Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Tyren válasza xedos (#349) üzenetére


Tyren
aktív tag

Sok helyen olvastam már ezt a szitálást, de meg tudnád mondani, hogy mit is jelent ez?

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#352) Mal[AC]


Mal[AC]
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy a vaio TX sorozatában lehet-e HDD-t és memóriát cserélni, és ha igen, akkor hány so-dimm van a lapon?

Előre is köszi :R

(#353) Virág et. válasza k. (#346) üzenetére


Virág et.
senior tag

Ami viszont meglep hogy szinte mindenhol 1gb ramot írnak ami az összes gépen 512mbs felirat van.Vajon bQvitik?

Nem, te valószínűleg a Sony Evolution modelljeit nézted. Ezek gyárilag 512MB-al jönnek, de a Sony saját fejlesztésű Lama990x chipje segítségével naplózzák a felhasználó ténykedését, és ha szükséges további memóriát szabadítanak fel. Ezt a számítógéppel kapcsolatba kerülő pendrive-ok, DVD lemezek,...stb szabad helyeiből bitenként csippentgetik össze......
:)

Viccen kívül: A Vaio-k elég drága jószágok, aki ilyet vesz újonnan az már nem spórol egy kis memórián.

(elnézést, hogy ilyen lett az első hozzászólásom itt. Egyébként szintén zenész: Vaio PCG-TR1A)

[Szerkesztve]

(#354) Tyren válasza Mal[AC] (#352) üzenetére


Tyren
aktív tag

Tapasztalatom nincs, de pár helyen azért érintőlegesen olvastam a témáról.
Lehet, de nagyon drága. Különösen a memória, mert valami spéci van benne tudtommal.
Itt kérdezz utánna:[link]
Ebben a topicban is van TX bővítéséről valami, érdemes végigolvasni nem olyan hosszú.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#355) Mal[AC] válasza Tyren (#354) üzenetére


Mal[AC]
csendes tag

Köszönöm :R

(#356) Virág et. válasza Mal[AC] (#352) üzenetére


Virág et.
senior tag

Szerintem próbálj meg Kingston modult venni hozzá, az 512-es nem hiszem, hogy 15e-nél több. (az 1GB meg max 25e lehet)
Keresd meg itt, hogy a neked kellőnek mi a tipusa:
[link]

Aztán már csak egy Kingston viszonteladó kell, abból meg van néhány.

[Szerkesztve]

(#357) JulWCZar válasza perempe (#350) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Hat, amilyen arakat lattam, sokkal tobbe mint most fel milla. Elvigre csucs mobilproci volt benne nameg akkori szemmel is igen tisztesseges mennyisegu 133 MHz-es mobil SD RAM.
Fogyasztasa sem sok, es a tapjat is meg szoktak dicserni (60 W-os), a mostani PDA telom joval vastagabb nala.

Ja es azota megneztem a ramokat, mindegyik 2002 marciusi, szoval eleve fel gigaval rendelte az elso tulaj.

Nekem 175 ezer volt 2004 augusztusaban, nagyon jo vetel volt pedig csak 2 het garit kaptam ra ugy emlekszem :D

[Szerkesztve]

(#358) Mal[AC] válasza Virág et. (#356) üzenetére


Mal[AC]
csendes tag

köszi ;)

(#359) Tyren


Tyren
aktív tag

Lenne egy kissé fura kérdésem, elsősorban azokhoz, akik olyan Sony VAIO-t használnak amelynek a billentyűzetét ''magyarosították''. Tömör leszek:
Hol van az ''í'' betű?
Mert ugyebár az angol bill.-en kevesebb billentyű van. Amikor újragravírozzák a billentyűket, akkor hova rakják az ''í''-t?

Naon tetszenek ezek a vaio gépek, de allergiás lennék rá, ha át kéne szoknom máshogy gépelni.

[Szerkesztve]

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#360) blunt


blunt
aktív tag

kicsit off de ha valakinek kell egy 1 hónapos tök kafa sony notebook, akkor nézze meg az aláírásomban lévőt!
köszi

(#361) Emuka válasza KoGa (#1) üzenetére


Emuka
csendes tag

Centrino 1866 Mhz Dothan (2Mb) Ismeri valaki ezt a procit?
Tudna véleményt mondani róla?

(#362) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nagyon megtetszett egy kis Vaio:B Ő lenne az (VGN-SZ1XP/C) [link]

Annyi lenne a kérdésem, hogy valszeg nem magyar billes, matricát hol és mennyiért tudok hozzá szerezni illetve van-e elegánsabb megoldás erre? Milyen hangja lehet a gépnek (zajszintre gondolok)?

