Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) hubai38


hubai38
aktív tag

Braz verzio,hol is találom a harmadik szerszámot?

Ja egyépként az orosz oldalról szedtem le ami Riot Gin,linkelt,eddig gond nélkül megy,egy csomó fegyver van nálam majdnem 500-kiló.

Majdnem el felejtettem köszi a linket,Riot Gin. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#33402) shield válasza hubai38 (#33401) üzenetére


shield
Topikgazda

Tudom javasolni, hogy nézd meg az oldalamon Braz/Helyszínek-nél.

SaGa59 Sztrelok mindenképp zavaró. Majd meglátjuk kik is azok a karakterek. :F

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#33403) Antonius1978 válasza hubai38 (#33401) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ez a Braz verzio mirol is szol ? Ismeros, de nem tudom probaltam-e...

(#33404) hubai38 válasza Antonius1978 (#33403) üzenetére


hubai38
aktív tag

Ugyan az mint a többi,csak kicsit le butítva.Az eredeti helyszinekkel,több mutáció,nincsen hozzá adva semmi exta terület.shield ,igazad van megyek az oldaladra. :C :C :C :C

(#33405) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Hmm, jónak tűnik: [Az Agropom titka]. (A google által fordított szöveget nem másolom be most mert nevetséges lenne.)

A Zaurus csapat által kiadott Sötét Testvériség (jól emlékszem, hogy nekik köszönhetjük a Hullócsillag-ot?) [link] Új sztori 2 lehetséges befejezéssel.

shield: dezonak facebookon írj, én is ott értem el :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#33406) Riot Gin válasza ' Tzs , (#33405) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Ígéretesnek hangzik, bár sajnos nincsen hozzá angol esetleg magyar fordítás.
Amúgy nemrégiben kijött a Call of Chernobyl: The Legend Return nevű mod angol fordítása TKGP által.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#33407) Dhampir válasza ' Tzs , (#33405) üzenetére


Dhampir
félisten

Hullócsillag: Kicsit még faraghattak volna a mocsári részen.

(#33408) Walter válasza Riot Gin (#33406) üzenetére


Walter
kezdő

Szia! linkeket erről a modról tudnál pü-ben írni? :C

Az élet olyan mint egy csomag elsősegély doboz... Nem tudod mit kezdj vele

(#33409) Riot Gin


Riot Gin
aktív tag

Товарищи, вы знаете переводчике Яндекс?

@Walter: Privi ment

[ Szerkesztve ]

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#33410) awacs válasza ' Tzs , (#33405) üzenetére


awacs
tag

Letöltöttem mindkettőt( egyébként köszi),de valamiért nem tudom feltelepíteni.A nagyobbnál pl. ezt írja ki:"a fájlnév,a könyvtárnév vagy a kötetcímke szintaxisa nem megfelelő."

(#33411) shield válasza awacs (#33410) üzenetére


shield
Topikgazda

Át kell nevezni a mappát, mert cirill karaktert tartalmaz.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#33412) awacs válasza shield (#33411) üzenetére


awacs
tag

Tényleg az volt.Zseni Vagy.Köszönöm! :R

(#33413) Walter


Walter
kezdő

Initializing File System...
using fs-ltx fsgame.ltx
FS: 49345 files cached 32 archives, 8268Kb memory used.
Init FileSystem 2.112835 sec
'xrCore' build 6616, Mar 18 2017

EH: C031986803EAEF88EE785387EB61CB31

-----loading c:\users\ww\desktop\stalker wind of time\gamedata\configs\system.ltx

FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CInifile::Load
[error]File : D:\prog_repository\sources\trunk\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line : 274
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : Duplicate section 'booster' found.

stack trace:

ez mi akar lenni? wind of time + magyarítás

Az élet olyan mint egy csomag elsősegély doboz... Nem tudod mit kezdj vele

(#33414) Riot Gin válasza Walter (#33413) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Valamelyik fájlban a "Booster" duplán szerepel, és azzal van konfliktusa.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#33415) Mr_no_Name


Mr_no_Name
tag

Sziasztok! Milyen modokat ajánlotok a játékhoz amivel érdemes lenne előröl kezdeni? Myserit próbáltam régebben de az annyira nem jött be (mondjuk nem volt rossz)

(#33416) Erdő válasza Walter (#33413) üzenetére


Erdő
tag

Hol jelentkezik ez a hiba? És magyarítás nélkül is előjön?
Ha nem, akkor esetleg megpróbálhatnád, hogy csak a modot és a patchet teszed föl, és utána a tárhelyről nem másolod be a gamedata-t, csak a ...\gamedata\configs\text\eng könyvtárba a friss....zip-et. Ebben van az összes nyelvi fájl; ha jól emlékszem, máshoz nem is nyúltam.
Bár én azzal a gamedatával és a magyarítással játszottam már kétszer végig a modot és nem volt ilyen gondom, úgy hogy nem értem, nálatok miért jönnek ezek elő... De ezt megpróbálnám.

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#33417) Erdő válasza Mr_no_Name (#33415) üzenetére


Erdő
tag

Az Összefoglalóban olvashatsz néhány modról, és arról, hogy honnan tudod leszedni őket.
Szerintem az SGM 2.2 elég jó és magyarítás is van hozzá.

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#33418) Mr_no_Name válasza Erdő (#33417) üzenetére


Mr_no_Name
tag

Köszi, az SGM 2.2 elég összetettnek tűnik, viszont elég régicske 2014-es amit én látok :/ Van esetleg linketek a legfrissebb verzióhoz? Vagy már nem is frissítik?

