Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) k. válasza Csepy (#900) üzenetére


k.
őstag

Hát sajnálom.Azért remélem megveszik.

(#902) Csepy válasza k. (#901) üzenetére


Csepy
senior tag

Muszály lesz eladnom, máshonnan nem jutunk pénzhez és nagyon nagy szükségünk lenne erre az összegre.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#903) h-yle


h-yle
addikt

Üdv!

Van egy VGN-NR180E notebookom, ami (kb. 2-3 hónapos) mind a mai napig tökéletesen működik, csak érte egy kis baleset. Kedvenc húgom elesett vele a lépcsőn, és "lefejelte" a kijelzőt. Ő rendben van, viszont az LCD megrepedt, befeketedett... :O

A garancia az ilyen károk ellen gondolom "nem véd", szóval kéne egy LCD csere. A hivatalos szervizben még nem kérdeztem, de még előtte megkérdezem tudtok-e esetleg normális áron valahol LCD-ket ehhez a típushoz. Mert ha mondjuk jelentősen (10k+) olcsóbban tudnék azonos (vagy jobb) minőségű kijelzőt venni mint amit a szerviz alapjáraton beszerelne, akkor azt tetetném bele. A garancia azért megmarad úgy ugye?

Köszi!

(ha más nem megérdeklődöm még az alkatrészes topicban is)

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#904) xedos válasza h-yle (#903) üzenetére


xedos
addikt

Keress rá itt a PH-s fórumon... 25-40K körül láttam LCD paneleket.
Volt SONY is...

(#905) h-yle válasza xedos (#904) üzenetére


h-yle
addikt

Kerestem (lcd panel, sony lcd, notebook lcd és hasonló neveken) apróban meg fórumban is, de sok érdemi infót nem találtam. Írtam egy mail-t a szerviznek, hogy mondjanak valami kb. árat, de már előre aggódok...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#906) xedos válasza h-yle (#905) üzenetére


xedos
addikt

[link]

esetleg egy szervíz : [link]

esetleg itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#907) h-yle válasza xedos (#906) üzenetére


h-yle
addikt

Köszi, találtam 1 topicot :)

Még szóbajön a http://laptop.uw.hu meg egy amcsi oldal a http://www.screentekinc.com ha úgy döntök, hogy eredeti, új kell. Köszi a tippeket!

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#908) Csepy válasza h-yle (#903) üzenetére


Csepy
senior tag

A garancia ilyenkor természetesen elvész.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#909) flatout66


flatout66
csendes tag

HALI! SONY *************** AZ ALÁBBI LINKEN:

************

******************

Már szóltam ezért A HP topicban

[ Módosította: Racecam ]

(#910) Chandler


Chandler
senior tag

hali

olvasgattam hogy van aki most tervez venni vaio-t
habár én még nem vásároltam innen, de szállítanak Mo.-ra, és pl egy FZ440 szállítással 220k körül van, azon gondolkodom hogy egy ilyen nem lenne rossz nekem majd pár hónap múlva amikor lesz rá keret :)
nem tudjátok hogy a külföldi gari hogy van Mo.-n a notebookokra sonynál?

(#911) flatout66 válasza Chandler (#910) üzenetére


flatout66
csendes tag

Hali! A külföldi gari magyarorszagon nem jó, ha magyarorszagon vasarolsz laptopot azt egész európában szervízelik, viszont ha bárhol máshol az eu-ban veszed azt is az összes eu állam szervízeli KIVÉVE MAGYARORSZÁGOT! (ne kérdezd miért de ez így van)
Ha VAIOT akartok venni van még pár db VGN-FZ21M gépem újak! magyarországiak tehát itt is garanciálisak! bontatlan csomagolásban! lásd a vaio aprók között 210e ft ért adom öket.

(#912) k. válasza Chandler (#910) üzenetére


k.
őstag

SZia
Szóval. A sony magyarországra valamiért nem hoz vaiot.Gondolom mert drága és a legtöbb ember nem tudja megfizetni ergó nincs kereslet.Magyar gari nincs.Ezt el kell fejelteni.Szerviz gari van és ott ahol megvetted.Szóval ha az acompnál veszed az a gari náluk érvényes.Sony szervizbe bemész néznek egyet hogy huuu ez mi?
Egyébként legközelebbi hivatalos sony szerviz ausztriában van.

Komolyan kellene egy olyan peticiót csinálni mint az applenek csak itt mondjuk vonatkozzon a vaiora.

(#913) Chandler


Chandler
senior tag

értem, és az amcsi gari jó Ausztriába vagy az csak Amerikába?

