Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) easylite válasza k. (#750) üzenetére


easylite
tag

:) Meglehet.
egyébként 100e.ért viszik

(#752) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Van valakinek tapasztalata az IT-Complex céggel? Elég jó áron adják a Vaio-kat (1 hét átfutással)

[ Szerkesztve ]

(#753) easylite válasza Alvin_ti4200 (#752) üzenetére


easylite
tag

Télleg nem rossz áron adják, de sajnos nem vásároltam még ennél a cégnél :(

(#754) iGabor


iGabor
csendes tag

kérdésem,
415b-s vaiot használok, wireless nettel probálok netezni de annyira bizonytalak rakás szar az egész rendeszer hogy az vmi hihetetlen!
3-4 hétig probléma mentesen működik minden, utána egyszer csak megszakad és többet nem fog csatlakozni.
a router beállítások jok, gépen is jo a congif...
van vkinek baja? esetleg vmi ötlet rá?

(#755) k. válasza iGabor (#754) üzenetére


k.
őstag

Ez érdekes.Én is wirelessel használom nekem kiváló....Lehet hogy a wlan kari adta meg magát a vaioba de lehet hogy az adóvevőnél van bibi ami a nagygépnél nem látszik.

(#756) easylite válasza k. (#755) üzenetére


easylite
tag

Nah ma megváltam a laptopomtól, de előtt fuittattam rajta egy 3Dmark03-at, és amikor a teknős kimászik a vizől akkor az fps-em 1volt xD :DD

(#757) Andree_88


Andree_88
csendes tag

Sziasztok.
Van egy nagy problémám amiben szeretnék segítséget kérni. Van egy Sony Vaio pcg-fr215s(nevezetű) laptopom amelynek igen hasznos funkciói közé tartozik a dvd írás/ujraírás is. Ez szép és jó csakhogy van 1 apróbb probléma. Nem hogy írni nem akar, olvasni se! Berakom a dvd-t, felpörgeti és semmi. Cd-nél minden rendben van de a dvd-t az mintha nem ismerné. Sebaj gondoltam irány a szervíz. Bevizsgálás eredménye: "A cd/dvd eszköz nem működik, cserélve."(idézet a munkalapról)
Hazahoztam és gondoltam ennek örömére kirántok egy pár dolgot belőle dvd-re. Rosszul gondoltam ugyanis dvd-t továbbra se akar elfogadni.
Átmentettem a dolgokat külső vinyóra és csináltam egy reinstallt. Minden driver fent van(cd/dvd meghajtó is) és továbbra se hajlandó dolgozni.
Everestel megnéztem az eszköz típusát ami egy TOSHIBA SD-R6112(Sonyi nem gyárt????)(ha jól emlékszek elötte is ilyen volt benne).

Tehát a probléma adott. Előre is köszönöm.

U.I.: Az csak egy extra kívánságom, hogy valaki mondja meg, hogy az FN gomb driverét hova kell rakni?(elfelejtettem)

(#758) easylite válasza Andree_88 (#757) üzenetére


easylite
tag

Hello!
Sztem ebből dvd-író csere lesz... :(

(#759) Stehe válasza Alvin_ti4200 (#752) üzenetére


Stehe
aktív tag

Ahogy nézem az árakat, tényleg elég korrektek, már szinte gyanúsan is! :-)
Én a SONY VAIO VGN-NR280E/S-t néztem ki, ami Core 2 Duo-s, és nettó 160k. Nem túl kevés ez? Vagy hol lehet benne a rafkó? Épp egy Dell gépen gondolkodom, de ilyen árban ez méltó ellenfele lenne, bár mondjuk nincs rá 3 év gari.... :-(

(#760) k. válasza Andree_88 (#757) üzenetére


k.
őstag

Biztos hogy cserélték?Fura ugyanis a sony nagyon is gyárt.Az enyémben is sony van az ismerösöm vaiojában szintugy.Nem lehet hogy ugyanaz maradt benne?Dura hogy ugyanaz a hibája.
a drivereset sztem simán telepiteni kell nekem legalábbis az event service nevü dolgot felrakja és megy minden.

