Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) k. válasza burikg (#449) üzenetére


k.
őstag

Azt ne felejsd el hogy a vista 15öt elnyel!Szóval a progi összesen ''csak'' 7gbt foglalnak.De ez minden vaion ennyi.Nekem is ennyi volt.
De nagyon gratulálok a gépethez ez az egyik vágyálmom.

(#452) burikg


burikg
csendes tag

Udv, sorry a magyar karakterek hianya miatt.

Tegnap letoroltem nehany junkware-t (Skype, Google, Picassa, MS Office 2007 trial, stb...) s Recovey DVD-t irtam (1 Utilities Recovery, 1/2&2/2 System Recovery = 3 DVD-R lemez 4,7 GB), az egesz folyamat nem tobb mint 1,5 ora. Van a Sonynak egy Sony Recovery Utility (SRU) csomagja eloretelepitve a gepre s azzal lehet formatalni, particionalni s biztonsagi mentest kesziteni az adatokrol.
A System Recovery soran sajnos minden vackot ujratelepit s bar az Adobe Acrobat 8, az Adpbe Elements 3 hasznos a tobbi szemet (Google Earth s a tobbi). Ma este a SRU-val atalitom a particiokat s megprobalom visszanyerni a rejtett 20 Gb particiot, elotte viszont megnezem nem-e jelenti ez a garancia elveszteset :).
Sajnos a VGN-FZ11L Blue-ray meghajtoval, 200 Gb HDD, T7300 proci durvan 50%-al dragabb :(( , annyit nem er meg, inkabb veszek a kulso HDD-t, ki milyet hasznal? engem egy USB-s valozat erdekelne.

SONY VGN-FZ11M: Intel Centrino Duo, Mobile Intel PM 965 Express Chipset (Santa Rosa), Intel Core 2 Duo T7100 1,8 GHz, DDR2 SDRAM 2Gb 667 MHz, 120 Gb HDD 5400 rpm, WXGA LCD X-Black 15,4'', NVidia Geforce 8400M GT

(#453) burikg


burikg
csendes tag

Hello,

most nezegetem a GPU leirast, 831 Mb VRAM-ot ir max, de nem vilagos mennyi a dedikalt ebbol, egyes SONY modeleknel 128MB, van hol 256 MB pl: FZ11L, a dedikalt VRAM; a mellekelt link infot ad errol a GPU-rol [link] :), a netrol gyujtott infok alapjan 64 Mb DDR3 VRAM ul benne :), a HALO2 1028x768 felbontasban, kozepes beallitasokkal siman fut - nekem tokeletesen megfelel.

(#454) k. válasza burikg (#452) üzenetére


k.
őstag

Igen sajna a blu-rayes változat jóval drágább de azért azt vedd figyelembe hogy a blu-ray azért nem egy régi technika.Ezt is meg kell fizetni.
Ha már itt tartunk sajna valami virust elkapott a kicsike azthitem kilőttem de ugynézki nem sikerült.Most kilőttem az aerot legalább az ne lassitsa és igy netezel.Azért is jön ez rosszul mert sikerült használatbavenni a belkin routert és jó lenne ha végre az ágyikómból netezhetnék.
HDDből gyárt a sony 1 alig 8 gbset ami visont elég pici szóval sztem érdemesebb ilyet venni egy 8gb pendirve helyett ami ráadásul jóval drágább(szerintem)


Más:
Utánnajártam és elolvtam pár dolgot a Santa rosaval kapcsolatban.Namost megnyugodtam mert több cikkben is aztirták hogy nincs olyanmértékű gyorsulás a jelenlegihez képest.Igy valamrnnyire megnyugodtam hogy nem volt értelme várni.

(#455) Fricó


Fricó
aktív tag

tudja valaki hogy az usa-ban vásárolt notit lehet itthon szervizelni?
szoval gari papirt elfogadják itthon is?

(#456) k. válasza Fricó (#455) üzenetére


k.
őstag

Sajnos nem fogadják el.Vagy magyarországi boltban veszed és akkor a saját garanciájuk él vagy ha külföldön akkor itthon pénzért javitják.

