Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Mágus2 válasza Retro DJ (#3999) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Erre azért számitottak skodáék. kapcsolót azt venned kell, mert külön kapcsolódik az első és a hátsó, meg persze ködlámpát. A motortérben a sárvédő belső oldalához van fogtva a 2 eres kábel (nekem barna, zöld). fefér csatlakozóval a végén, semmi gányolás, tiszta munka. :R

(#4002) Mágus2 válasza rob210 (#4000) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ja, feltéve ha eredeti a rendszer, én is láttam már sok mindent favoriton. :W
De ami olyan keveset futott, mint a Retro DJ kollégáé, azt el sem érkezték rontani.

[ Szerkesztve ]

(#4003) Retro DJ válasza Mágus2 (#4002) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Majd én fogom faragni, de lehetőségek szerint ésszel.

Sajnálom ezt az autót, mert 95%-ban gyári. Ennek múzeumban lenne a helye.

Retro

(#4004) Retro DJ válasza Mágus2 (#4001) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Mára egyre inkább nem jellemző ebben a fillérbaszó világban, ezért is csodálkoztam, hogy benne van minden ami kell...

Retro

(#4005) Mágus2 válasza Retro DJ (#4004) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nekem is ez a tapasztalatom, pl. az octaviámból ami hiányzik, de lehetett kapni valamelyk felszereltségben, azt nem létezik bekötni, anélkül h a fél autót kicserélnéd. Hiányzik az ülésfűtés, meg a motor előfűtése. No az nem ilyen megvesz, berak, örül. :Y

(#4006) rob210 válasza Mágus2 (#4005) üzenetére


rob210
nagyúr

Nekem a megan ilyen minden be van vezetékelve csak meg kell venni az alkatrészt.

Ami a legnagyobb meglepetés volt van az ülésben fűtőszál csak nincs bekötve.
Ezen egyre erősebben gondolkozom, hogy bekötöm:)
:C

Renault power

(#4007) Mágus2 válasza rob210 (#4006) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Hiszed vagy nem, de a favorit jobban fűt, mint a TDI octavia. Az utóbbit télen nem lehet bemelegiteni, igaz,h nagy a bódé is, meg amotor hőtermelése is kicsi, de akkor is siralmas.

A fent emlitett extrák nélkül szenvedés a tél, főleg most, reggel -11fok volt ,éjjelre -20 az előrejelzés. Én nem is engedném ezeket a modern dizeleket előfűtés nélkül(ez nem a független fűtés ami bemelegiti az egész kocsit, csak 3 izzitógyertya fűti a vizkört menet közben).

(#4008) Atuska75 válasza Retro DJ (#3996) üzenetére


Atuska75
tag

Üdv! Na kérem szépen akkor ha kérhetném legyél szíves írj egy ilyen leírást a központízár beszereléséhez egy autószerelőnek akinek a lakatos része kínaiul van (tehát nekem) :DD
Igazából azzal a részével van gondom hogy, hogyan kell beállítani hogy ne szoruljon és nyisson is meg zárjon is rendesen. A problémám az hogy, én ilyet még nem csináltam és ismerős szerint nagy szopás lehet ha elb..om, mivel vagy nyitni nem fog csak zárni vagy pont fordítva.

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#4009) Atuska75 válasza rob210 (#3976) üzenetére


Atuska75
tag

Ez a része tiszta csak azért jobb volt amíg a saját gépemről fel tudtam tenni a képet és nem kellett előbb máshova feltöltenem.

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#4010) rob210 válasza Atuska75 (#4008) üzenetére


rob210
nagyúr

ne idegelj az ismerősöd se kötött még be központi zárat ebből egyértelműen le is jött.
Mivel a toló rúd hosszát bár mikor tudod állítani.
Persze ha komplett szettet veszel.
pálcák csavarok szorítók kábelek minden benne van.
Kiméred a furatokat az ajtó testére kifurkálod felcsavarozod beakasztod a pálcát a zárszerkezetbe rákötöd a delejt és öröm boldogság.

Renault power

(#4011) Atuska75 válasza rob210 (#4010) üzenetére


Atuska75
tag

Kötött már be csak valami nem volt fasza és szorult neki és nem zárt minden ajtó csak miután mindent beállított. Ő mondta hogy ha beteszem ő beköti, mondtam neki hogy a bekötés nem nagy cucc az már menne, de a berakástól ijesztett el a problémájával. De akkor meg csinálom ha jobb idő lesz.

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#4012) rob210 válasza Atuska75 (#4011) üzenetére


rob210
nagyúr

Az én bekötésem úgy zajlott, hogy bárdiba el szett megvesz.
Kárpitokat leszedtem.
Beillesztettem a motort és szépen megnéztem milyen hosszú a pálca úgy állítottam, hogy rövidebbre hosszabbra is tudjam venni ha kell befúrtam csavaroztam.
Arra kell törekedni, hogy a rúd minél egyenesebben (függőleges) legyen bekötve.
Ha döntve szereled be akkor tud megszorulni.