(#33419) Balathruin válasza Mr_no_Name (#33418) üzenetére


Balathruin
veterán

SGM viszonylag régi mod, 3 állítólag készülőben van, csak az eredeti csapat abbahagyta és mások fejezik be.
Minőségre nem túl jó, de nem rossz mod. Alapvetően rengeteg van a játékhoz, viszont soknak nincs angol vagy magyar fordítása.
SGM-ből én mondjuk inkább a 2.1-et mondanám, nagyon sokan inkább azt javasolják a 2.2 helyett. Minél újabb annál messzebb ment az alap CoP-tól.

(#33420) Yutani válasza Mr_no_Name (#33415) üzenetére


Yutani
nagyúr

Call of Chernobyl, de csak angolul, nincs hozzá magyarítás. 2016 legjobb modja címet is elnyerte. Egyfajta összegyúrása a három hivatalos résznek, de annál több. Vannak új mapok, van gyors utazás lokációk között, ami olyasmi, mint a CoP-ban a fizetett idegenvezetés, csak itt ingyen van, a térképen meghatározott pontokba (sok van belőle) tudsz ugrani, így nem kell végiggyalogolni 5 mapot egy küldetés miatt. Bár sokszor le is egyszerűsíti arra, hogy elugrasz a célhoz, megcsinálod, majd visszaugrasz a megbízóhoz.

#tarcsad

(#33421) rétisün válasza Mr_no_Name (#33415) üzenetére


rétisün
veterán

g.l.a.d.i.a.t.o.r., illetve a kicsit 'továbbfejlesztett' verziója, a 'szövetség ideje' mindenképpen megér egy próbát. aztán a 'way in pripyat', a 'suttogások völgye' (ha jól emlékszem) szintén, ezekhez magyarítás is van.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#33422) Balathruin válasza Yutani (#33420) üzenetére


Balathruin
veterán

1.5 megjelenéséig nem tudom ajánlani hogy belekezdjen, így az még várós.

(#33423) hubai38 válasza Mr_no_Name (#33418) üzenetére


hubai38
aktív tag

[link]

Remélem müködik.

Van ott minden,nézzél szélyel.

[ Szerkesztve ]

(#33424) Antonius1978 válasza ' Tzs , (#33405) üzenetére


Antonius1978
addikt

Leszedtem valahogy Agroprom titkat, de nem tudom feltelepiteni, valami hibaval kidob es ugy cirillbetus, nem ertem miert.

Mas : ugy dontottem xFreex hianyaban, hogy megiscsak megosztanam veletek a felkesz Turul modot, mar csak azert is, hogy kiprobalhassatok, valamint hatha tobben kiprobaljak, es lenne az illetoknek uj otlete, vagy barmilyen mas meglatasa, ami popecebbe tenne a modot,mivel remelem, hogy xFreex is elokerul idovel, de ha megse, akkor addig is azok akik jatszanak/jatszottak vele, hatha tudnanak nyujtani nemi segitseget a befejezeshez.

tzs182 amikor van idod, hogy egy oldalt csinalj a modnak, majd szolj, es megbeszeljuk hogy mit irjal ismertetonek.

Addig is kis erdekesseg : [link] , [link] , [link]

Mr_no_Name olvasd vegig az osszefoglalot, legalul van egy rakas Saga59 altal leforditott mod, mindegyik jo.
A legjobb modokbol mondok parat : Spectrum Project ; egy uj mod, amit mar 3ik-szor toltam vegig es uj, Erdo forumtars forditgatja magyarra : Wind of Time ; The Way to Pripyat ; ENOT ; AMK Devolution ; ez utobbi 2 mod hosszas, az elozoek 2-3 nap alatt sima vegigvihetok.Ezek COP modok.Megemlitenem meg a Sohajok volgyet, egy teljesen uj palyat tortenik a cselekmeny.
A ShoC modokbol a Hullocsillag elvezetes, a tobbi felsorolt nem is ismerosnek tunik, de nem tudom mar melyik COP es melyik ShoC es hogy melyikkel jatszodtam.

[ Szerkesztve ]

(#33425) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Mr_no_Name: Javaslom az összefoglalót megnyitni, plusz nézz be hozzám ha gondolod: [TzsWeb] Az SGM amúgy szerintem nem rossz, a Diverzáns-t is kipróbálhatod... :) A Szövetség idejét szerintem későbbre tedd, a nehézsége miatt.

Erdő: Nekiálltam újra, fogok pár képet küldeni megint. Van egy új küldetés, amiből semmit nem értek, majd ránéznél? :) Bár területen adja az egyik fegyverkereskedő a feladatot.
Amúgy újabban egyre többször dobál ki a game random, nem tudom mi lehet, pedig csak a nehézségi fokozaton emeltem egyet.

Antonius1978: örülök, hogy jelentkeztél, már vártam. Péntek estig van időm, simán összehozhatunk egy ajánlót, de szerintem mélben beszéljük meg ezek részleteit. A linkjeid érdekesek! Kíváncsian várom, mi lesz ebből :)

Az Agropom-nál mi a hibaüzenet? Írd be, hátha találunk rá megoldást.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#33426) Mr_no_Name


Mr_no_Name
tag

Köszönöm szépen a válaszokat! A Call of Chernobylt szerintem megnézem.

