Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) nightshadow válasza Hejakut (#16050) üzenetére


nightshadow
veterán

A tavalyi 42W7/W8-ból hiányzott a Motionflow menü, az csak 50"-től volt.

(#16052) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. 55W829B-t használok. Be van állitva,hogy ha 3 órán át nem kap jelet akkor kapcsoljon ki. Így is tett . Utána avval szembesültem,hogy a távirányítóval nem tudom vissza kapcsolni. Megtettem ezt a hátulján lévő gombbal,de a távirányító jelét így sem érzékeli. Mit kell tenni,hogy ismét vegye???

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#16053) B-L-A-C-K válasza Jackie_Chan (#16052) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Távirányító hátulját ütögesd meg (hátha segít), én ezért kértem újat...:) Ha ez sem segít akkor cseréld ki benne az elemet.

(#16054) dh66e válasza Jackie_Chan (#16052) üzenetére


dh66e
veterán

Áramtalaníts ilyenbe én is belefutottam régebben ha jól rémlik.Bár lehet hogy a távnak van valami gyengéje mert sokszor meg kell forgatnom az elemet hogy működjön pedig szinte újak.

[ Szerkesztve ]

(#16055) Tegla80


Tegla80
addikt

+1 mert sajna itt is xarakodik a tav uj elem mellett is.....

Sony® & PlayStation®

(#16056) dualcore


dualcore
őstag

Én nem tudom mi a gyengéjük ezeknek a távoknak. Az okos távom szívja az elemeket (meríti) a normál pedig mintha csökkenne időnként az infra ereje. Időnként tökéletes, néha pedig csak akkor viszi ha pontosan a jelfogóra irányítom. :F

(#16057) lexter00 válasza dualcore (#16056) üzenetére


lexter00
őstag

Biztos hogy a távval van a baj?Nekem univerzális trávom van és csak a tv-t alig akarja bekapcsolni a többi funkció már megy rendesen utána.A többi társitott készüléket azonnal bekapcsolja a táv csak a tv nem tetszik nek.

(#16058) nismoka válasza B-L-A-C-K (#16035) üzenetére


nismoka
addikt

De kissé szaggat de még játszható. Viszont aki a media lejátszást akarja tuningolni az letöltheti az androidos KODI-t, eléggé jól fut.

[ Szerkesztve ]

(#16059) B-L-A-C-K válasza nismoka (#16058) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Gondoltam a komolyabb játékokkal gáz lesz, bár nem értem miért nem tudtak bele rakni már egy normális android rendszert. Éppen elfért volna benne, az előállítási költség meg ugyan annyiból lett volna mint amit beleraktak, elég lett volna egy csúcskategóriás telefonjukból a lényeges dolgokat kis átalakítással átrakni.

(#16060) dualcore válasza lexter00 (#16057) üzenetére


dualcore
őstag

Ezen már én is gondolkodtam. Csak még a jelenséget nem tudtam párosítani a használattal. Igaz keveset is vagyok előtte, de ha lesz időm megpróbálom megfigyelni.

(#16061) tylerddd válasza B-L-A-C-K (#16059) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem tudnánk megfizetni egy olyan Sony tévét :) Minőségi cuccokat gyártanak, de van amit erősen túláraznak. Az Xperia Z3+ 250k ... ott tartunk, h nem fikázódhatnak a trollok az iPhone-t illetően, h milyen drága :DDD A Z3 meg 170k, miközben az egyetlen lényeges újítás a 810-es Snapdragon proci, az meg nem hinném, h 80k felárat megér.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#16062) B-L-A-C-K válasza tylerddd (#16061) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt én tudom, de az előállítása ugyan annyiba van mint egy 50 ezres telefonnak. És nem kell vízállónak lennie, nem kell bele kamera, és még sorolhatnám, csak a hardver egy része. Azaz megtudták volna oldani ugyan ilyen áron azt is.

(#16063) ii77 válasza B-L-A-C-K (#16062) üzenetére


ii77
tag

Ne feledjük, hogy kell "evolucionálniuk" is. :DDD Azaz, az elkövetkezendő években rátudnak majd licitálni: -Mégjobb hardver kerül bele, így mégjobb játékok futtatására alkalmas, stb. ... És nekik ráadásul fontosabb lehet a PS4, PS TV.

