Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) LSL1337 válasza Dayco (#2099) üzenetére


LSL1337
őstag

mappákat tedd playlistre, az albumképet meg próbáld beállítani újra, nekem amit weben beállítok pár sec és tabon megjelenik

(#2102) Pistakiss válasza babli (#2100) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Szerintem a szolgáltatónál kellene utána nézned, a szerződésben. Legtöbb szolgáltató lassítja a letöltést, ha torrentet használsz

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#2103) oldgeorge


oldgeorge
tag

Sziasztok!
Egy ilyen tablet vásárlásán gondolkozom egy sima 10.1 és egy 10-1 v közöt kéne választanom.
A p7500 fél éves gsm-ben vették és lejárt a garija, a másik szolgáltatói, de kártyafüggetlen és még majdnem egy évig gariztatható. Árban tartozékokban minimális az eltérés.
Melyiket érdemesebb választani és miket csekkoljal le vásárlásnál ?
Segítségeteket akár itt akár privátban várom , és előre is köszönöm !
:R :R :R

Kamugépek,notórius hazudozók ne az én időmet lopják :-(( -------------------- A sínekre kötözött ember mosolya nem mindig öszinte!!!!!!

(#2104) ferensz válasza oldgeorge (#2103) üzenetére


ferensz
senior tag

Az érdemesség szempontjából nem kérdés, hogy a 10.1-et. A 10.1v-vel azért van rumli rendesen, főleg romok tekintetében, és a mögötte álló communityben.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#2105) Motaba78 válasza oldgeorge (#2103) üzenetére


Motaba78
őstag

"p7500 fél éves gsm-ben vették és lejárt a garija" ez valami mutyis, mivel 2év gar van a tabokra, gyári sumsung gar levél megvan vagy csak gsm garancia volt rá ? végül is teljesen mindegy.

" a másik szolgáltatói, de kártyafüggetlen és még majdnem egy évig gariztatható." olcsón megvenni, majd haszonnal túladni rajt, ha megvan a szerviz lap a függetlenítésről akkor ezt választanám, ha nincs semmi a függetlenítésről nem vállalnám be, de az én egyéni döntésem.

[ Szerkesztve ]

(#2106) LSL1337 válasza oldgeorge (#2103) üzenetére


LSL1337
őstag

én a 10.1v-t nem fontolnám

(#2107) mycso válasza oldgeorge (#2103) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

+1 a többiek véleményéhez.
10.1v az felejtős, a másiknál meg ez a fél éves gari nélkül....háát.
Ha nagyon olcsón adja (olyan nagyon olcsón, hogy megéri neked a gari nem léte), akkor esetleg.
Bár sajnos még ezután is ott lehet az a probléma, hogy esetleg valami szolgáltatós példány volt, aztán egyszercsak letiltják....

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2108) oldgeorge válasza mycso (#2107) üzenetére


oldgeorge
tag

Köszönöm a gyors segítséget! Akkor a 10.1v felejtős, ahogy tanácsoltátok, a másiknak meg a garilevelét kell megvizsgálni, ha volt egyáltalán.
Szokott velük vmi tipushiba előfordulni? Szervizelése elég gyors ha van vele valami frixi?

[ Szerkesztve ]

Kamugépek,notórius hazudozók ne az én időmet lopják :-(( -------------------- A sínekre kötözött ember mosolya nem mindig öszinte!!!!!!

(#2109) mycso válasza oldgeorge (#2108) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

1-2 szériánál a pixelhiba, ami előfordult, azt mindenképp nézd meg, egyébként általánosan előforduló hibáról, nem tudok...sőt semmilyen hibáról.

Viszont véletlenek mindíg vannak, tehát jó ha van garancia. Szervizelésével nincsen tapasztalatom, egyébként a samsung szervizekkel pozitív tapasztalatok vannak.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2110) oldgeorge válasza mycso (#2109) üzenetére


oldgeorge
tag

Köszönöm, átgondolom a tanácsokat!

Kamugépek,notórius hazudozók ne az én időmet lopják :-(( -------------------- A sínekre kötözött ember mosolya nem mindig öszinte!!!!!!

(#2111) s4tch


s4tch
veterán

Üzemidőhöz némi adalék: 11 órakor indítottam el a kertben a KLastFM Playerrel a zenelejátszást, elindítottam egy last.fm rádiót, bedugtam a tabletbe egy 2.1-es hangszórót, wifin keresztül ment a muzsika végig a családi ebédhez-uzsonnához, most jöttem fel. Tehát majdnem 6 óra folyamatos wifi adatforgalom, zenelejátszás után az akksi állapota: 97%-ról leesett 86%-ra. Közben más adatforgalom is volt, gmail és céges exchange push szinkron, a kijelzőhöz nem nagyon nyúltam. ROM: aopk milestone 5.

