Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Ricardo válasza DarkChild (#150) üzenetére


Ricardo
félisten

A Stock droid "gyönyörei"

bl4ze Valahol kellett spórolni.

NFC vízálló kivitel, Qi töltés.

Mondjuk inkább ezeken mint a kijezlő minőségén, anyaghasználaton, vagy a kamerán.

(#152) huberpe válasza DarkChild (#150) üzenetére


huberpe
aktív tag

a do not disturb gombbal be lehet rakni néma módba, ha a hangerő gombot megnyomod és utána a hangjegyre böksz rezgő módba áll. sajna stockon ezek a leggyorsabb gyári megoldások. :)

(#153) tibcsi0407 válasza 8nemesis8 (#148) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az OTP Simple miatt nagyon sokat szeretnének NFC-t.

https://utdetailing.hu/

(#154) dlaj válasza tboy93 (#16) üzenetére


dlaj
őstag

Úgy látom, itt törlik a negatív hsz-eket.

(#155) fattyu válasza (#75) üzenetére


fattyu
veterán

redmi 4 prime. nincs b20 de amugy amit szeretnél. nekem az van és nadon jó

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#156) ORCA58


ORCA58
addikt

"Mi A1 egy vakteszten simán elmehetne csúcstelefonnak"
Ha szó szerint értelemez az idézetet, akkor éppen ott nem!
Elég belehallgatni a videó hangjába. Egy 4-5 éves filléres telefonnak is sokkal jobb volt a videó hangja mint ennek. Ez gyalázat. Ha már minden mást szépen összerakta, ezt miért nem tudják évek óta megoldani a Xiaominál? :W
Különösen ajánlott, ha soha sem videózol vele! Sajna! :O

(#157) Baloo27


Baloo27
aktív tag

Nálunk a vakteszt tapintást jelent,anyaghasználat,stb :)

(#158) tDr1v3r válasza tibcsi0407 (#153) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Igy van. Ha most droidos telefont kene vennem csak NFC-st vennek en is, pont emiatt.

Egyebirant eleg jo keszulek ez, csak az 5,5"-os kijelzo tul nagy nekem. Asszem' droidos jatekszernek meg marad egy ideig a OnePlus X-em...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#159) batai15 válasza Ricardo (#145) üzenetére


batai15
félisten

&kárátékutyá
Nyilván méretben semmi nem tudja überelni a set. Mint írtam a váltás egyik oka volt hogy ki akartam próbálni az iost de jobban bejön a droid.
És mivel droid a fő vonalam esély nem lesz arra hogy 5 coll alatt kompromisszum mentes készülék legyen így meg kellesz szokni a nagyobb méretet.
Nem érzem előre lépésnek az akku időt kivéve de vissza lépésenként sem élem meg. Rettentő gyors a rendszer, eddig nougat rendszert custom rom ként használtam és minden féle telefonom nem volt ennyire fluid. Azt gondoltam a nougat ilyen de úgy látszik csak custom rom ként jelentkezik.
Itt tökéletes a sebesség is.
Kamera jobb az seben de itt sem rosz bőven jó kategória. Fulesel szintén brutálisan jól szól itt is sincs kevesebb érzés.
Szóval kiváló telefon lett valóban.

(#160) tboy93 válasza tDr1v3r (#158) üzenetére


tboy93
nagyúr

Simple is csak akkor jo ha OTP-s vagy, Ersteskent nem eri meg hasznalni :( Az meg hogy OTP-s legyek az kizart, nem mennek bele, de a csaladban az OTP-sek csak szivnak.

(#161) tibcsi0407 válasza tboy93 (#160) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem csak OTP-vel jó már tudtommal.

Ok, késő van már reggel óta. :D

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#162) tDr1v3r válasza tboy93 (#160) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ekkora sapot raknak ra, ha nem OTP-s karival hasznalja valaki? :( En K&H-s vagyok.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#163) gusthy válasza #53667584 (#142) üzenetére


gusthy
veterán

De a note 4-et minek erre váltani?

(#164) tibcsi0407 válasza gusthy (#163) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mert ezen normális rendszer van ;)

https://utdetailing.hu/

(#165) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Hohohó, megint sikerült kifognom egy "Különösen ajánlott" plecsnis telefont :D (Az előző telóm egy Honor 6 volt)

Köszönjük a tesztet! :R

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#166) Baloo27


Baloo27
aktív tag

Most èn vagyok suta, vagy tènyleg nincs lehetősèg állítani az èrtesítèsek hangerejèt?