(#457) Bodsa


Bodsa
csendes tag


Hi All!

Az lenne a kérdésem h iLink csatlakozón keresztül valamilyen kábellel rá lehet e kötni a tv-re a notimat, vagy a vga kimenetről, létezik már ilyesmi kábel, esetleg USB-ről?

A másik pedig h az író nem ismeri fel, illetve nem tud újraírható dvd-kezelni. Ez szoftveres probléma lehet v vigyem szervízbe?


Danke

Bal

(#458) k. válasza Bodsa (#457) üzenetére


k.
őstag

Azt tudom ajánlani hogy keressél hozzá drivereket.
Amerikai verzió esetén:[link]
Európai verzió esetén:[link]

Ha meg elromlott akkor sajna kulloghatssz a szervizbe.
a kábelnél meg tudod gugli a jóbarátod :D .

Egyébként mien vaiod van?

Mostan sanki nem ir beszámolot róla?Egyedül segitek itten mindenkinek?Hova lettek a többiek???

(#459) Bodsa válasza k. (#458) üzenetére


Bodsa
csendes tag

Hajó!

Uh még gyorsan egy kérdés, amíg el nem felejtem :

- Az egér touch padot ki lehet kapcsolni valhogy ( olyan módszer ami nem a driver leszedése ), mert van rendes egér és tökre zavar internetezés közben, ha véletlenül rányomok, az oldal meg elugrik például.

Ha már így rákérdeztél, egy kis felhaszálói tapasztalattal, véleménnyel megfuszerezve elárulom a típust:

SONY VAIO VGN-SZ1M/B

http://www.acomp.hu/usr_cikkek.php?cikk_id=124&session=MzI1MjU2MTc=

Tettszik: :DD :C

Nagyon szép, design-os külso, kellemes tapintás. A képernyo nagyon szuper, az arányokat és a színeket is jól eltalálták. 13'-os létére olyan mint ha 15-ös lenne a 16:9 miatt. Csendes és könnyu. Az akksija tényleg sokáig bírja és sok féle power shame van.
Ez a gép, típus nagyon jó ár-érték aránnyal bír sztem, nem kellett sokat gondolkoznom a döntéssel: jó proci, videókártya, képernyo, design, akku, könnyu és Sony...


Nem tettszik: :W :( :((( :W

A dvd meghajtó elég gyenge konstrukciónak tunik, sott maga a gép háza is kicsit ropog, hajlik, a képernyo csuklóforgója könnyen kopik. Csak két usb port van. A tápkábel csatlakozója könnyen kontakt hibás lesz, ha már picit is elmozdul a kábel, de lehet ezt is megnézetem a szervízzel.
Recovery-nél újra akarja telepíteni azt a sok, általam nem használt szoftvert, és olyan idegesíto módon, h amíg ezt nem teszem mindig megjelenik indításkor egy üzenet amire kattingatni kell,h belépjen a winfosba... :O :W


Most ennyi jutott eszembe róla két hónap használat után... :))


Üdv Bal

U.i.: köszi a vaio linket a driverhez

(#460) k.


k.
őstag

Nekem ugy vna hogy én sony vaio egeret használok hozzá.Namost ennek a szoftjában van olyan hogy touchpad kikapcsolva mikor egér csatlakoztata van.Nem tudom hogy neked mien van de ha vaio egered van akkor a szoftjában biztosan van ilyen.

Örülök hogy irtál ilyen kis beszámolót.Én nagyon meg vagyok elégedve nekem a gép nem ropog max ha rátehénkedek de akkor sem vészes.A dvd irója is nagyon jó szóval ezt is kipipálhatom.Azt vettem észre hogy az ujabb szériáknak mind jobb a dvd meghajtója mind a régebbi szériáké.Valószinűleg ez azért is van mert sokan panaszkodtak a sony meghajtókra.Igy kijavitották a hibákat viszont aki régebbi modellt vesz az ugyan ugy megzivja mig aki ujabbat az nem érti miértszidják.
És köszi a beszámolót. :)

(#461) blue_fish


blue_fish
csendes tag

Üdv,
2004-ben vásároltam egy Sony VAIO PCG-V505 tipusú notebook számítógépet. Gondolkodtam abban, hogy esetleg eladnám és beruháznék esetleg egy másikba vagy egy asztali pc-be. A problémám azzal van, hogy még sohasem adtam el számítógépet, így sokat segítenétek ha vmi hazsnos tanácsal ellátnátok, hogy hol érdemes eladni, kínálni és mennyi lehet egy reális ár érte.

