Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Helsing válasza buca84 (#850) üzenetére


Helsing
aktív tag

Ebay-ről kb egy hét, ha EU-n belülről rendeled. Magyar boltokkal nem vagyok tisztában.

(#852) buca84 válasza Helsing (#851) üzenetére


buca84
őstag

Köszi!
Már nézem is az amazont és az ebay.de -t :)

(#853) reddoors válasza gusthy (#848) üzenetére


reddoors
tag

Bocsánat , 7.1.2 akartam írni természetesen .
Augusztustól van Oreo https://developers.google.com/android/images
Ha jól emlékszem márciustól már beta teszt volt , előtte adtam el a NEXUS 6P telefonomat, lett volna idő készülni.
Nincs itt semmi meghatározás , az a szégyen , hogy nem OREO van a telefonon .

(#854) gusthy válasza Troy89 (#846) üzenetére


gusthy
veterán

Szerintem a Nova és eközött egyetlen lényeges különbség van, a 3 vs 4 GB RAM. Emiatt nem biztos, hogy cserélnék a helyedben, ha amúgy elégedett vagy vele.
Illetve lényeges különbség, hogy ez nagyobb méretű, de ez ízlés dolga.

(#855) tibcsi0407 válasza reddoors (#853) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mit hoz az Oreo, ami nélkülözhetetlen ezen a telefonon? Csak kíváncsiságból kérdezem, mert nem értek hozzá.

https://utdetailing.hu/

(#856) gusthy válasza reddoors (#853) üzenetére


gusthy
veterán

Augusztus 21-én adta ki az Oreo - t a Google, szóval pont 0 napja lett volna a Xiaomi-nak megjelentetni a telefont Oreo - val, ha egyáltalán létezett volna Oreo Android One.
De az Oreo Android One még nem került kiadásra a Google által, novemberben fogja kiadni, erről van hivatalos bejelentés.
De persze borzasztóan nagy szégyen, hogy egy ősrégi, konkrétan fél éves, 6 hónapos rendszer van rajta (akkor jelent meg a 7.1.2).

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Android_One

Érdemes megtekinteni, hogy melyik socra melyik az aktuális utolsó verzió. (AOSP<>Android One)

[ Szerkesztve ]

(#857) reddoors válasza tibcsi0407 (#855) üzenetére


reddoors
tag

A google részletesen leírja , érdemes lenne átolvasni https://www.android.com/versions/oreo-8-0/,
de nem is az a lényeg mert ha semmit nem hozna akkor is már Oreo kellene, hogy fusson a telefonon nem pedig egy bugos 7.1.2.

Ez a készülék arról szól , azért az a neve , hogy Android One . Ha nem is a pixelekkel vagy a nexus készülékekkel naprakészen de szerintem illene 1 hónapos késéssel frissíteni nem pedig 4-5 hónapos csúszással. Így ennek semmi értelme nincs.

(#858) szmyky válasza buca84 (#850) üzenetére


szmyky
aktív tag

Ebay, európai eladók.

(#859) F.B.I. válasza reddoors (#857) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ennek nincs értelme, ide leírnod ezt. :N

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#860) tibcsi0407 válasza reddoors (#857) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Semmit nem hoz, amit az A1-en ki tudnál használni.
Az Android One előtt mindig is előnyt élveztek a Nexus-ok, most pedig a Pixelek is. Egyszerű üzleti döntés a Google részéről, ezen nem érdemes csapkodni és flame-elni a fórumot.
Így is hamarabb fog Oreo-t kapni, mint sok 200 ezer Ft-os csúcskészülék.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#861) reddoors válasza F.B.I. (#859) üzenetére


reddoors
tag

Lehet te így látod , de azért csak lehet véleményem . Vagy csak jókat lehet ide írni ? :)
Az egész abból indult ki , hogy van -e jobb ajánlat ennél a készüléknél mert sok ember azt hiszi , hogy ez a 70 ezer Ft-os készülék a világ közepe és a legjobb ár /érték ajánlat. :)

(#862) gusthy válasza reddoors (#861) üzenetére


gusthy
veterán

Nem ebből indult ki.
Abból indult ki, hogy érdemes - e egy Huawei novát lecserélni erre. Azt, hogy a te fejedben ebből milyen képzetek keletkeztek, és miért, neked kell tudni.
Valószínűleg nem érdemes amúgy, de ebből semmi se következik.
A Xiaomi kihozta ezt a telefont azzal az ígérettel, hogy idén megkapja az Oreo frissítést. Nem ígérte, hogy szeptemberben, októberben stb.
Nem kötelező ezt a készüléket választani, de méltatlankodni akkor ér, ha a Xiaomi nem tartja ezt be.

