Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12951) bringasisti válasza rob210 (#12949) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Nekem a másik fájó pont hogy nem lehet bontani kocsit / vagyis kell egy kis furfang hozzá / és ezért olyan kocsit is le kell adni a bontóba ami egy aranybánya

BENEFON DELTA--------N8

(#12952) wladymir válasza KisCobiii (#12946) üzenetére


wladymir
csendes tag

Én is eljátszottam a gondolattal,de ténylegesen csak úgy éri meg hozzákezdeni,hogyha van egy komplett feliciád és át tudod pakolni a dolgokat.
VISZONT! Jó dolog,ha a favoritod kényelmesen autózható ,mindíg indul,és nincs gond a rohadék autómata szivatóval,és ami még jó,hogy eszik 5-6 litert a 8-10 helyett és még megy is.
35 ezer pénzért csippelik a mpi-t és úgy már tud 85 lovacskát kis kipuff tuning,sport szűrő,és megvan a 95 ló,ez már baráti egy faviban:)és nem fog többet enni 7 liternél még így sem,szóval csináld meg:)

(#12953) KisCobiii válasza wladymir (#12952) üzenetére


KisCobiii
aktív tag

Ott a pont, lesz vele cumi azért, de nagyon alaposan körbejárom a témát. Van ismerős akinek tudom is ,hogy melyik a kocsija és 89-es faviban van egy ugyan ilyen szett, csak azért nemtudok tőle tanácsot kérni, mert nagyon messze lakik és gondoltam, akkor már feldobom itt mint téma, hátha valaki kedvet kap az irogatáshoz :)

Valóban amit leírtál az a lényege az egésznek! :K

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#12954) gs20 válasza Mágus2 (#12950) üzenetére


gs20
tag

Ó... tetszik ez a partscats.com oldal. Eddig a vagcat.com-on szoktam informálódni, mellé bekönyvjelzőzöm ezt is.
Nekem akkor mákom volt, az online sachs katalógus azt a cikkszámú tárcsát amit még évekkel ezelőtt megvettem, favorithoz és feliciához is írta. :)

E=MZ²

(#12955) wladymir válasza KisCobiii (#12953) üzenetére


wladymir
csendes tag

Egyébként,még tervben van haverommal,hogy 120-asba megcsináljuk ugyanezt.Barátságosan autózható verda keletkezne:)

(#12956) 426os


426os
őstag

Favorit, '93. Olyat tapasztalt már valaki, hogy (első)ablak törlés közben folyamatosan megy a szélvédőmosó is? Egyik pillanatról a másikra kezdte el játszani, miután mostam/töröltem kicsit. Tehát ha felkattintom folyamatos törlésre, akkor folyamatosan nyomja a folyadékot is függetlenül attól, hogy nyomom-e befelé a kart. Ha lefelé kattintom és az intervallumkapcsolóval használom az ablaktörlőt, akkor nem nyomja a folyadékot.

[ Szerkesztve ]

.

(#12957) JossyFavo90 válasza 426os (#12956) üzenetére


JossyFavo90
csendes tag

Nálam is belebújt az ördög abba a mosó motorba, gondolt egyet és magától nyomta a vizet... :D Azóta kiszedtem hogy majd lesz bele másiki, azóta is mosó nélkül járok... :) A Transformersből szöktek meg biztos... :D

(#12958) KisCobiii válasza wladymir (#12955) üzenetére


KisCobiii
aktív tag

Ha majd kész lesz, akkor írok, azt megmutatom :)

A 120-ra is kivi leszek milyen lesz majd, biztos állati komfortossá fogja tenni emiatt.

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#12959) 426os válasza JossyFavo90 (#12957) üzenetére


426os
őstag

Azt még érteném, ha nyomnám és nem működne, de hogy nem nyomom és úgy megy, ráadásul azt is teljesen random módon, az már kicsit fura. Még ha lenne benne valami vezérlőegység, ráfoghatnánk arra, de így... :))

.

(#12960) wladymir válasza 426os (#12959) üzenetére


wladymir
csendes tag

A kapcsolóval lesz a gond,szedd ki és szedd szét,de ha nem megy ,elmész a bontóba és veszel egyet egy 1000 -esért.Probléma megoldódik.

(#12961) 426os válasza wladymir (#12960) üzenetére


426os
őstag

Én is erre a tippelek. Majd meglátjuk tényleg az volt-e.

.

