Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Sys85 válasza mjani1172 (#550) üzenetére


Sys85
veterán

1 hónapig használtam,de én se voltam tőle elájulva és akkor finoman fogalmaztam. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#552) tibcsi0407 válasza gusthy (#544) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Teljesen jogos, amit írsz. Magam is egy E39-cel járok már öt éve. Nincs szívem eladni, így értem mire célzol.
A Xiaomi árazása is meg fog idővel változni, ahogy a Huawei-nél is változott. Egyre drágább lesz a marketing, az EU-s fenntartás és megnő az ár.

https://utdetailing.hu/

(#553) F.B.I. válasza tibcsi0407 (#552) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ezért addig kell vennünk olcsó és középkategóriás, minőségi Xiaomit, amíg olcsó és nem felső kategóriás árral kezdik az arcunkba tolni a szolgáltatónál. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#554) tibcsi0407 válasza F.B.I. (#553) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem csak a szolgáltatónál, hanem mindenhol. Nézd meg a Huawei-t, a kínai listaára a mai napig sokkal alacsonyabb, mintt az EU-s.

https://utdetailing.hu/

(#555) Drakmusz válasza ollie (#542) üzenetére


Drakmusz
őstag

Abban a tekintetben igaz,hogy az 5X nappali teljesítményét bármelyik mai csúcsmodell mellé odateheted.Lényegesen jobbat egyik sem fog tudni mutatni,minimálisak az eltérések.
Nagyon megállt egyébként ez a kamera fejlődés,1,5-2 éve csak stagnálnak a gyártók.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#556) CompaqG


CompaqG
csendes tag

Sziasztok ilyen készüléket használok Telkomosként.Tudja-e valaki hogyan kell a VoLTE szolgáltatást aktiválni.
Hívtam a Telekom-t hogy kacsolják be nem kis rimánkodás(állítólag csak a náluk vásárolt készülékekre biztosítják ezen szolgáltatást) után azt mondja az ügyintéző hogy indítsam újra a készüléket és már oké is mivel Ő bekapcsolta.Na persze... újraindítottam ez megtörtént többször is de semmi.
Debreceni vagyok van 4G lefeldettség.Ja és hogy nem megy arról többőtök is megbizonyosodhat ugyanis csak adat kapcsolatnál megy a 4G hívás indításkor átvált 3G-re.A videókon HD logó van a kijelző felső részén.
Ha valakinek van tippje vagy megoldása kérem jelezze akár az összefoglalóba is bekerülhetne.
köszi

(#557) Viktor0610 válasza CompaqG (#556) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Fontos, hogy legjobb tudásom szerint a másik félnek is VoLTE-képes készülékkel, 4G-eléréssel, plusz aktív VoLTE-szolgáltatással kell rendelkeznie, ha ki akarjátok próbálni.
Ezek a feltételek adottak? :)

Samsung Galaxy A54

(#558) X_C válasza mjani1172 (#550) üzenetére


X_C
tag

Azért azt nem mondanám hogy a nexus az lg legalja. 4 évig használtam nexus 5-öt, amit most cseréltem A1-re.
Még a mai napig simán el lennék vele, ha nem kapott volna el a vásárolhatnék. Amíg nálam volt a készülék csak a mikrofonjának volt baja, de azt kicserélni gyerekjáték volt.

(#559) gusthy válasza Viktor0610 (#557) üzenetére


gusthy
veterán

Ahhoz, hogy tényleg HD hang legyen, valóban erre van szükség.
De ha van volte engedélyezve, és a telefonod volte módban van, akkor csak a 4G rádió megy, ami fogyasztásban nem mindegy (jobb, mint a sima 3G).

(#560) bl4ze válasza mjani1172 (#550) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez nagy butaság. 14 hónapos az 5X-em, hibátlan.
Azért mert a tiéddel gond volt "legalja" meg hasonló beszólások téged minősítenek.... :W :C

.:. bl4ze .:.

