Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) Victorio válasza Sanya (#41545) üzenetére


Victorio
aktív tag

Én konkrétan innen vettem.
De keress az Alin rá úgy: silicone camera skin, és kidob kismillió találatot.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#41552) cOxeR válasza KawaBazsy (#41550) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem nem volt ilyen, kétszer volt gumigyűrű nyúlás, Canon 24-70 2.8 II-vel meg egy a Sony 24-70GM-el. Egyik 8e pénz volt másik még garancián belül.
Illetve Sony 16-35GM-el volt az eladtam, majd 1 hónapon belül szétesett a bele… szalagkábel, lencse elmozdult, bérbeadásra vette a srác, de szerintem az kapott valamit…
Illetve 2 db 5D4 amit nem tudtak megjavítani 4-5-6 alkalommal se… akkor lettem Sonys.
12 év alatt ez összesen.

(#41553) Dißnäëß válasza cOxeR (#41552) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ödéma néggyel mi volt a bibi ? :Y Azt hittem, csak a Nikon a szivatógép a D800-al.
3x vittem anno szervizbe..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#41554) El Joe válasza cOxeR (#41549) üzenetére


El Joe
tag

...ezért van az, hogy a kenyéren kívül (megszárad), amit lehet külföldről rendelek, hozok vagy hozatok be...

(#41555) Koczó93


Koczó93
őstag

Foto erhardtól rendeltem egy portrémarkolatot még decemberben, cashbackes termék. Regisztráltam a magyar sony oldalon, úgy rémlett hogy meglehet adni külföldi vásárlást is. Ilyen opció nem volt, így random kiválasztottam egy forgalmazót(emag). Ahogy számítottam rá, el lett utasítva az igénylésem néhány napon belül. Ezután német sony oldalán csináltam egy fiókot ahova regisztráltam a terméket, meg is jött a visszatérítés. Ha esetleg valaki vonakodik a külföldi vásárlástól, ez ne tartsa vissza :)

(#41556) sgery


sgery
őstag

Közben pár hete már használom az Elgato Key Light Mini-t kiegészítő világításnak beltéren - szerintem teljesen jó lámpa. Nem túl nehéz, könnyen kezelhető, elég sok fényt ad, iso-ban sokat lehet javítani vele. Szemből nézve picit már vakít is, de amúgy egész jól oszlatja el a fényt.

Ismét lenne kérdésem, hátha valaki használ itt:
Fotódoboz - tárgyasztal kellene kisebb szobanövények fotózására. ~max 60cm magasak.
Ilyesmi fotó lenne a cél, csak ugye teljesen fehér közegben, amit később is reprodukálni tudok azonos körmények között új fajta növényeknél. Mert hát nem mindig süt a nap a kertben és nem mindig van elég meleg hozzá, hogy ugyan ezt a képet reprodukáljam :D

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#41557) szazbolha válasza sgery (#41556) üzenetére


szazbolha
addikt

Tárgyasztalra lenne szükséged? A világítás adott/megvan már?

Ha igen akkor egy tipp. Barkácsáruházban kaphatók hobbi asztalok. FIX meg összecsukható is. Az letakarni valamivel (háttér papír, műanyag lap) és kész.

(#41558) PNP válasza Koczó93 (#41555) üzenetére


PNP
őstag

A német fiókot magyar címmel (ha meg kell adni) és magyar számlaszámmal regisztráltad?

(#41559) Taci válasza PNP (#41558) üzenetére


Taci
addikt

A Sony.de-regisztrációhoz nem kell postacím, csak email cím és jelszó. Ugyanazt az email címet, amivel a magyar regisztráció van viszont nem fogadja el.
A visszatérítéshez pedig természetesen az itthoni (OTP-s) számlaszámomat adtam meg, és eddig minden terméknél gond nélkül működött.

(#41560) PNP válasza Taci (#41559) üzenetére


PNP
őstag

Köszi, közben látom, hogy amazon.de nem játszik. Ebből így e-infinity lesz :U

[ Szerkesztve ]

(#41561) sgery válasza szazbolha (#41557) üzenetére


sgery
őstag

Műhelyem van, ahol elfér bármilyen megoldás. Nem gyakran lenne ilyen fotózás, szóval fixre biztos nem építenék hozzá semmit.

Külön, erre a célra nincs világítási megoldásom. Van a fent is írt kis lámpám, rahedli ledszalagom is, meg persze a műhely is jól be van világítva, nem stúdió szinten :D

Ha pedig már kérdezek:
Régóta akarok már egy slidert is. Az épített zöldfalainkhoz és kertjeinkhez, hogy szép lassú, egyenletes mozgással jó videókat tudjak készíteni ezekről. Gimbalnál nem tudok szép sima felvételt készíteni :(
Mi az ami erre ajánlott? Gondolom egy Manfrotto Magic Carpet Pro a legjobb megoldás, de ennyit biztos nem költenék rá :D
Esetleg a sima változata, de ott ugye kézzel kell tolni, kérdéses mennyire lehet azt simán.
Mi más van megfizethető áron? Szintén csak ritkán kellene, de akkor nagyon sokat adna számomra.