[ Szerkesztve ]

VESTAX QFO

(#16064) Tegla80 válasza ii77 (#16063) üzenetére


Tegla80
addikt

Nem feltetlen,mivel szinte mar itt a ps now,(jah nem ez a mult,ha igaz. ;) )Szoval ps now ,amihez eleg a tv es a joy (meg a "gaikai" a hatterben ),h akar jol szorakozz konzol nelkul is...
Persze annak akinek ez eleg....aki konzolos volt elotte az sztem marad mig gyart konzolt a Sony. Viszont a tavolabbi jovo ugyis a felhobol valo......

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#16065) tylerddd válasza B-L-A-C-K (#16062) üzenetére


tylerddd
veterán

Teljesen mindegy mennyi az előállítási költség, újdonság és innováció címszó alatt olyan árcédulát tesznek rá, amilyet akarnak.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#16066) dualcore válasza ii77 (#16063) üzenetére


dualcore
őstag

Miközben a Sony kivonul a mobilpiacról? Abba már nem kell evolúció.

(#16067) ii77


ii77
tag

Felmerült egy kérdés KDL50W829B-hez:
-Sony CMU-BR200 vagy CMU-BR100-as kamera ajánlott inkább e tévéhez?

VESTAX QFO

(#16068) lexter00 válasza dualcore (#16066) üzenetére


lexter00
őstag

A TV piacról is ki akar vonulni,legalább is pletyka szinten.

(#16069) sussa


sussa
csendes tag

sziasztok!

az 55w828b nek a médiajátszó része ismeri a feliratkezelést?

köszi

-Mester mi lehet a boldogság titka? -Ne vitatkozz idiótákkal.-Én nem hiszem,hogy ez lenne a titok.-Igazad van-mondta a mester.

(#16070) nismoka válasza sussa (#16069) üzenetére


nismoka
addikt

Igen

(#16071) sussa válasza nismoka (#16070) üzenetére


sussa
csendes tag

esetleg elárulnád hogy? :R

-Mester mi lehet a boldogság titka? -Ne vitatkozz idiótákkal.-Én nem hiszem,hogy ez lenne a titok.-Igazad van-mondta a mester.

(#16072) dualcore válasza sussa (#16071) üzenetére


dualcore
őstag

Title list gomb.

(#16073) dualcore válasza lexter00 (#16068) üzenetére


dualcore
őstag

Igen, olvastam én is ilyen pletykákat.

(#16074) hegylako01 válasza nismoka (#16004) üzenetére


hegylako01
tag

Ha a keresőbe beíród, hogy "browser" akkor kidob egy web browesert, nem a legjobb de működik.
Pendriveról fel lehet tenni operát, chromot. pl. : [link]

(#16075) nismoka válasza hegylako01 (#16074) üzenetére


nismoka
addikt

Igen már tudom, azért köszi! :R

(#16076) gugika


gugika
csendes tag

Pénteken vettem 55W828-ast, hazavittem, majd 1 napra rá észrevettem egy lila pöttyöt a Tv-n, ami minden forrásnál jelen volt és tudtam, hogy ez bizony pixelhiba. Telefonáltam a Sonycenterbe, ugyanis itt vettem a Tv-ét, mondta a srác, hogy vigyem be és kicserélik. Az üzletbe, gyors vizsgálódás után, kiderült, hogy valóban pixelhibás. Adtak egy másikat, azonnal! A mostanival nincs gond, hihetetlenül gyönyöû képet produkál! Viszont sötét szobában, világosabb fekete képnél hajlamos felhôsödni, ami kicsit zavaró egy ilyen kaliberû Tv-nél.

(#16077) sussa válasza dualcore (#16072) üzenetére


sussa
csendes tag

Köszi!
Ez nem működik vagy nem ismeri .srt kiterjesztésű fájlokat.

-Mester mi lehet a boldogság titka? -Ne vitatkozz idiótákkal.-Én nem hiszem,hogy ez lenne a titok.-Igazad van-mondta a mester.

