Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) kökény válasza proci985 (#19550) üzenetére


kökény
aktív tag

A hordóban én sem vagyok biztos, de ez most így (is) nagyon rendben van, nálam is nagy kedvenc lett.

(#19552) kökény válasza proci985 (#19550) üzenetére


kökény
aktív tag

Omnipollot is jött egy új triple ipa Phantastica néven, 4.33 untappd... kóstoltad már vagy még nagyon új, illetve kollab lesz az, de svéden belül maradunk.

(#19553) proci985 válasza kökény (#19552) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nagyon uj.

Stigbergets nagyon jo hazy dipakat foz, Omnipollonal meg ott a Fatamorgana, bar jo TIPAja igazabol meg egyiknek se volt.

egyebkent itt is az a baj, hogy mindket fozde kb egy nagyranott BYM szintjen van, tehat palackoznak ugyan es van elerheto soruk, de a kiserleti cuccaikat jellemzoen csak Stockholmban es Göteborgban, orszagos szinten par kocsmaban lehet elerni. az Omnipollonal konkretan harom eve meg egesz biztosan kezzel palackoztak a kisszerias cuccaikat.

a Biancabol 8 honappal a sajat webshopjuk utan volt sved release, az Omnipollo gyakorlatilag legjobban sikerult sore, az Anniversary Coward pedig sosem jutott el addig. utobbinal mondjuk lehet arrol is van szo, hogy egesz egyszeruen nem skalazodott felfele, pedig valami egeszen elkepesztoen keresztezte az UK komlozott es a Skandinav pastry vonalat, es szvsz versenyben volt a Founders Breakfast Stouttal es az Oscar Blues Ten Fidyvel (es egy par honapig tartogatott de Molen Omnipollo Noaval) a legjobb tomegesen elerheto non-BA imperial stout cimeert. vagy ugy siman a legjobb non-BA imperial stout cimkeert.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19554) [CsuCsu] válasza proci985 (#19553) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az Anniversary Coward ha jol tudom Buxton disztribuciot kovet, nem Omnipollo sorkent van kezelve, szoval nem lepodok meg.

Az Andromedat szeretnem kiprobalni, allitolag eddigi legjobb Omnipollo sor. Webshopbol nem rendeltem, gondoltam varok amig lesz mas is ami erdekel vagy hoznak UK-ba, de kiderult, hogy nagyon keveset csinaltak csak es nincs disztro. Mar ott tartunk, hogy 1:1 cserelik Cantillon Fou/Nath sorokre.

[ Szerkesztve ]

(#19555) proci985 válasza [CsuCsu] (#19554) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

lehet Buxton, ez meg is magyarazna, miert nem elerheto itt. ettol fuggetlenul zsenialisan jo volt, amig lehetett kapni. visszatekintve koszi, hogy mondtad mennyire jo, azt hiszem vegul haromszor rendeltem belole :B

ha mukodott es brand epitesen kivul masra is jo (ertsd nem buktak sokat), akkor lesz meg. Stigbergets ket eve az egyik legerdekesebb friss sved fozde volt, zsenialis dipakkal es ipakkal. csak eppen utana nekialltak kiserletezni, jellemzoen eppen_elfogadhato-nagyon_dragan vonalon, az eredeti top soreiket (Muddle, Double Muddle, Lumor) hanyagolva.

Omnipollonal IPA szinten hullamoznak. ott a Nebuchadnezzar ami kb az IIPA aranymerce barati korben es a sor, aminel az elso "ez igy mi volt" utan elindultunk felfedezni az ismeretlenbe. mellette ott a Fatamorgana, amibol a pre-release batch frissen csapolva egy csoda volt. ezen kivul volt par jo collabjuk (x Veil Amun / Covered in puppies), es par elfogadhato.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19556) jsk válasza kökény (#19548) üzenetére


jsk
Topikgazda

Igen, minden második héten árusítják a dobozos söreiket, általában 3-4 félét.

(#19557) kökény válasza jsk (#19556) üzenetére


kökény
aktív tag

Köszönöm szépen az infót, ez így szuper! :R

(#19558) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

Adtam még egy esélyt a norvégoknak:
porter/soutba nem is rosszak, kinn individualstaut és a Nogne o porter. Leírásnak megfelelőek, a porter az olyan mint egy porter a stautot viszont érdemes megkostolni ha van rá lehetőség.
Még van egy baltic porterem, meg egy sima porter, kiváncsi leszek.

