Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) DrMárk79


DrMárk79
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja használom, eddig meg vagyok elégedve vele, bár az ujjlenyomat olvasó... ha nem pont középre teszem az ujjamat, akkor nem oldja fel (előtte nem volt ujjlenyomatos telefonom, így nincs összehasonlítási alapom, de azért azt gondolnám, hogy így (nem)kellene működnie)
Sony Z3 C-ről váltottam, így a telefon hatalmas, remélem hozzá tudok majd szokni.

Illetve, egy olyan kérdés:
Milyen "széf" alkalmazást tudnátok ajánlani, amivel a képeimet, bizonyos (abba a könyvtárba / "helyre") bemásolt adataimat ujjlenyomattal tudnám védeni?

Köszi

(#452) Viktor0610 válasza DrMárk79 (#451) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Töröld az ujjlenyomatot/ujjlenyomatokat, majd add hozzá újra. Senkit nem hallottam még erre panaszkodni, én sem tapasztalom ezt. ;)

Samsung Galaxy A54

(#453) trebrona válasza DrMárk79 (#451) üzenetére


trebrona
nagyúr

bár az ujjlenyomat olvasó... ha nem pont középre teszem az ujjamat, akkor nem oldja fel

Ujjlenyomat hozzáadáskor nem véletlen kell több érintés. Ne mindig "telibe" érintsd és jó lesz. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#454) Viktor0610 válasza trebrona (#453) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.
Plusz kiegészíteném azzal, hogy mind az olvasó mind az ujjad legyen letisztítva. ;)

Samsung Galaxy A54

(#455) <Lacy85> válasza trebrona (#453) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Elfogadja a regisztrációt akkor is, ha mindig ugyanúgy helyezed rá az ujjad?

(#456) trebrona válasza <Lacy85> (#455) üzenetére


trebrona
nagyúr

El.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#457) <Lacy85> válasza trebrona (#456) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Akkor ez nem olyan bolondbiztos, mint a samunál. Ott az egyik ujjnál már a hajamat téptem, mire elfogadta. :DDD

(#458) kengyel


kengyel
nagyúr

Ebben az árkategóriában, nagyon is jó vételnek számít. Szerintem, jó lett a készülék.

kengyel

(#459) Attas válasza DrMárk79 (#451) üzenetére


Attas
aktív tag

AppLock. Remek alkalmazás arra amit szeretnél.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#460) Attas


Attas
aktív tag

Hi. A fényképezésnél a kiváló minőségben is csak 9MP a felbontása? Nem 12mp a kamera? Vagy valamit rosszul nézek esetleg nem állítottam be? Egyébként teljesen jó képeket csinál. Legalábbis megfelelő fényviszonyoknál.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#461) Luck Dragon válasza Attas (#460) üzenetére

Arány 4:3 legyen.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#462) TaylorPro válasza DroiDMester (#426) üzenetére


TaylorPro
addikt

Pont akartam mondani hogy valaki próbálja már ki. Köszi! Én még a Moto G Play Edition miatt vettem meg.

Pixel 8 Hazel

(#463) HoaryFox válasza DroiDMester (#426) üzenetére


HoaryFox
őstag

Én bárhogy próbálkozom, mindig kernel hibára hivatkozik és nem indul el.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#464) gusthy válasza DroiDMester (#426) üzenetére


gusthy
veterán

Igen, de ahhoz gép kell, és egész hétvégén nem jutottam hozzá.
Amúgy a kamera miatt is érdemes rootolni, mert tudja a camera 2 api-t is, ha az ember kézzel bekapcsolja.

(#465) F.B.I. válasza DrMárk79 (#451) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ujjlenyomat felvitel egyik legjobb módszere, hogy egy ujjat többször kell hozzáadni, általában úgyis csak 2 ujját használja az ember feloldásra.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#466) iOce válasza Wesder (#448) üzenetére


iOce
tag

A Mi Max 2-ben is, csak szimpla.

Xiaomi Redmi Note 5 Blue, Apple Macbook Pro 13" 2.9GHz, Dell U2713HM

(#467) vacs válasza Land (#449) üzenetére


vacs
veterán

Dupla koppos feloldáshoz minden képpen custom kernel kell, de én nem ajánlom, mivel ez a funkció folyamatosan "ébren" tartja a telefont, ezért nagyon szívja az aksit.
Kivétel, ha a hardver támogatja, csak nincs aktíválva (5X tudja?)!

(^)(>.<)(^)

(#468) batai15 válasza F.B.I. (#465) üzenetére


batai15
félisten

Nekem csak egy van érdekes módon még vizes újal is fel old.

