Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Den válasza xedos (#100) üzenetére


Den
veterán

akkor adnak más típust. nem örökre kellett volna csak míg a másikat javítják, én anno az acompnál kértem és kaptam is cseregépet, amibe átettettem a vinyót és így nem hiányzott semmim míg a gépet javították.

www.simson4t.hu

(#102) Versus82 válasza Versus82 (#98) üzenetére


Versus82
aktív tag

na a geforce 6400 első blikkre csalódás...2850 pont, de normális hivatalos drivere még nincs, úgyhogy lehet hogy több is van benne...így csak egy hangyafasznyival erősebb a 6200 turbókesnél.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#103) xedos válasza Den (#101) üzenetére


xedos
addikt

Lehet, hogy rosszul tudom, de nem 1.8''-os winyó van benne?

(#104) d900t válasza Versus82 (#92) üzenetére


d900t
senior tag

A SONY noteszekben SONY slim meghajtó van, legalábbis eddig csak . A SONY meg nem gyárt optikai meghajtókat - mint ahogy noteszt sem -, mert lassan 5 éve a Lite-On-tól vásárolja. Vagy legalábbis vásárolta, mert a Lite-On minőségi problémák miatt nyáron lapátra került. Hogy a te noteszedben miért éppen pio író van, nem tudom. Tán a Quanta gyártású SONY-kba ez kerül.

(#105) xedos


xedos
addikt

Most néztem az ACOMP honlapját....
Mindegyik SONY notihoz alulra odaírták, hogy made in japan :)
Pedig gondolom max designed by lehet...

(#106) Den válasza xedos (#103) üzenetére


Den
veterán

lehet, nem tudom, de vhogy azt is be lehet buherálni ha akarják :)

www.simson4t.hu

(#107) Den válasza d900t (#104) üzenetére


Den
veterán

a sony ezerszázalék hogy gyárt optikai meghajtót.

www.simson4t.hu

(#108) parandroid válasza Den (#107) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért a ''gyárt'' elég tág megfogalmazás ebben az iparágban.

Valójában hány optikai meghajtót forgalmaznak gyártók a saját nevükön, amihez a matricázáson kívül semmi közük nincs? Pedig az összes diagnosztikai program azt írja ki, hogy márpedig ez egy Sony drive. Firmware kérdése.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#109) Den válasza parandroid (#108) üzenetére


Den
veterán

Igen csak a sonynak rendszeresen vannak olyan meghajtói amik más cégnek nincsennek. Pl, a különböző adatmentő meghajtói, brd meghajtók, de pl az első plusszos és minuszos dvd-t is író meghajtó is sony volt....

www.simson4t.hu

(#110) d900t válasza Den (#107) üzenetére


d900t
senior tag

Csak hogy konkurenciát ne említsek, javasolnám a prohardver.hu nevű online magazin archivumát a mellékelt kereső segítségével átböngészni ;)

(#111) Den válasza d900t (#110) üzenetére


Den
veterán

Én is :)

www.simson4t.hu

(#112) tom.bo


tom.bo
csendes tag

3 hete vacskolnak az ACOMP-nál a vaioval (T1XP). Két hete adtak egy ''cserekészüléket'' (Valami agyonharcolt Gercom, 14'' vacakot.) Mikor felhívtam őket érdeklődve, azt mondták, hogy még nem jött vissza Németországból. Mondom sebaj, akkor a 30 nap lejártával új gépet kapok, vagy az árát fizetik vissza? -Ez a törvény két éve megszűnt!- volt a válasz.
Mondom, akkor miért szerepel ez még a számlán? -Azt nem tudom, de ha a jogait akarja érvényesíteni mehet a Fogyasztóvédelemre vagy a bíróságra. Mi nem vagyunk semmire sem kötelezhetők! A törvény szerint törekednünk kell a minél gyorsabb javításra...-

Mit szóltok?
Ez a kiszolgálás nem semmi.

