Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) HIJ


HIJ
őstag

Szerintetek, ha kiszedtem a Milestone6 -ból a browser.apk -t, akkor azt hogyan tudnám egy flashelhető zipbe tenni? Mert gondolom abba kell, ha fel akarom rakni azt a stock ROM -ra?

(#2802) HIJ válasza HIJ (#2801) üzenetére


HIJ
őstag

Közbe megoldottam terminálból. Eddig faján megy...

(#2803) s4tch válasza HIJ (#2802) üzenetére


s4tch
veterán

Bővebben? :)

(#2804) Titi76 válasza HIJ (#2802) üzenetére


Titi76
aktív tag

Nem akarod megosztani lépésről-lépésre?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#2805) HIJ válasza Titi76 (#2804) üzenetére


HIJ
őstag

Először leszedtem a gyári böngészőt egy system app removerrel (persze root kell), aztán a milestone ROM -ból kiszedtem a browser.apk -t. Töltöttem egy consol progit és ezzel a leírással feltettem. Ezután törölni kell a böngésző adatait (bár ez lehet az első lépés is...), mert először FC volt. Tádáám, kész is.

(#2806) s4tch válasza HIJ (#2805) üzenetére


s4tch
veterán

Zsír, működik! Köszi! :R

Sőt, titanium backuppal vissza lehet tenni a könyvjelzőket, mentett jelszavakat és a többit. :C

[ Szerkesztve ]

(#2807) Titi76 válasza HIJ (#2805) üzenetére


Titi76
aktív tag

Szép leírás, Köszi. Ha már Te kiszedted a browser.apk-t nagy kérés lenne ha felraknád vagy pl. elküldenéd nekem emaiben?
Köszi előre is!

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#2808) s4tch válasza Titi76 (#2807) üzenetére


s4tch
veterán

(#2809) paulovitsd válasza s4tch (#2808) üzenetére


paulovitsd
tag

Szia
Èn megpróbáltam telepíteni az alkalmazást, de mindig azt írja h: "már van ilyen nevű csomag, más aláírással"

(#2810) s4tch válasza paulovitsd (#2809) üzenetére


s4tch
veterán

Előtte eltávolítottad a gyári browsert?

Amúgy sem fogod tudni úgy telepíteni, mint általában egy csomagot. Nézd meg HIJ kolléga leírását a #2805-ben, azt kövesd.

(#2811) paulovitsd válasza s4tch (#2810) üzenetére


paulovitsd
tag

Köszi
Mégpróbálom így

(#2812) HIJ


HIJ
őstag

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de AOKP után nekem egy kicsit gyorsabban merül. Bár mostanában kicsit intenzívebben használtam, de első olvasatra úgy tűnik, h többet eszik a gyári ROM. Visszamennék az AOKP -ra (bár asszem még nem 100% -os a kamera javítás), de pl nekem a stock ROM -ból kellene még a gyári samsung billentyűzet támogatás is, ami abba nem volt benne. Jó lenne vmi OverCome -hoz hasonló optimalizált/letisztított változat, vagy egy jó kernel...

(#2813) Ketrec


Ketrec
csendes tag

Helosztok. A JB alapú rom ok között a cm10, és az aosp között mi a különbség? Melyiket érdemesebb felrakni?

(#2814) s4tch válasza Ketrec (#2813) üzenetére


s4tch
veterán

AOSP egyelőre csak P7510-re van, 3G-s verzióra nincs, így nekem egyértelmű volt, hogy a CM10-et tegyem fel. Kisebb hibái voltak, alapvetően jól működött, használható volt. Ha neked a wifi-only tableted van, akkor is kezdheted ezzel, legfeljebb ha nem jön be, kipróbálod az AOSP-t is.

(#2812) HIJ: nekem is _sokkal_ gyorsabban merül a gyári ICS, mint az AOKP. Úgy néz ki, utóbbit erősen hanyagolják, úgyhogy ebben a ROM-ban van némi bizodalmam: tapasztalt fejlesztő, a gingerbread-je jó volt, vélhetően ebből is valami okosságot fog kihozni.