Cashback-hez: én is vásároltam már fotoerdhardtól és kaptam visszatérítést - sigma volt akkor épp a vásárolt objektívem. Ráadásul azt még cégesre is vettem, az sem volt gond.

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#41562) cOxeR válasza Koczó93 (#41555) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem tart, de köszi a tapasztalatod! :)

(#41563) cOxeR válasza Dißnäëß (#41553) üzenetére


cOxeR
Ármester

Élőkép használattal fagyott, folyamatosan mindkettő és ugye csak akkor volt face tracking… azért szertartás közben akkut kivenni visszatenni, majd bekapcsolni a gépet annyira nem mókás. (persze 5D3 ott volt tartalékba mindkettőnknél) - de nem érezték ennek a súlyát, én meg pereskedni már nem akartam. Mai napig megvannak a videók erről, hogy fagyott.

(#41564) cOxeR válasza sgery (#41561) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ilyen munkapadom van a teraszon asztalnak. :))

(#41565) szazbolha válasza sgery (#41561) üzenetére


szazbolha
addikt

Klassz ez a műhely. Az asztalos asztal nem felel meg tárgyasztalnak?
Ortodox módon közelítem a világítást. 2 szoftbox sok mindenre elég lehet. Az állandó világítás segít. De 2-3 vakú is adhat jó eredményt egy 50-60 cm magas növénynél.

Sliderről nincs közvetlen infóm. Aliról vennék motoros programozhatót ha nagyon kéne.
Vagy kölcsönöznék, ha van ilyen szolgáltatást.

(#41566) Koczó93 válasza cOxeR (#41562) üzenetére


Koczó93
őstag

Nem is neked szántam igazából, csak ha valaki cashback miatt vonakodna :) nekem is a legtöbb cuccom kintről van.

PNP!

Már Taci megadta a választ :) Persze magyar kh számlára jött. A sony német oldalán egy másik email cimmel regeltem mint a magyarra de ennyi.

(#41567) cOxeR válasza Koczó93 (#41566) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen az ember elsőre belegondol, hogy tényleg mehet-e ez így, de igazából csak le kell hívni a listát adott ország Sony képviseletétől és ha benne van a cég, akkor a termék és számla kell "csak". Német piac például: [link]
Én vélhetően a Kamera Expresstől veszem meg.

(#41568) Dißnäëß válasza cOxeR (#41563) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:(((

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#41569) sgery válasza szazbolha (#41565) üzenetére


sgery
őstag

szoftboxot ezért most nem vennék, első körben minél egyszerűbben oldanám meg, úgy, hogy reprodukálható legyen később és ne foglaljon helyet.
Esetleg fotós papírguriga fentre, azt lehúzva előre hajtva?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#41570) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

85 1.4 GM II érkezőben. :Y
Pletyka van még egy ennél is gyorsabbról.. egy 1.2-es brutál lenne.. :K

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#41571) ph_5.5 válasza Dißnäëß (#41570) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Az igények addig tartanak amig a pénztárca. Mondta egyszer egy bölcs ember :)
Az 1.4 vs 1.2 között annyira minimális a mosás eltérés (és az ISO nyereség pl fényszegény helyen), de árban meg nagyon elszoktak szállni. Nikon Z rendszerben pl az új 85 1.2 Z 1.3 millás új ára minden csak nem épeszű. A Sony 1.4-e 600-700 között áll meg. Plusz 600.000 Ft szvsz másra is elkölthető- értelmesen. Tudom, ez csak az én inercia rendszerem :)

(#41572) Dißnäëß válasza ph_5.5 (#41571) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nemnem, ez teljesen jogos észrevétel szvsz. Nekem sem lenne opció az 1.2 ilyen áron. Szerintem presztízsből legyárthatják, ha CaNikonnak már van, Sony-nál inkább ennyiről szólhat a történet, ha meglépik.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#41573) ph_5.5 válasza Dißnäëß (#41572) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Igen, ez tényleg presztizs. Közben meg a Sigma kineveti őket és féláron ad egy olyat amibe nem lehet belekötni. Z-re kijött a 135 1.8. 1.3 milla az is. A Sigma pár éve kiadta a 135 1.8 Art obit. 4 kilóért. Canonnan Nikonnak sok éve van/volt 200/2 obija. Dlsr korszakban abból sem vett minden második fotós- mert iszonyat áron kínálták.

