Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) Piazza válasza Piazza (#31485) üzenetére


Piazza
tag

Sziasztok,

Valakinek nem jutott eszébe valami a problémámra?
Nem sikerült előrébb jutnom :W

Miért nem megy az N18U a Tmob+3Gstick-el?

De ha már ez így nem megy, akkor valaki aki egy Tomato felvarázslásában tudna aktívan segíteni (BP)?
Állítólag tomatoval megy, bár van akinek a gyári sw-vel is.

Köszi.

(#31903) raubisoda


raubisoda
senior tag

Szevasztok.

Van egy nem mai gyerek routerem.DI-524 802.11g Wireless Broadband Router.A lényeg ha beállítok jelszót a wifi-re azonnal el megy a netem.Ha resetelem akkor ok van net.Mi lehet a bibi?

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#31904) Gubek-Einste válasza Modst3R (#31900) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mire van formázva a HDD?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31905) Gubek-Einste válasza Piazza (#31901) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tomato ügyében itt kaphatsz segítséget.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31906) Gubek-Einste válasza raubisoda (#31903) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég öreg már ez a router így könnyebb lehet, hogy emiatt van ez, öreg router GYIK.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31907) raubisoda válasza Gubek-Einste (#31906) üzenetére


raubisoda
senior tag

:R közben megoldottam de persze hanyagolom veszek újat mert ez már tényleg kihaló félben van.Azért köszi. :K

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#31908) Modst3R válasza Gubek-Einste (#31904) üzenetére


Modst3R
senior tag

NTFS

De megoldva, kicsit szégyenlem is magam. Routert kellett újra inditani.

Csak azért fura egy kicsit, mert elvileg az USB Plug & Play ugye?! Np, lényeg h müxik. :C

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#31909) Piazza válasza Gubek-Einste (#31905) üzenetére


Piazza
tag

Leginkább abban kellene segítség hogy az N18U miért nem hajlandó működni a Tmob stick-el.
Kipróbáltam több félével is, felismeri, üzemkész, a beállítások úgy vannak a routeren ahogy itt mondtad te is. Akkor mi lehet a gond?

Nem kell nekem feltétlen tomato.

(#31910) Gubek-Einste válasza Piazza (#31909) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

a kompatibilitási listában benne van az adott stick?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31911) Piazza válasza Gubek-Einste (#31910) üzenetére


Piazza
tag

Igen benne van. Leginkább amivel használnám az vagy a zte mf195 vagy a huawei e3372.

(#31913) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Van valakinek tapasztalata ARM Cortex-A9 Broadcom BCM4709 cpu-val kapcsolatban (Xiaomi R1d router)? Mennyire melegszik másnál? Sok az állandó 70 fok neki, vagy érdemes lenne lejjebb vinni? Asztali gépnél/vga-kártyánál végül is nem vészes ez a hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#31914) Wlac


Wlac
Ármester

Sziasztok! Kaptam egy Asus RT-N12 B1 típusú routert, azonban az előző tulaj nem tudta megadni a belépési adatokat. Próbáltam a reset gombbal visszaállítani a gyári beállításokra, de valamiért nem akar összejönni, pedig elvileg mindent a leírás alapján csinálok. Lenne valami trükkje a dolognak?

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#31915) csixy válasza Wlac (#31914) üzenetére


csixy
addikt

30-30-30-as resetet próbáltad?
Áram alatt a reset gomb benyomva tartása mellett 30 másodperc múlva a tápot kihúzni, majd 30 másodperc múlva visszadugni a tápot, majd újabb 30 másodperc letelte után a reset gombot elengedni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#31916) Multibit válasza Victoryus (#31913) üzenetére


Multibit
veterán

A Broadcom chipek jól ismert sajátossága, hogy erősen melegednek. Más gyártók routerei is ilyenek. Nekem egy Asus RT-AC56U-val vannak tapasztalataim (BCM4708A0). Nem kell aggódni emiatt!

[ Szerkesztve ]

(#31917) norbee1826


norbee1826
újonc

Sziasztok!