[ Szerkesztve ]

(#864) Troy89 válasza gusthy (#862) üzenetére


Troy89
csendes tag

Köszi a válaszokat , akkor alszok még rá egyet :R

Kovács Zoli,buca84 : Mobil Ász-nál néztem volt tok és fólia is hozzá még tegnap délután.
üdv

LIve for Nothing,Or Die for Something?

(#865) Helsing


Helsing
aktív tag

Most előjött egy hiba.
Ujjlenyomat-érzékelő érintésekor sötét marad a képernyő. Csak az érintőgombok kezdenek el világítani. ill hallom a feloldó hangot.
Bekapcsológomb megnyomásakor szintén sötétség.

Utána jött egy messenger üzi és életre keltette a készüléket. Addig viszont se kikapcsolni, se újraindítani nem tudtam.

Ez elég durva bug mivel használhatatlanná teszi a telót.

Most megnéztem és a reset a volume up és a bekapcsológomb egyszerre való, huzamosabb ideig tartó lenyomásával történik.

(#866) HoaryFox válasza Helsing (#865) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nem, a bekapcsológomb 10 mp-ig tartásával lehet a telefont újraindítani, nem kell a vol + gomb hozzá.

Az első problémára pedig a Beállítások - Megjelenítés - Környezeti kijelző opció kikapcsolása volt nekem a megoldás, előtte napi 1x legalább eljátszotta ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#867) gusthy válasza Helsing (#865) üzenetére


gusthy
veterán

Igen, a miui fórumon már írták, hogy ez még nem javult. Nekem szerencsére még nem jött elő.
Ha többször előfordul, akkor addigis, amíg meg nem javul, azt tudod csinálni, hogy mindig előbb bekapcsolod, aztán oldod fel. Persze nem túl kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#868) F.B.I. válasza reddoors (#861) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nincs jobb ajánlat, főleg, hogy 54K-ért vettem, remélem nem fáj? Amúgy sok komoly kis telefonom volt, van de ez viszi a prímet. ;)

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#869) kliszi


kliszi
senior tag

Sziasztok ! Látom sokan kételkednek az eustock boltban , rengeteg telefont rendeltem már tőlük és a tapasztalatom az hogy ez a legszimpatikusabb bolt amivel eddig dolgom volt . Ez a telefon pedig ár érték arányban eddig a legjobb !!

(#870) gusthy válasza kliszi (#869) üzenetére


gusthy
veterán

Kelzsoca tagtárs szíve melengetődik :)

(#871) Matyi222 válasza F.B.I. (#868) üzenetére


Matyi222
aktív tag

50900 Én nyeretem. :)) Remélem nem fáj? ;] ;] ;]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#872) batai15


batai15
félisten

Az hogy lehet hogy egy android one telefon nem kompatibilis a playen lévő Google dialer el? Szerettem volna telepíteni hogy magától frissüljön de apk mirrol apk nem települ.

(#873) Graphics válasza reddoors (#857) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kérdés, ha számodra érdektelen ez a készülék akkor miért vagy itt?

Ez nem telefon ajánló topic, hogy ki mit vegyen.

Ez egy konkrét készülék topicja, aztán arébb lhet kocogni , ha érdemben nincs hozzáfűznivalód. :)

Mindenféle rosszindulat nélkül, bővíthető a tudás is az Android verzió kapcsán, de ezt már fentebb leírták

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#874) DroiDMester válasza batai15 (#872) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

A Leg frissebb LineageOS v3.0 Tárcsázó van benne, nem a google féle, azért nem megy fel :D

(#875) batai15 válasza DroiDMester (#874) üzenetére


batai15
félisten

Hát akkor annyira mégsem hivatalos egy az android one nem? Nem errol volt szó hogy ez full Stock droid ?

(#876) Graphics válasza batai15 (#875) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez oké, csak amit Te fel akarsz tenni az LOS-ra van.

Itt nem az Android One léte kérdőjel, az biztos. A tárcsázó nem erre van

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#877) batai15 válasza Graphics (#876) üzenetére


batai15
félisten

Még egyszer. Google dialert akartam fel tenni amit eddig bármelyik droidra playről felettem. Most apk mirrorrol sem mert nem kompatibilis. Droidmester linkelte hogy ami gyárilag fent van az a Los dialer.

(#878) Helsing válasza HoaryFox (#866) üzenetére


Helsing
aktív tag

És tényleg.

Köszi. Kipróbálom.

(#879) trebrona válasza Graphics (#876) üzenetére


trebrona
nagyúr

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#880) Scva válasza ToniSoprano (#828) üzenetére


Scva
újonc

Szia, lehet tudni, mikor van ilyen nagyon jó áron a Nova?
Köszönöm!!!