A gépet kerek 500 ezer forintért vettem 2004-ben az Acomp-tól.
Körülbelül 250k reális ár érte?

A gép adatai:
12.1 XGA LCD
1,60Ghz Intel Pentium M
40GB Harddrive
ATI Mobility Radeon 9200
CD-RW/DVD-Rom
10/100 ethernet
WLAN 802.11b
512 MB ram
+ Gyári SONY VAIO Recovery lemez (Win XP-vel)

2db USB 2.0, 1 iLink (firewire)

Aksival együtt 2kg

válaszaitokat előre is köszönöm,
blue_fish

(#462) Tyren válasza blue_fish (#461) üzenetére


Tyren
aktív tag

Hello!

Nem rossz gép ez, de azért a 250 kicsit sok érte. Itt a ph apróhirdetésekben is van egy V505-ös, és 120-ért kínálják, de már pár hónapja fent van, és senki sem akarja elvinni. Amúgy használt cuccosban én sem vagyok otthon, de itt a ph-n szerintem nyugodtan meghírdetheted. Szerintem sokan megfordulnak itt. Viszont, ha áron felül szeretnéd eladni, akkor valami mást kéne keresned, mert itt ''túlságosan'' értenek hozzá.


MÁS:
Most vettem egy Sony VAIO gépet, és nem kaptam hozzá recovery DISC-et, csak valami Win Vista Anytime Upgrade cuccost. Az meg tudomásom szerint nem jó erre. A 160-as vinyóból viszont csak 140-et látok. Lehet, hogy rejtett partíciós? Akkor hogyan tudom majd a későbbiekben megoldani az újratelepítést, ha szükséges lesz?
Egyébként SZ5XN/C a gép típusa.
Előre is köszönöm!

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#463) k.


k.
őstag

Szerintem sok érte.Ugyanis nem mai darab és hát sajna ez ilyenkor rá is nyomja a bélygét.Én ugy 180ért hirdetném meg :F Sajna én sem értek hozzá a legjobban de szerintem ha jóállapotú akkor kb ez a reaális ár.Esetleg még a 200e.

(#464) k.


k.
őstag

Azért látsz 140et mert 20gb a progik rajta :DDD .Meg az xp(gondolom az van rajta)is elfoglal kb 2gb-t.Szal szerintem akkor látnál mindent ha csutkára mindent letörölnél róla vagy újratenéd a wint ami ugye nem a legjobb dolog.Plusz még a drivereket is keresni kellene.Nekem sem adtak recovery disket hanem azt mondták csináljak én :DDD Vettem 2 db dvdt elinditottam a gyári recovery programot az megcsinálta a lezemezek azóta nekem is van recovery lemezem :D .Szerintem te is csak ennyit tudsz csinálni.
Egyébként grat a géphez. :)



[Szerkesztve]

(#465) blue_fish


blue_fish
csendes tag

Nem akarok én az árral átverni senkit, pusztán érdeklődök. Nah meg, mivel nagyon szeretem ezt a kis masinát, meg egy nagyon jó kis gépről is van szó, így bizonyos ár alatt inkább berakom a szekrénybe ''just in case'' :DDD