(#914) Tyren válasza Chandler (#913) üzenetére


Tyren
aktív tag

Tudtommal világgari, mindenhol jó, ahol van VAIO márkaképviselet, és Ausztriában van.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#915) flatout66


flatout66
csendes tag

Az Magyarorszagon vasarolt VAIO -kat a kereskedő cégek (macropolis, acomp,ra-trade...)
ált. ausztriában szervÍzeltetik ha gond van, valoban a sony hungária magyarorszagra nem hoz be vaiokat. A sony centrumokban található vaiok is e-cégek egyikétől (legutóbbitól) kerűlnek a szalonokba értékesítésre.
Amugy meg az amerikai sony piac teljesen más mint az europai.
AZ AMCSI GAR EU-ban NEM JÓ!!!!!!!!!!!!!!!

(#916) spyduck válasza flatout66 (#915) üzenetére


spyduck
nagyúr

A moderátorok nem tíltittak még ki? ;]

(#917) flatout66 válasza spyduck (#916) üzenetére


flatout66
csendes tag

Aranyos vagy köszi a megjegyzést

(#918) spyduck válasza flatout66 (#917) üzenetére


spyduck
nagyúr

Most komolyan.... Csak mert engem még régen csak azért tíltottak ki mert 5 topikba kérdeztem meg ugyan azt, te meg szinte mindenhol hírdeted a sony gépedet.

(#919) Tyren válasza flatout66 (#915) üzenetére


Tyren
aktív tag

Lehet, ohgy neked lesz igazad. Mégse világgarisak. Legalábbis a SonyStyle USA gépeire csak USA és Kanada gari van. Pedig azért ezt nem gondoltam volna...

Bocsánat, hogy rosszul írtam!

[ Szerkesztve ]

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#920) Chandler


Chandler
senior tag

okés, köszi a válaszokat :)

(#921) k.


k.
őstag

Ahol mi vettük(ha jól tudom) ott saját garijuk van.Tehát hozzájuk beviszed és ők maguk javitják.Nem megy az sehova.A cég a smartandmobile.

(#922) flatout66 válasza k. (#921) üzenetére


flatout66
csendes tag

Biztasan javítgatják itthon is de,hivatalos márkaszervíz nincs vaiora csak ausztriaban legkozelebb. Tehát eu-ban SONY!!!-tól vasarolt gép sony garival megveszed kint , és ha itthol javíttatod
a gar elszáll. De ha itthol veszed egy cégtól akkor az ugyis vallal rá gart és mind 1 hogy itt vagy kint szervízelteti, a vásárló meg jól jár mert nem kell utazgatnia.......stb

Egyebkent a SONY-nal dolgozom mar egy ideje:)

(#923) Tyren


Tyren
aktív tag

Lenne egy kérdésem:
Van egy VAIO SZ5XN/C-m. Próbálom kihozni belőle a lehető legtöbbet. Minap megakadt a szemem azon, hogy az új SZ szériás VAIO-kat már más akksival adják.
Az enyémben egy VGP-BPS2C van: 5200mAh / 11.1V
Az újakban egy VGP-BPS10 : 5800mAh / 10.8 V

A kérdésem az lenne, hogy az új akksija jó lenne-e az enyémbe?
Méretileg belemenne. Az egyetlen különbség a nagyobb kapacitás és a kisebb feszültség. Először azt hittem, hogy a feszültség miatt nem lehet, de aztán megláttam, hogy a nagy kapacitású akksi maradt a régi, tehát mindkét géphez ugyan azt a 11.1V-os nagy kapacitású akksit adják.
Tudna valaki erről mondani valamit?

[ Szerkesztve ]

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#924) k. válasza Tyren (#923) üzenetére


k.
őstag

Szerintem jó bele.Alapozom ezt arra hogy egyik ismerösömnek segitettem vaio ugyben.Ar szériás vaioja van.Az aksija nem ment beleraktuk az enyémet.Az enyém kisebb kapacitású és gondolom más feszültségű is mint a másik.Simán ment vele.Szóval szerintem mennie kell.

(#925) k. válasza Tyren (#923) üzenetére


k.
őstag

Nyomatékositott a ph! igy kétszer küldte el.