(#2815) HIJ válasza s4tch (#2814) üzenetére


HIJ
őstag

De ahogy látom ez is még csak Wifi only...

Én ezzel szemezek. Mondjuk ez meg sokban nem tér el a Stock -tól.

[ Szerkesztve ]

(#2816) s4tch válasza HIJ (#2815) üzenetére


s4tch
veterán

Igaz, benéztem.

Kicsit megtorpant a bőség zavarában a community. A hivatalos ICS-ből a front kamera modulját úgy tudom, még senki nem halászta ki, pedig az a videochat miatt lényegesebb lenne, mint a trágya hátsó kamera működése. A JB-k pedig még annyira nincsenek kidolgozva, mint az AOKP. Még mindig utóbbi tűnik a legjobbnak, lehet, hogy vissza is teszem. Azzal általában 3-400MB között mutatott foglalt memóriát a GO memóriakezelője, ugyanez a gyárinál inkább 600!!! MB körül van. A gyári ROM iszonyatosan zabálja az erőforrásokat, azért is merül így. Pedig már a social hubot, a gyári könyvespolcot vagy mi a szart meg néhány apróságot már le is tiltottam, de még így is túlzásba esik. Ami a gyáriban jó (jobb, mint az AOKP), az az USB-kezelés, a Samsung Dive és a kamera. Akksiidőben, sebességben, böngészőben, testre szabhatóságban, finomhangolásban sokkal jobbak a főzött cuccok.

(#2817) Gerinces


Gerinces
csendes tag

Sziasztok!

Tervezem OTG-kábel és mem.kártya(olvasóval), vagy pendrive beszerzését. Milyen tapasztalataitok vannak. Mekkora memória méretig olvassa stabilan az eszközöket, illetve van-e olyan márka amit nem szeret, esetleg, amivel szívesebben működik együtt?
Ja és a dealextrémtől rendelnék, nem venném a hazai nagyon drága, túlárazott szabadrablásos eszközöket.
Jut eszembe, vennék ugyanott egy stylus-pent is. Olyat használt már valaki?
Üdv!

(#2818) s4tch válasza Gerinces (#2817) üzenetére


s4tch
veterán

Ebayről vettem egy kombinált adaptert, fogad USB-t és SD-kártyát is. Méretekkel egyelőre nem volt baja, 512MB és 16GB közötti SD-k, valamint 128MB ( :DDD ) és 8GB közötti pendrive-ok voltak eddig rádugva. Mindent felismert, ami nem NTFS-re volt formázva. Arra figyelj, hogy a gyári fájlkezelő nem látja a beépített SD-kártyán kívüli, további meghajtókat; total commander, root explorer jók.

(#2819) HIJ


HIJ
őstag

No most már nyilvánvalóan kiderült, h jóval többet zabál ez a Stock ICS, mint az AOKP. Ma 0 használat mellett csak készenlétben (wifi/3g) 12% -ot merült. Ez anno AOKP -val 1-2% volt...

(#2820) LSL1337


LSL1337
őstag

Csak nekem van az aokp-n a töltés után black screen?

mert ez eléggé kellemetlen, és a böngésző is néha emgbolondul, de ettől eltekintve kiváló a cucc
skype video chat jó lenne bele, de eddig még nem használtam

ki milyen kernellel használja, megoldja a problémát egy frisebb szerintetek?

(#2821) Titi76 válasza s4tch (#2808) üzenetére


Titi76
aktív tag

1024 hála!

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#2822) simon7109


simon7109
csendes tag

ami most jött ki a sammobile.com-on p7500-ra olasz 4.0.4,abban van magyar nyelv?

(#2823) ibenny válasza simon7109 (#2822) üzenetére


ibenny
senior tag

Persze.

(#2824) boksz


boksz
senior tag

Sziasztok,

Most vettem eredeti magyar samsung tab 10.1-t, szuper !
Az az egyszerű kérdésem lenne, hogy mi a legújabb szoftverszám most, illetve frissíti-e magát OTA-n.
Illetve a T-mobilos és független táblagépek között van szoftver különbség ?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#2825) Ketrec


Ketrec
csendes tag

Nah felraktam a 4.1 aosp-t. Egyenlőre használhatónak tűnik. Olyan kérdésem lenne, és ez nem csak az aosp hanem a többi 4 es android rom ra is vonatkozik, hogy mikor megjelennek az alkalmazások, akkor a háttérkép eltűnik, és csak egy fekete kép lesz a háttér. Ezzel lehet valamit csinálni?