(#466) Tyren válasza k. (#464) üzenetére


Tyren
aktív tag

Kösz szép a választ!
Amúgy Vista van rajta. Nem mondtad ki, de akkor ebből azt szűröm le, hogy nincs rajta rejtett partíció.(a Lenovo gépemen van, és szeritem jó dolog).
A progijával nem tudom, hogy milyen recovery-t csinál: a gyári állapotot menti le, vagy az éppen aktuálisat?
Illetve van még gondom: van rajta egy My Club VAIO nevű progi, de nem akar működni. Úgy kezdi, hogy letölti a legújabb verziót a programból, mert alapba nincs is rajta. Aztán 42%-nál elakad. Valakinek nem volt hasonló problémája? Valami ötlet?
Illetve nekem a tapipad kicsit buta. Pl a Lenovo N100-asomon volt egy olyan funkció, hogy ha húztam az ujjam és elértem a tapipad szélére, akkor ha ott (mármint a tapipad szélén) tartottam az ujjam, akkor olyan volt, mintha húznám tovább. Aki még nem találkozott ezzel annak ez igen zavaros lehet, de ez van :) . Namost ezen ilyen nincs. Hiányzik, mert kiküszöbölte a tapipad azon problémáját, hogy korlátozott méretekkel rendelkezik.

Egyébként egész jó kis gép. Kicsi, könnyű, meg amit az ember ebben a kategóriában elvár, de azért vannak hülye dolgok is benne. Pl az akksi lötyög. A 3 kategóriával lejjebb sorot Lenovo N100-ban nem. Nem naon zavaró, de akkor is.
Bocs, hogy kicsit hosszú lett.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#467) k. válasza Tyren (#466) üzenetére


k.
őstag

Van aki azt mondja van rajta de nekem ahogy én észrevettem annyi progi volt rajta hogy simán elképzelhető a 20gb.Ezenfelül persze a lehet virtuális partició.A My Club vaio azért érdekes mert ugyebár magyarországon ez nem elérhető.Lehet hogy ip cim alapján beállitaná az országot de ilyen nincs igy elakad.

(#468) blue_fish


blue_fish
csendes tag

Lenne egy nagyon egyszerű kérdésem: Ti ''Vaiosok'' ha Magyarországon vásároltok Sony notit azt akkor hol teszitek? Én a sony.co.uk-n szoktam tájékozódni az aktuális típusokról, de ezek a legritkább esetben egyeznek meg a magyar boltokban fellelhető szériaszámokkal. Igazából 3 bolt oldalát szoktam nézni
Acomp - jó árak, de ''régi'' szériák
smartandmobile.hu - irreális árak, és ''furcsa'' szériaszámok
VLR-Computer - jó ár és mostani modellek is vannak
sonyszalon.hu - mostani gépek, árak jónak tünnek

Valamelyikről tapasztalat? Vagy egyéb helyek?
Ugyebár a bolt megbízhatósága sem utolsó....
(nekem acomp legszímpatikusabb, csak hát nincsenek mostani készülékek, meg VLR amitől meg kicsit tartok nem tom miért.... :F )

(ami típusra hajtok egyébként az az ''SZ'' sorozat)

várom véleményetek, tapasztalataitokat!

(#469) k. válasza blue_fish (#468) üzenetére


k.
őstag

Mi a smart and mobilnál vettük.Korrekt eladók voltak felár nélkül megkaptuk a vista businesst(alapáron home premium van de ez üzleti széria igy ezen gyárilag business van igy indokolt a felár) és mivelhogy a vámkezelésen ''beragadt'' a laptop nekünk meg gyorsan kellett volna(nyaralás elött voltunk és ugygondoltam ott beállitom szépen)körbetelefonáltak mindent hogy meglegyen a gép.És meg is lett.A fura szériaszámok azért vannak mert ezek amicsiból jött gépek.Minden olcsobb ott de persze más a szériaszám is.Nameg nincs í a billentyűzeten.
Ugyhogy kerek perec:Ha jót akarsz akkor smartandmobile.Az eladók rendesek a hely is korrekt megnézhetsz jópár vaiot, budapesti szervizük is van.


UI:kihagytam:Szinte minden tartozék van a géphez és olcsok a tartzoték árak!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#470) blue_fish válasza k. (#469) üzenetére


blue_fish
csendes tag

amcsi gépek? de ugyanúgy rendesen Made in Japan Vaio-k csak amcsiból lettek importálva?
Hát az árai sztem ettől függetlenül nem ''túl'' alacsonyak, illetve sok a Refurbished termékük is... De egy boltlátogatást megér... köszi azért!