(#761) k. válasza Stehe (#759) üzenetére


k.
őstag

Hát nem rossz ár.Az uj NR széria elég olcsó mostanában...(nekem az elődje van korrekt gép nem lesz minőségi problem vele)Bár a többi árat elnézve nekem van kis fenntartásom.

(#762) Stehe válasza k. (#761) üzenetére


Stehe
aktív tag

Igen, a Depo.hu pl. a Senorg által nettó 340k-s gépet az IT-Complex 220-ért adja...

(#763) Bodsa


Bodsa
csendes tag

Sziasztok!

Én az akku helyes használatáról kérdeznék.

Napközben hálózatról használom, de este filmnézésnél akkuról, és mindig lemerül úgy 10-15%-ra. Ez így megy pár hónapja szinte minden nap.

Olvastam én is már mindenhol, hogy az se jó ha teljesen kisütöm mielőtt újratölteném, meg ha hónapokig hálózatra van dugva és nem használom az aksit, meg ha kiveszem és csak úgy állni hagyom.

Tehát most tönkreteszem azzal az akkut hogy mindig rátöltök 100% ig aztán meg lemerítem 10-15% ra?

jah a másik hogy ti ki tudtátok kapcsolni valahogy a touch pad-ot , mert próbáltam a Synaptics TouchPad™ szoftverrel de az se működött. Régen írta valaki hogy vett egy sony egeret és a cd-jén lévő programmal ki tudta kapcsolni.

Valakinek van működő progija?

köszi

bal

(#764) easylite válasza Bodsa (#763) üzenetére


easylite
tag

A touchpadot asszem ezzel lehet kikapcsolni(válaszd ki az oprendszered):

[katt]

(#765) easylite válasza easylite (#764) üzenetére


easylite
tag

aztán akkor a vezérlőpult, egér alatt megjelenik hozzá +két fül, na ott ki tudod kapcsolni.

(#766) nikolidisz


nikolidisz
csendes tag

Valaki segítsen! Nem tudom eldönteni hogy melyik gépet lenne érdemesebb megvenni?
Lényegében két egyforma gépről van szó!
Az egyik vgn-ar630e ez egy amerikia modell, a másik vgn-ar51j pedíg ha jóltudom német.
VGN-AR630E: [link]
VGN-AR51J: [link]
Lényegében ugyanaz a két gép csk az amerikai 2×160gb vinyóval van a német meg 1×250gb, az amerikai 340 e a német meg 360 e.
A döntés laikus ember számára egyértelű hogy az amerikai (20e-el olcsóbb+70gb-al nagyobb a vinyó)!
Kérdés hogy minőségben melyik a jobb vagy van e valami turpisság a dologban?
Ha valaki tud kérem segítsen a döntésben.Köszönöm.

(#767) k. válasza nikolidisz (#766) üzenetére


k.
őstag

Annyi csak a különbség hogy az europai és az amerikai modellek között hogy nincs í gomb Alt+j.
Minőségben nemhiszem hogy lenne különbésg valszeg ugyanott készülnek.Ha rám szavazol az amerikai a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#768) Stehe


Stehe
aktív tag

Hali!

Valaki használ VGN-NR180E/S v. VGN-NR280E/S tipusú laptopt? Ha igenm lenne pár kérdésem... Köszi!

(#769) Jani007


Jani007
csendes tag

Hi!

Szerintetek mennyiért tudnám eladni a Vaiomat (VGN-FE21H)?

[link]

Billentyűzet angol. Kizárólag a céges látogatások, valamit utazások során használom.
Köszi a segítséget!

Jah és annyit, hogy nem itt PH-n akarom eladni, mert itt a reális értékének feléből is alkudnának. :P

(#770) k. válasza Stehe (#768) üzenetére


k.
őstag

Nem nagyon tudok a ph!n olyanról akinek valamelyik is lenne.Azért kérdezz hátha tudok segiteni.

(#771) easylite válasza k. (#770) üzenetére


easylite
tag

Basszus nem hiszem el, most adtam el a laptopomat(vgn-fs415E) erre ma felhív aki megvette h olyan alaplap hibája van a laptopnak h csak hálózatról műxik és az alaplap csere meg 70k+áfa :O

Nem tudtok valamilyen megoldást olcsóbban?

