Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13901) peti_s


peti_s
addikt

Üdv! NGK BKUR5ET-10 gyertya van a Feliciában, 46000 km-t tettem meg eddig vele, ebből kb 35000-t városon kívül, vagy autópályán. Jelenleg hibátlanul teszik a dolgukat, érdemes lecserélni 50000 km után, vagy nem? Köszönöm előre is, üdv. peti_s :))

(#13902) rob210 válasza peti_s (#13901) üzenetére


rob210
nagyúr

Én 40 nél szoktam. ;)

Renault power

(#13903) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Na, úgy gondolom, hogy megvan a hiba oka, méghozzá az, hogy kiszereltem a főtengely-jeladót, és látom, hogy a vége meg van ütve.
Szerintem, amikor a szerelő összerakta, akkor nem szedte ki azt a jeladót, hanem úgy erőltette rá a kuplungot, így megütődött a teteje.
Tanulság?! Nem tudom... többet nem viszem ehhez az emberhez, utólag már hiába is reklamálok, nem szakszerviz volt.

(#13904) Mágus2 válasza FeniX- (#13903) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Cseréld ki a jeladót és jó lesz. Ki kellett volna venni, mielőtt leveszi a váltót.

(#13905) bringasisti válasza FeniX- (#13903) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Igen a jeladó érzékeny jószág, tele tekercsel.

BENEFON DELTA--------N8

(#13906) FeniX- válasza bringasisti (#13905) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Igen-igen, ez lesz a jövő havi móka.
Most átmenetileg egy nagyon vékony alátétet vágtam alá így egy lehelletnyivel messzebb került a lendkeréktől, nem fog hozzáérni/surlódni.

Köszönöm a help-et!

(#13907) bringasisti


bringasisti
Topikgazda

Elment az áram se kép se hang. Szerszám sehol. A hangszóró kábelt beáldoztam a trafó kivezetését összekötöttem az akkumulátorral, a bendix vezérlést lehúztam és a főkábelről egy darab vas segítségével áramot adtam a behúzó mágnesnek. Már itthon iszom a sört. Csak azért írom hátha valaki hasonló helyzetbe kerül ne kelljen vontatni.

BENEFON DELTA--------N8

(#13908) FeniX- válasza bringasisti (#13907) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Tiszta MacGyver, nagyon ügyes vagy.

(#13909) bringasisti válasza FeniX- (#13908) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

:R

BENEFON DELTA--------N8

(#13910) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Sziasztok!
Össze tudná nekem foglalni valaki, hogy ha ki szeretném cserélni a motortartó bakokat, akkor annak mi a menete? A vízpumpát már egyszer cseréltem, de a szar Vika szétment. A többit is cserélném.
Talátam a vízpumpa szilentről egy leírást egy korábbi hozzászólásban: [link]
Mire kell figyelni a váltónál lévő bakra, és az alsó (fagyiskanál) bakra?
Mi az amit még érdemes lehet ilyenkor cserélni?
Hol lehet Budapest és környékén jó minőségű alkatrészeket (nem Vika) beszerezni? A netes skodapatikát ismerem, esetleg van más?
Köszi!

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#13911) FeniX- válasza Kisbatyu75 (#13910) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Szia, én az ecseri úti skodadoktort ajánlom, normálisak, korrektek. Bár, hogy vika-e, azt nem tudom. De talán van nekik többféle is.

A szerelésről majd biztos írnak a többiek is, de az egyedüli macerás bak, a vízpumpán lévő, a másik kettőhöz szerintem könnyen hozzá lehet férni.

üdv.

(#13912) sikabacs válasza Kisbatyu75 (#13910) üzenetére


sikabacs
csendes tag

Arra én is kíváncsi lennék,mert nekem nem jött le a vízpumpa/nem fér ki/emeltem engedtem a motort,de nem sikerűlt levenni a vízpumpát.

Favorit1990

(#13913) bringasisti válasza sikabacs (#13912) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Lekötötted az olajteknő mögött a kitámasztó kanalat?

BENEFON DELTA--------N8

(#13914) Kisbatyu75 válasza sikabacs (#13912) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Én holnap fogom kicserélni őket. Remélem tudok közben fotókat készíteni, akkor felrakom őket. Ma a hátsó ajtókat álltam neki rendberakásával, de szétszedés közben láttam, hogy az ajtó határolók szét vannak esve. Az lesz majd a következő menet. Szabad azokból bontottat venni? Vagy inkább újat?