Viszont találtam egy borzalmat is: Austmann blood and thunder , biztos meg van a célközönsége ezeknek a savanyu de mégis édesszerű, sörre nem hasonító borzalmaknak. Pl egy csajbuliba el tudnám képzelni, aperol mellé akár. Igazábol arra sem jöttem rá hogy ez mi akar lenni, de a gyártó sem erőltette meg magát hogy kifejtse, viszont van pár érdekes terméke a gyártónak, szóval egy esélyt még adok nekik, valami kevésbé vaddal persze.

Ha azt vesszük, hogy egy nagyüzemi lager ami már nem rettenetesen szar, de csak mert jellegtelenségéből adódóan nem bántóan rossz az íze, az 4 euró, 5-6 tól meg már van kisüzemi, akkor már értem, hogy miért van itt ennyire főzdeforradalom.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#19559) proci985 válasza xxxjjjkkk (#19558) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

norvegiabol lervig meg amudsen amit erdemes kostolni.

nogne onak vannak nagyon jo cuccai, de nehezen beszerezhetoek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19560) xxxjjjkkk válasza proci985 (#19559) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

köszi, megnézem

most épp egy To Ölt iszok, ez is jó,baltic porter, bár norvégot akartam venni, gondolom a véletlen hasonlóság a zászlóban és a nyelvben megzavart, a hátoldalon meg már product of belgium van, ki érti
Meg vettem egy hansa portert,azt normál boltba is kapni, 4,7 majd kiderül

adjuk meg az esélyt a javitásra, lager kategoriaban is ezt ismered?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#19561) proci985 válasza xxxjjjkkk (#19560) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

To Ol jellemzoen belgaknal fozet, de danok egyebkent.

Amudsentol az Apocalyptic Thunder Juice ami egy tok jo ivosor neipa. erre egyebkent norveg cuccokat jellemzoen esetlegesen lehet kapni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19562) [CsuCsu] válasza proci985 (#19561) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Amundsen mostanaban beteg aromaval telenyomott diabeteszes stoutokkal nyomul. Jo ertekeleseket kapnak, de en nem vagyok a hivuk, nincsen termeszetes izuk.

(#19563) proci985 válasza [CsuCsu] (#19562) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, nekem ketfele dessert in a can jon elvileg jovo heten, szoval majd nyilatkozom.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19564) jsk válasza proci985 (#19563) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nemrég volt szerencsém három Amundsen pastry stouthoz. A Dessert In A Can sorozatban a Neapolitan Ice Cream ill. a Cookies & Cream csalódás volt. A tegnap ivott ZYGoat viszont a fagyis-hányás illata ellenére meglepően jó volt. Viszont tényleg aroma az egész. A korábban ivottak közül a Marshmallow Psycho Bourbon BA viszont nagyon jó volt.

Közben érkezett néhány (5 új, 1 régi) Bianca verzió a Beerside-ra. Azonnal rendeltem is.

(#19565) kökény válasza jsk (#19564) üzenetére


kökény
aktív tag

Én is bebiancáztam, várható volt, h beersidehoz is előbb-utóbb megérkeznek...néztem róla videót és amikor megláttam a színét és a málnavörös habját, onnantól végem volt :)

(#19566) jsk válasza kökény (#19565) üzenetére


jsk
Topikgazda

Kíváncsi vagyok hogy fog neked tetszeni. Eddig egyfajtát ittam kétszer, az nagyon bejött, a feleségem is odavan érte. Abból most nem rendeltem.

(#19567) proci985 válasza jsk (#19564) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

koszi, kozben ideertek (csak ossze kene szedni oket), meglatom milyenek lesznek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19568) kökény válasza jsk (#19566) üzenetére


kökény
aktív tag

Gyümölcsökkel sok bajom nincs, valami beteg cuccra vagyok felkészülve, nem tudtam dönteni és a pontszámuk is hasonló, így mindegyikből rendeltem, ha gyümis-savanyú-édes ízkavalkád, akkor nagy baj nem lesz vele.