MacBook Unibody, MacBook Air, iMac, Nikon ForEver!

(#113) d900t válasza tom.bo (#112) üzenetére


d900t
senior tag

Hiába, ez a törvény 2003. vége az EU-s jogharmonizácó következtében. A kinti szerviz is ennek megfelelően működik, ezért nem az Acompot kell mószerolni.. Amit megszívsz, az az ügyintézési és szállítási idó pluszban .Okulásként nem kell SONY-t venni, mert nincs itthon márkaszervize és minőségileg sem indokolt megvásárolni..

(#114) d900t válasza Den (#109) üzenetére


d900t
senior tag

...melyet a Lite-on készített el neki bérmunkában.

(#115) xedos válasza d900t (#113) üzenetére


xedos
addikt

A törvény egy dolog! Ugyanakkor ha ő kiad egy papirt, amin szerepel a 30napos határidő - akkor szerintem bíróságon a vásárló nyerne. Kinek van ennyi ideje???
Ugyanakkor az ACOMP-os bunkó volt! Már a vásárlása is érdekes volt...

Nem kell SONY-t venni...
Ebben a kategóriában nem sok notit lehet itthon kapni : 10.6''-os !

(#116) m4Smile


m4Smile
csendes tag

HáHáHáHáHáHáHá

Hétfőn megfogom venni a sutyi konzumer szar fs215m-et.
3105 pontot ért el a 2dmark03ban és fs395vp-t is oda veri.

KeeP smileing! :D

(#117) Jenci válasza xedos (#115) üzenetére


Jenci
csendes tag

Hát ezaz!

Ebben a kategóriában (10,6 ) nem nagyon lehet más normális cuccot kapni. Az ACOMPban pedig még az árak is jók voltak...

(#118) dat válasza Jenci (#117) üzenetére


dat
senior tag

Azért van alternatíva: [link]

Pont ma használtam egy ilyet, meglepően kellemes kis gép.

(#119) xedos válasza dat (#118) üzenetére


xedos
addikt

Azt írtam, hogy nem nagyon van...
Tudom va egy kettő... de nézd meg az árát is!
Van még Toshiba is stb...
Ugyanakkor szerintem egyiket sem tudják itthon szervízelni

(#120) dat válasza xedos (#119) üzenetére


dat
senior tag

Még mindig olcsóbb mint a Sony T1XP...

(#121) xedos válasza dat (#120) üzenetére


xedos
addikt

Nem hinném... kollégám 380K-ért vette
[link] Most több..
Ugyanakkor ha visszaolvasol, többet nem venne ott...

(#122) dat válasza xedos (#121) üzenetére


dat
senior tag

Én meg innen néztem az árat :)
[link]

(#123) xedos válasza dat (#122) üzenetére


xedos
addikt

Gondoltam :) ACOMP-nál a legolcsóbb! De a cég gyalázatos!

(#124) ArthurMiller


ArthurMiller
senior tag

Korábbi véleményemmel ellentétben, vettem egy sony VGN-FS315H notebookot. Pár napja használgatom, egyelőre nagyon elégedett vagyok vele. Szép, stabil, gyors....a kijelző meg egyszerűen fantasztikus :)
Pár kérdésem volna viszont: a live update progi nem működik, mindig azt írja ki, hogy nincs kapcsolat a szerverrel. A másik meg, hogy milyen bill. lenyomásával lehet a biosba bejutni. Még nem nagyon próbálgattam, de az f10 nem jó.
Egyébként egyelőre kellemes csalódás a sony :)

(#125) Jenci válasza dat (#118) üzenetére


Jenci
csendes tag

Hát de ez ennyiért nagyon drága...
Akkor inkább kimegyek bécsbe és ott veszek ennyiért egy vgn-tx -et...