(#363) Tyren válasza Alvin_ti4200 (#362) üzenetére


Tyren
aktív tag

Hello!

Egy elegánsabb megoldás a gravírozás.
Itt érdeklődhetsz:
[link]
Lehet, hogy csak amerikai billentyűzetes gépeken vállalják, de szerintem ezen se bonyolultabb.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#364) orbano válasza Alvin_ti4200 (#362) üzenetére


orbano
félisten

öcsém ezek a világ legjobb notijai. egyszer majdnem kaptam egyet UK-ból 230 ezerért (még ősszel), de kb. 10 perccel maradtam le a bizniszről :( egyébként sajnos elmebeteg áruk van. Ha tudsz valahol jó áron privizz :) ja meg ha meglesz, megnézhetem? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#365) Alvin_ti4200 válasza orbano (#364) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Sajnos én is csak drágán láttam, a picit butább verziója is pár forint híján 300k:( Asztali gépet váltana ki, úgyhogy lehet, hogy kevés lesz az a 13,3''. Most van egy HP notim, az 14,1'', hát arra is mereszteni kell néha a szemem.

(#366) k.


k.
őstag

Nekem is nagyon megtetszett 1 vaio amit szinte tuti hogy meg fogok venni 1 hónapon belül.[link]
Már nagyon várom hogy meglegyen mert kipróbáltam és eszméletlenül tetszik. :)

(#367) kecskésádi


kecskésádi
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék véleményeket kérni a Sony VGN-FE41M-ről. Leginkább a benne lévő GeForce Go 7400 teljesítménye érdekelne, mi fut el rajta, mi nem...

Ő a kiszemelt áldozat :DD és valahogyan képbe kéne kerülnöm a grafikus teljesítményekről. Előre is köszönöm! :R :R

Á.

(#368) xedos válasza kecskésádi (#367) üzenetére


xedos
addikt

Sokan kérdezték már... ott a noti VGA topic...

(#369) Emuka


Emuka
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.
Vettem egy SONY VIAO BX195XP-t, de nem tudom, hogy hogyan lehet felismertetni a SATA-s winchit vele.
Mert az XP nem ismeri fel.
Kérlek segítsetek!
Mert addig nem tudom újratelepíteni.

Üdv: Imi

(#370) divot


divot
veterán

Egy Sony Vaio Vgn-n19vp/b mennyit ér kb. használtan?

(#371) Rapid válasza divot (#370) üzenetére


Rapid
aktív tag

Attól függ veszed vagy kínálod?

Az új ára 230 - 260 között van, attól függ hol veszed, ezüst - fekete, vagy a fehér változat.
(kb a +1 USB a különbség amúgy) Itt a ph-n 185-ért kínálnak fehéret, de tudom hogy itt még a feléből is alkudnának, kb ilyen indokkal:
''A Querty IQ Noti ugyeezt tudja és 170k oprendszerrel, nélküle 150, szal én adok érte 120k-t...''

Ez van...

[Szerkesztve]

(#372) Rapid válasza Alvin_ti4200 (#362) üzenetére


Rapid
aktív tag

Semmi hangja, gyakorlatilag.

(#373) birka1337 válasza kecskésádi (#367) üzenetére


birka1337
tag

Hi ! Ezt a notit én is néztem.. Te hol és milyen áron ? :)

-

(#374) Tanto


Tanto
csendes tag

Hello

Szerdán megyek egy Vaio TX modellért ..... a nagyobb 16-os megmarad tisztán otthoni gépnek, régi mellé veszek egy kicsit is ...szerencsém volt, az APEH is utalt vissza, meg volt valamennyi kis pénzecském .....

11,1 méretben igazi uatzó barátra teszek szert remélem ... billentyűzet gravír és a RAM bővítés ingyenes meggyőzésre szolgáló ajándék ...... gondolom korábban bele tették az árba ....:)

Tanto

tanto

(#375) Tanto


Tanto
csendes tag

Sokáig jártam a netet itthon és kinn is, vaciláltam, voltam itthon egy rakás boltban ( aki az acomp-hoz megy, az őrült vagy mazohista .... legalább is a Pólusban-i bolt alapján ....) és végül is itthon veszem meg a Szondi utcában .....

Ave

tanto

(#376) Alvin_ti4200 válasza Tanto (#375) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

mi a gond az Acomppal?

(#377) Tanto


Tanto
csendes tag

Komolyan érdekel, vagy csak úgy ?