(#167) tboy93 válasza tDr1v3r (#162) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azt hiszem vagy feltoltod mint a paypalt vagy hozzarendeled az erstes/k&h-s kartyat es tranzakcionkent jutalek. Sima paypass ingyenes, ergo en fizetni az nfc-ert egy Ft-ot nem fogok, az meg hogy toltogessem az egyenleget mint egy domino kartyat az kizart :D

[ Szerkesztve ]

(#168) =Mentor= válasza Viktor0610 (#81) üzenetére


=Mentor=
őstag

Nem beszélve az Mi4c-ről amit 45 ezerért vettem tavaly ilyenkor, persze már nem premier ár volt :) Lehet hogy egy év múlva ez is lecsúszik 50 környékére.

[ Szerkesztve ]

(#169) ORCA58 válasza tboy93 (#160) üzenetére


ORCA58
addikt

Most 2018 február 28-ig (vagy visszavonásig) ingyenes. Utána egy 65 000 Ft-os (ez a maximum) feltöltéssel 950 Ft/hó a költsége.

(#170) dlaj


dlaj
őstag

Kár, hogy olyan retró! :(

(#171) joey04 válasza HoaryFox (#165) üzenetére


joey04
titán

Hát bocs de ilyen ranggal ez el is várható! ;]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#172) UnknownNoob válasza DrBubo77 (#131) üzenetére


UnknownNoob
tag

Nem. BT és USB-n tiszta. Nem recsek, nem pulzás, sőt egész kellemes a sistergés. Valszeg a fejhallgató erősítő csinálja, nem hiszem hogy frissítéssel meg lehetne oldani. 250 ohmos fejhallgatón már nem hallom, de alacsony impedanciájú, rendkívül érzékegy IEMekkel elég gáz lehet.

Szerkesztés: Beyer Amironon is hallom de nagyon halk

[ Szerkesztve ]

(#173) #53667584 válasza gusthy (#163) üzenetére


#53667584
törölt tag

Én nem ajánlottam senkinek hogy erre váltson 🙂
De ha okot kellene mondani, akkor a vanilla Android miatt.

(#174) pinnacle válasza ORCA58 (#156) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Sajnos ebben is 96 kb/s-os hang van. Mennyi lehet a 256 kb/s-nak a licence ha egyáltalán kell érte külön fizetni?

[ Szerkesztve ]

(#175) HKorn


HKorn
addikt

Na köszi a tapasztalatot, hogy kaki a videóhang, így már nem kell magam győzködni, hogy megfelel nekem az 5.5"

Méret mellett pont a videó a másik kritérium. Megvárom a következőt.

Run&Ride

(#176) RedSwallow


RedSwallow
tag

"bruttó 65 ezer forint a Xiaomi hivatalos magyar forgalmazójánál" - Ez az EU Stock s.r.o. szlovákiai bejegyzésű cég lenne?

(#177) Sgr_A válasza RedSwallow (#176) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szlovák székhelyű magyar tulajdonú cég

[ Szerkesztve ]

(#178) TotO'


TotO'
aktív tag

A mai nap produkált egy olyat a telefon, hogy teljesen befagyott a messenger, bekapcsoló gombra se reagált, zsebre vágtam mondván csak tudja valahogy kezelni, később elővettem úgy tűnt helyreállt, majd kicsivel később ismét nézni akartam rajta valamit, de nem kapcsolt be a kijelző akármit csináltam. Ahogy a gombot nyomtam az értesítő led fel illetve lekapcsolt, hosszan nyomtam (kb 5s) és bekapcsolt.
Nem tudom, hogy kikapcsolt-e valahogy magától, vagy épp működött csak a kijelzőre valahogy nem ment a jel, de újraindítás után most jól megy már egy ideje.

Amúgy nagyon elégedett vagyok vele, 65k-ért ez tényleg különösen ajánlott. :C

4a || Neuzer Courier DT

(#179) zileut


zileut
tag

Azt vki meg tudja mondani, hogy a rendszer a 4 GB-ból mennyi memóriát használ?

[ Szerkesztve ]

(#180) tomboy84 válasza zileut (#179) üzenetére


tomboy84
tag

Nekem hétfő óta megy, most 0,9 a szabad. Alapból 3,5 GB-ból gazdálkodik. A hiányzó rész elvileg a GPU-é.

(#181) Roxbury


Roxbury
őstag


[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#182) anorche1 válasza zileut (#179) üzenetére


anorche1
őstag

Nálam 2.7gb az átlagos memóriahasználat, ebből 1.1gb az "Android operációs rendszer" és 156mb az "Android rendszer".