[ Szerkesztve ]

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#13915) sikabacs válasza bringasisti (#13913) üzenetére


sikabacs
csendes tag

Azt nem,sőtt semmit sem!

Favorit1990

(#13916) sikabacs válasza Kisbatyu75 (#13914) üzenetére


sikabacs
csendes tag

A régi biztos jobb,mint az új

Favorit1990

(#13917) bringasisti válasza sikabacs (#13915) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Mikor csináltam a kanalat a váltó rudat és a váltókar kitámasztót lekötöttem a vízcső szervócső gázbowden után

BENEFON DELTA--------N8

(#13918) Kisbatyu75 válasza Kisbatyu75 (#13914) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Sajnos annyira belemerültem a munkába, hogy nem fotózgattam közben, és nem is sikerült mindent a tervek szerint megcsinálni. A váltófedélben lévő motortartó bakot hogy lehet kicserélni? Igaz az nem tűnik szakadtnak, de ha már megvettem a gyári újat, akkor célszerű lenn kicserélni.
Amikor a hűtővizet le akartam ereszteni az alsó fémcsövön lévő csavarnak a fejét sikeresen leszakítottam. Lehet ebből valami gond? A hűtővíz tartályom belülről tiszta rozsdás lerakódás volt, ezt sósavval kitisztítottam, viszont attól félek, hogy a csőrendszer és hűtő is tiszta lerakódásos lehet, Mivel lehet kipucolni azt onnan? Régen hallottam valami trisós vízről, de nem tudom tényleg szabad-e, vagy létezik valami spéci cucc?

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#13919) FeniX- válasza Kisbatyu75 (#13918) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Hali, a trisót anno én is hallottam, szerintem egy próbát megér.

(#13920) FeniX-


FeniX-
aktív tag

2.) sziasztok: arról mennyire tud valaki valamit, hogy a feliciáknál a ködlámpa kábelezése gyakorlatilag elő van készítve? Utólag beszereltem a ködlámpákat, viszont a kábelezéssel még nem volt időm foglalkozni. Mivel a hátsó ablak fütés miatt amúgyis kellett vennem relét, mondta az autóboltos, hogy nagy valószínüséggel már ott lesznek a kábelek, csak a relét kell egy kapcsolóra bekötnöm. Van ebben valakinek tapasztalata?
Ha találok ott kábelt, az tuti, hogy csak a ködlámpáé lehet?
Üdv, B.

(#13921) bringasisti válasza FeniX- (#13920) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Nekem olyan Favoritom van ahol a hátsó ködlámpa be van kötve de elöl nincs. Viszont az öninditó mellett van egy kábelvég aminek nincs szerepe. Ha neked is így van meg kell nézni hogy ha teszel relét a biztosíték táblába a helyére akkor kiadja az áramot?

BENEFON DELTA--------N8

(#13922) FeniX- válasza bringasisti (#13921) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Halihó, ezt mindenképpen meg fogom nézni hétvégén! Köszi!

(#13923) anthonymin


anthonymin
csendes tag

Szegény gépsárkányt megtámadták, rámtolatott valaki. Elrepedt a lökhárító kb 15 cm-en meg a bal sárvédő vége benyomódott egy tenyérnyi folton, eltörve a lámpa üvege. A javát már kicseréltem/gyógyítottam, de a bal rugó felől fura nyekergő hangot hallok, ha nem korrekt az út, meg kanyarodásnál is. Mi lehet ez, mennyire aggódjak/siessek kijavítatni?

(#13924) bringasisti válasza anthonymin (#13923) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Ha áll a kocsi nem jár a motor és forgatod a kormányt mi történik? Vagy ha a lökhárítónál le fel rángatod a kocsit?

BENEFON DELTA--------N8

(#13925) anthonymin válasza bringasisti (#13924) üzenetére


anthonymin
csendes tag

A lökhárítónál (műanyag) fogva nem igazán akarnám rángatni, 23 éves a kicsike. A lengéscsillapítónál nyomkodva ugyanez a hangja, kormánytekerésnél is hasonló. A jobb oldalon nem hallok ilyet.

(#13926) bringasisti válasza anthonymin (#13925) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Mikor rángatod és nyikorog akkor valaki feküdjön a kocsi alá és azt hallgassa meg hogy a lengőkar gumi csatlakozása nyikorog? Esetleg feszítővas segítségével hogy van e kopás a gumiban?

