Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12201) Trex94 válasza bringasisti (#12200) üzenetére


Trex94
csendes tag

Üdv : Péter

(#12202) Trex94


Trex94
csendes tag

Üdv : Péter

(#12203) Trex94


Trex94
csendes tag

Látod valamelyiken ?

Üdv : Péter

(#12204) Mágus2 válasza Trex94 (#12203) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Még mielőtt eltekertetnéd vele a keveréket, nézze meg a szivatót, hogy a lépcsős tárcsa melyik lépcsőjén van az ütközőcsavarja, üzemmelegen. Elvileg a legkisebb lépcsőn kellene lennie.

(#12205) bringasisti válasza Trex94 (#12203) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

a furaton kell bedugni a marokcsavarhúzot. Természetesen amit a Mágus mond azt azért nem árt leellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#12206) Trex94


Trex94
csendes tag

A keverék állító 1,5 fordulaton , amit meg te mondasz azzal csak felfelé tudom állítani a fordulatot.

Üdv : Péter

(#12207) bringasisti válasza Trex94 (#12206) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Akkor a második ötlet a nyerő. A dob felőli keverékhez ne nyúlj. A seegergyűrűt kell egy beszúrással feljebb tenni mert a bowdwen feszül. Ezt előre le is ellenőrizheted mikor tök meleg a motor akkor a gázpedálnak nincs egy milliméter holtjátéka se. A bowden ahol belemegy az oldalán beszúrt végződésbe és csatlakozik a gumigombához ami a lemezen tartja ott kell arrébb rakni a zégert . Nem kanális felett mert ha leesik lehet venni másikat

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#12208) bringasisti válasza Mágus2 (#12204) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Azt szeretném megkérdezni melyik app amivel a karbicsekre azt a kört rajzoltad, hogy ne ilyen görbe ákom- bákomokat rajzoljak?

BENEFON DELTA--------N8

(#12209) peti_s válasza bringasisti (#12208) üzenetére


peti_s
addikt

Szvsz painttel is lehet ilyet. ;)

(#12210) bringasisti válasza Trex94 (#12206) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

2 es pengéjű csavarhúzót beakasztod és azzal le tudod venni

BENEFON DELTA--------N8

(#12211) bringasisti válasza peti_s (#12209) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Kösz. Azt még segítségül droidra egy linket esetleg mert feldobott egy tucat lehetőséget ne kelljen mind végig egerészni

BENEFON DELTA--------N8

(#12212) Trex94


Trex94
csendes tag

Ez sem nyerő , laza a bownden . Hnap nekiugrok , leveszem a karbit , kipucolom , vettem karbi felujító készletet . Majd kiderül hogy megjavul-e .

Üdv : Péter

(#12213) bringasisti válasza Trex94 (#12212) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Sajnálom hogy nem tudtam segíteni, amit Mágus mondott azt mindenképp mielőtt a nagy csavarhúzóval :-)

BENEFON DELTA--------N8

(#12214) Mágus2 válasza Trex94 (#12212) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Csak a szivatót vedd le. Vagy ellenőrizd a szivatós alapjárat ütköző csavarját.

(#12215) bringasisti válasza Mágus2 (#12214) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Én kérdésem?

BENEFON DELTA--------N8

(#12216) Mágus2 válasza bringasisti (#12215) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Paint a windows része. Droidon még nem használtam.

(#12217) bringasisti válasza Mágus2 (#12216) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Köszi

BENEFON DELTA--------N8

(#12218) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Egy hozzáértő segítségére lenne szükségem. Adott egy 2004-es 1.6-os Octavia, és abban cserélném le a fejegységet egy mp3-at is tudóra. A kérdés az lenne, hogy van-e valami extra kihívás a dologban? Gondolok itt nem "megszokott" csatlakozókra vagy egyéb meglepikre. Vagy esetleg minden szabványos, és pikkpakk ügy a csere?

A dolog szépséghibája, hogy nem az enyém a verda, és a kinézett fejegység meglepi lenne, tehát a lebukás rizikója erősen megnőne, ha elkezdenék kérdezősködni vagy a kocsiban mókuskodni :D Egyébként egy Pioneer MVH-170UB kerülne majd bele.