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#183) junkpod


junkpod
nagyúr

"az Android One project keretében életre hívott Mi A1-gyel"
Gondolom nem véletlen éj-ván, akkor "A1-nal"...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#184) gusthy válasza junkpod (#183) üzenetére


gusthy
veterán

R2D2-t is Artu-nak mondjuk magyarul, nem ártúnak :)

(#185) zileut válasza Roxbury (#181) üzenetére


zileut
tag

Messenger/Viber nincs is telepítve?

[ Szerkesztve ]

(#186) zileut válasza anorche1 (#182) üzenetére


zileut
tag

Na ez jó hír, hogy használja a memóriát és nem szabadítja fel ész nélkül.

(#187) Roxbury válasza zileut (#185) üzenetére


Roxbury
őstag

Messenger fent van. Igy Vibert nem is hasznalok. Eleg egy.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#188) junkpod


junkpod
nagyúr

"elképesztően jól kinéző, bár kissé ismerős phablet"
Uram atyám! A jelző amit a szerző keresett az a "végtelenül unalmasan átlagos külsejű".

Box's don't touch!

(#189) junkpod válasza gusthy (#184) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor "ej-van"-nal, mindegy, de akkor sem "ejvan"-gyel... Pfhhhh...

Box's don't touch!

(#190) pinnacle válasza junkpod (#183) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Miért ez nem A"egyes" telefon? Samsung, iPhone telefonoknál is angolul mondod a számát?

(#191) balazs1022


balazs1022
őstag

Eddig a 3 év alatt ez az egyetlen telefon amire azt tudom mondani, "Uraim... ez igen!" :K
A másik ami esélyes lett vna az a G4, de mint tudjuk ott vannak minőségi problémák khmmm... :(((

Ez a telefon baromi jó ajánlat ennyiért. Kamerában is ott van (RAW dolgot még meg kell oldani). Végre nem AMOLED, hanem normális LCD. Proci is pont elég mindenre. Méretre is pont jól eltalálták. Frankó!

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#192) Sys85 válasza tibcsi0407 (#164) üzenetére


Sys85
veterán

Úgy hogy Lineage OS fut a Note 4-emen,már azon is normális rendszer van.Gyakorlatilag a Noze 4-ből A1 "Lite" lett a kevesebb ram/rom és a "csak 1 kamera" miatt,legalábbis az én szemszögemből. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#193) jUUh


jUUh
addikt

Nagyon nagyon jó készülék!

Samsung Galaxy S23+

(#194) Monkey


Monkey
tag

És az volt már, hogy b@szódjanak meg, amiért kihagyták azt a nyomorult nfc-t? :B

(#195) panav3


panav3
csendes tag

Telefon csere előtt állok, főleg a kamera lenne fontos, és a garancia. Moto G5Plus-t néztem ki, bőven elég is lenne. Elolvastam a Mi A1 tesztet, de nem győzött meg, nekem a jobb kamera (főleg video) és a plusz 1 év garancia megéri azt a plusz kb. tízezer forintot (ráadásul akár részletre),van NFC, és a stock droid is adott. És a Moto jobban hangzik, ez is számít én bevallom, ennyi sznobság belefér... Kérdezném hogy meg lehet-e venni 2 év garival az A1-et is valahol, és azért a normális érvek előtt meghajlok, Lumia 640-et váltana, tényleg nincsenek nagy igények.

(#196) pinnacle válasza panav3 (#195) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Itt 2 év garival forgalmazzák, de még nincs náluk.

(#197) tboy93 válasza panav3 (#195) üzenetére


tboy93
nagyúr

A kameraja valoban nagyon feny erzekeny. Ha keves a feny elmossa a kepeket es a videok se lesznek az igaziak. A vaku hót gyenge, az N5-om kb. 3x jobban világít.

Edigital-nal lehet 2 ev garival kerni, de ugy mar majdnem 100k a telefon :U Ha veszed az eustock-nal vedd, magyar gari, wayteq szervizbe kell vinni gond esetén.

(#198) Viktor0610 válasza panav3 (#195) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

panav3:
Vedd a Motot.
Ha így állsz hozzá, a Xiaomival biztos, nem járnál jól.
A Spemalltól megvehető két év bolti garral.

pinnacle:
"Az Ingram Micro Magyarország kizárólag szerződött viszonteladókat szolgál ki. A forgalmazott Xiaomi készülékek végfelhasználók számára a kiskereskedelmi partnereken keresztül érhetők el."

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#199) mjani1172 válasza Sgr_A (#177) üzenetére


mjani1172
addikt

Kb mint a becsületes ügyvéd és a tisztességes politikus.

(#200) hemaka


hemaka
nagyúr

Ennyi penzert eleg jo keszulek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.