujra fertozni fog. Szakertok szerint soha nem is fog eltunni, velunk lesz mint az influenza. Rovid tavon (par het) meg lehetsegesek a mostani lezarasok, de utana mar fenntarthatatlan a gazdasag bedontese nelkul. Kompromisszumos korlatozasok kellenek, amik lelegeztetogepen tartjak a gazdasagot, amig ez atvonul.

(#19875) L4D1K válasza Aranypatkány (#19864) üzenetére


L4D1K
őstag

Őszintén remélem, hogy pár hét alatt lecseng az egész. Sajnos abból kiindulva, hogy a lakosság nagy részének az alapvető higiéniával is gondjai vannak, nem vagyok bizakodó. Mindenben támogatom a kedvenc helyeimet, remélem nem rokkanak bele.

Kérdés, hogy meddig maradunk hordozók.

Még szerencse h van (sör) tartalék.

# ANTAL Tuning #

(#19876) jsk


jsk
Topikgazda

A Beerselection bezárt, de továbbra is lehet rendelni tőlük sört. Naponta 9-10ó ill. 14-15ó között átvehető lesz a rendelés. Gondolom bekopogsz/becsengetsz, és kiadják a rendelést. Kérik, hogy lehetőleg mindenki előre fizesse ki bankkártyával a rendelést.

Valamint újra ingyenessé tették a Foxpost rendelést 15 000 Ft felett.

Elvileg folyamatosan kapnak majd árut. Most érkezett pár új Brewski.

[ Szerkesztve ]

(#19877) Aranypatkány válasza L4D1K (#19875) üzenetére


Aranypatkány
tag

Matematikusok, és járványügyben értes kutatók szerint sokáig el fog húzódni a dolog, több lesz ez sajnos néhány hétnél, a java most jön.

(#19878) jegenye77


jegenye77
addikt

Uborkás ale
Enyhén érződik az uborka rajta.
Érdekes de nekem ízlik :)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19879) Jhonny06 válasza [CsuCsu] (#19874) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem. Az elszigetelés azért van, hogy a lappangási idő alatt a lehető legkevesebb embernek add át. Jelenleg ez az egyetlen megoldás. Ahogy írtam, végig fog menni, csak az nem mindegy, hogy mennyi emberen. Most is kompromisszumos korlátozások vannak (nyitva lehetnek az üzletek, csak korlátozottan), ennél jobb megoldás nincs.

A gazdaság nem a lezárások miatt gyengül, szimplán azért, mert az embereknek (sajnos nem mindenkinek) van annyi eszük, hogy egyre kevesebbet mennek ki, meg lemondták a külföldi utakat, stb.

(#19880) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Vajon lesz ennek az egész cirkusznak hatása a sörárakra? Brutális áremelkedés várható, vagy nem fogjuk majd észrevenni különösebben?

(#19881) koxx válasza Aranypatkány (#19880) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mindenre hatassal lesz, sztem olcsobbak lesznek. Nem csirkemell vagy teszta, viszont nem szeretnek, hogy rajtuk rohadjon. Benzinarak is durvan beszakadtak. Meglatjuk mit jelent be ma 3kor a nagyfonok.

(#19882) proci985 válasza Aranypatkány (#19880) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hat fozdek helyeben nem NEIPAt foznek most... egyelore nezem az europai webshopokat, nagyon nincs mozgas.

sved monopol egyelore mukodik, stock van, szallitasi ido is szokasos 3-4 munkanap korul van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19883) Aranypatkány válasza proci985 (#19882) üzenetére


Aranypatkány
tag

Csak be ne csődöljenek a jó főzdék :(

(#19884) proci985 válasza Aranypatkány (#19883) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igazabol az alapanyagellatas lehet problema hosszabb tavon ha nem helyben maguknak csinalnak mindent.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19885) jsk válasza Aranypatkány (#19880) üzenetére


jsk
Topikgazda

A külföldről rendelés lesz aztán a durva, ha maradnak a mostani árfolyamok. Illetve a külföldi beszerzés is megdrágul a magyar sörös boltoknak.

(#19886) Aranypatkány válasza jsk (#19885) üzenetére


Aranypatkány
tag

Meg az embereknek pénze se lesz kraft söröket venni, így a kereslet is csökkenni fog. Nem mindenki milliomos.