VLR computer-ről semmi info?

(#471) k. válasza blue_fish (#470) üzenetére


k.
őstag

Természetesen!

(#472) Tyren válasza blue_fish (#470) üzenetére


Tyren
aktív tag

Én voltam a Smartandmobile-nál, de engem nem győztek meg. Múlt héten vettem egy SZ5-ös gépet a Sony Központi Szalonban. Te is írtad a webcímüket: http://www.sonyszalon.hu
Nekem szerencsém volt, mert épp volt egy gép raktáron, és már másnap az üzletben átvehettem. Az eladók rendesek voltak, utánanéztek a dolgoknak, minden rendben volt. Garanciát a Rikvest-nél kaptam rá, de ha gond adódik, lehet, hogy inkább ráfizetek, ha nem tú nagy az összeg és a Smart and Mobile-beviszem, mert ot azért szerintem jobban értenek hozzá.
Azt meg nem mondom, hogy az én gépem made in Japan-e, de állítólag Franciaországi gépeik vannak, és azoknak a billentyűzetére nomják rá a magyar karaktereket. Nekem ez volt nagyon fontos. Így van ''Í'' betűm és ''0''-m. Engem nagyon zavart volna az amerikai kiosztás. Mielőtt ebben a boltban megnéztem volna, és is a S&M-nél akartam venni, azt úgy gondoltam, hogy elintéztetem velük, hogy a bill-t cseréljék ki brit angolra, és azt még gravírozzák is fel. Viszont addig nem jutottam el, hogy megkérdezzem, úgyhogy nemtom, hogy lehetséges-e. (ha igen, akkor inkább őket ajánlom)
Ismét hosszúra sikeredett, de ez van :)
Remélem tudtam segíteni.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#473) k.


k.
őstag

Hülyeségeket irtam.Szal ez made in china.Most néztem meg előszőr :D .De semmi különbség nincs.
Mi azért a smamartandmobilenál vettük mert mi nem 3-400ért néztük a max ár 280 volt.A smart and mobilenál jóval többmindent tudott a gép(1,73ghz core duo proci 1gb ram 120gb vinyó) mig a sonyszalonban 1,6ghz core duo 512mb ram 80gb vinyó ugyan annyiért.Ezek fejében egyertélmű volt hogy hol kell venni.Jah és vista volt a gépen. :)

(#474) Csepy


Csepy
senior tag

Éppen lecseréltem az FS215S VAIO-mat egy SZ1M/B-re. Aukción ''nyertem'' Acompnál, tehát olcsóbban, mint a listaára. Azt kellett tapasztalnom, hogy sajnos a kijelzője sokkal fakóbb és élettelenebb, sőt, még annyi fényereje sincs, mint az előzőmnek. Mivel törötten érkezett (felhvtam miatta Acomp-ot és azt mondták, kiküldenek egy másikat futárral, önköltségen -na ez a korrekt vevőpolitika- és mivel a kijelző keret (bezel) rögzítőpöcke nincs meg egy helyen, ezért szétszedtem, megnézni, hogy netán megsérült-e a TFT és ezért nem olyan szép-e a kép. Nagy meglepetésemre ebben egy SHARP kijelző lapul, amit sehol nem tudtam összehozni a SONY-val a neten.
Fura továbbá azis, hogy a gép egynagy ''üres'' kartondobozban érkezett, amelyre rá van ragasztva a gép tulajdonságairól szóló matrica, az adataim, mivel futár hozta, meg egy vonalkód és ennyi. Tehát nem olyan dobozban, mint amilyenben pl az FS-emetvettem anno (ami szintén az Acomptól volt, MM-en keresztül).
Pedig a neten azt írják, hogy ilyen dobozban árulják a kicsikét:
[kép]

Emellett a DVD-RW-nm volt egy írott CD, valami BART PE - TOMEK, amint szervízprogramok voltak. Egy új gépnél egy kicsit sok nekem. A kijelző fakósága és ''sötétsége'' nagyon-nagyon zavaró.

szerintetek felújított gépet sóztak rám?

