Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42051) PNP válasza qnadam (#42050) üzenetére


PNP
őstag

Reméljük nem a lexarabbat küldték, bár ez már csak egy kínaiak által átvett brand. Sokan panaszkodnak rá, szóval lehet, hogy azzal se vagy beljebb, ha eredetit kaptál.

(#42052) qnadam válasza PNP (#42051) üzenetére


qnadam
veterán

azt tudom, hogy kínai, azért mertem kínából rendelni :D ez a cfexpress type a annyira niche dolog, szerintem jobban megéri sd-t hamisítani. egyelőre a kicsit teszteltem le, bármilyen formátumban szó nélkül megy rá a videó, és hosszú sorozatlövésben se telik a buffer. a h2testw is hibátlanul végigment 373/149 MBps sebességgel, de a lassúságnak valószínűleg az az oka, hogy nincs cfexpress kártyaolvasóm.

nem sokkal drágábban van exascend is, aminek a kínai verzióin kínai írásjelekkel van a márkajelzés, az elég vidáman néz ki.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42053) qnadam válasza qnadam (#42052) üzenetére


qnadam
veterán

közben végigment a másik is hiba nélkül, hasonló sebességgel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42054) Dißnäëß válasza kovsol (#42049) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Igen, ez benne van. De hátha jó lett és hátha. Vagy pár év múlva már biztos szinte.. nem tudom. Esetleg egy 28-380. Vagy legyen 450, minimálisan több vignettinggel :D

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42055) Dißnäëß válasza qnadam (#42052) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ami ma már nem kínai, az hamis. :D ;]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42056) Sanya válasza PNP (#42051) üzenetére


Sanya
nagyúr

Én akciós kínai Samsung 128gb-s csodát vettem 5000 forintért szállítással.
6 havonta felül kell írni 0-val, utána újra gyors. (hd sentinel)
Gyors= 50megabyte/sec írást tud. A6400-ba nekem elég

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#42057) kovsol válasza Sanya (#42056) üzenetére


kovsol
titán

A6400 úgyis 35MB/s -el ir a kártyára max.
Ez a 0-val tele ir dolog ez micsoda amúgy?

May the Force be with you!

(#42058) qnadam válasza Sanya (#42056) üzenetére


qnadam
veterán

ha már lendületben voltam, vettem egy v30-as lexar microsd-t is 4e forintért ugyanonnan. az a csomagolás szerint 100/45-öt tud, a gyakorlatban a kingston univerzális olvasóval 77/72 körül lesz a vége. de azért majd kipróbálom a v90-es kingston mellé kapott olvasóval is, ami az asztali gépemre dugva 30-at se tud írásban, a laptopon viszont kb 250/180-at is gond nélkül :U

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42059) johniee válasza qnadam (#42058) üzenetére


johniee
senior tag

Lexar Store-ból rendelted mindegyiket Aliexpressen? :)

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#42060) qnadam válasza johniee (#42059) üzenetére


qnadam
veterán

az egyik cfe-t és a microsd-t a "lexar official store" nevűből, a másikat a "lexar global storage store" nevűből.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42061) motocoder válasza Sanya (#42056) üzenetére


motocoder
aktív tag

Úgy tudtam a Samsungokat nem szereti a Sony A6400-as.
Sajnos ahogy Kovsol írja le van korlátozva a sebesége, pedig az A9-es procija van benne. A foglalat sem UHS-II, hanem csak UHS-I.
Nekem most ez van a gépben.
Tudja a 90MB/s/90MB/s-et. egy olcsó Usb 3.0-ás olvasóban.
Vettem egy ilyet is:[link]

[ Szerkesztve ]

(#42062) magyargyerek válasza motocoder (#42061) üzenetére


magyargyerek
tag

[Kingston Canvas GO Plus SD Memóriakártya, 128GB, Class 10, UHS-I] én ebből a múlt héten kettőt vettem. Egyiket üzembe helyeztem a kis ZV-E10-be. Eddig jónak tűnik, 4K videót is szépen veszi. Aztán megint beújítottam egy új objektívre a kis APS-C gépembe, a Sigma 10-18 lett megvéve. Eddig volt neki a Viltrox 23 f1.4 és most össze tudom vetni a két fajta obit. Főleg videózom és végre találtam egy olyant ami nem mossa agyon a hátteret. Tudom szakmai berkekben a háttérmosás nagy divat de én meg éppen ellenkezőleg, utazási és kirándulós vidiknél azt szeretném ha minden...a háttér is éles. I gen a mélységélességgel is kell, lehet variálni tudom, stb. A kis sigma f8-on már mindenhol éles.