Azlenne a problémám, hogy egy pár napja ment minden normálisan egyik este volt internet majd másnap már nem, előszokott fordulni sajnos a szolgáltatónál, hogy random egy-egy napig nincs internet.
A probléma a következő, a megszokott időt kivártam és gyanakodni kezdtem majd arra jutottam hogy router kiköt és csak modemről megy a gépbe a kábel és úgy volt internet. Ekkor elkezdtem gyanakodni a routerre (TP-LINK TL-MR3420) és ujra configurálni resettel... anno 6 éve lőttem be azóta tette a dolgát gond nélkül csak néha követelt egy újraindítást. Meg próbáltam szerintem a létező összes beállítási módot de sehogy se sikerült működésre bírnom a routeren keresztüli internetet. Próbáltam a modemnek a mac címével ami a szolgáltatónál van be regisztrálva azzal sem működött (azóta is: DNS kiszolgáló nem válaszol), persze elég problémás volt régen a beállítás is ugyanis statikus ip-t kér a router auto-detectel.
Segítségeteket szeretném kérni hogy mi lehet a probléma?
Válaszokat előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#31918) Gubek-Einste válasza norbee1826 (#31917) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen neted van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31919) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Mivel nem találtam meg a saját topikját, gondoltam ide írok.

Asus n12 d1-re milyen custom firmware van jelenleg, és melyikről mi a vélemény?
Van olyan ami a gyárira épül, és van benne kliens mód?

Jelenleg most repeater módban használom kliensként, de de gondolom jobb lenne kliens módban erre a feladatra.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#31920) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#31919) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato-t érdemes rátenni szerintem, egész pontosan ezt javaslom:
tomato-K26-1.28.RT-N5x-MIPSR2-132-Max.zip

Az fw cseréhez segítséget itt találsz: Firmware feltöltése ASUS routerre

Nálam hibátlanul megy vele Access Point módban, lassan már 300 napja.

[ Szerkesztve ]

(#31921) norbee1826 válasza Gubek-Einste (#31918) üzenetére


norbee1826
újonc

Green com nevű csoda (falun ez van) egyébként azthiszem a Digitől vagy az inviteltől kapják ők a netet.

(#31922) Gubek-Einste válasza norbee1826 (#31921) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

KI kellene próbálni router nélkül mi a helyzet.
Mivel kábelnet így egy MAC cím regisztrációhoz van kötve az elérés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31923) menyuska81


menyuska81
csendes tag

Sziasztok!

Ajánlottatok egy TP LINK 1043ND routert amit be is szereztem. Kifogástalanul működik, a lakás minden pontján rendesen van jel, sőt még a kertben is.Gondoltam akkor kipróbálom a router media server funkcióját is. Bedugtam egy pendrive-ot. Elsőre megtalálta a laptop is, és a tv is. (LG Smart Tv) A tévén kiválasztom a pendrive-ot, belelépek a Movies mappába amibe a filmeket pakoltam,látja az összes filmet és pöcc röff el is indítja, viszont a mellette lévő felirat filet azt nem látja, tehát nincs feliratom. De egy filmen se. Nem tud valaki erre valami megoldást, hogy működjön a felirat is a filmek alatt?

köszi Bandi

(#31924) Gubek-Einste válasza menyuska81 (#31923) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A tévé egyáltalán kezeli a feliratokat?
Próbáltad már úgy, hogy közvetlenül a tévére dugva mennek-e a feliratok?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31925) menyuska81 válasza Gubek-Einste (#31924) üzenetére


menyuska81
csendes tag

Igen, úgy látja rendesen.Sőt, ha a laptopot osztom meg, és azt választom ki a tv-n , mint media servert, akkor az itt lévő feliratokat is látja. Egyszerűen fogalmam sincs mi lehet a gond.

(#31926) Gubek-Einste válasza menyuska81 (#31925) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdezzél rá itt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31927) topjoyy


topjoyy
tag

Sziasztok!

Van egy ilyen routerem, kb 2 napja vettem és tegnap egy rövid időre megszakadt (2mp), majd most is megszakadt a netem. PPPoE, UTP kábel jön a lakásba.

Mi lehet a gond?

(#31928) Gubek-Einste válasza topjoyy (#31927) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

WAN uptime mennyi?
Logban van valami erre vonatkozó bejegyzés?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31929) topjoyy válasza Gubek-Einste (#31928) üzenetére


topjoyy
tag

Azt hol találom?