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#475) k. válasza Csepy (#474) üzenetére


k.
őstag

Nem felujitotat hanem valszeg ujracsomagoltat kaptál.Nekem is ujracsomagolt a gép azoknak van sima kartondoboza.
De menyj vissza kérdezd meg ez miért itt van mert te nem ezt vártad.

[Szerkesztve]

(#476) Csepy válasza k. (#475) üzenetére


Csepy
senior tag

És miért lehet ilyen fakó és sötét a kijelzője szted? Az FS215S-emé gyönyörű. Pedig az elvileg egy alsóbb kategóriás modell, mint az SZ1M/B.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#477) k. válasza Csepy (#476) üzenetére


k.
őstag

Azt tudom elképzelni hogy vagy a windows beállitásánál le van véve a fényerő vagy vannak ezek a beállitások hogy ha akkuról megy a gép akkor akuidőt akarsz megtakaritani vagy teljesitményt akarsz.Ott lehet hogy olyan beállitás van ami lejjebb veszi a fényerőt.Nekem is ha lejebbveszem jó fakó az lcd.Állisd vaio optimizedre.Esetleg akkor jó lesz.

[Szerkesztve]

(#478) Csepy válasza k. (#477) üzenetére


Csepy
senior tag

teljesen max-on van (9-es állás) a fényerő és egyszerűen iszonyat vacak a színhűség és a fényerő. Az FS kenterbe veri. Ha ez nem lenne, már nem is az FS-ről írogatnék...

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#479) k. válasza Csepy (#478) üzenetére


k.
őstag

Lehet az is hogy hibásat fogtál ki.Akkor menyj vissza az acopmhoz és ha még elég fiatal lehet hogy ki is cserélék.Ha meg nem akkor szervíz.
Ha tudnál msn címet adni ott pár dolgot megbeszélhetnénk.

[Szerkesztve]

(#480) Csepy


Csepy
senior tag

pü ment.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#481) Csepy válasza k. (#479) üzenetére


Csepy
senior tag

nem jelezte még mindig az msn, hogy felvettél.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#482) k. válasza Csepy (#481) üzenetére


k.
őstag

Akkor vegyél te fel(az adatlapomon van a cím).MAjd kb 7 től leszek msnen.

(#483) Tyren válasza k. (#473) üzenetére


Tyren
aktív tag

Na tegnap este kicsit utána néztem a dolgoknak:
A sonyszalonban vett gép aljára is Made in Japan van nyomtatva. (Már ha ez valakinek számít.)
Illetve megoldódott a VAIO club-os dolog. Kellett egy patch, emi a sony honlapján fent volt.
Már csak az idegesít, hogy a VAIO update miért nem mutatta, hogy van ilyen. Speciále nálam nem mutat semmit. Bejön a képernyő, és nincs lista. Nem tudom, hogy valami nem működik, vagy csak nincs frissítés, de ez nekem furcsa. Ötlet?


Csepy: Nekem SZ5-ösöm van, ami az SZ1-es újabb kiadása, de nagyon sokat nem változott. Ennek a kijelzője olyan világos max fényerőn, hogy kisüti a szemem. Én a helyedben visszavinném. Biztos, ami biztos alapon.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#484) Csepy válasza Tyren (#483) üzenetére


Csepy
senior tag

Hi!

Igen, nekem az FS215S-em is olyan, hogy kifolyik a szemem. De ez az SS1M/B olyan, mintha egy FuSi kijelzőjét nézném 50%-os fényerőn. Nagyon szar. Azt mondták, hogy küldenek futárral egy másikat (nem emiatt, hanem, mert törötten érkezett meg). Remélem az már jó lesz. ha nem, akkor visszavásároltatom velük az újracsomagolt szarjukat. Nem teszik meg, beperelem őket. Nekem eredeti, bontatlan originált mondtak a telefonban, erre ez a szar jön. Nagyon pipa vagyok az Acompra...