Köszönöm a segítséget :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12219) rob210 válasza Traxx (#12218) üzenetére


rob210
nagyúr

Szerintem itt tedd fel a kérdésed.

Egyébként a VW konszernnél egy fantom táp kábelt kell bekötni nem drága és nem egy nagy ördöngősség.
:R

Renault power

(#12220) Traxx válasza rob210 (#12219) üzenetére


Traxx
őstag

Köszönöm, átvándoroltam, és kezdek felvilágosodni :D :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12221) Trex94


Trex94
csendes tag

Sziasztok , a napokban rendeltem az egyik skodás oldalról fehér búrás oldal villogót , az még nem is lenne olyan nagy baj hogy semmi forrasztás nincs benne . De az iq bajnok arra nem gondolt hogy sárga t4w-s izzót nem lehet szinte sehol kapni bele, (unix, homasita, bárdi.)

Üdv : Péter

(#12222) Retro DJ válasza Trex94 (#12221) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Vazz ez de egy kokany cucc. A megoldas uvegfestes vagy valamilyen naracs szinu kis kupak az izzora

Retro

(#12223) rob210 válasza Trex94 (#12221) üzenetére


rob210
nagyúr

1

2
3

Renault power

(#12224) Trex94


Trex94
csendes tag

Na raktam bele másik foglalatot , átforrasztottam ugyhogy megoldódott a probléma.

Üdv : Péter

(#12225) Favorit 136L


Favorit 136L
csendes tag

Sziasztok!
Mégiscsak eszegeti az olajat. Az a helyzet, hogy a blokkon szivárog az olaj a dekli tömítésnél hiába húztuk meg. Nem füstöl és a CO teszt is kiváló. Ahol parkolok, a kocsi alatt egy csepp olaj sincs.
Olajos a motor elől sajnos, de nem hiszem, hogy elfolyna. Ha menet közben nyomná ki a tömítésen az megálláskor csöppenne párat vagy lenne jele nem? Apámnak Trophí Mz-je van és olaj tócsa volt alatta régebben de egy év után cserélt benne olajat és alig ment le a szint.
Az enyémnél valami turpisság lesz az tuti. 2-3 dl folyt el maximum és egy olyan 600-700 km-t mentem vele eddig.
A hűtővíz meg elfolyik valahol, egy hónapja sincs, hogy utána töltöttem és most vettem észre, hogy min alatt van a szint.
Vélemény?

(#12226) Mágus2 válasza Favorit 136L (#12225) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A hűtővíz vagy a hűtőből, vagy a vízpumpából folyik. Az olajat simán megeheti.

(#12227) gs20 válasza Favorit 136L (#12225) üzenetére


gs20
tag

Csöpög az olaj a blokkból? Az JÓ! Azt jelzi, hogy van bent olaj. Aggódni majd akkor kezdj, ha már nem csöpög. :DD
Viccet félretéve:amúgy nem kell aggódni, nekem az 1.6 kéri a fél liter olajat 1000km-enként, de a családi WagonR is megeszi a maga 7-8 decijét (főleg az olajcsereciklus második felében).

Hűtőt nézd körbe, nedvesedét nem látsz-e valahol, vízpumpát meg meg kell ujjazni:az autó mellett állva jobb oldalon, hátrafele nézel, kicsit előre hajolva, jobb kézzel benyúlsz a vízpumpa ékszíjtárcsája mellé, a házat tapogatva alul találsz a házon egy kb 6mm-es lyukat. Ha már tudod hol van, tök egyszerű kitapogatni. Ott jelenik meg először a szivárgás ha a tömítés döglődni kezd.
Ha sem a hűtő, sem a vízpumpa, akkor lehet fűtőradiátor (undorítóan párásodik a szévédő ha lyukas, és fagyállószag az autóban), fűtéscsap (ez is eléggé esélyes), szivárgás tetszőleges csőcsatlakozásnál, alsó összekötő fém vízcső lyukadása, vízpumpa és fémvízcső összekötő gumicső lyukadása, fagydugó lyukadása (hengerfej bal oldala, és jobb oldala, szívócsonk oldalt és alul), illetve hengerfejtömítés is lehet ludas.