Igazából jobban örülök az angol modoknak, mert a többi játékból kiindulva úgy vettem észre, hogy a magyarítások nem követik a mod frissítéseit, mert általában a szövegekbe is belenyúlnak a mod patchelésénél, akkor meg már a kész magyarítást is szét kéne szedni - össze kéne rakni...bár tekintettel arra, hogy maga a játék sem angol nyelvű ezért kétlem, hogy amerikaiak - angolok vagy olyan ország csinálna hozzá modokat akik többségben az angolt beszélik... a Gothic II-őt is az oroszok fejlesztik tovább már évek óta...persze angol fordítás nélkül :(

Még általános iskolás koromban hallottam a STALKER első részéről, hogy milyen lesz, milyen ötletek lesznek benne (kb 2004-2005 környékén), ezeket 2012-2013 körül sikerült a modokkal nagyjából összehozni (lol).

Viszont még mindig azt mondom, hogy lehetne egy agyonbonyolított - agyonrészletezett craft rendszer, millió +1 tárggyal, mert szerintem van azért hely ehhez. Én inkább a craftot, fegyver módosításokat, több tárgyas, frakciós - bázisépítős modokat részesíteném előnyben (meg aztán a PDAs top 10-es rankrendszernek is lehetne értelme, előnyökkel járhatna ha "elit" sztalker leszel, ilyesmi, tehát egy hierarchikus összetett rendszernek is tudnék örüln), ami jobban húzza a játékot az RPG stílus felé.

[ Szerkesztve ]

(#33427) Balathruin válasza Mr_no_Name (#33426) üzenetére


Balathruin
veterán

Ez nem Fallout. :N

(#33428) Yutani válasza Mr_no_Name (#33426) üzenetére


Yutani
nagyúr

Tipp a CoC-hoz: menj le a Clear Sky bázishoz, és ott beszélj az öreg Doc-kal. Én ma találkoztam vele a bázis előtt (itt be lehet sétálni a CS bázisra), és mindjárt megkaptam tőle azt, amit hiányoltam.

#tarcsad

(#33429) Yutani válasza Yutani (#33428) üzenetére


Yutani
nagyúr

További tippek:

- A Janov állomás melletti mobil laboratóriumban lehet vállalni tudós kíséretet mérésekhez, legalábbis ha ökológusként kezded a játékot. A küldetést a laborban kapod meg a bent lévő tudóstól. A küldetést teljesítve visszatérsz a tudósokkal a labor elé, de nem tudod befejezni a feladatot, mert nem a megfelelő párbeszéd nyílik meg a mérést vezető tudóssal (csillaggal jelölve). Ekkor el kell menteni a játékállást és visszatöltés után a vezető tudóssal beszélve le tudod zárni a küldetést. 5-8000 rubelt kapsz egy küldetésért, ha jól rémlik, és bizonyos időközönként újra el lehet végezni, jó pénzkereseti lehetőség.

- Én azért választottam az ökológus frakciót, mert az csak a banditákkal van ellenséges viszonyban. (Lehet Monolit frakciót is választani, az a legkeményebb, az mindenkivel harcban áll.) Ha ezt a csoportot választod, akkor a Janov melletti mobil laborban indul a játék, a fent említett küldetéssel tudsz is kezdeni rögtön.

- Találkoztam olyan küldetésekkel, ahol olyan feladatot kellett volna végrehajtani, ahol egy baráti, vagy semleges frakciónak kellett volna ártani (Clear Sky frakció számára le kellett volna lőni egy katonai helikoptert). Ezeket nem vállalom el, nem akarok ellenséges viszonyba kerülni a banditákon kívül senkivel. :)
Ugyanakkor vannak bérgyilkos küldetések is. Sidorovich ad egy olyat, ahol egy magánzó sztalker táborban kell kilőni egy célpontot. Ha ezt megteszed, rögtön ellenségekké válnak, akik ott vannak vele. Azt nem próbáltam ki, hogy ha visszatérek később, még mindig ellenségesek-e.

- A gyors utazást külön patch-el kell aktiválni a játékban, ezt megtalálod a moddb-n (fast travel).

#tarcsad

(#33430) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

[Wind of Time]

Bár terület. Megmenteném én ezt az öreg Erdészt, a rák elleni képződménynel, de hol található? Körbejártam mindent itt.[link]
A marker a terültet jelzi az oké, de a relikviát sehol se találom. Vagy ehhez speckó detektor kell?

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#33431) Antonius1978 válasza ' Tzs , (#33430) üzenetére


Antonius1978
addikt

Bele kell menj a rozsdabarna kontenerbe, ahol allsz, ott teljesen menj balra, ami le nem huppansz az ajtaja ele.
Kertek otleteket, hogy hol talaljatok a szerszamkeszleteket ? Persz penzert az informator is elmondja, de az egyik kalibralo cuccot nehezebb megtalalni, alkalmazni kell a balkez szabalyt...

Amugy csinaltam par kis videot a modrol majd elkuldom neked a hivatkozasokat, jelenleg is meg toltom oket felfele...
Majd valami szoveget is osszeutok, a Budapest Wasteland kepet hasznald majd az oldalhoz, ugy ahogy hasznaltal egy festmenyt, ahol a forditando modokrol van szo, epp az a kep van a Turulban is, de hogy erdekesebb legyen, tedd a Wastelandet, de adj hivatkozast az eredeti oldalhoz, ez a tulaj kerese, ha megis - vizszintesen atforditva - lecserelem a kezdokepernyot a Budapest Wasteland-re, akkor majd a kepen rajta lesz a tulaj neve, igaz irtam neki, hogyha volna kedve, akkor kellene egy hasonlo, csak a paksi eromurol, mert az jobban illene a modhoz :DDD

Majd osszeutom a leirast, igazabol sokat nem kell kinlodjak, mert ez egy alapjatek, csak kepzodmeny, pancel, fegyver bovitessel, es 1-2 aprosaggal megfejelve.

