Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) s4tch válasza paulovitsd (#2249) üzenetére


s4tch
veterán

"melyik ics rom a legjobb?"

Szerintem az AOKP. Van, aki a CM9-re esküszik, neki is nyilván megvan az oka rá. Nálam az AOKP tweakjei beváltak.

Igen, csak rootolt tabbal lehet érdemben bármit kezdeni. A gari nem tudom, elveszik-e, mindenesetre egy mentéssel be tudod magad biztosítani, vissza tudod rakni a gyári ROM-ot (nekem itt figyel a nandroid a tabon, pár perc lenne visszamenni a gyári ROM-ra, mondjuk hiányzik a francnak), és lehet unrootolni is a tabot.

(#2252) metibo


metibo
csendes tag

Szép estét a gépek előtt ülőknek! :)
Valaki ki tudna segíteni egy infóval, hogy a P7500 és a P7501 ( azaz Galaxy Tab 10.1 N ) között mi a különbség? :F
Köszönöm! :)

(#2253) LSL1337 válasza metibo (#2252) üzenetére


LSL1337
őstag

N tudtommal a németországban kiadott verzió az apple-s per miatt, kicsit másmilyen a széle talán? de erre nem esküszöm meg

(#2254) babosmiki válasza Luser2000 (#2250) üzenetére


babosmiki
addikt

Licitáltam rá, de egyenlőre nem kaptam választ a privimre... :O

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#2255) s4tch válasza LSL1337 (#2253) üzenetére


s4tch
veterán

Igen, belül ugyanaz.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1349082

(#2256) metibo


metibo
csendes tag

Köszönöm! :DD

(#2257) quino


quino
tag

Az történt, hogy felraktam az SPB SHell 3D-t, de mivel még nem konfigoltam be, ezért maradt a sima launcher is, tehát a Home megnyomásakor feldobta, hogy melyiket akarom használni.
Aztán egy telefonálás közben véletlen megscúszott az újam és berakta Use default-nak a TW launchert. A kérdésem az, hogy hol lehet a gombokról leszedni a default actiont?

(#2258) paulovitsd válasza s4tch (#2251) üzenetére


paulovitsd
tag

Szia
Köszi a választ, csak az lenne a kérdésem h nandroid-dal h tom lementeni a gyari rendszert?

(#2259) s4tch válasza quino (#2257) üzenetére


s4tch
veterán

Default actiont leszedni: beállítások, programok, összes, megkeresed a tw launchert, ráböksz, és azon belül megtalálod az "alapértelmezések türlése" gombot.

(#2258) paulovitsd: kell hozzá root, clocworkmod, rom manager. Itt egy tisztes leírás:
http://www.vikitech.com/10347/perform-nandroid-backup-restore-android-device

(#2260) Titi76 válasza quino (#2257) üzenetére


Titi76
aktív tag

Vagy tegyél fel valamilyen home switcher-t pl. a "Home Switcher"-t a marketből.

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#2261) Syl


Syl
nagyúr

Még valamikor a télen root és overcome rom került a tabra. Most vissza kellene raknom a gyárit. Ezt hogy? Nincs lementett gyári rom-om.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2262) s4tch válasza Syl (#2261) üzenetére


s4tch
veterán

Magyar gyári ROM:
http://www.sammobile.com/firmware/?page=8&view=3457

Odin kell hozzá.

(A hasonló eset elkerülése végett root után azonnal csináltam egy nandroidot a gyári állapotról, ott van a tabon, 5 perc lenne visszarakni.)

[ Szerkesztve ]

(#2263) Syl válasza s4tch (#2262) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi!
Én nem voltam ennyire előrelátó (a Tab volt az első androidos kütyüm) :)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2264) LSL1337 válasza s4tch (#2262) üzenetére


LSL1337
őstag

T-s a tab-od?

amúgy most találtam a vinyómon egy original 10.1 ROM nevű file-t, visszaflashelem majd, lehet a gyári T-sem, mert 2 hét és bedobom KILENC hónap után végre:D

(#2265) s4tch válasza LSL1337 (#2264) üzenetére


s4tch
veterán

Nem T-s, független. Ettől még a T-s kártyával, gyári ROM-mal a böngészőből [origo] lesz.