(#126) Jenci válasza xedos (#123) üzenetére


Jenci
csendes tag

Azért gyalázatosak, mert kiküldik Németo-ba gariba?
Vagy mert bunkók? :D

De náluk legalább normális áron lehet hozzájutni a gépekhez.

(#127) xedos válasza Jenci (#126) üzenetére


xedos
addikt

Olvass vissza! Kollégám Tom-bo és én leírtuk a történetet...
Vásárlás előtti félreinformálás stb...

(#128) Jenci válasza xedos (#127) üzenetére


Jenci
csendes tag

rendben visszaolvasok :R

(#129) d900t válasza xedos (#115) üzenetére


d900t
senior tag

Mondjuk ebben a kategóriában már nagyon jók a SONY-k, vagy legalábbis nincs nagyon jobb. Tán a Tecra R100 még ami ezt is megüti.

(#130) tom.bo válasza d900t (#129) üzenetére


tom.bo
csendes tag

Miben üti? A kijelzője nagyobb, ugyanakkor csak xga, egy kilóval nehezebb... a többi adatnak már utána sem nézek.
A lifebook 7010 az vetélytárs volt, de a 150.000 plusz már nem fért bele!

MacBook Unibody, MacBook Air, iMac, Nikon ForEver!

(#131) Jenci válasza tom.bo (#130) üzenetére


Jenci
csendes tag

Történt azóta vlami, vagy még mindig garanciában van?

(#132) d900t válasza tom.bo (#130) üzenetére


d900t
senior tag

Mert, hülye vagyok. Portégé R100-nak hívják a szentem és nem nehezebb egy dekával sem. Egyébként meg minőségben üti, erre merészeltem utalni, meg valahogy a mondatból is ez következett.. Arról pedig, hogy a WXGA-hoz képest miért ''csak '' az XGA, elvitatkozhatnánk.

A Lifebook egyébként normál esetben nem drágább, mint a SONY. Ez modell Csak ezek a SONY-k vmi homályos refurbished csomagból vannak. Mi is megkaptuk az ajánlatot,közel 1000db notesz van rajta, ha csemegézni akarsz, szívesen elküldöm. Kiderült, hogy rendes SONY 2 év gar. nincs rá, - Ali Bahadlinak v. vmi hasonló bizalomgerjesztő nevű csókának kell kiküldeni némethonba- , így aztán letettünk róla.

Szóval a Lifebookra +2 év gar van, ami ha a SONY nem krepál be, akkor nyilvánvalóan pénzkidobás, ha pedig bekrepál, akkor szar ügy. Statisztikailag mindenestre mindenképp megéri a SONY.

(#133) #42558976


#42558976
törölt tag

Sziasztok! Van egy A217S em docking stationnel. Sajna a tv tunert nem tom beüzemelni. Nem ért hozzá valaki? Köszönöm

(#134) m4Smile


m4Smile
csendes tag

Hy everybody!

Megvettem a sutyi konzumer másodélvonalbeli gyártó készítette Sony Vaio FS215m-et, nagyon erős és jó minőségű gép. Ráadásul minden gyári progi fut rajta a rossz híresztelések ellenére is.

KeeP smileing! :D

(#135) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Kinéztem egy Sony Vaio VGN-BX194VP notebookot. Bővebben: [link], de nem találom a magyar boltok kínálatában :(

Tud valaki esetleg kereskedőt ajánlani?
Esetleg érvek ezen modell ellen és mellett?

Amiért ezt választottam kicsi (14'' kijelző), wifi+bluetooth+webcam trióval rendelkezik, több mint 2 óra üzemidő.

Válaszaitokat előre is köszi!

Bye, Fifi

[Szerkesztve]

(#136) Fifi


Fifi
őstag

Up :D

Sehol senki?

