Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) m3ss válasza Ijk (#41200) üzenetére


m3ss
veterán

miert pont azt a ket kepet ragadod ki, ahol szemmel lathato, hogy nem ugyanolyanok a korulmenyek. eleve 3 kep van onnan, 2 sigma egy gm. gondolom az egyik sigma kep 1.2 masik 1.4? nem tudom amugy, nem neztem exifet..mindenesetre a wb sem ugyanolyan ott, de lehet az expo sem, vagy a vignette, passz...
de ugyanonnan a masik ket kepen mar nincs ekkora kulonbseg. egyik, masik
miert nem az elso ket kepet nezed, ahol ugyanolyan a wb, expo?
de ha objektivitast mellozve magadat akarod meggyozni akkor jo ez az irany is :DDD
kicsit mas a bokeh labdak alakja a ket obinal. hangyafasznyival kremesebb az agaknal a gm, ha pixelpeepelek. de boooven nem ideges a sigma art bokeh se, sztem tok jo ilyen teren is.
kicsit olyan ez, mint amikor a hifi forumokban magyarazzak, hogy egyik lejatszo hangja fenyevekkel jobb, mint a masik lejatszoje. aztan jott a nuance mp3 tomoritos vakteszt, es 192 kbps mp3 folott volt par ember aki differencialni tudta a forrasokat. de ket honap mulva mar ezt elfelejtik, es megint jonnek a nagy szavak :D
az ugyanolyan kepeket (mint az elso ketto) kellene ugyanakkorara kroppolni, aztan vakteszten 2 masodperc alatt dontsd el melyik melyik. nem percekig peepelgetni. ha nem sikerul ranezesre azonnal megmondani melyik melyik, akkor semmi ertelme ennek az egesznek. persze nem ezeket a kepeket, hanem amiket nem lattal meg.
autofokusz, ellenfeny, meret, ar..en inkabb ezekkel foglalkoznek miutan vegiggorgettem ezt a tesztet. hogy melyik milyen sullyal az egyeni preferencia kerdese.
en is inkabb dolgoznek, mint itt okoskodok..megyek is :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#41202) m3ss válasza m3ss (#41201) üzenetére


m3ss
veterán

eleve 3 kep van onnan, 2 sigma egy gm. gondolom az egyik sigma kep 1.2 masik 1.4? nem tudom amugy, nem neztem exifet..
lehet csak a targytavolsag kulonbozik? na mind1, en tenyleg kiszalltam. :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#41203) syIex válasza kovsol (#41196) üzenetére


syIex
veterán

Uhh ez jó lenne, de a 35 mellé inkább 85 vennék. Arra nincs valami bomba akció? :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#41204) Ijk válasza m3ss (#41201) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nyilván ezekről vitatkozni nehéz ügy kinek milyen részlet fontos. Viszont gyakorlatban, racionálisan egyszerűen nem tudok elmenni a GM mellett mert annyival használhatóbb mérete van.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41205) m3ss válasza Ijk (#41204) üzenetére


m3ss
veterán

jah, nagy meret, tomeg az hobbinal meg melonal sem igazan jo.
persze ez az igazan szubjektiv, hogy ki mit definial hobbizas alatt, meg mi az ami neki belefer tomegre, mi az ami nem.
nekem sokszor hobbizni idealisabb lenne egy eosm+22 f2 meretu cuccos a73 szintu affel. de nem az azsiai turat vagy izlandi fotos turat ertek hobbizas alatt. viszont apscnel kisebb szenzort nem annyira akarnek, de lehet ez csak egy eloitelet, soha nem volt. ki kellene probalni egy sony rx-et. legtobb tevekenyseg ahol elovennem neha a kamerat oda az ff + 35 gm / tamron 2875 boven tul nagy, nincs is kedvem magammal vinni. de az 55 zeissel is hosszu a cucc, kulon taska.. de amugy tenyleg meglepoen kicsi, konnyu a 35 gm, minden teren nagyon jo az az obi.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#41206) Ijk válasza m3ss (#41205) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pont ezért akarok majd egyszer A7CR-t, de most még nevetséges ára van. Markolattal lehet fényerős fixekkel művészkedni, markolat nélkül pl 40 2.5-el van egy bitang jó kis géped ami feltűnésmentes, kis táskába befér.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41207) kovsol válasza syIex (#41203) üzenetére