23 év favoritozás során nekünk ennyi helyen folyt a víz :)

[ Szerkesztve ]

E=MZ²

(#12228) bringasisti válasza Favorit 136L (#12225) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Állítsd a kocsit tiszta homogén aszfaltra járatni kell a motort míg bekapcsol a ventilátor. Ekkor ha a kocsi alá kuksizol akkor az aszfalton látni hol keresd a bajt

BENEFON DELTA--------N8

(#12229) JossyFavo90


JossyFavo90
csendes tag

Hali emberek! A kicsi még nem bújt elő ( a gyerekem), de hétfőre van kiírva a feleségem, hát majd eldől... :) Szóval a lényeg a hét elején szétkaptam a Favi motorját, voltak meglepik... :D A dugóknál halak úszkálhattak volna... :D A tömítés ( amin nem lepődtem meg ) ugyan ott ment szét mint ezelőtt, mélyedések voltak a hengerfejen ami már megjárt egy pár km-t a héten mivel síkolásra itéltetett... :) Bár még ezután is maradt némi nyom ami remélem nem okoz már gondot ( a szerelő úr azt valotta többet már nem lehetett volna lemarni, de legyen igaza ) továbbá még azt a tanácsot kaptam, hogy tesz.ós ismétlem tesz.óóós fagyállót semmikép ne öntsek a motorba ha nem akarom hogy eltünjön az autóból... :D Jó nem így mondta, de a lényeg hogy szétmarja az alu hengerfejet és gyanítom előbb az új tömítést is vagy bármilyet. Közben megvannak az új tömítések is így már csak össze kell dobnom hogy újra dübörögjenek a lovak. :D Persze most nem tesz.ós fagyállót teszek bele, hanem vmi minőségit ( nem 2 hétre terveztem az autózást ), bele lesz fogva az tuti, a babucival menni kell sok helyre majd. :) Ha már szóba került a vízpumpa, azt is ellenőrzöm, biztos ami biztos. Teszek majd fel holnap képeket. Minden jót, és köszönöm azoknak akik eddig segítettek meg ezután is fognak ha úgy van! Üdv! :)

[ Szerkesztve ]

(#12230) gs20 válasza JossyFavo90 (#12229) üzenetére


gs20
tag

Nem a teszkó a lényeg, hanem alu motorba való fagyálló kell. Ez 99%-ban a rózsaszín, a trükk, hogy valamelyik huncut gyártó a simát is rózsaszínre színezi. Tehát el kell azért olvasni, rá van írva, hogy alu motor.

-autósboltban általában glycosam márkát kapsz, de teszkóban is van ami jó, már meg nem mondom milyen név alatt.

E=MZ²

(#12231) bringasisti válasza JossyFavo90 (#12229) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Addig lehet a hengerfejet síkolni míg nem kell 98 ast használni. Nyomatékkulccsal húzod meg?

BENEFON DELTA--------N8

(#12232) Favorit 136L


Favorit 136L
csendes tag

Köszönöm a tippeket! Mindenképpen "megújjazom" a gépet! :D
Lesz egy apróbb kivizsgálás úgy látszik.
Egyébként nem tudjátok véletlen hol tudok ajtó zsanért venni hozzá? :)
Nagyon zavaró amikor belemegyek valamibe vagy dől a kocsi és kattan egyet a zsanérnál. Olyan mint ha valami el akarna törni.

[ Szerkesztve ]

(#12233) JossyFavo90 válasza bringasisti (#12231) üzenetére


JossyFavo90
csendes tag

Nincs nyomaték kulcsom, szóval csak érzéssel tudom meghúzni... :) Akkor mákom van mert rózsaszínű fagyállót vettem és nem átszínezettet. :)

(#12234) Mágus2 válasza JossyFavo90 (#12233) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kérj valakitől nyomaték kulcsot. Ez nem olyan, hogy érzésre meghúzod és jó lesz.