Csak mertt olyan köpedelem hozzállást, mint a Pólusban-i boltban ...rég láttam ....
A hozzállás : van fizetésem, ami nem függ a teljesítménytől, emiatt leszar.m ki
jött be és minek.
Szakmai tudás : én, egy érdeklődő aktív felhasználó többet tudok az általam
keresett dologról , mint ők ...
Kereskedelem: ott van a kirakatban , nézegesd ...még egy rakás célzott kérdés
után sem esett le a faszkalapnak, hátha csak megfogni szeretném,
és máris köhögöm a lóvét ....

Üdv
Tanto

tanto

(#378) Tanto válasza Tanto (#377) üzenetére


Tanto
csendes tag

Ja ... és a lényeg ... ami leolvasható a pofikákról .....

Muszáj engem zargatni netezés közben ? Ez a legfiatalabb delikvens volt ...a púlt mögött gépen játszó következő okostóni meg meg sem rezdült, amikor a kopasz már a harmadik kérdésemre kereset választ a raktárban valakinél ...ki-be járkálást produkálva a csont üres netező-IT szakboltban .....

Ave
Tanto

tanto

(#379) birka1337


birka1337
tag

Hi! az mennyire számít hogy angol billentyűzetet, vagy németet gravíroztatok? Szal a kérdés inkább az lenne h a németet is lehet rendesen?:DDD

-

(#380) szbotond


szbotond
tag

hello sziasztok!

nekem csak egy szerény 315e -s VAIO -m van.

kicsit megerősíteném...
tud valaki segíteni abban hogy ha megy bele nagyobb proci az 1,6ghz-s cerkánál akkor az milyen és hol mennyiért lehet hozzájutni?
előre is köszi

üdV(aio) :R

(#381) szbotond válasza birka1337 (#379) üzenetére


szbotond
tag

jah és a billentyűzetgravír engem is érdekelne hol lehet ilyet?
:F :R

(#382) Tyren válasza szbotond (#381) üzenetére


Tyren
aktív tag

Pl. a Smart and Mobile-ban csinálnak gravírozást.
[link]

Viszont a procicsere szerintem igen drága lenne...

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#383) szbotond válasza Tyren (#382) üzenetére


szbotond
tag

:R

(#384) blueye


blueye
veterán

Tegnap vettünk a barátomnak egy Sony Vaio VGN-C1 Z-t.
nagyon rendben van a gép.
Csoda hogy nem én frissítettem a saját FJ280-amat... bár még az is jó.

(#385) birka1337


birka1337
tag

A Kérdésem még mindíg adott segítsetek mert hnap megyek elvileg bécsbe venni...
3 hsz al feljebb olvashatjátok!


köszi előre is. :)

-

(#386) Tyren válasza birka1337 (#385) üzenetére


Tyren
aktív tag

A billentyűk száma megegyezik, esetleg az lehet a gond, hogy nem fér rá 1-2-re a német karakter mellé a magyar. Már elég sokszor belinkeltem a Smart and Mobile-t, ott csinálnak gravírozást, velük tudtad volna megbeszélni. De ha holnap mész, akkor nem valószínű, hogy lesz időd bemenni....

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#387) k.


k.
őstag

Na ma megrendeltünk 1 VGN-N250E tipust fekete-fehér színben.3 hét mulva érkezik 270ezer forintba került.Vagiys csak fog mert ma csak a 10%át tettük le a smart&mobile asztalára.Jó hely.sakajánlani tudom nagyon kedvesek. :)

(#388) birka1337


birka1337
tag

Jelentem megvettük a notit bécsben :)) FE 41M. 1300 euroba került a media marktban..itthon 400 ezerér hozta volna a digital office.. vicc :)

-

(#389) kecskésádi válasza birka1337 (#388) üzenetére


kecskésádi
csendes tag

Akkor sorstárs lettél. Üdvözöllek. Nem mondom meg, én mennyiért vettem. :DDD és rögtön kérdeznélek, hogy magyarítani fogod-e a drágát? Milyen Oprendszerrel vetted? gondolom, vistával. Nem a billentyűzetre gondolok, hanem hogy teszel-e rá magyar oprendszert? ha igen, elárulnád, hogy hogyan megy ez? Én nagyon szívok a francia vistával... Persze, bennem van a hiba. Nyelvtudás kéne hozzá...

