Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18551) peti_s válasza Kisbatyu75 (#18550) üzenetére


peti_s
addikt

Hali!

Nekem amikor alacsony fordulaton világított, a főtengely csapágyak voltak elkopva.

Üdv.

(#18552) peti_s


peti_s
addikt

Viszont nekem is van kérdésem. :)

Maga a lamdaszonda működése is érdekelne, de elmondom a szituációt. A kipufogó leömlő (Y cső) elrohadt, eltörött, ezért cserélni kellett.

Bontottat kaptam, lamdaszondával együtt. Viszont láttam, hogy elég kormos az egész, adtam mégis egy esélyt neki.

Üzemmelegen eme Bosch lamdaszonda tökéletesen működik, viszont amíg hideg a motor sajnos dadog, rángat. A fűtőszál ép, dupája az ellenállása mint lennie kéne, de nincs szakadás.

Mindenképpen cserélni fogom, de érdekelne, hogy vajon mi lehet a háttérben a probléma forrása. :)

Üdv. Peti

(#18553) bringasisti válasza Kisbatyu75 (#18550) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Ha benzin kerül az olajban azt csak úgy tudod megfigyelni, hogy két olajcsere között nem csökken hanem nő az olaj mennyiség.

BENEFON DELTA--------N8

(#18554) bringasisti válasza peti_s (#18552) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Feliciat nem vágom, de ha nő az ellenállás az a keresztmetszet csökkenés következménye

BENEFON DELTA--------N8

(#18555) tsiga18


tsiga18
tag

Sziasztok,

Apósomat utolérte a helyzetjelző kapcsoló elhalálozása a felicián, nincs világítása csak fénykürt.
A műszerfal szétbontása nélkül valahogy cserélhető a kapcsoló? Még nincs meg az új, most rendeltem (Maxgear lesz, nem VIKA)

[ Szerkesztve ]

(#18556) peti_s válasza bringasisti (#18554) üzenetére


peti_s
addikt

Köszönöm a logikus választ! :)

(#18557) peti_s válasza tsiga18 (#18555) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem még nem ment tönkre, de úgy tudom, hogy ezt ott helyben kis megbontással lehet cserélni. Szerintem YouTube-on is lesz róla videó. :)

(#18558) tsiga18 válasza peti_s (#18557) üzenetére


tsiga18
tag

Videót nem, de fotóval dokumentált külföldi oldalakat találtam:
[link]

A vicc, hogy feltúrtam a magyar internetet, FB csoportokat, fórumokat és sehol nem volt említve mennyire kell szétszedni és mit :))

(#18559) cobrgaming


cobrgaming
csendes tag

Sziasztok!
Pierburg 2e3 karburátorral kapcsolatban lenne kérdésem.
Kis gázadásnál álltában lefullad. Nagy gázadásnál is érezhető egy kis torpanás de azt kipőrgi.
Lassú elindulás így elég nehéz vele, és a tolatás.
Van alapjárat. Gyorsító szivattyú működik. Azt mondták hogy lehet a mágnesszelep lenne a probléma, volt már valakinek ilyen, vagy mi lehet a probléma?

"és ott, azon az elátkozott helyen megtanult újra élni"

(#18560) bringasisti válasza cobrgaming (#18559) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Már válaszoltam rá

BENEFON DELTA--------N8

(#18561) tsiga18 válasza tsiga18 (#18558) üzenetére


tsiga18
tag

Ma megjött az új kapcsoló, 5 csavarral és 10 perccel később újra van világítás

(#18562) troller


troller
senior tag

Sziasztok,

Adott egy Skoda 120L '88-ból és nem megy a féklámpa. (egyik se, égők jónak néznek ki.)
Valaki meg tudná mondani, hogy a biztosítékok közül lehet-e ludas valamelyik és ha igen akkor konkrétan melyik.
Mondjuk egy teljes biztosíték tábla kiosztásért is hálás lennék, mert a gugli nem dob fel semmi értelmes találatot, kézikönyvbe se igazán találok ilyet, pedig elég minimumnak tűnne...
Előre is köszönöm a segítséget.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#18563) bringasisti válasza troller (#18562) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

F1 után beszkennelem. A féklámpa kapcsoló a pedálnál?

BENEFON DELTA--------N8

(#18564) bringasisti válasza troller (#18562) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

[link]

BENEFON DELTA--------N8

(#18565) cobrgaming válasza bringasisti (#18560) üzenetére


cobrgaming
csendes tag

Mármint volt már ez a kérdés? Ezt hogy tudom megtalálni 2008-tól van ez a topik kocsit sokáig tart :D

"és ott, azon az elátkozott helyen megtanult újra élni"

(#18566) bringasisti válasza cobrgaming (#18565) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

FB oldalon nem Te kérdezted?

BENEFON DELTA--------N8

(#18567) cobrgaming válasza bringasisti (#18566) üzenetére


cobrgaming
csendes tag

Ott is kiírtam igen :R , arra már rá jöttem hogy a mágnesszelep működik, de a 2. torok nem nyit. Nem tudom van-e összefüggés a kis gázos fulladáshoz. Milyen néven írtál ha szabad kérdezni :F

"és ott, azon az elátkozott helyen megtanult újra élni"

(#18568) bringasisti válasza cobrgaming (#18567) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Varga István. Ha a második torok nem nyit meg kell nézni. De előtte az alapjárat ami képet küldtem. Amikor a gázpedál tövig van nyomva akkor nem Te nyitod a második torkot, csak " engedélyt adsz rá" . Ha elég vákuum van az első torokban akkor a második toroknál lévő kerek vákumdob nyitja a torkot olyan mértékben ahogy a gázpedál megengedi. Meg kell nézni hogy a szervó cső nem veszít levegőt, a gyújtáselosztó vékony levegő csöve nem ereszt, membrán rendbe van, karburátor gumi felfogás nem repedezett? Ha a második torok nem működik az gyenge motort eredményez, de dadogást rángatózást nem. Ezeket nézd meg, és írd meg a tapasztalatot.