(#19569) [CsuCsu] válasza kökény (#19568) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Van bennuk juharszirup is ha jol tudom, de nagyon tomenyek. Szerintem 330ml dobozban kene jojjenek, ez igy kesz diabetesz.

(#19570) kökény válasza [CsuCsu] (#19569) üzenetére


kökény
aktív tag

Ha nagyon geil lesz, akkor “Biancát cserélek BYM-ra egyazegyben” jeligével meghirdetem :)

(#19571) Aranypatkány válasza jsk (#19564) üzenetére


Aranypatkány
tag

Jesszus ez nagyon kemény :D, de megérnek ezek ennyit? 3300-3600 ft?

Meg hát nem szeretném, hogy új járjak mint múltkor, hogy taccsra menjen egy sör a szállítás alatt, igaz az csak 1300 forintos tétel volt, de akkor is :) Emiatt egy kicsit ódzkodok már a rendeléstől :( Mert hiába írják rá a kartonra, hogy TÖRÉKENY, úgy tűnik sok esetben leszarja a futár.

[ Szerkesztve ]

(#19572) proci985 válasza [CsuCsu] (#19569) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nekem a kedvencem par amerikai gyarto 12-14%os BA imperial stoutja 0.56os dobozban, hogy ha egyedul iszod akkor veletlenul se maradj jozan. oscar blues ten fidy BBA, 13%on bourbon hordoval valahol a felenel kezdett tul sok lenni nekem.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19573) jsk válasza Aranypatkány (#19571) üzenetére


jsk
Topikgazda

Van akinek nem éri meg, van akinek igen. Eddig (lekopogom) még sosem történt baj a söreimmel, pedig jött már külföldről is nem egy szállítmány. Egy baj van a Beerside-dal: Írtó lassú az ügymenetük :)

Engem nem zavar a 0,5l, mert felezem a feleségemmel.

(#19574) kökény válasza Aranypatkány (#19571) üzenetére


kökény
aktív tag

Nekem megér ennyit, egyrészt 4,39 untappd körüli pontozásuak, másrészt utazás részemről agose-ok világába, ami új és ismeretlen számomra. Gondolj csak bele Finbacket is berendeltük, ez az Omnipollo van olyan különleges goseban, mint anno a Finback neipaban szvsz. Postázástól azért ne cidrizzél ennyire, sok jó sörről lemaradhatsz, ha egy évre nézed azt a kárt elenyésző, ami élményt meg adtak a sörök az felbecsülhetetlen :D

(#19575) [CsuCsu] válasza kökény (#19574) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azert azt tegyuk hozza, hogy a Bianca nem egy sztenderd gyumolcsos gose, inkabb sajat onallo kategoria. Eddig Europaban en a Track, North es orosz fozdektol ittam jo gyumolcsos gose-kat. De a legjobbak itt is sajnos az USA fozdek, pl J Wakefield, es a kulonbseg is eleg nagy.

@proci985
A legjobb cuccok manapsag 650/750ml uvegben jonnek - mondjuk ezeket vissza lehet zarni, de ugy is oxidalodnak meg. EU fozdek ezt jobban ertik, 330/375ml a gyakori, meg az olyan high-end ritka cuccokbol is, mint a Nogne Dark Horizon vagy a Pohjala As Good As It Gets.

@Aranypatkány
En allandoan rendelessel szerzem be a cuccot, es eddig csak egyszer tortent problema - egy uveg soron meglazult a kupak es enyhen szivargott, ezert meg kellett inni ahogy jott. Szoval ne aggodj emiatt, ahogy kokeny is mondta, sokkal tobbrol maradsz le, mint amennyit vesztesz.

[ Szerkesztve ]

(#19576) kökény válasza [CsuCsu] (#19575) üzenetére


kökény
aktív tag

Tisztában vagyok vele, azzal is, hogy bár megígértem magamnak, hogy vakra max 1 darab, de most kockáztattam. Omnipollo nekem egy jó értelembe vett “beteg” főzde.Noa v Lorelei bár nem a kedvenc stílusom, de bevésődött az ízlelőbimbóimba, így vagy úgy, de hatással van az emberre ez az agymenés receptek :) USA-val nem tudok mit kezdeni, örülök, ha egy évben legalább 1-2-szer kóstolhatok tőlük valamit vagy bármit.