(#469) kaosz86


kaosz86
aktív tag

egy jó tipp olyan kellene ez ügyben:

hangerőprofilok váltására (normál/rezgő/néma) egyszerű widget

(#470) kaosz86


kaosz86
aktív tag

Ami az ujjlenyomatot illeti, nekem 360fokban felismeri, bármilyen irányból is érintem oda

(#471) whatwhatwhat válasza ShadowX (#340) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Nem tudom mi lehet az oka, de én a felsoroltakból soha egy hibát sem tapasztaltam. Egy hónapja kezdtem el használni. Egyszer regisztráltam + beírtam a bankártyám adatait és azóta tökéletesn működik, az alkalmazást azóta egyszer nyitottam meg, hogy mozijegyet vegyek. Amióta beüzemeltem csak és kizárólag telefonnal fizetek. Minden egyes alkalommal működött. Azt pedig el kell hogy áruljam, hogy abszolút helyes és elvárt működés, hogy ne kérjen kódot 5000 felett se. Valahol olvastam az alkalmazásban. És nagyon nagyon örülök neki, leginkább amikor az aluljáróban veszek bkv bérletet, ne láthassa már mindenki a kódomat, de ez bárhol igaz lehet. A telefonom pedig le van zárva, így biztosítja azt a bintonságot, mint a pin kód, sőt, egészen biztos vagyok benne, hogy így sokkal biztonságosabb. Egyébként egy galaxy s7e-ről beszélünk.

Egyébként azzal nem vitatkozom, hogy te tapasztaltál ilyen hibákat. De érdekes, hogy nálam egyszer se jött elő. Mikor pórbáltad egyébként? Lehet, hogy azóta javították a hibákat. Nem tudom egyébként, mikor adták ki az alkalmazást, de nem lepődnék meg ha egy új rendszernél ilyen hibák fordulnának elő. Amíg valami anyagi kár nem ér, addig nem háborodnék fel tulságosan. Én úgy gondolom, hogy ehhez úgy kell hozzáálni, hogy nem 100%-ig megbízható, főleg amíg egy új dolog. Nálam is ugyanúgy ottvan mindig a kártyám, ha nem működne akkor fizetnék azzal. Bár mégegyszer mondom, erre még nem volt példa. :)

(#472) aprokaroka87 válasza kaosz86 (#469) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Playen az audio profiles widgetre, nincs találat?

(#473) gusthy válasza whatwhatwhat (#471) üzenetére


gusthy
veterán

Nem lehetne ezt itt folytatni?
[link]

Kezd meglehetősen unalmassá válni.

(#474) whatwhatwhat válasza F.B.I. (#465) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon nagyon nem mind1, hogy hogyan regisztrálod be az ujjat. Tehát nem csak random rárakosgatni a regisztrálásnál, aztán amikor a széleit kéri akkor ott is random a széleket. Hanem egyrészt figyelni rá, hogy pont úgy tegyük rá az ujjat, ahogy majd a feloldáskor is használjuk, másrészt pedig regisztrálás közben mindig egy kicsit máshogyan rátenni, hogy tényleg az egész ujjat leképezze. Amióta egyszer így jól megcsináltam, 99%-ban működik. Azelőtt én is többször regisztráltam be, de akkor is rosszabb volt mint most. Na de ez csak az én tapasztalatom, meg telefon típustól függően is változhat.

(#475) whatwhatwhat válasza gusthy (#473) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Nem tudom, nem olvastam végig a topikot és ez volt az első hozzászólásom. Elnézést, ha untattalak. :) Egyébként jogos, csak úgy éreztem erre mindenképpen válaszolnom kell. :U

(#476) gusthy válasza whatwhatwhat (#475) üzenetére


gusthy
veterán

Nem a te egyszem hozzászólásod untatott, hanem az, hogy lassan másról se szól egy olyan telefon topic-ja, amiben nincs NFC, hogy mik az NFC fizetés rejtelmei.

(#477) whatwhatwhat válasza gusthy (#476) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Bezzeg' ha lenne benne nfc, mindjárt relevánsabb lenne a téma! :DDD

(#478) DrBubo77 válasza whatwhatwhat (#477) üzenetére


DrBubo77
addikt

Az összefoglalóban is ott van, hogy nincs NFC. Ezért nincs értelme ebben a topikban az NFC fizetés rejtelmeiről beszélgetni.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#479) bodrob


bodrob
csendes tag

Sziasztok!
Vajon HONOR 7X teszt mikorra várható? Ezen MI A1 készülék, és az előzetesen olvasottak alapján a Honor 7X típusú készülékek között hezitálok.
A MI A1-en milyen a kettő sim kártya kezelés? Erről nem igazán szól a teszt. Nekem viszont marginális kérdés, mert van munkahelyi és van saját, privát sim kártyám is, amit azonos készülékben használok már több mint hét éve.

(#480) batai15 válasza bodrob (#479) üzenetére


batai15
félisten

Dual simes, innentől kezdve mi a kérdés?

