Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42092) Dißnäëß válasza Ijk (#42091) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Az csak példa volt, hogy oda IS.
És máshova is.

Amúgy gyönyörû bokrokat, tobozokat, törpefenyô-dolgokat lehet hegyen 2.8-on egész jó bokeh-val megörökíteni úgy, hogy csak mész a túraösvényen és megállsz, katt, tovább, aztán jön egy sziklafal oldalán vezetô szakasz, ahol meg lenagylátózol a völgy fele f/7-on, stb.

Sokan tesznek fel ilyen kérdéseket, hogy minek 2.8 ide oda amoda, én a Retyezáton felfele kaptatva 2 bélkiköpés között is mindig találtam vmi közeli témát, amit jó kicsit jobban elszeparálni, cserélni nincs idô, csak tényleg ilyen 2-3 mp-re megállni és lôni, ha jönnek Mögötted + tartani akarod a tempót..

Amit feszegetsz, ja, érdekes.. telét ugyanúgy elviszi az ember a szép képért izzadva is bárhova, miért ne lehetne egy komoly zoomot ?

Visszatérve a 2.8-hoz, +1 ok lehet, hogy ezt rekeszelhetjük f/4-re, míg az f/4-et nem, annak az a tág. Ahol nem a legoptimálisabbak az üvegek általában.

Ez a mostani 1-2 f/2 is arra jó, hogy tágon közepes/jóra sikerült üveggel 2.8 borotvát lôj. ;)

[ Szerkesztve ]

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.