...és ha már ROM: tegnap gondoltam, kipróbálom a skype videócsevegést. Ehhez persze vissza kellett tenni a hivatalos honeycombot, lévén ICS alatt nem megy a kamera. Visszatöltöttem egy gyári ROM-ról készült nandroidot, és meglepődtem. Sebességben nagyon durva a különbség az ICS javára, nem vártam ekkora visszaesést, fél óra böngészés után skype próba nélkül sírva menekültem vissza ICS-re.

(#2112) dnbal


dnbal
csendes tag

Sziasztok,

olyan kérdésem lenne, hogy a 3G-s készülékkel lehet telefonálni vagy sem, mert már annyi mindent hallottam és most készülök egy ilyet venni, de én telefonálni is szeretnék vele.

Köszi

(#2113) HIJ válasza dnbal (#2112) üzenetére


HIJ
őstag

és azt mégis hogy? :)

Legjobb tudomásom szerint nem.

(#2114) dnbal válasza HIJ (#2113) üzenetére


dnbal
csendes tag

Headset vagy valami

(#2115) mycso válasza dnbal (#2112) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem lehet.
A p6x00 szériával lehet, meg talán a tab 2-vel is.

(#2113 ) HIJ: a p6200-al (7") pl. a klasszikus fülhöz emelôs technikával is lehet, egyébként headset, bt headset, kihangosítás.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2116) HIJ válasza dnbal (#2114) üzenetére


HIJ
őstag

Jogos...

Egyébként ez érdekes, mert némely típusba belerakják a GSM modult, némelybe meg nem...

(#2117) HIJ válasza mycso (#2115) üzenetére


HIJ
őstag

De lássuk be nem egy életszagú helyzet... No meg valahogy rá kell kényszeríteni azt az 1% -ot is aki telefonálásra is használna tabot, hogy telefont is vegyen...

(#2118) dnbal


dnbal
csendes tag

Köszi a segítséget.

(#2119) Syl válasza mycso (#2115) üzenetére


Syl
nagyúr

Viszont SMS-ezni lehet vele.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2120) babli


babli
tag

Hivatalos ICS várható Tab 10.1-re? Tudom, hogy az első negyedévre ígérték.
Ti mit hallottatok/olvastatok erről?

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#2121) Varszegig válasza babli (#2120) üzenetére


Varszegig
veterán

májust mondtak, de szerintem csúszni fog. De lesz rá, az biztos. (Szerintem a Notera lesz előbb.)

(#2122) HIJ válasza Varszegig (#2121) üzenetére


HIJ
őstag

Pedig már csak ez hiányozna az életemből, miután a Sensation -ömre is kijött egy majdnem 100% -ban működő sense4 -es ROM :DD

(#2123) mycso válasza Syl (#2119) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Én tudom, viszont a telefonálás volt a kérdés. :R

(#2120) babli: hali, én mintha a 2. negyedévre emlékeznék, tehát még van egy hónapjuk.....Csak most ugye közberakták a Tab2 projektet, így arra gyúrtak rá legalább is szoftveresen...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2124) Syl válasza mycso (#2123) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudom, hogy te tudod. :DDD
Just for the record.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2125) a.sebi


a.sebi
őstag

Sziasztok!
Tegnap megvettem régi álmom tárgyát egy sa,sung galaxy tab 10.1 es készülékkel lett gazdagabb a telekommunikáciòs tárházam. A régòta várt tabletem elnyerte a nélkülözhetelenség szerepèt,ugyanis beszart a laptopm...
Szìvesen nézegetném képeimet az lcd tvmen, illetőleg hatalmas belsőmemòriájàt is bőviteném, de microsd foglalat hiányában ez nehéz, és ugye a hdmi foglalat sem fért volna rá erre szép készülékre.....
Summasumarum..olyan terméket keresek amegy megoldja mindkettő problémámat egyben.
Ha netán ez egy billentyűzettel kombinált terméke lenne, az mégjobban megfelelne...
Tehát aki tud ilyet jo áron, kérem linkelje be nekem... Nagyon köszönöm.....

(#2126) Varszegig válasza a.sebi (#2125) üzenetére


Varszegig
veterán

a foglalathoz van hdmi, és az allshare-rel is nézhetsz képeket dlna képes telón.

ICS frissítéshez: ma kijött a Note-ra az ICS, tehát szerintem a tab 10.1 jön.