(#19577) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Gondolom a Bianka túlmodernizált gose-ei azért nem egy kategória a 3F-el. Nem a minőségre gondolok, hanem amúgy sem egy stílus a kettő.

(Még gondolkodom a rendelésen, de szerintem személyesen szerzem majd be, úgyis lesz a Beerselectionben gondolom)

(#19578) Aranypatkány válasza kökény (#19576) üzenetére


Aranypatkány
tag

Csakajóban sok USA sör van.

(#19579) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#19578) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Szerintem a komolyabb darabokra celzott, amikbol nem jon EU-ba, vagy csak ritkan es dragan pl Mikkeller shopba. Oda szokott jonni par havonta The Veil gose, ami szinten top. De a csakajo nem hoz be ilyeneket, nincsenek ilyen szintu kapcsolatai.

[ Szerkesztve ]

(#19580) kökény válasza [CsuCsu] (#19579) üzenetére


kökény
aktív tag

Pontosan a nehezen beszerezhető topokra gondoltam ;)

(#19581) Aranypatkány válasza [CsuCsu] (#19579) üzenetére


Aranypatkány
tag

A KSK facebook csoport adminja ezzel foglalkozik úgy tudom, bár őt személyesen nem ismerem, csak szokták kirakosgatni hogy épp mit szereztek be. Bár eléggé zárt körűnek tűnik a dolog, valami trade csoportokban van benn, így jut hozzá a komoly USA főzetekhez (Tree House pl.), de mintha ezek a csopik is zárt körűek lennének ((??))

(#19582) jsk válasza kökény (#19580) üzenetére


jsk
Topikgazda

Egy doboz Tree House ipa 7500 Ft-nál kezdődik. A múltkor 8 top amcsi imperial stoutot ittunk, 24 000 Ft volt a beugró, azért kaptál 0,6 dl sört. A földről is felnyalnád, de trade-n keresztül drága lesz, és kérdéses, hogy megéri-e.

(#19581) Aranypatkány: A KSK adminja főleg UK söröket szerez be. Kicsivel drágább, mint ha te magad szereznéd be. Cserébe ő vállalja az ügymenetet. Egy hét alatt általában itt is van. USA sör ritkán van nála, bár most épp volt lehetőség baráti áron (kb. 5000-5500 Ft/can) Equilibrium-ot beszerezni nála. Az is itt volt 7-10 nap alatt.

A Tree House-t és társait más szerzi be, de csak haveri körben. Megy kóstolóra, illetve saját fogyasztásra is.

[ Szerkesztve ]

(#19583) kökény válasza jsk (#19582) üzenetére


kökény
aktív tag

Igen, tudom, erről már beszéltünk a múltkor is, még mindig komolyan gondolom, hogy ha hiányzik vagy kiesik egy csapattag én szívesen beugrok, 24ezer/6 deci kicsit csípné a szemem, de ahogy te is említetted, ezek már a nincs ettől feljebb kategória, szval nekem megérné, az tuti. Sajnálom, h csak FB-n van ilyenre lehetőség, emiatt nem fogok regelni rá.Mi az a KSK egyébként? :R

[ Szerkesztve ]

(#19584) jsk válasza kökény (#19583) üzenetére


jsk
Topikgazda

Különleges Sörök Kedvelői

(#19585) [CsuCsu] válasza kökény (#19583) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Van azoktol feljebb kategoria, de oda nem 24k/fo lenne a beugro. Az teny viszont, hogy 100% jobbak a kostolos sorok azoknal, mint amiket normalis uton be lehet szerezni.

Egyebkent ha ilyen cuccokat szeretnel probalni, a legjobban tenned, ha kilatogatnal egyszer valami kulfoldi fesztivalra. Europaban MBCC peldaul. Olyan €60 per session, es negy oran at korlatlanul fogyaszthatsz top USA soroket tobbek kozott. Osszekotod egy kis turistaskodassal, es volt egy tok jo nyaralasod.