Kinsiinoo forumtars ert picitt a szkripteleshez, csinalt is 1-2 kuldit, pl a tudosok megveszik az elhullott mutansok testreszeit (ez a jelenlegi valtozatban nincs benne, mert ezt meg azelott keszitettem) - ezt a mutans testresz modot xFreex tette be, igaz nem mindig kapunk testreszt, majd egy jobbra kellene cserelni, a Spatial Anomaly modban volt egy jobb, ami minden mutansnal adott testreszt, sot raadasul szepen hallatszik, ahogy vagdossuk a testreszeket.
Ugyancsak ebbol a modbol ihletodve, pl Szultan atvehetne a banditai szamara a leselejtezett fegyvereket, tehat ahhol hogy penzhez jussunk, nem kellene idot tolteni a javitassal.Ugyanakkor lenne egy olyan otletem is, hogy ugyancsak a tudosok kernenek minden fellelheto kepzodmenybol egyet tanulmanyozasra, majd laboratoriumi kornyezetben az egeszet egybegyurnak egy hiper-szuper kepzodmennye.Az hogy ez milyen modon tortenik, majd leirom, a Chernobyl Chronicles forditasa folyaman - ami meg jelenleg is szunetel, de majd ujra nekiugrom, ideje volna - a kornyezet leirasakor koltottem egy kis magyarazatot a kepzodmenyekkel kapcsolatosan.Ugyanakkor Kinsiinoo probalkozott azzal, hogy uj karaktereket is beillesszen a palyara, toluk kapnank meg kulonfele feladatokat.Ugyanakkor pl Vadaszhoz is be lehetne tenni egy olyan kuldetest, hogy vigyunk neki egy 10 kimerakarombol allo gyujtemenyt, mert lancot akar belole kesziteni emlekbe, mielott elhagyja a Zonat stb.

Ehhez kerem majd a forumtarsak segitseget, hogy otleteket talaljanak ki, amit majd lejegyzek a mindenhato tablazatomba, es talan majd idovel egyszer meg is valosulhatnak...

A legnagyobb almom az a zombis mod lenne, amirol mar egyszer irtam a forumban egy kis novellat, azota sem foglalkoztam vele, de azt hiszem, majd irok egy kis regenyt a dologrol a' la' Budapest Metro 2033, valaki elolvasta a FB talalhato regenyt, amit az iro megosztott ? Nekem nagyon bejott, volt 1-2 jopofa bekopes benne, olvassatok el feltetlenul.

(#33432) ' Tzs , válasza Antonius1978 (#33431) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Köszi, közben meglett.
A szerszámkészletekhez jöhet 1-2 tipp, bár 2-őt már magamtól is megtalálok.
Oké, várom az infókat, még egyeztessünk és megírom az ajánlót.

Egy kis spoiler (aki nem játszotta végig, ne olvassa el!)

A Vörös erdőben összefutottam magammal! :D Na most ugye ez még nem fordulhatna elő elvileg csak a játék vége felé. Érdekes, hogy ő lőtt a kutyákra, mondom besegítek magamnak :O De amint közelítettem a játék kidobott. A következő betöltésnél egyszer csak jött egy psy-kitörés, majd halott vagyok. Gyors átvizsgáltam a ruháimat :D [link] és találtam egy PDA-t.

spoiler vége

Erdő: nem lehetne, hogy előre vedd ennek a PDA-nak a lefordítását? Érdekelne, hogy miről szól :)
[link]

Amúgy valami eléggé elromlott második végigjátszásra. Megjelent egy új küldetés, amiből csak annyit értetem, hogy öld meg a gyilkosokat a Bár-nál, ez megtörtént, majd ezelőtt és után pár oda-vissza mászkálás után ezt kapom a Vörös erdőben: [link]. Mi a feladat? [link] (és ha már itt tartunk, a képen látható egy rejtekhely, ami pár sziklához vezet. Csakhogy a bozótostól nem találom. Valaki megtalálta már ezt?)

Aztán...most nem nyírtam ki Diodorus-t, el is tűnt. Találkozunk még vele, vagy felesleges körbe-körbe mászkálni?

Aztán...az őrült stalker táskáját is úgy látszik jó hamar kézbesíteni, mert Max eltűnt a Szabadság bázisról, látom hogy a Halott városnál vár, de így is át lehet jutni hozzá? (Ugyanis a Szabadság klikkesedése küldetés nem is volt (valszeg már nem is jön elő?) és úgy rémlik, hogy annak kapcsán jutunk el hozzá.)

Aztán... volt itt egy rádiós küldetés [link] ezzel mit mértem, mire volt jó?

