Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) Mágus2 válasza Elvagyok (#11000) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az régieknek lelkük van, az újakban meg szellem lakik az elektronikában. ;]

(#11002) JossyFavo90


JossyFavo90
csendes tag

Hali!
Ma úgy tűnik sikerült visszaállítanom a karbimat és olyan mintha jobb is lenne mint volt.
Bár néha még egy kicsit rángat, de nem úgy mint ezelőtt hogy a lelket is kirázta az emberből, már nem piszkálom, marad így, nekem megfelel és am húz mint a veszedelem... :D
Ma próbáltak előzgetni, de valahogy nem ment nekik, pedig számítógépes nyálas kütyüs járgányok voltak BMW meg hasonló... :)
Am nem akarom lefikázni a mai "csúcsgépeket" , de én a régi és biztosabb autókban bízok, ennyi! ;)
Örülök hogy jó lett a gépem még ez a lényeg hihi! :)
Köszönöm a kedves segítő emberek türelmét és fáradságát felém! :)
További szép estét kívánok! Üdv! :)

(#11003) rob210 válasza JossyFavo90 (#11002) üzenetére


rob210
nagyúr

;)

Renault power

(#11004) JossyFavo90


JossyFavo90
csendes tag

Jó estét emberek!
Hát beteg lett a Favóm... :/
Reggel mikor megnéztem az olajszintet, dupla annyi volt mint kellett volna és az üzemanyag fogyasztásom is megnőtt, a motor meg rángat. Ma ezt elmondtam egy szerelőnek és ő egyből rávágta az AC pumpa hibája lehet.
Így lesz akkor egy AC csere meg olajcsere, mondta, a többi még elválik, megnézi a kompressziót a dugattyuknál és reméljük nem tett kárt bennük a nafta.
Szal így jártam-tunk.
Biztos hogy akkor az AC pumpa végett lenne ez a hiba?

(#11005) rob210 válasza JossyFavo90 (#11004) üzenetére


rob210
nagyúr

Igen de nem kell az egész AC-t lecserélni elég a memránt az szokott átszakadni és akkor mivel kényszerhajtásos leszivárog a tengely mentén a benzin az olajba, az égéstér meg nem kap elég naftát és rángat.
Ezzel egyszer én is így jártam filléres dolog (az olajcsere nem és azt ilyenkor sajnos kötelező cserélni)
Ami otthon is 20 perc alatt kivitelezhető.

Ez szakadt el 940.-

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#11006) JossyFavo90


JossyFavo90
csendes tag

Ahhan, hát én is erre gondoltam, hogy elég lenne csak ezt kicserélni az AC-ben nem az egészet, de úgy vagyok vele, akkor inkább az egészet, az a biztos. :)
Olajat amúgy is akartam, bár nem most de a Favó megkívánta... :D
Remélem más baja tényleg nem lesz, mert pár hónap múlva nősülnék és most minden Ft-ot meg kellene fognom hehe :DD
Köszönöm a segítséget! :)
Üdv!

(#11007) rob210 válasza JossyFavo90 (#11006) üzenetére


rob210
nagyúr

Gondold meg a nősülést rosszabb lesz mint a favó.
Tudom 1.5 éve nősültem:)
:R

Renault power

(#11008) Elvagyok válasza JossyFavo90 (#11006) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Hallgass "rob210"-re.Laci. :R

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#11009) manlions


manlions
tag

Sziaztok azt szeretném kérdezni hogy ez a gyertya jó BCPR6ET az én 90es 136L favoritomba?ha jól tudom 45kw

(#11010) JossyFavo90


JossyFavo90
csendes tag

Köszönöm az öztönzést! :C
De úgy fogom megoldani hogy az asszony meg a Favo is megmaradjon természetesen, (az asszony a fontosabb persze) ! :K
Na tegyük el magunkat holnapra, mert meló... :)
Jó éjjt kívánok mindenkinek!
Majd szólok mi lett a finale! :D

(#11011) Retro DJ válasza rob210 (#11007) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Én meg 10 éve :D

Retro

(#11012) rob210 válasza Retro DJ (#11011) üzenetére


rob210
nagyúr

Akkor még nem ilyen áron ment egy esküvő.
Hidd el horror anyagilag csődbe visz.
Ha csak nem ti meg a két tanú vagytok ott:D