(#2266) mycso válasza s4tch (#2262) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem fontos a nandroid, én sem szoktam csinálni (pedig forgott pár androidos cucc a kezeim között). Igazából, talán a T-mobile-os készülékeknél van értelme, mert ők külön egyedi CSC-t használnak, a multicsc pakkok nem szokták tartalmazni az övéket. Vagy, ha az adott készülékre még nincs fenn a sammobile oldalán magyar rom, na akkor érdemes a nandroiddal kezdeni. :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2267) LSL1337 válasza mycso (#2266) üzenetére


LSL1337
őstag

custom ROMok után eredeti back up nélkül vissza tudom állítani a tabot csont 1:1 gyári szoftverre?

CSC-vel együtt?

garihozű

szóval az alsó sammobile ROM odin és unroot után kell még valami?

[ Szerkesztve ]

(#2268) s4tch válasza mycso (#2266) üzenetére


s4tch
veterán

Nekem fontos, hogy ne kelljen pöcsölni beállításokkal, szoftver újratelepítésekkel, kinézet testreszabásával, parancsikonok elhelyezésével, fiókokkal és a többivel. Nem csak a t-s készülékeknél van értelme, függetlenül attól, 1 vagy 100 droidot használt már az ember, simán meg lehet találni a szerepét.

(#2269) mycso válasza LSL1337 (#2267) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Elvileg visszaállítható, csak az a lényeg, hogy olyan CWM verzió legyen fent, mint amivel a mentés is készült, mert egyébként lehetnek problémák. Egyébként gyári állapot visszaállítására én az ODIN-javasolnám.
Illetve vannak olyan custom romok, amik után fontos egy odinos gyári rom visszatétele.

(#2268 ) s4tch: ja nekem ezért nem alternatíva a nandroid, én ezeket a mentéseket/visszállításokat gyári àllapotra értettem. A beállítások, programok nálam lényegtelen apróságok. Szeretem 0-ról felépíteni a romjaimat.
Tehát továbbra is tartom azt, hogy a nandroid mentés szerintem értelmetlen, hacsak nincs valami speciális oka. A sok készülék és azok babrálása meg nyilván a tapasztalat szempontjából lehet fontos/hasznos.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2270) quino válasza mycso (#2269) üzenetére


quino
tag

Ez igaz akkor is, ha ICS alapút rakok fel és onnan akarok visszalépni 3.2-re? (pl nem ír át basebandet vagy ilyesmit, hogy ne lehessen downgradelni, mint az iOS)

nem tudom másnak is van-e ilyen gondja, de az utóbbi 2-3 hétben elkezdett durván fagyogatni és csak a powergomb oldja meg a dolgot. picit kezdem unni és lehet felrakok egy stabil ics-t, nem várom meg a koreai kollégák hivatalos romját.
viszont a mostanit már tökéletesre összecsiszoltam a melóhoz, tehát csak akkor vágnék bele, ha pl titaniummal 100%-ra vissza tudom hozni a mostanit, ha az új mégse válna be

(#2271) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok!

Inkább kicsit általános android a kérdés mint tab specifikus.
Asszonynak cserélnék telefont, de nem szeretnék mindent újra beállítani, stb....
Van valami normális migrációs lehetőség?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#2272) mycso válasza quino (#2270) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

ICS-ről még nem próbáltam (ennél a készüléknél), de gyanítom itt is előbb kell egy gyári 3.2-es rom (vagy 3.1-es ha arról volt a mentés), majd fel a lementéskori CWM és utána mehet a visszaállítás. --> na pont ezért nem látom értelmét, mert én felraknék egy stock romot, majd szépen belaknám egy 10 perc alatt és akkor van egy teljesen friss romom.