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#485) Csepy


Csepy
senior tag

Csak szemléltetésképpen egymás mellé raktam a 2 gépet max fényerőn mindettő (balra SZ1M/B, jobbra FS215S):

[link]

Regards: Csepy

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#486) Csepy


Csepy
senior tag

Új fejlemények. Holnap utazok fel Pestre. Az Acomp-nál visszavásárolják a gépet és visszadják a teljes vételárat.

Viszont, ha már Pesten járok, akkor megnézem magamnak ezt a kicsikét: [link]

Nagyon jónak tűnik (fullextrás), az ára meg egyenesen remek.

Vélemények erről a típusról? Jelenleg FS-em van és ez azért tetszik, mert továbbfejlesztették és így lett az Fe, tehát minden, amit megszoktam, marad :C

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#487) k. válasza Csepy (#486) üzenetére


k.
őstag

Nagyon jó vétel!Szóval érdemes megvenni.

(#488) k. válasza Tyren (#483) üzenetére


k.
őstag

Na hál égnek akkor megoldódott.Amit csepy mutatott képet az alapján télleg arra tudok gondolni hogy hibás a gép.Nekem amint tudjátok N250Nes tipus van hát ennek is van fényereje rendesen.Amikor előszőr bekpacsoltam már akkor tudtam hogy mien jó lesz ezen filmet nézni mert szép szinei vannak és piszok jó fényereje.Azt nem tudom hogy regizzek e a Vaio culubbra.Szerintetek megéri?

[Szerkesztve]

(#489) Csepy válasza k. (#487) üzenetére


Csepy
senior tag

Megvettem. Remek a cucc, már amit a tegnapi pesti hajsza után tudok róla mondani. A céget nagyon nehéz és körülményes volt elérni. Ők egy ukrán házaspár, és csak a feleséggel tudtam talizni, de csak a város másik felén. A noti viszont minden elvárásomat felülmúlja, így elsőre. Hál'Istennek naz új grafitszürke színt kapta a belseje, no, nem mintjha a fehérrel bajom lenne (hisz az FS is emiatt tetszett meg először), de ez a grafit egyszerűen bámulatosan szép, minőségi benyomást kelt. És 2 év garit vállaltak rá. A német oprendszert egy recovery-mentés után töröltem, most megy fel a magyar Vista (elfogadta a német Vista kulcsot és aktív, így legális :D)

Hamarosan (jövő héten sztem) egy logout-os teszt várható róla :D

Regards: Csepy

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#490) burikg


burikg
csendes tag

Hello, tobb ceg (vlr-computer, smartandmobile, acomp, sonystyle) forgalmaz Mo-n SONY VAIO gepeket, de erdekes modon Mo nem szerepel a SONY Europai listajan. Miert nem szerepel a Sony hivatalos oldalan a VAIO? [link] errol beszelek.

(#491) Csepy válasza burikg (#490) üzenetére


Csepy
senior tag

mert az itthon forgalmazott gépek NEM magyar sony-k. innen-onnan hozzák be őket az országba. Ha pedig gariztatni kell, akkor visszaküldik az éppen aktuális anyaországnak. No ezért. Sony magasról tesz ránk. Nem vagyunk elég nagy piac nekik, nem éri meg bejönni ide.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#492) blue_fish


blue_fish
csendes tag

huhh, elolvasva a utóbbi hozzászólásokat, felmerül bennem a kérdés hogy honnan merhetek Sony Vaio-t venni itthon??? Vlr ukrán házaspár, acomp refurbished gépet ad el, smart and mobile amerikai gépet, ráadásul baromi drágán....
Egy sony vaio nem olcsó beruházás meg nem is 3 napra veszi az ember, legalábbis én nem, szal jó lenne egy jó helyről egy ''jó'' gépet kifogni. Tippek? VLR-nél egész szimpatikus volt az SZ5 ös vaio 360+ÁFA ért.... De német nyelvű vistával mit kezdjek? Nah meg meg szabad e ezt venni, mikor máshol ez a gép, vagy az ilyen kaliberű SZ gép másfélszer ennyi, vagy kétszer ennyi (pl sonyszalon.hu vagy smartandmobile.hu)

(A MacBook ból pár nap alatt kiábrándultam, miután szétnéztem az appledefects.com -on. VAIOból nem szeretnék... :O )

thx előre is...