kovsol
titán

Sigma 85mm f/1.4 (A) DG DN Sony E most akciós. Ez már az új MILC-re tervezett. Sokak szerint jobb mint a Sony 85GM.
Idén eddig ez a legjobb ár erre az objektívre. Egyébként mindegyik sigmára most 10% engedmény van itt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#41208) syIex válasza kovsol (#41207) üzenetére


syIex
veterán

Köszönöm az ajánlást!
Lehet be is húzok egyet karácsonyra magamnak! :C
Mit gondoltok ez a 85 és sony 1.8 35 Prime kombó a jobb vagy a 2.8-as Sigma ART 28-70 2.8?
Ha netán jön ez a Sigma akkor valamelyik mellett le kell tennem a voksom mindegyik nem maradhat. :N :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#41209) Ijk válasza syIex (#41208) üzenetére


Ijk
nagyúr

Teljesen más a két kategória. He bizonytalan vagy vedd meg a zoomot, vagy egy 24-70 DN-t, és be tudod azzal lőni melyik gyújtótávra érdemes fényerős fixet venni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41210) syIex válasza Ijk (#41209) üzenetére


syIex
veterán

Félre értesz. A 35 1.8 és a 2.8 28-70 már megvan. Az f érték miatt jobban szeretem a 35 használni és sokat sokszor elég is, de portréra nekem nem megfelelő. Tudom, hogy lehet szépeket vele, de még nem vagyok olyan szinten, hogy én is így tudjak vele csinálni, tehát mindenképp kell egy 50+ is csak a 2.8 meg néha kevés. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#41211) kovsol válasza syIex (#41210) üzenetére


kovsol
titán

Ha portré a cél akkor a 85mm egy klasszik választás. Nagyon nem tudsz mellé lőni vele. 35+85 is egy jó párosítás. Nézz meg pár tesztet, gyutáv hasonlítást stb.

May the Force be with you!

(#41212) Ijk válasza syIex (#41210) üzenetére


Ijk
nagyúr

Portré obinak ha nem akarsz mélyen zsebbe nyúlni ott a Sony 85 1.8 vagy a Samyang 75 1.8.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41213) El Joe válasza syIex (#41210) üzenetére


El Joe
tag

Sigma 85-tel nem nyúlsz mellé. ki tudtam próbálni vásárlás előtt a a gm-et is... a Sigmát vettem meg. ( nem véletlen, hogy rajta van a sony frissítési timeline-én)

(#41214) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Ti mivel szerkesztitek a gépből kieső ARW fájlokat?
Én eddig a CaptureOne Expresst használtam, de az január 30-án megszűnik! :F
Most vagy előfizetek a Pro verzióra, vagy esetleg van alternatíva?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#41215) kovsol válasza Dolphine (#41214) üzenetére


kovsol
titán

Én még évekkel ezelőtt vettem egy Capture One 20 -t teljes verzió aminek nincs havidíja. Meg van adobe photography plan előfizetésem amiben van PS és LR.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#41216) Taci válasza kovsol (#41215) üzenetére


Taci
addikt

+1 az Adobe Fotós Csomagra. Photoshop és Lightroom (számomra) a legjobb kombó. Plusz ugye így ott a Generative Fill is, ami néha hasznos tud lenni (és néha /sokszor/ nagyon béna :D ).

(#41217) Dolphine válasza Taci (#41216) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a válaszokat!

Ha megnézem az árakat a két terméknél, akkor a Capture One elég húzós! :Y
[link] [link]
Jól látom, hogy az Adobe egy évre ~122 Euro? Ebben benne van a két szoftver használata? Van ezen kívül még más összeg?
A Capture One-t azért szeretem (Express), mert könnyen tudom módosítani a fehéregyensúlyt, színeket, alap dolgokat. Kár lenne veszni hagyni! :F

Ez a Generative Fill nagyon állat. Eddig még nem láttam! :Y

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#41218) Taci válasza Dolphine (#41217) üzenetére


Taci
addikt

könnyen tudom módosítani a fehéregyensúlyt, színeket, alap dolgokat
Pont erre való a Lightroom, nézz utána, tetszeni fog.

