Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12901) JossyFavo90


JossyFavo90
csendes tag

Itt a két fúvókacsavar helye.

Itt a két csavar amin látszik hogy nem egyforma a benne lévő luk és ebben kérnék segítséget hogy melyik hova való? :)

(#12902) JossyFavo90 válasza goldblum (#12900) üzenetére


JossyFavo90
csendes tag

Hát nagyon kösz!!! Megmentettél!!! Tettem ki segítséget is de már megelőztél. Amúgy én is úgy viszonyítottam, de gondoltam inkább rákérdezek és nem felejtem el ezután... :D Mégegyszer kösz! Hali! :)

(#12903) Pityu86


Pityu86
csendes tag

Sziasztok!

Ismét tanácsot szeretnék kérni, egy újabb probléma elhárításában. Volna egy Favoritom (136L) amelynek 5. fokozata eltűnt (csörgő, zörgő hangot hallva a váltó felől) autópályán hazafelé haladva normális tempóban (110-120km/h). Hazazötyögtem vele (4-ben), azóta nem használtam, nem foglalkoztam vele. A kérdésem az lenne mi történhetett (mire számíthatok? pl költségek tekintetében) ? Egyáltalán érdemes foglalkozni vele?
Az igazat megvalva megfordult a fejemben az autócsere gondolata, de nem egészen így terveztem.

(néhány alkatrész új benne) ha esetleg úgy adódik bontom, esetleg egyben donornak valakit érdekelne?

Lényeg a lényeg: Bontott váltó vagy váltófelújjítás, esetleg mindkettő?
Mekkora beruházást jelent ez nekem?

(Szedtem már le a váltót, kuplung csere miatt, annyira nem vagyok elveszve valószínűleg ezt is magam illetve másodmagam csinálnám)

Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat!

(#12904) rob210 válasza Pityu86 (#12903) üzenetére


rob210
nagyúr

Bontott váltó.
Nem érdemes váltóshoz vinni, mert igaz, hogy ha jó szakit fogsz ki szinte új váltó lesz a kocsid alatt, de nem éri meg a beruházást, főleg, ha az eladáson vagy bontáson gondolkozol.
:R

Renault power

(#12905) Pityu86 válasza rob210 (#12904) üzenetére


Pityu86
csendes tag

köszönöm

(#12906) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Sziasztok!
Nemrég kaptunk egy Favorit 136L-t másodautónak, gyerek oviba cipeléshez. Sajnos van vele egy kis problémánk, amivel kapcsolatban remélem tudtok segíteni.
Induláskor és gyorsításkor, hacsak nem irgalmatlanul lassan engedem fel a kuplungot, akkor egy daráló-morgó hangja van, de ezt inkább csak egyes és kettes fokozatban jelentkezik. Hármastól felfelé már nincs ilyen gond.
Mi lehet ez?
Gyanús még ezen kívül, hogy csöpög a hűtővíz valahol, mert a hengerfej tömítés cserélve lett, miután megkaptuk, és mégis fogy a víz a rendszerből. Nem annyira, mint korábban, de pár hónap alatt a minimum alá fogyott.
Szerelési leírásokat hol találok a típushoz?
Tippeket, segítséget előre is köszi!

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#12907) bringasisti válasza Kisbatyu75 (#12906) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Morgás lehet féltengely, tegyél fél adag hűtő tömítöt i vízbe, gépkönyvet a Mágustól kell kérni dobja a linket

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#12908) bringasisti válasza Kisbatyu75 (#12906) üzenetére


bringasisti
Topikgazda


Remélem él még próbáld meg felhívni

BENEFON DELTA--------N8

(#12909) Mágus2 válasza Kisbatyu75 (#12906) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Folyhat a vízpumpa is, a morgás pedig lehet leszakadt motortartó bak, ami szintén a vízpumpa része. Dobj egy képet a pumpáról és a szilentről. ;) A gépkönyvet előkeresem, amint nem mobilról leszek. :K

[ Szerkesztve ]

(#12910) Mágus2 válasza Kisbatyu75 (#12906) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

[link] Itt megtalálod a könyvet.