(#16078) tylerddd válasza sussa (#16077) üzenetére


tylerddd
veterán

A filmfájl és a feliratfájl neve egyezzen mindenben, a kiterjesztést kivéve, pl. film.avi és film.srt. Nem biztos, h ez a megoldás, de sokszor szokott ez a probléma forrása lenni.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#16079) ii77 válasza sussa (#16077) üzenetére


ii77
tag

Lópikulát nem ismeri! Kritériumok, szabályok melyeket be kell tartanod hozzá:
-ugyanazon mappában kell lennie a fimnek s a feliratnak is
-a feliratállomány és a film nevének meg kell egyeznie (természetesen a kiterjesztése marad .srt)

[ Szerkesztve ]

VESTAX QFO

(#16080) oszy válasza nismoka (#16006) üzenetére


oszy
veterán

Nem használt! Mi legyen?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#16081) nismoka válasza dualcore (#16072) üzenetére


nismoka
addikt

Nem title list gomb hanem SUBTITLE! ;) Vagy film közben OPTIONS és FELIRAT.

(#16082) nismoka válasza oszy (#16080) üzenetére


nismoka
addikt

Nem tudom, routered jó?

(#16083) amadeus11


amadeus11
senior tag

Tudtok olyan MŰKÖDŐ virtuális távirányító programot Windowsra, mint a mobilos app? Csak csatornákat szeretnék váltani a gépről.

There is a star

(#16084) oszy válasza nismoka (#16082) üzenetére


oszy
veterán

Igen jó! Működik minden róla. A tv-n is jó az internet.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#16085) hegylako01 válasza amadeus11 (#16083) üzenetére


hegylako01
tag

Próbáld ki a Bravia Controlt [link]
Egy éve használtam utoljára, akkor ment.

(#16086) amadeus11 válasza hegylako01 (#16085) üzenetére


amadeus11
senior tag

PC-re kellene. Olyan, mint Samsungra a Gemote.

There is a star

(#16087) Damage


Damage
senior tag

Sziasztok!
TV vásárlás előtt vagyok (1-1,5 hónapon belülre tervezem). 2 hónapja olvasgatom a különböző teszteket fórumokat, de még mindig nem tudok rajta teljesen kiigazodni.
TV műsorokat nem nézek a hagyományos értelemben (nem érdekelnek az igénytelen műsorok).
A smart funkciók sem érdekelnek.
3D nem létfontosságú, de nem árt, ha van (és inkább aktív).

Amire használnám:
- PS 4 játékok
- PS 3 játékok
- USB eszközről film lejátszás (adott esetben számítógépről), max Full HD felbontásban, sokszor felirattal. Itt jobban örülnék, ha a pendrive-ról vagy külső HDD-ről megoldható lenne, minthogy oda kelljen vinni az egyik laptopot és arról menjen a film.
- min. 55"
- max. 250-300KHUF

Eddigi jelölt:
- 55w805A (bár úgy látom ez egy régebbi típus)
- 60w605B (ha jól tudom ebben nincs 3D)
- 55W829B (ez jobb a 805A-nál?)

Amennyiben van egyéb alternatíva, kérlek jelezzétek. Jobban járok ezzel, mint egy 55" Samsung H6500-zal?

Előre is köszönöm a válaszokat!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#16088) dh66e válasza Damage (#16087) üzenetére


dh66e
veterán

Az említett "A"széria 2013-as modell és ips panellel van szerelve véleményem szerint a nagyon nem ajánlott kategória a botrányos kontraszt miatt.
A 805B amit mondanék,illetve ha már samsung is játszik akkor pedig a H6400 amire lessél rá.

(#16089) Damage válasza dh66e (#16088) üzenetére


Damage
senior tag

Köszönöm a válaszod.
Mi a gond az IPS-sel? (én elhiszem, hogy rosszabb játékra, meg filmekre, ha elmagyarázod röviden, hogy miért)
Monitorban én kifejeztten IPS-t kerestem (és vettem az iMac mellé), mert fotógrafikus munkára sokkal jobb. teljes RGB színtér fedés, clouding gyakorlagilag szinte ismeretlen, kontraszt arány kitűnő stb.
A 805B miért jobb, mint az általam említett 829B, ha ez utóbbi is belefér a keretbe és amennyire látom még árkülönbség sincs nagyon?
A Samsung-ról úgy tudom, hogy rosszabb az input lag (40ms feletti), még a SONY-k ez alatt vannak. Amennyiben Samsung 6400, akkor már inkább venném a dupla tuneres 6500-ast (még így is a SONY-k alatt van árban).
A 60" 605B mivel rosszabb a 55" 805B vagy 55" 829B-nél? Egyedül a 3D hiányzik belőle? Ez esetben legyen +10 cm!