Anita

(#881) tamass.szabo válasza Scva (#880) üzenetére


tamass.szabo
tag

Persze.

A Nova topikban biztos segítenek választ is találni erre a kérdésre.

(#882) Graphics válasza trebrona (#879) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jogos, nem gondoltam át mit írok :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#883) nobiand


nobiand
aktív tag

Sziasztok!
Lehet hülye kérdés lesz. :DDD
A fehér/arany mennyire "arany". Férfi számára nem túlzó? Élőben nincs lehetőségem megnézni.

(#884) Troy89 válasza nobiand (#883) üzenetére


Troy89
csendes tag

Szia,
Szerintem ez izlés kérdése, de szvsz bármely fehér-arany kombó egy férfi számára túlzó..

LIve for Nothing,Or Die for Something?

(#885) Graphics válasza nobiand (#883) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Matt fényű, kellemes ezüstös - arany.

Nem tolakodó, bőven vállalható szerintem

@Troy89: Láttad élőben? Nekem fehér autóm van , az se gáz szerintem, igaz arany felni nem jár hozza

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#886) SzBalazs99 válasza Graphics (#885) üzenetére


SzBalazs99
újonc

Az lenne a kérdésem hogy a kapacitív gombok világításának idejét tudom állítani,és ha igen hol?(Nem válasz akart lenni)

[ Szerkesztve ]

(#887) Troy89 válasza Graphics (#885) üzenetére


Troy89
csendes tag

Azért fehér autó egészen más,a legtöbbet gyártot autó szín a fehér. :DDD
Csak saját vélemény, biztos van akinek tetszik és nézhet ki jól ,ahogy a rose gold is,de szerintem akkor se férfias.

LIve for Nothing,Or Die for Something?

(#888) Matyi222 válasza Troy89 (#887) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Szerintem az arany és a fehér szín nem a férfiasság mércéje... Nekem a S7-em arany volt és senki sem mondta, hogy férfiatlan... ;] :DD

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#889) Ricardo válasza Matyi222 (#888) üzenetére


Ricardo
félisten

A Galaxy S6 is jól néz ki arany színben, igaz szerintem az inkább pezsgő szín.

Sógornőm rendelt fehér arany A1-et, így pár nap, és remélhetőleg megnézhetem élőben is milyen.

(#890) nobiand


nobiand
aktív tag

Köszi mindenkinek!
Esetleg valahol lehet kiállítva? Mert akkor rászánnám magam, hogy megnézzem.
Maga az arany színnel nincs gond, csak ne csillogjon villogjon. :DDD

(#891) Graphics válasza Ricardo (#889) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez pezsgoarany, a Samsungokkal viszont sokszor a csillogós jár.

@nobiand : Nem csillog, Google keress rá, olyan mint a képeken

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#892) HoaryFox válasza SzBalazs99 (#886) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nem lehet.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#893) vacs válasza Scva (#880) üzenetére


vacs
veterán

December hó végén szokták akciózni a Nova launchert, ha akciós lesz majd belinkelem ide is!

(^)(>.<)(^)

(#894) SzBalazs99 válasza HoaryFox (#892) üzenetére


SzBalazs99
újonc

Köszönöm

(#895) DroiDMester válasza batai15 (#875) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

indítasz egy TWRP -t azon belül egy fájl kezelőt és törlöd a system/system//priv-app/dialer mappát! ezután felmegy a stock google tárcsázó, ha meg van root akkor még egyszerűbb csak el távolítod a tárcsázót és felteszed a google félét

(#896) grafnet válasza csipuka (#835) üzenetére


grafnet
veterán

Ez OK, hogy kell a Prime a TeslaUnreadhez! (Írtam is, hogy szerintem...)
De, abba megegyezhetünk: TU nélkül nincs kijelzés a Nova Prime-on sem!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#897) Graphics válasza DroiDMester (#895) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És gondolom ezzel ugrik is az OTA Update

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#898) DroiDMester válasza Graphics (#897) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem próbáltam, mert nekem eleve van Root így ugyse megy az OTA csak trükkös megoldással!

de elvileg mennie kell ha csak eltávolítasz pár gyári dolgot és nincs root

(#899) csipuka válasza grafnet (#896) üzenetére


csipuka
senior tag

Azt irtad a free is tudja. Nem tudja.

(#900) #53667584 válasza grafnet (#896) üzenetére


#53667584
törölt tag

Ha szám kijelzés kell akkor kell csak a TU. A Prime tud Oreo stílusú pöttyöcskét tenni az ikon mellé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.