(#2826) s4tch válasza Ketrec (#2825) üzenetére


s4tch
veterán

Default launcher ilyen, GO Launcher HD nem.

(#2827) mopi78


mopi78
csendes tag

Szép napot...

Ma este veszek egy 2 hónapos 10.1 3G P7500-at.
Valaki tudna segíteni, hogy mire figyeljek? :F

köszönöm...

(#2828) s4tch válasza mopi78 (#2827) üzenetére


s4tch
veterán

2 hónapos? Garis legyen, működjön, és ha függetlennek hirdetik, menjen tényleg bármilyen SIM-kártyával.

(#2829) mopi78 válasza s4tch (#2828) üzenetére


mopi78
csendes tag

Köszönöm,

ezekre gondoltam én is, + a kijelzőről olvastam, hogy néha problémás... de azt azért észreveszem.

:R

(#2830) s4tch válasza mopi78 (#2829) üzenetére


s4tch
veterán

A kijelzőn kereshetsz pixel hibát. Van rá két app, töltsd le valamelyiket, ha gondolod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.ujacha.deadpixel&hl=hu
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.waclawiec.defectivepixel.germany&hl=hu

Tudtommal nincs a tabnak szériahibája. A gyári tartozékoknak esetleg nézz utána tesztben (én kéz alól vettem, fülhallgató, kábel, töltő volt hozzá), az nem árt, ha megvan. Amúgy tényleg nincs ötletem... Ha fizikailag rendben van a kütyü, mindene működik a fülhallgató-csatlakozótól a kamerákig, és még garis is, nem nyúlhatsz mellé. Ja, még valami: ha szolgáltatói és hűségre vették, akkor a letiltás esélye megvan.

(#2831) dszabi válasza boksz (#2824) üzenetére


dszabi
tag

A 4.0.4-es android verzió a legfrissebb, de amit boltban veszel azon még nem ez lesz. Frissülni fog OTA is, de erre még várni kell pár hetet.

(#2832) dszabi válasza mopi78 (#2827) üzenetére


dszabi
tag

Megkérdezhetem mennyiért? Csak ha el akarnám adni az enyémet....
Privátban is jöhet.

(#2834) ibenny válasza #90806016 (#2833) üzenetére


ibenny
senior tag

Es ezt miert is a Galaxy Tab 10.1 forumaban kerdezed?

(#2835) duli válasza ibenny (#2834) üzenetére


duli
tag

Ha egyáltalán kéréds volt , mert kérdőjelet sem láttam :)

(#2836) Varszegig válasza #90806016 (#2833) üzenetére


Varszegig
veterán

gondolom valami noname kínai csoda lehet. Ha ők fizetnek vedd meg, de ha te, akkor hagyd ki:)

(#2837) boksz válasza dszabi (#2831) üzenetére


boksz
senior tag

Köszi,
Akkor várom az OTA-t, mert még a 3.2. van rajta.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#2838) Titi76


Titi76
aktív tag

Milyen érdekes: azt gondoltam ha kijön a hivatalos ICS bármilyen formába, felfog robbanni a fórum. Ehhez képest szinte kevesebb a hozzászólás mint eddig. Most vagy mindenki megvan elégedve az ICS-el vagy nem győztetek várni és eladtátok a 10.1-et. (Vagy mindenki nyaral.)

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#2839) LSL1337 válasza Titi76 (#2838) üzenetére


LSL1337
őstag

mióta akop-n vagyok, nem panaszkodom

csak 4x kérdeztem a töltés alatti halálra van megoldás, NULLA válasz, akkor minek postoljon az ember?:D

(#2840) s4tch válasza LSL1337 (#2839) üzenetére


s4tch
veterán

Az xda-n a droidbasementről letölthető legfrissebb kernelről írják, hogy megoldást jelent a problémára.