[ Szerkesztve ]

(#926) Tyren válasza k. (#924) üzenetére


Tyren
aktív tag

Szerintem azok az aksik mindketten 11.1V-osok voltak. Nem akarok kárt tenni a gépemben. Ez kb 10% plusz akkuidőt jelentene, meglehetősen magas kiadás mellett, tehát még akkor is meggondolnám, ha tudnám, hogy biztosan jó.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#927) xedos válasza Tyren (#926) üzenetére


xedos
addikt

Miért nem veszel bele nagykapacítású akksit?
Ha nem a gyári SONY-t veszed, akkor 20-25K körül lehet szerezni...
Én enyiért vettem az S5HP-mbe BPL2-es 7200mAh-sat!

(#928) Tyren válasza xedos (#927) üzenetére


Tyren
aktív tag

1. mert az kilóg belőle, és én elég sokat cipelem, és kifejezetten hátrány lenne.
2. Nem lenne szívem bele utángyártotta akksit rakni. Nem bzom benne. Lehet, hogy felesleges félelmem, de akkor is.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#929) xedos válasza Tyren (#928) üzenetére


xedos
addikt

Ahogy gondolod...
Ha nincs szükséged a közel 50%-al hosszabb üzemidőre, akkor nem értem a 10%-os gondolataidat. Én már több notinál használtam utángyártottat -nem volt gondom.
Sőt a mostani gyárira néha közli, hogy nem az -csak a kikapcsolás cserél -az utángyártottal nincs ilyen gondom... Ja igen a gyári nagy akksi közel 90.000Ft!!!!

(#930) Tyren válasza xedos (#929) üzenetére


Tyren
aktív tag

Igazából tudom, hogy úgysem foglak tudni megyőzni, de azért leírom:
Jó lenne a +50%, de nkem nem opció az hogy kiáll a gépből egy durung. Nem kényelmes, és a second skinbe sem fér bele. Így is határeset a gép mérete hordozhatóság terén. A +10% kompromisszummentes lenne. A notim viszont túl drága volt ahhoz, hogy 20-30.000HUF-ért kockáztassam meg az utángyártott akksit. (normál, nem extra akkunál kb ennyi a különbség tudtommal)

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#931) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!Mi a véleményetek a Sony-Vgn Fz31M notiról! köszi szépen elöre is!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#932) Tyren válasza Zjunior (#931) üzenetére


Tyren
aktív tag

Ez erősen függ attól, hogy mire kell. Amúgy szerintem vna olcsóbb is, jobb is, meg még talán olyan is ami mind a kettő egyszerre...
Idehaza nincs jelen hivatalosan a VAIO, így nincs terméktámogatás, nincs rendes szervíz, lokalizáció és még drágák is s gépek. Véleményem szerint csak kevés olyan VAIO van amit ennek ellenére érdemes lehet megvásárolni. Ez a modell speciel nagyon nem tartozik közéjük... Ha még ugyanolyan árban is lenne mint egy hasonló felszereltségű Dell, Lenovo, HP, vagy akár Toshiba, ASUS, akkor sem ajánlanám személy szerint.

Amúgy ha nem akarsz játszani, akkor inkább integrált videokártyásat nézz, ha meg szeretnél játszani akkor ennél erősebb videokari kell.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#933) k. válasza Tyren (#932) üzenetére


k.
őstag

Részben értek egyet veled.Speciel hogy szerviz nincs ez van.Gondolom tisztában van vele.
Azzal kapcolatban hogy nem jó a noti.Háát alap vaiot használok egy vée olcsobbat mint ez és soha másikat.Az meg ugye mégjobb.Szóval leht hogy -sőő tuti- hogy az Sz szériához képest télleg nem valami maybach de akkor is fasza.
A vgaval kapcsolatban.Nem tudom a többi vaio mennyire melegszik de oda kell rájuk figyelni,Nem megy el vészes határig soha csak a te kezed olvad le elötte.Szóval az én integrált vgasom is melegszik rendesen hát még az.

(#934) Tyren válasza k. (#933) üzenetére


Tyren
aktív tag

Félreértés ne essék, anyaghasználatban, deisignban az FZ széria valószínűleg valamivel az átlagmezőny felett lehet. Csak mondjuk egy Lenovo-hoz képest (nem TP) aránytalanul drágább. Cserébe egy Lenovo N200-as kevésbé designos, és talán az anyaghasználata sem olyan, de műszakilag legalább olyan jó és van hozzá rendes support. Itt nem csak a szervízre gondolok. Pl VAIO-khoz kiegészítőket nagyon nehéz bezserezni, és általában arany áron is van. Pl nekem kéne egy kisebb táp, amit adot esetben könnyebben tudnék cipelni. És nincs. A VAIO nem is gyárt ehhez a géphez kisebbet, a Kensington univerzálisaiból pedig ami jó lenne azt csak USA-ban kapni.