Igen, 122 EUR az első év, utána kicsit már több (153). Viszont Lightroom + Photoshop.
Nincs más költség.

És havonta kapsz (azt hiszem) 100 kreditet Generative Fill használatára (1 generálás = 1 kredit), a keretet kimaxolva pedig (elvileg) csak belassul a generálás.

[ Szerkesztve ]

(#41219) syIex válasza El Joe (#41213) üzenetére


syIex
veterán

Köszönöm mindenkinek.
Meg is rendeltem és végül úgy döntöttem, hogy a Zoom fog menni.
Volt raktáron is egy darab náluk szóval lehet, már ma át tudom venni! :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#41220) Dolphine válasza Taci (#41218) üzenetére


Dolphine
addikt

:R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#41221) El Joe válasza Taci (#41218) üzenetére


El Joe
tag

Én minden évben írok nekik, hogy adják az vásárlói kedvezményt vagy lemondom. Amióta megvan, az alacsonyabb díjat fizetem….

(#41222) Dißnäëß válasza Dolphine (#41214) üzenetére


Dißnäëß
veterán

DXO és utána Adobe Photography plan-ben lévő PS (+LR).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#41223) Dißnäëß válasza syIex (#41210) üzenetére


Dißnäëß
veterán

FE 85 1.8-ra +1 és tágon szélen is klassz, félalak-egészalaknál nyugodtan lehet vele nyitva nemközépre is tenni a modellt. Ár/érték arányban is jó. Bokeh ízlés dolga, én tartom.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#41224) Dolphine válasza Dißnäëß (#41222) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm :R
A DXO-ból melyiket? PhotoLab vagy a PureRAW? :U

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#41225) Dißnäëß válasza Dolphine (#41224) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Elôbbi utóbbi algoritmusait használja, attól függ, mi kell ugye, ugyanaz az engine.. PhotoLab kicsit Lightroom-osabb irány, komplett szerkesztô, aki új, vagy nincs még PS/LR/egyéb vonalon kiforrott workflow-ja, annak ez klassz mindenes egyben csakúgy, mint egy Lightroom.

Én LR-t nem használok, ACR helyett (elôtt) meg elég a PureRaw és DNG-vel indul az Adobe stack már, a DXO-n átesik a RAW.

Igazából az AI cuccok, fôleg zajszûrés, de maga a raw "elôhívás" is, pokoli jó benne (Topaz AI-nál jobb szerintem, de közel egymáshoz amúgy a kettô, elsôre nehéz dönteni).

Poszt-ban retus utánra meg ott a DXO Nik Collection, bár azzal nem élek jelenleg, kézzel ki tudom keverni azt, amire szükségem van, fekete-fehérre meg a régi Topaz BW-t semmi nem veri nálam, a Silver Efex sem. De ez ízlés és pofon kérdése. :K

A PureRAW k* jó, de kell a tárhely, óriásik a DNG-k vagy TIFF-ek.

Vagy törli az ember a DNG-ket (én RAW-t tartok mindig abból, ami kicsit is fontos.. csak a teljesen nemfontosakból marad a PNG/JPEG).

Azt hiszem, pluginként is mintha menne, Adobe workflow-ba is tehetô, ezzel még nem foglalkoztam, elôtte manuálban eresztem a képekre, szelektíven állítva mindenét.

Az ára viszont tud fájni... De korrekcióban zseni az biztos.

Van x napos demo verziója és engedi is elmenteni, fullos. :K

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#41226) Taci


Taci
addikt

Német Amazonon (.de) nagyon sok Sony objektívre 150 EUR-s kedvezmény van (zöld kis biléta jelzi a kupont, be kell pipálni a termékoldalon, és kosárban levonja). Az itthoni árakhoz képest bőven jobb árak jönnek ki - persze rá kell számolni az ÁFA-különbözetet és a szállítást még - de talán megéri ránézni.