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#16090) krx21 válasza Damage (#16089) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez a gond!
Hogy ez neked számít vagy sem, azt Te döntsd el...

(#16091) dh66e válasza Damage (#16089) üzenetére


dh66e
veterán

Egy IPS vs VA kontraszt differencia akár 3x vagy akár 4x-es differencia is lehet a VA javára.Egy sötét szobában nagyon látszik a differencia.Ez filmnézéskor lehet feltünő,de csak akkor ha mindkét panelt látod egyidőben sok ember nem látja a differenciát vagy nem érdekli mert azért egy LG messze olcsóbb mint egy sony.A másik problématikus téma a felhősödés ,bevilágítás, sávosodás ezekről tájékozódj az adott tévé topicjában mert egy rossz példány elveheti az ember kedvét rendesen.Gyorsan hozzáteszem hogy ez ugyanazon tipuson belül is durva lehet aminek a szerelési minőség a legfőbb okozója.
Ezek mért adatok nem csak kitaláción alapulnak.Nálam-mivel 90%-ban filmnézésre használom a tévét- kizáró ok volt hogy IPS panel legyen benne.
Van hátránya is a VA-paneloknak az IPS-el szemben ez pedig a betekintési szög.Ez akkor érdekes ha többen is ugyanazt a készüléket lesik mert a szélen ülők már nem azzal a szinvilággal szembesülnek amit a szemben ülők látnak.Azért ez nem olyan vészes de valós probléma.
A 805B-t a "A" ellenében javasoltam.Input lag tekintetében a sonyk a legjobbak a tavalyi modellek közül.
Nekem 829B van és ha közel ugyanannyiért megkapható akkor vedd azt,de minimális a különbség a két tévé között.
A samukról infót a topicjukban találsz ill kapsz azt is böngészd át.
Remélem hasznosak az infóim.

[ Szerkesztve ]

(#16092) Damage válasza krx21 (#16090) üzenetére


Damage
senior tag

Az én monitorom 24"-os IPS panel (kalibrált DELL 100% RGB színlefedéssel) és a VALÓS kontrasztaránya valamivel 1000:1 felett van kalibrálás után. PWM mentes! A kijelző megszégyeníti a fél milliós iMac kijelzőjét! Nem tudok valós adatot mondani input lag-re és arra sem, hogy teljesítene gyors mozgásnál (nem erre használom), de nehéz elképzelnem, hogy szebb képe lenne egy VA panelnek és valós 3500:1 kontrasztaránnyal bírna 50" mellett. Mi létjogosultsága van így egy 24" (nem 50" vagy 55") monitornak fél millió FT-ért? Eizo
Elhiszem, hogy ezt a képet készítetted, de itt nem látok mást csak a kijelző gyengeségéből adódó felhősödést, ami nem (feltétlenül) az IPS hibája. Vagy TV-nél IPS = felhősödés, egyenletlen hátsó megvilágítás?)
Nem akarok vitatkozni, de tényleg ennyi eltérés van a monitorok és TV-k között?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#16093) nismoka válasza Damage (#16092) üzenetére


nismoka
addikt

Olvasgass.. ;)[link]

(#16094) Damage válasza dh66e (#16091) üzenetére


Damage
senior tag

Ez már sokkal korrektebb válasz!
A Samsung és ezt a topicot (és a milyen TV-t vegyek) is folyamatosan nézem.
Egyre jobban a SONY felé húz a szívem (eszem).
A felhősödésen csodálkozom, gondolom a méret a szűk keresztmetszet. 24"-nál 1000:1 mellett is tisztább képet ad egy IPS, mint egy VA (és ennél a méretnél fél milliós monitorokról beszélünk), ahol fontosabb az egyenletes megvilágítás és a minél élethűbb kép.
Ezek szerint a nagyobb méretű TV-nél ez nem kivitelezhető és ott jobb a VA panel (24-30" felett).
Betekintésű szög elhanyagolható nálam. Az azonos gyártó és típus melletti különbséget ismerem (monitoroknál sem ismeretlen és szánalmas dolognak tartom :(( )
Felejtsük el a 2013-as 805 A-t.
Inkább 55" 829B vagy 60" 605B? Amennyiben fontosabb nekem a +10cm mint a 3D? Mennyire használható a 3D? Mennyire jól tudja szimulálni a játékoknál?
Hónapok óta olvasgatom, de még mindig kevésnek érzem a tudásom! :O És ennyi pénzért szeretném a lehető legjobbat megkapni! :U
Hasznos infokat írtál, köszönöm!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#16095) Damage válasza nismoka (#16093) üzenetére