(#42063) Sanya válasza kovsol (#42057) üzenetére


Sanya
nagyúr

Fél év után belassult a kártya. Hd sentinellel mentés után csináltam egy írás tesztet, majd egy olvasást. Eztán újra fürge lett.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#42064) Dißnäëß válasza qnadam (#42058) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Reméljük, tele is lehet írni ôket, nem csak mutatják a méretüket. :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42065) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, ha esetleg lenne itt vki, aki élőben engedné nekem az orra előtt felcsavarni a vázamra a 35-150-ét pár kattintás erejéig, feeling, kezelés, kép... egy 5-10 percig, személyesen találkozva valahol (pl. BME előtti nagy parkolóban), azt megköszönném sörrel, csokival, mozijeggyel, egyéb finomsággal (Pölöskei Cola szörp?) :D Szóval elhatároztam magam egy 35-150-re (próbálni Tamron/Samyang mindegy, venni a Samyang-ot fogom), már csak fognom kellene élőben, hogy milyen, mert hosszabb távra venném. Ennyi kb. Ha senki.. az sem gond, gondoltam, megkérdezlek Titeket. :B Hálásan köszönöm. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42066) SkyTrancer válasza Dißnäëß (#42065) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Én anno bementem a media markt-ba és ott kértem meg hogy az üveg mögül adjanak oda pár objektívet, és feltettem a gépemre kattintgatni.
Otthon megnéztem a képeket és eldöntöttem melyiket veszem
Kérdés hogy pl a media markt-ban van e kirakva ilyen, mert ha igen akkor sima
:R

(#42067) -szabi- válasza magyargyerek (#42062) üzenetére


-szabi-
őstag

Erről a Sigma 10-18 obiról azért írj majd többet ha kérhetlek. :K

(#42068) Dißnäëß válasza SkyTrancer (#42066) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi a tippet, ráállok. :B :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42069) kovsol válasza Dißnäëß (#42068) üzenetére


kovsol
titán

35-150-t nem árulnak MM-ben ahogy látom, szóval még ne indulj el oda vitrin túrára :D

May the Force be with you!

(#42070) Dißnäëß válasza kovsol (#42069) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:D Lehet Alzában kötök ki, nagy örömükre.. :)) ;]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42071) sgery válasza Dißnäëß (#42065) üzenetére


sgery
őstag

Nekem van, csak épp nem járok a városban mostanában.
Annyit biztosan el tudok mondani, hogy nehéz és nagy. Nehezebb mint várnád :D Egy kézzel pl. nem igazán lehet használni vele a gépet. Ha pl. sony 1.8 80mm-hez vagy szokva akkor brutál a különbség.
Cserébe viszont tényleg jó átfogású és irtó jó képeket lehet lőni vele, én már szinte csak ezt használom.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#42072) qnadam válasza Dißnäëß (#42064) üzenetére


qnadam
veterán

feljebb írtam is, hogy hibáltanul végigment a teszt :P

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42073) Dißnäëß válasza sgery (#42071) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ha könnyebb, mint egy Nikon D800, 8 AA-val kitömött markolattal és a Tamron SP 24-70 2.8 kombó, akkor nem lesz gond. :D

A 35 elég alulra ? Úgy értem, ha mindenesként használná az ember, utazások, stb.

Egy 9mm lenne extrém uwa-hoz úgyis.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42074) Dißnäëß válasza qnadam (#42072) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ja ok. Mea culpa.

De amúgy lentebb írtad.. ;]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42075) vond válasza Dißnäëß (#42073) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én sokszor a 28-at is túl szűknek érzem mindenesként. A 35-ös induló szerintem nem alkalmas utazásokhoz és hasonlókhoz. Oké, hogy van 9 milli, de tartok tőle, hogy túl nagy lenne a lyuk a kettő között. Persze minden relatív. Valaki az egész életét végig fotózza fix 35-tel. ;]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#42076) Dißnäëß válasza vond (#42075) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Na, akkor nem alaptalan a félelmem..

Idén május Edinburgh, nyár Balaton többször, ôsz eleje Olasz / Dél-Tirol, Német "körút"..

És vmikor év elején egy nagyobb utacska (Kuba vagy vmi Ázsia).

Nem mindenhol lehet levenni az obit, a 9-et ez is limitálja, azon kívül, amit írtál. Poros vidéken esélytelen, kötelezô fent hagyni a reggel felcsavart üveget, szóval az utazós fotósok többsége 24-70-ezik amúgy.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42077) sgery válasza Dißnäëß (#42073) üzenetére


sgery
őstag

Van egy 20mm-es sony-m is, a 35 alapvetően elég utazásnál meg úgy általában (legtöbbször 50mm fölött szoktam fotózni), viszont beltéren, tájfotózásra és a munkák befotózására kevés a 35mm.