[ Szerkesztve ]

(#19586) jsk


jsk
Topikgazda

Nemrég volt erre lehetőségem, de nem éltem vele. Akciósan 0,35dl Toppling Goliath Kentucky Brunch Brand Stout (2019) 20 000 Ft-ért :D. Untappd 4,89 pont.

Viszont azt is tudom 2,5 fél óra alatt meglett rá a 10 ember.

(#19587) [CsuCsu] válasza jsk (#19586) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Annyibol meg kostolas sincs, csak egy Untappd tikk ;] Amugy ja, ez a valodi top kategoria.

Mi most szervezunk balna kostolot a Cantillon Quintessence alkalmabol. Lesz ott is a KBBS, Beer Barrel Time, Derivation, stb. Persze nem penzert vesszuk, ritka belga lambikot cserelunk be. 8 ember fele fog oszlani.

[ Szerkesztve ]

(#19588) kökény válasza [CsuCsu] (#19585) üzenetére


kökény
aktív tag

Akkor úgy fogalmazok, h nekem attól már nem kell feljebb, de jogos itt is a csillagos ég a határ, külföldi fesztivál jó ötlet, rákeresek :R

(#19589) [CsuCsu] válasza kökény (#19588) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Europaban az MBCC a mervado, bar a Brewskival es MASH Barcelona listaja is impressziv volt. llletve a Cloudwater FFB is jo, foleg ha top IPA kell (Monkish, Veil, Trillium, Other Half, stb).

(#19590) jsk válasza [CsuCsu] (#19587) üzenetére


jsk
Topikgazda

Na igen, az amcsik be vannak gerjedve a belga lambik sörökre.

(#19591) [CsuCsu] válasza jsk (#19590) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az egyetlen cserelheto EU sor a lambic. A Cantillon sorok lassan mar deviza statuszba kerulnek. Bokkereyder sorert cserebe pedig barmit megkapsz, nincs az a sor amit 2-3 uveg Bokke ne szerezne be. A Beer Barrel Time 2019-ert en 2 uveg Bokket adok egy Londonba latogato amerikai sracnak peldaul (~$800 masodlagos piaci ertek).

A trukk sajnos az, hogy a Bokke-t beszerezni onmagaban kihivas, es tudni kell, hol es kitol kell keresni. Gyakorlatilag ismerni kell a keszitoket, ha akarsz elvitelre belole.

[ Szerkesztve ]

(#19592) jsk


jsk
Topikgazda

Hétvégére:

(#19593) kökény válasza jsk (#19592) üzenetére


kökény
aktív tag

“Xar” hétvégének nézel elébe ;] :D áá nem vagyok irigy egy cseppetse...

(#19594) jsk válasza kökény (#19593) üzenetére


jsk
Topikgazda

Majd írok, hogy melyik milyen.

(#19595) looser válasza jsk (#19594) üzenetére


looser
addikt

Az már majdnem olyan, mintha mi innánk :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#19596) kökény válasza looser (#19595) üzenetére


kökény
aktív tag

Igen, én is majdnem ráírtam, hogy ami a dobozban marad pár csepp postázza már el :)

(#19597) jookomak válasza kökény (#19588) üzenetére


jookomak
őstag

Pár hét múlva lesz Manchesterben a cloudwater friends and family sörfeszt például, ez is ilyen rendszerű.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19598) kökény válasza jookomak (#19597) üzenetére


kökény
aktív tag

Igen, ezt (is) megtaláltam köszi, túl korai az nekem.

(#19599) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Na berendeltem én is ezekből a lekvárokból (Bianca). Gondolom jövőhéten jön csak meg. Aztán remélem valódi gyümölcsből vannak, nem aromázott sörök ha már ennyi pénzt kiadok értük. Mert az Omnipollóra jellemző az aromázás.

(#19600) kökény válasza Aranypatkány (#19599) üzenetére


kökény
aktív tag

Nagyon remélem én is, hogy azért látott gyümit a főzet, különben odaadom a gyerekeknek szörpnek ;] Vasárnap rendeltem a megrendelés visszaigazolásán kívül hozzám se szólnak,de ők ilyenek, egyszer meg csak jön a postától az üzenet, h megjött, 1 héten belül mindig meg szokott érkezni. Hvégén összeragasztom vele az asszon száját :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.