Ha cipelni kell akkor a 15" amúgy is nagy, tehát a dedikált VGA-nak nem az akkuidő a legnagyobb hátránya. Ha nem melegszik tőle észrevehetően jobban a gép, akkor igazából talán még jobb is. Bár ha lakáson belül cipeled, akkor sem jó, ha csak 1 órát bír akksiról...
Teljesítményben egy alap dedikált és egy integrált jözött annyi a különbség, hogy az előbbin elmennek az 1-2 éves, vagy régebbi játékok.

[ Szerkesztve ]

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#935) easylite


easylite
tag

üdv all.
Nincs vkinek egy jó kis vaio-ja?
Pc beszámítás kéne+kp-val honorálnám! :)

(#936) k. válasza easylite (#935) üzenetére


k.
őstag

Hát van, csak nem eladó :P
Az apróhirdetések között tuti van valami amit meg tudnál venni.

(#937) k.


k.
őstag

Ha már vaio.Minap voltam bent ujra náluk(Smartandmobile).Sajnos ez most miattam volt.A billentyűzeten az egyik gomb legyütt és nem birtam visszatenni.Bementem hozzájuk.Szépen megcsinálták kisé ferde lett a gomb aztmondták nem lehet megcsinálni jobban-el is hiszem én már bill cserére készültem- .A billentyűzet 15+ áfa azthiszem.
És mennyit fizettünk ezért? Na mennyit?
0 forintot.
Megkérdeztük mennyivel tartozunk mondták semmivel.Szemem kigubbadt mondtuk köszönjük alásan és eljöttünk.Szinte biztos hogy a köv notim vaio meg és ezekből a példákbol okulva ott is veszem.

(#938) k.


k.
őstag

Ha már vaio.Minap voltam bent ujra náluk(Smartandmobile).Sajnos ez most miattam volt.A billentyűzeten az egyik gomb legyütt és nem birtam visszatenni.Bementem hozzájuk.Szépen megcsinálták kisé ferde lett a gomb aztmondták nem lehet megcsinálni jobban-el is hiszem én már bill cserére készültem- .A billentyűzet 15+ áfa azthiszem.
És mennyit fizettünk ezért? Na mennyit?
0 forintot.
Megkérdeztük mennyivel tartozunk mondták semmivel.Szemem kigubbadt mondtuk köszönjük alásan és eljöttünk.Szinte biztos hogy a köv notim vaio meg és ezekből a példákbol okulva ott is veszem.

(#939) k.


k.
őstag

3. szor is elküldte.

[ Szerkesztve ]

(#940) Tyren válasza k. (#938) üzenetére


Tyren
aktív tag

Nem kötekedés képp, de lenne két kérdésem:
1. Ez nem garanciális hiba volt?
2. Az új bill is amerikai kiosztású? (Ott pártoltam el az üzlettől, amikor kiderült, hogy csak amcsi billes gépekekkel foglalkoznak.)

[ Szerkesztve ]

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#941) k. válasza Tyren (#940) üzenetére


k.
őstag

Nem ez az én hibám.Anny itörtént hogy takaritottam ki a gépet-a billnél- és a billeket le szoktam szedni-ezután már nemnagyon- és valamit benyomhattam ottan.Emiatt az egyik billt nem lehetett a helyére tenni.
Nem cserélt billentyűzetet csak a gombot rakta valahogy vissza.
Egyébként a vicc az hogy jobban tudom már az amcsi billes gépeket használni mint a simát. :) Ugyhogy engem nem zavar.

(#942) k.


k.
őstag

Tegnap volt 1 éves a vaio. :)

(#943) Incubus


Incubus
tag

Szeretném kérdezni, h ebbe a notiban mit lehet cserélni?
VGN-NR21M/S

http://vaio.sony.co.uk/view/ShowProduct.action?product=VGN-NR21M%2FS&site=voe_en_GB_cons&pageType=Overview&category=VN+NR+Series

Még garanciális és a memóriát szeretném bővíteni, illetve a procit, ha megoldható. Nem tudom, h a beépített WiFije milyen, és van-e rá lehetőség N-szériásra való cserélésre?!

Mi ennek a menete, ha vki garanciális gépet szeretne bővíteni garanciavesztés nélkül? Ide kívánkozik még, h utólagos supportot hol lehet a masinára vásárolni (2-4év)?

Választ köszönöm!

üdv RG

(#944) tob!as válasza Incubus (#943) üzenetére


tob!as
tag

Memóriát biztosan lehet garanciavesztés nélkül. A procit szerintem felesleges cserélni, mert überáron vannak. Pláne ha ilyen C2D proci van benn mint a linken, akkor felesleges is.