Bár a Fotoplus-os visszatérítős árakkal lehet, be lehet hozni, nem tudom. Csak hirtelen megláttam, és írtam is. De azért nézzétek át 2x vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#41227) Dolphine válasza Dißnäëß (#41225) üzenetére


Dolphine
addikt

Én eddig így oldottam meg a képek szerkesztését, szigorúan amatőr módon: CaptureOne Express ARW-ből TIFF, majd Topaz PhotoAI zajszűrés, javítás, majd mentés JPEG formátumba. Ha valamit el kell tüntetni a képről, akkor PS.
Ezek után a CaptureOne helyett mit javasolsz?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#41228) Dißnäëß válasza Dolphine (#41227) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nincs tuti recept, csak tuti nemideális utak.

Az editálási folyamatban nem használok veszteséges formátumot, tehát JPG-t.

Lightroom-ot sem használok. Aki igen, az pluginként hívhatja meg a DXO-t már..

DXO PureRaw -> igazítás, zajszûrés, optikai korr. -> PNG, Adobe Bridge -> PS (lesz egy köztes ACR ekkor is, benne már a DXO módosításokkal, ergo vagy tovább mókolsz rajta vele, vagy nem, én nem..).

PS alatt crop, finomretus, stb stb.

Végleges lementése egy gyors editnek PNG-be (nem a 8 bites hanem a teljes, ami a default amúgy).

Végleges lementése egy félnapos vagy komolyabb nagy editálásnak PSD/TIFF, de ez ritka, 61 MP RAW-k mellett ugyanennyi tiff-et tart a fene.

Webre PNG, Facebook és Insta csak 1x ront akkor rajtuk (mondjuk az is elég, hulladék a képminôség ott, ezért csináltam az Adobe Cloud-al saját oldalt, mit mutogassak "bélyeg méretû" képeket ezeken a platformokon, legalábbis nálam ez csak hobbi, nem megyek a like-okra meg "hírnévre").

A nap végén a könyvtáraim úgy néznek ki, hogy benne a raw-k, ha modell, akkor 1 alkönyvtárban batch process-elt JPG-k (4K, válogatni, vagy nyaralást tv-n megnézni a párommal, ha van éppen.. :D ), meg egy "kidolg" mappa a kidolgozni érdemesnek talált képeknek.

A helytelen utak egyike jpeg-be menteni a munkafolyamat elején és azt editálgatni-menteni-bezárni-újranyitni-folytatni-menteni..... .... ....

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#41229) m3ss válasza Dißnäëß (#41228) üzenetére


m3ss
veterán

en lr+ps amiota eszemet tudom. ps szinte mar nem is, annyit fejlodik a lr. regen nagy nik juzer voltam en is, teljesen felesleges mar ezzel veszodni, olyan intelligens maszkolo megoldasok vannak lr-ban, mind tajkepekhez, mind emberekhez, hogy ertelmet veszti a nik control pontos modszere, ami anno aranyat ert. a capture onet, topaz, dxo stb cuccokat sose probaltam amugy, szoval azokrol nem nyilatkozom.

ha mar denoise..amikor a lampa a terem/pokroc tuloldalan marad a kamera meg veletlen f3.2-on..vicces hogy iso 32k kep is siman atadhato minosegu. ai denoise 4x %. az arcbor annyira nem mervado, mert azon kis lagyitas is van, bar ekkora erzekenyseg/zajszures mellett ez pont nem kellene, csak elfelejtettem leszedni.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#41230) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#41228) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Bridge elôtt PNG helyett DNG.. természetesen :D
Elírtam..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#41231) Dißnäëß válasza m3ss (#41229) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Jaa elég jó, én is merészebb vagyok a mai zajszûrôk mellett az auto iso-val, 12800-ra tettem, teljesen oké, akkor még marad szín, minden, nem az a hülyére fakult vacak lesz.

LR-re majd rászagolok, lehet fel kellene vennem újra, gyorsulnék kicsit, passz. 10+ éve engedtem el.