(#12962) 426os válasza 426os (#12961) üzenetére


426os
őstag

Valóban a kapcsoló volt a ludas. Az egyik fém lemezke már megfáradt benne és jobban lógott, mint kellett volna, ezért ha feljebb nyomta az ember a kapcsolót, akkor az is kapcsolódott (annak ellenére, hogy csak a kar befelé nyomására kellene neki). Kicsit vissza kell hajlítani és kész, ki-be szereléssel együtt max. fél óra. A rugóra, ami a golyót nyomja figyelni kell a kapcsoló szétszedésekor.

JossyFavo90: Valszeg nálad is ez a probléma, csak ott már jobban elhajlott az a lemez, ezért mindig érintkezik.

[ Szerkesztve ]

.

(#12963) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Ablakemelőn lehet segíteni, hogy könnyebben járjon, ne nyekeregjen/szoruljon? A bowdeneket lehet valamivel kenni, vagy csak csere segít?
Kipufogó rögzítéséhez mennyi és milyen gumi tartót kell cserélni? Kicsit mintha kezdene zörögni.
Köszi előre is a válaszokat!
Az index kapcsoló nekem is rosszalkodik: ha jobbra indexelek, szinte mindig felvillantja a távolsági fényt és nem is nagyon akar a helyén maradni, ha marad viszont nem ugrik vissza magától. Ez kapcsoló csere, vagy lehet még valamivel próbálkozni?

[ Szerkesztve ]

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#12964) Retro DJ válasza Kisbatyu75 (#12963) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Én ezt úgy oldottam meg, hogy harmadik kapcsoló lett a műszerfalon a távfény, és a probléma megoldva örökre.

Retro

(#12965) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Sürgős segítséget kérnék! Váltókar nagyon könnyen mozog, nem lehet semelyik fokozatot megtalálni. Mit lehet csinálni? Rudazat? Csapszeg?

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#12966) Mágus2 válasza Kisbatyu75 (#12965) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Alá kell bújni és megmozgatni a rudazatot, ott kiderül, hogy mi a baj. Hem akarsz játszani vele és üresben van, húzd hátra a rudat alul. Ezel bedobod 3.-fokozatba, amivel el tud indulni kis csúsztatással és 60-al haza is visz. ;)

(#12967) Kisbatyu75 válasza Mágus2 (#12966) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy otthon induláskor vettük észre. Óvodából hazaértünk, amikor boltba akartunk indulni, akkor vettem észre. Majd mindenképp alábújok, csak most zuhog az eső épp.

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#12968) Mágus2 válasza Kisbatyu75 (#12967) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szeret titeket, az enyém is mindig otthon romlik el. Ha már elindultam valahová, akkor elvitt és haza is hozott. :R

(#12969) Kisbatyu75 válasza Mágus2 (#12968) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Hát alámászva kiderült, hogy itt kicsit sok a tennivaló. Álljon itt néhány kép:




Nagyon úgy tűnik elfolyt a váltóból az olaj, minden tiszta olaj. A féltengely külső gumiharang mindkét oldalon kiszakadt. Az olajleeresztő mellett nem tudom mi van, de biztos nem így kellene kinéznie. A váltó rudazat szimmering csere gondolom nem nagy meló, csak ha maradt olaj, akkor az kifolyik, ha kiveszem a tömítést. Mi a szintje? Meddig kell tölteni?

[ Szerkesztve ]

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#12970) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Sziasztok!

Nem feltétlen jó helyre írok, de szerintem Ti elég nagy tudással rendelkeztek. Tudnék venni most egy Skoda Octaviat ami 2002es évjáratú 1.9 dizel kombi. Szép állapot és jó felszereltség. Egyetlen problémám, hogy 400 ezer km van benne. Nagyrészt autópálya. Az autó egy ismerősé volt. Tudom, hogy mindig a drágább gyári alkatrészeket vette bele ha baj volt. 700 ezerért eladná nekem. Érdekesség, hogy állítása szerint 5 körül evett pályán....
Jó vétel lenne? Illetve Nektek hihető ez a fogyasztási adat?

Ps4, p30 pro

(#12971) Retro DJ válasza Pepeninho (#12970) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

A 400e még nem vészes, nem vagyok tisztában az árakkal, meg kell nézni a Hahun, ha nincs lerugaszkodva, akkor ne a km számítson.

A 5 liter 110-120-as tempóval szerintem hihető.