BENEFON DELTA--------N8

(#13927) peti_s


peti_s
addikt

Üdv Mindenkinek! :D
Felicia most van karosszérialakatosnál, jövő héten megy fényezőhöz, minden apró, és nem apró rohadás ki lesz javítva, a cél a szalonállapot, új gyári lökhárítót kap, díszlécet, stb. :D A lámpákat is kicsit jobbá tenném, természetesen csak a legális úton, az Osram NightBreaker család szimpi, meg a Blue család is, mivel LED-es ködlámpák lesznek rajta 6000K színhőmérséklettel, és ahhoz jobban harmonizálna a hidegebb fény. Kérdésem a városi világításhoz szólna, milyen típusú izzók vannak a lámpában? :) A távolsági tudom hogy H4, csak a másikat nem. :) Amúgy, megtettem mióta nálam van 50000 km-t vele, az olaj még mindig nem fogy, volt szelephézag beállításon, új a komplett dob, de a motor hangja még mindig sokkal csúnyább mint amikor vettem. Mivel lehetne felújítani, hogy a hangja olyan legyen mint volt? Teljesítményben, fogyasztásban minden tökéletes. Köszönöm előre is, üdv. peti_s

(#13928) peti_s válasza peti_s (#13927) üzenetére


peti_s
addikt

u.i. A karosszérialakatost ajánlották, ha meg leszek elégedve megadom az elérhetőségeit mindenkinek. :R

(#13929) Mágus2 válasza peti_s (#13927) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vezérlánc nem csörög? Ha az megnyúlik, akkor hangos a motor.

(#13930) peti_s válasza Mágus2 (#13929) üzenetére


peti_s
addikt

De, csörög, de nem a csörgés a plusz zaj, hanem amúgy is más a hangja. Mondjuk csörögni is szeret alacsonyabb fordulaton. :D Vagy a kettő között van összefüggés? :U

(#13931) Mágus2 válasza peti_s (#13930) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A más hangot a megnyúlott lánc okozza. El van mászva a vezérlés. Ha lecseréled a láncot, megszűnik a morgás.

(#13932) peti_s válasza Mágus2 (#13931) üzenetére


peti_s
addikt

Köszönöm a választ! :) Milyet érdemes venni, gondolom gyárit. ez megfelelő? :)

u.i. Lesz valamikor topic találkozó? :D

[ Szerkesztve ]

(#13933) peti_s válasza peti_s (#13932) üzenetére


peti_s
addikt

Még1 kérdés, a vezérműlánc csere nem egy egyszerű művelet. Mit érdemes még vele egy időben cserélni?

(#13934) peti_s válasza peti_s (#13933) üzenetére


peti_s
addikt

Kicsúszok mindig a szerkesztési időből. :W

A váltó cserét elég bonyolultnak tartottam, mármint a Favorit váltót beépíteni a Felicia váltó helyére. De már megvettem a Favorit váltót. Mennyire bonyolult művelet az 5. fokozat fogaskerekét kicserélni? :) És ígérem mára nem lesz több kérdésem. :D

(#13935) rob210 válasza peti_s (#13934) üzenetére


rob210
nagyúr

Váltót ne pakolj szét otthon, ha még sose csináltad, mert abból nem lesz többet váltó.
:R

Renault power

(#13936) peti_s válasza rob210 (#13935) üzenetére


peti_s
addikt

Nem is úgy terveztem, szívesen veszek ajánlást hol csináltassam. :) Az érdekelne mennyire bevett dolog, mennyire bonyolult. Mert a rudazat miatt a csere bonyolult lenne. Az alap dolgoknál nagyobbakba nem merek belevágni. :)

[ Szerkesztve ]

(#13937) rob210 válasza peti_s (#13936) üzenetére


rob210
nagyúr

Van külön váltós aki ezzel foglalkozik, össze cserél benne neked mindent amit csak akarsz, de szvsz nem éri meg.
Mi a baj vele?
Tévedésből vettél favorit váltót vagy direkt?
Én a helyedben eladnám a favót és vennék alá felÍcia váltót.
Annak meg olyan nagy dolog a lecserélése, csak amikor csinálod/csináltatod, akkor a kuplungot is érdemes megnézni, cserélni.