(#2127) mycso válasza Varszegig (#2126) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Neked legyen igazad.
Illetve az ICS portokból kiindulva remélem beváltja a hozzá fûzött reményeket.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2128) Novver válasza Varszegig (#2126) üzenetére


Novver
senior tag

Remélem hamarosan jön az ICS, és igazad lesz , már nagyon várós :)

Nagyon nem akarnám Rootolni és custom romozni, de egyre jobban hajlok rá...
A rootot esetleg érdemes lenne? Azt meg lehet oldani garivesztés nélkül is? (Unroot, vagy ilyesmi?)

Life is a game... The game is my life!

(#2129) babli válasza Varszegig (#2126) üzenetére


babli
tag

Királyság! :)

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#2130) mycso válasza Novver (#2128) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Rootolni akkor érdemes, ha szükséged van rá. Feltételezem, ha már így tetted fel a kérdést, akkor nem igazán van rá szükséged.

Egyébként lehet unrootolni, amivel gyári állapotba áll vissza, így a garanciával sem lesz probléma: [link] az oldal vége fele: Root, Unroot.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2131) oldgeorge


oldgeorge
tag

Help!
Hétfőn használtan vettem egy p7500-t ami papíron független, rootolt stb. Még aznap lefrissitettem a kiessel 3.2-re, és ma random ujraindult és kéri a hálózatfeloldo kódot.
Az eladó nem elérhetõ.
Valaki ha tud segíteni, itt vagy ha olyan akkor priviben azt nagyon megköszönném!

Kamugépek,notórius hazudozók ne az én időmet lopják :-(( -------------------- A sínekre kötözött ember mosolya nem mindig öszinte!!!!!!

(#2132) oldgeorge


oldgeorge
tag

Egészen pontosan ezt kéri :

SIM hálózatfeloldó PIN kódja?

Kamugépek,notórius hazudozók ne az én időmet lopják :-(( -------------------- A sínekre kötözött ember mosolya nem mindig öszinte!!!!!!

(#2133) mycso válasza oldgeorge (#2132) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ez érdekes...mitjelent, hogy papíron független? Vásárláskor ki sem próbáltad?
Amit írsz, az azt jelenti, hogy nem független.
Szoftverfrissítés nem változtatja meg a hálózati/szolgáltatói zárat.

Esetleg a marketrôl töltsd már le az SGA CSC (valami) programot, és írd már ide, hogy milyen prod. kódot ír.
Vagy simán kies szoftverfrissítô részérôl egy screent, ha beraksz az mégjobb. (ahol kiírja a szoftververziót, stb)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2134) Motaba78 válasza oldgeorge (#2131) üzenetére


Motaba78
őstag

sajnálom.....

ez egészen pontosan akkor szokott előjönni, mikor hálózatfüggő maga a készülék, majd "okosítják" hogy mindenevő legyen, a fekete leves akkor szokott jönni mikor eltérő szolgáltatós kártyával használják mint ahol vették.

ui.: legalábbis telekörökben már volt ilyen, az is androidos készülék volt.
Ezt az eredeti EFS mappával tudtuk orvosolni.

(#2135) oldgeorge válasza mycso (#2133) üzenetére


oldgeorge
tag

P.Ü. ment :R

Kamugépek,notórius hazudozók ne az én időmet lopják :-(( -------------------- A sínekre kötözött ember mosolya nem mindig öszinte!!!!!!

(#2136) oldgeorge válasza Motaba78 (#2134) üzenetére


oldgeorge
tag

P.Ü.ment :R

Kamugépek,notórius hazudozók ne az én időmet lopják :-(( -------------------- A sínekre kötözött ember mosolya nem mindig öszinte!!!!!!

(#2137) oldgeorge


oldgeorge
tag

A tablettel lehet hogy mellényúltam kicsit, de legalább a közösség segítőkész!!!! :-)
:C :C :C
Köszönöm! :R :R :R
Esetleg ha valaki végleges megoldással tud segíteni privátban, azt hálásan megköszönöm!

Kamugépek,notórius hazudozók ne az én időmet lopják :-(( -------------------- A sínekre kötözött ember mosolya nem mindig öszinte!!!!!!

(#2138) Motaba78


Motaba78
őstag

megjött az külföldről rendelt adapter a tabba :C , kíváncsi vagyok usb-n mükszik-e az egér, illetve a külső vinyó, valamint a kártyafoglalat része.