Meg én szeretem a pepecs munkát. Zene be és meditatív kikapcs a PS onnantól. Na majd újra felfedezem a LR-t.. :) :R

PS-ben a generative AI-s fill-ek lol-ak tudnak lenni :D Mikor a családi fotón kivágom hugom fejét és a kivágott részbe kérek egy vigyorgó cápafejet tôle, beadja :)) :DDD :DDD :DDD

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#41232) m3ss válasza Dißnäëß (#41231) üzenetére


m3ss
veterán

ja azert ez extrem, utomunka utan ritkan nez ki igy a 32k. en se szeretem 6400 felett..nagyban fugg az utomunkatol is, meg elessegtol is. most pl raraktam egy nem ilyen eles 12800 kepre ugyanigy 45%-on es ugy kivasalta, mintha mobilos kep lenne...ki kell tapasztalni mikor milyen %-ban szabad szurni.
uj lr-ok nagyon jok. oldalra presetbe ki tudod menteni az egyes ai maszkokat is, vagy barmit. 1 klikkre kitehetsz ilyet, hogy brighten/darken subject/background, ilyen olyan %-ban. face+body skin lagyitasok ilyen olyan %-ban. egbolt sotetites, eloter vilagositas stb stb. akarmilyen szelektiv ai maszkos cuccot kitehetsz 1 klikkre, nevetsegesen gyors, csak bird gpu-val, meg cpu-val. a nik szelekson sose volt ilyen preciz, es sokszor ennyi ido volt. es most mar itt is tenyleg szinte barmit csinalhatsz szelektiven. nezz ra yt-on. ezek a maszkok gamechangerek :K foleg a mai szenzorokkal.
itt egy pelda. random csoportkepnel azert nem nagyon akarsz sok idot eltolteni a maszkolassal stb..es azert az eleg gyakori nem idealis fenyviszonyok mellett, hogy mondjuk hatter tulexpos modell meg meg ugy is be van bukva. 3 klikkre hatter sotetit, tema vilagosit, bor lagyit.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#41233) Dolphine válasza Dißnäëß (#41228) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm ismét!
A JPG nálam is az utolsó lépés, abban tárolok helyesebben a Flickr oldalra azt töltöm fel. Amire nekem kell, vagy amire készítem (osztálykirándulás, gólyatábor, stb.) arra tökéletes. Amilyen közegbe én mozgok, oda kép kell, kis túlzással szinte mindegy, hogy milyen, csak mobilnagyságban, vagy monitoron legyen jó. :DDD

m3ss

Na, nekem pont így kellene most, mint a példában. Egy sportcsarnokban feleségemmel fotóztunk végzős szalagtűzést, ott is ezek a problémák jönnek elő! :K

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#41234) Dißnäëß válasza m3ss (#41232) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nagyon faja, köszi a tippeket, kipróbálom ezeket mindenképp. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#41235) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!

A A7m4-emhez keresek kiegészítő fényt amit a kamerára tudok tenni. Ti mit javasoltok?
Leginkább beltéren gyerkőc fotózására / videózásra és makrózáshoz használnám, szóval jó lenne, ha a fényképezőre tudnám rögzíteni. RGB nem kell de beépített aku és usb-c-s töltési lehetőség igen.

Pl. ez? Elgato Key Light Mini

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#41236) PNP válasza sgery (#41235) üzenetére


PNP
őstag

Nekem a Zhiyun M40 bejött, meglepően erős. [link]

(#41237) sgery válasza PNP (#41236) üzenetére


sgery
őstag

Köszi. Mondjuk ennyit nem szánnék rá első körben :D
Alzán volt 1 felbontott Elgato Key Light Mini 20e-ért, megnézem jó-e, max megy vissza ha nem jött be :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#41238) Dißnäëß válasza sgery (#41235) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez az RGB nem kell, mit jelent ? Monokróm ? :D
Viccet félre, én is keresek vmi állandó fényt..

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#41239) m3ss válasza Dißnäëß (#41238) üzenetére


m3ss
veterán

en godox 500 fenykardot fogok venni, tobb videosnal is lattam, nagyon eros, nem csak ejjel hasznalhato..azert nem ajanlottam sgery-nek, mert ahogy latom mas kategoriaban, mas parameterekkel keresgel.
nekem yn 360 van, de ez nagyon gyenge a godoxhoz kepest..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#41240) Dißnäëß válasza m3ss (#41239) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#41241) vond válasza m3ss (#41239) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha nagy teljesítményű kard kell, vegyél inkább ilyet. Ahogy nézem, háromszor-négyszer erősebb, és szerintem kiegészítőkben is odaver a Godox-nak.