(#12235) Microbee1


Microbee1
újonc

Üdv mindenkinek.

Régóta olvasom ezt a fórumot, és amennyiben nem gond csatlakoznék a köreitekhez. :)

Jómagam 2 favoritot és egy formant birtoklok. :)

(#12236) Trex94


Trex94
csendes tag

Sziasztok , akadt egy kis problémám. A biztosítéktáblán van egy világítás relé, amikor kapcsolom a tompítottat az kattan... Na ezzel az a baj hogy nem mindig volt jó , amikor megmozgattam akkor jó lett egészen a mai napig amikor a kezemben maradt a relé a foglalattal eggyütt. Nem tudom hogy járt e már így valaki vagy csak az én balf@szságm. Na szóval az lenne a kérdésem hogy a bizt.tábla kiszedése ,a foglalat újraforrasztása megoldaná e a problémát vagy inkább a csere...

Üdv : Péter

(#12237) Retro DJ válasza Trex94 (#12236) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

+

Retro

(#12238) rob210 válasza Trex94 (#12236) üzenetére


rob210
nagyúr

át és megforrasztható .

Renault power

(#12239) bringasisti válasza Microbee1 (#12235) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Üdv. Akkor neked 3* annyi a gondod mint nekünk

BENEFON DELTA--------N8

(#12240) Retro DJ válasza bringasisti (#12239) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

:D :D :C :C

Retro

(#12241) JossyFavo90


JossyFavo90
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni!
Az első vagy a második képen van helyesen berakva a termosztát?
Úgy fényképeztem, mintha az autóban lenne és szemben állnánk a motorral és ez ugye jobbra van rajta ebben a lefényképezett pozícióban. (Persze összerakva... :) )
Előre is köszönöm a segítséget! Üdv!

(#12242) Mágus2 válasza JossyFavo90 (#12241) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

1. kép a helyes. A rugónak a ház belsejébe kell mutatnia, nem a fedélbe. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12243) JossyFavo90


JossyFavo90
csendes tag

Most ilyen állapotban van Ubul :D

Látszik hol is marta ki megint a tömítést:

A feltárt motír:

Ilyen trutyit meg fémdarabokat szedtem ki a dugók melletti vízkamrából. Nem tudom honnan származnak... :/ :

A belső. A váltógomb egy jobb időket is látott Ford Focus-ról származik, szerintem ott van a szeren, jól mutat bár kicsit kopott:

Végül a hangrendszer. Nem egy budapest parádé, de a kis térben megállja a helyét a képen látható hangszórókon kívül lévő kalaptartóra szerelt az ismert focus-ból származó plusz hangszórókkal. :D

(#12244) JossyFavo90 válasza Mágus2 (#12242) üzenetére


JossyFavo90
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors választ! :)

(#12245) Retro DJ válasza JossyFavo90 (#12243) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Hüvelykiállást megmérni!

Ne csak bután tegyetek fel egy másikat! :)

Tetszik a hangrendszer... :D Nagyon egyedi... ehhez képest vaskalapos vagyok...

Retro

(#12246) Trex94


Trex94
csendes tag

Ha már a hangcuccnál járunk...

[ Szerkesztve ]

Üdv : Péter

(#12247) Retro DJ válasza Trex94 (#12246) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Jaj, vagy inkább Yikes! :D :C :C :C :R :R :R

Retro

(#12248) rob210 válasza Trex94 (#12246) üzenetére


rob210
nagyúr

Na az enyémben nem így néz ki:)

Renault power

(#12249) JossyFavo90


JossyFavo90
csendes tag

Apa lettem kedves fórumozók, olyan jó érzés!!!! Hála Istennek jól vannak mindketten, 3600g és 55 cm-es kislány lett, nagyon szeretem őket!!!! :)

(#12250) rob210 válasza JossyFavo90 (#12249) üzenetére


rob210
nagyúr

Szeretnék elsőként nagyon sok boldogságot kitartást és türelmet kívánni szeressétek egymást nagyon.

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.