Renault power

(#11013) Elvagyok válasza rob210 (#11012) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Én 35 éve taposom és ez a második.Sikerült pofára esnem.Az egész házasságból a Lányom ér valamit.
JossyFavo90:De majd rájössz!Laci. :R

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#11014) Retro DJ válasza rob210 (#11012) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Hm... 200 fős vidéki lagzi szerinted??? :)

Retro

(#11015) rob210 válasza Retro DJ (#11014) üzenetére


rob210
nagyúr

Ha mindent visznek a rokonok akkor jó.
CSak kevés legyen a szomszéd:)
:C

Renault power

(#11016) JossyFavo90


JossyFavo90
csendes tag

Csak a szűk "maffia" család lesz! :D
A mai árak meg füzetés mellett nem lehet már 200 fős lagzit csinálni sajnos mint régen... :N :D
Szóval marad a kis rokonság, az bőven elég a lényeg meg hogy egybekeljünk és én tudom nem 2 vagy pár évig tart mint a mai divat a fiataloknál jobban...
Meg a legtöbb esetben a pénz beszél sajnos semmi érzelem, hova juttunk... :/
Én boldog leszek-vagyok és ennyi! :)

(#11017) szabol85


szabol85
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek mit kezdjek a Favorittal, ha már nem kell? Eladni sztem esélytelen, a bontóba, ha egyáltalán bevennék, sajnálnám bevinni. Egyetlen idegesítő hibája, hogy az ajtók nem nagyon akarnak nyílni, na meg a hűtőventi direktbe van kötve. Amúgy sztem egy jópár évet még biztos elmenne. :F

(#11018) rob210 válasza szabol85 (#11017) üzenetére


rob210
nagyúr

Mindent el lehet adni.

Renault power

(#11019) szabol85


szabol85
csendes tag

Lehet kíváncsiságból fel kéne tenni egy-két oldalra.

(#11020) Atuska75 válasza szabol85 (#11019) üzenetére


Atuska75
tag

Ha azt akarod hogy hamar elvigyék dobd fel 60-70 ezerért. Pikk pakk elviszik.

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#11021) peti_s


peti_s
addikt

Üdv. Ilyen csavargatható műanyag vmik vannak a fényszóróim hátulján, lámpánként 2 db. Ezekkel lehet beállítani a fényszórót hova világítson? Mert 5-10 méternél többet tényleg nem világít be este, és ez így nem igazán jó.

[ Szerkesztve ]

(#11022) Retro DJ válasza peti_s (#11021) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Javaslom menj egy egy magán vizsgáztató helyre, és kérd meg, hogy állítsák be a fényszóród. Így csavargatva elég gáz beállítani, elvakíthatod a szembe jövőket...

Retro

(#11023) Atyus77 válasza peti_s (#11021) üzenetére


Atyus77
csendes tag

Üdv.

Állj a kocsival a házfallal szemben ,kapcsold fel a világítást és faszán látni fogod amit állítasz .

SKODA FORMAN

(#11024) rob210 válasza peti_s (#11021) üzenetére


rob210
nagyúr

HA megvan a skoda bibliád, abban benne van, hogy an tudod beállítani, pontosan.
Ez csak azért gáz, mert a billentő nem jó benne gondolom, mint ahogy a skoda favoritok 90%-ban nem jó.
Így ha a csomagtartóba komolyabb cuccot pakolsz az eget fogja világítani.

Renault power

(#11025) peti_s


peti_s
addikt

Köszi a válaszokat, a haynes féle könyvben nem találtam, és a kezelési útmutatóban sem. A falra gondoltam én is, megpróbálom beállítani ha nem sikerül akk 2 hét múlva úgy is mennem kell szerelőhöz beállíttatom akk vele. :)

(#11026) Mágus2 válasza peti_s (#11025) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem fogod tudni rendesen beállítani, mert annyit nem emelnek azok a csavarok, amennyire neked szükséged van. A magasságállítót vedd ki a lámpából és annak a csavarját egy kereszt végű csavarhúzoval kell kihajtani egy jó centit. :K

Legjobb lenne kicserélni a magasságállítót és úgy beállítani az egészet. Ha gondolod elmagyarázom, hogyan kell kiszedni a lámpából a magasságállítót. ;)