(#561) Matyi222 válasza Sys85 (#551) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Nekem is volt vadi új Nexus 5x-em, az akkuval volt csak gondom. Nekem sosem bírta ki az egy napot, így 1 hónap után eladtam.

Ez a MI A1 eddig parádés, nekem bevált. Szeretem használni, igazán nem is kell kompromisszumot kötni az én szokásaimhoz.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#562) DarkChild válasza Matyi222 (#561) üzenetére


DarkChild
senior tag

Az akkutól kezdetben én is tartottam picit, viszont erősen felülmúlta a várakozásaimat :)
A legutóbbi töltéssel 4 napig húzta, 9 óra 17 perc kijelzőidővel (és csak 15%-ig merítettem 100%-ról).
Mondjuk annyit csalok, hogy én LTE helyett csak 3G-n használom, mivel szinte csak híreket olvasok rajta, így nem igénylem a nagyobb sávszélességet, bőven elég a 3G, így jóval alacsonyabb a fogyasztása is.
És ha éppen nem nyomkodom - mert mondjuk laptop előtt ülök - mindig kikapcsolom a WiFi-t és mobilnetet is.
Szóval elég jól bírja :K

(#563) Notalab


Notalab
tag

Valaki nem váltott régebbi Samsungról? Én S4-ről váltanék, de a családi fotózás miatt fontos a hasonló minőség? Az A1 milyen lehet egy S4-S5-höz képest fotóminőségben?
A családban van Redmi 3, és 4X is, de azok jóval gyengébb képeket csinálnak.

...

(#564) tboy93 válasza bl4ze (#560) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem sima N5-om volt 4 evig, imadtam :K Egyedul a bekapcs gombja halt meg, de 3k-bol kapott egy ujat es azota hibatlan.

(#565) Ricardo válasza Notalab (#563) üzenetére


Ricardo
félisten

Nézz be a Mobilfotós topikba. Ott van pár vele készült kép.

(#566) Fall-N válasza bl4ze (#560) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért valljuk be az LG saját telefonjai között is rengeteg hibás széria volt/van. Sőt a G szériából nem is tudok olyat mondani, amelyet nem sújtott valami nyavaja.

G6-tal nem tudom mennyit javult a helyzet. De csak ha a közelmúltat nézem, akkor a G5 is kritikán aluli volt. (Volt akinek háromszor cserélték.) G4 alaplap hiba, G3 burkolat törés stb.

Sajnos nem véletlen nem tud a hazai konkurens Samsung ellen labdába rúgni, pedig nekem a G6 jobban bejön, mint az S8.

[ Szerkesztve ]

(#567) ollie válasza DarkChild (#562) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 3G-nek nagyobb a fogyasztása, mint a 4G-nek.

(#563) Notalab: S4-S5 felső kategória, A1 pedig középkategória. Ennek megfelelő minőséget várj, vagyis az A1 rosszabb lesz. A mai középkategória még mindig nagyon messze van a pár évvel ezelőtti felsőtől.

[ Szerkesztve ]

***

(#568) Z.É.T. válasza DarkChild (#562) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(más miatt jó az üzemidő, mert a 3G nagyobb fogyasztással bír, mint a 4G)

Szerk.: Megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#569) mjani1172 válasza bl4ze (#560) üzenetére


mjani1172
addikt

Az LG-t minősítik,hiszen ott mondták.Valószínüleg hülyék.
A készüléket meg a bootloop és a folyamatos hibák minősítik.
A személyeskedő stílus meg téged.

Szeretem, mikor valaki így megsértődik ha egy általa használt készüléket valaki leminősít.

Más?

[ Szerkesztve ]

(#570) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Van esetleg olyan az új Mi A1 tulajok között aki LG G2-ről váltott? (Vagy van elérhető közelségben neki egy G2 és hajlandó egy kis kamera összehasonlításra?)