Szóval gratula. :)

(#390) birka1337 válasza kecskésádi (#389) üzenetére


birka1337
tag

Német oprendszer van rajta, egyelöre nem akarom leszedni, mert most minden rajta van jogtisztán... A későbbiekben sztem rakok rá magyar oprendszert, de ez még odébb van. Hát hogy hogy hogyan megy ? Gondolom letörlöd a franciát aztan felrakod a magyart. De h őszinte legyek én se vok egy gépzseni. Amúgy pü ben elküldhetnéd az árát :).

-

(#391) M6454


M6454
tag

Hello!

Sony gépem van nekem is már egy jó ideje, magával a géppel minden rendben van, de a tápom meghalt! Sajnos a grancia lejárt már, ugyhogy az lenne a kérdésem, hogy valaki tudja e hogy, hogy kell szétszedni az adapter. Van e valami adapterbaráti módszer amivel esetleges sikeres szerelés után össze is lehet rakni, vagy csak fűrészelni lehet és utánna tekerhetem körbe szigetelő szalaggal!

Köszi

(#392) M6454 válasza M6454 (#391) üzenetére


M6454
tag

Hello!

Megnézegettem a dolgokat adapterekkel kapcsolatban! Nem javítanak sehol, (vagy csak nem akartak!), úgyhogy vehettem újat, gyárit 33 ezerért! :((
A régi tápot szétszedtem, pontosabban fűrészeltem, mert ugye máshogy nem lehetett most nézegetem. Nem kontakt hiba, meg nem is füstölt el semmi, ugyhogy még egy kis idő lesz amíg eljátszok vele és kiderítem, hogy mi a baja, márha egyáltalán sikerül!

(#393) kecskésádi


kecskésádi
csendes tag

Sziasztok.

FE41M. Lecsukom a tetejét, erre eltűnik a kép. Király. De mikor felnyitom, nem ad képet. :( Ha akármilyen billetyűt, egérgombot, tapipadon bármit nyomok, akkor sem. El kell küldenem alvás-üzemmódba, hogy onnan visszatérve adjon képet. Közben meg minden műxik, látom, miket nyomkodtam, amíg sötét volt a képernyő. Tudna valaki segíteni? :R

(#394) k.


k.
őstag

Gyanítom hogy a kis kedvencednek most 1 kis kitérQje lesz a szervízbe.Ajánlom a smart and mobile[link] szervízét.Pk magyarországon javítják.ÉN is náluk rendeltem meg a jövendQ vaiomat ami 1 héten belül már itt lesz. :DD

(#395) kecskésádi válasza k. (#394) üzenetére


kecskésádi
csendes tag

:O Jáááájjj. Útálok szervízbe járni vadiúj gépekkel... De ha már mennem kell, ezt is megkérdem tőletek: szóval a másik tünet, hogy valahányszor újraindítom a gépet (nem sleep, nem hibernálás), kiírja, hogy installálni kell a vezetéknélküli (ha jól emléxem UGX) eszközt, mejd kiírja, hogy nem talált szoftvert hozzá, így nincs installálva. Közben meg megy a net vele. :F Esetleg valami ötlet? :R



[Szerkesztve]

(#396) west


west
őstag

Sziasztok.! Segítség kellene... usa- bol behozott sony gariját hol tudom ellenőrizni?
Egy linket ha valaki dobna megköszönném.Mit lehet tudni a kinti garikról, az itt is működik?
Sajna idő hiányában nincs lehetőségem a fórumok eddigi témáiban keresni a megoldást.Köszönettel West
:R :R :R

[Szerkesztve]

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#397) Tyren válasza west (#396) üzenetére


Tyren
aktív tag

Nem akarlak elkeseríteni, de tudtommal a Sony VAIO garanciája nem terjed ki Magyarországra. Mo-n nincs hivatalos márkaszervíz. Legközelebb Bécsben találsz ilyet. Ott valószínűleg érvényes a garancia. Magyarországon esetleg nem hivatalos szakszervíz van. A Smart and Mobile-ban értenek a gépekhez, de nem hivatalos szervíz, így náluk nem érvényes a gari, és ha javíttatsz velük, akkor el is veszted a jótállást. Per pillanat ez a VAIO gépek legnagyobb hátrány Mo-n (illetve az hogy nincs magyar billentyűzet sem).

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#398) west


west
őstag

Köszi a hozzzzzászólást!Ha valaki esetleg még bővítené az ismereteimet , szintén örvendenék!
Köszi West

[Szerkesztve]

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#399) k.


k.
őstag

Na nekem is megvan lassan két hete a vaio.A tipusa N250N.Imádom.Isteni.Szóval megérte a pénzét.Win vista business van rajta(angol)

(#400) polip


polip
addikt

ez igen jó vételnek tűnik: [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.