(#2841) LSL1337 válasza s4tch (#2840) üzenetére


LSL1337
őstag

http://droidbasement.com/db-blog/?p=2672

ez, vagy van frisebb vagy vmi?

kernelhez ugye 100% h nem kell wipe

üdv

(#2842) s4tch válasza LSL1337 (#2841) üzenetére


s4tch
veterán

Úgy látom, ez a legfrissebb. Xda-n nem volt link, csak egy utalás a pershoot-féle friss kernelre (ez az). Nem kell wipe, felteszed, reboot, és meglátod, megjavult-e.

(#2843) delbarta


delbarta
senior tag

Sziasztok. Egy P5110 Galaxy Tab 2 10.1 géppel szemezgetek. A tab2 fórum teljesen kihalt, ezért írok ide. A fórum keresőben nem találtam róla semmit. Tudtok mondani róla valami hasznosat? Van esetleg valakinek, vagy használt már ilyet? Minden infót megköszönök.

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#2844) LSL1337 válasza s4tch (#2842) üzenetére


LSL1337
őstag

Feltettem, persze beletelt 2 percbe mire leesett odin miért nem látta a zip file-t:D

Böngésző másnál is néha megőröl egy kicsit?

töltést meg lassan akkor letesztelem

(#2845) LSL1337


LSL1337
őstag

Fasza, ugyan úgy nem jön vissza alvásból ha feltöltődött:\...
az a vicc hogy elvileg ez korábbi milestone-okban nem volt

várok akkor aokp 4.1-re... SGS2-re már kihozták

[ Szerkesztve ]

(#2846) fecs válasza delbarta (#2843) üzenetére


fecs
senior tag

Én azt gondolom, hogy újonnan már ezt a sorozatot (P51xx) érdemes venni. Nekem a 3G-s verzióm van, teljesen rendben van.

CM10-zel használom (még nem végleges verzió), sokkal gördülékenyebb a gyári ICS-nél.

Pixel 6a

(#2847) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

CyanogenMod 9 stable avagy elkészült

Korábban már beszámoltunk az első kiadásra szánt verzióról (RC1) illetve a másodikról (RC2) is. A jó hír az, hogy elkészült a végleges kiadás és innentől kezdve 100%-ban a 10-es (Jelly Bean) verzióra koncentrál a csapat. Mostantól csak kritikus hibák javítása kerülhet a rendszerbe, de új funkciók és apróságok javítása nem. Értsd, letöltheted innen a végleges verziót és ha tetszik megtartod, ha nem tetszik nem is fog soha, mert innentől kezdve nem változik (maximum a minősége). A letöltésnél érdemes odafigyelni, mert a Galaxy Nexusra például új stabil (cm-9.0.0.2-maguro.zip ) kiadás érkezett 1 nappal az első után. Az alap stabil verziók cm-9.0.0-*.zip névvel vannak ellátva. A későbbi javítások pedig cm-9.0.0.*-*.zip néven.
Többek között a következő készülékek tulajdonosai örvendhetnek:

LG Nitro HD / Optimus LTE / Optimus Sol
Samsung Galaxy Tab / Note
Samsung Galaxy S / S II / S III
Samsung Galaxy Nexus / Nexus S
Sony Ericson Xperia Neo / Mini Pro / Arc / Live with Walkman / Play / Active
ASUS Transformer / Pad / Prime
HTC Sensation
Motorola Xoom
Install a szokásos módon recovery-ből. Factory reset nem szükséges, wipe dalvik cache és wipe cache igen.

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#2848) mycso válasza Devilhun_HUN (#2847) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk a 10.1-esre, még pont nem elérhető a "stable" változat. [link]
(illetve még sokra nincs kint)

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2849) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

8.9-esre van CyanogenMod 9?
Hogyan kell felrakni?

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#2850) lefkosia


lefkosia
őstag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Van egy P7500 Vodafone-os tabletem, amire rátettem a XEH romot. EFS mappát nem mentettem le :( , így az imei a szokásos 0049... Van rá lehetőség a visszaállításra?

segítségeteket előre is köszönöm!

The Truth Is Out There

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.