(#11027) JossyFavo90


JossyFavo90
csendes tag

Ez engem is érdekelne, mert nagyon elém világítanak az ördög szemei! :DD

(#11028) rob210 válasza Mágus2 (#11026) üzenetére


rob210
nagyúr

Ezt én nagyon sufni tuninggal oldottam meg alátétet tettem a csavar alá és így emelt annyit amennyi kellett, mert a magasság állító beszerezhetetlen és horror áron volt. (tudom neked van és működik is ;) )

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#11029) Mágus2 válasza rob210 (#11028) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Lestek is a vizsgán. 40 000km-t tippelt a 3 vizsgáztató. Mondtam akkor, hogy egy 3-ast írjanak elé, és akkor már közel járnak. Leesett az álluk.

(#11030) rob210 válasza Mágus2 (#11029) üzenetére


rob210
nagyúr

Na oké de abban gépben nem kevés munkaóra van.

Egyébként te mennyit használod azt a favót?

Csak hobby autónak tartod nem?

Renault power

(#11031) Mágus2 válasza rob210 (#11030) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Személyesen 120 000km-t mentem vele, azóta eltettem pihenni. ;)

(#11032) Elvagyok válasza rob210 (#11030) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Írtam privit!Laci. :R

Soha többé ...

(#11033) peti_s válasza Mágus2 (#11026) üzenetére


peti_s
addikt

Ha meg tudom csinálni, akkor megköszönném ha leírnád. :)

(#11034) Mágus2 válasza peti_s (#11033) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A fenti 2 csavarral a lámpán csak finomhangolást tudsz végezni, az oldal irányúval jól be lehet állítani az irányt, de a töűükör magasságát igazából a magasságállító határozza meg.
A képen bejelöltem a lámpában a magasságállító helyét. Ez a bal lámpa, a jobb oldalon a másik sarkában van az állító

Ezen pedig a csavart, amit ki kell engedni.

Annyi dolgod lesz, hogy kiveszed a magasságállítót a lámpából, csak el kell fordítani egyik irányba és kijön magától. A bal oldalon nem lesz gond, ott van hely bőven, a jobb oldalon viszont elég nehéz hozzáférni. Nekem nem probléma, már megszoktam, hogy nem férek el a motortérben, de lehet neked lehet le kell oldanod a légszűrőház tetejét. 4 darab lepattintós fémkapocs fogja csak, ha a fedelet levetted, már el lehet férni a jobb oldalon is. ;) Ez az állító hidraulikus, kis henger van a végében, ami ha kiszárad belőle a folyadék, akkor teljesen beesik a tükör súlyától, ezért világít az orra elé. Biztonsági szempontból veszélyes, főleg a gyalogosokra.

[ Szerkesztve ]

(#11035) rob210 válasza Elvagyok (#11032) üzenetére


rob210
nagyúr

Melyik bontóra gondolsz?

Renault power

(#11036) Elvagyok válasza rob210 (#11035) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Ahol a karburátort lehet venni.Én csak egyről tudok,a Harmat utca végén.Laci. :R

Soha többé ...

(#11037) rob210 válasza Elvagyok (#11036) üzenetére


rob210
nagyúr

Ahha Én a keresztúri úton a "bonci" nál kaptam annó és azóta is mindig van bent náluk egy két favorit meg sok szétbontott is.
Keresztúri út az Egis után ha kifelé mész bal kézre lesz Egy kis faház van ott amellett kell bemenni hátra.
Ez lenne az.
.

Renault power

(#11038) Elvagyok válasza rob210 (#11037) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Nagyon szépen Köszönöm!Én a Harmat utcaiba jártam.GLS-hez teljes első futóművet,fogasléces kormányt,5-ös váltót stb. vettem.A jégről ismert haver volt.Ők vitték el a Trabantom is.Laci. :R

Soha többé ...

(#11039) peti_s válasza Mágus2 (#11034) üzenetére


peti_s
addikt

Köszönöm, miután kijjebb csavartam, gondolom u.úgy tegyem vissza, nem? :) A kuplungos tippet is köszi, most tök szépen jár, viszont nem tudom beljebb csavarni az anyát a végén, hogy hamarabb engedjen. Folyamatosan forog vele együtt a bovden is.

(#11040) Mágus2 válasza peti_s (#11039) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Igen, kijjebb csavarod és mehet vissza.

Dobj egy képet a bowdenről.