(#481) whatwhatwhat válasza DrBubo77 (#478) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Oké.. ugyanezt mondta gusthy is. Már akkor felfogtam. :F

[ Szerkesztve ]

(#482) tDr1v3r válasza DrMárk79 (#451) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem volt droidos ujjlenyomatolvasos telefonom meg, de ugyanezt tapasztaltam ha iPhone-on ugy tanitottam be az olvasot hogy csak a kozepet nyomkorasztam. Csinald ugy a betanitast hogy csak az elso par proban van csak rajta az ujjad kozepe, a tobbin meg a szeleivel nyomkodd!

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#483) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Lesz ennek 5"-es verziója kisebb kávákkal és nagyobb akkuval? Kár hogy nem a 3S/4 vonalból csináltak egy MIUI-atlanított verziót...

(#484) Roxbury válasza Sebhelyes (#483) üzenetére


Roxbury
őstag

nem

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#485) Sebhelyes válasza Roxbury (#484) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Kár.

(#486) batai15 válasza Sebhelyes (#483) üzenetére


batai15
félisten

Lineage rom és jó napot.

(#487) PowerBuldog válasza batai15 (#486) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Azzal össze megy a telefon? :DDD

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#488) gusthy válasza batai15 (#480) üzenetére


gusthy
veterán

Gondolom, hogy dual standby vagy dual active, és hogy mobil net melyiken hogy van. Ezek szoktak felmerülni.
Amúgy dual standby, a mobil netet nem tudom.

(#489) goop válasza batai15 (#480) üzenetére


goop
őstag

A duál aktív vagy sem a kérdés. Mivel ha nem aktív, akkor az azt jelenti, hogy te egyiken elcsacsogsz az asszonnyal fél órát, másikon meg keresne a főnököd, de nem ér el, mivel ha nem duál aktív, akkor levág a másik hálózatról, majd ha letetted jönnek az értesítő smsek. Ez a nem mindegy, a netes kártyát bármelyik foglalatba teheted, szoftveresen lehet állítani, hogy melyik legyen a 3G/4G-s.

[ Szerkesztve ]

(#490) gusthy válasza PowerBuldog (#487) üzenetére


gusthy
veterán

Ááááááááááááááááááá :D

(#491) kelzsoca válasza bodrob (#479) üzenetére


kelzsoca
félisten

Dual standby, ennyi pénzért talán nincs is dual active készülék.

ui: NFC sincs. ;]

https://vertigostore.eu

(#492) Roxbury válasza kelzsoca (#491) üzenetére


Roxbury
őstag

Mate 9 is dual stand. Sajnos annyi penzert sincs mar. Bezzeg a Mate 8...

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#493) ollie válasza goop (#489) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez a telefon dual standby.

***

(#494) gipsztigris válasza goop (#489) üzenetére


gipsztigris
addikt

Van erre egy okosság.
Be kell állítani "nem elérhető" esetére hívásátirányítást a másik SIM-re és fordítva. Így látod, hogy bejövő hívásod van a másikon, miközben az egyiken telefonálsz. Ha nem veszed fel nem kerül pénzbe az átirányítás. Nyilván nem tökéletes megoldás, de arra jó, hogy ne szalassz el hívásokat és a főnöködet marha gyorsan vissza tudd hívni. :))

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#495) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Csináltam egy kis összehasonlítást JPG vs DNG RAW viszonylatban.
A jpeg képet a gyári appal automata módban lőttem. A DNG-t pedig OpenCamera alkalmazással, amit PS CC 2017 programmal konvertáltam PNG-be mindent alapértelmezésen hagyva.
Mindkettőből 100% nagyításon kivágva egy kis rész.

Tessék, melyik melyik? :D

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#496) gipsztigris válasza HoaryFox (#495) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ha így kérdezed, akkor a felső a jpeg, az alsó pedig a RAW-ból kivágott kép. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#497) tibcsi0407 válasza HoaryFox (#495) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Sosem fogom azt megérteni, amikor valakit zavar a zaj, de az nem, hogy a zajszűrés az összes részletet elmossa.
Jól látszik a második képen, hogy mekkora potenciál van a kamerában még, a felsőn pedig szoftveresen hogy rombolja ezt le a telefon.
Oneplus 5-ön is a Snapdragon kamera portolt változatát használom, mert nincs idegesítő zajszűréses "painting effect". Biztos lesz majd Mi A1-re is, ha még nincsen. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#498) HoaryFox válasza tibcsi0407 (#497) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nem is a zaj ami zavar, hanem hogy milyen jó képet lehetne lőni ezzel a telefonnal, csak a gyári szoftver úgy kimossa a képeket, hogy a P&G már kéri a receptet a Xiaomi-tól :DDD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#499) Roxbury


Roxbury
őstag

Ha az oreo mar tamogatja a dual kamerat, akkor a mi oreos frissitesunkben lehet, hogy mar gyari google kamera lesz, nem MI-s?

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#500) PowerBuldog válasza Roxbury (#499) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Nem hallottam róla, hogy támogatná. Különben már az új Pixelekben is lehetne.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.