Wifit a legegyszerűbben úgy tudod megoldani, ha veszel hozzá egyet :D
Express card vagy usb. Elég jó kics csodavevők vannak manapság ebben a kategóriában, szóval nem feltéltenül tud zavaró lenni.

(#945) Incubus válasza tob!as (#944) üzenetére


Incubus
tag

Ok, köszönöm a választ!

üdv RG

(#946) #46821632


#46821632
törölt tag

Sziasztok,

En is irnek velemenyt a Vaio-rol.
3 eve vettunk 2 db Sony Vaio laptopot. 1.6Mhz mobil proci, 1 Gb ram, 60Mb winyo
Akkoriban belekerult kb. 360e Ft -ba afasan.
Mindket laptopot kulonbozo szemely hasznalta.

-Az egyiket rogton vissza kellett vinni , mert pixelhibas volt a kijelzoje.
-1 honap mulva mindkettonek letort a kis lezaro fule, ami erzekeli, hogy osszecsuktak.
-1 even belul az egyiknek a mikrofon, a masiknak a fulhallgato csatlakozoja mar nem erintkezett tokeletesen.
-2 even belul az egyiknel a DVD iro mar csak olvasokent mukodott. (Irasnal Power calibration errort adott)
-3 even belul smart error-t adott a winyora, es emiatt csak uj winyoval mukodott megfelelo sebesseggel, amelyiknek nem tudott irni a DVD meghajtoja.

Nagyon szep vekony gep, csendes hutessel, de a winyo miert melegiti a bal kezem? Mas laptopnal nem az ember vezeti el a winyotol a hot.
Ha visszaveszem a fenyerot rajta, akkor miert kezd el halk sivito hangot adni.
A tapegyseg kabelevel miert sporolnak. A 220v os kabel kb. 50 cm, ami neha log a falon, mert nem er le a foldig. Ennyi fer a magas arba?

A driverek fenn vannak a weboldalukon, de miert kell orakig szenvedni ezek felinstallalasaval. (Gondolok arra, hogy a halokartyat csak akkor tudom felrakni, ha elotte leszedem a windows alol , amit o defaultbol felrakott, de nem mindegy ezutan se hogy honnan rakom fel. Ha hardver hozzaadas opcioval probalkozom, akkor kudarcba fullad a dolog)
Lehet, hogy kifogtuk a problemas tipust?

2002-ben egy Compaq laptopom volt, 6 honap utan cserelni kellett benne a CD olvasot, 1 ev utan uj winyo kellett bele, es neha elkezdett vibralni az LCD hatter vilagitasa, majd 3 even belul alaplap hiba miatt total tonkrement. Ez se volt megbizhato, de konnyu volt ujrainstallalni, nem volt kezmelegito funkcioja, nem sporoltak kabellel, jok maradtak a csatlakozoi. Alapvetoen jobb gep volt, mikor mukodott.

Most egy Toshiba Satellite-t vettem. Eddig mindent tokeletesnek tartok benne, remelem hosszu tavon is be fog valni, es nem lesznek hasonlo hibai, mint az elozo gepeinknek.

(#947) xedos válasza #46821632 (#946) üzenetére


xedos
addikt

Sajnos a DVD író és a winyó hibák minden notit érinthetnek.
A winyó melegedése szintén. Ha sokat dolgozik, akkor ott melegszik a gép.
Volt vagy 10db notim - a winyónál egy idő után mindegyik langyos volt.
A driverek: gyárilag adnak recovery cd-t, vagy a vinyón van a helyreállító.
Akkor minek letölteni? Ráadásul van automata update is?

(#948) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Rég szép emlékek! anno nekem is volt ilyenem: Sony VAIO PCG-NVR23. de szerettem! már bánom h eladtam! az akkori gamék is mentek rajta. Vennék újra de sajnos csak inteles van.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#949) Jon Mathias válasza #46821632 (#946) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

Hmm nekem semmi bajom nem volt vele 4 évig volt + a wincsi cseréltem (nem volt rossz csak small) ezenkívül semmi.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#950) Incubus válasza tob!as (#944) üzenetére


Incubus
tag

Szia!

XP-re hol találok drivereket? Alapból vista volt hozzá, de le lett szedve...még az előző tulaj. Felrakott egy Xp-t, az nem jogtiszta volt...én felraktam egy jogtisztát, de nem találok drivereket hozzá.
Vaio NR21m/s

üdv RG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.