(#772) Jani007 válasza easylite (#771) üzenetére


Jani007
csendes tag

Biztos vagy benne hogy hibásan adtad el neki? Vagy csak át akar rázni?

(#773) k. válasza easylite (#771) üzenetére


k.
őstag

Ha nem volt elötte probléma és müködött másról is akkor átb@szás van a dolgoban.Nem kell neki a gép valamiért......Ha meg nem az és tényleg rossz akkor vedd vissza és hasznld tovább vagy pedig keress neten olcson 1 ugyanolyan szériát és pakold át a cuccokat arra az alaplapra(ha egyáltalán lehet ilyet bár vidin láttam de kitudja)és utánna add el ujra vagy élvezd :DD

(#774) easylite válasza k. (#773) üzenetére


easylite
tag

papírja van róla (szervizi) h ez a hibája, én se tudtam a hibáról mert csak hálózatról használtam.
csak akkuról nem mmegy am igen

(#775) Jani007


Jani007
csendes tag

k. én tudok egy jobb sztorit. Van egy szar notid, mrossz benne az alaplap, egyik nap melóban kipattan az agyadból a nagy ötlet, hogy fox egy madarat, akinek ugyanolyanja van, megveszed tőle, kicseréled a jót rosszra...majd azt mondod neki, hogy ez már xar volt, mikor megvetted és hogy adja vissza a pénzed! :C

(#776) easylite válasza Jani007 (#775) üzenetére


easylite
tag

de most komolyan nincs vmi megoldás rá?

nem tudnátok segíteni elpasszolni?

(#777) k. válasza easylite (#774) üzenetére


k.
őstag

Hát az viszont akkor baj.........
Szerintem vagy adsz neki lovét hogy ezt hagyjuk vagy pedig visszaveszed és igymarad....75e nem éri meg..
Elpasszolást nem tudom esetleg vatera vagy e-bay..Ebayon tutko megveszik..Csak jó ára legyen.

[ Szerkesztve ]

(#778) iGabor


iGabor
csendes tag

Hello!
segitsetek léci...
itt van mellettem még egy notesz de nem tudok vele csatlakozni.
a kis hálózati ikon csak küldöt byte-okat jelez, fogadottak nincsenek.
hálókártya, kábel, net.. minden OK.
vkinek van ötlete?

(#779) Jani007 válasza iGabor (#778) üzenetére


Jani007
csendes tag

Ethernet driver nincs feltelepítve. SZTEM

(#780) iGabor


iGabor
csendes tag

de, eszközkezelőbe néztem, minden OK :W

(#781) iGabor


iGabor
csendes tag

:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

(#782) Jani007 válasza iGabor (#781) üzenetére


Jani007
csendes tag

Próbáld meg USB n keresztül összekötni a gépet és a modemet.

(#783) easylite válasza Jani007 (#782) üzenetére


easylite
tag

Sehogy nem lehet megoldani az én problémámat(csak hálózatról tölti a laptopot)?

Nem tud vki egy emberkét aki olcsón tudja orvosolni a problemát?

Sos lenne! :O

(#784) k. válasza easylite (#783) üzenetére


k.
őstag

Tudod hogy én mit ajánlok:[link]
Esetleg vidd be ide kérdezd meg mennyi a javitás és mit tudnak tenni.

(#785) easylite válasza k. (#784) üzenetére


easylite
tag

Vki nem tudna segíteni feltenni az ebay-ra?

(#786) AlBundy válasza Jani007 (#775) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Ebben csak ott a bibi, hogy a SONY notiknak a BIOS-ába van égetve a gyári számuk, amit te is megnézhetsz. Azt pedig elég macerás átírni. Nem ér annyit az egész.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#787) easylite válasza AlBundy (#786) üzenetére


easylite
tag

laptop ügy elfeledve, túladtam rajta 1nap alatt

(#788) whowho


whowho
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne ekérdésem, hogy szerintetek egy Sony Vaio VGN-FZ18M-et vegyek, vagy pedig egy Dell Inspiron 1520-as laptopot?