(#41574) Ijk válasza Dißnäëß (#41570) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jó eséllyel ez lesz 20G és 35GM mellett a portréobi ami leváltja a Samyang 75-ösömet.

Az 1.2 az abszolút csúcs és részben prezstízs a gyártóknak. Mindemellett manuálból vannak gyorsabbak is "álomszerű" karakterrel amit sokan szeretnek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41575) szazbolha válasza sgery (#41569) üzenetére


szazbolha
addikt

A fotósguriga háttérnek jó, állványt barkácsolni hozzá vagy készet venni nem nagy pénz.

A világításra nincs jó ötletem, mert úgy gondolom minél pontszerűbbek a fényforrások annál csúnyább lesz a kép/árnyékok. Ha jól láttam nincs relatív alacsony mennyezet, szóval azt sem lehet reflexiós felületnek használni.
Talán a fotós ernyő segít valamennyit, de a tárgyaid elég nagyok. 60cm.

Remélem kapsz jobb tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#41576) kovsol


kovsol
titán

Én speciel örülnék neki ha a basic vonalat is vinnék tovább nem csak GM.
Gondolok itt a Sony 28f2, 35f1.8, 85f1.8 -ra. Ezt a sort bővíthetnek kicsit.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#41577) Ijk válasza kovsol (#41576) üzenetére


Ijk
nagyúr

24 2.8G, 40 2.5G, 50 2.5G. Gondolom lesz majd valami 85mm környékén is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41578) Taci


Taci
addikt

Szomorúan látom, hogy az A7M4-be nem rakták bele a Focus Bracket drive mode-ot, azt, ami az A7RV-ben benne van: [link]
Gondolom, kb. esélytelen, hogy FW-update-tel megkapja. Majd a következő váz.

(#41579) kovsol válasza Ijk (#41577) üzenetére


kovsol
titán

G az egy magasabb :)

May the Force be with you!

(#41580) Dißnäëß válasza Ijk (#41574) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én az álomszerű karaktert elengedtem, vagy éles az obi, vagy tükrözödésmentes (vagy pont jól csillan), vagy CA-zik mint a barom, vagy nem kerekek a bokeh gömbök, hanem szögletesek (vintage obik egyenes lamellaszélekkel), satöbbi. Megtanultam a bokeh-t is retusálni aztán annyi, az obi egyéb paraméterei üssenek. :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#41581) Dißnäëß válasza kovsol (#41576) üzenetére


Dißnäëß
veterán

20-70 f/4 -> 20-70 f/2.8, nem érdekel, ha a frontlencse és az egész nő egy kicsit a 24-70 2.8 GM II-höz képest. Ha a 24-70 GM II tudott javulás mellett zsugorodni az I-hez képest, akkor az I-es verzió méreteibe be kell tudni zsufizni a 20-70-et :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#41582) cOxeR válasza ph_5.5 (#41571) üzenetére


cOxeR
Ármester

Miért az 2 db 50GM között sincs ilyen nagy difi... :) Simán lehet, hogy jön kettő itt is, de nem lesz csak mondjuk 25% extra, mint az 50-eseknél. Én simán venném az 1.2-est, mint ahogy az 50Gm esetén is tettem.

(#41583) syIex


syIex
veterán

Hahó!
Sikerült behúznom az itt linkelt Vanguard Veo Select 49-et fél áron.
Nagyon tetszik a táska és végre full hátizsák nem pedig csak vállpántos, mint az előző. :D
A jó hír, hogy erre már tripod is tehető viszont a mostani Manfrotto MVT502AM állványom túl nagy ahhoz, hogy rá akasszam szóval csak külön tudom vinni ami a táska mellett annyira már nem kényelmes dolog.
Milyen állványt ajánlanátok hozzá, ami hasonlóan strapabíró viszont kompaktabb lehet?:)
Gépem továbbra is A7M4 és Sony 35 valamint Sigma 85-öt használok rajta, tehát ezeket kellene elbírnia. :))

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#41584) kovsol válasza syIex (#41583) üzenetére


kovsol
titán

Nincs mese egy akkora táskához még kell venni 3-4 objektívet :D ne legyen már üres.

May the Force be with you!

(#41585) syIex válasza kovsol (#41584) üzenetére


syIex
veterán

Idővel jó lenne, egyelőre még egy forintot nem hozott vissza ez a kis hobbim szóval majd, ha elkezd termelni utána fektetünk még bele! :P ;]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#41586) Koczó93 válasza syIex (#41583) üzenetére


Koczó93
őstag

Nekem nagyon bejött az Ulanzi Zero. Ha kiváraz valami akciót(gyakran van) külfdről kb 70el olcsóbb mint itthon.