(#12911) bringasisti válasza Mágus2 (#12909) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Aztán jutott eszembe ha 1-2 morog akkor lehet váltó csapágy is mivel 1 tengelyen van a két fokozat, de nehéz ennyiből okosat mondani

BENEFON DELTA--------N8

(#12912) wladymir


wladymir
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek. Az lenne a kérdésem,hogy 1.6 feliciához milyen gyertyát ajánlotok?

(#12913) Mágus2 válasza wladymir (#12912) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Természetesen a bele való gyertyát.

Ez a cikkszáma: 101000050AC

(#12914) Kisbatyu75 válasza Mágus2 (#12910) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Köszönöm a linket, közben e-mailben is megkaptam egy segítőkész társunktól.
Ez a motortartó bak lenne a ludas?: [link] Ez most akkor egybe van építve a vízpumpával? Holnap megpróbálok csinálni képet róla.
Egyébként a morgás akkor jelentkezik ha erőteljesebben gyorsítok, ha szép finoman gyorsítok, akkor lehet úgy csinálni, hogy ne nagyon legyen hangja, de úgy még egy biciklist is alig lehet kikerülni.
A féltengely generál az nem otthoni móka gondolom.

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#12915) Mágus2 válasza Kisbatyu75 (#12914) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez is lehet, meg a féltengely is. A féltengelybe nem látunk bele, de a szilentet képről is meg tudom mondani. Nálam a szilent volt, de csak kemény gyorsításnál morgott, viszont pontosan középre volt nálam állítva a hajtómű. Ha ez valamikor elmozdult, akár gyenge gázadásra is tud morogni, mivel a morgást a motor vibrációja kelti, ha megtámaszkodik a karosszérián.

Szóval várom a képet. Oldalról, hátulról, felülről. ;)

A szilent cserélhető a pumpában, de ki kell hozzá venni a pumpát.

[ Szerkesztve ]

(#12916) Kisbatyu75 válasza Mágus2 (#12915) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Sikerült pár képet csinálni.


(IMG:/dl/upc/2015-04/19/69531_l1fraqggocmehukd_dsc_0338.thumb.jpg)(/IMG)

[ Szerkesztve ]

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#12917) Mágus2 válasza Kisbatyu75 (#12916) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ne is keress tovább. A pumpa szilentnek annyi, el van csúszva az egész motor.

A nyíllal megjelölt helyen verődik a motor a kaszninak, az adja a hangot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12918) Kisbatyu75 válasza Mágus2 (#12917) üzenetére


Kisbatyu75
tag

A leírásban, amit linkeltél azt írják, hogy le kell bontani a fél motort. Nincs valami egyszerűbb megoldás a szilent cserére?

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#12919) Mágus2 válasza Kisbatyu75 (#12918) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Látom nem cseréltél még turbót 1.9 tdi kereszt motoron, ahhoz kell szétbombázni a fél autót.

Semmi extrát nem kell levenni, csak a levegőszűrőt, a pumpát meg egy tartó elemet. A szilentet ki lehet belőle ütni, és beütni a másikat.

Legutóbb mikor cseréltem, 1,5 óra alatt megvolt kávéval, szórakozással.

[ Szerkesztve ]

(#12920) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Na akkor beszerzem a szilentet, nekiugrok majd, talán jövő hét végén, ha nem sikerül, akkor még mindig marad a szerelő. Esetleg van más könnyen cserélhető szilent, amit érdemes cserélni? Nem mai autó már bizony el lehet öregedve pár.
Lenne még pár kérdésem. Szeretnék rádiót beleszerelni, lehetőleg minél kisebb energia befektetéssel. Hangszóróm már van (130mm-es), rádió is, és még egy belső szélvédőre ragasztható antennát is beszereltem. Amit nem tudok, hogy lehetne átkábelezni az ajtóba a hangszórót?
A fűtő ventilátor nem fúj az ajtóknál lévő rácson. Mit kell ehhez szétszedni?