Kíváncsi lennék, hogy a G2-höz képest milyen a kamera minősége.
Már írták itt talán, hogy a G4-nél gyengébb, de nem tudom, hogy a két generációval korábbi csúcsmodell szintjét azért megüti-e vagy még ahhoz képest is visszalépés lenne kamerában.

Előre is köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#571) Baloo27 válasza bl4ze (#560) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Hibátlan?
bl4ze nem Te vagy az, aki folyamatosan akkuval kapcsolatban írsz a N5X topikba? :D

(#572) bl4ze válasza mjani1172 (#569) üzenetére


bl4ze
veterán

A minősítgetést Te kezdted, én erre reagáltam. Elég sok LG telefont használtam már, nem igen volt gondom velük, ha igen az nüansznyi dolog volt. (LG F6, N5, 5X)

Szóval az erős kijelentésedre reagáltam, mert nem kicsit túlzónak éreztem, én nem csak én ha vissza olvastál.
Téma zárva.

Baloo27 : az, hogy én az akkut gyengének érzem most 8.0 alatt nem jelenti azt, hogy bármi gondom lenne a telefonnal. Nem célom lecserélni, csak ha bármi okból végleg elhalálozna. Amikor az előzőt ellopták tőlem gondolkodás nélkül ezt vettem megint. Szóval relax :)

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#573) DarkChild válasza ollie (#567) üzenetére


DarkChild
senior tag

Hmmm, az meg hogy lehet...?
Még Galaxy Alphanál szoktam rá, hogy átnyomtam 4G-ről 3G-re, mert előbbin mindig sokkal hamarabb lemerült... :F
Átnyomom akkor az A1-et LTE-re, aztán meglátom, mit produkál :B

[ Szerkesztve ]

(#574) Baloo27 válasza bl4ze (#572) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Én nem így emlékszem, de legyen igazad. :D

(#575) GEPESZ66 válasza ollie (#567) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nálunk a munkahelyen a 4G térerő nagyon kicsi (kisebb város) , többször előfordult, hogy nem voltunk elérhetők.
Sajnos át kellett állni 3G/2G automatikusra, kérte az informatika is.
Otthon, egy 10 ezer fős községben full a térerő!

(#576) bl4ze válasza Baloo27 (#574) üzenetére


bl4ze
veterán

Figyelj barátom, rugózhatsz ezen, de olvass vissza. A telefon kiváló: kamera top! , smooth az OS - nulla lag, memória kezelés - semmi gond. 8.0 Update óta érzem az akkut kevesebbnek, egy FR-t kell tolnom rá.
Nagyon jó telefon. Szóval akkor hol a gond? Én érzem kevésnek az akkut, jobban merül 8.0 alatt - de más meg azt mondta totál jó a stat-om, mert néha 2 nap után töltöm csak. Szóval tényleg relax..... :DDD

.:. bl4ze .:.

(#577) DarkChild válasza DarkChild (#573) üzenetére


DarkChild
senior tag

Kíváncsiságból rákerestem a "3G vs. 4G energy consumption" kifejezésre és szinte az összes oldalon, amit hirtelen átfutottam azt írják, hogy a 4G/LTE több energiát használ, mint a 3G. (Bár ez természetesen függ a lefedettségtől is és a különbség nem is feltétlenül szignifikáns, de a 3G a takarékosabb.)

(#578) tibcsi0407 válasza DarkChild (#577) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Függ a SoC-tól is. A mai SoC biztos nem eszik többet 4G-n.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#579) Baloo27 válasza bl4ze (#576) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Én nem sértésnek szántam, csak arra reagáltam, amit Te magad írtál: "hibátlan".
Te is tudod, hogy az N5X topikban rengetegszer panaszkodtál az akkura nem csak oreo alatt, hanem már előtte a security update-ek esetén is.
Igazad van, a kamera nagyon jó, de sajnos a bootloop veszélye, a 2Gb ram felett eljárt már az idő.