(#31930) Gubek-Einste válasza topjoyy (#31929) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A WAN uptime-ot a Status oldalon, a logo-ot pedig System Tools/System Log menüpont alatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31931) MDanny válasza MDanny (#31898) üzenetére


MDanny
senior tag

Sajnos ez sem jött be.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#31932) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne hogy, 2 napja állandóan elmegy a net, néha nagyon lassan 10 frissítéssel betölt 1 oldalt, de szinte mindig azt írja ki hogy az oldal nem elérhető.... ilyenkor se wifi se lanon nincs net! kb 2 hónapos Asus RT-N12+ router, friss Firmware, enné csak béta van ami újabb de azt nem fogom felrakni!

Most néztem logot és ezt írja, korábban ilyet soha nem írt, most meg végtelen sorba ezt ismétli, ha újra indítom a routert akkor kb fél óráig jó aztán kezdődik újra a hibaüzenet.... mit lehetne ezzel kezdeni?

Az időpont változik de ezt írja végtelen sorba
"Mar 12 19:06:31 kernel: nf_conntrack: table full, dropping packet."

(#31933) Intruder2k5 válasza Nwis86 (#31932) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gondolom torrent kliens fut a háttérben, vagy valami egyéb filemegosztó, ami nagyon sok kapcsolatot nyit meg, és amikor eléri a routerben beállított maximumot, akkor az újabb kapcsolatokat a router egyszerűen eldobja. Limitálni kellene a kapcsolatszámot a torrent kliensben mondjuk 100-ra, akkor feltehetően nem lesz ilyen gondod.

[ Szerkesztve ]

(#31934) topjoyy válasza Gubek-Einste (#31930) üzenetére


topjoyy
tag

Statust nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#31935) Nwis86 válasza Intruder2k5 (#31933) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Igen megy a torrent, de az mindig is ment... és mostanság amúgy is csak be van kapcsolva de vagy nincs is benne adatforgalom, vagy minimális. Egyébként 150 re van állítva a kapcsolatok száma, de soha nem volt ilyen gondom, pedig az elmúlt évekbe is ment... :(

(#31936) Intruder2k5 válasza Nwis86 (#31935) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK rendben, de én ezzel sokat nem tudok kezdeni. A hibaüzenet szerint nem tud újabb kapcsolatot nyitni a router, és mivel ebben a típusban tudtommal nem állítható a maximális kapcsolatszám, így egy megoldás maradt, csökkenteni kell azok számát.

Csak egyedül használod? Nem lehet, hogy más is most kezdett torrentezni a családban? WiFi megfelelően le van védve? Szomszéd nem kapcsolódhatott rá?

[ Szerkesztve ]

(#31937) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

Szolgáltató váltás óta érdekes dolgokat produkál a router, vagy ha egyáltalán az miatt van e, pl ha gépen, vagy másik gépen, wifin töltök le, akkor lefoglalja a teljes sávszélet és nem lehet másik eszközön netezni már , sőt azon se amin letöltök

a másik, néha nincs net, belépek akkor a router beállításaiba, és a WAN címet 0-nak írja, akkor újraindítom, és akkor jó lesz

ez a router miatt lenne? Asus RTN12+

Xbox One: bandymnc

(#31938) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Üdv!

Kis segítség kellene...portot kellene nyitnom a ZTE F668-as gyári digi routeren a PS4 számára...a PS4 megkaptam a fix ip-t 192.168.1.50

Így csináltam:

Több gondom is akadt. Egyrészről nem tudom, hogy mit kellene választani a WAN Connection-nél, mert két lehetőség van:

Másérszről akármit csinálok, nem nyílik meg. Lecsekkoltam PC-n pl. itt. De mivel nem vagyok túl jártas ebben a témában, így lecsekkoltam a PS4 saját böngészőjében (nem tudom, hogy ez IP-re megy-e), de ott sem, úgy, hogy a TCP 80 mindkét variánsban (a legördülő menü-böl választható 2 ópcióban) elvileg nyitva van:

Mivel így sem ment, próbából nyitottam egy 81-est a 192.168.1.1-re, tehát a gépére, de arra is mindkét variációban azt írja, hogy zárva van. Mit rontok el?