Csináltam még képeket a fordításhoz, küldjek még, vagy eléggé elfoglalt vagy? :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#33433) Erdő válasza ' Tzs , (#33432) üzenetére


Erdő
tag

SPOILEREK!
A Vörös erdőben saját magam pda-ját már fordítom. Én csak a legutolsó végigjátszásnál akadtam össze (ott) magammal, ezért maradt a végére.
Feladatként szerintem nem nagyon kell csinálni semmit sem, amikor a végén Kalancha prof. elmagyarázza, hogy mi történt valójában, akkor kipipálódik a feladat. (Ez a Double... küldetés )
A sziklánál lévő rejtekhelyről is fel lehet venni a cuccot, csak helyezkedni kell egy kicsit.
Diodorus nekem nem jelent meg többet, ha elfogadtam a képződményt. Akkor bukó a feladat, mert Informátor azt kérte, hogy öld meg.
Az oszcilloszkópos küldi egy szimpla mérés Csaposnak. Nem láttam, hogy bármi kapcsolódott volna hozzá. Olyan, mint a hozz egy vadkan patát.
Maxnál figyelni kell. Az is bezavarhat, ha nem csinálod meg időben az őrült sztalkeres dolgot, de arra is, hogy csak üzenet jön tőle, hogy keresd fel, és utána indul be a Szabadságos szakadás. Szerintem csak vele lehet eljutni a Halott városba. Utána Maxtól kapsz egy exot, bár arra nem jöttem rá, hogy a szervomotorokat melyik szerelő, milyen feltételek teljesülése esetén csinálja meg.
A képeket küldjed, azzal, hogy a saját magam pda-járól és az ahhoz kapcsolódó feladatról tudok, meg Gloomynál van még az az ág, hogy ha nem segítesz neki meghalni. Más már nincs felírva, úgyhogy ha ezeken kívül találsz, akkor jöhet (magánüzenetben, ahogy eddig).
Szerszámok: Jantar: erőmű; Bár: a Szolgálatos bejárat melletti Zil és X19 labor; Kat. raktárak: főépület előtti szerelőcsarnok és vérszívók faluja; Agroprom déli épület.

[ Szerkesztve ]

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#33434) Papa Joe válasza Erdő (#33433) üzenetére


Papa Joe
tag

Sziasztok!
Eddig sunyiban olvasgattam a híreket, használtam a linkeket... Most végre azt hiszem tudok segíteni egy kicsit. Az exoskeleton fejlesztéshez kell egy pendrive a rajta lévő adatokkal. Rostockban a katonai raktáraktól érkezvén jobbra van egy épület, azt hiszem, hogy az, amelyikben az oszcilloszkópos mérést kellett végezni. A fal tövében az egyik beugróba találni egy hullát. Az egyik tudós Jantarról. Van nála egy PDA, és egy pendrive. A Rostocki szerelőnek nem kellett, a tudósokhoz irányított és Novikov nagyon örült neki. Jelzem ez a rész nem volt fordítva, de sajnos nincs róla mentésem :-(
Lenne viszont egy kérdésem: nem találom a fegyvert a halott városban. Már az összes vérszívót kiírtootam, benéztem - szerintem - mindenhová, de nem lelem. Esetleg van valakinek tippje?
Előre is köszönöm!

(#33435) Erdő válasza Papa Joe (#33434) üzenetére


Erdő
tag

Kösz, ezt nem találtam meg! Megnézem és pótolom.
A fegyver az egyik ház pincéjében van. Létrán lehet lemenni a házon belül. Lehet, hogy nehezen észrevehető, ezért ha lemész, érdemes nyomogatni az F-et.

[ Szerkesztve ]

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#33436) Antonius1978 válasza ' Tzs , (#33432) üzenetére


Antonius1978
addikt

En meg soha nem akadtam ossze magammal, a PDA-nak nagyjabol ugyanaz a lenyege, mint amit az alagutban elmond a hasonmasod, de Erdo majd pontosan leforditja...
Gyilkosok a barnal : ez az a kuldi, amikor 3 muki var rad lesben abban a gyarban, ahol a mereseket vegezted ?
Szikla alatti rejtek : ott sokat kell vacakolni, guggolni melyre, es a bokorban lesz egy pont ahol elered a hatizsakot...
Diodorusnak csinald vegig a mutanskinyiros kuldiket, aztan kopd be az informatort, kapsz 1 kepzodmenyt, aztan nyugodt lelekkel nyird ki mind a 4 tagot, marad a kepzodmeny, es a kuldi is kipipalva, maskulonben az informator megharagszik es nem segit tobbe, meg Diodorus is eltunik.
Max : nekem az elso 2 vegigjatszasnal elo sem jott a Maxos Halott varos kuldetes, nem ertettem hogy hogyan, melyik vegigjtaszasi agrol kerulunk oda, most a 3iknal hiaba hogy nem volt szukseg hogy a Szabadsag bazisara menjek,megiscsak bementem es akkor jott Max uzenete, lehet hogy ez kotodik ne'mi feltetelehez, hogy kell a taskas kuldi es Stepan kiiktatasa is, nem tudom...
Radios kuldetes : nincs nagy jelentosege, de a vegen Novikov (es Erdo jovoltabol, hogy magyarra forditotta, mert angolul atsiklottam folotte) elmeseli, hogy azok a zorejek, amiket te a radioval befogtal, az nem mas mint egy terbuborekbol jovo jelek, ahol valakik - tudosok es stb - csapdaba estek, talan ez azert van benne, mert keszulni fog egy ujabb mod, ami ennek a kivizsgalasat fogja celozni.

Mindjart megyek, es feltoltom a modot.