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#12921) vilsi válasza rob210 (#1) üzenetére


vilsi
csendes tag

Elcserélném S-Favoritom egy ugyanilyenre, de jobbra!
1990, sok új rész, hfej újítva, de motor rendetlen.
vils@freemail.hu, Bp., Sasadi út.

(#12922) bringasisti válasza vilsi (#12921) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Ha valaki rendszeresen itt van és becsúszik egy hirdetés..... :-)

BENEFON DELTA--------N8

(#12923) rob210 válasza bringasisti (#12922) üzenetére


rob210
nagyúr

:C

Renault power

(#12924) vilsi válasza rob210 (#12923) üzenetére


vilsi
csendes tag

Bocsánat, akkor másképp fogalmazok:

alapgázon lefullad, rendetlen a motor járása, gázpedál-lenyomáskor a dúsítócső spricceljen?

Vagy ez csak a II. fokozat?

Aki megszereli, nálam jól jár! Ha hoz másikat, viheti meglszerelni vagy bontásra.

(#12925) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
Favoritban ('93, GLX) az üzemanyagszint jelző műszer mennyire könnyen szedhető szét? Kellene egy szintjelzőt beépíteni az LPG-nek pár ledből és sokkal esztétikusabb lenne, ha az órában lenne, mint valahol máshol a műszerfalon. Ha aránylag bonyolultabb szétszedni vagy nem fér el benne kb. 5 led, akkor nem bontanánk ki feleslegesen.
Esetleg valakinek nincs képe szétszerelt állapotában? Én sehol nem találok, pedig próbáltam csehül is keresni.
Erről a fajtáról van szó.
Ha már itt tartunk a fővárosban esetleg nincs valakinek jó áron egy ilyen műszere (csak hogy ne a mostanin kísérletezzünk)

.

(#12926) bringasisti válasza 426os (#12925) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Csak olyan babrálja aki már látott "fázisceruzát" mert áramot visz a benzinbe és ha nem jól van bekötve felrobban a kocsi!

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#12927) KisCobiii


KisCobiii
aktív tag

Sziasztok!

94-es glx faviba, az 1-es feli fűtésbox-a gond nélkül befabrokálható? :)

Előre is :R

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#12928) 426os válasza bringasisti (#12926) üzenetére


426os
őstag

Köszönöm a nevelő jellegű hozzászólásod. Nyilván nem állnánk neki visszajelzőt építeni, ha még nem láttunk volna fázisceruzát (amire egyébként nincs szükség jelen esetben, helyette multiméter kellhet inkább). A kérdésem arra irányult, hogy mennyire nehéz ki/szétszedni, illetve van-e benne hely némi plusz alkatrésznek (pár led). Feleslegesen nem szeretnénk kibontani, mert más, könnyen elérhető helyre is be lehet rakni a ledeket, csak itt jobb lenne. Egyébként magyarázd már el, hogy a viharba tudjuk felrobbantani a szétszedésével az autót (most a nagy áram belevezetését a tankhoz menő kábelbe ne írd, az nem ér).

.

(#12929) bringasisti válasza 426os (#12928) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Teljesen más szándékkal írtam amit írtam sajnálom hogy félre értetted.

BENEFON DELTA--------N8

(#12930) bringasisti


bringasisti
Topikgazda


BENEFON DELTA--------N8

(#12931) 426os válasza bringasisti (#12930) üzenetére


426os
őstag

Köszi, ez alapján nem éri meg vele foglalkozni.

.

(#12932) Pityu86


Pityu86
csendes tag

Sziasztok!

Felicia váltó kompatibilis a favorit motorral (136L)?
köszi a segítséget!

Üdv!
Pityu

(#12933) Mágus2 válasza Pityu86 (#12932) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A kuplungtárcsa nem, azt feliciásat kell venned. ;)

(#12934) Pityu86 válasza Mágus2 (#12933) üzenetére


Pityu86
csendes tag

féltengely is maradhat?