Retro

(#12972) Kisbatyu75 válasza Kisbatyu75 (#12969) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Szerintetek szabad csak a féltengely külső gumiharangját cserélni/cseréltetni, vagy nem tanácsos, és a csuklót is kell?
Ha a kormányrúd gumiharangokat cserélni kell, akkor azt lehet otthoni körülmények között csinálni vagy a kormány tabu, ahhoz otthon nem nyúlunk?
Köszi a válaszokat!

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#12973) bringasisti válasza Kisbatyu75 (#12972) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

A féltengely gumit lehet külön cserélni, ha a csukló nem kotyog, nem ad hangot induláskor főleg ha a kormány el van fordítva. De én a biztonság kedvéért kimosnám a csuklót benzinbe és 700 pénz a grafitos ide való zsír és adnék neki rendesen. A kománymű nem tabu, de a két szélső gömbfejet célszerszámmal kell szerelni, mindjárt dobok egy képet

BENEFON DELTA--------N8

(#12974) bringasisti válasza Kisbatyu75 (#12972) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

BENEFON DELTA--------N8

(#12975) Kisbatyu75 válasza bringasisti (#12974) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Hát akkor mégsem fogok neki esni, mert még csak hasonló szerszámom sincs.

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#12976) bringasisti válasza Kisbatyu75 (#12975) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Nem tudom hol laksz de Pesten a Maglodi úti piacon lehet időnként kapni ilyesmit. Ha nagy a kényszer akkor egy éket vernek az autószerelők az irányítókar és a gömbfej közé kalapáccsal de ezt csak "profik" csinálják. Ha megpróbálsz venni megadom a méretet hogy mi alapján vásárolj.

BENEFON DELTA--------N8

(#12977) bringasisti válasza Kisbatyu75 (#12975) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Van egy másik megoldás, az irányítókar végéhez illesztenek egy 2 kilós kalapácsot és ellenkező oldalról megütik egy másik kalapáccsal, így kiugrik a kar furatából a gömbfej csapja. Számomra ezek a csináljunk valamit az út szélén hogy valahogy haza tudjunk menni kategória

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#12978) rob210


rob210
nagyúr

Az idei első autós találkozómon rögtön mit találtam nektek :)

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#12979) bringasisti válasza rob210 (#12978) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Mikor farost látok mindig fáj a szívem, ha a hengerfej alu lett volna és nem repedt volna meg állandóan akkor...)

BENEFON DELTA--------N8

(#12980) sikabacs


sikabacs
csendes tag

Sziasztok,ablaktörlő rellét szeretnék a favoritba,de paramétereket nem tudok,és nem találok róla leírást.Valaki tudna segíteni?

Favorit1990

(#12981) rob210 válasza sikabacs (#12980) üzenetére


rob210
nagyúr

Erre gondolsz?

Renault power

(#12982) JossyFavo90


JossyFavo90
csendes tag

Hogy az üveg essen az utángyártott alkatrészekbe... :W Újabb meglepivel lepett meg az én 1 szem favoritom. Ez úgy történt kérem, hogy egy mellékúton haladva hirtelen el kezdett rángatózni alattam a gép majd megállt... Na mondom... :D Motírháztető fel, benzin szűrőre szegeződött egyből a szemem nem-e kifogyott a nafta, az biony volt, akkor mi van???? :N Előző nap a gyújtásfedelet néztem meg minden oké-e, gyertyákat, mi egyéb. A fedél leemelése után már meg is lett a tettes a kedves rotor, mint aki másnapos féloldalasan pihent a nyughelyén. Kiderült hogy a bütykő ami belül van szépen letört mert csak egy kicsi volt és szépen elforgott majd félredűlt barátunk. :D Ez még oké lenne hogy veszek másik barátot, felhelyezem és már száguldunk, de nahhh, nem úgy megy az. :DD Ahogyan félreugrott a rotor hála istennek a tengely végét is szépen eltorzította, hiába próbáltam fogóval helyrehozni, esélytelen volt, így gondoltam veszek kompletten egy új ilyet:

rotorostól mindenestől, am mi lenne hivatalosan az alkatrész neve? :)
Hát így jártam. Továbbá gondolkodom egy másik karbin is mert hiába állígatom a csavarokat, ugyan úgy össze-vissza az alapjárat meg rángat is, meguntam a kílódást vele... :)

(#12983) sikabacs válasza rob210 (#12981) üzenetére


sikabacs
csendes tag

Igen /gondolom/,mert nekem nincs ilyen csak egy átthidaló van a helyén.