(#580) Matyi222 válasza bl4ze (#576) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Az akku elég nagy gond szerintem, én ezért váltam meg tőle, ezen kívül valóban jó teló az N5X és tényleg baromi jó a fényképezője. Én nem vagyok hajlandó power bankot hordani. Szépíthetjük, de az 5X akku rettenetesen gyenge. Nálam már délben kérte az etetést. Többiben igazad van. Itt a MI A1-en 2:50 perc SOT és még van 61%. Ment a navi, email, hívás stb...
Nagyon jó teló az 5X, de ez nekem jobban bejön a fotón kívül...

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#581) fateless válasza eclipse19 (#570) üzenetére


fateless
veterán

Az LG G2-m apósomhoz került. Ha hétvégén jönnek unokát látogatni, akkor - ha nem felejtem el - fotózok mindkettővel

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#582) grafnet válasza DarkChild (#573) üzenetére


grafnet
veterán

Ha, csak a fogyasztás számítania, akkor 2G-re állítsd!

Ollie:
3G / 4G: ahol a 4G szélén vagy, ott sokkal nagyobb az eszköz fogyasztása, mert lépked állandóan! Ahol stabil a 4G (mint az előző hsz-ben is megírta a kolléga), ott valóban kevesebbet fogyaszt.

Általában a napsütötte, tetőtéri ablakos irodámban is ez a probléma a 3G+ és a LTE között lépked minden. Tab, telefon, router, mind. Nekem ezzel csak az a bajom, hogy T! A 4G nagyon megy, mert ezt kell reklámozni: 40 és 100 MB közötti viszont a 3G a borzalom: 17-100 kB!!!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#583) gusthy válasza DarkChild (#577) üzenetére


gusthy
veterán

Ezzel kapcsolatban mindenféle nézetek vannak, a teoretikus fogyasztása kisebb elvileg, a gyakorlatban ez lefedettség-, frekvencia- és még ki tudja, mi minden-függő. (Általában az összehasonlítások nem VoLTE hálózatokon történnek, és valójában a 3G a 3G+4G-vel kerül összehasonlításra.) De az egészen bizonyos, hogy ha 4G-n vagy, akkor a VoLTE esetén csak a 4G rádió kell, hogy menjen, ami viszont tutira kisebb fogyasztást eredményez, mintha a hang miatt mennie kell a GSM/3G-nek is.

[ Szerkesztve ]

(#584) gusthy válasza tibcsi0407 (#578) üzenetére


gusthy
veterán

Böngészéskor triviálisan kedvezőbb az LTE - mivel gyorsabb, a proci kevesebb ideig pörög, várva, hogy lejöjjön az adat, amit ki kell raknia, hamarabb megy el alacsony fogyasztású állapotba.

(#585) tibcsi0407 válasza gusthy (#584) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Többek között. Valamint szimplán csak jobban optimalizálnak rá, jobb a 4G lefedettség is, maga a 4G technológia, a modemek is jobban fejlődnek. Az összképet kell nézni és az azt mutatja, hogy a 4G-n tovább húzza a telefon.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#586) DarkChild válasza tibcsi0407 (#585) üzenetére


DarkChild
senior tag

Következő töltési ciklusban kipróbálom, hogy mennyi ideig húzza 4G-n.
Mert ahogy fentebb írtam, eddig még minden kütyümmel azt tapasztaltam, hogy 3G-re állítva sokkal tovább bírták, mint 4G-n (a nagyobb sebesség pedig nálam nem mérvadó).
Például van egy ilyen TP-Link mobil routerem - ez majdnem másfélszer tovább bírja szuflával 3G-s hálózaton, mint 4G-n (LTE-n kb. 6-7 órát, 3G-n 9-10 körül).