A zárat kipucoltam. És öröm boldogság távirányítós központizár ala favorit:)

Renault power

(#4013) Mágus2 válasza rob210 (#4012) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gondolom haverok pislogtak. :R

(#4014) Sanyo91 válasza rob210 (#4012) üzenetére


Sanyo91
csendes tag

en ugyanigy csinaltam magamnak is en kottem meg ismerosomnek is,de ismerosomnel nem akart mukodni nem birta a motor a zarat mozgatni,40ezer km favoritja van es a zarak meg annyira ujak voltak hogy nem birta egyszeruen,muszaly volt a zarba a feszito rugot meggyengiteni es tokeletesen mukodik neki is

(#4015) Mágus2 válasza Sanyo91 (#4014) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

muszáj :Y

(#4016) peti_s válasza Mágus2 (#3990) üzenetére


peti_s
addikt

Csak ámulok és bámulok h milyen szép. :R Minden elismerésem! Mennyi idő volt összehozni? No, meg nem volt nehéz így szétszedni, majd összerakni? A lökhárítókat is lefújtad vmivel, h ilyen szép legyen a színük? :) Ha igen, megmondanád mivel? :) Mert nekünk az első az bizony fakó, és foltos. :)

(#4017) Mágus2 válasza peti_s (#4016) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Le lett fújva matt feketére. Kb 2,5 hónap. Aki a lakatosmunkát végezte, azt mondta miután elhoztam tőle, h favorit többet be nem teheti a lábát az udvarára. :)

Csak a lakatolást és a festést biztam szakemberre, a többit magam cseréltem, egy nagy LEGÓ az egész autó. :R

[ Szerkesztve ]

(#4018) Timeske válasza Mágus2 (#3984) üzenetére


Timeske
csendes tag

Megkaptam a mail-t.képet küldök,fotóztam egy párat,igaz még most annyira nem vizes.innen gépről hogy tudok ide feltölteni???

(#4019) rob210 válasza peti_s (#4016) üzenetére


rob210
nagyúr

A legegyszerűbb ha veszel fekete cipőkrémet (boxot) azt a hagyományos dobozost, vagy tubusost, nem ilyen henkel lötyit!!

Bekened vele és ápolja a műanyagot nem csak a színét adja vissza.
Nekem a renaulton a szürke lökős azzal lett átkenve, hogy még se szürke legyen a fekete csak jobban néz ki:)

Renault power

(#4020) Mágus2 válasza Timeske (#4018) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Esélyes h hengerfejes, ha mindenhol száraz és csak ott vizes.
[link]
[link]

(#4021) Timeske válasza Mágus2 (#4020) üzenetére


Timeske
csendes tag

Most megvigasztaltál.Ez gáz. :W

(#4022) rob210


rob210
nagyúr

(#4023) rob210 válasza Mágus2 (#4020) üzenetére


rob210
nagyúr

Ez most hol van?
A porlasztó alatti rész?

Renault power

(#4024) Mágus2 válasza rob210 (#4023) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A kipufogó csonk alatti, ezeket küldte nekem Timeske.

(#4025) Retro DJ válasza Mágus2 (#4024) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Keveset láttam olyat ami kifele dolgozik, de mivel én csak egy érdeklődő vagyok, és nem szerelő, ezért ez is elképzelhető.

Úgy gondolom, hogy megbontáskor látni kellene, hogy pontosan mi a helyzet. Most már csak találni kellene egy jó szerelőt!

Retro

(#4026) Mágus2 válasza Retro DJ (#4025) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Én láttam ilyet. Sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

(#4027) Mágus2 válasza rob210 (#4022) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gratula, a mester még nem vezet? ;)

(#4028) peti_s válasza rob210 (#4022) üzenetére


peti_s
addikt

Szép. :) Az a baj, h nálunk már a felület nem sima, hanem érdes, lyukacsos kezd lenni. Bevállaljak egy lecsiszolást előtte?

(#4017) Mágus2, én is először azt akartam, most ezen a cipőkrémen gondolkozom.

[ Szerkesztve ]

(#4029) rob210 válasza peti_s (#4028) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát ha ennyire szar és repedezett is akkor cseréld le, vagy szóró gittel fújd tele csiszold meg és fújd le feketére.
De az előbb még csak mattulásról volt szó nem sérülésekről:D

Renault power

(#4030) rob210 válasza Mágus2 (#4024) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát ott bizony vízcső az nincs.
Élek a gyanúperrel, hogy amikor mész a kocsival hőtágulás hatására összemelegedik a két felület és nem ereszt, aztán amikor lehül szépen elszivárog a hütő furatokban lévő víz.

Egyszóval a szerelő nem várta meg amikor a hengerfej tömítést cserélte hogy kihüljön a kocsi így a hengerfej szépen elvetemedett.