(#137) Fifi


Fifi
őstag

BÚÉK! & up ;)

(#138) Fifi


Fifi
őstag

Szóval nekem is Bécsbe kell menni érte? :)

Bye, Fifi

(#139) Fifi


Fifi
őstag

Köszönöm a válaszokat ;] , de berendeltem egy Asus-t. :D

Bye, Fifi

(#140) Klacus69


Klacus69
tag

jó volna feltámasztani a V A I O topicot..d900t rossz hangulatot teremtett a topicba ezért már nem mer senki beírni semmit mert egyböl jön a bekostolás:) irjatok bátran..

(#141) #09608192


#09608192
törölt tag

Napokban vásároltam az ACOMP-tól egy VAIO S4 gépet. Végigolvastam a topicot, ezért óvatosan jártam el a vásárlás elött.

Az eladók készségesen bemutatták a gépet, ami német billentyűzetes volt. Magyar ékezetes szitázással. Magyar windows nincs a géphez, de ez az ár miatt kicsit sem zavar. A neten is alaposan körülnéztem, de az ár kimagaslóan jó volt minden VAIO esetében.

Velem normálisan viselkedett mindenki. A géphez nincsen driver CD, de az acomposok adtak egyet. Különben minden letölthető a www.vaio-link.com és a www.club-vaio.com oldalakról.

A képernyő csodaszép, a GF 6200 pedig megfelelően gyors. A gép 13.3'' kijelzője jól használható. WLAN, Bluetooth, Infra, Dual DVD, 1.9kg + minden ami szem-szájnak ingere nettó 300-ért.

Ilyen kicsi és jól felszerelt gépet sehol nem találtam.

(#142) k.


k.
őstag

Sziasztok.Ahogy elolvastam a sony vaio gépekről és az acompól a véleményeteket, hát nem lettem túl boldog.Anyit szeretnék kérdezni hogy én nem notebookot hanem asztali pcben néztem vaiot az acompnál.Azokat is kiküldik németországba és azoknak is magas a hibásodási arányuk vagy ez csak a notebookokra vonatkozik? :F Mert nagyon tetszenek csak ha tényleg ilyen rosszak akkor olyat nem veszek.Tudtok segíteni?Köszönöm előre is.

(#143) #96352768


#96352768
törölt tag

Kedves xedos és többiek.
Gondolom, hogy te is a notebook.hu érdekeltségi körébe tartozol, mert más magyarázatot nem tudok arra elfogadni, amilyen blődségeket, fikciókat, hazugságokat (a megfelelő aláhuzandó) írsz. Régóta olvasgatoma fórumot, de ez az első alkalom, hogy hozzá is szólok, mert gusztustalan, amit a konkurencia gyalázása vagy (ami jobb lenne ha nincs igazam) tudatlansából és rosszindulatból csinálsz(tok).
Szóval néhány TÉNY (nem pedíg fikció) AZOKNAK AKIKET ÉRDEKELNEK A SONY GÉPEK
-Én vettem az ACOMP-tól egy VAIO S3HP-as gépet amelynek az alján a fikcióid és hazugságaid ellenére az áll, hogy MADE IN JAPAN (gondolom, hogy a SONY is hazudik mi???) Ha kell akkor lefényképezem, és elküldöm mindenkinek akit érdekel mailben, mert egy korrekt ember bizonyitékokkal is alá tudja támasztani amit mond!
-Akkor nem volt a piacon konkurenciája a gépnek (szerintem most sincs) nettó 300 000 alatt egy 1,95 kilós gép komoly merevlemezzel, szuper VGA-val (még battlefield2-t is játszok rajta!!!!!) és olyan kijelzővel amit azóta több media marktban is összehasonlítottam, és bizton, és elfogultság nélkól állíthatom, hogy valahogy még a Toshibának sem olyan a glare kijelzője mint a SONY-é. Egy Fujitsut meg ne hasonlítsunk már egy VAIO géphez mert egy opelt sem illik egy Maybachoz hasonlítgatni...
-A ''bunkó'' ACOMPos kollégák segítettek a hitelben, és minden idióta kérdésemre (nem vagyok egy computer zseni) válaszoltak, pedíg a legnagyobb őrületben voltam náluk, rádaásúl egész normális részletfizetést is kaptam a fenntmaratódó összegre.
-1 héttel a vásárlás után voltam ausztriában, ahol a Media Marktban a gépem 2999 euróért volt akciós termék, azaz majdnem DUPLA ÁRON MINT AZ ACOMPBAN!!!!!
-A gépem gyönyörű csillogó dobozban volt amikor megvettem, csodálatosan becsomagolva (ennyit a refurbishedről).
-A SONY szervíz nem németországban van ahová küldik a gépeket, hanem bécsben, és ott 5 napos határidővel vállalják a gép megjavítást. Ugyanis én bementem a kinit sony szervizbe egy kollégám gépért, és rákérdeztem!