Ami még picit kevés számomra az a min. fókusztáv, ezért van egy makro objektívem is, ezzel a 3-al kb mindent lefedek ami nekem kell :)

Súlynál nekem az zavaró, hogy a géphez képest nehéz, ezért ugye előre felé dől és kényelmetlen egy kézzel fogni a gépet. Egy kéz obi alá, egy kéz gépre.
Kicsi tripodok szinte használhatatlanok vele, mert dől előre.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#42078) vond válasza Dißnäëß (#42076) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A Tamron 17-50 f/4-et szerintem neked találták ki. A fix objektív tubus a poros helyzetekhez több, mint ideális. Az alja elég széles tájképezni és belterezni is (még ha nem is teljes mértékben). Felül meg van egy normál látószöged, csöppnyi crop-pal akár kisteléd is.

Esetleg Sony 20-70 f/4, de utazásnál lehet, hogy fájóbb lesz alul a három milli, mint felül a húsz. Plusz ugye majdnem kétszer annyiba is kerül.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#42079) Dißnäëß válasza sgery (#42077) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42080) Dißnäëß válasza vond (#42078) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi, Tamronra ránézek.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42081) Dißnäëß válasza vond (#42078) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Amúgy ha kellene a hosszabb vége, a crop valamennyit hoz rajta, 75 ekvivalenssel (vagy hagyom fullframe-en és kézi crop szoftverbôl). Persze, bokeh-t bukok, az amúgysem acélos f/4-bôl, de az is igaz, hogy nem ez az ideális portréüveg.

Érdekes, elolvastam Dustin Abbott-ot róla + másokat, szimpi. :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42082) Ijk válasza vond (#42078) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát ha egyetlen utazó obit kellene választanom (csak azt vihetném) akkor 20-70.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42083) sgery válasza Dißnäëß (#42079) üzenetére


sgery
őstag

Amúgy Alza tökéletes tesztelésre. Megrendeled, pár napig használod, visszaküldöd és ingyen kirpóbáltad - arra a pár napra kell nélközni a pénzt. Radásul automatába kéred, oda rakod vissza, kényelmes.
szó nélkül visszavesznek mindent ha nem vágtad földhöz.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#42084) cOxeR válasza sgery (#42083) üzenetére


cOxeR
Ármester

Utána meg megveheted bontott/használtként olcsóbban mint eredetileg került.

(#42085) TCr


TCr
veterán

Üdv!

Ma megvettem a kitobi utódjaként a 6300-ra a 18-135-öt.
Amit elsőként észrevettem és furcsállok a kitobi után, hogy ezt használva a gép nem írja ki a gyújtótávot.
Mitől van ez?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42086) qnadam válasza TCr (#42085) üzenetére


qnadam
veterán

mert látod az objektíven :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42087) kovsol válasza TCr (#42085) üzenetére


kovsol
titán

Csak power Zoom obi esetén írja ki. 18-105 pl olyan.

May the Force be with you!

(#42088) KawaBazsy válasza TCr (#42085) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

A 18-50/2.8 se írja ki. Mesélhetsz róla amúgy, mik a benyomások.. én is a kitet cseréltem ezzel, nekem nagyon bejött, ritkábban vágyom hosszabb végre (néha egy sport, vagy madár fotónál), mint nagyobb fényerőre. :-)

[ Szerkesztve ]

(#42089) TCr válasza KawaBazsy (#42088) üzenetére


TCr
veterán

Kint maradtam a Városligetben vasárlás után, kiértem és gyk. azonnal beborult. :DDD
Azonnal láttam az előnyeit a kitobihoz képest, de még nagy sokat kell tanulnom, gyakorolnom. :)

Urak, köszönöm a válaszaitokat! :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42090) Dißnäëß válasza cOxeR (#42084) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Amikor az alzában ott a 16-55 2.8 G és leesik, hogy APS-C :W :W :W

Aaaarrgghhh.. :D

Igazság szerint egy 20-150 kellene f2.8-al és nem érdekelne az sem, ha egy kályhacsô, felvinném a hegyre..

Szeretem a "beteg" dolgokat mindenben, de obiban sajnos nincs sok ilyen..

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42091) Ijk válasza Dißnäëß (#42090) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hegyre miért kell f2.8? El tudom képzelni hogy egyszer kijön valaki egy 20-150 f4-el és kilós mérettel, de f2.8-al nem gondolom. Egyébként érdekes hogy teleben teljesen elfogadott a kajhacso méret, de ha egy fényerős alap zoom vagy 35 1.2 kiló közelében van akkor az elviselhetetlenül nagy.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42092) Dißnäëß válasza Ijk (#42091) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Az csak példa volt, hogy oda IS.
És máshova is.