Timeske:
Ezt örülj, ha síkolással meg lehet csinálni, szvesz én a helyedben elkezdenék hengerfejet vadászni a vaterán vagy valami bontóban, mert nem hiszem, hogy menthető lesz, de ne legyen igazam.
:R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#4031) Mágus2 válasza peti_s (#4028) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Én dörzspapírral egyengettem el a felületet és ment rá a festék. Ez csak műanyag.

(#4032) rob210


rob210
nagyúr

(#4033) Mágus2 válasza rob210 (#4032) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Bakker, ez dúrva, nem tudok nyilatkozni a jó ízlés határain belül. :W

Nem könnyű az anyaországban sem.

[ Szerkesztve ]

(#4034) Mágus2 válasza rob210 (#4032) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Bezzeg a BKV vezérigazgatóbácsikat félévente cserélik, és sosem üres kézzel távoznak.

(#4035) Retro DJ válasza rob210 (#4030) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Ne zaklassuk fel a kedves tulajdonost!

El kell vinni egy gépműhelybe síkoltatni, és majd ott nyilatkoznak.

Retro

(#4036) Retro DJ


Retro DJ
aktív tag

Hogy kérdezzek valami témába vágót is: mi okozhatja, hogy a fényszóró magasságállítója nem működik?

Retro

(#4037) Mágus2 válasza Retro DJ (#4036) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A fényszóró magasságállítója elromlott. :C

Kiszáradt belőle a folyadék, nem lehet javítani, csak cserélni.

Itt a beteg.

[ Szerkesztve ]

(#4038) Retro DJ válasza Mágus2 (#4037) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Letezik abbol uj, esetleg valami elektromos megoldas?

Retro

(#4039) Mágus2 válasza Retro DJ (#4038) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Létezik új, ára horror. Az elektromosan én is törtem a fejem, maradt a az új eredeti, az elektromos drágább lett volna és még gányolni is kellett volna.

(#4040) Mágus2 válasza Retro DJ (#4038) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Én szinte mindent a csehektől rendelek, házhoz jön a cucc, és az ára is kedvező. Nem tudom kis hazátokba szállítanak-e, de megkérdezhetem.

(#4041) Retro DJ válasza Mágus2 (#4040) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Jah, esetleg kozremukodeseddel, vallalnad a beszerzest?

Retro

(#4042) Retro DJ válasza Mágus2 (#4040) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Hozzavetoleg mi a horror ar?

Retro

(#4043) Marczi80 válasza Retro DJ (#4042) üzenetére


Marczi80
tag

33 euróra írják a Mágus által belinkelt oldalon. Hasonló gondom van, és én is nézegetem egy ideje. Kínait találtam többet is 20 Euró környékén, de azokkal van egy rossz tapasztalatom. Mint ahogy kedvenc szerelőm mondta a törött kormányszekrényemre: Gondold meg, mit teszel bele. Angol nincs, csak cseh, meg kínai!

In a world without fences and walls - who needs windows and gates ?

(#4044) Timeske válasza rob210 (#4030) üzenetére


Timeske
csendes tag

Akkor megint 18000-ft-ot dobhatok ki az ablakon.Komolyan mondom,hogy ezzel a csodával megáldott a jó isten,de rendesen.Jöv. héten útnak indulok,és kajtatok valami szerelőt!!!

(#4045) Timeske


Timeske
csendes tag

Biztosíték tábla nem tudjátok milyen árba fut????az is szórakozik,tegnap még volt irányjelzőm,hátsó világításom,elől csak én felőlem,utas oldal felől elől nem.Ma meg az irányjelzöm épp hogy kivillan,egyáltalán nincs hátsó világítás. :W :F

(#4046) Mágus2 válasza Timeske (#4045) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez sajna favoritos betegség, nálam is előjött, szerencsére a biztosíték tábla nem drága.

(#4047) peti_s válasza rob210 (#4029) üzenetére


peti_s
addikt

Nem repedezett, lyukacsos. :D Olyan mint az öreg műanyagablak ami sokat volt napon. Nem szép sima lesz, hanem rideg, kemény, és picit lyukacsos.

(#4031) Mágus, valószínű én is ezt fogom csinálni. :R Vagy, csiszolás + a cipőpaszta. :) Már ráfért ez az autóra, ha kész lesz, mutatok fotót. :) Köszi a segítségeteket! :)

(#4048) Retro DJ válasza Mágus2 (#4040) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Mágus!

Te innen rendelsz? http://www.cc-autodily.cz

Retro

(#4049) Mágus2 válasza Retro DJ (#4048) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Igen :K

(#4050) Retro DJ válasza Timeske (#4045) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Én úgy döntöttem, ha vacakolni fog a tábla (egyébként mi történik vele? eloxidál, megszakad?), kiszeretem és késes biztosítékokat fogok használni. Örök élet!

Persze a Te esetedben egyszerűbb egy cseredarab kutatása bontóból.

Retro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.