Sajnos nem tudom, hogy olyan emberek, akik soha nem vásároltak valahol egy általuk soha nem látott terméket (mert ha így lenne, legalább azt tudnák, hogy hol gyártják) miért pocskondiáznak, és állítanak valótlant. Mindenesetre egy dolog biztos. Aki valaha az életében kezébe fog egy VAIO gépet az tudja, hogy semelyik másikhoz nem hasonlítható minőségű és megjelenésű, NEM TUCATTERMÉKKEL van dolga.

(#144) xedos válasza #96352768 (#143) üzenetére


xedos
addikt

Kicsit felháborítasz, hogy engem írtál előre!
Sajnos amit leírtunk, az a valóság volt! További fejlemények:
Kollégám dec 30.-án kapott egy sms-t az ACOMP-tól, hogy elkészült a notija - minden nap 9-17 közöt mehet érte. Elmentünk január 5.-én... persze leltároztak!!!!!!! A weblapjukon sem volt kíírva!!!!!!!
Így pénteken újra mentűnk a notiért.

A noti jó, olcsó is volt. Ugyanakkor a cég tájékoztatása gyalázatos volt!!!!!!!!!
Végére: SEMMILYEN CÉGNEK NEM TARTOZOK AZ ÉRDEKELTSÉGI KÖRÉBE!!!!!

(#145) #09608192 válasza xedos (#144) üzenetére


#09608192
törölt tag

Nem szeretném OFF-olni a topicot, de kedves Xedos egyszerűen nem igaz, amit irsz. Én Jan 6-án pénteken néztem meg a VAIO-t az acompban, méghozzá azért mert már karácsony után fent volt a weblapon, hogy jan 5-ig zárva lesznek, továbbá az ÁFA is 20%-ra lement ezért vártam a januári nyitást...

Tehát TUTI, hogy kiirták, már napokkal korábban a nyitvatartást.

Legalább maradjunk a tényeknél!

ui: a gépedet megjavították?

[Szerkesztve]

(#146) xedos válasza #09608192 (#145) üzenetére


xedos
addikt

Kollégámé a noti...
Igen kiküldték németországba, ott megcsinálták, majd visszajött.
Kollégám nézte a weblapot, ő nem látott ilyen kiírást...

(#147) #09608192


#09608192
törölt tag

Úgy tűnik csak ''d900t'' (#31) véleménye szerint sznob és másodvonalbeli a SONY VAIO, mert az egyik legolvasottabb noti oldal a www.notebookreview.com olvasói között a TOP10 notebook kategóriában három VAIO is van. Egyetlen más gyártónak nincsen ennyi népszerű tipusa az első 10-ben. A ''d900t'' által sokat emlegetett ACER, ASUS és Fujitsu-nak egy modellel sem sikerült az első tizbe beverekednie magát.

Érdekes, hogy vásárlók egész más véleményen vannak a VAIO-ról, mint azok a nagyon okos ''fanatikus tagok'' akiknek soha nem volt ilyen gépük.