Favorit1990

(#12984) rob210 válasza sikabacs (#12983) üzenetére


rob210
nagyúr

Igen egy lemez van a biztosíték táblában azt ki kell venni és a helyére megy be ez.
;)

Renault power

(#12985) JossyFavo90


JossyFavo90
csendes tag

Még jó hogy nem pénzért szereztem másik karbit, mert kicseréltem és ugyan ugy rángat. Átcseréltem a membránokat, kitakarítottam, gyári beállításu volt így nem kellett állígatni, szépen jár vele a motor, bár az alapjárat néha ingadozik és felbög, de ha rálépek tövig, megszünik. Ezt sem értem, mert ugy tudtam ha bemelegszik a motor akkor a szivato kikapcsol, így meg olyan mintha ki-be kapcsolna... :F Szoval a rángatozás okát a motor válto között kell keresni, pedig uj tárcsa van benne, ilyen hamar nem kophatott ki hogy csusszon a kuplung... :) Relytéjes dolog ez. Valakinek valami ötlet?

(#12986) bringasisti


bringasisti
Topikgazda

Tud valaki Favorit légszűrő házat nem bontottat hol lehet kapni?

BENEFON DELTA--------N8

(#12987) sikabacs válasza rob210 (#12984) üzenetére


sikabacs
csendes tag

köszi

Favorit1990

(#12988) peti_s válasza bringasisti (#12986) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem van egy pluszban valahol ha érdekel. De bontott, bár nem is biztos, az is lehet hogy új, meg kell majd néznem.

[ Szerkesztve ]

(#12989) bringasisti válasza peti_s (#12988) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Ha megnézed megköszönöm. Az a lényeg hogy a csavarok ne legyenek felszakadva mert a mostani az elengedett és emiatt nem zár rá a légszűrő peremére és fals levegőt szív a motor. Karburátoros a gép.

BENEFON DELTA--------N8

(#12990) payy


payy
újonc

Sziasztok.Érdeklödnék hogy Skoda favorit 94es 781.135b injektoros.milyen üzemanyagszürö kell hozzá? gondolom 21év multán illö lenne cserélni. igazából sok félét hoz hozzá pl unix ezért nem tudom melyik a nyerö. köszönöm segitségetek.

[ Szerkesztve ]

(#12991) bringasisti válasza payy (#12990) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Mindenképp benzines én olyant használok ami a benzincső megszakításával az AC elé van betéve. / szívó oldal /. Nincs márkája. Ha be szerelted akkor az AC- ben a fém szitát pucold ki mert ott van egy kis kosz biztos.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#12992) rob210 válasza payy (#12990) üzenetére


rob210
nagyúr

A legegyszerűbbet vedd.
Felesleges túlgondolni a dolgot.

Renault power

(#12993) Mágus2 válasza payy (#12990) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Jól megmondta mindenkii, de ez injektoros, aminek saját szűrője van a tank oldalán. Sofőr oldalon találod alul a tank oldalához csavarozva.

[link] Ez a fémházas szűrő van rajta. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12994) payy válasza Mágus2 (#12993) üzenetére


payy
újonc

Köszönöm a válaszod. Meg is találtam eddig remek. Most már csak arra kéne rájöjjek honnan rendeljek megfelelöt mert az unixnál nem igen találtam hasonlót. Sok félét hozott ki rá. De pont ilyent nem . esetleg ebben is tudnál segiteni megköszönném. Elöre is köszi . :)

(#12995) bringasisti válasza Mágus2 (#12993) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Jogos ugyanis ez kicsit komolyabb mit én használok mivel itt nyomás állónak is kell lenni gondolom

BENEFON DELTA--------N8

(#12996) bringasisti válasza payy (#12994) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

1117 Bp. Prielle Kornélia utca 0612042902 esetleg nézd meg

BENEFON DELTA--------N8

(#12997) Mágus2 válasza payy (#12994) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A gyári alkatrész száma: 6U0201511D, ez alapján megtalálod. ;)

(#12998) rob210 válasza payy (#12994) üzenetére


rob210
nagyúr

Itt találsz ha pesti vagy.
Ugyan az mint a Felicíáé.

Mágus2:
Igazad van annyira alapnak vettem, hogy tudja mit hol. :B :R
De azt fenntartom, hogy a favorit alá nem kell mannfilter.
A legolcsóbb fémházas cucc is jó, mint pl. amit belinkeltem.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#12999) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Skoda favorit hátsó dobot hol találok Budapest, Csepel, Szigetszentmiklós környékén a legolcsóbban?
Köszönöm!

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#13000) wladymir


wladymir
csendes tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.