Délután lesz eredmény :R

(#2139) mycso válasza Motaba78 (#2138) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Egérnek, memkarinak mennie kell, a winyó valószínűleg nem fog, csak külső táppal.
S2-n szórakoztam egérrel ott kábelen.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2140) s4tch


s4tch
veterán

Nekem is jött a héten egy SD/USB adapter. Ebayről vettem, pár hét alatt ért ide Hong-Kongból, nem volt túl drága. Pendrive-ot felismeri (csak kell egy fájlböngésző, ami látja is, pl. root explorer, total commander; sajnos a kedvencem, az es file explorer nem látja az USB eszközt), egér hibátlanul működik, USB-s billentyűzet szintén megy, csak a kiosztás qwertz helyett qwerty, ezzel nyilván el lehetne mókolni. 2,5-es mobil HDD-hez kevés a táp, az külső adapterrel ment csak. Más USB-s eszközt még nem próbáltam, telefont, kártyaolvasót, egér-billentyűzet kombót még azért rá fogok dugni. Az SD és az USB között egy, az adapter oldalán lévő kapcsolóval kell váltani, ez kicsit gagyi. SD kártyát még nem próbáltam, gondolom, működik.

(#2141) Motaba78 válasza mycso (#2139) üzenetére


Motaba78
őstag

Minden megy szepen eger, memoriakari, 4GB pendrive, a 32GB ntfs pendriveot nem szereti ismeretlen fajlrendszer uzit ad. Kulso notivinyo sajna tenyleg nem megy :-( , bocsi az ekezetek hianya miatt, tabinal nem szöszölök :-P.
A pendrive viszont elegge melegszik a tabban, ez nem tetszik

[ Szerkesztve ]

(#2142) oldgeorge


oldgeorge
tag

Az LTE az mennyiben különbözik egy sima 10.1-hez képest?

Kamugépek,notórius hazudozók ne az én időmet lopják :-(( -------------------- A sínekre kötözött ember mosolya nem mindig öszinte!!!!!!

(#2143) Syl


Syl
nagyúr

Melyik az a billentyűzet program amelyiken mindegyik magyar ékezetes karakter egyszerre látható? Az AnySoft? Vagy a go?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2144) dy_nmq válasza Syl (#2143) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

go keyboard-ot használok ott nem látszanak alapbol az ékezetes betük.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#2145) Motaba78 válasza Syl (#2143) üzenetére


Motaba78
őstag

anysoft

(#2146) mycso válasza oldgeorge (#2142) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

LTE képes P7500-ak, azok általában az Amerikában kiadott modellek.
Így ugye a garancia az megint felejtős gondolom....illetve a működésével kapcsolatban is vannak némi kétségeim, ám nem kizárt, hogy itthon is működik tökéletesen. (amerikai p1000-es tab esetében a modemeket kellett cserélgetni, még nem az egyikkel sikerült működésre bírni itthon is)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2147) oldgeorge válasza mycso (#2146) üzenetére


oldgeorge
tag

:R :R :R
Akkor felejtős!
Lassan jövök neked egy négyzetméter sörrel! :C :C :C

Kamugépek,notórius hazudozók ne az én időmet lopják :-(( -------------------- A sínekre kötözött ember mosolya nem mindig öszinte!!!!!!

(#2148) s4tch válasza mycso (#2146) üzenetére


s4tch
veterán

Meg ráadásul a lítium akksi miatt az amcsi posta nem is szállítja, valamelyik futárcéggel kellene behozatni, plusz vám-áfa, szopóág, na.

(#2149) Varszegig válasza mycso (#2146) üzenetére


Varszegig
veterán

Amcsi LTE nem kompatibilis az európaival, az Ipad se képes LTE-re európában, mégis LTE képesként adják el sok helyen. (Pl. a T-nél odaírják, hogy itthon nem fogja tudni az LTE-t.) Szóval nem fog menni a P7500 se.

(#2150) mycso válasza Varszegig (#2149) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk nem én voltam a kérdező...és az Ipad az más tészta.

A működést, természetesen a p7500 3G részére értettem, az LTE-ről nem ejtettem szót.
Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy megfelelő modem verzióval ne lehetne életre kelteni...viszont ettől függetlenül nem ajánlottam ezt a készüléket. (pont az apróban hirdetnek egy LTE 7500-at, kanadai, állítólag sikerült itthon is működtetni :U )
pl. maga t-mobile is árul LTE P7300-at, ebből kiindulva, pedig valószínűleg simán megoldható lenne....
A régebbi LTE készülékekre volt ez jellemző, hogy amerika-európa nem voltak egymással kompatibilisek a más-más működési frekvenciából adódóan. Állítólag mostanra változott a helyzet, viszont ezzel gyakorlati tapasztalatom nincsen.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.