(#587) tibcsi0407 válasza DarkChild (#586) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azóta lehet az új modemek, gyártástechnológia sokat javított a fogyasztáson.
Kíváncsian várom az eredményedet. Igazából úgy lenne releváns, hogy két ugyanolyan telefont egyszerrre 4G-n és 3G-n tesztelni. Nyilván ez nem felhasználói teszt jellegű lenne, de kíváncsi lennék rá.

https://utdetailing.hu/

(#588) gusthy válasza BalanceR (#59) üzenetére


gusthy
veterán

Felmegy és elindul, annyi kell hozzá, hogy mielőtt használni kezdi az ember, az engedélyeket meg kell adni.

(#589) Attas válasza eclipse19 (#570) üzenetére


Attas
aktív tag

Hi! A G2 a páromé lett, de véleményem szerint sokkal jobb képeket lő mint az LG G2-öm. A portré képekről nem is beszélve. Jómagam nagyon nem bántam meg a cserét. Remek készülék. Amit ki tudnék emelni és meglepődtem rajt, az a GPS és a zene hangzás (jó fülessel) Még a panel lakásban is talál 3-4 holdat. ( A G2nél ez elképzelhetetlen volt.) Valamint a hol rendszeresen tömegközlekedem, volt úgy 4-5 km szakasz ahol az LG elvesztette a mobilnetet, sőt a térerőt is néha. Ezzel a 4G is stabilan megvan ugyanott. (annyira nem értem de így van)

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#590) gkrisz78 válasza Viktor0610 (#529) üzenetére


gkrisz78
tag

Képminőség javult (a tárgyalt túlzott képjavitó algoritmusa gondolok), vagy csak a videó stabilizálása lett jobb a Google camera appal?

Xiaomi Mi A1 + Xiaomi Huami Amazfit Bip

(#591) ssoobbrrii


ssoobbrrii
csendes tag

Sziasztok, hát megvettem én is 😀
Visszajött a Nexus 5x feelingje 🤗
Kérdésem az lenne -mert rendeltem hozzá egy Nillkin okostokot-, hogy azt beàllítani hol lehet,mert sehol sem találom a menüben? Köszönöm

(#592) Viktor0610 válasza gkrisz78 (#590) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Google kamera appal csak a fényképezést próbáltam, az jobbnak tűnt. :)

Samsung Galaxy A54

(#593) mobal


mobal
MODERÁTOR

Van a készüléken fólia elöl, alapból?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#594) ollie válasza Attas (#589) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt mondod, hogy jobb képeket készít a G2-nél?

(#591) ssoobbrrii: tud okostokot kezelni? Meglepődnék rajta.

[ Szerkesztve ]

***

(#595) anorche1 válasza mobal (#593) üzenetére


anorche1
őstag

Nincs.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#596) huberpe válasza ssoobbrrii (#591) üzenetére


huberpe
aktív tag

sajna nem kezeli az okostokot. azt csak az 5x-nél miui alatt tudod életre kelteni.

(#597) ssoobbrrii


ssoobbrrii
csendes tag

Akkor ezt megszívtam 😈😈😈
Azt hittem hogy ez már alap 2017 - ben minden mobilnál 😏

(#598) ssoobbrrii


ssoobbrrii
csendes tag

Bár az általam vett tokra mindenhol ezt írják :case XiaoMi MiA1 cover case NILLKIN Sparkle leather cover Global Version Xiaomi Mi A1 case flip cover smart window sleep/wake up - de lehet hogy nem okos😋

(#599) gkrisz78 válasza Viktor0610 (#592) üzenetére


gkrisz78
tag

Próbáltam felrakni, de nem indul el. Root volt, build.prop átírva. Ezt szedtem le.

Xiaomi Mi A1 + Xiaomi Huami Amazfit Bip

(#600) Zorro(hun) válasza anorche1 (#595) üzenetére


Zorro(hun)
tag

Sziasztok,

Nekem volt (van) rajta matt fólia. Egyelőre rajta is hagyom. A feliratok nem zavarnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.