BENEFON DELTA--------N8

(#18569) cobrgaming válasza bringasisti (#18568) üzenetére


cobrgaming
csendes tag

"Valami a gyujtast ráteszi miközben fogod a mágnesszelepet. Mielőtt vásárolni megy alapjáratot kell allitani"

A mágnesszelepet csak ezért kérdeztem mert egy ismerősöm mondta. De megnéztem és az működik és alapjárat is van.

"és ott, azon az elátkozott helyen megtanult újra élni"

(#18570) troller válasza bringasisti (#18564) üzenetére


troller
senior tag

Köszi :R

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#18571) bringasisti válasza cobrgaming (#18569) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Igen

BENEFON DELTA--------N8

(#18572) cobrgaming válasza bringasisti (#18571) üzenetére


cobrgaming
csendes tag

Üdv! Vákuum csövet cseréltem, és húztam a csavarokon. Mostmár nyit a 2. torok, üzemanyag a közepéből jön, a 2. torok feletti félkörös csőből nem. Ez baj? Illetve a fulladás megmaradt.

"és ott, azon az elátkozott helyen megtanult újra élni"

(#18573) bringasisti válasza cobrgaming (#18572) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Ott két cső van. Egy szögletes ami az úszóház légtelenitő, és egy íves ami akkor működik mikor hirtelen nyomású egy padlót. Van két membrán a karburátor van, azt nem ártana szerelni.

BENEFON DELTA--------N8

(#18574) peti_s


peti_s
addikt

Halihó!

A FILTRON OP629-es olajszűrő a Mann-Filterhez képest milyen?

Van valakinek tapasztalata vele? :) Úgy tudom a Filtron is a Mann csoporthoz tartozik.

Köszi,

Üdv. Peti

[ Szerkesztve ]

(#18575) bringasisti válasza peti_s (#18574) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Nem tudom mert a Mann szűrő az Mann szűrő. Lehet kapni én a középső méretet veszem. Nem kísérleteznek. Nem ejti el az olajat, indítás után azonnal van nyomás a rendszerben.

BENEFON DELTA--------N8

(#18576) peti_s válasza bringasisti (#18575) üzenetére


peti_s
addikt

Én is így vagyok vele, 13 éve csak Mann-t használok, de az épp aktuálisan hozzám került Felicia Filtron olajszűrővel rendelkezik, és az is jónak tűnik. :)

Mit jelent Nálad a középső méret? Én a W712/43-t használom többnyire. :)

[ Szerkesztve ]

(#18577) bringasisti válasza peti_s (#18576) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Én is azt használom

BENEFON DELTA--------N8

(#18578) tsiga18


tsiga18
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Az utastér ventilátor először csak 3-4 fokozatban majd sehogy se ment. Az előtét ellenállást merre találom a kocsiban?

(#18579) tsiga18 válasza tsiga18 (#18578) üzenetére


tsiga18
tag

Túrtam a külföldi leírásokat, valami ilyesmit kell keresnem majd
[kép]

(#18580) bringasisti válasza tsiga18 (#18579) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Fogalmam sincs hol van, de gondolom a ventilátor közelében. Még sose szerettem [kép]

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#18581) tsiga18 válasza bringasisti (#18580) üzenetére


tsiga18
tag

Még ezt találtam, hogy itt keressem
[kép]

(#18582) bringasisti válasza tsiga18 (#18581) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Ez már hasonlít rá

BENEFON DELTA--------N8

(#18583) Horatio8


Horatio8
újonc

Helló!
Nekem most kellene az infó a karburátor beállításhoz, mert nagyon ramaty a kölcsön Favorit porlasztója.
A linkeken infó már, ugye ennyi idő után, nem elérhetők.
Köszi

(#18584) bringasisti válasza Horatio8 (#18583) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Milyen infó érdekel, mi a hibajelenség?

BENEFON DELTA--------N8

(#18585) Horatio8 válasza bringasisti (#18584) üzenetére


Horatio8
újonc

Ja, sorry.
Hát a karburátorral vannak problémáim. Hidegen 10e-t forog, de ha elsőre nem indul be, állandóan lefullad, mintha kiürülne vmi és fulladozik, nehéz életben tartani.
De találtam leírást a Merkuros javításiból bemásolt könyvből, úgy hogy remélem sikerül megregulázni. Ha nem úgy is jövök hasznos tanácsokért.
Nekem 105-öm van, ketyeg, mint egy Doxa :)
Mondjuk Favorit szív dobog benne, 0 km-sen én raktam bele, nincs benne sok km.

(#18586) bringasisti válasza Horatio8 (#18585) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Indítás előtt két padlogáz pedál. Utáni mikor felpörög akkor lehet mégegyszer egy kisebb hirtelen gázadás, hogy a fordulat lejjebb menjen. Azt kell megnézni, hogy hideg motor esetén egy ütközésig lenyomott majd felengedett gázpedál után az karburátor 1 torka fölött lévő lemez teljesen zár e.

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.