Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) whowho


whowho
csendes tag

Ja! Meg nem egy-két évre szeretném, hanem vagy 3-4-re, ezért akarok picit jobban felszerelt gépet, hogy ne avuljon el nekem már decemberre, meg hogy megbízható legyen, stabilan összerakott gép. Igaz hurcolni nem tervezem, de ez módosulhat, ha változik a melóhelyem esetleg és szükségem lesz rá. Sosem lehet tudni.

(#802) k. válasza whowho (#801) üzenetére


k.
őstag

A kijelzője nagyon profi.Legalábbis amikro pl a haverjaim elsőnek átjöttek megnézni a vaiot mindegyik azon csodálkozott hogy milyen képe van.ÉS télleg gyönyörű :)) .
A tvre való csatlakoztatás nem lehet baj.Nekem GMA950es integrált vga van és simán meehet tvn a film miközben én rajta gépezek és ugye az fejlettebb szal nemhiszem hogy problem lenne.
Az elavulás meg olyan hogy minden elavul.Ok hogy 3-4 évreveszed addigra már valszeg a 2. utodszéria is piacon lesz de istenem állandoan jönnek az újak.Ettől még nem lessz rosz.Vista képes korrekt gép.Tudom lehetnék 1 élő sony reklámcucc de nem véletlenül dicsérem a cuccaikat mindennel meg vagyok elégedve.és van vagy 30 sony cucc itthon.

(#803) easylite válasza k. (#802) üzenetére


easylite
tag

Ha otthoni tv-zésre akarod használni akkor K.-val értek egyet!

A sony képernyője am sztem is csodálatos! :))

(#804) Tyren válasza whowho (#800) üzenetére


Tyren
aktív tag

Kijelzők terén én sose voltam valami ínyenc. Szerintem szinte az összes ugyan olyan. Kivéve a Sony. Nem tudom, hogy neked ez mennyire fotos, de azt el kell ismerni, hogy a VAIO-k kijelzője nagyon szépet ad.

Az integrált videokari a 300.000HUF alatti gépekben gyakorlatilag parasztvakítás. Attól csak melegszik a vas. Ha gyors gépet akars, akkor Core (2) Duo proci kell, meg sok memória. Vista-hoz min 2GB, de ez ma már nem különösebben drága.

Ha nem nagyon sürgős, akkor pályázhatnál egy ThinkPad T61-re is. A laptopinfo-nál zokott lenni nagyon baráti áron. Az tényleg tartós gép. A Lenovo N200-zal ellentétben abban azt hiszem nem fényes kijelző van, tehát nem olyan szép a képe, de nem is tükröződik fényes időben. Cserébe 3 év gari és extra tartós kivitel.

[ Szerkesztve ]

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#805) Jani007 válasza whowho (#801) üzenetére


Jani007
csendes tag

Lehet, hogy érdekesnek találod:

http://prohardver.hu/apro/sony_vaio_vgn-fe21h_core_duo_1_66_100gb_gf7400/hsz_1-50.html :DDD

(#806) whowho válasza Tyren (#804) üzenetére


whowho
csendes tag

Hááát... annyit nem akarok rászánni, ahogy néztem 300 felett van jócskán a T sorozat :( A Sonyval csak egy bajom van, angol a billentyűzete, amúgy szerintem nagyon jó áron adják. Még filózok picit. Köszi!

(#807) kecskesadam


kecskesadam
csendes tag

Sziasztok!

10 hónapja vettem FE41M-et (Franciaországi, egy év gari).

Szeretnélek titeket megkérdezni, találkozott-e valaki olyan kijelző-hibával, hogy minden pixel hibátlan működése mellett a képernyőn vannak sötétebb (kevésbé fényes) területek. Mintha valami árnyékolna (a régi crt-knél volt ilyen, ha belógott egy erősebb mágnes. tudom, hogy lcd-nél ilyen nincs, de ez pont úgy néz ki), szóval a képernyő alján, meg a két szélén van néhány cm2-nyi folt, ahol egyértelműen sötétebb, árnyékolt a képernyő.

Mivel tök járatlan vagyok a kijelzőkkel, lcd panelekkel kapcsolatban, valamint mivel minden egyes pixel tulképp működik, nem tudom eldönteni, hogy ez probléma, hibajelenség, vagy ezzel együtt kell élni (azért fontos a kérdés, mert fölöslegesen nem állnék neki veszekedni a franica szervízekkel, nyelvi nehézségek satöbbi)

Köszönöm a választ! :R

(#808) k. válasza whowho (#806) üzenetére


k.
őstag

Lehet szitázni ezzel rákerülnek a magyar karakterek.Azt fontos megemliteni hogy ezzel a régi karaktereket nem törlik le szoval mondjuk a bal sarokba kerül az uj betű .Tehát látszodik az uj.De szerintem nem zavaro nekem ugyan full amerikai a billentyűzet mindenféle szitázás nélkül de annyi hely van még hogy szépen láthatóan fel lehet vinni a karaktereket mellé.