Erdo erdekes, en arra gondoltam, hogyha talalkozol a hasonmassal elobb, akkor beindul valami mas kuldetesag, szoval Kalancsaval pipalodik...
Max exoja : en azt hittem, hogy minnel tobb "szivesseget" teszunk a tudosoknak, akkor Novikov annal keszsegesebb lesz a fejlesztesekben, legalabbis ezt szurtem le a videobol amit a YT neztem, es gondoltam, hogy elszurtam, mert a sztalkert leloktem, untam a tudosokhoz maszkalni a dilibogyoert, valamint a fegyvercsempesz bandita PDA-jat szerintem veletlenul a kuldi leadasa elott eladtam Informatornak, es azt hittem emiatt a 2 dolog miatt nem akarja a szervomotrot fejleszteni, a tudos hullajat a pendrive-al nem talaltam meg, elkerulte a figyelmem...kosz Papa Joe, most megyek es megkeresem, amugy a zsoldos exo amit rendelni lehet,jobbnak tunik mint a szabadsagos, habar a szabadsagos jobb anomaliavedelemben, es kepzodmenyekkel ugyis fel lehet tornaszni a golyoallosagot.
Erdo meg 2 kerdes : mi tortenik ha nem segitunk az ongyilkos sztalkernek, es te milyen modon forditod a modot ? Ugyanis en is nekilattam egynek, de nekem nehezebben megy, annak ellenere hogy eleg jol tudok angolul, lassan haladok, mert google forditoval leforditom, es abbol alakitom ki magyarul a dumat, figyelembe veve, amit megertek angolul...
Ha majd ugy alakul, akkor ketten kozosen lefordithatnank a Priboj Storyt, Shield emlitette nekem, hogy jo lenne azt is leforditani...

UI : az elejen, ha egyedul megyunk a banyaba az iranyitot kiiktatni, es joval kesobb ha meg egyszer osszefutunk azzal a stalkerrel, aki adta a kuldit, jon egy szoveg, hogy : Te elsz ?! erre a faszi mondja hogy igen, es ad egy rejtekhelyet, ami az Erdesz melletti epuletben van, fel kell maszni a foepuletre, majd a sodronyon le koteltancolni a rejtekig es ott lesz egy AK-12 karabely, lehet elrontottam a fejleszteset, mert szamomra ugy tunik, hogy az AEK971 a legjobb fegyver az egesz jatekban, marmint a karabelyok kozott, na meg az SA85...De nekem az AK-12 baromira tetszik, es majd tavcsovet is lehet venni hozza a lakokocsis kereskedotol.

(#33437) Riot Gin válasza Antonius1978 (#33436) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Turul mod mikor jön ki? :D

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#33438) Antonius1978 válasza Riot Gin (#33437) üzenetére


Antonius1978
addikt

Hat, epp intezem a feltoltest, de bekrepalt a feltoltes, meg szerencse, mert eszembe jutott, hogy mindent osszecsomagolok 1-etlen allomanyba, es az uj jobb lesz, remelhetoleg.

Amugy te jutottal az eszembe, amikor lesz kedved, kellene csinalj egy egyedi Szabadsag Vedelmezoje ruha-bort, a modban kellene a Szolgalatos vezernek, Shulganak talaltunk egy kisse masabbat, de a Szolgalatosnak viszont nem...Meg bongeszd vegig az osszes Napnyugta,SEVA,Katonai,Exo stb, egyszoval minden bort amid csak van, az en gyujtemenyem otthoni gepen van, de hatha te is talalnal meg valami izgi ruhabort (en tobb mint 100-at vegigneztem sok modbol), majd ha leszeded a modot es kiprobalod, akkor majd meglatod, hogy mindegyik kulon arccal rendelkezo szereplonek lecsereltuk a ruhajat, azaz majdnem mindegyiknek.
Esetleg 1-2 fegyverre ilyen olyan cicomakat, de ez csak most merult fel bennem, ez nem fontos annyira, a mod egyetlen igazi, eredeti modellel rendelkezo fegyveret, az AMD-65-ot xFreex mar elintezte, popecul nez ki, es regebb en is csinaltam egy atalakitast sarga markolatra, az is baromira jol nez ki, az veletlenul ki van irva DVD-re, ugyhogy majd megosztom veled, ha ki akarod probalni, de ahhoz ki kell csomagolni a kotegelt allomanyokat, mert nem emlekszem hogy ez a cucc melyik konyvtarban van, maskepp elegendo volna Gamedata mappat letrehozni, es oda betenni, mert a Gamedatat a kotegeltek elott olvassa.

(#33439) Riot Gin válasza Antonius1978 (#33438) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Remélem még ma feltöltöd. Egyébként meg van bőségesen anyagom ( 200-300gb-nyi stalker mod)

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#33440) Erdő válasza Antonius1978 (#33436) üzenetére


Erdő
tag

Nem biztos, hogy igazam van a Double küldetés kapcsán. Én nem találkoztam mással, és Kalancha magyarázatánál tényleg kipipálja, de írtok itt egy-két olyan dolgot, amit én nem találtam meg, illetve amire nem jöttem rá (pedig már háromszor végigtoltam), úgyhogy bármi lehet; biztos vannak még rejtélyek...
Ha jól emlékszem, Max akkor hív magához, amikor a szolgálatos osztaggal kapcsolatos nyomozást befejezzük és jelentjük az eredményt Voroninnak. (A szabadságos exonak azért megvan az az előnye, hogy ingyen van...)
Gloomyt még nem fordítottam le teljesen, de az elejéből, illetve a játékból az jött le, hogy nem is szimplán depis, hanem hasonló élményei, látomásai voltak, mint ami több helyen is szerepel a játékban, és ettől teljesen szétcsúszott. Utána még beszélni kell Ozerskivel, akitől talán újabb fontos adalékokat tudunk meg (ez még nincs kész), és végül Gloomy életben marad.
A fordítást úgy csináltam, hogy elkezdtem a játékot, és ahogy haladtam, fordítottam, visszatöltöttem, ellenőriztem stb. (Ameddig volt ehhez türelmem, utána előre-előre szaladtam.) Amikor az egész végére értem, elkezdtem újra, és próbáltam azokat az ágakat is játszani, amik elsőre kimaradtak. Szerintem ez nagyon sokat segít, mert ha nem világos is egy-egy mondat, abból, ami történik, rá tud jönni az ember. Online szótárakat és google fordítót is használtam, de inkább a szavakat fordítottam és a történettel összevetve próbáltam a szöveget kialakítani, mintsem nagyobb részeket guglizni. A google fordító olykor hasznos volt, de a legtöbb esetben nem lehet átvenni egy az egyben, érdemes megnézni a szavak jelentéseit, hogy rájöjj, melyik illik a történetbe.
A Pribojról majd beszéljünk magánban, ha úgy alakul.
Ui.: AEK-971 és SG-550! És a lényeg: VSKS orosz mesterlövész puska a szabis szerelőtől! (Sajnos nem mindig azt adja.)