Amúgy gyönyörû bokrokat, tobozokat, törpefenyô-dolgokat lehet hegyen 2.8-on egész jó bokeh-val megörökíteni úgy, hogy csak mész a túraösvényen és megállsz, katt, tovább, aztán jön egy sziklafal oldalán vezetô szakasz, ahol meg lenagylátózol a völgy fele f/7-on, stb.

Sokan tesznek fel ilyen kérdéseket, hogy minek 2.8 ide oda amoda, én a Retyezáton felfele kaptatva 2 bélkiköpés között is mindig találtam vmi közeli témát, amit jó kicsit jobban elszeparálni, cserélni nincs idô, csak tényleg ilyen 2-3 mp-re megállni és lôni, ha jönnek Mögötted + tartani akarod a tempót..

Amit feszegetsz, ja, érdekes.. telét ugyanúgy elviszi az ember a szép képért izzadva is bárhova, miért ne lehetne egy komoly zoomot ?

Visszatérve a 2.8-hoz, +1 ok lehet, hogy ezt rekeszelhetjük f/4-re, míg az f/4-et nem, annak az a tág. Ahol nem a legoptimálisabbak az üvegek általában.

Ez a mostani 1-2 f/2 is arra jó, hogy tágon közepes/jóra sikerült üveggel 2.8 borotvát lôj. ;)

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42093) kovsol válasza Dißnäëß (#42090) üzenetére


kovsol
titán

Ha úgyis mindegy, mert elcipeled, akkor miért egy objektívek kell tudni mindent?
En most Tamron 17-35 f2.8-4 + MC11 és tamron 28-200 f2.8-5.6 megoldom viszonylag normális méret és súly mellett az általános igényeimet ami egy utazás alatt felmerülhet.
Persze sok másik objektívem is van ami a speciális igényekre van. Pl 200-600 vagy 105mm macro.

May the Force be with you!

(#42094) Ijk válasza Dißnäëß (#42092) üzenetére


Ijk
nagyúr

16-35gmii-vel és egy tamron 70-180 2.8-al például le lehet fedni az igenyeid. Ha kell valami jó fix is akkor egy 35 vagy 50gm-et hozzácsapsz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42095) Dißnäëß válasza kovsol (#42093) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Sok helyen kifejezetten nem ajánlott a csere, egyenesen ellenjavalt. Reggel elindultok a hotelbôl, poros romos utcák, nyüzsgô pukkant piac, homokdûnék, tevevásár és elég csak a hugomtól kapott kozmetikai ecsettel lepamacsolnom az objektívet meg a vázat kicsit.

India, Kuba, sok-sok hely egyszerûen túl poros.

Amin inkább filóztam, hogy 1 durva üveg helyett 2 váz.

És akkor egy nagylátós + egy közép zoomos a nyakadban.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42096) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Na jó, nem akarok én túráztatni én senkit, meg tök jó amiket írtok :R csak szeretnék jól dönteni, azért rágom ennyit.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42097) Ijk válasza Dißnäëß (#42095) üzenetére


Ijk
nagyúr

Masodgepnek 35-150 mellé elég lehet valami 20mm-es fix obival egy kisebb váz is amit gyorsan elő is tudsz kapni. Van valami vlog kompaktja is Sonynak, de azt hiszem 1" érzékelővel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42098) cOxeR válasza Dißnäëß (#42090) üzenetére


cOxeR
Ármester

:DDD :DDD :DD :DD szép munka! ;]

(#42099) Dißnäëß válasza Ijk (#42097) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Egy használt a6000 amúgy simán..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42100) vond válasza Dißnäëß (#42095) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én már jó ideje így nyomom (16-35 + 28-200). De azt hozzá kell tenni, hogy szinte csak melókhoz. Kirándulásokra, kisebb nyaralásokra csak telefont viszek már régóta. Ha ilyen komolyabb utakra mennék, hirtelen nem is tudom, mit csinálnék. A mobilos felállás nagyon kényelmes lenne, de azért biztosan sajnálnám csak telefonnal megörökíteni a szép, érdekes, és az életemben jó eséllyel utoljára látott dolgokat. Mondjuk két vázat tuti nem cipelnék. A legvalószínűbb talán egy A7III + 17-50, vagy 20-70 lenne. A 16-35 vége sajnos elég kevés. Vagy a meglévő 28-200, a nagylátós helyzetekre meg mobil (a OnePlus8Pro egész jó képeket lő).

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.