Damage
senior tag

Felőlem lehet papíron 10000:1 is a kontrasztarány, ha mért eredmények ez alatt vannak és annyira gyenge a színtér visszaadása, hogy foltokat látok színátmenetek helyett! Minél szebb, élethűbb legyen a képe (természetesen az adott pénzért). Egy 1000:1 kontraszttal rendelkező monitor élethűbb képet ad vissza, mint ezek a TV-k (nem poénból kerül fél millióba az IPS paneles EIZO 24" mellett). Egyébként ezt csinálom, olvasgatok. És őszintén megmondom, hogy fingom sincs a TV-ről. Emiatt is kérek itt tanácsot!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#16096) Callisto


Callisto
őstag

IPS kell oda, ahol grafikai munka zajlik vagy szimplán a színhűség és színtér nagysága fontos. VA labdába sem rúghat. TV-nél viszont inkább VA, mert azon filmeket vagy egyéb műsorokat nézünk többnyire sötétben és fontosabb a kontraszt, a fekete mélysége, mint a színhűség és a színtér.
Az olyan professzionális 500ezres monitorok, mint pl. az EIzo termékei, nem csak a panel minősége miatt kerülnek ennyibe. Nagyon precíz, 32-64 bites jelfeldolgozásuk van fénykörnyezeti mérő, kalibráció bevonásával. (Fénymérő alatt itt a tévékben használt ultra gagyi használhatatlan fénymérőről van szó).
A legprofibbak a túlmintavételezett jelfeldolgozást még arra is felhasználják, hogy azt a minimális felhősödést is (ha van egyáltalán) eltüntetik kalibrációjuk során. Nem mellékesen a legjobb anyagokkal, legnagyobb odafigyeléssel szerelik össze őket, hogy ne legyen megvilágítás beszűrődés stb.
A monitor és TV teljesen más kategória, más piacra, más célra készülő termék.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#16097) Callisto válasza Callisto (#16096) üzenetére


Callisto
őstag

Javítás: (Fénymérő alatt itt NEM a tévékben használt ultra gagyi használhatatlan fénymérőről van szó).

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#16098) Damage válasza Callisto (#16096) üzenetére


Damage
senior tag

Ez így igaz! Emiatt is mondtam, hogy nem értek a TV-hez és nem is értem, hogy miért jobb a VA az IPS-sel szemben! Mivel számomra a legfontosabb a minél jobb, szebb képminőség. Egy normálisabb 24" 100k-s monitorn sem látsz felhősödést (vagy rossz vásárt csinálsz). Azt hittem, hogy számomra a minél jobb színhűség visszaadása fontos a TV-nél is. Valószínűsítem, hogy a jel, amit kap a TV, már az szűk keresztmetszet jelen esetben (javítsatok ki, ha nem így van). A lényeg, hogy PS4-gyel minél szebb képe legyen (és külső eszközzel filmlejátszással). 55" 829B vagy 60" 605B?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#16099) Dave™ válasza Damage (#16098) üzenetére


Dave™
nagyúr

W829B, nem csak a 3D a különbség, a 8-as sorozatban jobb panel van. De bármelyiket veheted ami W8XXB, gyakorlatilag egyformák képminőség szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#16100) Damage válasza Dave™ (#16099) üzenetére


Damage
senior tag

Ezek szerint jobban járok egy 829B-vel (55"), mint 605 3D nélkül (60"), amennyiben fontosabb a képminőség a 3D-nél a kb. 10 cm hátrányával együtt? (film nézés 3.5 méter, játék 2 méter)

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.