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#33441) ' Tzs , válasza Erdő (#33440) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

A double küldetés a legvégén pipálódik ki. Most végeztem másodjára a moddal. Érdekes, van ebben még pár végigjátszási lehetőség szerintem. Max-al kapcsolatban én is úgy emlékszem. De az most már biztos, hogy azonnal menni kell hozzá, különben a Halott város sztori kimarad! Most nem is jutottam el oda, hogy jobban körülnézzek és a Szabadság szakadása küldetés is egy az egyben kimaradt. Dio tényleg eltűnik és ha nem lövöd le az artifakt elfogadása után akkor a küldetés bukta.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#33442) shield válasza Erdő (#33440) üzenetére


shield
Topikgazda

Érdemes még használni a https://translate.yandex.com/-ot is.
Nem akarok bele beszélni a fordításodba, de a Gloomy helyett nem hangozna jobban a Komor?

Másik dolog, jó lenne ha betennéd az aláírásodba a fordításod helyét, mert aki ide téved nem fogja megtalálni.
Mondjuk most nekem is vissza kell keresnem. :D

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#33443) Erdő válasza shield (#33442) üzenetére


Erdő
tag

Kösz, ezt nem ismertem.
A neveket nem fordítottam le, csak az összezagyvált eredeti és angolosított neveket próbáltam meg javítani. (Pl. Forester sok helyen Lesnik volt stb.) Meg lehetne csinálni, de erre egyelőre nem volt érkezésem, mert a Forester-Lesnik dolog is mutatja, hogy ezt csak alaposan, következetesen mindenhol javítva érdemes megtenni.
Az aláírást értettem, teszem.

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#33444) shield válasza Erdő (#33443) üzenetére


shield
Topikgazda

Na... elkezdtem újra a fordításoddal, eddig tetszik. Amúgy is az első kezdésnél a zsoldosokat kinyírtam Limanszkban, így pedig más lett a kifejlett, hogy most megmaradtak. :)
Nekem nagyon kicsik a betűk, mert 1920x1080-ban játszom, nehezen olvashatóak a szövegek. De semmi probléma, mert már meg is növeltem, így azért könnyebb olvasni. Ha esetleg szükséged van rá vagy másnak, akkor felrakom.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#33445) rétisün válasza shield (#33444) üzenetére


rétisün
veterán

és hogy lehet a zsoldosokat nem kinyírni, ha egyszer megtámadnak? már ha arra gondolsz, amikor a legelején, amint az 'időgépből' kilépve felmegyek a lépcsőn, és ott találkozok velük.

mod: talán ha nem fegyverrel a kezemben megyek oda? :F

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#33446) Antonius1978 válasza Erdő (#33440) üzenetére


Antonius1978
addikt

Te nagyon tokeletesen forditottal, el voltam amulva a szabatos kifejezesektol :C

A multkor 1-2 honapja en is igy teszteltem le amit forditottam a Chernobyl Chronicles-nel, habar az en dolgom egyszerubb volt, mert a mod rovid(ebb) is, valamint mar most jatszodtam ki 3x-rra, igy mar volt fogalmam, hogy milyen szoveg illik oda, par kifejezestol elszallt az agyam, nem jottem ra mit jelentenek, de nehol ugysem lenyeges, mert csak duma, hogy pityipalko mit mikor es hogy csinalta...

Amugy meg sokat gondolkodtam a parbeszedeken is, hogy hogyan alakitsam oket, valahogy ugy, hogy kisse viccesek is legyenek, meg kozonsegesek is egyes helyzetekben, elkepzeltem, hogy en kb mit mondanek egy hasonlo helyzetben, es az angol szoveg figyelembevetelevel magyarosra alkottam a szoveget.

Oke, a Pribojt majd megbeszeljuk joval kesobb, amikor te is befejezed a Wind of Time-ot, es en is a Cherbobyl Chroniclest.

A tegnap elcsesztem egy rakas idot, hogy minden fegyvert megrendeljek, es lattam azt a mesterloveszt is, amit emlitesz, az mitol olyan jo ? mondjuk sokat sebez, de 5 loszere van, lehet hogy lehet boviteni, es alapvetoen mar hangtompitos.

Retisun : igen, elteszed a fegyvert, ugy mesz fel, es amikor megszolitanak allsz egy helyben amig odajon a zsoldos.

[ Szerkesztve ]

(#33447) shield válasza rétisün (#33445) üzenetére


shield
Topikgazda

Igen fegyver nélkül állsz míg oda nem jön a zsoldos, első alkalommal én is leszedtem őket.