Amúgy a többi Zhiyun led fény is patent. Nagyon odatették magukat az utóbbi időben. Hihetetlenül kicsik, és brutál erősek. Ha lesz pénzem, én is cserélni fogom az összes CCT és RGB fényemet ilyenekre.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#41242) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!
Eddig világ életemben csak fotóztam, most elkezdtem videózásra használni az A6000-et.
Először feltűnt a 30 perces limit, erre rákeresve sikerült egy programmal kiütni. Viszont minden egyes felvételem 2.13gb méretet elérve leáll. Olvastam, hogy ez az SD kártya fájlformátuma miatt van, hogy több részletben veszi a felvételt. Nálam viszont nem veszi tovább magától, 2.13gb-nál megáll és nem készül tovább felvétel. Ezt hogy tudnám orvosolni?

Manuál fókuszt állítok videóhoz, fix távolság miatt, de ha videóra van állítva az üzemmód, akkor nincs manuál fókusz nagyítás segédlet? Nem tudom sehogy sem elővarázsolni, csak úgy tudom hogy átlépek fotózás módba, beállítom precízen a fókuszt, majd visszalépek a videóba és ráindítok. Ezt így kell minden egyes alkalommal, vagy csak én vagyok balek és nem jövök rá? ;]

(#41243) m3ss válasza vond (#41241) üzenetére


m3ss
veterán

nekem a kard idealisabb tobb okbol is, mint ezek a kis lampak. ez a f100 tenyleg jonak nez ki, kosz a tippet. csak ne kerulnenek ilyen sokba, de hat ez mar az en bajom.. :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#41244) syIex válasza Dißnäëß (#41223) üzenetére


syIex
veterán

Köszi a tippet!
Utána néztem és a Sigmát jobban dicsérik és mivel most van rá egy kis kedvezmény is azt rendeltem meg pénteken. Még nem tudtam átvenni, de ma megyek érte. Kíváncsi leszek rá, hogy mit is tud! Ha nem válik be akkor sincs baj, mert el tudok állni tőle elvileg cégként is.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#41245) Dißnäëß válasza syIex (#41244) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Jólvan, biztosan tudsz vele szépeket alkotni :K
Ha meg nem, megtanultad a leckét. :D

Szép fényeket :K !

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#41246) syIex válasza Dißnäëß (#41245) üzenetére


syIex
veterán

Pontosan! :DD
Köszönöm! :R
Egy ideje sajnos háttérbe szorult a fényképezés, de most már nagyon időt akarok szorítani rá. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#41247) Dißnäëß válasza syIex (#41246) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nálam meg lakásvásárlás "tett be" az obivásárlásnak, kanapé most fontosabb, mint az üveg.

Az élet néha közbeszól.. ember tervez.. :D

Ez van, sok sikert ! ;)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#41248) m3ss válasza Dißnäëß (#41247) üzenetére


m3ss
veterán

foldre is le lehet kuporodni ha nincs kanape. lyukkameraval nem tudlak elkepzelni, a sarokelesseg nem fog izleni :DD

amugy errol tudtok vmit? ff 9mm. vmelyik magyar fb csoportban feljott egy kep ami ezzel keszult, es kicsiben egesz jonak tunt az elessege.
kicsi, olcso, beepitett nd1000. mondjuk ujabban nem nagyon tajkepezek. ahova meg kellene neha nagyobb latoszog (pl repulo, auto belso, kreativ) oda meg tul nagy a latoszog.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#41249) Dißnäëß válasza m3ss (#41248) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:)) :D Amugy ja, ha megint 22 volnek.. de 44.5 :O igy a lotusz mar nem megy, marad a kanape :D

A 85-os most kiszolgal studiokban es kint, de majusig kell egy alapzoom/utazos majd, megyek Edinburgh-be. A kit zoom is van, de adom is el, kicsit olyan feeling, mint egy eldobhatos feher muanyag kessel felszelni egy 2 kilos kenyeret. :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#41250) Dißnäëß válasza m3ss (#41248) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Valszeg ugyanaz, mint ez itt, de inkább ezt olvasd, a Brightin Star filterezheto, a 7Artisans nem, optikai formula elvileg uaz.

Amugy koszi, ez most nekem is felkeltette az erdeklodesem.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.