(#493) burikg


burikg
csendes tag

Hello, a mult heten lattam Romaniaban, Bukarestben SONY VAIO notikat 3999RON aron (VGN-FZ11M) es 5999RON aron (VGN-FZ11Z) angol Vistaval, angol klaviaturaval, sajnos a szitazott a billentyuzet s nem gravirozott :(( . az M-es eleg barati ar durvan 1200 EUR -ert. [link] sajnos akkor oda szol a gari s csak egy ev :(( .
Kozelebb van Becs, de az ottani arakat nem ismerem.

(#494) polip


polip
addikt

kis érdekesség a vaio sorozatból: [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#495) xedos


xedos
addikt

Mi a véleményetek egy használt SONY S5HP-B-ről?
Ez a sorozat az SZ előtti hasonló szintű noti...
Dothan 1.73-as proci, 512M RAM, 80G winyó,DVD író
Wifi-Bluetooth 13.3'' Video pedig Geforce GO 6400
Magnezium alsó rész, 1.95kg! 135.000Ft
Sajnos anyagi okok miatt kénytelen vagyok lefele váltani :(

(#496) k. válasza Csepy (#489) üzenetére


k.
őstag

Na grat hozzája!Remélem a vista is jól elfog rajta futni!
A logoutos irás meg jó legyen.Azon gondolkozom hogy mindenki irhatna a vaiojáról 1 kis tesztet a logoutra annak a linkjét meg a kezdő vaio oldalra kik kellene tenni.
Egyébként azt hallottam(sony boltban mondták)hogy a sony régebben hozott be vaiokat mint pl a toshiba de nem vették igy kivonult.Szóval ha jópáran jeleznénk a sony felé(ahhoz több 100 embere kellene sajna) akkor lehet hogy tenne 1 lépést affelé hogy visszajöjjenek..
Egyébként nem értem a smartandmobile miért drága.Amit speciel mi vettünk annak jobb procija volt több ram nagyobb vinyó okosabb vista.mindezt forintra azért az árért amennyiért jópár bolt adta a gépet.Meg azért profi szervizhátterük van mai szerintem nem 1 elhanyagolható dolog.Szemben a VLR-el.


Amint irtam az adatlapomon van az msn cimem szal vegyél fel ha már nekem nem sikerült.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#497) k. válasza xedos (#495) üzenetére


k.
őstag

Jó vétel lesz.Könnyű szal jól hordozható és a tudása ezért az árért megfelelő.

ÁÁÁ de jó lenne az én vaiomnak is 1 magnézium ház:D

(#498) blue_fish válasza k. (#496) üzenetére


blue_fish
csendes tag

Hát én csak azt látom, hogy egy hasonló kaliberű SZ gép a smartandmobile-nál a legdrágább az említett weblapok közül.... Míg vlrn-nél ~400k ért van egy SZ5öm addig előbbinél bő 500k ba kerül egy hasonló.... erre mondom én hogy drága...

Nagyon úgy veszem ki a szavaidból hogy smartandmobile megbízhatóbb....
Amúgy máshol vásárolt Sony-t is szervízelnek vagy csak amit ők értékesítettek?

Jól értelmezem sony.co.uk weblapon hogy a TX sorozat az kifutóban van és a TZ vette át a helyét?
Mondjuk van egy szép pezsgőszínű smartandmobile-nál röpke 700k ért :D

(#499) k. válasza blue_fish (#498) üzenetére


k.
őstag

Igen a TX most fut ki.A TZ lesz az utódja.
Azért mondam speciel mert velünk rendesek voltak és azt is mondták(több más is mondta/irta)hogy saját szervizük van.Velünk az eladók rendesek voltak nem hülye vevőként kezeltek minket.Speciel ezért is tetszik a cég mert emberszámba veszik az embert.

(#500) xedos


xedos
addikt

Úgy néz ki, akkor holnap megveszem az S5HP-t...
Leszedtem a SONY-tól a cuccait... 500M jött le !!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.