(#809) k. válasza k. (#808) üzenetére


k.
őstag

Találtam 1 képet amin szitázott billentyűzet látható
1 amerikai vaio tx:

(#810) xedos


xedos
addikt

Akartam egy erősebb notit, de nem futja -így inkább ez lesz felturbózva.
Majd írok a tapasztalatokról...
2x1Giga RAM 250-es winyó nagy 7200-es akksi, talán még proci csere is....

(#811) k. válasza xedos (#810) üzenetére


k.
őstag

Az tök jó :) (mármint hogy bővited)
Nekem is kellene 2gb ram. Szerencssére hamarosan kap 2gb ramot és szitáztatva lesz a billje is. A procit azt pénz hiányában sem bolygatnám meg gőzőm sincs hogy 64 bites procit az alaplap elfogad-e(core 2 duo lenne a core duo helyére).A winchester nekem 5400as ami ugyan elég rendeesen közép kategoria de hibátlan és bajom nincs vele ugy érzem inkább ram okozza a lassuságot.

(#812) xedos


xedos
addikt

Belekerült a 2x1024M RAM. Ezt csak sok proginál érzem...
A winyót egyenlőre még csak teszteltem, de... jelentőssen gyorsabbnak tűnik!
Most egy 120G Seagate Momentus 5400.2-es winyó van benne,
Helyette egy Todhiba 250G 5400-es winyó ment.
Min olvasás 22-ről 30-ra átlagos 34-ről 47-re, a max meg 42-ről 62M-ra ugrott!!!!
Elvileg hét végén a Pentium 1.73-as helyett beleugrik egy 2Ghz-es...
Remélem jövő héten meg megjön a nag 7200maH-s akksi is.
Akkor csinálok majd újabb teszteket a felturbozott régi notiról :-)

(#813) k. válasza xedos (#812) üzenetére


k.
őstag

Huh nem semmi. :Y
Szerintem valamikor irok 1 tesztet a vaiorol hogy fél év használat után mi a véleményem róla.

(#814) xedos válasza k. (#813) üzenetére


xedos
addikt

Várjuk! :-)
Ja igen amikor megvettem, 1x512MRAM és egy 80G winyó volt benne...
Az már a 2.bővítési lépcső...

(#815) xedos válasza k. (#813) üzenetére


xedos
addikt

Na? Mikor írsz tesztet?
Én beleraktam a "ghz-es pentium M-et... gyorsabbnak érzem.
Már csak az akksit várom...

(#816) k. válasza xedos (#815) üzenetére


k.
őstag

Sorry nem inem annyira érek rá.Hamarosan. :)

(#817) tomp


tomp
félisten

A SONY VAIO VGN-AR720EB-nek magyar a bill-je? mert halottam hogy változó :F

(#818) Csepy válasza tomp (#817) üzenetére


Csepy
senior tag

Magyar billentyűzetű VAIO NEM létezik, de ezt már sokan sokszor leírták.

Esetleg lehet, hogy szitázva vannak a magyar karakterek, de ezt típusszám alapján nem lehet megmondani, meg kell nézni...

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#819) tomp


tomp
félisten

A laptopokban lehet cserélni a vga-t?
Pontosabban a Vaiokban!

(#820) Csepy válasza tomp (#819) üzenetére


Csepy
senior tag

Kivétel nélkül forrasztottak a VGA-k a VAIO-kban.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#821) tomp


tomp
félisten

Hát ez csúcs. sebaj kibírom
itt hogy lehet vásárolni? semmi webes rendelés :F :S

(#822) tomp


tomp
félisten

Bocs hogy sokat írok, de Vaio függő lettem :)
Halottam vmi olyasmit hogy az USA gépek értelem szerüen angol billesek. De az EU féle verziónál van vmi különbség. mi az pontosan?

(#823) k. válasza tomp (#822) üzenetére


k.
őstag

Az angol billeken hiányzik a í gomb.Alt+j nal lehet í-t irni.Kb ennyi.Természetesen nincs á ű meg ilyeneken jelzés csak ami az angolokon van de szitázással megoldható.
a smartandmobilenál ugy kell vásárolni hogy bemész a boltba és megrendeled :DD .