(#19887) Dilikutya


Dilikutya
félisten

350 Ft az Euro... bakker...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19888) [CsuCsu] válasza jsk (#19885) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A font is szopoagon van, az EUR es USD a problema. Jelenleg boldog boldogtalan sorfozde nyitja az online shopot, illetve a bottleshopok kedvezmenyeket es ingyenes szallitast adnak, hogy eletben tartsak a cash flow-t. Masok ritkasagokat raknak fel, hogy osztonozzek a vasarlast.

[ Szerkesztve ]

(#19889) proci985 válasza [CsuCsu] (#19888) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, omnipollo het kozepen is releaselt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19890) kökény


kökény
aktív tag

Beerselection info: sajna a vírus miatt nem jön mostanában az EQ szállítmány, egy USA megrendelésük viszont úton van, de ebbe kisebb amcsi sörfőzdék sörei lesznek, nyilván nem 100%,de elvileg jövő hétre várják.(Marz Community,Frost Beer Works és Central Waters)
Én most kaptam egy Beerside-os rendelést, jövő héten beerselectionből is rendelek, vszínűleg magyar söröket, amíg anyagilag engedhetem, addig szeretném a netes sörkereskedelmet és a magyar kézműves sörfőzdéket is támogatni ;)

(#19891) Aranypatkány válasza kökény (#19890) üzenetére


Aranypatkány
tag

Én is gondolkodok egy rendelésen, viszont attól tartok, hogy a személyforgalom után az áruszállítást is le fogják majd állítani Európában. Kamionok, fuvarosok, miegymás. Bármi meglehet :(
Kivárok.

[ Szerkesztve ]

(#19892) proci985 válasza Aranypatkány (#19891) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kulfoldrol en most nem rendelnek.

Magyarorszagrol 9 nap ert ide egy level a heten, egy postai csomag epp 14 napja uton van, ami tobb, mint a karacsonyi "osszeomlik a posta" csucson.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19893) Aranypatkány válasza proci985 (#19892) üzenetére


Aranypatkány
tag

Totális fejetlenség van, lehet holnap már kamion se mehet semerre, vagy GLS, DPD-s....mert korona...

(#19894) kökény válasza Aranypatkány (#19891) üzenetére


kökény
aktív tag

03.11-én rendeltem és ma kaptam meg, nem vészes, de lehet, hogy óvatosabb leszek, mondjuk utánvéttel vásárolok, szval pénzt nem bukok. Pár ipaféleséget rendeltem, 4körüli untappd, nem nagy durranások, de az érzés a lényeg, mindig úgy bontom ki őket, mint kisgyerek az ajándékot :))

(#19895) kökény válasza kökény (#19894) üzenetére


kökény
aktív tag

Tempest Eldorillo IPA 7%; Omnipollo /Other Half Trickier Than Your Average 10% Quadruple Créme Brülée Imperial IPA; Mikkeller San Diego: Freddie Murkery; Omnipollo /Monkish: Pineapple Pizza Space Cookie 8,3% ; Omnipollo Moebius IIPA 8,5%; Omnipollo Double Niki 8%

[ Szerkesztve ]

(#19896) proci985 válasza kökény (#19894) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mondjuk ez mar az a szint amiben benne van, hogy par kozuluk kifejezetten jo lesz.

par hete probaltam az Omnipollo / Stigbergets Phantasticajat es nagyon jo volt. 4.25on ugy all most, hogy svedeknel wide release volt (10+ezer doboz), es ilyenkor hype sorok kivetel nelkul legalabb 0,1-0,2ot rontanak az ertekelesukon ahogy eljut a sor egy szelesebb publikumhoz. tehat nincs exkluzivitas faktor, nincs csapos ajanlotta, nem a fozomester tolti ki es az ember otthon, nyugalomban, kontrollalt kornyezetben fogyasztja es adott esetben nem az o stilusa.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19897) Dhampir válasza kökény (#19894) üzenetére


Dhampir
félisten

A sárga kabátos figura (torreádor?) tetszik. :)

(#19898) csabulaxi válasza Dhampir (#19897) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Inkább....

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#19899) kökény


kökény
aktív tag

Idézet a beerside oldaláról:
"Egy New England Imperial IPA rendkívülien balanszolt papayás/tangerines/passiógyümölcsös jegyekkel- tisztelegvén az egyik legnagyobb király előtt."
Természetesen Freddie Mercuryról van szó, a közönség torreádora :)

(#19900) Dilikutya válasza csabulaxi (#19898) üzenetére


Dilikutya
félisten

Is-is, mert a fején meg ott a sapka. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.