Most kicsit elakadtam. Vöröserdőben elmentem keresni a tudósokat, nem voltak ott visszamentem Erdészhez és most várom az értesítését. Amikor még az angollal játszottam, akkor kaptam küldetést, gondolom a szerelőtől, hogy a bányában keressek neki elektro cuccokat, de semmi pedig Gerának kipucoltam a bányát.
Most csak nézelődöm itt az őrposztnál. Igaz lenne egy küldi, hogy nyírjak ki egy szolgálatost képződmény miatt, de ezt még nem vállaltam el. Lehet nem lenne jó.
Habár csak próbának megcsinálom. - Megcsináltam, de nem jó, mert az célpont Fontos NPC.
(Szemenov - Szemjonov, két eltérő elnevezés)

Ilyenek lettek a feliratok:

Picit jobban olvasható 1920x1080-ban. :D

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#33448) Erdő válasza Antonius1978 (#33446) üzenetére


Erdő
tag

"par kifejezestol elszallt az agyam, nem jottem ra mit jelentenek, de nehol ugysem lenyeges, mert csak duma, hogy pityipalko mit mikor es hogy csinalta..."

Köszönöm, most nagy kő esett le a szívemről! (Viszont a szabatos kifejezések még nem feltétlenül jelentenek jó fordítást is...)
Az orosz puska: hát tetszik, kinézetre is, meg hogy gyakorlatilag hangtalan (ahogy utánaolvastam, most vált világossá, hogy amikor a Hullócsillag egyik küldetésénél kapunk egy "Kipufogó"-t, na az ez), és brutál a sebzése. Irányító, vadkan, törpe - mind egy lövés. Persze, aki szereti munkásabban előadni a dolgokat, annak nem biztos, hogy bejön.

[ Szerkesztve ]

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#33449) Antonius1978 válasza shield (#33447) üzenetére


Antonius1978
addikt

Miert olyan fontos az az NPC ?

Erdő nem muszaj mindent szorol szora betartani, mert nem is lehet elmeletileg, a nyelvek kozott vannak kulonbsegek, ertelem es erzelembeli kulonbozosegek.
Pl , es most ezt a ket nyelvet emlitem, mert oket ismerem jobban, a magyaron kivul a romant es az angolt.
Vegyuk pl a szép magyar szot : romanul frumos, angolul beautiful, a roman az kb a szep szinonimaja, de a beautiful nekem inkabb gyonyorut jelent, mintsem szepet.A gyonyorure meg a gyonyoruszep-re meg nincs kifejezese a romannak, az angolt nem tudom.A szlavban is csak lepa van az osszes magyar szora, legalabbis a szotar szerint.
Van a roman urât, ami kb rusnyat/csuf-ot jelent, az angol ugly szinten.De ha jol ertettem, akkor a romanban pl nincs tobb kifejezes erre a szora, mig nekunk van a rut,csuf,csunya,rusnya,ronda,ocsmany szavaink, melyek mas arnyalatokat adnak.Pl a roman tarsamnak az istennek sem tudtam elmagyarazni, megertetni, hogy pl milyen a "fanyar" iz, mert az neki siman keseru, es kesz.A szotarban sem talaltam roman fanyart, tehat lehet hogy nincs.
Ha az angolban is csak mondjuk ugly van, akkor ha ok forditanak magyarrol angolra, nekik az osszes magyar arnyalat csak ugly lenne, mig ha angolbol magyarra csinaljuk, akkor mi megkulonboztetesul mondhatjuk hogy Scar/Sebhelyes/Heg arcan milyen csunya az a sebhely, az iranyito keze de ronda, a burernek de ocsmany a pofaja.Azoknak akiknek nincs tobb szavuk erre, nekik, de vegulis lehet nekunk sem szamit, mert mindegyik csuf/urat es ugly, a lenyeg ertheto, csak mi jobban tudjuk arnyalni a kulonbsegeket.

Visszatoltom a rendeles mentesemet, es kulon megfigyelem a Kipufogo teljesitmenyet, habar utobb azzal szorakoztam, hogy a Magician altal atadott rejtekhelyen talalt AK-12-t fejlesztgettem kulonbozo modokon, a lenyeg az, hogy kaptam egy alacsonyabb tuzgyorsasagu, de pontos fegyvert, amit csak a nyilt iranyzekkal hasznalok ujabban, mert az lenne a normalis, a modunkban is az AMD-65-ot is igy hasznalom :D

UI : de nekem nagyon tetszett a szabatos forditasod, olyan mintha egy tudomanyos jelentest olvasna az ember :D
En mar picitt maskepp forditok, de nalam is vannak hasonszoru leirasok, mert a Chernobyl Chroniclesben is van par ilyen iranyu szoveg.

[ Szerkesztve ]

(#33450) shield válasza Antonius1978 (#33449) üzenetére


shield
Topikgazda

Azt még nem tudom, de ez a Szolgálatosok ellenőrzőpontjánál ül, de Ő tudós. Biztos lesz vele küldetés.

A nyelvekről pedig azt hiszem szinte mindent leírtál, mondjuk a románt nem is merem, Hál' Istennek, de ez az angol is "nagyonegyszerű" nyelv, de nem a szó szoros értelmében. Egy rohadt szónak van vagy 50 jelentése is, és lehetőleg a leg ellentétes értelemben. Románt ahogy hallottam, egy összelopkodott nyelvnek tartom. És csak eddig egy jelzőről beszéltél és még hol a többi nyelvtani dolog.
Meglátszik melyik egy ősi nyelv és melyik az összetákolt.

Hogy áll a Chernobyl Chronicles?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.