Előre is köszönöm a segítséget.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#31939) Gubek-Einste válasza topjoyy (#31934) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az első menüpont elvileg a Status.
Itt nincsen semmi sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31940) Gubek-Einste válasza bandi0000 (#31937) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen neted van és volt?
A letöltés sima HTTP/FTP vagy torrent?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31941) Gubek-Einste válasza TazLeacher (#31938) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet, hogy NAT-Olt IP címen vagy, ezt ellenőrizted már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31942) ArthurShelby válasza MDanny (#31931) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Miért jó az ipv6?
Max a szolgáltatóknak lenne fontos a váltás, hogy elfogynak az ip címek.
De látom számodra csak így kerek a világ. Sok sikert!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#31943) MDanny válasza ArthurShelby (#31942) üzenetére


MDanny
senior tag

De morcosak vagyunk így korán reggel. :)

Nem, nem csak így kerek, ezzel együtt sem lenne az, de ez magánügy. :)

Van egy rendszer, amiben bizonyos eszközökkel csak ezen az úton lehet kommunikálni, egy biztonsági rendszer hosszútávú tesztjének része. Nem csak azért, mert ettől olyan nagyon jó nekem. :)

Nem gondoltam volna, hogy probléma, ha valaki használ egy rendelkezésre álló szolgáltatást és problémát tapasztal vele (ami 99%, hogy eszköz vagy beállítási hiba), akkor "ne használd" legyen a megoldás és hülyének nézni a másikat (személyeskedő megjegyzést tenni rá), ha teszi. Főleg úgy, hogy más routerrel nem tapasztalható hasonló gond és nemrég még ezzel sem volt. Reméltem, hogy belefér ebbe a topicba a kérdésem és a beszámoló a saját közben felmerülő ötletemre, hátha valaki egyszer ilyet tapasztal majd. Ráadásul ha jelentkezett volna pár ember, hogy nála is ez a jelenség és ne is foglalkozzak vele, mert az egész hibás, akkor én is másképpen állok hozzá.

De köszönöm szépen, peace! :) :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#31944) bandi0000 válasza Gubek-Einste (#31940) üzenetére


bandi0000
nagyúr

gyakorlatilag kábeles volt van, csak más szolgáltató vette át a hálózatot, régen 8/1 volt most 20/1 megás
torrentnél is csinálja, ha böngészőből töltök akkor is, ha telefonról töltök le vagy fel akkor is meghal

Xbox One: bandymnc

(#31945) TazLeacher válasza Gubek-Einste (#31941) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A gond, hogy egy szót sem értek abból, amit írtál... :B

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#31946) Cirbolya_ válasza TazLeacher (#31945) üzenetére


Cirbolya_
csendes újonc

Szia, klikk: [link]

http://whatismyipaddress.com/

és másold ide az ip címed balról lévő első tagját :))

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#31947) Gubek-Einste válasza bandi0000 (#31944) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router nélkül is ez a helyzet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31948) Gubek-Einste válasza Cirbolya_ (#31946) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézd meg, hogy az ONT-ben lévő WAN IP cím és egy netes oldalon (pl ITT) jelzett cím egyezik-e, ha igen akkor nem vagy NAT-olt hálózaton.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31949) bandi0000 válasza Gubek-Einste (#31947) üzenetére


bandi0000
nagyúr

router nélkül nem tudom életre kelteni a modemet, mondták h próbáljam klonozni a mac cimet, de ha a hálózati beállításokhoz brmásolom azt a mac et akkor nem fogadja el

Xbox One: bandymnc

(#31950) ArthurShelby válasza MDanny (#31943) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én csak azt látom, hogy az ipv6 mindenhol csak extra nyűg, elvileg az eszközök, szolgáltatók fel vannak készülve a váltásra, gyakorlatilag meg nem. Mindenhol csak a probléma van vele (pl upc topicban írták, hogy így nem megy a play áruház).
Évek óta ígérgetik, hogy mindjárt itt a váltás, de valahogy mindig csak jövőre jön.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.