(#11041) peti_s válasza Mágus2 (#11040) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi. :R

Viszont, ez még mindig nem tetszik. Új olaj van benne, 100 km után lett ilyen.

(#11042) Mágus2 válasza peti_s (#11041) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

No igen, rozsdás a menet. Locsold meg a teljes menetet, majd engedd meg picit az anyát, majd visszafelé is húzhatod. Ha húzni akarsz a zsinóron, akkor az éket odébb kell tenned annyival, amennyivel húzni akarod(az a lemez darab a konzol anyával ellentétes oldalán). Az éket a tetején kell megfogni fogóval és kihúzni, csak rá van dugva a menetre. A zsinórt meg lehet fogni a menetes rész és az acélsodrony között kombinált fogóval. Ha nem bírod megtartani, tegyél fel 2 anyát még a végére, húzd őket egymáshoz és a külsőt megfogva megengedheted a zsinórt biztosító anyát, a belsőt megfogva húzhatod. ;)

Ha nem fogy a hűtővíz, akkor ne aggódj a fehér trutyi miatt, ilyen időben teljesen normális, ha nem jársz 100km-s távokat. Egy hosszabb út után nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#11043) peti_s válasza Mágus2 (#11042) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi a választ, az előző tulaj lényegében 10 éven keresztül rövid utakra használta, ha jön a jobb idő akkor megteszek nagyon hosszú utakat is. :R Vmi tipp azért amivel kipucolható egy kicsit a motor? Etanollal kevert benzin? Holnap csinálok fotót a motorról, mert nem tudom melyik a benzinszűrő. :D

(#11044) Mágus2 válasza peti_s (#11043) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A feliciában hátul a tank mellett van a benzin szűrő. Bal oldalon a kipufogó hővédője mögött. Ha jót akarsz a motornak, 2-3000 km múlva csarélj ismét olajat. Tankolj valami prémium benzint, abvan az adalékok kipucolják az ü.a. rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#11045) rob210 válasza peti_s (#11043) üzenetére


rob210
nagyúr

Javaslom a xado motoröblítő adalékát úgy 3000km múlva akkor csere előtt érdemes beletenni.
Csodálkozni, szörnyülködni fogsz mit hoz ki.

Renault power

(#11046) gs20


gs20
tag

A legjobb motortisztító adalék a gázolaj, némi benzinnel keverve :))
Ha elrontott tankolás után teszel szert rá akkor még ingyen is van :D
Én azzal takarítottam a motor belsejét, jobban kitakarította mint akármilyen Xado vagy BG, vagy akármilyen adalék.
1 apró hátránya, hogy kicsit körülményes a használata: le kellett szedni hozzá a kartert, vezérműfedelet, szelepfedelet :)) De ha egy vezérműlánc-cserével egybe van kötve, akkor ez a hátrány sincsen :P

E=MZ²

(#11047) JossyFavo90


JossyFavo90
csendes tag

Hali emberek!
Na megvolt a membrán csere, gyertya csere, olaj csere, de még mindig ugyan az a tünet:
Alacsony fordulaton rángat... :/
Már nem tudom mi lehet, de még kuplung tárcsa kopásra gondolok, mert valami csikorgás is hallatszik olyankor.
Szóval ez van, egyenlőre marad így. :)
Üdv!

(#11048) JossyFavo90


JossyFavo90
csendes tag

Most autóztam nemrég és még olyat tapasztalok, hogy nyomom a gázt, fel is pörög a motor de az autó később gyorsul, mintha a kuplung nem zárna rendesen össze, pedig már rá is lett állítva...
Ötletek??? :)

(#11049) rob210 válasza JossyFavo90 (#11048) üzenetére


rob210
nagyúr

Nincs jó hírem félrekopott a kuplungod, én nyáron cseréltem kuplungtárcsát a megane - ban ugyan ez volt a jelenség.
Meg hegyre felfelé emelkedett a fordulat csak nem gyorsult a kocsi.

Renault power

(#11050) rob210 válasza gs20 (#11046) üzenetére


rob210
nagyúr

Már ne haragudj, de ez baromság.

A benzinhez kevert gázolaj, hogy jut el a motor kenési rendszerébe?
Azaz a olajteknőbe és a főtengelyhez, ezt meséld el nekem, mert én biztos, hülyén halok meg ha ezt nem tudom meg.
:F :F :F

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.