[ Szerkesztve ]

(#824) Csepy válasza k. (#823) üzenetére


Csepy
senior tag

helyesbítenék.

az AMERIKAI billeken nincs í-nek helye sem. A BRIT angolokon ott van.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#825) k. válasza Csepy (#824) üzenetére


k.
őstag

Ohh bocsánat.Nem tudtam. :(

(#826) tomp


tomp
félisten

Be kell menni? bakker. :DDD 230km. majd telón leadom a rendelést :)
Megkérdeztem hogy mi a helyzet a billel.
Ha ott vásárlom akkor "ingyen" végzik el a HUNosítást, mert benne van az árban. a művelet kb 3-5nap. amúgy 7e+áfa

Hogy érted hogy az usás verzsönnél nincs hely? az csak oda kell rajzolni nem? :DDD

(#827) k.


k.
őstag

Nincs a gombbnak kialakitva hely.Ergó alt+j ennyi.Másképp nem tudsz í-t irni.

(#828) tomp


tomp
félisten

Miért nincs a sony.hu-n Vaio? magasról tojnak ránk?

(#829) k. válasza tomp (#828) üzenetére


k.
őstag

Azért nincs mert hivatalosan magyarországra nem hoznak vaiot.Ami itt van azt több helyről a boltosok hozták be.A sony hungarynak ehhez semmi köze.Sokat kivisznek máshova szervizeltetni.Ezért jó a smart&mobile mert azok itthon szerizelik a gépet.
Egyébként igazad van.Lenne a vaiokra igény de nem nagyon érdekli ez őket.Ha egyser kivonultak csakazért sem jönnek vissza

[ Szerkesztve ]

(#830) xedos


xedos
addikt

Kezdek morcos lenni!
Nem mindent ír és olvas a dvd meghajtóm...
Már majdnem megrendeltem- vettem bele másikat -csak...
Az előlapja spéci SONY így nem nagyon találtam hozzá, ezért SLOT-in-es mellett döntöttem... Szintén majdnem megrendeltem -végül elmentem egy boltba...
Már írtuk a számlát -raktuk volna bele a notiba a meghajtót...
Kiderült, hogy nem 12.7mm vastag hanem 9.5mm-es :-(
Ilyet szerezni emberei áron... ha valaki tud -segítsen!

(#831) k. válasza xedos (#830) üzenetére


k.
őstag

Van még értemlme chip magazint venni.Pont a ma megjelent számban ajánlottak 1 sonyt ami 9.5ös: Optiarc AD-7910A slim és AD-7913A slim.Az utobbi labelflash támogatású.
Mod :Az ujság 20 ezer forintos árat ir bár szerintem csak külföldön ennyi.Esetleg e-bayrol lehetne beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#832) tomp


tomp
félisten

Érdekes.
Semmilyen EU-s modellről nem lehet látni magyar infót.
pl VGN-AR61ZU
Csak az USA-beli modell számozásokról
pl VGN-AR720EB
:F

(#833) Csepy válasza tomp (#832) üzenetére


Csepy
senior tag

Pedig van itthon is több áruházlánc is, aki EU-s, általában német VAIO-kat árul, 2 év garival.

keress rá pl: VLR-Computer, vagy van pár a Macropolisban is.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#834) k. válasza Csepy (#833) üzenetére


k.
őstag

Sőőt ha budapesti akkor a westerndben lévő Sony szalonban is talál vaiokaat.Olyan vegyelsfelvágott a kinálat mert van eus és amcsi modell is.

(#835) xedos


xedos
addikt

Megjött az akksim BPL2... állam a földön -most merítem:
fél fényerőn wifivel 55%-os töltöttségen 2:30-at ír...
Még megoldom a dvd írót -utána lesz teszt! OSX is megy rajta!
Nagy marha voltam amikor nekiálltam upgradelni a notit :-(
Lassan annyi pénz van benne - hogy meglenne az SZ sorozat ára!

DVD írót találtam Pana UJ-842-est. a kérdés az hogy a HP-s firmwaret eszi -e a SONY?

[ Szerkesztve ]

(#836) k. válasza xedos (#835) üzenetére


k.
őstag

Hát akkor azt tudom javasolni hogy hirdesd meg valahol.Esetleg e-bay add el és szerezz 1 Sz szériás vaiot :DD .
Egyébként pedig a végén azt éred el hogy lesz 1 retro SZ vaiod mert kb ugyan annyit fog tudni.Az aksi idő az szerintem nem sok.Főleg hog y az enyém ugyan levett fényerővel de szintugy wifivel birja 2 óráig.Namost ez minden csak nem kicsi gép.Jah és az aksija 4400as sajna.

[ Szerkesztve ]

(#837) xedos válasza k. (#836) üzenetére


xedos
addikt

Nem sok az akksi idő????
Mutass még egy olyan notit amelyik közel 5órát elmegy!!!
Még nagy akksival sem sok -főleg, hogy nem alaplapi VGA-s!