SONY VAIO VGN-FZ18M 15.4 WXGA X-Black kijelző, Intel Core 2 Duo Processzor T7100, 1800MHz X 2, 2048MB DDR2-667 RAM 160GB Serial ATA 5400rpm DVD+/-RW optikai meghajtó NVIDIA® GeForce 8400M GT 319MB VGA S-Video Out, HDMI Out,5.1 HANG,Sigmatel CXD9872 High Definition Audio Codec hang,10/100/1000Mbit Gigabit LAN,Wireless LAN (802.11a/b/g) FireWire IEEE 1394 FaxModem V.92 3x USB 2.0 port ,1x Express kártya hely Bluetooth V2.0+ EDR,Webkamera,Ultravékony TFT,2.6Kg,vadonatúj,1 év garancia. Igaz csak Németországban...

Használt/Új: Új
Processzor, Mhz: Core2Duo T7250 (2000)
Memória, Mb: 1024 MB
HDD, Gb: 120 SATA GB
Kijelző: 15,4" WXGA TrueLife
Optikai meghajtó: DVDRW +/-
Modem: van
LAN: van
USB: 4 db
Firewire: van
Wireless LAN: van
Bluetooth: van
Infra: van
Videokártya: 128 MB Intel GMA X3100 osztott
Op. rendszer: Win Vista Home Basic HUN
Billentyűzet: magyar
Egyéb portok: Express Card slot / VGA
TV kimenet: S-Video
Poz. eszköz: Touch pad
Kártyaolvasó: 4 in 1
Akkumulátor: 6 cellás
Jótállás: 3 év

Árban mindkettőt ugyanannyiért tudnám megszerezni, 239 ezerért.
Köszi ha válaszoltok!

Loncsika

(#789) whowho


whowho
csendes tag

Illetve ez a Dell Inspiron 1520-as, mert ebbe jobb a videokari. :)))))))))))))

Dell Inspiron 1520-9 részletes információ:

Processzor:

Intel Core 2 Duo T5250 1.5GHz/2MB/667MHz

Merevlemez:

120GB 5400rpm SATA HDD

Memória:

1GB DDR2 667MHz (2x512MB)

Optikai meghajtó:

8x DVD+/-RW meghajtó

Kijelző:

15.4" WXGA (1280x800 matt)

Grafikus megjelenítő:

nVidia GeForce 8400M GS (128/895MB TurboCache)

Akkumulátor:

6 cellás akkumulátor

Klaviatúra:

magyar

Pozícionáló eszköz:

Touchpad

Audio:

Integrált sztereo

Szoftver:

Nincs adat

Bővítőhelyek:

ExpressCard slot

Interfészek:

8-1 kártyaolvasó, Firewire, Infra, 4x USB2.0 port, S-Video,

Kommunikáció:

Bluetooth, Dell WLAN 1390 802.11b/g

Egyéb:

opcionális 3G/HSDPA modem lehetősége, 2.0Mp webkamera

(#790) Tyren válasza whowho (#789) üzenetére


Tyren
aktív tag

Hát nekem csak a 6400-as inspironokkal volt kapcsolatom, de az nekem nagyon nem jött be. És akkor még enyhén fogalmaztam. A videókari meg miért is jobb? Mert jobban melegszik és hangosabb lesz tőle a gép? Te tudod. Teljesítménybeli különbség nemigen van. Ami nem indul el az integrálton, az a geforce-n is max akadva.
Ha a kttő között kéne választanom, akkor én a Sony-ra tenném a voksot, de ha szabadna berakni egy harmadik versenyzőt, akkor nézdd meg a Lenovo N szériás gépeit. Kvésbé designos, de tudásban szerintem jobb. Jó összerakott gépek IBM szoftveres és garanciális támogatással. Nekem egy SZ5-ös VAIO-m van, de szoftverügyileg a Lenovo N100-as mindenképp túlszárnyalja. (meg még van 1-2 dolog amiben jobbnak mondanám)

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#791) k. válasza Tyren (#790) üzenetére


k.
őstag

Igazad van.ÉN is a 2 közül a vaiot választanám.A lenovo is jó de én valahogy kinézetet is fontosnak tartom és emiatt a vaio.De irta hogy csak a 2 közül lehet választni szal vaio.

UI.Nagyon is szeretem a lenovokat mert ismerösömnek van és tátott szájjal nézem mert kiba...jó .