Itt samsung android esetében nincs ilyen probléma/jelenség, itt "össze-vissza" pakolgathatóak a különböző verziók, egymás után.
Itt a CSC szokott esetleg elmászni, de az visszaállítható könnyen.

Ha titaniummal lementesz mindent, és később ugyan ez a romod lesz visszatéve (tehát ez a verzió), akkor arra minden további nélkül visszaállítható minden.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2273) Varszegig válasza VeryByte (#2271) üzenetére


Varszegig
veterán

ha a névjegyzék a gmailbe van mentve, akkor az magától migrálódik. sms backup+ menti az sms-t, és a híváslistát a gmailbe, az is migrálható. Az appok is a gmail fiókhoz kötődnek, azaz azok is átmásznak. Az appok mentései pedig ahol szükséges, és lehetséges kézzel átvihetők, vagy pl. titaniummal.
De pl. csengőhang ilyesmi biztosan nem állítódik be.

(#2274) paulovitsd


paulovitsd
tag

sziasztok
az lenne a kérdésem h 3.2-es androidot nem lehet rootolni? amit én néztem az mind csak 3.1-re van :W
üdv.

(#2275) mycso válasza paulovitsd (#2274) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Már hogy a viharba ne lehetne: link

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2276) paulovitsd


paulovitsd
tag

szia
bocsi lemaradt nekem wifi only tab-em van, ez nem csak p7500-as ra jo?

(#2277) mycso válasza paulovitsd (#2276) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Pár azt az előbb nem írtad, hogy 7510, ám arra is ugyan ez a módszer.
Konkrétan ITT találod a leírást, fájlokat.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2278) paulovitsd válasza mycso (#2277) üzenetére


paulovitsd
tag

:R

(#2279) ABal


ABal
őstag

Lehet, hogy nagyon mazsola kérdés, de GT 7.7-tel melyik topikot érdemesebb néznem: ezt itt, vagy egy 7.0-ást, mert a Galaxy Tab 7.7 saját fórumát én tartom életben a kérdéseimmel, amelyekre hol jön válasz, hol nem. :U
Új vagyok az Android birodalmában, úgyhogy minden segítség jól jön.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#2280) paulovitsd


paulovitsd
tag

ha felteszek egy ics-t, azt is tudom unrootolni?

(#2281) mycso válasza paulovitsd (#2280) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Azt nem.
Az unroot csak is a gyári romokra vonatkozik, az ICS portok az picit másabb dolog.

(#2279) ABal: esetleg még ez ami közelebbi rokonságban áll a 7.7-e, de ott is elég kihalt minden.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2282) paulovitsd


paulovitsd
tag

rootoltam a tabot és feljebb vittem az órajelét és most nem forog a tab mikor elfordítom :W
vlki nem tudja mi az oka, már a tököm ki van vele :W :W :W :W

(#2283) mycso válasza paulovitsd (#2282) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Az órajel emelgetés bizony okozhat problémákat... :U

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2284) s4tch válasza paulovitsd (#2282) üzenetére


s4tch
veterán

Rootolás nem csinál ilyet, órajel-emelés viszont járhat beláthatatlan következményekkel. (Egyáltalán, mi szükséged volt az overclockra?!) Ne pánikolj, vedd vissza az órajelet.

(#2285) paulovitsd válasza s4tch (#2284) üzenetére


paulovitsd
tag

szia
visszavettem az órajelet és úgy sem változik, még mindig nem reagál

(#2286) paulovitsd válasza paulovitsd (#2285) üzenetére


paulovitsd
tag

unrootoljam?

(#2287) paulovitsd


paulovitsd
tag

unrootoltam és most jó :C
bocs midenkitől a sok idegesítő kérdések miatt :DDD

(#2288) pbalna


pbalna
csendes tag

Sziasztok
Ha unroot-olom a tabletem, és rá tolom ezt: http://forums.acsyndicate.net/showthread.php?2122-ACSyndicate-How-To-Root-Unroot-The-SGT-10-1-GT-P7510-USA-Retail-WiFi-Only

akkor a gari visszatér?