(#41587) syIex válasza Koczó93 (#41586) üzenetére


syIex
veterán

Kint hol pontosan? Nem tűnik rossznak! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#41588) Koczó93 válasza syIex (#41587) üzenetére


Koczó93
őstag

ulanzi.de-ről rendeltem. Vám áfa nem jött rá annak ellenére hogy kínából küldték. Én a hagyományos arca swissest használom de jó az f38is. Mondjuk tudod upgradelni is, mert kapni hozzá külön a középrészt is. 68€ jött le mikor rendeltem.

(#41589) PNP válasza Koczó93 (#41588) üzenetére


PNP
őstag

Nekem kb. ingyen volt, mert elrontották az árazást, és a kedvezményt írták végösszegnek. :U De az eredeti árát is megéri, amúgy kb. mindig elérhető valamilyen 10-12% körüli kedvezmény (hírlevél feliratkozás, szezonális akciók). Az F38 rendszer pedig a legjobb fotós kiegészítő.

(#41590) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Akinek van Sony 90mm 2.8 macro obija.
Azoktól kérdezném, hogy nekik is hangos aránylag a fókuszmotor?
Pl.: Ha videót rögzítek, akkor a felvételbe belehallatszik a motorzaj.
Sima fényképezésnél is nagyon kihallatszik, ez ilyen, vagy valami nem kerek vele?
Fókusz sebessége se a legacélosabb. ( szerintem )

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#41591) Taci válasza SSJmeszes (#41590) üzenetére


Taci
addikt

Ilyesmi? [link]

(#41592) Koczó93 válasza PNP (#41589) üzenetére


Koczó93
őstag

Nekem sajnos nem volt szerencsém ilyen bughoz :DDD

(#41593) SSJmeszes válasza Taci (#41591) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Igen ilyesmi.. Szerintem borzalom. Videó alatt írja valaki, hogy ez nem normális jelenség, viszont azt is, hogy annyira nem is ritka jelenség. Így nem tudom, mi az igaz.. Szerintetek? Küldjem gariba?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#41594) kovsol válasza SSJmeszes (#41593) üzenetére


kovsol
titán

Nekem egy régebbi Sigma 105mm macro van, abban meg a stabilizátor ami brutál hangos, de normális viselkedés.

May the Force be with you!

(#41595) Taci válasza SSJmeszes (#41593) üzenetére


Taci
addikt

Az enyémnek ilyen hangja van: [link]
Gépen nagyon "tompítva" játsza le nekem, mobilon sokkal erősebb, viszont a valóságban sokkal közelebb van (nálam) a gépen játszotthoz. A mobil, amivel felvettem kb. 3-4 cm-re volt az objektívtől.
Egyáltalán nem néma, de a korábban linkelt videó hangja szerintem húzva, élesítve lehetett, mert ahhoz képest az enyém egy tavaszi lágy szellő hangja.

[ Szerkesztve ]

(#41596) Koczó93 válasza Taci (#41595) üzenetére


Koczó93
őstag

Pont ilyen obim nincs, de van pár, és némelyikbe nekem is hasonlóan hangos a stabi. Ne aggódj, használd! :K

(#41597) Taci válasza Koczó93 (#41596) üzenetére


Taci
addikt

Nem engem zavart, SSJmeszes fórumtársnak készítettem és töltöttem fel a videót, hogy legyen összehasonlítási alapja.
De köszönöm azért. :)

(#41598) Koczó93 válasza Taci (#41597) üzenetére


Koczó93
őstag

bocsi, nem figyeltem :))

(#41599) sgery válasza SSJmeszes (#41590) üzenetére


sgery
őstag

Nekem pl. az újabbik Sigma 105mm f2,8 DG DN Macro-m van, ez sem egy halk obi, főleg ha nagyon kizökken és keresi hol a fókusz.

Van amúgy valami más módja is a sony-nál, hogy a gyrodatás stabilizálást megcsináljam ami nem az ingyenes catalyst browse?
Mert mint most észrevettem, ez az ingyenes változat nem hajlandó 10 biten a 4k 500M-es file-t ugyan úgy konvertálni stabilizálás után. Erre csak a fizetős, amúgy teljesen megegyező Prepare sw.-ük hajlandó, ami azért nem olcsó, évi 160 dollár :/
Kifizeted a fényképezőnek a vásárláskor ezt a funkcióját, aztán szembesülsz vele, hogy ja mégse, fizess érte további pénzeket. Jó nagy lehúzás :/

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#41600) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Köszönöm mindenkinek.
Külön köszönöm Taci nak a videót! :R
Akkor ez ilyen, és nem küldöm gariztatni. Csak meglepődtem, ha videó felvételt indítok a kamerán, csúnyán belehallatszik ez a zaj.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.