1. Dell Inspiron 6000
11.7% / 9797
2. Toshiba Satellite M45
5.4% / 4479
3. Sony VAIO S Series
3.7% / 3068
4. Apple MacBook Pro
3.6% / 2986
5. Toshiba Tecra M4
2.8% / 2358
6. Sony VAIO FS
2.6% / 2179
7. HP Pavilion dv4000
2.5% / 2058
8. Compaq & HP Compaq Presario v2000
2.0% / 1651
9. IBM (Lenovo) ThinkPad T43
1.9% / 1614
10. Sony VAIO TX Series
1.7% / 1401

(#148) emvy


emvy
nagyúr

Az, hogy valami nepszeru, legfeljebb azt bizonyitja, hogy olcson jo.


Nekem most Vaio S3HP-m van, mert igen jo kompromisszum, kicsi, es viszonylag eros. Emellett a megepitese egy IBM-tol vagy egy HP NC szeriatol, vagy egy Fujitsu Lifebooktol (NEM a rendkivul gyenge megepitesu Amilotol) messze elmarad. Nagy az adapter, az egesz gep full muanyag, tulsagosan melegszik, es keves az akkuideje. Emellett az Acompos aron jo vetel, ketsegtelen; de az eredeti arat egyaltalan nem eri meg.

Az Sony szerviz allitolag ujabban Becsben van valoban.

Szoval nem rossz gep a Sony, de megepitesben nem egy csucsdarab.

while (!sleep) sheep++;

(#149) #96352768 válasza emvy (#148) üzenetére


#96352768
törölt tag

Szia emvy!

Mint olvashattad, nekem is hasonló gépem van, mint neked, lassan már több mint 1 éve. Az elejében egyetértek veled, tényleg nagyon jó kompromisszum a méret és a teljesítmény terén, de legfőképpen a hozzá rendelt súly az ami tetszik. Szerintem az adapeter nem nagy (lemértem vonalzóval, mert itt van mellettem) 13cm*3cm. Van ennél kisebb??????? Valóban full műanyag az egész gép, de szerintem a minőségibb fajtából! Az 1 év mindennapos (!!!) aktív használat (napköben hurcibálom a táskámban és dolgozom vele, este otthon filmet nézek) gyakorlatilag NEM LÁTSZIK rajta(!!), olyannyira, hogy nemrég kérdezte meg az egyik üzleti partnerem, hogy ''lecserélted a géped egy újra?'' merthogy olyan az állapota...
Melegedés?! Részben egyetértek veled, de ekkora méretnél és ilyen videókártyánál, azért ez érthető nem?
Akkuidő: Pontos infot tudok mondani(!!) 4db Voyagert (StarTrek) pont megtudok rajta nézni full feltöltött aksival. Ez pedíg testvérek között is 180 perc(!!!). Van akinek ez nem elég? Vagy van olyan gép ami ennél többet bír ilyen proci+vga kombóval?

(#150) #09608192 válasza emvy (#148) üzenetére


#09608192
törölt tag

Nem hiszem, hogy az USA-ban a 1000-3000 USD árával bármelyik SONY olcsó lenne. Az acompban tényleg jó áron találni gépeket nettó 200-300e között VAIO-ból.

Az előbb idézett www.notebookreview.com oldal tesztjében az ''S'' sorozat dizájnjáról, minőségéről és teljesítményéről csak jókat írnak (klikk az oldalon a TOP gépekben az ''S'' modellre).

A teszt végén pedig összefoglalásként:

''In conclusion, I would completely recommend this laptop to the mobile professional or serious student. Sony has created the perfectly sized laptop and allows the consumer to configure it to meet their needs. If you are someone who needs a reliable, comfortable, sub 5lb notebook look no further. However do take the time to go through the specs because you can go bare bones for a basic wireless workhorse or you can max out the configuration and create an ultra portable desktop replacement.''

Nem szertném félrefordítani, ezért mindenki értelmezze maga. De kifejezetten dicsérik a tipust ez egyértelmű.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.