(#12935) Mágus2 válasza Pityu86 (#12934) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Attól függ, mikori a feliciás váltó. A legutolsó 2001-es talán nem jó, a többiber elvileg passzol a favorit féltengely.

(#12936) Pityu86 válasza Mágus2 (#12935) üzenetére


Pityu86
csendes tag

köszönöm az információt! utánakérdezek...

(#12937) KisCobiii


KisCobiii
aktív tag

Ha már váltó téma van, akkor a feli váltó, kompaktibilis a favi váltórúddal? :)

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#12938) Mágus2 válasza KisCobiii (#12937) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:K

(#12939) JossyFavo90


JossyFavo90
csendes tag

Hali. Ujra több gond bukkant elő a favimon, nem bír magával... :D
Szóval a hütővizem fogyogat, nem jöttem még rá hogy hol de nem oly nagy nértékben ( a min alatt van olyan centivel 25 km vagy több után ), forralni nem forralja a vizet szerencsére és a mutato sem tér ki nagyon mint anno. Am kiderült jo sokára hogy fordítva tettem vissza a radiátorra a vízcsövet és az okozott állando galibát ( forralodo víz meg ingadozo mutato ) szal erre tessék odafigyelni minden hengerfej szerelés után, sok bosszuságtol mentjük meg magunkat! :)
Akkor olyat tapasztalok még hogy ha kövérebb gázzal gyorsítok ( gyorsítanák ) nem gyorsul ugy hanem egy morgo hangot hallok a jobb elsö kerék felöl, mi lehet, talán féltengely?
Továbbá reggel elindulok, pöccre indul gond nélkül, de miután megyek vele pár km-tert, leállítom majd indítanám, csak forog az önindító és hirtelen nagy benzinszag jelentkezik, ötlet? :)

(#12940) KisCobiii válasza Mágus2 (#12938) üzenetére


KisCobiii
aktív tag

Ááá köszönöm!, akkor tudok venni a faviba komplett feli motort váltóval :Y :C

ui.: télleg és a 94-es favi féltengely is kompaktibilis vele? :U

[ Szerkesztve ]

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#12941) Mágus2 válasza KisCobiii (#12940) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A favorit váltónak át kell teni szilentjét a váltó végén az egész váltót befejező elemmel, mert a felicián más a szilent a váltón. A favorit motoron meg van egy alsó szilent tartó, ami a feldánál a váltón van, nem tudom, annak van -e hely a favorit bölcsőn. :U

[ Szerkesztve ]

(#12942) KisCobiii válasza Mágus2 (#12941) üzenetére


KisCobiii
aktív tag

Hát nagyon köszönöm ezt a részletes és minden tekintetben pontos választ :R

Ha jól értelmezem, akkor a feli váltónál a váltó tartó szilnet az a faviéra csere a felfogatás miatt, eddig pipa.
Utána a feli motorra ráteszem a favi motor fagyiskanál tartó segédkonzolát, akkor ezzel elviekben kész is lenne a módosítás?
A felinek hova van felfogatva az a rúd, ami a favi fagyiskanál segédkarja helyett van fent?

Lehet jobban járnék, ha vennék egy feli motort és inkább egy favi váltó hozzá? Ez volt a másik koncepcióm. :U

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#12943) Mágus2 válasza KisCobiii (#12942) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A váltón nem csak a szilentet kell cserélni, hanem az egész takaró elemet a szilenttel.

A favorit váltón alul is van egy támasztó szilent, ez helyettesíti a motor támasztóját.

Ez a favoritos váltó befejező eleme.

Ez a feliciás.

A feldán ez van a váltón a favoritos fagyiskanál helyett. + van egy ilyen villa, ami a bölcsőhöz csatlakozik.

Remélem látszik a képen, oda csatlakozik felicián a váltó alsó szilentjének támasztó villája.