(#792) whowho válasza Tyren (#790) üzenetére


whowho
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igazából legelőször egy Lenovot néztem ki 3000 N200-as szériából. :) Csak aztán valahogy ezek felé kanyarodtam.
Szép estét!

(#793) easylite válasza whowho (#792) üzenetére


easylite
tag

Sztem 239ezerből már saját vga-s laptopot is kapsz. :)

(#794) whowho válasza Tyren (#790) üzenetére


whowho
csendes tag

Ez jó szerinted?

Lenovo ( IBM ) 3000 N200 (TY228HV) részletes információ:

Processzor: Intel Core 2 Duo T5600 ( 1,83GHz/667MHz/2MB L2 )

Merevlemez: 120GB S-ATA 5400rpm

Memória: 2 x 1024MB DDR-II 667MHz

Optikai meghajtó: DVD-Supermulti

Kijelző: 15,4'', 1280 x 800,WXGA

Grafikus megjelenítő: Intel Graphic Media Accelerator X3100

Akkumulátor: 6 cellás

Klaviatúra: Magyar

Pozícionáló eszköz: Touch Pad

Audio: Nincs adat

Szoftver: DOS

Bővítőhelyek: Kártyaolvasó 5in1 (SD, MMC, MS, MSPro, xD)

Expressz Card Interfészek:3x USB

Kommunikáció: Bluetooth, LAN, WiFi

Egyéb: Súly/méret: 2,8kg, 360,1 x 267 x 31.4mm

(#795) easylite válasza whowho (#794) üzenetére


easylite
tag

ha nem játékra lesz akkor igen :))

(#796) easylite válasza easylite (#795) üzenetére


easylite
tag

De sztem [ez]
se olyan rossz. :K

(#797) k. válasza easylite (#796) üzenetére


k.
őstag

Fujitsu siemensekről rosszat halottam.
Egyébként nem értem hogy miért rossz az a vaio.Tudom hogy a vga fontos.ÉS ha játékra kell mondom ne vaiot de pl cod 2 elfut rjata(ugy tudom az X3000ben van 3d-s gyorsitó ami kell hozzá) szoval régebbi játékokhoz az is jó.Másik pedig a vaioknak köztudottan gyönyörű az lcdje.
Szóval ha game akkor lenovo ha nincs game akkor vaio.Mod látom hogy a lenovoban sincs vga akkor benéztem.Szerintem vaio.Esetleg menj pl a westerndbe ott a sonyszalonban ki vannak rakva vaiok.

[ Szerkesztve ]

(#798) easylite válasza k. (#797) üzenetére


easylite
tag

A fu-si-k sztem nem rosszak, anyámnak is az van.
Én csak ajánlottam. :))

(#799) Tyren válasza whowho (#794) üzenetére


Tyren
aktív tag

Csak egy hibája van: Nincs rajta előre telepített oprendszer. Ha van akkor kapsz rá rejtett partíciót, meg jó kis szoftvereket is. Többek között egy esetleges rendszerösszeomlás után 10 perc alatt lehet újrarakni a rendszert. Meg még sok minden jó. Szal ha nem kérnek érte túl sokat, akkor megéri.

A FuSi-k nem rosszak, csak az Amilo sorozat. Az Esprimo egy új sorozat, ami egész ígéretes. Csak olvastam rólad. Kb a Lenovo 3000 szolgáltatáskörét nyújtja, de keményebb hardver és 3 év gari. Nem lehet rossz az se.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#800) whowho válasza k. (#797) üzenetére


whowho
csendes tag

Üdv!

A Kijelző: 15,4'', 1280 x 800,WXGA mindegyiknél, tehát különbség így elsőre nem igazán van. Aztán kérdés, a valóságban milyen, mert a dellnél olvastam, hogy nem olyen éles a kijelzője... na mindegy, már teljesen összezavarodtam. Amúgy otthoni netezésre lenne a gép, meg a TV-hez kötném hozzá, egy-két filmet nézni időnként. Játszani nem akarok rajta, csak azt szeretném, ha gyors lenne, mert nem bírom a lassú gépeket... kifejezetten idegesít, nincs türelmem ilyenekhez. Meg ne melegedjen túlságosan, ha normálisan használom. És a kijelző is szép legyen. Ennyi az elvárásom.
Köszi a tanácsokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.