(#2289) pbalna válasza pbalna (#2288) üzenetére


pbalna
csendes tag

most látom hogy ez csak usa
magyar gyári 3.2 p7510-hez valaki nem tud belinkelni?

(#2290) pbalna válasza pbalna (#2289) üzenetére


pbalna
csendes tag

megtaláltam:
http://www.sammobile.com/firmware/?page=8&view=3221

(#2291) mycso válasza pbalna (#2288) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A menete, hogy gyári garis legyen: ha gyári romod van, akkor unroot, ha cwm van rajta akkor gyári recovery, ha a kernel is cserélve lett akkor gyári kernel.
Ha custom rom volt rajta (meg amúgy is ez a gyorsabb) akkor megkeresed a sammobile oldalán a gyári romod majd felrakod odinnal.
Ezután product kód ellenôrzés és szükség szerint beállítás -->marketen SGS Csc Selector progival.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2292) paulovitsd válasza mycso (#2291) üzenetére


paulovitsd
tag

Szia
Csak rootolva volt és kicsit fel volt pörgetve az órajele, ezután unrootoltam és rá tettem a gyári 3.2. Akkor ez így garis? és mi pontosan ez az sgs csc selector? bocsi a tudatlanságomért de elég új vagyok a témában.
Üdv.

(#2293) mycso válasza paulovitsd (#2292) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ha az a rom van rajta, amit az adott ország/szolgáltató kiadott rá akkor jó.
A programmal tudod ellenôrizni a product kódod:
magyar független: XEH
telenor: PAN
t-mobile: TMH
voda: VDH

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2294) Dayco válasza paulovitsd (#2282) üzenetére


Dayco
tag

Nekem ilyet akkor csinált, amikor rossz kernelt raktam fel rá, még anno 3.1-re 3.2-esre valót.

(#2295) paulovitsd


paulovitsd
tag

Szia
Megnyitom a progit és rá megyek hogy: launch csc selector
ha erre rá megyek akkor ki ír egy értelmetlen telefonszámot, ez mit jelent?
Üdv.

(#2296) pbalna


pbalna
csendes tag

bocs h két felhsználóból írok :DDD
paulovitsd=pbalna
de a kérdés még mindig ugyan az

[ Szerkesztve ]

(#2297) bali93


bali93
tag

Sziasztok!
Pár hete vettem egy Galaxy tab 10.1-es (P7500) tabletet. Eddig semmi problémám nem volt vele, azonban a mai napon tabletről gépre való átmásolás közben egyszer csak megállt, konkrétan elsötétült a kijelző úgy, hogy a kikapcs gomb megnyomására se jött vissza, egyszerűen nem reagált semmire. Már a garancialevelet kerestem, mikor 10 perccel később egyszer csak "újraéledt". Szerintetek mi lehet a baj, hogy "meghal" és pár perc múlva meg mintha mi sem történt volna megy tovább?
Mellesleg az adat amit másoltam át, elveszett. Nincs valami Recuva vagy Recovery Tools-hoz hasonló program, amivel vissza tudom állítani a róla törölt, elveszett fájlokat? Próbáltam már többet is Windows alól, de azok csak hdd-t támogatnak.
Utolsó kérdésem még, hogy miért lát a memóriából 1 GB helyett csak 724 MB-ot, akárhogy számolom az nem 1024. :)

(#2298) Varszegig válasza bali93 (#2297) üzenetére


Varszegig
veterán

valami kiakaszthatta, akár egy bugos app. de lehet hw hiba is. tesztelni kell tovább.
törölt adat visszaállítása nem fog menni, ez nem windows:) Viszont érdemes mindig mentést készíteni, akkor nem lehet baj. (Mondjuk ez winnél is így van ugye.)
724MB: többi a grafikus gyorsító osztott memje.

(#2299) paulovitsd


paulovitsd
tag

sziasztok sgs csc selektorral hogyan tudom megnezni a product kodot?

(#2300) Varszegig válasza paulovitsd (#2299) üzenetére


Varszegig
veterán

elindítod

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.