Renault power

(#13938) peti_s válasza rob210 (#13937) üzenetére


peti_s
addikt

Feliciám van, és rövid az 5. 100nál forog 3000t, és folyamatosan autópályán használom, kb évi 40000-t megyek vele, 35000 autópálya, 5000 városon kívül. :D Azért vettem Favorit váltót, mert azt hittem egyszerűbb móka lesz kicserélni a kettőt, de a rudazatot nem kalkuláltam bele. :D

(#13939) Mágus2 válasza peti_s (#13934) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Egy az egyben kell cserélni a váltót a külső rudazat passzol hozzá. Csak a fedelet kell kicserélni a feliciás váltóról a tartó szilent miatt.

A kuplungot viszont a váltóhoz kell venni, mert a nyeles tengelyen a tüske más fogazású.

[ Szerkesztve ]

(#13940) peti_s válasza Mágus2 (#13939) üzenetére


peti_s
addikt

Mármint a rudazat maradjon a Favoritos? Mivel bontva vettem, itt, és elég görbének tűnt pár helyen az a rúd, míg ami a Felicián van az tökegyenes. Arra gondoltam hogy a Favorit váltó akkor a Felicia rúddal, de az a Favorit rúd nem tűnik eltávolíthatónak.

(#13941) Mágus2 válasza peti_s (#13940) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A rudazat passzol. Nem értem a kérdést. Küldjél képet. A rudazat egy rugós tüskével van illesztve a váltónál. Simán felcserélhető a kettő.

Meghagyhatod a favorit váltóhoz a felicia rudakat.

[ Szerkesztve ]

(#13942) peti_s válasza Mágus2 (#13941) üzenetére


peti_s
addikt

Azt most nem tudok mert 1000km-re van tőlem a váltó, de akkor még1x, értem hogy a rudazat passzol, de melyik, és hogyan? A Feliciás marad a kocsin, vagy a Favoritos lesz? :)

(#13943) Mágus2 válasza peti_s (#13942) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A feliciás marad, mert jó hozzá az is. Ha érted hogy passzol, akkor azt miért nem érted, hogy felcsrélhető?

[ Szerkesztve ]

(#13944) peti_s válasza Mágus2 (#13943) üzenetére


peti_s
addikt

Mert a szerkesztés előtti hszt olvastam, és abból nem volt egyértelmű számomra. Köszönöm szépen a választ! :) Ha tudsz, tudtok erre egy jó szerelőt, szívesen venném. :)

(#13945) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Sziasztok,

hamár váltó és kuplung kérdés, én is felteszem a magamét:
a feliciámban a kinyomó-csapágy galoppozott ( hang ), mint a fene, amikor üresben volt a váltó.
Nemrégiben a kuplunggal együtt ki lett cserélve ( szettben ), de pár hét után ismét jelentkezett a galoppozó hang. ( ha kinyomom a pedált, szépen megszünik a hang )
Ezzel érdemes foglalkozni? Lehet egy új alkatrész ugyanúgy rossz? Vagy normális a hang?

Üdv,
Béla.

(#13946) Mágus2 válasza FeniX- (#13945) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az nem a kinyomó csapágy hanem a nyelestengely csapágya a váltóban. Hidegben hangosabb. Ha bemelegszik, elhallgat.

(#13947) FeniX- válasza Mágus2 (#13946) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Értem, szóval, annak akkor végsősoron nincs különösebb baja?
Majd legközelebb megfigyelem, hogy melegen is van-e hangja, bár úgy rémlik, hogy igen.
Köszönöm!

(#13948) Mágus2 válasza FeniX- (#13947) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Főleg télen nagyn hangos. Nyáron nem vészes.

(#13949) FeniX- válasza Mágus2 (#13948) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Hát, sajnos azt figyeltem meg, hogy hidegen-melegen is ugyanolyan hangja van, és ha kinyomom a kuplungot megszünik a hang.
Kuplungtárcsa/kinyomócsapágy ugye most lett cserélve 1 hónapja kb.

(#13950) Mágus2 válasza FeniX- (#13949) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Azért szűnik meg olyankor, mert megfeszül a nyelestengely. Akkor lenne kinyomó csapágy, ha kinyomott kuplungnál lenne hangja. Én emiatt cseréltem váltót. vettem egy 40k km-t futott váltót, az került bele. Most csend van. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.