(#838) k. válasza xedos (#837) üzenetére


k.
őstag

Na akkor jön a védőbeszéd:
Öreg vagyok nem tehetek róla nem figyeltem.......
A laptopja teljesen sokáig birja legyen vele elégedett :R

(#839) easylite válasza k. (#838) üzenetére


easylite
tag

na újra itt vok.
Tervezem h veszek majd vaio-t, csak nem tudomh miet.
Játékra kéne, k. nem tudnál ajánlatni vmilyet?(a cod4 elfusson rajta) :))

(#840) easylite válasza easylite (#839) üzenetére


easylite
tag

SONY VAIO VGN-FZ18M?

(#841) k. válasza easylite (#840) üzenetére


k.
őstag

Na az sem rossz de ha valami akkor ez tuti pöpecül viszi:
http://www.smartandmobile.hu/index.php?al=1&pid=86&id=293&pid2=293&al2=1&
És most elég olcsó ahhoz képest hogy ez nem is régen duplaennyi volt.

(#842) easylite válasza k. (#841) üzenetére


easylite
tag

hát nekem az 500.000ft az nagyon sok :O
max 200-250k

(#843) k. válasza easylite (#842) üzenetére


k.
őstag

Hmm annyiért láttál FZ szériás gépet?
Ez annak az elődje de még ez is 318.
http://www.smartandmobile.hu/index.php?al=1&pid=84&id=296&pid2=296&al2=1&
Olcsobban ez a cég integrált vgasat árul azokon meg még a cod 2 sem tuti hogy fut(GMA950en tuti nem :( próbáltam) .
Esetleg add meg az msn cimedet ott segitek. :)
Csomo helyen szétnéztem de sehol semmi 250ért..mindenhol 350 és afölött.

[ Szerkesztve ]

(#844) easylite válasza k. (#843) üzenetére


easylite
tag

lancast14@msn.com

(#845) Csepy válasza k. (#843) üzenetére


Csepy
senior tag

Esetleg ezt tudnám ajánlani:

VAIO FE48M, vagy FZ11S, ami nekem is van.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#846) easylite válasza Csepy (#845) üzenetére


easylite
tag

Szia.
köszönöm az ajánlást, megfontolom még. :R

(#847) Tyren válasza easylite (#839) üzenetére


Tyren
aktív tag

Hát ezt én a helyedben mégegyszer végiggondolnám:
Egy notin játék? Ráadásul a COD4? Meg ennek tetejébe VAIO? Mindezt 300 alatt?
A COD4-ről annyit tok, hogy nagyon gépigényes. Dedikált kártya kell neki, és abbólis újabb. A 300 alatti VAIO-k amúgy sem kategóriaelsők, de egy ilyen kártya amúgy is szétfűti a notit.
Félre ne érts! Remélem találsz magadnak ilyen gépet. Csak én ebben kételkedem. Alapvetően csak kevés notebook való játékra, azok is korlátozottan, csak rövid ideig (még az asztalinál is hamarabb elavulnak), és nagyon borsos az áruk.
Ha játszani szeretnél, akkor asztali gépben kéne gondolkodni, notit meg venni valami üzleti kategóriásat.
Vélemény volt, nem kell vele egyet érteni. (Remélem nem votlam nagyon ehangoló...)

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#848) k. válasza Tyren (#847) üzenetére


k.
őstag

Teljesen igazad van.A notik alapbol nem játékra valók(kis kivétellel).
A vaiobol szerintem 4-500 ezer körül van ami már jó szinten futattja a cod4et.Azalatt cod2 max.Lehet hogy full minimumon elindul de ugye az nem nagy élvezet.

(#849) nymaci01


nymaci01
csendes tag

Sziasztok, nekem szükségem lenne egy laptopra, és hát sonyt azt szeressem meg szépek ezek a vaiok, na... A lényeg, hogy legyne benne wifi kártya(gondolom ez már alap) és hogy menjen rajta a wow... de ne alacsony grafon, hanem ha lehet akkor közel maxon, soksok addonnal... Ezzel kapcsolatban az lenne még a kérdésem h kb. egy ilyen játék futása mellett meddig bírja ki az aksi átlagban? És tudnátok olyan vaiot ajánlani, amin jól fut a wow és sokáig bírja töltés nélkül futtatni? Bocs de lövésem sincs ilyenekhez, gondolom 2 gb ram kell de ezen kívül passz... ár nem számít, de persze a legolcsóbbra lennék kíváncsi ami már jól futtatja... Wowon kívül csak netezésre és szövegszerkesztésre használnám szal más nem számít... bocs ha kicsit érthetetlen voltam de nem vagyok most teljesen józan... tudom, ne fórumozzon ilyenkor az ember, na mid1, köszi a segítséget előre is

(#850) k. válasza nymaci01 (#849) üzenetére


k.
őstag

komment nélkül:
ez jó lesz:[link]ha drága akkor ez is jó:[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.