(#12944) KisCobiii válasza Mágus2 (#12943) üzenetére


KisCobiii
aktív tag

Ismét csak lenyűgöztél, ez nagyon alapos ismeret :R

Most már teljesen világosan látok, akkor szerintem egyszerübb, ha egy favi váltót veszek mellé és ugy rakom a gépbe a feli motort :) Sajnos muszáj a váltó csere, másképp nem bajlódtam volna vele, de egy kérdést megért, hogy menyire lenne komplikált művelet "ugymond" belematekolni.

Egy újabb kérdéssel had illesselek már meg :D (ha nem haragszol meg)

Feli spi rendszer bekötéséről lenne szó, ami nem tünt számomra egy csillagászati tudománynak.
Találtam egy lyen leírást ami alapján igazából, csak 1-2 kábelt kell átalakítanom és bekötnöm az egészhez. (természetesen a lambda szondával és az elektromos benzinpumpával számolok) Ebben tudsz valami hasznos tanácsot adni vagy hozzáfűzni? Igazán megköszönném. :)

[ Szerkesztve ]

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#12945) Mágus2 válasza KisCobiii (#12944) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Akkor fognék bele, ha ott áll a másik autó a teljes kábelozással szétrohadva az udvaron. Nem olyan egyszerű az, mint ahogy kinéz. ;)

Csak a kisebb szívásokat említem. Kell egy másik tank, mert a karburátoros faviéban nem fér el az AC. Sok kábellal van több a motortérben, amit 1 az 1-ben át kell tenni a másikból, ha nincsenek meg a kábelkötegek, máris keresztet vethetsz a mutatványra.

[ Szerkesztve ]

(#12946) KisCobiii válasza Mágus2 (#12945) üzenetére


KisCobiii
aktív tag

Alapvetőelg, ugy értesültem, hogy a tank ac-t ki lehet hagyni és helyette lehet tenni külső ac-t is. Azon kívül meg van egy hall jeladó, egy lambda, egy az ac-nek,egy az aktív szént.-nak, egy a gyújtó trafónak és egy az injetorhoz vezet, mert a régi feli spi motornál ha jól emlékszem nem volt 4pin-es csati a vízhőfokra. Ezen kívül ezen a két csatlakozon keresztül megy az utastérbe a többi kábel, amit leírnak hogy pontsan kimérhetően mi micsoda.

Ez alapján és sok fórum alapján merészekedek játszani a gondolattal. Azt sejtettem hogy nem egyszerű, de azért csak nem lehet anyira ördöngős. :) És minden kritikát vagy építő jellegű hozzászólást szívesen fogadok. :K

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#12947) bringasisti válasza KisCobiii (#12946) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Én úgy tudom hogy azóta hogy beléptünk az EU- ba nem lehet típusok közt csencselni. Mielőtt nekikezdesz néz utána hogy lehet e vizsgáztatni a mokolt Skodát

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#12948) gs20 válasza Mágus2 (#12933) üzenetére


gs20
tag

Miért?
Nekem a Favorithoz vett tárcsa ment bele az 1.6-os Feliciába. Ugyanazt a cikkszámot hozta a katalógus mindegyikhez...

E=MZ²

(#12949) rob210 válasza bringasisti (#12947) üzenetére


rob210
nagyúr

Jól tudod nem lehet.
Csak olyan motort lehet beépíteni amilyennel eredetileg gyártották és csak azonos hajtóanyagút.
Pl. egy diesel golfot nem lehet benzinesíteni és fordítva sem.

De pl a Golfot (II) gyártották 1.3 as és 1.6 os valamint 1.8 as blokkal is azokat pl. ki lehet cserélgetni de a papíroztatása iszonyat pénz.
Ráadásul a műszakin ilyenkor alaposan átnézik, hogy az esetleges teljesítmény növekedéshez a fékrendszer is ki lett-e cserélve és az egyébb apróságok.
:R

Renault power

(#12950) Mágus2 válasza gs20 (#12948) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

[link]

Ennyi fajta van, ebből csak ez 047141034 X csereszabatos a feliciával.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.